Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#246751) Zanik válasza arcitec (#246742) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, csak ez nem eszi meg a kezed, meg nem kell aggódnod, hogy hova folyik el, amit lemosol.
Amúgy nem ennyiért vettem én sem, csak linkeltem egy Google találatot.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#246752) stickermajom válasza Ixion77 (#246750) üzenetére


stickermajom
addikt

Átlagmamil jóska meg fizet, hogy ingyen reklámozhassa. A hülyének is megéri. :D

[ Szerkesztve ]

(#246753) peetie1 válasza hentes555 (#246737) üzenetére


peetie1
aktív tag

Én ezt használom, jó illatú és frankón tisztít. Nem is töltöm vele nyakig a lancmosot, plusz még ami marad benne azt egy üres befőttes üvegbe visszatoltom ulepiteni, racsnira ecsettel még fel lehet vinni utána :) A waxolas előtt is ezzel toltam át, igaz akkor több körrel, amíg koszos lett a kezem a lanctol addig lancmoso, zuhany, lancmoso, zuhany.

De most rendeltem a rosebikesrol 5literest az sokkal olcsóbb. Remélem megjon mert kavarodás van, a revolut ma jelzett hogy törölte a fizetést mert a kereskedő nem igényelte az összeget (1hete adtam fel a rendelést). Reggel írtam nekik mailt, hogy ilyenkor mi van, majd délután meg jött a mail a rosetol, hogy feladtak a csomagot :D Gondolom nem lesz ajándékba a 200€s csomag, de hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#246754) .LnB válasza stickermajom (#246752) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha van egy Nike pólód, amiért fizettél. Akkor szerinted nem reklámozod a céget, ha hordod?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#246755) Fall-N válasza hentes555 (#246737) üzenetére


Fall-N
veterán

Sima mosogatószeres víz. Én brigéciolt nem használnék. A gyári cucc is sima mosogatószeres víz lehet.

Ez olyan mint a speciális penészeltávolító szer. Sima hypo is leszedi a penészt.

(#246756) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Erről mi a véleményetek? Itthon ilyet nem látok, csak a sima Riverside 700 van. Ez is crosstrekking ugye? Viszont ahogy látom Shimano alkatrészekből áll, és hidraulikus tárcsafékes. Találtam egyet Marketplace-en 175-ért. L-es méret, bár a honlapon meg azt írják:
Rahmengrößen:
M = 48 cm
L = 52 cm
XL = 56 cm
Elvileg nekem 56cm az ideális kalkulátor szerint, szóval lehet, hogy az L ebből nem jó nekem!?
Meguntam a keresgélést, ha ez sem jó valami okból, akkor nem keresgélek tovább, a Riverside 500 lesz és pont.

(#246757) .LnB válasza Gabesz87 (#246756) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha a korábbi Merida Crossway XL-es, 58-as volt. Amint írtam is, nekem olyan volt, és 184cm vagyok,úgy volt XL-es nekem. Te 187cm vagy, szóval kétlem, hogy az 52-es jó lenne.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#246758) Gabesz87 válasza .LnB (#246757) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ahha, értem. Csak fura, hogy a többi Riverside trekking/crosstrekking bicajnál (legalább is a magyar oldalon) az L-es méret a jó (178 - 189 cm). GOndoltam, méretazonos a 2 termék, de akkor nem. Hát jó, köszi, akkor erről is lemondok :)

(#246759) arcitec válasza Zanik (#246751) üzenetére


arcitec
addikt

Kezed? Kesztyű? ;] No meg nem abban mosok kezet.... :D Bocsi magas labda volt ... :DD

[ Szerkesztve ]

(#246760) stickermajom válasza .LnB (#246754) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem te is érzed a különbséget egy ruhamárka és egy hirdetőtábla között. :)

(#246761) Ringman válasza .LnB (#246757) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ #246756 Gabesz87

az a felsőcső hossza lehet (vagy virtuális, vagy tényleges), a dekánál meg a nyeregcső adja meg a méretezést.

(#246762) Hasaggymeg válasza .LnB (#246754) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nike. :K Nike. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246763) Sleek válasza zsocy (#246675) üzenetére


Sleek
senior tag

Mindig is tudtam ,hogy szép ez a GTR. Nem véletlen vettem én is anno

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#246764) Csokicsibesz válasza stickermajom (#246760) üzenetére


Csokicsibesz
tag

De amikor a MAMIL hétvégén a Budapest-Szentendre kerékpárúton 26 km/h sebességnél megelőzi a két idős e-bikeos nyugdíjast a rajta feszülő FDJ/Jumbo-Visma mezben, akkor úgy érzi, hogy ő Valter Attila a Strade Bianchen.

Hiszen alig-alig van különbség egy olasz egynaposon menni vagy egy magyar bringaúton. Az eredeti csapatmezben te vagy az ász, aki kiemelkedik a tömegből, hiszem mégiscsak EREDETI mezed van.

Btw. alapvetően nincsen gondom a MAMIL-okkal, csak amikor valaki a Margit-szigeten meg a bringaúton keménykedik azt nem igazán tudom megérteni.

(#246765) Alg


Alg
veterán

Egy rövid hiperamatőr, félautomata AI-generált kis videó a tegnapi outis körről:
[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#246766) vallas válasza Alg (#246765) üzenetére


vallas
senior tag

Jó kis körnek tűnik... gratula...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#246767) velizare válasza arcitec (#246730) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem nálam többet itt nem piroslámpázik senki, de a kérdés nem az volt ugye, hogy ki mennyire szabálykövető. ;]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#246768) velizare válasza Zanik (#246735) üzenetére


velizare
nagyúr

a kresz valóban nem, de van egy kiváló 20/1984. km rendelet, amely ezt megteszi az i. függelék b, pontjában:
b) Kijelölt gyalogos-átkelőhely: az úton a gyalogosok áthaladására szolgáló, útburkolati jellel jelölt terület, ahol a KRESZ 21. § (7) bekezdés értelmében a gyalogosoknak elsőbbsége van a járművekkel szemben. A kijelölt gyalogos-átkelőhelyet - az FMSZ 23.9 pontjában említett kivételekkel - jelzőtábla is jelzi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#246769) Fall-N


Fall-N
veterán

Nézegettem ma személyesen ismerős kerékpárboltjában az alkatrészeket, nála is elfogyott a Deore 9s kar sajna, így nem lesz Deore upgrade. :((( (Direkt azért mentem, hogy megveszem előre.) 10-es full szett van neki, de k. drága lenne. Így maradok Altus 1x8-on egyelőre.

Az a vicces, hogy az összes bolt és webshop tele van Dore M591 és M592 váltóval, de kar sehol nincs már hozzá. Alivio kar persze van, mert az lett a 9-es utód, de azzal szerelve lebutítaná az ember a Deoret Alivio szintre. Még AliExpressről sem találni, pedig ott minden is volt.

Esetleg később SunRace M9.

(#246770) Friczy válasza velizare (#246728) üzenetére


Friczy
senior tag

Lovaskocsival vagy autóval azért nem használhatod, mert legálisan esélyed sincs odakerülni. Gyalogátkelőhely jellemzően járdákat köt össze, járdán pedig autó vagy egyéb közúti jármű nem közlekedhet. Kerékpár esetén viszont van egy-két olyan eset, amikor a kerékpár legálisan mehet a járdán. (gyalog- és kerékpárút, ahol az átvezetést nem kerékpárutas átvezetéssel oldották meg - személy szerint büntetném, aki ilyet csinál -, kerékpárközlekedésre alkalmatlan állapotban lévő úttest, valamint főútvonal melletti járdán 12 év alatti gyerek).

Tehát nem arról van szó, aki amúgy is szabálytalanul a jrádán közlekedik, hanem arról, aki szabályosan. Ilyenkor semmi ok nincs arra, hogy ne tekerve haladjon tovább a gyalogátkelőhelyen, és ezt nem is tiltja egyetlen szabály sem a KRESZben.

(#246771) arcitec válasza velizare (#246767) üzenetére


arcitec
addikt

Nem is a kérdésre volt válasz, pláne nem arra amit most itt válaszoltál, de mindegy is... ;)
#246770Friczy: No nem azért, mert leírtam mit ír a KRESZ, de csak a hibás igét terjeszted.
A KRESZ szerint nincs igazad. És ott a pont.
Független attól, ha úgy adódik én is áttekerek. :D

[ Szerkesztve ]

(#246772) velizare válasza Friczy (#246770) üzenetére


velizare
nagyúr

[link] ;)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#246773) itouchfan válasza Alg (#246765) üzenetére


itouchfan
senior tag

Fuu de jó kör, elég jó aszfalt, szinte nulla forgalom (a videó alapján), de adnám ha Pest környékén is ennyi lehetőség lenne. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#246774) Friczy válasza Csokicsibesz (#246764) üzenetére


Friczy
senior tag

Na akkor megszólal egy MAMIL :)
Nyilvánvaló, hogy bringás ruhában kényelmesebb bringázni, mint utcaiban, még rövid távon, közlekedésre is. Országúton közlekedőként nekem az országúti bringásmezek váltak be, ebből táraztam be jó sokat. Szerintem teljesen természetes, hogy ezt veszem fel akkor is, ha csak közlekedési célból megyek, vagy túrázom. És olyankor bizony ha úgy jön ki, a bringautat használom, néha ebike-on is :) Hogy másként kéne tennem szerinted?
Eredeti mezem ugyan nincs, csak replika, de szerintem nagy különbség külső szemlélő számára nincs.

(#246775) Fall-N


Fall-N
veterán

Mi lesz ez lassan KRESZ topik? :D Nem kell aggódni, nemsokára lesz jogsi a biciklire, így majd az okosak megtanítják majd, meg sport liszensz sem árt majd. Valaki megint sok pénzt keres rajta, de sebaj. Végülis az összes autót vezető ember is letette annó és vizsgát és mindig, minden körülmények között szabályosan közlekedik. Ja nem... Meg persze a gyalogosok is úgy ballagnak, hogy véletlenül se kelljen miattuk megállni, kikerülni se kelljen őket. Nekik mégsem kell KRESZ vizsga, logikus.

[ Szerkesztve ]

(#246776) Friczy válasza arcitec (#246771) üzenetére


Friczy
senior tag

Egyezzünk meg abban, hogy nem értünk egyet.

(#246777) arcitec válasza Friczy (#246776) üzenetére


arcitec
addikt

Ez nem megegyezés kérdése, hanem amit a jogszabály ír. :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#246778) lsebestyen válasza Fall-N (#246775) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sose lesz jogsi bringára véleményem szerint, baromság is lenne. Bár ebből az országból ugye bármit kinézek. :DDD Amúgy akikkel tekerni szoktam 95%-nak van jogsija, aztán néha szégyenteljes amiket művelnek, pláne úgy, hogy többen megyünk, legalább akkor tartaná be nagyjából a szabályokat. :W

(#246779) 6030D válasza Csokicsibesz (#246764) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem pálinkafőzde van a mezen. Én keménykedhetek? ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#246780) Maximum1 válasza Fall-N (#246775) üzenetére


Maximum1
őstag

Mindez chubby2o6 macskaszeme miatt van, kellett nekünk savazni, megjöttek a vérKRESZesek. :DDD

(#246781) velizare válasza arcitec (#246771) üzenetére


velizare
nagyúr

a hiányolt válaszom nagyrészt abból áll, amit már leírtam. nézd el nekem, hogy nem kivonatolom, fárasztó saját magamat ismételgetni. a szerintemet itt ebben az esetben azért használtam, mert ez az én véleményem, és bíróságon, ítélkezési gyakorlattal szemben nem tettem próbára, bár túl sok esélyem se lenne rá. ugyanis tudom, ha ha áttekerek, akkor szabálytalan vagyok, így egy ilyen esetben megelégszem az esetleges helyszíni bírsággal, és nem küzdök meg a szabálysértési feljelentésért, sem annak bíróságon történő fellebbezésért, se a másodfokért, hogy kifizethessem az eljárási költségeket, és képviseleti meg szakértői díjakat.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#246782) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Nagyforgalmú olajszaküzlet, fékolaj vásárlásakor kérdezem; a használtat le lehet majd adni itt?
- Nem. Vigye a molkútra.
Ma elsétáltam, eladót az udvaron nem találtam, vevők rengetegen voltak.. de szerencsére az épület sarkánál nagybetűkkel; fáradt olaj tartó konténer.. oda szépen leraktam, már volt több... tök egyszerűen megoldódott. :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#246783) Csokicsibesz válasza 6030D (#246779) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nem vagy még kellően elhízva, hogy MAMIL legyél. ;]

Inkább menjél szombaton egy jót!

(#246784) bardi válasza andrisbandi (#246782) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem minden MOL kúton lehet ugyan, de kb az az egyetlen hely, ahol ezeket ott lehet hagyni.

'92 Honda VFR 750

(#246785) andrisbandi válasza bardi (#246784) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Elötte csekkoltam :)
200 liternél kevesebb fáradt olajat a kijelölt töltőállomásainkon adhat le díjmentesen.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#246786) chubby2o6 válasza Maximum1 (#246780) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Látod, így jár aki... :DDD
De az még mindig nem derült ki, hogy eredeti csapatmezben át szabad-e tekerni lovaskocsival vagy béemvével a piroson? Vagy abban sem...

(#246787) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Isopropyl alkoholt hol lehet venni? Nem webshopra gondolok, hanem üzletre. Szombaton voltam az OBI-ban, ott nincs, az eladó szerint nem is szokott lenni, de közben úgy nézett rám, mintha mittomén, húsz deka párizsit kértem volna tőle szeletelve.
Rendeltem egyszer egy félliteres szórefejes flakonost, de már fogyóban van, és akkor is több volt a szállítás, mint maga a cucc.

(#246788) eddie1978 válasza chubby2o6 (#246787) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én itt vettem. hestore

(#246789) andrisbandi válasza chubby2o6 (#246787) üzenetére


andrisbandi
őstag

Festék boltban denaturált szeszt vettem 2.500/l körül, az hasonló.

------
Amikor sokat aszfaltoztam, autóboltos 3M sárga matrincából zászlóztam macskaszemet a küllőkre. Vastag, úgyhogy hajszárítózni kellett, meg össze is tűzőkapcsoztam. Nagyon stabil lett, montin nem zajongott.

Ezt másoltam;
FLECTR ZERO
The ultra performance bike wheel reflector FLECTR ZERO specifications

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#246790) 6030D válasza Csokicsibesz (#246783) üzenetére


6030D
Ármester

Örülök, ha kétszer körbe érek... :((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#246791) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#246783) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

40-60,65 között aki lycrát vesz mind MAMIL...onnan kezdve már old age men in lycra, vagyis OAMIL...súlyfeleslegtől függetlenül. ;]

Más...mai "kör". [kép] [kép] [kép] [kép] ...Mavic ID360 ~10e km után (a sorban immár >15e van), eddig másodszorra pucolva, kenve. Úgy megkentem Shimi frehub grease-el, hogy még fulton is megnyalná mind a 10 úját csendessége hallattán. 🤭 (az utolsó képen a rugótól 11 órára az a kis gumi gyűrű kizárólag a halkítást szolgálja :) )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246792) Fall-N válasza Maximum1 (#246780) üzenetére


Fall-N
veterán

Láttam délután, hogy 100+ új hsz. van. Azt hittem már fulton vett új biciklit. ;] Erre csak KRESZ vita topik nap lett. :U

(#246793) Angie™ válasza velizare (#246781) üzenetére


Angie™
addikt

Még mindig nem vagy szabálytalan, csak nincs elsőbbséged. :)
De kezd már nagyon unalmas lenni a KRESZ tanfolyam :)
Mindenki menjen úgy ahogy akar és ahogy szokott, mindannyian Isten kezében vagyunk :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#246794) Tin válasza chubby2o6 (#246787) üzenetére


Tin
veterán

Amazonon vettem a COVID kezdetén 6x1 litert valami 20 euróért. Most fogyott ki az első liter. Asszony ezzel pucol ablakot meg én is mindent is. Legutóbb épp a féktárcsát.

(#246795) Hasaggymeg válasza Fall-N (#246792) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

..és még nincs vége, amint látod. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246796) Fall-N válasza andrisbandi (#246789) üzenetére


Fall-N
veterán

A denaturált szesz másra való, az isopropyl jobb. Eleve nyom nélkül elillan, nem bántja a festéket, alkatrészeket, műanyagot. A legtöbb normálisan felszerelt festékbolt árul, ha nem akkor webshop.

(#246797) Friczy válasza arcitec (#246777) üzenetére


Friczy
senior tag

Másként értelmezzük a jogszabályt. Viszont részemről befejeztem

(#246798) andrisbandi válasza Fall-N (#246796) üzenetére


andrisbandi
őstag

A denszesz etil-alkohol, pl ablakmosó autóhoz...
Nem arról volt szó, h azt kell venni isopropyl helyett, csak lehet, mert hasonló, és kapni. Nem árt semminek, alkohol. Nekem bevált.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#246799) ISThun válasza Friczy (#246774) üzenetére


ISThun
csendes tag

Itt is egy MAMIL, én simán felveszek egy Ineos mezt (lehet köpködni :D ) hiába van fényévekre tőlük a sebességem, mert szerintem a mez jól néz ki és minőségi. Nem érdekel már különösebben más mit gondol, meg aztán a focipályákon is parádéznak Real meg Barca mezekben, meg kosaras mezeket is hordanak a nem éppen Jordan leszármazottak. Úgyhogy szerintem kerékpáron is belefér ez a fajta szurkolói mentalitás.

(#246800) Tin válasza Fall-N (#246796) üzenetére


Tin
veterán

Finomabb műanyagot nem ezzel tisztítanék, megmarhatja. Szélvédő belső tisztításakor is figyelek rá, hogy ne csöppenjen a műszerfalra. Mondjuk az egyszerű festetlen nagyobb műanyagokat nem bántja. És ha kellően tiszta, nem vezeti az elektromos áramot sem, így tök jó elektromos cuccok tisztítására is. Meg kb mindenre.
De pl. a laptopom billentyűzetének apró ollós mechanikáját megkeményítette amikor azzal pucoltam, és letörtek a kis pöckök. Cserélni kellett a billentyűzetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.