Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102551) lemmy71 válasza runner 125 (#102541) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól néz ki mint egy szalon, én nem koszolnám össze az autókkal, inkább betennék egy pool és egy magyar billiárd asztalt, egy sörcsapos pultal:DDD
Nálam a műhely fogalma más jelent mint nálad, én ott előszerelttel koszos füstös melót végzek. Ezért építettem egy dupla garázst az autóknak, nekem meg megmaradt a porta másik felében a szimpla garázs műhelynek ;]

(#102552) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Ilyen fajta flexibilis szellőzőcsövet szeretnék félbe vágni, mivel érdemes?

(#102553) pjen válasza tothjozsi96 (#102552) üzenetére


pjen
félisten

Én gyors darabolóval vágnám,de ha nincs akár egy plévágó ollóval is el lehetett.

(#102554) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Lenne még egy kérdésem, van egy Csatári PVT 6045-ös fogyasztásmérő szekrényünk, és ezt amikor felszerelték én kértem hogy ne legyen besüllyesztve a falba, hanem csak legyen felfúrva simán a szigetelés miatt, mert a szigetelés eltakarja majd azt a részét a doboznak, amit be szoktak marni a falba.

Most ha a fal mellé teszem a 10 centis eps-t, akkor pont jól van a doboz fedél, tehát a szigetelés nem takar rá a fedélre, amit leszoktak venni villanyóra csere alkalmával.

Viszont nyilván a ragasztó, háló, nemesvakolat meg fogja dobni tehát kijjebb kell hozni a fogyasztásmérő szekrényt.

Beszéltem azzal a regisztrált szerelővel aki csinálta, mondta hogy nem probléma, kijjebb tudják emelni. Viszont! Az a kérdés hogy hány centivel kellene kijjebb hozni a szekrényt?

Tehát jelenleg pont jó lenne a 10 centis eps-el, ha nem lenne rajta semmi.
A ragasztó meg az összes többi réteg nagyjából mennyit dob rajta?

Aki szigetel nálunk azt mondta hogy 5,5 centivel kell kijjebb hozni, de ez szerintem elszámolás. Nem gondolnám hogy 3 centivel jobban ki kell emelni.

Szerintetek?

(#102553) pjen
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#102555) Nkboy válasza tothjozsi96 (#102554) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nálunk, mindennel együtt 12cm. Csak azért mértem a gázóránál, mert csak ott fértem hozzá.
[kép] [kép]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102556) Met válasza tothjozsi96 (#102554) üzenetére


Met
Topikgazda

Én nem hiszem hogy 2 cm miatt szenvednék vele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102557) tothjozsi96 válasza Nkboy (#102555) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nagyon szépen köszönöm!

(#102556) Met
Elég látható helyen van a villanyóra, nem szeretném hogy körülötte legyen kihagyva 1 centi hézag. Ha meg túllóg a szigetelés akkor elméletileg ha le kell venni a fedelét az lehet hogy megsérti a nemesvakolatot. Nem tudom, nem vagyok a téma szakértője.

(#102558) Met válasza tothjozsi96 (#102557) üzenetére


Met
Topikgazda

Értem.
Azt nem tudom hogy mennyire sérül a nemes vakolat tető leszedésnél ha be van süllyesztve a doboz.
De mennyiből jön ki a szekrény kiemelős dolog?
Ha 5k-nál több akkor én biztos elhagyatnék 1-1 centit az óra körül és körbe beraknék egy fa keretet takarásnak ami kivehető ha szerelni kell. :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#102559) tothjozsi96 válasza Met (#102558) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, én meg úgy szeretném hogyha egyszer jól lenne megcsinálva.

Így van fent, nincs besüllyesztve.
Ez egy régebbi kép, azóta már erről megy az áram.

De szerintem ha bemegy alá egy 3 centis XPS, akkor már biztos hogy jó vagyok.
Tudom, gyapot jobb lenne alá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#102560) szaszyka válasza tothjozsi96 (#102559) üzenetére


szaszyka
senior tag

Mi lenne, ha a nemesvakolat felhordása után lenne a doboz igazítva a szinthez? Akkor látnád mennyit kell kijjebb hozni. Vagy szigetelés/vakolás után már nem mozgatható a doboz?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#102561) tothjozsi96 válasza szaszyka (#102560) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A doboz alá kell tenni gyapotot vagy xps-t, de maga a cső amiben bejön az órába a kábel az is a falon kívül van, ami be lesz burkolva és azt is kell mozgatni valamennyire a kijjebb emeléshez, ezért ez problémás így, sajnos.

(#102562) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Egy kisebb felújításba fogunk belevágni itthon, a 9. kerületben található kis társasházi lakásunkban. 15 éves a társasház jelenleg, és most kezdett el egy két dolog szétmenni, pontosabban a WC-ben feljött 4 csempe, a fürdőben felpúposodott kb. 10, a zuhanykabinunk teljesen szétment, vagyis úgy döntöttünk, hogy egy aránylag nagyobb fürdő (kb 3.5 m2) és WC (kb 1.2 m2) felújításba vágunk, és mindkét helyiségben a csempét, járólapot lecseréljük, illetve a fürdőben nyilván a zuhanytálcát és kabint.

Elég tájékozatlan vagyok, amit szeretnék megkérdezni:
Mi a reális munkadíja egy ilyen projektnek? Ajánlottak nekem két ukrán szakembert eddig, akik szépen dolgoznak (rokonnál voltak), és reggeltől estig, de fejenként, naponta kb 25 e Ft-ot kérnek el és azt mondják olyan 10-14 nap lehet az egész meló. Ez sok/kevés/reális?

Nem csúcsminőséget akarok, de egy jobb középkategóriát szeretnék megfizetni. Van olyan csempegyártó amit javasoltok? Mi már többször a Zalakerámiába futottunk bele, itt a társasházban is az van jelenleg is, és magával a csempével semmi bajunk nincsen (15 éves, és alig látszik a járólapon), de itt a topikban olvasva van róla ez is az is. Hasonlóképpen zuhanykabint honnan lenne érdemes nézni?

Néztük a Korra márkát, elég elegánsnak tűnnek a kabinjaik, és nem is megfizethetetlenek (100-150k-t szeretnék rááldozni).

Ha esetleg van szakember akit tudtok javasolni, akkor nyilván az is jöhet. :)

Köszönöm a segítséget!

(#102563) RexpecT válasza laci06 (#102562) üzenetére


RexpecT
addikt

Wellis, Ravak zuhanykabint találsz 150 körül zuhanytálcával.
10-14 nap 2 emberre az bőven sok.
Négyzetméterre szokták amúgy is vállalni a munkát, nem napi vagy órabérre. Pesten szerintem 4500-5000Ft körüli négyzetméteráron már normális burkolót kapsz.

(#102564) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok

Ezen a lefolyó elzáró úgy van, hogy be kell nyomni a közepét. Az múlt héten elromlott. Tehát benyomod a fém lefolyó gumót és nem marad lent. Viszont tegnap este óta meg nagyon nehezen megy le a lefolyó.
Tudja valaki, hogy ennek a közepét hogyan lehetne kiszedni?
Innen erről az oldalról is lehet, vagy pedig csak alulról?
Valami Rea, de nincs már meg a papírja, hogy mi ez hogy van.
Köszi

(#102565) Morris válasza Atomgeszi (#102564) üzenetére


Morris
veterán

Kezdd el tekerni balra!

(#102566) laci06 válasza RexpecT (#102563) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm!

Esetleg csempe márkára van tipped? Zalakerámia?

(#102567) Atomgeszi válasza Morris (#102565) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R

(#102568) csemberlen válasza laci06 (#102562) üzenetére


csemberlen
őstag

Épitőiparban az ukrán szó jelenleg a legaljával egyenlő. Lehet van kivétel. Nem gondolnám, hogy még csak 10 napig is tartania kellene egy ilyen kicsi munkának.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#102569) lemmy71 válasza laci06 (#102566) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem a zalakerámia is jó, az hogy egy két fórumozó azt mondja hogy hulladék az közel sem fedi a valóságot :N Persze előfordulhat hogy van benne egy két hibás lap, de mutass már nekem olyan gyártót aminek minden egyes lapja tökéletes. Én itthon az utóbbi években két komplett fürdőszobát, kazánházat egy szárítóhelyiséget és a komplett konyhát újítottam fel zalakerámiás anyaggal. A három helyiségnél össz vissz egydoboznyi anyagot dobtam ki ami nem tetszett valamiért, ez nem sok, ennyi egy háromszor drágább terméknél is előfordul. Ja és a duplagarázst is zalakerámiával burkoltam (30X30 márványörleményes gress lap) talán öt lap volt hibás, de azt meg szegélynek vágtuk :B

(#102570) runner 125 válasza Atomgeszi (#102543) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! Műgyanta, igen. Számolgattam, kb feléből kijött, mint a járólap. Illetve ennek az is nagy előnye, h a párhuzam (ami ilyen épületeknél nincs :D :( ) hibáit nem mutatja meg úgy, mint a járólap fuga.

RexpecT, stickermajom :R

lemmy71

Köszi! Nem rossz ötlet! :D Csocsó asztalom van, de azt máshova szánom majd.
Nálam a műhely tényleg csak alap barkácsolásokra kell, motorozom, azokat, haverok gépeit bütykölni, alap szervizeket megcsinálni, szerszámokat 1 helyen tárolni de a legfontosabb számomra az volt, h legyen elválasztva a garázstól, h ha porzok, ne menjen át oda. Így csak 10m2-t kell takarítani. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102571) macilaci78 válasza lemmy71 (#102569) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is Zalakerámia van, sok hibás lap került felrakásra, pedig válogattuk bőszen. Viszont olcsón vettük anno.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102572) KoVee84 válasza RexpecT (#102563) üzenetére


KoVee84
senior tag

Pesten??? 6-7000-től kezdődik a normális. Tudom mert most burkoltattam 150 m²-t.

laci06: ha szép burkolást szeretnél, akkor ne zalakerámiát. Az hogy ki hány hibas darabot dobott ki, az kb semmit nem jelent. De szvsz csak szép szimmetrikus, mindenhol egyenlő vastag, lézervágott lapokat lehet csak szépen lerakni. Zalakerámiás árkategóriára pedig sajnos egyik sem jellemző.

(#102573) gerisz23 válasza Ace Ventura (#102548) üzenetére


gerisz23
őstag

Én tavaly csináltam/csináltattam.90nm2 alapterület,6 db radiátor pontosat most nem írok,immergas kazán +gyári füstcső,1,5méter.A belső szerelést én csináltam réz cső forrasztott idomokkal.25k volt a gázterv-csak a kazán ment a gázra.150k a gerinc kiépítése,kazán beüzemelés, papírok+az anyagot én vettem.Igy volt a vége 1,5 milla körül tokkal vonóval hogy a munka nagyját megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102574) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Melyik jobb: ha kombi kazán állítja elő fürdéshez a meleg vizet, vagy ha elektromos bojler? Van éjszakai áram a házban, egy régi Hajdú bojler van rákötve. Később ha lesz keret, akkor tervben van napkollektor felszerelése is a terasz tetejére.
Eddig a padlófűtés tetszik legjobban, valószínűleg az lesz majd beépítve. Főleg az előző hsz után, a radiátoros se olcsóbb úgy látom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#102575) Morris válasza Victoryus (#102574) üzenetére


Morris
veterán

Kombi kazán.
Nálunk termosztátos csapteleppel kiválóan működik. És addig tusolok ameddig jólesik :))

(#102576) Fr3eWar válasza Victoryus (#102574) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha a keret engedi, akkor én azt javasolnám, ahogy nálunk van, fűtő kondenzációs kazán plusz HMV tároló. Drágább mint a kombi kazán opció, viszont komfortosabb. A kombi átfolyásos ha két fogyasztó egyszerre terhel, akkor csökken a hőmérséklet, előző lakásban nagyon nem szerettem, ha a feleségem épp mosogatni kezdett mikor a zuhany alatt voltam akkor egyből hűvös lett a víz, felállítod magasabbra ő elzárja a csapot, és jön a forró zuhany...
Emellett a meleg víz hőmérséklete egy átfolyósnál folyamatosan változik, télen hidegebb a bejövő víz, így többet kell rajta dolgoznia, magasabb fokozaton sem biztos hogy olyan lesz a víz mint amit kívánsz, nyáron lentebb lehet venni, viszont mire az adott fogyasztóhoz ér a víz a falban kihűl, és minél tovább folyatod annál "melegebb" lesz, mert szép lassan melegíti fel az útvonalát, és csökken az elvesztegetett hő.
Tárolós megoldásnál mint náluk lehet berakni egy keringető szivattyút is ami a fogyasztókig keringeti a meleg vizet, így a csap nyitás után egyből meleg folyik.
Egy használati meleg víz tároló esetén minden fogyasztó mehet egyszerre.
Mikor szigeteltük a padlást, itt volt 2 jóbarát menyükkel barátnőjükkel, és munka után kettesével mentünk fürdeni a két zuhanyzóba, 6 felnőtt fürdött meg semmi hőingadozás nem volt, mellette nyugodtan lehetett folyatni a meleg vizet a mosókban is.
A mi kazánunk Viessmann Vitodens Touch 100-W 26 kW emellé egy két csőkígyós Concept SGW 200literes 2 csőkígyós indirekt tároló van. A kazán kb 10-15 perc alatt fel tudja fűteni, viszont amint a kazán érzékeli, hogy a kívánt 50 foktól 5 fok eltérés van, egyből rákapcsol, így nem tudjuk kifogyasztani.
A két csőkígyó lényege meg amit írsz, hogy ha lesz napkollektor, akkor az egyik csőkígyóra rá tudod kötni a kazánt, a másikra pedig a napkollektort, így ha van nap, az fűt, ha nincs akkor a kazán.
Nálunk jelenleg nincs kollektor, első körbe még napelem van tervben, így a gépész mindkét csőkígyót sorba kötötte, és teljes tartály "felületen" meg a kazán ezáltal gyorsabban melegít mintha csak az egyik kígyón lenne.

Valamennyit segít a helyzeten a termosztátos csaptelep mivel felső határt be tudsz állítani és ha elég sok meleg vized van, akkor konstans hőmérséketet kapsz, de ha nem elég az áfolyó melegvíz mennyisége, akkor ott is hidegebb lehet a víz a kívántnál.

Én soha többet kombi elvű lettem, 5 évet éltem úgy.

(#102577) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! furdőben a mosdónal elkezdett lassan lemenni a viz....első lépésként mit lehet tenni? valami szert beleönteni?
vagy ilyenkor mi a jó módszer?
előre is köszönöm a tippeket!

(#102578) pjen válasza bazsimano (#102577) üzenetére


pjen
félisten

mosdó alatt van szifon,annak tekerd le az alját és takaritsd ki.Egy dróttal nyúlkáljál fel .Ott is van kosz.

(#102579) bazsimano válasza pjen (#102578) üzenetére


bazsimano
őstag

okok ! mindenkepp megcsinalom...mar kicsi a hely sajnos a butor miatt...de valahogy megoldom :(, amugy fura...mert épp most egy éve koltoztunk be...erdekes hogy mar most iylen gondok vannak :(

[ Szerkesztve ]

(#102580) Victoryus válasza Fr3eWar (#102576) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! Jelenleg nálunk a garzonban átfolyós gázos vízmelegítő van, nagyon utálom én is. Ha az asszony mosogat, akkor kapásból elmegy a nyomás, meg a hőmérséklete is leesik. Ha ő tusol és én mosogatok, akkor meg ő akad ki a hideg vizen :D Egyébként takarekos, ebből a szempontból szeretjük.
Tehát vagy marad az éjszakai áramos villanybojler, vagy hvm... Elvileg a bojlert is össze lehet hozni napkollektorral. A kondenzációs kazán az biztos, mert más úgy se lehet.
Még a padlófűtés nem tiszta, mert vizesből is többfajta létezik. A pogácsás szimpatikusabb, mert akkor elsőnek megcsinálják a falakat+aljzatot, és majd utána rá lehet telepíteni a modulokat, és hőszigetel is. Ha az acélrácsost választom akkor addig nem is nagyon lehet mászkálni a házban, amíg nincs kész. Legalábbis így értelmezem. Ha nincs pénz, addig a rácsok lennének legfelül, és csak a padlófűtés beépítêse után lehetne mászkálni normálisan, a betonon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#102581) pjen válasza Victoryus (#102580) üzenetére


pjen
félisten

A villany bojlernél is változik a nyomás és a viz hő,ha nyitogatják a csapokat.Esetleg egy termosztátos csaptelep segíthet.

(#102582) Fr3eWar válasza Victoryus (#102580) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Egyforma a pogácsás meg a rácsos, a rácson is lehet közlekedni.
Szerintem olcsóbb a rácsos, és mind a kettő az állnak a falak után van.

Rácsos:

Esztich beton ami a padlófűtés csövek felett, körül, alatt van.
Padlófűtés cső, a vashálóhoz erősítve távtartó bepattanós klipsszel.
Vasháló
Hőtükör fólia,
Lépésálló szigetelés kért vastasgásban (10-15cm)
bitumenes nehézlemez GV35-45
Szerelőbeton

Pogácsás
Esztich beton ami a padlófűtés csövek felett, körül, van.
Padlófűtés cső, a pogácsák közé betaposva
Lépésálló szigetelés kért vastasgásban (10-15cm)
bitumenes nehézlemez GV35-45
Szerelőbeton

Szerintem a vasháló az esztich betonnak is hasznos, és csökkenti a repedések esélyét.

Egy két kép a folyamatról nálunk:

Rétegrend:

Alul GV45 van, rajta a villanyszerelő és víz csövek, meg 12cm lépésálló EPS100, 3x4cm-es elrendezésben. Felette hőtükör, felette vasháló. Ez járható teljesen.

Padlófűtés cső:

Esztich

Majdnem kész állapot:

(#102583) sztanozs


sztanozs
veterán

Sziasztok! Szerintetek lehet/érdemes részleges fűtés felújítást csinálni egy családi házban a következő felállás mellett?
Jelenleg egy C40 fég kazán szolgáltatja a fűtést. A füstgáz épített kéményen megy ki, de nem tudom, hogy az hogyan van bélelve. Ha jól néztem a fővezeték egy colos (körben az alagsorban), a felmenők talán fél illetve az emeletre már 3/8-os colos acélcsövek. A szelepek szinte mindehol beszorultak, tehát azokat cserélni kellene. A radiátorok előtt nincsenek átkötések, tehát teljesen lezárva zárják az adott strangot is (6 strang van).

Más... egy kádtöltő csapot akartam cserélni a fürdőben, de a távolság állító közdarabok érzésre be vannak rohadva (mind a kettő). Kénytelen voltam visszatenni a régi csapot, mert nem tudtam megoldani a másfél miliméter különbséget. Van valami trükk, a berohadt közdarabra, vagy bontás lesz a vége?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102584) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Baumit DuoContact-al szerettem volna ragasztani, de olvasom a hátulján a kis megjegyzésben oda van írva hogy XPS lapok ragasztására nem alkalmas. Utólag jutott eszembe hogy nálam az egész lábazat ezzel van felragasztva....

Ez a későbbiekben okozhat bármilyen problémát?
Van ezzel bárkinek tapasztalata?

(#102585) laci06 válasza KoVee84 (#102572) üzenetére


laci06
senior tag

Esetleg tudsz javasolni korrekt burkolót? Gyorsan szétnézve találtam olyat aki 5000-ért dolgozik, és elég sok referencie van róla fb-n, google-n (ez csak a felrakás, bontás külön van még). Felhívtam, nagyon korrekt volt telefonban, mondta, hogy Aug elejéig be vannak teljesen táblázva, nem kertelt, mondta, hogyha ez megfelel, akkor küldjek képeket, az alapján küld egy becslést, és ha az is oké, akkor kijönnek személyesen felmérni és pontos ajánlatot adnak.

(#102586) gerisz23 válasza Victoryus (#102574) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem tudja a kazán a melegvizet indirekt tárolóval,de egyelőre maradt a villanybojler,2éve tettem fel.Villanyszerelőként meg inkább takarítom azt mint hőcserélőt cseréltessek a gázkazánba.
Kombi kazánt nem vennék,inkább ilyen indirekt tárolóst,nekem Immergas victrix exa erp 24kW van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#102587) Tamy válasza sztanozs (#102583) üzenetére


Tamy
senior tag

Vizes ismerősöm a gázlámpás melegítésre esküszik.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#102588) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Korábban téma volt a beltéri ajtók kérdése a topikban. Jópáran ilyen drágább féle ajtók irányába mentetek el. A "sima" OBI/Bauhaus olcsóbbjai nem megfelelőek?

(#102589) pjen válasza csubuka (#102588) üzenetére


pjen
félisten

Jók azok,csak nem olyan szépek.Egy natúr fenyő ajtót festeni kell,viszont nem szakad be ha véletlen neki húzod a porszívót.

(#102590) csubuka válasza pjen (#102589) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!
Ez a beszakadás akkor az üreges, CPL bevonatosoknál lehet probléma netán?

(#102591) pjen válasza csubuka (#102590) üzenetére


pjen
félisten

Ne vedd szószerint,de nekem nem tetszik,szinte nincs benne anyag.Volt itt pár hsz arról,hogy szétázott,megsérült a bevonat.Egy fenyő ajtót max lecsiszolsz,újra festesz.

(#102592) sztanozs válasza Tamy (#102587) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint a gázfáklya, ami forrasztásra, meg a konyhában is használható? Köszi!

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102593) Tamy válasza sztanozs (#102592) üzenetére


Tamy
senior tag

Ilyenek:

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#102594) csubuka válasza pjen (#102591) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, persze az, hogy üreges az talán szélsőséges esetben hordoz kockázatot igen. De valóban, ha az ember nem akarja megspórolni a festést, akkor lehet a hagyományos megoldás sem rossz. És a fenyő olcsóbb is végülis talán...

(#102595) Fr3eWar válasza csubuka (#102594) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk valami CPL-es ajtók lettek végül a dizájn miatt, vártunk rá már több mint 3 hónapot, de jövő héten ha minden igaz jönnek beépíteni.
Mostanában a kőművesek is úgy vannak vele, hogy a CPL átfogótokos ajtó majd akkora lesz úgyis mint a nyílás, így nem túl precízen alakítják ki a nyílás helyeket. És lehet utána 78 centis meg 86 centis ajtókat rendelni, mert az OBI/Bauhaus/Praktier ajtó nem fér be/nem takar rá a nyílásra. Plusz az se mindegy, hogy kell/e van-e küszöb stb.

(#102596) Novics válasza pjen (#102466) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Kellett még ez a megerősítés, hogy ne gondolkozzak ilyenben. (Bár amúgy most elmúlt a kezdeti lelkesedés, de bármikor visszatérhet. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#102597) sztanozs válasza Tamy (#102593) üzenetére


sztanozs
veterán

köszi!

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#102598) macilaci78 válasza csubuka (#102588) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően kétféle ajtólap van: tömör és rétegelt.

A barkácsáruházak faajtaji tömörek, kazettás fenyő keretszerkezettel, általában gerébtokkal.
Nyersen, tehát felületkezelni kell, ami költség. A felület előkészítése, alapozás, csiszolás, igény szerint csiszolás, lezárás. Egy tisztességes felület szakembertől 10-15k/m2, egy ajtón van 4-5 m2 (tokot, falcot is beleértve). Össze kell adni.
A gerébtok kialakításából fakadóan többet vesz el a névleges méretből, tehát ugyanabba a falnyílásba szűkebb átjárhatóságot ad, cserébe nem számít a fal vastagsága, cserébe nem szimmetrikus a tok a fal belső és külső oldalán.
A küszöb nem téma, a burkolat határozza meg, nem az ajtó.

Egy rétegelt ajtólapnál van egy keretszerkezet, amibe a pántok, zár, automata küszöb, falc megy. Ez van két oldalról elburkolva valamivel és középen kitöltve.
A töltet lehet papírrács, vagy furatolt ajtómag. Előbbi az, amiről sok rosszat hallott már az ember, az utóbbi gyakorlatilag egy farostlemez ujjnyi furatokkal kikönnyítve: merevnek még merev, súlya meg már nincs.
A borítás lehet papír dekor, CPL, MDF. Voltaképp mind MDF, csak az a kérdés, hogy sima papírfólia van-e rajta, vagy védőréteggel ellátott CPL fólia (aka bútorhátfal), vagy festés (festett MDF). És ha ezt a vékony MDF borítást festék helyett fával fedjük el, akkor furnéros ajtót kapunk.
A borítás általában kb 4 mm vastag, de rendesen neki kell szaladni egy papírrácsos, hogy a porszívó beszakítsa. Persze, megoldható, de életszerűbb egy létrával nekilendülve, vagy egy gyermekbicikli fém kormányrúdjával.
Ezekbe is lehet betétet, vagy üveget tenni, ezeket a kivágásnál a keret anyagából megerősítik.

Az is baromság, hogy az ajtólap felázik. Kb 1 centit eláll a padlótól, tehát ennyi víz kell ahhoz, hogy az ajtólap felázzon. Persze felmosóronggyal is lehet kitartóan áztatni, de aki hülye, az is marad. Sokkal inkább a tok az, amin a víz károkat okozhat, ez ugyanis leér a padlószintig. A papír dekoros, CPL, MDF ajtók tokja általában MDF alapú és ezen van a lappal azonos borítás. Igen, ha ez felázik, akkor kuka.

A barkácsáruházas faajtók rákfenéje a méret: kötött, adott, míg a kőműves munkája ahogy sikerül. Nekem személy szerint a gerébtok sem tetszik.
Ezzel szemben egy átfogó tokos ajtó, pláne méretre gyártva sokkal esztétikusabb. És egy CPL ajtó olcsóbb, mint egy befejezett "olcsó" faajtó, feltételezve persze, hogy minden szakmunkát szakember végez és nem magunk ügyeskedünk. Ugye, a Babetta is csak addig fogyasztott kellemesen, amíg a szomszéd le nem cserélte a Trabantot. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#102599) Atomgeszi válasza macilaci78 (#102598) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hangszigetelés szempontjából mi a jobb a beltéri ajtóknál?

(#102600) csubuka válasza Fr3eWar (#102595) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen válaszod!

Ebben az esetben egy meglévő ajtót kellene kicserélni, a nyílás szabvány szerintem. Így lehet, hogy pusztán az nem indokolná a drágább technikát.

Fürdőszoba ajtó lesz amúgy. Küszöb az nincs. Legalábbis kerámialap van ott, ahol küszöb lehetne.

(#102598) macilaci78 : Húha, nagyon szépen köszönöm a részletes leírást az ajtókról :R

Ez kicsit kivilágosított a témában, igen hasznos mindenképpen.

Nekünk a kőműves mondjuk nem elkerülhető. Szerintem anno kispórolták a válaszfal áthidalót a falból, és így reped (ez épp a konyháé - az meg fog szűnni teljesen, amerikai konyha lesz, de a fürdő is ilyen),. Ezzel valamit úgyis csinálnia kell a kőművesnek. Eddig lambériával "szépen" el volt takarva:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.