Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251451) 6030D válasza stickermajom (#251450) üzenetére


6030D
Ármester

Lakkfilc :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#251452) chubby2o6 válasza Fall-N (#251449) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ahhoz, hogy rendesen ki tudd számolni a kalkulátorral, meg kell adni egy rakás paramétert. Az agyról biztos találsz ilyen leírást, a felniről már nem biztos, én legalábbis nem találtam az enyémről anno. Felhívtam a Bringaland-et, mondtam, mi a tervem. Mondták, vigyem be a kereket meg az új agyat, a többit megoldják. Bevittem, megbeszéltük, milyen küllőt/anyát/felniszalagot szeretnék, megcsinálták. 17 ezret fizettem összesen, ebből 4 az első kerék centrírozása volt. 13-ból kijött a küllő, anya, felniszalag, fűzés, centrírozás. Ennyiért biztos nem fogok itthon kínlódni vele, pláne úgy, hogy a centrírozás miatt úgyis el kell vinni valahova, ahol rendesen meg tudják csinálni.

#251450stickermajom Én is egyformának szeretem őket. Azt is nehezen nyelem le, hogy hátul DT350 agy van, elöl meg DT X1800, pedig ez nem olyan különbség, ami "kiabálna", igazából csak az veszi észre, aki direkt azt nézi :D
Nem tudom, segítség-e, de pl. vehetsz egy másik bringát OEM Maxxisokkal, oszt' átteszed a gumikat erre a bringára :DDD , problem solved :C :DD

(#251453) jjeahh válasza Fall-N (#251449) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sok keréken, pl a Mavicon matrica van, nem festve van a logó. Egyszerűen leszeded a matricát, lesz két egyforma fekete kereked és ennyi. Csak te fogod tudni, hogy különböző. Ha nem tetszik feketén, alin lehet kapni rá matricákat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#251454) Fall-N válasza jjeahh (#251453) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem a felnik nem egyformák, pont azon gondolkodtam, hogy leszedem a matricákat. Az agyak egyforma széria.

(#251455) Kro válasza chubby2o6 (#251446) üzenetére


Kro
tag

Szuper, köszi. Ha úgy alakul akkor pont ez kell nekem.

Valaki járt már úgy, hogy a postán feladott csomag nem ért célba/eltűnt?
Kedden adtak fel egy csomagot nekem, de még sehol sincs.
Eddig a posta sem tudott érdemben nyilatkozni csak, hogy türelem, keresik hol is lehet... :F

(#251456) chubby2o6 válasza Kro (#251455) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az enyémet tavaly június óta keresik... :DDD

(#251458) Toobee válasza stickermajom (#251450) üzenetére


Toobee
veterán

Alin van sárga filc, egész jól sikerült a sárgásítás, raktam is fel képeket annak idején, keresővel szerintem könnyen megtalálod.

https://barbieripnk.hu/

(#251459) rétisün válasza Kro (#251455) üzenetére


rétisün
veterán

megnyugtatásul: (nehogy azt hidd, hogy elveszik a csomag...meglesz az, még ha kicsit utaztatják is, mint az enyémet anno :((( igaz, ez németből jött, de addig minden rendben volt, míg be nem ért az országba)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#251460) Piftuka válasza parandroid (#251260) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindnyájótoknak (parandroid, itouchfan, Hasaggymeg, arcitec)! :R

A kerékpárbeállítós videók közül már nézegettem néhányat, illetve olvastam ilyen cikket is.

Megértettem, hogy árban akár pár 100 ezer forinttal feljebb kell lépnem, ha nem akarok "vesződni". ;)

- Egyébként a ROMET, X-FACT, KROSS "belépők" tényleg annyira rossz minőségűek?

- Mi a véleményetek a VITAL Club kínálatában található
"Csepel Landrider"
"Neuzer"
"Kellys"
"Scott"
"KTM" kerékpárokról?
--> A legnagyobb vázméret, alu váz szerint szűkítettem a fenti keresést, és a bringák emelkedő ársorrendben szerepelnek.

Ezek közül melyik típusokat ajánljátok jó szívvel? És melyiket egyáltalán nem? (És miért, kérlek?)

*A bolt előnye, hogy nagyon rég óta üzemelnek a városban, "megszállott" bringások üzemeltetik, és személyesen is fel tudom keresni, kipróbálni a bringákat (amit a méretemre be is állítanak a vásárlást követően).

- A DECATHLON-t is felkeresem mindenképpen. :K Szerencsére van itt a városban üzletük.

- A használt kerékpárokkal elméletben nincsen problémém, de én sajnos csak "common sense" alapon tudnám átnézni, és könnyen át tudna verni bárki egy nem jó vétellel, "összetákolt", hibás darabbal, stb. Nem vagyok elég tapasztalt a témában, hogy bátran mehessek ebbe az irányba.

- A fekete "CUBE Nature" klassz bringa lehet, de a kényelem, megbízhatóság mellett - kérlek, ne nevessetek ki -, fontos a látvány és a "szimbolizmus" is számomra.
Erről a bringáról pedig nekem a halottas kocsi jut eszembe. :( Emiatt soha nem vennék ilyet.

*Egyébként miért teljesen fekete a gyártók kínálatának zöme ebben a kategóriában? :F
Miközben az országúti, vagy MTB bringák soraiban egy csomó neon, "papagáj" található... Nem értem.

- Ha pedig már a dizájn, és szín szóba került... ez szerelem volt első látásra:
"Riverside Touring 900" :)
Számomra a '30-as évek Indian Scout motorkerékpárjait idézi... Egyszerűen pazar. (Tudom, ez ízlés dolga.)

A valamelyest egyszerűbb változata is tetszik: "Riverside 520"
(Bár ennek esetében is örülnék egy - ehhez a kékhez hasonlóan mély -, metal zöld színnek, vajszínű, vagy barna kormánnyal, nyereggel, kiegészítőkkel... :) )

Szimpatikus a "csomag", a nagy teherbírás, amit a két bringa nyújt, és az élethosszig tartó jótállás is. (Plusz, amit olvastam, láttam Youtube-on, vélemények között velük kapcsolatban.)

Ezekről mi a véleményetek?

Nagyon köszönöm a további segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#251461) Kro válasza rétisün (#251459) üzenetére


Kro
tag

Hát ez szép kis utat járt meg. Jelen esetemben az az érdekes, hogy már csomagkövetés sem mutatja a csomagot. Eddig 3 napot töltött egy helyben, reggelre más a csomagot sem látom... :((
De reménykedem egyszer csak befut még.

(#251462) Ringman válasza Piftuka (#251460) üzenetére


Ringman
nagyúr

cube nature helyett a cube travelt nézd inkább. (sima vagy pro, de nem az slx vagy exc)

a riverside touring széria szerintem jó, bár nem könnyűek ezek a bringák. sajnos a deca is árat emelt, 2021 végén a touring 520 250-ről indult.

(#251463) Ringman válasza rétisün (#251459) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem az evri utaztatta sokat a chainreactioncycles csomagot:

(#251464) velizare válasza rétisün (#251459) üzenetére


velizare
nagyúr

kabaré. szerintem a depókban már előre köszöntek neki, amikor meglátták.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#251465) flash- válasza gergo5991 (#251445) üzenetére


flash-
veterán

Ez természetes hogy elszokik a szervezet, tekerj lazán, , nem is kell a sebességet nézni mert az egyébként is olyan sok mindentől függ, és a távot sem, próbáld az időtartamot mindig kicsit növelni, aztán ha megy 2-3 óra akkor intenzivebb szakaszokat, vagy rövid intenzivebb tekeréseket is érdemes csinálni a könnyedebben kívül. nem vagyok edző csak leegyszerűsítve kb így csináljuk, megyünk lazán sokat ,meg intenziven rövidet:)(ill ötvözzük a kettőt,de ebbe még az elején kár belemenni egyébként sem feltétlen mindig jó keverni)

Piftukaazért gondolt át, én trekkinget -cross nem vennék ilyen árért, használtan néznék inkább 200e körül valamit(és ha nem jön be el tudod adni bukás nélkül), amin már van már legalább egy Deore váltó szett, esetleg integrált hajtás, ha nemcsak síkra kell(hanem mennél lejtőkön), akkor hidraulikus tárcsafék szerintem az is előny ha van rajta (elől nagyobb súlynál 180as tárcsa is kellhet)
A kerék erős legyen, 36 körüli küllővel, ha nem is valami pro márka (Dt swiss, fulcrum) de egy "factory" kerék amik azért k*va erősek (pl specializednek az Axis néven fut amit talán a textro gyárt, nekem outin van ilyen , de nagyon erős)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#251466) peetie1


peetie1
aktív tag

Nézitek ma a girot? Tarvisioban milyen menő már az a kerékpárút. Ide el kell menni egyszer. Vajon van, vagy lesz ehhez a szakaszhoz garminra letoltheto track? Mondjuk a 20%os hegyi rész annyira nem hiányzik országútival :DDD

(#251467) .LnB válasza peetie1 (#251466) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az egész szakasz nagyon hangulatos.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#251468) flash-


flash-
veterán

legnehezebb climb:) (terep is jöhet)

nektek aszfalton mi volt a legnehezebb climb -emelkedő rész amin eddig végigmentetek ?

Nekem eddig ez a a "Mini Zoncolan" szegmens viszi a primet :) turisták ahogy gyalogoltak lefele azt nézték mikor kapok szívrohamot :DDD (kicsit se néztek hülyének hogy alig haladva kínlódtam fel lihegve,na de ha emelkedő akkor tekerni kell :)) )
(illetve van még 1-2 terep, pl Balatonfüred feletti Noszlopy Gáspár kilátó környékén,de ott már le is szálltam mert a trekking elkapart alattam(ugyan csak kevés volt a 28-28 áttétel),ha pedig nem álltam ki akkor meg gurultam volna visszafele :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#251469) arcitec válasza Piftuka (#251460) üzenetére


arcitec
addikt

Tessék itt a kék bringád : [link] [link] [link] Egyébiránt manapság, jó ha megfelelő típust kapsz méretben, nem még csilivili színes is legyen. Sajna mára már kuriózum ez a kívánság.

[ Szerkesztve ]

(#251470) Tin válasza jjeahh (#251392) üzenetére


Tin
veterán

A takarítás nem akkora para, 10 perc. Az olajozás meg 5. A csepegtetős waxot lehet, hogy majd kipróbálom. Egyedül az a szar a takarításban, hogy kell hozzá még valaki, aki fogja a bicajt kicsit döntve, és csak a mélygarázsban van lefolyó, ahol le tudom mosni, a lakók egy része meg pöcs. Bár eddig még senki nem szólt be. Autó gumi csere miatt már igen, de azt leszartam.

És ma végre tudtam menni egyet, de jól esett! Egész héten 12-14 órákat dolgoztam és nem bírtam elmenni pedig minden nap el akartam. De legalább regenerálódott a térdem, úgyhogy most megint meghajthattam óvatosan. Fáj is :D de majd egyszer elmúlik. Melegítettem előtte, nyújtottam közben és utána, ennél többet nem tudok tenni. Majd hozzászokik a terheléshez.

(#251471) ReFleXx válasza peetie1 (#251466) üzenetére


ReFleXx
addikt

En azt szoktam hianyolni a kozvetitesbol hogy mutathatnanak adatokat folyamatosan, pl mekkora az aktualis sebesseg es az emelkedo %a az adott kozvetitonel, abbol mar ugy lehetne sejteni hogy a mutatott versenyzo epp mit el at :DDD
Slope %ot neha kiirjak de csak nagyobb emelkedoknel.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#251472) jjeahh válasza flash- (#251468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kemény az az aszfaltos emelkedő. Aszfalton talán nekem is valami hasonló: [link] . Terepen tudja franc, sok van, de a közelben pl. ezek: [link] [link] . A másodikat elszámolta a strava, 25-28%-os lehet, de azért így is meredek és nyomvájús, gyökeres. Amíg a gumi betapad, nem pörög ki, addig imádom az ilyen kihívásokat.

Juteszembe, ugy-e nálunk ma volt a Csíksomlyói búcsú, így rengeteg emberke jön ide Magyarországról, meg egész EU-ból, bringások is. Tegnap megláttam két külföldinek kinéző vér xc-s arcot a gyökerek climb felé és nem bírtam ki, hogy ne tekerjek utánuk. Aztán amikor féluton utolértem és láttam, hogy leszállnak tolni a bringát, hamar lerombolták a motivációmat :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#251473) gordonfreemN válasza jjeahh (#251472) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ők lehet azert tekertek oda, hogy sétáljanak egyet ott ahol leszállta, te meg vérre mentél és nyomtad ami kifért a csövön ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#251474) fulton válasza Maximum1 (#251421) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Tekeréskor nyekkenő hang hallani a nyereg felől. Na ezt nevezem én makacs hangnak. Igen a nyereg felől jön. Nyeregcső es nyeregvázcső pucolva kenve. Nyeregcső bilincs kenve, nyeregcső csavarok mozgó alkatrészei kenve. Nyereg teljesen szétszedve minden része kenve ami lehet, alul illesztéseknél befújva tf2 vel. Es tovabbra is adja. De csak! Tekerve és néha kézzel sikerül nyomasra szimulalni a nyeregből.
Még arra tudok gondolni hogy a nyeregcső felső része talán. [kép]
Am is útbab van a pótülés ugyan ilyen,(rendeltem egyet tartaléknak) kicserelem ha azzal is csinalja akkor csak a nyeregcső lehet...hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#251475) gergo5991


gergo5991
őstag

corratec -62% ebike akció
Szlovákiában, akit esetleg érdekelne.. van több corratec-jük -50% al legalább
szlovák komáromba is le lehet rendelni tudnak magyarul szerintem az üzletben

(#251476) flash- válasza jjeahh (#251472) üzenetére


flash-
veterán

ó az az aszfaltos hosszú is, omg,nekem az 10 perc felett lenne ,de előbb szállnék le (1:1 nel konnyebb fogszamarany egyik bringamon sincs)
na a terepesről inkabb ne beszéljünk 😃 😮😮

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#251477) Hasaggymeg válasza flash- (#251476) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár rövid meredekebb aszfalt volt itt-ott, ez a leghosszabb+legmeredekebb eddig.

...vagy 3x, 4x másztam meg eddig, 2x Strava előtt de mindig Zasszonnyal, így vagy hátát nézve bíztatva őkelmét, vagy meg-megvárva őt is, minimum 2 seggel. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#251478) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! Bicajomhoz alapban járt VP-519 pedálom kezdi megadni magát, gondoltam mielőtt szétjön lecserélem, de nem igazán tudom, milyen hasonló pedál van, ami legalább ennyire, de ha lehet jóval inkább tartós (ha jól számolom kb. három évet bírt). Tudtok valami ajánlott típust?

Teljesen más kérdés: van egy bryton 420 computerem, ami egész jól működik, viszont napsütésben kb. nem látom, van olyan hasonló tudású eszköz, ami látszik napsütésben? (Erdőben ill. késő délután a kék háttérvilágítással szépen látszik, de napban a sötétszürke háttéren látok fekete számokat, kb. alig. Egyéni probléma, mert a szemem bőven rosszabb, mint az átlag, de az előző nem GPS alapúm simán láttam.)

(#251479) jjeahh válasza Hasaggymeg (#251477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem is emlékeztem, hogy ez ilyen kemény. Asszem Ozsdola fele másztam még hasonlót.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#251480) Hasaggymeg válasza Ébri (#251478) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek a keretes nem igazán tartósak, enyémek hamar megkotyogósodtak (a keret) mocorogtak, stb., valami egybeöntött kompozit, vagy fém kell.
Ami a Brytont illeti én most cseréltem alap Rider15 mérőmet Edge 530-ra és az egyik legparádésabb tulajdonsága a minden fényviszonynál, polarizált lencsével is látható kijelző...persze ennek megvan az ára is, ami 4 db. Rider 15. :U

jjeahh...bár mivel mindig nejemmel mentem, és így még nem is éreztem úgy igazán keménységét, a 8% átlag ~10 kilométeren bizony emberpróbáló lehet nyélen lenyomni. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#251481) Ébri válasza Hasaggymeg (#251480) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszönöm! Garminnal komoot is könnyen szinkrózható, egyedül az ára ijesztő.

(#251482) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Kéztől vásárolt bringa (elvileg 4 éves,azért nem tudni pontosan,mert Ő is mástól vette régen),ha minden igaz akkor gyári gumik vannak még rajta,continental contact speed gumik. Így néz már ki,mennyire veszélyesek ezek a repedések? Csak városban használom,viszonylag rossz aszfalton (repedések,gödrök,padkák).... két kép

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#251483) flash-


flash-
veterán

Kalenji mellkaspánt (a Decathlonos pulzuspánt) szerintetek milyen?
megbízható,nem csúszkál el könnyen es emiatt nem szakadozik a mérés?
bryton pánt állandoan leakad egy számnál,ilyenkor mozagtom ujra le-fel rakom,par percig jó aztan van hogy nem is mér,gondolom kezd meghalni az egység? ( a szij az tavalyi szóval nem hiszem hogy az a rossz)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#251484) Phülöp válasza flash- (#251483) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem a kalenji néha percekre beáll fix értékre, aztán magától megjavul
lehet, hogy user error - nem zárom ki, hogy velem van a baj, és más pánt is így viselkedne rajtam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#251485) bardi válasza flash- (#251483) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem a gyári elemével nagyon jól működött, de amióta kciseréltem benne, mert lemerült, teljesen faszságokat ír, beáll valami lehetetlen fix értékre, ugrál, használhatatlan. Nem tudom milyen elemmel lenne jó.

'92 Honda VFR 750

(#251486) -FLY->


-FLY->
őstag

Hüm, találkoztatok már olyannal, hogy az új láncnál nem kellett levenni egy szemet sem? Pont plusz kettőt adott ki a 114 szemes connex.

(#251487) Fall-N válasza -FLY-> (#251486) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát ez attól függ milyen hajtómű és mekkora a legnagyobb lánckerék hátul. Teljesen más egy tripla trekking hajtás 48 legnagyobb tányérral és hátul a legnagyobb 32-essel, mint egy 1x hajtás, ahol elől 32T van, hátul meg 46 vagy 50 fog. Nekem 1x8-nál (36T elől, hátul 11-28) elég sokat ki kellett venni. 114 szemes láncból legalább 6-8 szemet. Na meg persze az sem mindegy, hogy hosszú, közepes vagy rövid kanalas a váltó.

[ Szerkesztve ]

(#251488) fulton válasza -FLY-> (#251486) üzenetére


fulton
addikt

Jelen

(#251489) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Köszi a biztatást mégegyszer chubby2o6 :R
Új verda jelen (remélem nem zavarok vele, hogy itt is örülök neki...)

Holnap tosztogatás, ellenőrzés aztán vágtatunk egyet

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#251490) fulton válasza Hasaggymeg (#251480) üzenetére


fulton
addikt

sztem jó kis készüléket választottál, biztos vagyok benne hogy hamar megszereted minden funkcióját :) ára meg szerintem ennek az 530-nak... aki kicsit komolyabban tolja, bringa mellé nem tétel egyszeriben.

[ Szerkesztve ]

(#251491) velizare válasza Foose (#251482) üzenetére


velizare
nagyúr

én ezt cserélném. oldalfalon nem gond a repedés, de itt a futófelület sérült.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#251492) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#251489) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szívesen :) :C

(#251493) Foose válasza velizare (#251491) üzenetére


Foose
addikt

Köszi,én is úgy gondoltam,Eddig egyik korábbi bringámmal nem volt ilyen,azért nem voltam biztos hogy érett-e már a cserére. Kinéztem az utódot,csak kellene egy kis zsé hozzá... :DD [erre] gondoltam.... urban biciklire,merev vázas..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#251494) Fall-N válasza gordonfreemN (#251489) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez melyik Cube LTD CC? 29" XT felszereltséggel?

[ Szerkesztve ]

(#251495) HartgeH3-2.8 válasza flash- (#251069) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

'21-ben vettem a Scott Aspect 930-am. Még az árak elszabadulása előtt sikerült beszerezni. Direkt L-es méretet rendeltem ami picit nagyobb, de már teljesen megszoktam, és baromi kiállása van a gépnek is. Gyorsabb tempónál elől hiányzik néha a harmadik tárcsa, de összességében elég. Annyira nem vagyok PRO. K2 Bike amit ajánlok látogatásra (hivatalos Scott partner) most már vannak készletek talán, rá tudsz ülni egy 29-esre. Asszem 7év váz gar, és összességében 2 volt a többire (most járt le).

Amúgy igen baromi jó. Kicsit trakking, kicsit MTB, nekem ilyen hybrid. Nem tudom hova besorolni ezt a bringát. Elképesztő sebessége van, nem viccelek. Magától megy a cucc. Elindulok és onnantól csak tartom szinten. Ezek a nagy kerekek baromi jók. Hegyre még XC-re se mertem felvinni ez nem az a kategória, bár elvileg egy nagyon zöld útvonalat elbírna , de nem bántom. Korábbi DIRT vázas szintén merevfarúhoz képest, talán kicsit nehezebben fordul, de ez a nagy váznak köszönhető inkább szerintem. Nem tudok annyira szűk ívben fordulni, de nem is kell. Egyébként is minden bringás közellenség manapság, nem száguldozok.

Összességében én imádom, azóta úgy tudom kicsit változott az alkatrészek típusa ami rajta van, nekem még Deore XT szett van váltó/hajtás. (úgy tudom a mostanin már nem az van) Az MT200 meg a többi maradt. Átlag felhasználásra teljesen jó, én elégedett vagyok. Villán gondolkozom majd vagy egy FOX vagy egy Rockshox Juditkán. Levegőset szeretnék, sose volt még levegős villám. A SRAM Eagle természetesen álom.
Ennyit nem költök rá, így is 300-ba volt alsó hangon. Jön megy megáll, tudja amit kell. Aki alul brandeli az vagy nem használt még ilyet, vagy fáj neki az élet. :R


Ez L-es és 174 centi vagyok. Direkt rendeltem nagyobbat.
Ilyen S meg M -re akartak rábeszélni, mondtam nekik felejtsék el, én vagyok a megrendelő, vagy ha nem így van megyek máshoz. Jó döntés volt.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#251496) jilian


jilian
addikt

(#251497) Because válasza HartgeH3-2.8 (#251495) üzenetére


Because
őstag

ezzel a beállítással jó? huha... én is kb. iylen magas vagyok, de az M-es modern gépeket is hosszúnak érzem

(#251498) MPowerPH válasza HartgeH3-2.8 (#251495) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem hegyre valo? :F

Don't Tread On Me

(#251499) .mf


.mf
veterán

Hali!

Szereztem egy "új" (használt) bringát az ellopott helyett: egy Ghost Panamao X3 lett. A fékek egy kicsit gyengén fogtak, gondoltam betét és/vagy levegős, ezért gyorsan elrohantam vele a szomszéd bringaboltba, hátha meglesz még hétvégére, de mondták, hogy a fékkarnál olajfolyás nyomai vannak, lehet, hogy cserés a komplett fék, nem elég csak betétet cserélnem, és csak jövő héten tudják megcsinálni...

Tudom a mechanikus tárcsaféknek itt nincs jó renoméja, viszont ha soknapos-többhetes túrákra mennék, nagy előnye, hogy egyszerű, megbízható, bárhol könnyen javítható út mentén is, nem úgy, mint egy hidraulikus; trekkingre nekem egy v-fék adagolhatósága és ereje is kb elég, csak esőben legyen jobb nála. Az összefoglalóban van pár ajánlott típus, de azok régi típusok, nem tudom, mennyire up-to-date még az infó. Egy mostani olcsóbb vagy középkategóriás mecha tárcsafék miben és mennyiben rosszabb, mondjuk egy átlagos v-fékhez vagy cantihoz képest?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#251500) bardi válasza .mf (#251499) üzenetére


bardi
aktív tag

Egy jó hidraulikus féken nincs mit javítani, amióta felraktam az enyémet, kb 2,5 éve, azóta betétet cserélek benne, ha elkopott, meg olyankor csinálok egy légtelenítést, és ennyi. Attól, hogy te most kifogtál egyet, ami nem jó, messze megbízhatóbb az összes többi féknél, nem igényel semmilyen állítgatást, csak használni kell.

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.