Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Krisz79 válasza -=RelakS=- (#39450) üzenetére


Krisz79
őstag

Lámpába ki mit ajánl?
Első lámpára max 5e ft-ot szánnék,de ha van olcsóbb jó áron mit ajánlanátok?
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39452) chris-v válasza Krisz79 (#39451) üzenetére


chris-v
senior tag

Én ezt ajánlom, ez tuti "süt" rendesen :)
SolarStorm 2x

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#39453) Mansi válasza chris-v (#39452) üzenetére


Mansi
csendes tag

Majdnem teljesen ugyanilyenem van, csak a 3-as kivitelű.
A legkisebb fokozaton 7 órát bírja és vmi eszméletlen fénye van, télen volt tesztelve alaposan.
Ez tényleg olyan lámpa amivel látsz és nem csak téged látnak, melegen ajánlom.

(#39454) Because válasza tome0001 (#39418) üzenetére


Because
őstag

attól félek ezen fogunk tudni csavart meghúzni :(

(#39455) Krisz79 válasza Mansi (#39453) üzenetére


Krisz79
őstag

Te hol vetted, mennyiért?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39456) D.Orion válasza Because (#39454) üzenetére


D.Orion
veterán

Most akkor még egyszer, úgy, hogy mi is értsük. :U

(#39457) Cathfaern válasza sanzi89 (#39424) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Sajnos lehegesztett műanyagban volt, így nem akartam szétbarbárkodni, de lehet ha tudom, hogy ilyen nem veszem meg..."
Lidl-ben és Aldiban is 1 hónapon belül bármikor indoklás nélkül visszavihetsz bármilyen nem-élelmiszer terméket, és visszaadják a pénzed. Csomagolás jó ha megvan, de nem kell hogy bontatlan legyen. Annyi, hogy blokknak meg kell lennie.

(#39458) Mansi válasza Krisz79 (#39455) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ahol a kolléga, Ebayen.
6,3K volt ősszel, csak most marha szar a dollár árfolyama, és többe kerül.

(#39459) Because válasza D.Orion (#39456) üzenetére


Because
őstag

lolli, visszaolvastam :DD

(#39460) sanzi89 válasza Cathfaern (#39457) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infót, még rágódok ma rajta, aztán holnap lehet visszaviszem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39461) D.Orion


D.Orion
veterán

Érdeklődnék, hogy tulajdonképpen milyen előnye van a tubeless keréknek? :F
Komolyan kérdem, mert nem értem, hogy ez miért is jó.

(#39462) Tothgera30 válasza D.Orion (#39461) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"A vastag, erős oldalfal miatt alacsony nyomáson használhatóak, ráadásul nincs bennük belső sem, ami becsípődne felütéskor, így a hagyományos felütéses defekt esélye nullára csökken.
Azt azért fontos megjegyezni, hogy a felnit ugyanúgy szét lehet verni, ha nincs elég levegő a gumiban. Mindenkit óva intek attól, hogy extrém alacsony nyomáson használja. A sűrűbb szövetszerkezet miatt a szúrásos defektnek is jobban ellenállnak, mint a belsős rendszerek, sőt ha használunk defektmentesítő folyadékot, akkor nullára csökkenthető a szúrásos defekt esélye.
Az alacsonyabb nyomásnak köszönhetően terepen kisebb gördülési ellenállás, jobb tapadás és nagyobb kényelem jellemzi őket. A hátrányuk egyértelműen a súlyuk, két keréken már minimum 200 g. Ha használunk defektmentesítő folyadékot, akkor az már 300 g súlytöbbletet jelent a belsős rendszerekhez képest, ráadásul ez a súly a kerék kerületén jelentkezik, ami miatt többszörösen számít.
"

Forrás: [link] ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39463) venember83 válasza D.Orion (#39461) üzenetére


venember83
nagyúr

Jobb tapadás, jobb csillapítás az előbbieken kívül.

(#39464) D.Orion válasza Tothgera30 (#39462) üzenetére


D.Orion
veterán

+ (#39463) venember83 Köszönöm a kimerítő információkat.

(#39465) RichieTri válasza Tothgera30 (#39462) üzenetére


RichieTri
senior tag

plusz ha versenyen hal meg a rendszer akkor ha nincs nálad belső akkor mehetsz haza...
szóval HA tényleg biztonságban akarsz bringázni belső is kell.
és még HA igényes vagy a defektgátló folyadékot(ami nem olyan olcsó) 2-3 havonta lecseréled(kitakarítod).

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39466) -=RelakS=- válasza Tothgera30 (#39462) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem kb egymilliomodik vagyok, akinél ez kivágja a biztosíték, de ha nagyobb a tapadás, nem kéne, hogy a kerék nagyobb ellenállásba ütközzön, tehát nagyobb legyen a gördülési ellenállás?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39467) Tothgera30 válasza RichieTri (#39465) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kérdés úgy szólt hogy "milyen előnye van a tubeless keréknek"?

A hátrányokat mindenki ismeri, versenyen slime ajánlott a tubisba, személy szerint XC-re és belsős rendszert vinnék.

#39466 -=RelakS=-: + tapadás = + ellenállás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39468) Cathfaern válasza -=RelakS=- (#39466) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"de ha nagyobb a tapadás, nem kéne, hogy a kerék nagyobb ellenállásba ütközzön, tehát nagyobb legyen a gördülési ellenállás?"
Gördülési súrlódási együttható =|= csúszási súrlódási együttható

(#39469) cseter válasza Krisz79 (#39451) üzenetére


cseter
tag

Kellys gunner tökéletes, alu ház, 1w led,brutal fenyero,kivalo tartó, jó ár -ertek arany!

(#39470) GhostLead válasza RichieTri (#39465) üzenetére


GhostLead
tag

Akinek Tubeless rendszere van az eleve, úgy indul el versenyen hogy visz magával belsőt. a Slime-t elég évente cserélni. nekem ilyen rendszerem van problémám még nem volt vele.

(#39471) Krisz79 válasza cseter (#39469) üzenetére


Krisz79
őstag

Már rá is keretem...
Stabil a rögzitője? (Olcsóbb lámpánál a tartó simán elrepedt , az is ilyen sinen csúszott.)
Esetleg készitenél sötétben fotót a fényéről?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39472) cseter válasza Krisz79 (#39471) üzenetére


cseter
tag

Igen elég stabilnak tűnik, nem mozog nem zörög,kepet holnap tudok csinálni ma dolgozom!

[ Szerkesztve ]

(#39473) Mansi válasza Krisz79 (#39471) üzenetére


Mansi
csendes tag

A Solarstormnak ilyen a fénye, hogy ne csak a stock ebayes fotók alapján tájékozódj.
1) Legkisebb, 2) Közepes, 3) Legerősebb módban
A teló fényképezője sajnos elég tré a sötétben.

[link]
[link]
[link]

(#39474) RichieTri válasza Tothgera30 (#39467) üzenetére


RichieTri
senior tag

Relax...spori
Nem kijavítani akartam hanem kiegészíteni.
Egyébként az idézet vége már a hátrányokat taglalja

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39475) -=RelakS=- válasza Mansi (#39473) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nagy hibája szerintem a kör alakú fénykéve.
Vagy jó fényt csinálsz magadnak, és mindenki mást elvakítasz, vagy nem vakítasz senkit, viszont előtted van egy világos fénytócsa. Ennél már csak egy rosszabb van: a lencsés lámpa, aminek kb egyenletes fénye van egy párhuzamos felületen. Mikor kipróbáltam, kb mintha alagútban mentem volna :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39476) Mansi válasza -=RelakS=- (#39475) üzenetére


Mansi
csendes tag

Most ne abból indulj ki, h itt a képen egyenesen világítok, nem olyan egyszerű egy kézzel fényképezni okostelóval, ez nem egy biciklis setup, csak a kezemben tartottam :)
A párommal kipróbáltattam beállítva, hogy jöjjön velem szembe, egyáltalán nem volt bántó a fénye, nem vakított. Arra meg kimondottan ügyelek, h ne is történjen ez meg, mert bőven el lehetne vakítani a szembejövőt, de mivel az ilyenre allergiás vagyok, ezért én sem szeretnék másnak gondot okozni, de ettől még 30-as tempónál is bőven elég az előttem megvilágított útszakasz.
Nekem tökéletesen bevált azért merem ajánlani..

(#39477) -=RelakS=- válasza Mansi (#39476) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkora baj nem lehet vele, ha a legtöbb lámpa ilyen, de a fény nem lesz annyira egyenletes, mint kellene, egy része felesleges lesz mert túl sok (közel), vagy nem oda megy, ahova kéne (túl távol). Bár lehet, hogy simán csak egyszerűbb legyártani a tükrét, mint pl a mostani lidlisnek, ami a távolra erősebb fényt csinál, majd puff, levágja.

Én egy ilyen szörnyeteget raktam a kormányra amíg járogattam erdőbe is, de ha jöttek szembe, inkább kikapcsoltam. Mondjuk fényerőben más kategória :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39478) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#39477) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy porszívót tettél a kormányra? :)

(#39479) Mansi válasza -=RelakS=- (#39477) üzenetére


Mansi
csendes tag

Porszívót? :D
Csengő helyett hatásos, főleg ha aksis :D

[ Szerkesztve ]

(#39480) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hogy az a Ctrl + V ilyen-olyan-amolyan...

Naszóval, fotonágyú

Az állványt meg most teszteltem. Nem rossz, csak először nem értettem, hogy a felpattintott bringa váltója miért mondta be hirtelen az unalmast. Hát a rögzítő bilincs elnyomta a váltóhoz menő bovdent :W :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39481) fery02 válasza Napfénysüti (#39369) üzenetére


fery02
addikt

Köszi szépen a részletes választ (neked is Runner_fxr)!
Mindketten ajánlottátok a cyclocross-t, de sajnos azt nem engedhetem meg magamnak.

Tehát maradhatok az eredeti kinézettemnél (Csepel Traction).

Ha jól veszem ki, akkor a cross trekking (általában csak trekking kifejezésekkel találkozom), az lényegében magyarra fordítva túra bicajnak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#39482) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#39480) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azért kell a nyeregcsövet befogni :K .

(#39483) -=RelakS=- válasza lsebestyen (#39482) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ki is próbáltam, de úgy jóval labilisabb volt a bringa.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39484) Runner_fxr válasza fery02 (#39481) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A sima trekking, mit az a csepel traction is, inkább a kényelmesebb bringázásról szól. Fel van szerelve mindennel, melóba járásra, városi közlekedésre kiváló, túrázni is mehetsz vele aszfalton. A cross trekking abban különbözik a sima trekkingtől, hogy az egy kicsit sportosabb. Nincsenek rajta sárvédők, meg csomagtartó (bár ugyan úgy felszerelhető rá), ezáltal kicsit könnyebb. Kerékmérete ugyan úgy 28"-as, a lényegesebb különbség inkább a váz geometriában van. A sima trekkingnek kicsit laposabb a fejcsöve, hogy kényelmesebb legyen az üléspozíció, a cross trekking előredőlősebb, sportosabb. Hajtáshatékonyság szempontjából kicsit jobb a cross trekking. A sima trekking meg kényelmesebb. Persze a cross treking is ugyan úgy jó városi közlekedésre, melóba járásra, az alapján érdemes választani, hogy kényelmesebb vagy kicsit sportosabb bringát keresünk. Illetve ha mennél vele azért jó minőségű földutakra, akkor inkább a cross trekkinget javaslom. Mondjuk én cross trekkingből nem vennék v fékeset, az tárcsafékkel az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#39485) szjoci válasza -=RelakS=- (#39483) üzenetére


szjoci
őstag

Nyeregcsövet szoktam befogni pont amiatt, és az első kereket le szoktam engedni a földre, pont emiatt ;).

(#39486) -=RelakS=- válasza szjoci (#39485) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tetszik a megfogalmazás XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39487) Mansi válasza -=RelakS=- (#39486) üzenetére


Mansi
csendes tag

Akkor te sem nyitottad ki a használati útmutatót? :D
Masszív a drága és jó kicsire össze lehet csukni.
Beállítottam a garázs sarkába, gyak helyet se foglal, kiváló vétel volt.

(#39488) fery02 válasza Runner_fxr (#39484) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm ismételten az infókat! :R

Viszont így sikerült megint bezavarodnom egy picit. :)
Azt látom igen, hogy ez ilyen "urasabb" bicaj, de nekem is első dolgom lenne leszedni pl a hátsó csomagtartót.
Sárvédőket mondjuk különösen hasznosnak tartanám, mostani bicajomon sem szeretem a cross típusú sárvédőket, amik esős időben úgy felcsapnak péppel hátulról, mintha rajta sem lenne. :)

Viszont én feláldoznám a kényelmet a sportosabb, pörgősebb tekerés érdekében.
Tehát ez a kinézettem ebből a szempontból nem annyira ajánlott szerinted.

Ha esetleg ráérsz és van kedved, szét tudnál nekem nézni azon a webshop-on, ami szerinted ajánlott Cross trekking lehet és árkategóriában is hasonló (90-100k Ft)?
Kritérium lenne mindenképp a 28"-os kerékméret és a minél nagyobb váz méret (összefoglaló szerint a magasságomhoz kb 23-as méret passzol).
Meg akkor vélemények alapján sík útviszonyokra első teleszkóp felesleges, de ez már csak mellékes.

Köszönöm, ha segítesz még ebben!

[ Szerkesztve ]

(#39489) -=RelakS=- válasza Mansi (#39487) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De, kinyitottam. Szépen mutatja, hogy tessékszíveslenni a felső csövet befogni.
A szöveg ilyen:
Válassza ki a kerékpár vázának azt a szakaszát, melyet a kerékpárszerelő- állvány rögzítőjébe szeretne csíptetni. Ennek a szakasznak feltétlenül a kerékpár súlypontjának a közepén kell lennie. Állítsa be a kerékpár- rögzítés ( 1 ) szögét a kerékpár választott vázhelyzetéhez illeszkedve (ld. a C- és D- ábrák példáit).

Amúgy is, a nyeregcsövemen van lámpatartó konzol, csomagtartó, szóval az nem biztos, hogy használható lesz :] Ha visszajön a gépsárkány a szervizből, megnéznem.

Gy.k.: igen, kettő darab bringám van :P

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39490) ivana válasza fery02 (#39488) üzenetére


ivana
Ármester

Most akkor mire akarod használni a gépet, mert azért hátsó csomagtartó nélkül túrázni elég nehéz?

[ Szerkesztve ]

(#39491) Pttypang válasza Krisz79 (#39449) üzenetére


Pttypang
veterán

kulcskeszlet? :Y

Everybody lies.

(#39492) zoli03 válasza Pttypang (#39491) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyen multiszerszám szerűség, van benne jópár csillagkulcs és imbuszkulcs. A nyeregtáskához alapból adják, én azt vettem, de a multiszerszámot tuti nem viszem magammal, teli van számomra felesleges szerszámmal.

(#39493) fery02 válasza fery02 (#39488) üzenetére


fery02
addikt

Közben visszaolvastam a topikban és lehet a végén egy Gepida Alboin 500 CRS lesz.
Igaz, ez jóval drágább sajnos és feltűnőbb bicó is (nem feltétlen lenne baj számomra a szerényebb kinézet).

Most már csak az érdekelne, hogy pl egy olcsóbb Gepida Alboin 300, az mennyivel lenne valyon rosszabb választás?
Vagy inkább az 500-as alá ne adjam? Végülis beleférhet a keretbe és nyáron lenne használva majd komolyabban előreláthatólag.

ivana:
Hátitáskával szoktam kiruccanni, szóval nekem semmi szükségem sincs csomagtartóra. :)
Sportos tekerésre érdekelne, város, országút és nagy ritkán földtutakon használva.

Az már megvan, hogy trekking helyett cross trekking legyen inkább.

[ Szerkesztve ]

(#39494) Krisz79 válasza Pttypang (#39491) üzenetére


Krisz79
őstag

Igy van.
Zoli kolléga megválaszolta helyettem!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39495) Because válasza fery02 (#39493) üzenetére


Because
őstag

ide a sima hátizsák kényelmetlen lesz... tavaly nyáron csak edzeni gurultam és már tiszta víz volt egy tornazsáktól a hátam.

(#39496) Napfénysüti válasza Because (#39495) üzenetére

Én még országútival is mindig cipelek hátizsákot. :)
Mondjuk most le akarom cserélni egy kisebb ivótasakos kerékpáros verzióra.

Més que un club!

(#39497) lsebestyen válasza Napfénysüti (#39496) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó ég, te mennyit mész egyhuzamban? Én már nyeregtáskát sem rakok fel 150km-ig. Mez zsebébe befér minden, + két kulacs azt szevasz. Ha a víz elfogy, akkor van kút, vagy bolt/pékség akármi, ahol veszek/újratöltik. Nagyon nem egészséges outin hátizsákkal menni!

[ Szerkesztve ]

(#39498) Napfénysüti válasza lsebestyen (#39497) üzenetére

Az a baj hogy nyeregtáskába nekem nem férne el minden. Egyébként engem annyira nem zavar a hátizsák, legalább nagyobb a kihívás. :D
Csak a Fila helyett jobb lenne egy céleszköz. :)

Més que un club!

(#39499) lsebestyen válasza Napfénysüti (#39498) üzenetére


lsebestyen
addikt

Miket szoktál magaddal vinni?
Én ezeket: mez zsebébe igazolványtartó, mobil, két darab pzs, egy külső, két gumileszedő, kulcscsomó, egy két müzliszelet, vagy jó reggelt! keksz. A bringán meg max 2 kulacs + pumpa. Ezenkívül másra még sosem volt szükségem..:K Persze ha valami technikai problémám van az ciki... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39500) Krisz79


Krisz79
őstag

Ma termés:

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.