Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102301) macilaci78 válasza Troy. (#102296) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öcsém egy komolyabb Bosch-t vett 70-80 k körül kofferben. Hozzá Makita Nemesis négyélű fúrószárak.
Nem könnyű gép, de könnyen dolgozik. Vasbeton födémbe fúrtam 4 db 10-es tiplit 15 cm mélyen (8-assal előfúrva). A fúrás sokkal könnyebb volt, mint a 10-es tiplibe a 7-es csavart betekerni. Az akkus behajtó nem vitte, a vezetékessel nem akartam elgyötörni a csavart, maradt a racsnyis (40-es Torx).
Egyszóval elég volt a fúrót tartani, nem kellett tolni a lyukba.

Falba fúrni szinte semmiség: nemigen zavaró a súlya, sokat könnyít a használaton, hogy itt sem a lyukba tolni, csak tartani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102302) runner 125 válasza macilaci78 (#102301) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha napi 8 órát fúrnál, vagy vésnél fele akár csak mell magasságban, azonnal figyelnéd a grammokat. :D
... amikor én a 120 m2 alapterületen véstem tégláig a régi vakolatot és pucoltam ki az összes fugát, a végén már a fenti Dewalt-ot is alig bírtam tartani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102303) koxx válasza runner 125 (#102302) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

me gyúrni kell na :DDD

(#102304) AxBattler válasza runner 125 (#102302) üzenetére


AxBattler
félisten

Azér' nincs erőd, mer' nem eszöl! Kiló kenyér, liter tej, 30 deka kalbász! :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102305) cOxeR válasza runner 125 (#102295) üzenetére


cOxeR
Ármester

A korábbi kiülő részt folytatnám.
A tetejét akarom ki szintezni hogy lejtsen ezért az eps. Elvileg aljzatba is tesznek szóval bírnia kellene a terhelést.
Amúgy fölötte párna lesz.
Engedjem el és öntsem ki betonnal?
Illetve a belső U alakba - ami kaviccsal lesz feltöltve szeretnék egy rgb szalagot a kavics szint fölé (5meter hossz). Sonoff L1-et szeretnék, ezt érdemes időjárás állóságtól függetlenül egy led profilba tenni?

[ Szerkesztve ]

(#102306) lemmy71 válasza Veron (#102299) üzenetére


lemmy71
őstag

Bocsi de ezzel sem vagyok előrébb ;] De nem kell aggódni, a nemesvakolatott javítani nem lehet, valamilyen formában megfog látszani én egyből kiszúrom az ilyet ha utólag belenyúlnak. Abban a magasságban nem olyan vészes, csak te fogod észrevenni és a sasszemű szakember :D Ilyen eseteknél nem szoktam ragasztóval kikenni a "lyukat" ragasztóhabot használok, 2 - 3 mm mélységet kialakítasz körbeszalagozod hogy legyen valami kinézete és mehet rá a maradék nemesvakolat.

(#102307) runner 125 válasza cOxeR (#102305) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván, kerül aljzatba, de azt ne feledd h arra még kerül kb 6cm betonréteg, így ott a beton tömege egyenletesen oszlik el, más felől ugyanúgy a bútorok, és a te súlyod is ha jársz rajta. Nem csak 2 cipőnyi felületen éri olyankor az erőhatás az EPS-t, hanem a betonréteg "elosztja". Ezért bírja ki.
..én csak abból indulok ki, h amikor használtam XPS-t (ami sokkal keményebb, mint az EPS) térdeléshez, úgy benyomódott pár alkalom után, mint a huzat.

Az biztos, h én fa irányba indulnék el. Hajópadló, WPC, tömör akác pl..
Az való ilyenre.



koxx
Hja, volt idő amikor nyomtam, de már elfogyott a lendület és az idő. :)

AxBattler
100kg vagyok, azzal valszeg nincs baj. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102308) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

A wc környékén tiszta víz volt minden, tapogattam, és úgy találtam, hogy a hátsó oldalon, ahol megy be a tartályból a víz, ott szivárog. Gondoltam, hamár homár és foglalkozom vele, kicserélem az ültetőgumit is. Furcsa volt, hogy amikor felszedtem a wc-t, akkor alatta állt a víz. Mondom, sebaj, majd az új tömítés+gumi megoldja. Ez volt tegnap. Ma reggel megint vizes minden. Felszedni nem szedtem fel, de előfordulhat, hogy a wc csésze van valahol elrepedve, és ott szivárog? Az nem tudom fontos e , de alsó kifolyású a wc. Még egy kérdés. Az ültetőgumit a kifolyónyílásra ugye kívülről kell rátenni? Mert akkor jól csináltam.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#102309) cOxeR válasza runner 125 (#102307) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az a helyzet, hogy ez a cél kb, ezért kerülném a fát, egy egységes épített falfelület:
Igazából betonnal kiöntöm és beton festékkel lefestem a stabil megoldás, csak félek a lejtés miatt.
Illetve vödörbe kevergetem a betont ezt megfelelő vastagon vödörrel ki önteni...

(#102310) Veron válasza lemmy71 (#102306) üzenetére


Veron
őstag

kösz, ettől féltem. 2 hete színezték, de reméltem, hogy lehet javítani. nem örülök.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#102311) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Hétvégén elkezdeném a gyerkőcöknek a faházikó építést. 1x1,5 m-es fenyő házikóról van szó. Első kör a lábak alá a betontuskó lesz. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez elég egy 20-25 cm átmérőjű és 30+ cm mély gödör? Kell esetleg valami alá? Az oszlop tartó betonozható legyen vagy lecsavarozható? Utóbbit rendeltem, de ki tudom még cserélni, ha a másik jobb, árban tök egyforma.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#102313) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Egy 65 nm panel komplett felújítása (villany, víz, fűtés (kombi cirkó valószínű kazán is kell), ablakok, burkolat) kb milyen összeget emészthet fel vidéken (Békéscsaba)?
Villanyvezetékek vésését, utómunkáit magam megcsinálom illetve a szobákba (44 nm) a padlót.

(#102314) macilaci78 válasza flegga92 (#102313) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lakás árát is felemésztheti. Tudok mutatni olyan parkettát, ami anyagárban is 100k/m2 fölött van. A panel falai nem túl vastagok, vízvezetéket bevésni van, ahol egyszerűen nincs hova. Cirkó, kazán, akkor gázterv, gázvezeték, meo, stb.
Ha magad csinálod a segédmunkát és munka mellett, akkor nem lesz haladós a sztori. Igazodnod kell ahhoz, aki előtted dolgozik, de kész kell lenned, mire jön az, aki utánad. Elég haladatlan lehet így.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102315) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Telekhatárra kerítés sávalapnak, ha kb. 30cm támfalszerű tartószerepe is lenne, milyen mély és széles betont csináljak? Első terv szerint táblás kerítés kerülne fel, de lehet csak fonott lesz. (15 cm széles, 30 cm mély (tehát össz. 60 cm) elég lehet?)

(#102316) flegga92 válasza macilaci78 (#102314) üzenetére


flegga92
senior tag

Vízvezetékeket nem kell szerencsére bevésni, jó elrendezése van, mindenhol takarja a bútor.
Jelenlegi lakásban is hasonlóan van megcsinálva, ahol látszana pl a fürdőszoba ott fel lett gipszkartonozva és polcként funkcionál.
Beszéltem egy gázos szakival, azt mondta, hogyna nem nagyobb teljesítményű a kazán akkor gázterv nem kell, csöveket megnézni, de valószínűleg maradhat, mert ezek a tömbök házközponti fűtésesek volnak, 95-2000 között lettek egyedi fűtésesre átalakítva.
Padlóval nincs nagy igényünk egy normálsiabb laminált megteszi.

(#102317) #49155328 válasza Emu (#102315) üzenetére


#49155328
törölt tag

A fagyhatár -80cm alatt kezdődik, a többit rád bízom.

(#102318) RexpecT válasza flegga92 (#102313) üzenetére


RexpecT
addikt

Nálam most végeztek a 54nm-es lakásban(vidék), 80-as évek elején építették, de itt a konyha-wc-fürdő-kamra téglából van, szóval nem a klasszikus panel.
Szinte mindent becsöveztek, egy pár helyen a világításnál használtak mmfal kábeleket.
Schrack cuccokkal szerelték, Schneider Sedna kapcsolók és dugaljak lesznek, a fí relé mellé került egy túlfeszvédő is az elektromos szekrénybe. 600 ezer lett a mutatvány vége.

[ Szerkesztve ]

(#102319) Emu válasza #49155328 (#102317) üzenetére


Emu
őstag

Ilyen esetben is illik fagyhatárig lemenni, ahol az alapnak "tartószerepe" minimális?

(#102320) Met válasza Pribi (#102308) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet repedés a csészén persze.
Az ültetőguminak az a fele megy a csészére amiben van a gumitömítés, a másik, bordázott fele megy a lefolyó csőbe.
Dugulás nincs? Mert akkor is jöhet vissza víz ha nem tud lefolyni és csak áll a csőben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102321) lemmy71 válasza Flowtation (#102311) üzenetére


lemmy71
őstag

Én anno nem kínlódtam az oszlopokkal, az alsó 50 centit lekentem katepoxal utána hasonló méretű gödröket ástam mint amit te írtál és abba állítottam bele az oszlopokat. Amikor készenlett a faház, kiöntöttem egy egy vödör betonnal a lyukakat. 7 évvel később amikor kinőtte a gyerek és eladtam a komplett faházat, egyszerűen körbeástam kalapáccsal egy nagyot odavágtam a betontuskónak és szépen leesett az oszlopról :K

(#102322) Flowtation válasza lemmy71 (#102321) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
A katepox olyan mint a bitumenes festék? Mert az van otthon, ha még nem döglött be. Igazság szerint úgy van kiszámolva az anyag, hogy föld felett kezdődik, bár csak holnap megyek érte, szóval akkor nem 5m-es gerendát veszek hanem 6-ost, aztán kész. Csak gondoltam, hogy ha majd nem kell, akkor egyszerűbb lesz szétszedni. Még agyalok rajta akkor.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#102323) #49155328 válasza Emu (#102319) üzenetére


#49155328
törölt tag

HA töltesz még köré földet is vagy bármi mást azt levonhatod belőle.
Legalább 50-60 cm-en legyen az alja.

(#102324) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Annó kézzel lett elhúzva a beton a szobában és szónyegpadló volt rajt. Jelenleg laminált padlóban gondolkodom és azt mondják a diegoban, hogy ha nem elég egyenletes a beton, akkor kelleni fog aljazkiegyenlítés. Az aljzatbeton mikor számít annyira egyenetlennek, hogy ki kellene aljzatkiegyenlítőzni? Kavicsok, ilyesmik nem kandikálnak ki belőle. Anélkül a folyékony cucc nélkül meg lehet ezt oldani valamivel? Ahhoz megint kellene akkor szakember pluszban.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#102325) Met válasza Lauda (#102324) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha leteszel egy hosszú egyenes lécet akkor nem billeg, nem látszik hogy valahol hupli van benne?
pl. a falaknál magasabban van a beton mint középen, vagy éppen fordítva
A folyékony cucc nélkül nem nagyon lehet megoldani szépen és vékony rétegben :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102326) Lauda válasza Met (#102325) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a léces tippet! Az az igazság, hogy nem tudom mennyire kell simának lenni egy betonnak, amire laminált padló kerül. Meg a padló alá kerül majd xps lap is, valamit az is kiszed belőle gondolom. Annyira nem rossz így ránézésre a beton felülete.

Köszi, remélem azért elkerülhető ez a léps. :D

Ennél a patentklikkes megoldásnál állítólag még jobb, ha sima a felület. De amúgy azt tanácsolták, hogy a klikktől függetlenül nem jó az egyenetlen aljzat, mert lehet a billenőklikkest simán összerakod, viszont hupog, görbül, törik stb, ha nem megfelelő alatta az aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#102327) Met válasza Lauda (#102326) üzenetére


Met
Topikgazda

Macilaci már párszor leírta hány mm amit elvisel a laminált.
Keress vissza vagy várd meg hogy újra beírja :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102328) macilaci78 válasza Lauda (#102326) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2 méteren 2 mm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102329) Lauda válasza Met (#102327) üzenetére


Lauda
félisten

(#102327) Met , (#102328) macilaci78

Köszönöm szépen!

(#102330) Pribi válasza Met (#102320) üzenetére


Pribi
senior tag

Szerintem nincs dugulás, aminek le kell mennie, azt lemegy. Szerintem csésze csere lesz a köbvetkező lépés.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#102331) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Vettem ma a bojlerhez új nyomáscsökkentőt a régi csöpögő helyett és a gyári biztonsági szelep helyett újat. A bemenő ágra kell tenni, le kell engedni előtte a bojlert? Ha igen, annak mi a menete?
[link] [link] [link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102332) Lauda válasza macilaci78 (#102331) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, le kell engedni a vizet belőle. Az én biztonsági szelepem olyan, hogy van rajt tekerő [link] , így ott ha azt megnyitom, szépen kifolyik belőle a víz. Nálad ha jól látom nem ez a megoldás van fent. A boyler hidegbetápját kellene elzárni, ezután mindjárt felette a cső hollandiját levenni és ott kifolyik. Célszerű úgy, hogy lenyomod az automatáját, hogy ne fűtsön fel és kihasználni a vizet belőle. Így az áram sem fogy feleslegesen és kisebb eséllyel forrázod le magad. Én így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#102333) macilaci78 válasza Lauda (#102332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az új biztonsági szelep már nekem is leengedős.
Külön kismegszakítója van a bojlernek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102334) RexpecT válasza RexpecT (#102318) üzenetére


RexpecT
addikt

A csengő, kaputelefon, a szerelvények, és egy leendő gipszkarton előtétfalban lévő elosztó doboz még nincs bekötve.

(#102335) csemberlen válasza #46372352 (#102312) üzenetére


csemberlen
őstag

Laica van nekünk, de az elv azonos. Minden háztartásba kellene ilyen. Vizforralóba, kávéfözőbe mióta ez van nincs vizkő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102336) csemberlen válasza RexpecT (#102334) üzenetére


csemberlen
őstag

A jobb felső 2 pólusú ugye nem a villanybojler?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102337) dewil666 válasza beers (#102271) üzenetére


dewil666
őstag

Abból a gépből már kettőt vittem vissza pedig csak hobbi használat volt. Az egyiket 1.5 év után a másikat 2 hónap után.
Ez a gép nem ajánlott részemről.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#102338) csemberlen válasza dewil666 (#102337) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem meg félig iparszerűen megy már 2 éve.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102339) Borisz76 válasza RexpecT (#102334) üzenetére


Borisz76
veterán

Már üzemképes de nem végleges.... :

Mindent beleszámolva 1 milla felett járok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#102340) mouzrr


mouzrr
őstag

Tud ajánlani valaki jó szakit aki felszerel fix keretes szúnyoghálót Budapesten? :R

(#102341) runner 125 válasza mouzrr (#102340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahhoz milyen szaktudás kell, de most komolyan? 4 csavart behajtani takaró alsó részekkel és végül a takarókat felpattintani? :D

Magam raktam fel az összeset. Nyilván nem panel, vagy emeletes ház, ahol ez okozhat gondot delcsavarozható esetében ( de gyanítom nálad sem ez a helyzet, mert oda általában klipszes verzió készül).

Szóval, fogsz egy létrát, ha nikecell van a házon a létra végére kell rögzíteni egy XPS táblát nehogy benyomja a falat, aztán hajrá.

2 perc felrakni egyet.

cOxeR

Ok, de fedett lesz? Vagy mi a terv? Lejtés miatt továbbra is értelmetlen az EPS / XPS. Felütsz deszkából egy egyszerű "zsaluzatot" körbe, már a kívánt lejtési szöggel, felöntöd betonnal és egy másik deszkával a lejtésbe felcsavart deszkáknak nekiszorítva lehúzod az egészet és kész is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102342) emre válasza runner 125 (#102341) üzenetére


emre
veterán

A tizediken is? :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102343) runner 125 válasza emre (#102342) üzenetére


runner 125
nagyúr

..hát, lennének ötleteim arra is. ;]



Viccet félretéve, azért emeltem ki direkt külön a panelt és emeletes házat. :) Oda a felcsavarozható egyértelműen alkalmatlan... Létezik ezekből 2 féle klipszes verzió is. Az egyik a szúnyogháló belső keretére felfúrt, elfordítható műanyag fület takar, a másik verzió meg lemezből meghajtott, felpattintható klipszet.
Reméljük nem emeletes ház /panel és nem kívülről felfúrhatókat rendelt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102344) mouzrr válasza runner 125 (#102341) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem vettem még meg a hálókat, és emeletes családi ház. Egyébként a kérdésem ajánlással kapcsolatos volt, nem az hogy hogyan tudnám én megcsinálni, de köszönöm :R

(#102345) runner 125 válasza mouzrr (#102344) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor rendelj klipszes verziót:



Ezt belülről fel lehet rakni.

De ha mindenáron csináltatni akarod és kívülről rögzíthetőt szeretnél, akkor gyakorlatilag bárki felrakja neked 50-es IQ fölött - ablakos cégtől függetlenül - , akinek a létrája felér addig csak h a kérdésedre is választ adjak. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102346) pjen válasza Borisz76 (#102339) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez egy picit túlzásnak tűnik.

(#102347) tothjozsi96 válasza pjen (#102346) üzenetére


tothjozsi96
addikt

3x20A-hez szerintem is.

(#102348) macilaci78 válasza macilaci78 (#102331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kicseréltem, a felső cucc a bojler gyári biztonsági szelepe, az alsó a nyomáscsökkentő. Feltöltve, most melegít - már langyos. Arra figyeltem fel, hogy ha engedek belőle kis vizet, akkor cicergő hangot ad, amit korábban nem. Védőföld bekötve a vízvezetékre is, Fi relé van, nem csapta le, így az elektromos eredetet kizárnám. Létezhet, hogy az új elemekben valami membrán rezeg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102349) lemmy71 válasza dewil666 (#102337) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a linkelt parkside gég fúrásra való és max egy zsebkendőméretű terület vésésére ;)
Én már több mint tíz éve egy obis cmi 850 wattos gépet használok, három komplett fürdőszobát 100 nm járólapot törtem fel vele és kismillió lyukat fúrtam betonba, a szénkefe cserén kívül semmit nem kellet vele csinálni és járt hozzá egy pár tartalék szénkefe is :D
Most [Silverline] néven forgalmazza az uni-max, lényeg hogy ne észnénkül nyomd a betonba vésésközben és néha fújd ki belőle a port :B

(#102350) mezis válasza runner 125 (#102345) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt mindenki ilyen brutális megoldással csinálja ?
Lányomék családi házára is valami hasonló, szigetelő profilba kapaszkodóval "szerelték". Átszereltem, kívülről RM csavarosra.
Nem dicsekvés, de: több évtizeddel ezelőtt, II emeleti bérelt lakásom fa ablakára magam készítettem szúnyogháló keretet, pontosan az ablak méretéhez, az ablakhoz pedig kis fém lemezekkel, facsavarral rögzítettem. Segítség nélkül, egyedül.

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.