Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266100) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

láncfőzés: Ne főzzetek zsíros láncot, mert tönkreteszitek a waxot. Nemcsak azért kell tisztára pucolni a láncot, hogy jól tapadjon rá a viasz, hanem hogy ami szenny van benne, azt ne főzzétek bele a viaszba. A por, sár még csak-csak oké, mert az lesüllyed a wax aljára, aztán ki lehet kaparni, amikor megszilárdult, de az olaj, zsír az belekeveredik, és a jól csúszó, koszt nem vonzó viaszból egy ragacsos masszát csinál. Nagyobb lesz a hajtási veszteség, cserébe még a koszt is összeszedi. Ezért nem érdemes nagyon a paraffinolajos keverékkel sem kísérletezni, én szórakoztam OZ Cycle-s emberünk nyomán vele, és azt találtam, hogy ha nem raksz bele sok olajat (tehát folyamatosan ellenőrizgeted az eredményt), akkor lehet egy nagyon vízálló keveréket kapni, ami ugyan annyira nem csúszik szépen, mintha teljesen "száraz" lenne a viasz, cserébe a fatbike-on hóban, sárban, lucsokban is sokáig fent maradhat, nem rozsdásodik a lánc és le lehet vízzel mosni róla a sarat egyszerűen. De ott aztán végképp nem érdekel senki a hajtás hatásfoka :). De kicsit több paraffinolajat löttyintesz bele, és máris ragad az egész, olyan lesz, mint valami nagyon sűrű és tapadós gépzsír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.