Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102251) macilaci78 válasza suits (#102250) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudomásom szerint nincs. Lehet, van olyan kar, ami kétrészes és állítható a hossza, de ha hosszabra hagyod, becsukni nem bírod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102252) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
ért itt vki villanyszereléshez?
azt szeretném megoldani, hogy egy lépcső alján és tetején lévő villanyt lehessen kapcsolni lentről és fentről is. de két db egyes alternatív kapcsolóval szeretném.
tehát két villany két kapcsoló. lentről is tudjam mindkettőt le, fel kapcsolni, meg fentről is.
kéne valami bekötési rajz.
a neten csak olyat találok ahol kettes kapcsolókkal van megoldva.
vagy ha egyes kapcsolók vannak ott meg csak 1 villany van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#102253) pjen válasza Djuree (#102252) üzenetére


pjen
félisten

A két égőt párhuzamosan kell kötni.Mindkettőböz elviszed a nullát és a kapcsolt szálat is.

(#102254) Djuree válasza pjen (#102253) üzenetére


Djuree
félisten

hmm, valóban, erre nem gondoltam. :D köszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#102255) #49155328


#49155328
törölt tag

Mikor szólnak, hogy végzett a gépész és lehet vakolni. :C

(#102256) csemberlen válasza #49155328 (#102255) üzenetére


csemberlen
őstag

Gépészeti helyiséget vakolni festeni,csempézni kell. Aztán jön falon kivül a gépészet, majd a villany.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102257) macilaci78 válasza #49155328 (#102255) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Függönyt elé! Szép úgyse lesz. ;]
Ha levakolod, ide a roztsdás bökőt, hogy az asszony lebegő polcokat akar majd felrakatni! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102258) MittuDomain_ válasza #49155328 (#102255) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez remélem vicc, mert komolynak durva lenne. ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#102259) #49155328 válasza MittuDomain_ (#102258) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ma fotóztam, nem vicc. :O
De megoldjuk. ;)

A padló hőszigetelés se legyen egyszerű. :U

Csemberlen falon kívüli a villany :F

[ Szerkesztve ]

(#102260) YAS-dude válasza #49155328 (#102259) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ide jó a thermobeton, legalább a csövek szintjéig.

(#102261) runner 125 válasza macilaci78 (#102257) üzenetére


runner 125
nagyúr


.. én azért igyekeztem ügyelni rá h valamennyire rendezett képe legyen. Egy dupla tolóajtó lesz előtte, úgy olyan lesz mint egy beépített szekrény kb. De az majd később.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102262) macilaci78 válasza #49155328 (#102259) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lépésálló hőszigetelés helyett termofloc két réteg 8 mm-es MFP lemezzel és arra a beton?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102263) macilaci78 válasza runner 125 (#102261) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Erre gondolt Csemberlen és FPSTunker-é is így nézne ki, ha nem akarták volna mindenáron kikönnyíteni a falat. Szerintem is letisztult, akár szépnek is mondhatnám. Nem tudom, milyen kialakítású a ház, de a tolóajtó mögött simán el tudnám képzelni a mosógépet, rajta a szárítógépet jobb oldalra félre tolva, a tolóajtóig előre húzva. Balról meg lehet kerülni és mögé lehet menni csekkolni a dolgokat, ha pedig komoly beavatkozásra van szükség, a mosógép elhúzása lesz a legkevésbé fájdalas a történetben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102264) runner 125 válasza macilaci78 (#102263) üzenetére


runner 125
nagyúr

A fotó csalóka, nagylátószög miatt tűnik nagynak a tér, de ez az egész 1,4m x 0,7m, más felől sikerült a régi melléképületet úgy átalakítanom, h lett egy mosókonyha is külön. Már tavaly bevésettem oda mindent nekik. Lefolyók, külön 2 konnektor rejtve, vízcsatlakozás... Oda tervezem őket, egymás fölé.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102265) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Milyen fúró/vésőkalapácsot tudnátok ajánlani hobbi használatra (betonfúrás, csempe leverés stb) 50-60e környékén? Van ajánlott?
Volt kölcsönben nálam egy Kék bosch, ami nagyon jól működik, de annak az ára 90e Ft-tól indul.

Köszi.

.

(#102266) pjen válasza Troy. (#102265) üzenetére


pjen
félisten

Hobbi használatra egy Lidlis-Aldis szerintem teljesen megfelel.

(#102267) koxx válasza Troy. (#102265) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pl egy ilyen Hitachi [link] az a baj, hogy ami komolyabb vésőgép az nem 50e hanem 100+. De hobbi célokra, nem napi 8 órában használva bármelyik 40-60k közötti gép jó lesz. (kék Bosch, Makita, DeWalt, Hikoki, Flex, Metabo) Betonfúrásra pedig korábban ajánlottunk 1-2 topiklakónak Makita SDS-Plus Nemesis fúrószárakat. Drága, de állítólag viszi a betont mint kés a vajat [link]

(#102268) runner 125 válasza koxx (#102267) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csempe vésésre pont h nem "komolyabb" gép kell, hanem egy általad is linkelt kompakt kategória. Ami már ugyanúgy "komoly" gép és ugyanúgy ipari. Nyilván a 100 +-os kategória ütőerőben is nagyobb, de tömegben is.. csempevésésre pont alkalmatlan. Azok leginkább aljzatvésésre valók, ahol a gép tömegét nem a levegőben kell tartani.

Troy

Ilyen célokra én egy Dewalt fúrókalapácsot vettem. Ebben a kategóriában a legerősebb 3J-os ütőerővel bír, és ami fontos volt még, h cserélhető a tokmánya (SDS-Plus és hagyományos).
Szerintem frankó gép. Aljzatbetonra nyilván nem ez való, de betont fúrni, csempét vésni, eslő osztályú és ugyanúgy 3 év garis.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102269) koxx válasza runner 125 (#102268) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja ez fasza kis gép.

(#102270) RexpecT válasza Troy. (#102265) üzenetére


RexpecT
addikt

Én egy Parkside vésőkalapáccsal mostanában bontottam le ~33nm csempét. Egész szépen dolgozott, de összehasonlítási alapom nincs, hogy egy jobb géppel mennyivel kényelmesebb/gyorsabb dolgozni.

(#102271) beers válasza Troy. (#102265) üzenetére


beers
addikt

Lidl-ben pont mától árulják, ami neked kell!
16k, 3év garancia!
[link]

M&N

(#102272) Fr3eWar válasza RexpecT (#102270) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Régen volt nekem is ilyen 90 fokban elfordított motoros nagyobb gépem Black & Decker, de 5 éve vettem egy Bosch GBH 2-24 DRE-t, utána elajándékoztam ismerősnek a BD-t.
Ahogy korábban írták a súlya miatt de a fogása és forgathatósága miatt is nagyságrendekkel kényelmesebb a kompakt fúrókalapács.
Szerintem ha valaki hobbi szinten fúr farag, évente többet, esetleg ismerősöknek is segít, van dolga panel falakkal, akkor szerintem ez a méretkategória kompakt kalapácsa a legjobb választás.
Természetesen meg lehet oldani a nagyobb gépekkel is mindent, illetve ha egyszeri csempeverésre kell vagy évi 2 fúrás a betonba, akkor felesleges komolyabb gépet venni, és a Parkside/Aldi/Einhell/BD stb is megteszi, kibírja az ember, mivel úgysem nem dolgozná ki egy drágább gép az árát.

Az általam linkelt kék bosch 2,8kg a parkside meg 4,9 közel kétszeres súlyt fej fölé emelgetni, oldalfalra tartani és erőt kifejteni a betoláshoz jelentős komfort csökkenés.
Én múlt héten fúrtam fel a karnisainkat és körbe a beton koszorúba kellett :O mert a tervező azt álmodta meg hogy vágott tégla helyett a lakrészbe 17cm-nyi koszorút belógat.Tökön is szúrtam volna magam egy 5 kilós dromedárral, 92 fúrásra volt szükség így 3 délután kellett hozzá, meg a végére izomláz lett a vádlimba a szobalétrán illetgés-billegéstől. (pedig 2 hete elkevergettem meg kiöntöttem 4-5m3 betont, az nem viselt meg).

[ Szerkesztve ]

(#102273) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Talán ide fér be, de ötletem sincs merre induljak.
Az alábbi elem eltört a műanyag ablakon, hogy hívják ezt, és hol tudok ilyet venni Budapesten?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#102274) Met válasza Mosqu!to (#102273) üzenetére


Met
Topikgazda

Keresgéltem de külön nem találtam, csak kilincset lehet venni, ahhoz jár.
Barkácsáruházakban is lehet kapni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102275) pjen válasza Mosqu!to (#102273) üzenetére


pjen
félisten

ez nem egy kilincs?

(#102276) macilaci78 válasza Troy. (#102265) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen távra tervezel vele és milyen intenzítással?
Ha csak egy projektre kell, akkor a most akciós Lidl-öset nézd meg, 20k alatt van. Egyszeri komolyabb használatra és utána kerülgetni az is jó.

Ha viszont a későbbiekben akár te, akár a családban valaki hasznát látná, megéri beleinvesztálni egy komolyabb, drágább gépbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102277) macilaci78 válasza Mosqu!to (#102273) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sehol, külön nem árulják. Ablakfélkilincs műanyag talpa tört el. Hoppe rendszerű kilincset keress. Az ajtón lévő két csavar tartja, a tengelyen van egy takaró, amit el lehet fölüle forgatni.
Törni meg valószínűleg azért tört, mert feszegetve volt és csak ez a két csavar és a műanyag talp tartja, ha feszül az ajtó, be kell állítani.

Esetleg kidobott ablakról le lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102278) Mosqu!to válasza pjen (#102275) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez a kilincs alatt egy léptető gyűrű vagy alátét vagy a fene tudja hogy hívják, 5 Forintos műanyag elem. Ezért ha lehet nem vennék egy komplett kilincset :((( :W

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#102279) Mosqu!to válasza macilaci78 (#102277) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, ez egy kis ablak, 6 éve lett telepítve. Alapvetően nehezen jár a kilincs, de nem szorul, nekem úgy tűnik, hogy tervezetten ilyen "határozott járású".

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#102280) macilaci78 válasza Mosqu!to (#102279) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nem attól tört el, mert a kilincset a tengely irányában forgattad, hanem mert a kilincsnél fogva húztad, feszegetted. Lehet, rá volt akasztva valami.
10-20 éves kilincsek bírják, újszerűek...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102281) Fr3eWar válasza Mosqu!to (#102279) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha nehezen jár, akkor szorul is, főleg kicsi ablaknál, állítani kellene a vasalaton, ha kinyitod látni fogod melyik görgőn / zár ellendarabon van nagyobb kopás kifényesedés.
Hiába 5 forintos nem kapsz külön, de szerencsére maga a kilincs is 1000 forint alatti tétel a legtöbb basic típusból.

(#102282) Mosqu!to válasza Fr3eWar (#102281) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, ránézek, bár ezek beállításához sosem értettem. BTW a vele egyidős műanyag/fém bejárati ajtóm tényleg lóg-akad, de fogalmam sincs hogy mit merre kell tekergetni. Van erre valami oktatóanyag, vagy van olyan szaki, aki csak emiatt kijönne és nem egy vagyont kér? :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#102283) macilaci78 válasza Mosqu!to (#102282) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bejárati ajtón van pánt, ez általában állítható. Valahogy lejön a takarólemez (általában pattintós valamilyen irányba, vagy pici hernyócsavar fogja) és alatta vannak általában imbusz fejű csavarok. Az egyiken tekersz rajta vagy 8-10 menetnyit és lengeted kicsit az ajtót, így látványos lesz, milyen irányba is állítottad. Én is így állítottam be a mienket, nyaranta mindig elkezdett a küszöbön akadni.

Az ablak beállítási kicsit más a pánt miatt. Bukó-nyíló esetén teraszajtónál volt 1-2 éve nagy téma a beállítás, keress rá. Nagyon jó pdf leírás került linkelésre többször is. Most látom, az összefoglalóba is bekerült. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102284) Veron


Veron
őstag

újabb kérdés merült fel építkezés során.
már beszínezték a házat kívülről, az állványt elbontották, de egy elektromos kiállást (kb. 4 cm átmérő) el kellene tüntetni. megoldható ez utólag javítva, színeltérés (fehér) nélkül? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#102285) elessar válasza Mosqu!to (#102282) üzenetére


elessar
tag

A ablakguru oldaláról letölthető egy nagyon jó útmutató pdf

(#102286) Morris válasza Veron (#102284) üzenetére


Morris
veterán

Igen

(#102287) Veron válasza Morris (#102286) üzenetére


Veron
őstag

köszi!
ez kb. 5m magasban van. gondolom elég egy létra, felmászik a szaki, gletteli, vakolja (amit kell, nem értek hozzá), majd rákeni a színes réteget. ennyi lenne?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#102288) Ispy


Ispy
veterán

Szeretnék csinálni 5 db betontuskót a kerítés mellé, hogy azokra lehessen majd rátenni a kerti lámpákat. Veszek 30x30x23-as kerítés zsalukövet és azt gondoltam, hogy 1 zsák kész betont, amit csak be kell keverni vízzel. A kérdésem, hogy mennyi m3-nek felel meg egy ilyen 25-30 kg-os zsák? Mert nekem csak 0,1 m3 kellene, szóval többet sem akarok keverni, meg kevés se legyen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#102289) #49155328 válasza Ispy (#102288) üzenetére


#49155328
törölt tag

Baumit szárazbeton 30kg kb 15 liter beton lesz belőle.

(#102290) Fr3eWar válasza Ispy (#102288) üzenetére


Fr3eWar
őstag

0,1m3 alapján nem számoltál falvastagsággal ami kb 3,5 cm, tehát 0,24x0,24x0,23 x5db beton kell hogy ne legyen túl sok, 0,066m3, FPSTunker adata alapján (nekem fogalmam sincs, nem használtam még kész betont) 4,5 zsák fog kelleni.

(#102291) Ispy válasza Fr3eWar (#102290) üzenetére


Ispy
veterán

Valóban :R Akkor az 5 zsák.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#102292) pjen válasza Ispy (#102288) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni vill szer boltokban készen,például a Pöpsternél.Van benne menet is.

(#102293) Ispy válasza pjen (#102292) üzenetére


Ispy
veterán

Ez nem is rossz ötlet. Csak fúrni kell bele 4 db 6-os lyukat a talp rögzítéshez, félek, hogy szétrepednek. De most találtam 20x20x19-est 819 pengő / darab. Ezek igazából oszloptartó cuccok.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#102294) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
EPS100-as lap mondjuk 2cm vastagon ha be van hálózva és vakolva mennyire bírja ülőfelületként?
Köszi!

(#102295) runner 125 válasza cOxeR (#102294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi a cél? Szerintem totál felejtős EPS-ből, nemesvakolattal ülőfelületet kialakítani... A vakolat eleve kb nadrágszabó és az embert se bírja el, főleg hosszú távpn. Talán még az XPS, de azt sem arra találták ki..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102296) Troy. válasza macilaci78 (#102276) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm, sokan válaszoltatok.

(#102270)RexpecT:
Úgy látom, hogy nem ezt a típust árulják jelenleg.

(#102283) macilaci78 :
Hosszabb távra, nem kifejezetten gyakori használatra, 1-2 éven belüli komplett panel felújításhoz is.
Hasonlóan gondolkodok, általad javasolt komolyabb gép(ek)?

üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#102297) Morris válasza Morris (#102286) üzenetére


Morris
veterán

Igazából egybe kellett volna hálózni, de ha kifújja habbal akkor csak óvatosan egybe kell húzni a színt.

(#102298) lemmy71 válasza Veron (#102284) üzenetére


lemmy71
őstag

Tegyél oda egy napelemes ledlámpát :D
Valószínűleg eltüntethető, de így kép nélkül hasra ütve a kutya sem tudja megmondani neked a tutit :N

(#102299) Veron válasza lemmy71 (#102298) üzenetére


Veron
őstag

Ez a képem van, de még a színezés előtt. [kép]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#102300) mezis válasza Veron (#102299) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem eltüntetni kell azt, hanem a máik oldalra is tenni egy hasonlót.
Meg kell törni valamivel azt a nagy, homogén felületet! ;] :DDD
Átalakítani padlás szellőző lyuknak ? :F

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.