Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Arra gondoltam, hogy érdemes lenne nyitni egy ilyen topikot, mert látom, hogy az ezzel kapcsolatos dolgokat máshol beszélik meg, offolnak. Ide jöhetne minden. Roaming, helyi sim, tapasztalat, minden. Szerintem nem kéne rögtön bezárni, hanem várni és csak akkor ha nem használják. Ha valaki helyi sim-et akarna venni, akkor a feltételekről is lehetne itt érdeklődni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#2) club1 válasza Sztbeni (#1) üzenetére


club1
veterán

Mint ahogy a konkurenciánál is elfér ugyanezzel a címmel a topic, szerintem itt is helye van.

(#3) Sztbeni válasza club1 (#2) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen. És is láttam, ezért indítottam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#4) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ha már megnyitottam a topikot, írok is bele, és a jövőben is osztok meg itt tapasztalatokat. Elsőnek a legfrissebbeket írom:

Románia:

Az ország területén jó a GSM lefedettség, a 3G meg csodás, de erről később. Az áraik hihetetlen jók, az itthoninak töredéke. A pentráció közel 140%. Én a Vodafone RO hálózatán voltam főleg de egy-kétszer átváltottam. Térerő nekem végig volt az úton. Érdekességként megemlíteném, hogy szerintem ez a világ mobilboltokkal legjobban ellátott országa. Zilahban egy utcán a második Orange bolt után elkezdtem számolni: egy utcában volt 5 (!) Orange bolt, és kb ennyi Voda! Hihetetlen sok, de olyat is láttam, hogy egymás közvetlen közelében (szomszéd, szembeszomszéd) 3 volt. Szinte minden kis boltban (élelmiszerbolt, trafik) árultak SIM-et.

Szolgáltatók:

Orange:
Ez a piacvezető, áraik jók, GSM lefedettség helyi viszonylatban gyenge, 3G nagyon gyenge. Lefedettségi térkép (sárga a GSM, narancs a 3G):

Vodafone:
Második legnagyobb, jó árak vannak, nagy a GSM lefedettsége, a 3G meg egyszerűen hihetetlen: az ország 90%-át lefedte!
Lefdettség (lila a 3G, piros a GSM):

Cosmote:
Harmadik ügyfelek száma alapján, a GSM nagyon jó, 3G nincs, árak a legjobbak.
Lefdettség:

DIGI:
Negyedik, árak jók (főleg a net), GSM nincs, 3G jó.

Lefedettség (rózsaszín a 3G, zöld a HSDPA):

Zapp:

Lefedettség:
Világos piros a 156 kb/s-es sötét 3,1, sárga 7.2. GSM nincs.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#5) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy nyílt egy ilyen topik, mert pont a napokban fogalmazódott meg bennem egy kérdés aminek itt a helye:

Keresek olyan angol szolgáltatót amelyiknél lehet venni feltöltős mobilinternetet (sticket) laptophoz, Liverpoolban jó lefedettsége van és lehetőleg még olcsó is. Van valakinek tapasztalata ilyenekkel? Elsősorban kapcsolattartásra lesz használva (msn, skype, e-mail, böngészés), semmi letöltés.
Előre is köszi a segítséget

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#6) Sztbeni válasza eszgé100 (#5) üzenetére


Sztbeni
őstag

Tapasztalat nincs, de infó van. A Three-nél biztos, hogy van ilyen. Amúgy még nézd meg EZT. Nem hangzik rosszul. EZ is jó. Még ITT nézz körül, mert jó áron találsz SIM-et, és tudsz csávótól kérdezni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#7) eszgé100 válasza Sztbeni (#6) üzenetére


eszgé100
őstag

zsír, úgy tudom ennél a szolgáltatónál van a skype-os telefon is. mert ha igen akkor csak mondanom kell anyámnak, hogy ugyanoda menjen be és el tudja intézni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#8) Sztbeni válasza eszgé100 (#7) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen, a Three forgalmaz Skype mobilokat. Itt vannak a prepaid mobilok: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm jön hozzám Amerikából, és kint egy T-s telefont használ. Itthon szeretne bele magyar SIM-et, hogy olcsóbban tudjon velem beszélni / netezni (domino+domino net). Kérdésem, hogy működik ez így? Vagyis lehet magyar SIM-et használni a külföldi, ugyanolyan szolgáltatójú telóban?

Köszönöm!

(#10) club1 válasza tailor (#9) üzenetére


club1
veterán

Nem, mert más a magyar szolgáltató kódja. És a frekvenciákkal is gondja lehet.

(#11) tailor válasza club1 (#10) üzenetére


tailor
őstag

Ó, értem. Köszönöm!

(#12) Sztbeni válasza tailor (#9) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem megy el, de én a helyében vennék a tescoban egy párezer forintos telót. 5e ért már van.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#13) Landsmann


Landsmann
addikt

Minden szolgáltató kódja más. Ennek semmi köze a roaminghoz. Azon van a hangsúly, hogy milyen készüléke van. Vannak olyanok, amik alkalmasak az amerikai és az európai mobilhálózatok frekvenciáin is működni. De ha nem iylen készüléke van, akkor egy jálózatfüggetlen készülékben használhatja a SIM-et. AZ persze számolás eredménye legyen, hogy a roaming, vagy esetleg egy olcsó mobillal egy új SIM, vagy kölcsön készülékkel használva egy kártyás csomag használata az olcsóbb.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#14) tailor válasza Sztbeni (#12) üzenetére


tailor
őstag

Na igen, csak ő netezni is akar, rendes sebességgel... Amúgy egy android-os telója van, most hirtelen nem tudom, milyen.

(#15) Sztbeni válasza tailor (#14) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nagy valószínüséggel támogatná a magyar rendszert, csak a SIM-et nem fogadná el. De kérdezt meg tőle, hogy független-e. Ha igen, akkor jó. Ha netezni és telefonálni akarnék, akkor vennék egy olyat ami tudja, és hazautazáskor eladnám. Így minimális lenne a veszteség.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#16) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Leírok még pár tapasztalatot:

Szlovénia:

A Si.mobil és a MOBITEL GSM lefedettsége csodás, a Tusmobil gyengébb. 3G-je a MOBITEL-nek nagyon jó, a Si.mobilnak nem annyira, meg a Tusmobilnak sem, bár a Tusmobil elkezdte építeni 900 MHz-n, és várhatóan jó lesz.

Olaszország:

Amerre jártam arra szinte mindenhol volt 3G. A világ talán 3G-vel legjobban lefedett országa. Olyan nem volt, hogy egyik szolgáltatónak sem volt 3G-je. Csak 3G üzemmódban szinte egyszer sem ment el a háló.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) TFGeri


TFGeri
csendes tag

Hello! :DD

En most amerikaba vagyok a nagybatyamnal es utazgatunk ossze vissza! Itt amerikaba a AT&T-nek nagyon jo a 3G-s lefedetsege! Szinte mindenhol van!
A Verizon itt is jo bar neha ledob es csak sos van! :(
Itt a T-mobile nagy reszet felvasarolta az AT&T igy pl.: en nekem vagy AT&T ir ki v. T-mobile-t!
A tobbi szolgalatorol tulsok mindent nem tudok itt a vodafon 1 eve jott be kb. nincs neki nagy nepszerusege! De neki is van sok helyen 3G-s lefedetsege!:)
Remelem segitettem ezzelaz infoval valakinek! :)

Am abban kernek segitseget szeretnek venni BlackBerry Torch-ot! Az tudja az Eu-s halozatokat is! Akkor megeri megvenni?

(#18) Sztbeni válasza TFGeri (#17) üzenetére


Sztbeni
őstag

Max azon a környéken jó, ahol Te vagy, mert amúgy az Európaihoz képest siralmas. Ilyen

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#19) katona.t


katona.t
tag

Görögországban (Zakinthos), hogy érdemes megoldani a telefonálást/mobilinternetet?
Az ottani "teszkóban" vegyek filléres telefont, vagy külön lehet simet is?
Itthon T-mobilos vagyok.
Működne ott a TG01-em?

És ha simet veszek, mi alapján állítom be a telefonomon a netet?

[ Szerkesztve ]

(#20) club1 válasza katona.t (#19) üzenetére


club1
veterán

Én F2G prepaid kártyát szoktam venni az újságárusoknál, 20 EUR-ért hozzá egy scratch card-ot (feltöltőt) ugyanott, majd 15 EUR-ért feliratkozom náluk 12 GB adatforgalomra (vagy ha csak egy-két napra megyek, akkor 7 EUR-ért 3GB-ra). Részletek: [link]
Zakinthoson csak délen van 3G lefedettségük.
Az APN - ha jól emlékszem - gnet.b-online.gr, a betárcsázás a szokásos (*99#).

(#21) Sztbeni válasza katona.t (#19) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én még ajánlanám, hogy nézd meg a Cosmote és a Voda oldalát, mert nekik asszem nagyobb a 3G lefedettségük.

cosmote.gr
vodafone.gr

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#22) katona.t válasza Sztbeni (#21) üzenetére


katona.t
tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#23) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
olaszországban miként tudnék pre-paid internethez jutni?
az itthon vásárolható független mobilstickkel együttműködne a kinti sim?
vagy lehet akciósan odakint is kapni pre-paid modemet mint a hazai t-mobilnál?

(#24) club1 válasza n@p@lm (#23) üzenetére


club1
veterán

Egy független modemmel minden európai sim együttműködik. A hozzá tartozó szoftveren ha be tudod állítani az adott szolgáltató APN-jét, akkor nem lehet vele gond. Az olasz szolgáltatók honlapján nézz körül:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#25) n@p@lm válasza club1 (#24) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszönöm!
nézegettem a kinti vodát és a windet, de valami oknál fogva nem emberi nyelven íródott a weboldaluk :)
kicsit nehéz értelmeznem (a pre-paid-es konstrukciót)

(#26) Sztbeni válasza n@p@lm (#25) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen. az olasz oldalakat valahogy máshogy rendezik el, mint a legtöbb európait. Mindegyiken kiigazodok, csak az olaszon nem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27) legiaap


legiaap
nagyúr

Van itt olyan fórumtárs, aki használ Londonban Pay as you go-ban telefont?
Ahhoz lenne pár kérdésem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#28) DylanM


DylanM
csendes tag

Hamarosan az USA-ba utazom, és nem bírok meglenni mobilinternet nélkül. Azon gondolkodtam, milyen megoldások vannak erre, mivel a roaming többe kerülne mint a szállás, és a repjegy együtt! :)

Itthon T-mobile-os vagyok, tőlük vettem a HTC Desire HD okostelefonomat, ami - mint itt is többen írták, bár én még nem teszteltem - kártyafüggetlen! Arra gondoltam, hogy veszek az USA T-mobile-tól egy prepaid simkártyát, (7 USD) amit csak a 3g-re lehet használni, és hozzá egy 1 gb-os feltöltést (50 USD) és vígan netezek, de két probléma is felmerülhet:

[Itt a link, a második oldalon található webConnect sim amiről szó van.]

Mi van akkor, ha mégsem kártyafüggetlen a HTC-m, hanem T-mobile-os. Tudom akkor hozzá használni az USA T-mobile-os simkártyát? (Gondolom nem) De ha független a telóm, akkor OK nem?

A másik a frekvenciák problémája, amire eddig nem is gondoltam. Itthon a T-mobile a 2100-at használja 3g-re, az USA T-mobile pedig az 1700-ast. (Wikipedia szerint) HTC Desire HD műszaki paramétereinél pedig azt az infót találtam, hogy a 3g frekvenciája: 900/2100 Mhz. Ez mit jelent? Hogy csak 900 vagy 2100 Mhz-es frekvenciával kompatibilis, vagyis, nem fogom tudni használni a netet az 1700 Mhz-es USA T-mobile hálózaton, az USA simkártya ellenére sem?

Milyen megoldást tudnátok javasolni erre a problémára? Az AT&T kínálatában egyenlőre még találtam prepaid simkártyát csak telefonnal együtt árulnak, bár még nem néztem át alaposan. Az AT&T-nél nincsenek ilyen frekvencia különbözőségek?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29) DylanM


DylanM
csendes tag

Utánanéztem egy kicsit a témának, és eddig úgy tűnik, hogy HTC Desire HD-vel nem fogom tudni használni az USA 3G hálózatot, mivel ott majdnem minden szolgáltató az 1700Mhz-es frekvencián nyomja a 3G-t. A Desire HD meg a 2100Mhz-es frekvenciát tudja. Ezért lehet az, hogy a HTC.com USA oldalán nem is reklámozzák a DesireHD-t. Mivel az Európai, és Ázsiai piacra tervezték. Azért írtam egy levelet a HTC Supportnak angolul, hogy biztos infóm legyen, de nagyon úgy tűnik, ha mobilinternetezni akarok az USA-ban, nem csak egy USA simkártyát kell vennem, de egy USA okostelefont is. Jó mi? Nem volt még valakinek hasonló tapasztalata?

(#30) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

Amatőr kérdés tudom, de nem tudok hova fordulni. Romániába próbálok telefonálni, feltöltőkártyás vodás, ha ez számít... 00 a külföldi hívás 40 Románia hívószáma... ez stimmel, utána a szolgáltatókód 0740 és 6db szám... elméletileg ezt kell beírnom hogy menjen, vagy valamit már elcsesztem?

Engem se tud felhívni amúgy az illető...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#31) Vitriol87 válasza Geffry (#30) üzenetére


Vitriol87
csendes tag

Próbáld így hívni: 0040740...
A lényeg, h a nezetközi előhívó után nem kell a 0, ahogy ha vki külföldről Mo-ra telefonál, ott sem kell a 06, csak ennyi: 003670...
Sztem ez lesz a gond. egyébként, azt javaslom, h ne 0040-el kezd, hanem az elején 000, azaz 3darab nullát tárcsázz (00040...), így egy perc Romániába csak 66Ft, míg a sima 0040-el 96Ft.

(#32) Geffry válasza Vitriol87 (#31) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! Valóban ezzel rontottam el... Bár arra továbbra sincs magyarázat hogy visszafele miért nem jó, mert eredetileg is 003670-el próbálkozott... de végülis így is jó. :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#33) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A nyár folyamán indulok majd Romáiába kb. 10 napra. Arra gondoltam, hogy lehet érdemes lenni valami ottani szolgáltatónál feltöltőkártyás mobilnetet. Mit tudnátok ajánlani? Előre is köszi!

(#34) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

1 hónap múlva utazunk ki Horvátországba. Ki szeretném vinni a laptopomat is, amihez kellene mobilinternet is. Hallottam olyanról, hogy nem kell aláírni hűségnyilatkozatot és nincs havidíj sem, mint pl a Domino kártyát feltöltöm és netezek róla amíg le nem merül az egyenlegem.
A kérdésem, melyik szolgáltatónál van ilyen, és melyik működik külföldön is?

(#35) HEro válasza Gabesz1019 (#34) üzenetére


HEro
tag

Sziasztok!

Én 2 hét múlva megyek szintén Horvátország engem is pontosan ez érdekelne :)

:)

(#36) club1 válasza Gabesz1019 (#34) üzenetére


club1
veterán

Akkor fussunk neki még egyszer, látom nem volt érthető a válaszom:
Első körben vegyél itthon egy független 3G modemet (5-8 ezer Ft). Így aztán nem vagy szolgáltatóhoz kötve. Aztán amikor mész le, útközben kinézel egy T-Centart vagy egy VIP-s boltot, és veszel 20 kunáért a modemedbe egy sim kártyát, amin alapból lesz legalább 500 MB forgalmazhatóság. Ha további részletek érdekelnek, kérdezz.
Magyarországról bármelyik szolgáltató kártyáját viszed, 20-30 MB forgalommal garantáltan el fogod érni a fenti megoldás teljes bekerülési költségét (modemestül). A Telenor sim kártyájával ui. a net Horvátországban minimum 590 Ft/MB. A Vodafone simjével napi 1390 Ft-ért 10 MB-ot forgalmazhattok, ha ezt túllépitek annak ára 600 Ft/MB. Vagy előfizettek évi 17 ezerért (mivel egy éves hűséget alá kell rá írni) a napi 50 MB forgalmat biztosító MobilWeb Külföldön Opcióra. A T-Mobile Domino simjeivel 1440 és 3910 Ft között van 1 MB forgalom díja Horvátországban.
Ha tehát meg tudjátok állni, hogy napi 10 MB alatt maradtok, akkor napi 1390 Ft-ért a Vodafone kártyáját vihetitek magatokkal. Ha nem, akkor mindenképpen célszerű kint venni sim kártyát és azt használni (modemmel együtt szinte minden újságosnál kaphatóak 200 HRK-ért). A két ajánlott szolgáltató/szolgáltatás kint: http://www.vipnet.hr/vipme-internet és http://www.visitingcroatia.info/internet_tarrifs.asp.
És végül van egy magyar lehúzó csapat is, akik semmi mást nem csinálnak, mint hogy az előbb említett 200 HRK (max. 8000 Ft)-ba kerülő csomagot itthon akciósan 10000 Ft-ért adják, de a végén a modemet visszakérik (azért letéti díjat kérnek a 10000 Ft felett):
Az ő weblapjukat most nem találom, ha kéritek, rákeresek...

(#37) club1 válasza club1 (#36) üzenetére


club1
veterán

No itt a vipnet mobilnetjét viszonteladó magyar cég: http://www.noroaming.hu/products-page/horvatorszag/
Összehasonlításként: 1 GB a vipnet vipme sim kártyáin felhasználva 65 kunába (kb. 2500 Ft) kerül. A töltés végtelenül egyszerű: Szinte minden benzinkúton/újságosnál lehet több címletben (talán minimum 50 kunáért) venni feltöltőkódot, amivel több módon is fel lehet tölteni a kártya egyenlegét.
Ja a Vodafone fent leírt roaming napijegye és opciója csak havidíjas előfizetőknek érhető el, a kártyásoknak 1855-2344 Ft-ba kerül 1 MB forgalom!

[ Szerkesztve ]

(#38) Gabesz1019 válasza club1 (#36) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi.

Tehát akkor a lényeg az, hogy itthoni simkártyát nem érdemes használni kint a magas roaming miatt, hanem kinti szolgáltató kártyáját vegyem.

(#39) club1 válasza Gabesz1019 (#38) üzenetére


club1
veterán

Erről van szó.

(#40) Sztbeni válasza Geri89 (#33) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szia!

Megéri venni, Romániában nagyon olcsó a mobilnet és még jó minőségű is. Hova mennél pontosan, és merre szeretnéd használni? Csak városban, vagy a hegyen is?

A szolgáltatók:

Orange: Árak ITT vannak, a hazai prepaidnál olcsóbbak, 3G lefedettség picit jobb, mint itthon, EDGE mindenhol van.

Vodafone: EZEK az árak vannak, az akció csak júliusig van. Olcsóbb, mint a magyar prepaid. Lefedettség: hihetetlen jó, a magyar GSM szintjét eléri a 3G lefedettség. De csak 900 MHz-t támogató telóval tudod használni. ITT van amúgy a térkép.

Cosmote: Árak 3GB 10 euró, ezt nehéz überelni. Lefedettség gyengébb, mint a Vodáé, de jobb, mint az Orange. [link]

Digi: Ha jól értem, akkor 5 euróért korlátlan, lehet, hogy ki kell hozzá fizetni még 4 eurót, de így is hihetetlen olcsó. 5 giga után elvileg korlátozzák 128 kilobitre. [link]
Lefedettség

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#41) Sztbeni válasza club1 (#36) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hol lehet független modemet 8 ezerért venni? Független telóval is megy ott a net, nem?

Amúgy a Tele2 sem rossz, csak gyengébb a lefedettség: [link]

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#42) club1 válasza Sztbeni (#41) üzenetére


club1
veterán

A Simpa ill. vipme broadband sim-ekkel nem lehet telefonálni, de persze internetezni lehet velük telefonokban.
Rengeteg helyen. A sok közül egy. Google a te barátod.

[ Szerkesztve ]

(#43) Sztbeni válasza club1 (#36) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Simpa Internet Options az sima SIM-hez van, vagy az is csak netre jó? vipnet-nél mennyi nem internet simmel, hanem simával a net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#44) club1 válasza Sztbeni (#43) üzenetére


club1
veterán

Van Simpa internet kártya és vannak simpa internet opciók. Minden megtalálható itt.
Simpa opció az internet napijegy (internet day option), ára 10 kuna és korlátlan forgalmat biztosít egy napra.
Ami meggondolandó, az az All Inclusive Double SIM pack, amiben van 2 sim kártya, korlátlan sms lehetősége az EU országaiba, 30 perc hívás az EU országaiba, 2 óra hívás hálózaton belül, és mindez 50 kuna.
A csomag szeptember 30-ig vásárolható, egy hétig használható, az ingyenes hívásoknál van fél kuna kapcsolási díj, és további részletek itt.

A vipme sim-ekhez rendelhető internet opciók:
Vipme Mobile surf S 15 kuna 50 MB
Vipme Mobile surf L 30 kuna 200 MB
Viszont azért nem ajánlom őket, mert nekem a telefonomról egy hét alatt lefogyott bekapcsolt surf opcióval is 150 kuna, pedig az apn tutira jól volt beállítva, és az okostelefon saját böngészőjét/alkalmazásait használtam. Egész egyszerűen bekapcsolt opció mellett internetezéskor a kártya egyenlege is fogyott, ráadásul elég gyorsan (mint nálunk a start opciókkal)... Ugyanakkor a kártyát modembe téve csak a surf opcióban foglalt forgalom fogyott. Úgy, hogy az apn a két készülékben azonos volt...

(#45) Sztbeni válasza club1 (#44) üzenetére


Sztbeni
őstag

És te melyiket ajánlod? Vipnet vagy Simpa? Mindent figyelembe véve (lefedettség, ár, minőség, stb.). A Tele2-vel tényleg nem érdemes foglalkozni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#46) Sztbeni válasza Sztbeni (#45) üzenetére


Sztbeni
őstag

up

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#47) club1 válasza Sztbeni (#46) üzenetére


club1
veterán

Egyértelműen a Vodafone-t (vipnet)ajánlom, mert a legjobb lefedettségű. A modem nélküli csomagját viszont nehéz beszerezni.
Most éppen a másik kedvenc országom (görög) mobilnetjét használom. A tapasztalat az, hogy a Vodafone umts lefedettségét jelentösen megközelítette a Cosmote, 20 EUR-ért pedig 10 napra 3GB forgalmat adnak. Mérési eredmények késöbb, mert az egész magyar csoport a 3G routeremen lóg...

(#48) Sztbeni válasza club1 (#47) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ott jó a lefedettség, nem? Én úgy tudom, hogy majdnem Vodafone România szintű

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#49) club1 válasza Sztbeni (#48) üzenetére


club1
veterán

Görögországban egészen jó a 3G lefedettség, már ami a Cosmote (helyi MATÁV) és a Vodafone lefedettségét érinti. Ehhez képest a harmadik szolgáltató (a Wind) 3G lefedettsége nudli, bár ez utóbbi szolgáltatónál van havi 40 GB forgalmat biztosító 'korlátlan' net is.
A Cosmote teljesítménye 32%-os jelerősség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#50) Sztbeni válasza club1 (#49) üzenetére


Sztbeni
őstag

32% mellett nagyon jó. Nekem sokszor maximumon se hoz itthon a T vagy a Voda 2 megabitet.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.