Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217701) jjeahh válasza MPowerPH (#217700) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én télen is terepezek, hóban, sárban, bírja. Esőben eddig a Squirttal max 70km/1700m-t tekertem végig terepen, azt is bírta. Soha nem viszek magammal waxot vagy olajat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#217702) MPowerPH válasza jjeahh (#217701) üzenetére


MPowerPH
félisten

Soudalt vettem. Holnap hozza a teruleti kepviselojuk, ketto flakonnal kertem. 1510Ft volt igy egy flakon a ceges kedvezmennyel.
Squirt -et akartam, de nem talaltam olcson, egy helyen kapni itthon. Zoliwrc megerositett, hogy jo lesz a nyarra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#217703) chubby2o6 válasza ReFleXx (#217689) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor csak a sebességeddel tudod időzíteni, hogy mikor érsz oda, ahol már sávot kell váltani. Vagy kihagysz egy zöldet, ha nagyon meleg. De tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha találnál egy alternatív útvonalat, ami nem baj, ha nem négysávos :D.

(#217704) ZolkoW válasza #86978560 (#217666) üzenetére


ZolkoW
őstag

jááájj, jobbulást! hogy történt?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#217705) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#217693) üzenetére


ZolkoW
őstag

jegyzőkönyvbe: ma kipróbáltam az OTG kábeles feltöltést, működött, csak a strava asztali felülete kellett hozzá böngészőből, én az appban nem találtam mást a manuális bejegyzésen kívül.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#217706) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#217705) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:C ...jó tudni, ha baj van a kékfogas feltöltéssel és nincs gép a közelben akkor mehet esetleg telefonon keresztül is a kábeles feltöltés. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#217707) flash- válasza evo87 (#217658) üzenetére


flash-
veterán

fos magyar utakon 28c -vel(országúti) még épp elvagyok,ráz de azon a trekking is a 37-essel,ez szerintem megszokás-tűrés-érzés kérdése,van akit annyira nem zavar-nem érzi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#217708) #86978560


#86978560
törölt tag

ZolkoW, Hasaggymeg, Lacerta, mindenkinek köszönöm!
Idáig úgy néz ki egy lábközépcsonttöréssel megúsztam (bár ez maga több hét kiesés). Közúton történt, a szemből közlekedő autóst - elmondása szerint - megdobta egy úthiba, amit nem tudott megfogni, túlkormányozta, majd az autó irányíthatatlanná vált majd nekem csapódott, végül a túloldali árkos részen állt meg, Ők (egy felnőtt, két gyerek nem sérültek meg) kb. ennyi, gyakorlatilag 1-2 másodperc.

(#217709) Fall-N válasza hr2 (#217695) üzenetére


Fall-N
veterán

Elkopott a hajtás + megnyúlt a lánc. Minimum egy hátsó racsni csere lánccal, ha a hajtómű is kopott akkor az is.

ride4ever: Jobbulást! A vázat meg ha jobban leszel nézesd meg hátha menthető. Egy jó szaki meg tudja mondani. Így képről talán menthető. Egyelőre gyógyulj meg az a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#217710) #86978560 válasza #86978560 (#217708) üzenetére


#86978560
törölt tag

Az autót vezető sofőr, illetve mások is azonmal megálltak, oda jöttek, hívtak mentőt és rendőrt is.

[ Szerkesztve ]

(#217711) Maximum1 válasza ReFleXx (#217687) üzenetére


Maximum1
őstag

Ilyenkor amikor nem adja ki, elmegyek egy zebráig és átkelek ott.

(#217712) vallas válasza #86978560 (#217708) üzenetére


vallas
senior tag

Jobbulást....
szar ügy, de azért a biztosítóval még tuti lesz egy két köröd, mire mindent meg fog téríteni szerintem... de ne így legyen....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#217713) ReFleXx válasza Maximum1 (#217711) üzenetére


ReFleXx
addikt

az a baj, amikor nem adja ki már keső, kihuzodni eleg necces akkora forgalomban a belsőből a külsőbe :D
de inkabb jardazok lassan azon a 200 meteren szerintem a jovoben

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#217714) fulton válasza Zoliwrc (#217632) üzenetére


fulton
addikt

Neked nem merevedik be a lánc miután megszárad a wax?
Másoknak is szól kérdés, hogy wax olással nem merevedik be a hajtás? Én most tekertem egy 63km t. Makd letoroltem a lancot es ujra kentem. Most ránéztem száradas után, es nem olyan könnyen jár. Ez bejaratódik majd tekeres alatt
? Vagy ez ilyen?
Onnan tudom felmérni hogy kicsit meglököm a pedált és rögtön mintha fékezne plussz zajos is, mig mikor olajjal volt kenve akkor látszott hogy könnyebben jár a hajtás.

[ Szerkesztve ]

(#217715) fulton válasza fulton (#217714) üzenetére


fulton
addikt

Egyébként úgy kiváncsiságból, ha csak úton közlekedek (100% aszfalt) a bringámmal, mint egy országúti, akkor milyen kenést javasolnátok leginkább rá? Wax vagy valami teflonos cucc, vagy oil? Esetleg konkrét márka?

[ Szerkesztve ]

(#217716) fulton válasza fulton (#217715) üzenetére


fulton
addikt

Még az lemaradt h kizárólag száraz időben

(#217717) hr2 válasza Fall-N (#217709) üzenetére


hr2
őstag

1 hónapos a kerékpár.
Olyan mintha kicsit laza lenne a lánc.
Létezhet hogy hosszúra lett hagyva kicsit,vagy már nyúlt 300km van benne.
Ahol vettem Ők rakták össze.

(#217718) Hasaggymeg válasza hr2 (#217717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A lánc még Förstemann alatt sem nyúlik meg 300 km után, és ha megnyúlik sem lesz abból szemmel látható lánchosszabbodás, az ha hosszú akkor nem szabták elég rövidre...egy fotó az egészről sokat segítene. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#217719) Dark Archon válasza flash- (#217698) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem, ami elfér egy mez-zsebben vagy nyeregtáskában, az már annyira kicsi pumpa, hogy a használhatatlanságot súrolja. Miért zavar a kulacstartó mellett?

ride4ever: jobbulást!

ReFleXx: persze, mindig érdemesebb a biztosabb módszert választani. Túlmész a kereszteződésen, aztán beállsz oda vagy jobb kanyar, és megfordulsz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#217720) velizare válasza #86978560 (#217708) üzenetére


velizare
nagyúr

jobbulást! egyúttal boldog születésnapot!

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#217721) Fall-N válasza hr2 (#217717) üzenetére


Fall-N
veterán

Na így mindjárt más a dolog. Ennyi idő alatt nem nyúlhat meg, ahogy írták, csak ennyi infóból arra gondol az ember, ami a leggyakoribb. Vissza kell vinni, hogy állítsák be normálisan a lánc hosszát. Ha nagyon olcsó kategóriás a bicikli akkor az is elképzelhető, hogy rossz minőségű (kínai noname) lánc van rajta, bár nem hiszem, az alap bringákra is már legalább KMC-t szoktak rakni manapság. Én mondjuk jobban szeretem a hajtás és váltó gyártójának a saját láncát (magyarul Shimano, SRAM) használni. Mondjuk én sosem szoktam komplett biciklit venni, mindig legózni szoktam. :D Jelneleg Shimano HG 7s lánc van és még elég jól bírja (kb. 1000 km van benne), pedig ez is egy olcsó, alap lánc.

[ Szerkesztve ]

(#217722) hr2 válasza Fall-N (#217721) üzenetére


hr2
őstag

Netről vettem körülményes lenne visszavinni nagy a távolság.
Délután megszámolom a szemeket és összevetem a rohloff képlettel. Ha sok akkor veszek ki belőle. Patent szemet nem látok rajta, de rendeltem egy ilyet. [link]

(#217723) Alg válasza hr2 (#217722) üzenetére


Alg
veterán

Mielőtt megbontanád szerezz be hozzá patentszemet vagy extra csapot, mert amit kitolsz belőle azt már nem szabad visszarakni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#217724) Fall-N válasza hr2 (#217722) üzenetére


Fall-N
veterán

Esetleg helyi szervíz, ha nem jön össze otthon. Videók is vannak a témában a YT-n.

Patentszem jó dolog, például lánc tisztításákor le lehet venni. Sokkal könnyebb, mintha fenntvan a biciklin.

[ Szerkesztve ]

(#217725) andrisbandi


andrisbandi
őstag

... az átlagkereset valójában 58 ezer forinttal alacsonyabb .. 444

Nemrég volt szó a használt minimál autó vs h. bringa vásárlás-ról.

Érdekesek a számok;
a hazudott átlag kereset; ~ 270e
reálisabban számolva; ~ 210e

Az igazán durva;
Bp; ~ 280e
falu; ~ 180e

A horror;
A települések ~ 90%-án ez alatt vannak a fizuk.

- Így érthetőbb miért számít álomnak egy használt bicó 500e-ért. És maradnak el a karbantartások...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#217726) XenHai válasza XenHai (#217321) üzenetére


XenHai
senior tag

Valaki észrevétel? A guminyomás volt ,de a 28 gumi keményebbre volt fújva.
Igazából az érdekelne ,hogy ennyivel jobb volt az rc 520 váza vagy a fulcrum kevesebb küllővel is ennyivel jobb mint a gyári kerek. Mind a 2 bringánál (orbea, sirrus) 200-300 km -nél centirozni kellet a kereket mert hangosak voltak a küllők...

(#217727) Hasaggymeg válasza hr2 (#217722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csodálkoznék ha a lánc hossza lenne a hibás.🤔...az csak akkor áll fennt ha a kicsikre váltva már teljesen összecsukódik a váltó és a kanál már nem feszíti a láncot.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#217728) hr2 válasza Hasaggymeg (#217727) üzenetére


hr2
őstag

Mi lehet vajon a probléma?
Általában akkor löki le mikor sokat váltok lefelé gyorsan és mindig a 2 legkisebb fogaskerék váltásakor löki le közepén a hajtásnál.

(#217729) fulton


fulton
addikt

Szerimtetek fogaskoszorut miko illő cserélni? Hány km vagy netán hanyadik lánccsere alkalmával? Illetve első lánctányért?

(#217730) acsati


acsati
aktív tag

Látom újra téma volt a nyereg. Nemrég én is cseréltem országútimon a véleményeiteket figyelembe véve egy Fizik Antares R7-re. Kb 1-2 órás tekeréseimnél tök jó volt, tetszett, jobb volt. Viszont legutóbb sikerült tekernem 100+ km-t, közel 4 órán keresztül, egy megállás. Na ez úgy kidörzsölte a seggem, hogy este lefekvéskor görcsösen ügyeltem, hogy ne forgolódjak :D Ez ilyen lesz legközelebb is vagy hozzá tud szokni a fenék? Keressek másikat, vagy szerezzek be bepanthent? :D

(#217731) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#217727) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nálam fordítva volt új bringán.
1x12 m8100
A legnagyobbra váltva - elöl ledobta.

Ennén a láncvonalnál rossz hátulról ránézni hosszára, annyira keresztbe van a lánc.
Nem látszott rajta semmi, kézzel megmozgatva sem... de mégsem hajlott úgy a lánc ahogy kellett. Az első tányéron púposan ment át- és leesett.

Vissza gondolva... úgy jött a bringa, h le volt esve a lánc. Nem tűnt fontosnak.
Vissza raktam, kipróbáltam a váltást nagyjából, kézzel megemelve, okésnak tűnt.
- De akkor sérülhetett meg, oldalra túlfeszítették, meghajlott.

Ezt csak nagyon sokára vettem észre, mert nem használtam ezt a bringát, újonan szét lett szedve, rendeltem hozzá, várni kellett, szervíz... szóval hónapok.

Hirtelen új láncot sem kaptam, de volt egy profi első láncfeszítő. ABSOLUTE BLACK Chainguard
Ezzel nem esett le, és kb 300 km terepezés alatt kirúgta magát a lánc, mostmár le lehetne venni a láncfeszítőt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#217732) fulton válasza acsati (#217730) üzenetére


fulton
addikt

Nem értem minek kéne elfogadni hogy hat ez ilyen de akkor is a kemény a jó. Szerintem egy min puhábbal lehet megszünne ez a dolog. En nem adom fel es próbálkozom tovabb. Nem baj nekem ha puha, 1 a lényneg ne zsibbadjak ott lent, szellőzön, es ne érezzem h le akarok szállni a nyeregből. Az h mindenki más azt mondja a kemény a jó, nem releváns mindenkinek.

(#217733) fulton válasza fulton (#215846) üzenetére


fulton
addikt

Olyan jó lett így az áttételezés így a váltó hangolással, hogy nem használok semmi mas tányert elől csak a kőzépső 36 ost. :D csak az fog kopni így. Na jó ritkán emelkedön a 26 ost (elsőt). De a 48 ast abszolut nem. Érintetlen azóta. Annyira jol leképezi 33-35 km/h ig. Többre meg am sem tekerem ki. Így hatul

[ Szerkesztve ]

(#217734) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Sziasztok.
Esetleg ha valakit érdekel...csütörtöktöl.

(#217735) truefx


truefx
aktív tag

Baleset téma: pont a mostani Kontra podcastban volt vendég egy kerékpáros balesetekkel (is) foglalkozó ügyvéd, hasznos infókkal, érdemes meghallgatni. Ő is mondja, hogy mindig viselni kell a sisakot, kivétel nélkül.
Ehhez egy kis segédlet: https://www.helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html

(#217736) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#217725) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olvasd a 888-at és mindjárt itt lesz a kánaán, egész nyugat Európa ide fog vágyni... ;] Viccet félretéve a 444-en ne keress olyant amit jól csinál ez a kormány, őket nem azért fizetik, mint ahogy a másikon se azt amit nem jól csinál, őket sem azért fizetik...több forrásból kell tájékozódni. ;)

#217728 hr2...nehéz így megmondani. :F

#217729 fulton...jó szem látja, új lánc pedig megmondja. Ökölszabály 2 lánc 1 sor, 2 sor 1 hajtómű.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#217737) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#217731) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt a "lánc kirúgja magát" jelenséget nem ismerem, azt ismerem, hogy 12 -es sorhoz 12-es lánc és NW, vagy hasonló fantázianévvel ellátott, a láncot magán tartó tányér aztán csá, minden műxik és nem dobja le sem előre, sem hátra, egyik sebességen sem...aztán lehet csak szerencsés vagyok. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#217738) szuszinho válasza #86978560 (#217672) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi, nem ismertem az oldalt, majd teljesen át fogom olvasni. Azt már láttam, hogy OZ Cycle-t lehúzza rendesen.

(#217739) Zoliwrc válasza fulton (#217729) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

4 láncot forgatok a hajtáson, de lehet 5-öt. Szemre kopás nem látszik a fogaskoszorún. Három szezont most már tuti kiíbr a hajtás, de nem kizárt hogy a következőt is, egyik lánc sincs még 0.5-ön túlnyúlva.
Ha megadja magát valami és cserélni kell, akkor mindent szoktam. Fogaskoszorú,lánc, első lánctányérok, váltógörgők. Mehet újra évekig a móka :B

(#217740) velizare válasza ReFleXx (#217689) üzenetére


velizare
nagyúr

hát nézd szabályos az, ha a párhuzamos közelekedés szabályainak megfelelően közlekedsz. lassú járműként a szélső sávban, majd bekanyarodáshoz átsorolni a belsőbe, onnan meg a kanyarodóba (ha van). kanyarodás közben a teljes sávot használhatod, évek óta megszűnt a kerékpárosok szigorú jobbra tartási kötelezettsége. más kérdés, hogy aki mögötted jön, az ezzel mennyire van tisztában, vagy 40 éve rutinból vezet. így szabályos vagy, de lehetnek konfliktusaid.
őszintén szólva én ezt nem erőltetném a helyedben. legfeljebb ha reggel lassú a forgalom, max 30cal mennek körülötted. egy 20-40tonnás nyerges nem fog tudni időben megállni, hiába van esetleg elsőbbséged, a sírkövedre rávéshetik majd. ha nem biztonságos, akkor nem biztonságos.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#217741) jano_77 válasza BumBum Jack (#217734) üzenetére


jano_77
nagyúr

Egy ilyen szerelőállványt, érdemes venni otthonra!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#217742) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Kerék kiszedésnél szerintem egyszerűbb kényelmesebb, mint földön görnyedni és össze vissza bakolni . Váltó állitásnál... Én biztos beruházok egyre.
Párszor már jól jött volna..

[ Szerkesztve ]

(#217743) coolabácsi válasza jano_77 (#217741) üzenetére


coolabácsi
tag

Igen.

(#217744) jano_77 válasza BumBum Jack (#217742) üzenetére


jano_77
nagyúr

és coolabácsi: köszönöm a tanácsot. :R Veszek én is egyet majd. Amúgy úgy rémlik, hogy nem olyan rég volt szintén akcióban bringás cuccok, köztük ilyen állvány is, csak akkor már annyi cucc volt nálam, hogy nem fért el a kezemben, ezért nem vettem. :B Most bepótlom akkor. ;) (szerk. jaaa most látom, hogy ez most ALDI-s akció, amiről én írtam az a LIDL-ben volt. :B )

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#217745) ReFleXx válasza jano_77 (#217744) üzenetére


ReFleXx
addikt

lidlis olcsobb volt asszem 10k volt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#217746) parkr


parkr
őstag

Van egy Rion kantáros nadrágom L-es méretben. Megvettem régebben de nem haszáltam, nem is fogom.
Ha valakit érdekelne, írjon rám. ;)

(#217747) jano_77


jano_77
nagyúr

Ki, milyen táplálékkiegészítőt használ, illetve használtok-e egyáltalán ilyeneket tekeréshez, tekerés közben? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#217748) balintbaba válasza jano_77 (#217747) üzenetére


balintbaba
tag

Alap vitaminok minden nap, esetleg sótabi hosszabb tekeréseknél.

Bármi más szerintem pénzkidobás, az izótól konkrétan behányok. Lehet majd próbál itt valaki meggyőzni az ellenkezőjéről, de ne higgy neki.

Amúgy meg clenbuterol és EPO kell, ezek tényleg érnek is valamit. ;]

(#217749) szuszinho válasza jano_77 (#217747) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem a saját vált be: [link]

(#217750) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Nagyon szívesen! :)
Én jobban szeretem az Aldi-t. 3 év garancia, útba is esik... :) A lidl- nél az autó támasztóbakot várom. Azt hiszem az nem szokott lenni az Aldi-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.