Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102601) Paul64 válasza csubuka (#102600) üzenetére


Paul64
tag

[link] Mi erre cseréltük, igaz akkor akcióban 20000/db volt tokostul. Nincs vele bajunk.

(#102602) Ace Ventura válasza gerisz23 (#102573) üzenetére


Ace Ventura
addikt

8-9 db radiátorral számolok, falba vésett 5 rétegű csövezéssel. A gerinc megvan, arra nem kell költenem. Én is feljebb toltam 1.5 millára a költségvetést :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#102603) csubuka válasza Paul64 (#102601) üzenetére


csubuka
addikt

Nem néz ki rosszul valóban :-)

(#102604) Paul64 válasza csubuka (#102603) üzenetére


Paul64
tag

Az elborzasztó számomra, hogy tavaly még egy tízessel olcsóbban árulták.

(#102605) gerisz23 válasza Ace Ventura (#102602) üzenetére


gerisz23
őstag

Az 5 rétegű olcsóbb is,ha szerencséd van kijössz 1,5 millából,csak ne kelljenek 2 méteres radiátorok :C Ha kész lesz tehetnél ide fel pár képet,köszi!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102606) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, 4.5 éves jól karban tartott, eddig meg nem hibásodott AEG mosogatógép az éjszaka közepén leverte a fi relét, én tévéztem, aztán egyszer csak sötétség. Program közben csinálta, állt benne a víz. Újraindítottuk, 1 percen belül megint levágta. Kihúztuk és ugyanabba az aljaztba dugtunk víz forralót, azzal nem volt gond. A mosogatót ugyanazon a körön másik aljzatra dugva aztán megint levágta a fi relét.
Kis megszakitot nem vágott le.
Ilyen típusú a fi felénk: Eaton Moeller CFI6-40/2/01-A-DE Áram-védőkapcsoló 6kA 2pól. (Fi relé) 40A 100mA.
10 éve újították fel a házat, akkor az előző tulaj a villany vezetékeket is felújíttatta úgy tudjuk, mi 1.5 éve lakunk itt, családi ház, 70-80as években épülhetett. A mosogatogep villáját fordítva nem próbáltam be dugni, próbálkozni nem is szeretnék; bár egy körrel odébb a konyhában volt hogy már egyszer a vizforralo leverte a kis megszakitot azóta nem volt gond. Máshol áram szivárgás van e az passz, nincs műszerem, nem értek hozzá. Tehát első sorban a mosogatóra gyanakszunk. AEG szakszervizt hivjak szerintetek, vagy villanyszerelő, vagy a szakszervizes általában be is tudja mérni vajon, vagy vitessem el és vegyek új gepet? Köszönöm a tanácsokat!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#102607) DigitXT válasza EmThor (#102606) üzenetére


DigitXT
félisten

A leírásod alapján elég egyértelmű, hogy a gép szart be. Ennyi:
én tovább biztos nem próbálkoznék vele: szerelő. (Nem villany,
mosogatógép...:K) Normális, hogy nem a kismegszakító megy
le, amíg nincs rövidzárlat túl nagy áram nem fog folyni, viszont
kis áram is agyon tud vágni, szóval jó, hogy működött a fi reléd.

(#102608) csemberlen válasza EmThor (#102606) üzenetére


csemberlen
őstag

Háztartásigép szerelővel kezdjed, aztán egy villanyszerelővel aki lecseréli 30mA-esre a Fit, mert a 100mA-es nem sokat ér.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102609) macilaci78 válasza Atomgeszi (#102599) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az adatlapokat kell megnézni, de nyilván ott kezdődik, ahol rendes falcgumi és küszöb van és zárjon is rá. Utána jön a speciális töltetű ajtólap. Enélkül kb 35 dB-t tudhatnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102610) EmThor


EmThor
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#102611) fero02


fero02
veterán

Föccer!

Utcán, bejárót fogok csináltatni. Voltak kint a kőművesek megnézni a dolgot. Kérdezték mit szeretnék. Nekem annyi kérésem volt csak, hogy mixeres betonnal csinálják. Azt mondták, hogy a tetejének az elsimítása miatt 2 alkalomra bontanák a történetet. Diletáció lesz benne, ha jól értettem 4 fele lesz osztva a terület (~8x6 m durván). Kérdezték, hogy vasalás legye -e benne. Én kértem. Erre visszakérdeztek, hogy szimpla, vagy dupla. Ők a szimplát javasolták, abból is 6-ossal. Valamennyi kő feltöltés menne majd a beton alá, magára a betonra 15 cm-t javasoltak. Kérdésem az lenne, hogy szerinted ez így jó-e (vastagság, térháló), vagy valamin módosítsak-e, illetve hogy milyen minőségű anyagot kérjenek a keverőből.

Köszi!

(#102612) elessar válasza EmThor (#102606) üzenetére


elessar
tag

Valószínüleg a fűtőbetét repedt meg, az okoz zárlatot. Talán annyiból megúszod a javítást.

(#102613) csubuka válasza macilaci78 (#102598) üzenetére


csubuka
addikt

Még annyit kérdeznék, hogy eszerint a simán csak magas páratartalom nem okozna gondot egyiknek sem nem? Fürdőszobába keresnék ajtót az alábbi helyére (ez lehet valami full kókány megoldás amúgy), ezért lehet, hogy oda vlaami speci kellhet, bár csak a magas páratartalom a különleges, vizet nemigen kaphatna.

(#102604) Paul64 : Az mondjuk ütős. Ennyit azért nem romlott a Forint...

[ Szerkesztve ]

(#102614) macilaci78 válasza csubuka (#102613) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legtöbb gyártó szobahőmérsékletre és normál páratartalomra (40-60%) vállal garanciát, illetve kiköti, hogy max 6°C hőmérsékletkülönbség lehet az ajtólap két oldala közt.

Alapvetően sem a hőmérséklet, sem a páratartalom nem gond, ha állandó. Azért a tartósan magas, vagy épp alacsony páratartalom az embernek sem kényelmes. Előbbinél jön a penész, utóbbinál a nyálkahártyák száradnak ki, szóval minden fáj, nem csak az ajtó. Egy fürdőben meg mondjuk napi egy órát van pára, és akkor sem végig annyi, hogy a csempéről csurog.

Ez a 6°C-os kitétel viszont szerintem inkább gáz, mondjuk van egy fűtött konyha a maga 20-22°C körüli átlaghőmérsékletével és egy télen-nyáron fűtetlen kamra. Nekem fagyott már meg társasházi 3. emeleti kamrában a földre rakott krumpli télen, akkor ragasztottam le kartonnal a térd alatt lévő szellőzőt. Viszont nekem CPL ajtóm van ott is és nincs semmi gondja.
Sőt, a gumis lepedőt mindig is ugyanarra az ajtóra terítettem ki száradni, vagy a plédet, kétszemélyes paplanhuzatot, szóval kapta a párát néha. És ez üveges ajtó, ahol ugye a gyári CPL felület el lett vágva, fóliás MDF üvegezőléccel eltakarva, semmi ragasztó, semmi impregnálás, csak a 8-10 db tűszeg. :U
Egy tömörfa ajtó másként viselkedik, azért törik el a nagy felületet kazettákra és/vagy azért használnak hossztoldott anyagot, hogy a fa erezete minél többet változzon, ne legyen benne akkora erő a vetemedésre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102615) Paul64


Paul64
tag

Sziasztok,

Glettelés utáni csiszoláshoz milyen finomságú papírt ajánlotok?

(#102616) EmThor válasza elessar (#102612) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm! Hívtam a szervizet, 3 napon belül kijönnek.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#102617) pjen válasza macilaci78 (#102614) üzenetére


pjen
félisten

Hossztoldott anyagot azért is használnak mert a jó minőségű fa anyagot másra használják.Apám többek között asztalos volt.Ha a tüzépen kiválogatta az anyagot nem kellett azt toldozgatni.30 éve csinálta az ajtó tokokat a házamba,egyikkel sincs gond. :)

(#102618) Atomgeszi válasza macilaci78 (#102609) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezek az automata küszöbök mennyit segítenek?
Egyes egyedül a WC meg a spájzhoz kértek automata küszöböt, sehol máshol nincs. Így kb, mintha ajtó sem lenne.
Utólag lehet ezeket automata küszöbre csinálni?

(#102619) macilaci78 válasza pjen (#102617) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 17k-s ajtólapba szerinted mit válogatnak?
Másrészt a fenyőt 4-6 méteres szálban gyártják, készletezik, a jó minőségű ezen a hosszon sem fog elvetemedni, de kinek kell ekkora ajtó?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102620) pjen válasza macilaci78 (#102619) üzenetére


pjen
félisten

Valóban a 17K ba nem fér bele.Csak az elv,hogy van jó minőségű fa is. :)

(#102621) macilaci78 válasza Atomgeszi (#102618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a régi konyhaajtón nem volt küszöb, burkolatváltás sem, a járólap csak úgy átment az előszobába, az ajtón nem volt falcgumi sem. Amikor rántott húst, vagy fasírtot sütöttünk, akkor fogassal együtt vittem be a szobába a kabátokat, egyéb textíliákat.
Most, a falcgumis, automata küszöbbel nem azt mondom, hogy nem érezni kajaszagot, de semmit sem szív be a textília. Kb 60-70%-os készültségi foknál csapja meg az orrom a sült illata. :K

Az automata küszöb az ajtólap aljába mart nútba kerül, többféle hosszméret van lépcsőzetesen, méretre lehet vágni, mint pl az arra alkalmas ablaktörlőlapátot. A pánt felőli oldalon van egy kiálló gomb, amit az ajtólap csukott állapotában a tok nyom be. Ezen gomb kiállása egy pici imbusszal állítható.
Utólagos szerelésnél gyakorlatilag le kell kapni az ajtólapot és felsőmaróval, fűrésszel, valamivel a nútot kialakítani, ami kb 1 cm széles és 2 cm mély. Ez utólag megfelelő gépekkel megoldható, de házilag...
Maga a küszöb 6-20k közt gyártótól függően, szerintem semmivel sem tud többet a drágáb - lakossági szinten -, de érdemes betetetni az elején. Ismerek olyat, aki mindbe rakatott, aztán ahol nem volt rá szükség, ott az állítócsavarral állította be, hogy ne ugorjon le.

Ahova elszívást tesznek, oda nem szoktak automata küszöböt tenni, hogy legyen honnan szívnia a levegőt. Nálunk a kamraajtón a hagyományos küszöb miatt van szellőzőrács is.

Viszont a küszöb nem csak a szagok (huzatgátlás) miatt fontos, hanem a hanggátlás miatt is. Ezért nem szeretem a központi szellőztetést, mert nem lehet küszöb, tehát a mosógép, mosogatógép, stb hangja megy, ha tetszik, ha nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102622) macilaci78 válasza pjen (#102620) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, csak ezzel nehéz megindokolni a Praktikeresnek kinéző és méretű fenyőajtó 100+ k-s árát. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102623) tothjozsi96 válasza Met (#102558) üzenetére


tothjozsi96
addikt

5k volt ;]

[kép]

(#102624) Ace Ventura válasza gerisz23 (#102605) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát pedig fázni nem szeretek :)
Arra gondoltam, hogy a pincébe is le kellene vinni a kört, hogy ne a hideg levegő jöjjön fel a lábamra a hálóba. 1 radiátor talán elég ahhoz, hogy kicsit temperáljon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#102625) lemmy71 válasza csubuka (#102613) üzenetére


lemmy71
őstag

15 éve én ezeket az [ajtókat] vettem a vizes blokkokra (fürdőszoba, wc, kazánház, spájz, stb.) persze akkor csak 12 ezerbe kerültek és három ajtópánt volt rajtuk. Maga a lapok gyárilag fehérek voltak, de én mindet átfújtam 1K -s hélios autófestékkel, maga a tok nagyon gyenge minőségű sokat kellet csiszolnom és gittelni rajtuk de végül is jók lettek. Jól bírják a párát és a kazánházban lévő hőingadozás sem jelentett problémát.

(#102626) gerisz23 válasza Ace Ventura (#102624) üzenetére


gerisz23
őstag

Én csak felfelé csöveztem,lefelé nem tudom hogy tudja elnyomni a szivattyú a vizet,ebbe a részbe nem ástam bele magam.De gondolom neked lesz osztód is körönként.Aljzatba lesz csövezve?Ha igen gondolom lesz padlófűtés is a hidegburkolatos helyiségekben.Mondjuk akkor kell külön szivattyú a köröknek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102627) Atomgeszi válasza macilaci78 (#102621) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na igen, ez a baj, hogy van bent a házban 9 beltéri ajtó, darabja volt 130k a jolától, és csak 2-re került automata küszöb. Gyakorlatilag teljesen felújított ház, és mintha nem lenne ajtó, annyira áthallani mindent.. :(
Nincs központi szellőztetés semmi. Csupán a hanggátlás lenne a cél.
Ja meg rendes küszöb sem lehet, mert akkor nem tud bemenni a robotporszívó a helyiségekbe. Szóval valami ilyesmi megoldás kellene. :F

Illetve azzal mit lehet tenni, ha a túlbuzgó nyugdíjas szomszéd, szombat, vasárnap, hétfő reggel 6-tól délig üti a vasat a mellettünk lévő ház aljában(nem pince) kialakított műhelyében, azon túl, hogy átmenni és megfenyegetni, hogy a következő ütés őt fogja érni?
Házon van 15 cm rockwool, 20 cm téglafalazat. Nem is léghang, hanem rendesen a párnában halljuk minden áldott reggel, mintha a fejem ütnék. Borzalmas. Szét kell vágni a két telek között a földet és berakni valami hangelnyelőt, vagy mi? :W

(#102628) Fr3eWar válasza Atomgeszi (#102627) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elköltözni, vagy elköltöztetni a szomszédot.

(#102629) sztanozs válasza Atomgeszi (#102627) üzenetére


sztanozs
veterán

Kihívni a rendőrt és feljelenteni csendháborításért. Minden egyes alkalommal.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102630) Met válasza sztanozs (#102629) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, ki is megy az első és esetleg a második alkalommal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102631) sztanozs válasza Met (#102630) üzenetére


sztanozs
veterán

Tudom, de mást nem lehet tenni - utána úgy is megy majd a csekk by default. Persze mindenki utálni fog mindenkit. Eletleg meg lehet próbálni átballagni egy üveg jófajta szesszel és megbeszélkni az öreggel, hogy mi lenne, ha néhanapján (hétvégente), kicsit később kezdené.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102632) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Ha már ennyire ajtó-s a téma:
Én egy nagy konyha-nappaliból (22m2) választom le a fürdőt (4m2), a régi fürdő félszobaként él tovább.
Mivel az alaprajz nem túl jó, két helyre is tolóajtót kellene tennem (különben összeakadna a többivel). Mi ezzel a tapasztalat? Hanggátlás, szagok, stb szempontjából.
Az egyiket egy hagyományos ajtó helyére tenném, itt a tokot csak azért hagynám bent, mert az tartja a válaszfalat és nem akarok szívni vele, hogy kidől ahogy hozzányúlok.

Köszi! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#102633) koxx válasza Paul64 (#102615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

120-180 felület durvaságától és vastagságától függően. 180-nal már nagyon tükörsimára lehet csiszolni.

(#102634) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Igen, pont ezt az utálni fog mindenki mindenkit akarjuk elkerülni. De egyszerűen hihetetlen, hogy ennyire nem magától értetődő náluk a hétvége fogalma.
Ha még egyszer valaki azt mondja, hogyha nyugalomra vágyik, akkor költözzön öregekkel teli faluba, azt.. :( :D

Az lesz, hogy következő szombaton/vasárnap, ha ilyenkor nekiáll, akkor át lesz slattyogva, hogy ez nem így működik.

(#102635) Paul64 válasza koxx (#102633) üzenetére


Paul64
tag

Köszönöm. :R

(#102636) Paul64 válasza Atomgeszi (#102627) üzenetére


Paul64
tag

Önkormányzat esetleg? Nálunk még a fűnyírás is be van szabályozva rendeletileg!

(#102637) runner 125 válasza Atomgeszi (#102627) üzenetére


runner 125
nagyúr

Először neki kell jelezned szóban. Csengess be, mondd el neki, h mi a probléma. Mit javasolsz, h hétvégén ne csinálja, stb. Ha nincs változás, a jegyzőhöz fordulj. De csinálj róla akár videófelvételt is a házadon belül, h mennyire halljátok, nyilván úgy h legyen rajta egy óra és dátum.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102638) Atomgeszi válasza Paul64 (#102636) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ohh önkormányzat.. az új polgármester még ezt az új rendeletet se fogadta be, hogy hétvégén ne lehessen ilyeneket csinálni, mert félti a szavazatait.. Bezzeg amint hatalomra került, egyből rendeletbe foglalta azt, hogy a kerítés 50%-ban átlátható legyen mindenhol, hogy lássa, ki mit csinál az udvarban.. Hadd ne mondjam, hogy rohadt jó, hogy sarokház lévén mindenki belát és jó falusiakhoz szokásosan nézeget befelé és várja, hogy köszönhessen. Ráadásul maga az egész telek magasabban van, mint az utcafronti kerítés, tehát vagy el kell hordani 100 m3 földet, hogy az udvar vége egy szintben legyen az elejével, vagy eleve 3 méter magas kerítés kéne, hogy a szomszéd rozi néni ne azt nézze, hogy én egy szál faxba épp kávézok, vagy bármi mást csinálok az udvaron..

(#102639) Atomgeszi válasza runner 125 (#102637) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Videófelvétel jó ötlet, csak nem tudom, hogy van-e elég érzékeny hozzá a mikrofon a telefonban.
Az ember leteszi a fejét a párnára, és ott hallja igazán. Mintha vezetné az egész épület alatt a föld. Pedig van homlokzatszigetelés, meg padlófűtés alatt is hungarocell( ami elvileg a lépéshangokat jobban szigeteli ) és semmi nem ér semmit sem.
Első körben az lesz, hogy hétvégén szólva lesz neki.
Egyáltalán szombat, vasárnap mikortól csinálhat bármit is, amivel zavarhatja úgymond a mellette lakókat?

(#102640) runner 125 válasza Atomgeszi (#102639) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ezt helyi "rendelkezések" szabályozzák. Ennek a polgármesteri hivatalban kérdezz utána.
A mi településünkön a vasárnap az tényleg szünnap, ebbe beletartozik h nem lehet füvet nyírni, motorfűrészt bömböltetni, tartósan szerszámmal hangoskodni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102641) macilaci78 válasza Atomgeszi (#102627) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A területileg illetékes jegyzőnél panaszt tenni.

Egyik barátomék metál zenekarral próbáltak egy családi ház melléképületében, az épület mellett 3 méterre alig volt hallható.
Belül a falak kb 2 cm vastag szivaccsak, azon belülről 30 tojásos tálcák voltak felragasztva. Nyilván ehhez zárt ajtók és bedeszkázott ablakok is voltak. Kvázi filléres beruházás, de nem túl otthonos.
Ha veri a vasat, akkor a munkalap talpa alá lehet még tenni valami rezgéscsillapító anyagot is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102642) macilaci78 válasza MittuDomain_ (#102632) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tolóajtó technológiájából fakadóan elég gyatra légzárással, hanggátlással rendelkezik. Ugye, a tokhoz nem ér hozzá az ajtólap.
Ha még nincs meg a leválasztás, akkor az Eclisse rendszerével falban futó tolóajtót is csinálhatsz. Van rendszere gipszkarton és vakolható téglafalba is. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102643) runner 125 válasza macilaci78 (#102641) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, satupad lábai alá én is ragasztottam végig 3mm vastag gumilapot méretre vágva. A deszkázat alá - ami most készül majd - pedig vettem bicikli belsőt. Jobb ötletem nem volt, azt fogom behúzni a deszkák alá végig. Így talán a lehető legminimálisabbra szorítom mind a rezonancia, ind a hanghatást.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102644) Atomgeszi válasza runner 125 (#102640) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Asszony a hivatalban dolgozik, ő mondta, hogy itt nincs ilyen szabályzás. De majd utánanézetem még egyszer.

(#102645) Atomgeszi válasza macilaci78 (#102641) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ez jó ötlet.. lehet elbeszélgetünk vele csak úgy hétköznap is, hogy segítünk csendesíteni a műhelyt, mert ez még a hétköznapi pihenést is zavarja, ha otthon vagyunk hétfőnként.. Nem kellemes erre kelni, mintha az ember fejét ütnék. :U

(#102646) gerisz23 válasza sztanozs (#102631) üzenetére


gerisz23
őstag

Én így kezdeném,a szesszel.Ha nem ért a szóból akkor meg folytatnám vele,egy idő után nem érdekelne ha kalapál :C .

Viccet félretéve ha csendet akar az ember menjen ki tanyára,vagy valami leszigeteltebb helyre.Engem az ilyen zajok nem igazán zavarnak,az sokkal inkább hogy két utcával feljebb egész nyáron bömböl a diszkózene mert azt hiszik ettől menők.Áldja meg az isten őket 12 gyerekkel akkor nem lesz idejük ilyesmire.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102647) macilaci78 válasza gerisz23 (#102646) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, ugyan már, tanya... Az asszonynak mindegy lesz, hogy a szomszéd, vagy az ember veri a vasat, flexel, nyírja a füvet, hajtja a traktort, kombájnt... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102648) Atomgeszi válasza macilaci78 (#102647) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amúgy ő kevésbé érzékeny ezekre a dolgokra. :D De ez már nála is kiverte a biztosítékot.
Engem a szemben lévő villanyoszlopon levő galamb burrogása is tud zavarni hosszútávon, vagy a fecskék ordibálása, de azokat még mindig ki tudom zárni, hogy becsukom az ablakokat.. na de, ez a kalapálás, kb mint amikor panelban a szomszéd klopfolta a húst.

(#102649) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Amúgy, ti hogy csinálnátok meg meglévő gipszkarton mennyezetre, ezt az indirekt világítást:


A problémám csak annyi, hogy a födémen 20-30 cm szigetelés, illetve a fürdőben a gipszkarton és a régi mennyezet között szintén van szigetelés.
Ezt gondolom úgy lehetne megcsinálni, hogy mondjuk a mostani gipszkarton mennyezet cserépléc/CD profiljait megtalálni és ahhoz rögzíteni még egy réteg gipszkartont a meglévőre, és annyi, hogy a széleken elhagyni ezt a 2-3 cm, hogy kivilágítson az oldalfalra?
Ha én bekábelezem ezt fentről, akkor ott hőhíd lesz, ahol leeresztem a kábelt? :U Mondjuk talán úgy szebb lenne, ha eleve két gipszkarton között világítana ki, és nem pedig a legalsó réteg gipszkarton élére ráragasztva. Még aluprofil sem kellene, mert vissza lenne véve a teljsítménye, csak hangulatfénynek jó lenne.

Tehát azok a szürke gumók a CD profilok, a két sárga pisieffekt, meg a fénysugár. :D

Esetleg valami egyszerűbb megoldás?

(#102650) lemmy71 válasza Paul64 (#102636) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy az egyik fórumtárs mondaná "Kit érdekel? :D "

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.