Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

hát ez így drágaság lett, de ha a 12gb memót nézzük... talán érthető... a sima 6700-ra leszek ez után kíváncsi, fhd-ra kell csak kártya nekem...

(#2) Yutani válasza Cythyel (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bármit is veszel mostanában, csúnya felárat kell fizetni, érdemesebb kivárni. Csak a meddig a kérdés.

#tarcsad

(#3) Cythyel válasza Yutani (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

perpill rx580oc 8gb van sapphire-től, kicsit régi már, igaz hogy csak fhd-re használom, de ami game jön 1-2 hónap múlva, arra már kevés lesz, mmorpg lévén elavult dx11-es motort hegesztett a sega :DDD

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a magasnak tuno arat mar eleve ugy hataroztak meg, hogy ugyis banyaszok veszik, es a hiany miatt semmi ertelme azt nezni hogy a 3060ti-vel vagy 3070-el van-e egy szinten. Mondanam hogy kiigazitjak majd az arat, ha megszunik a hiany, de szerintem hamarabb kijon az utodja, mint hogy ez megtortenjen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Cythyel válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

hiába vennék, az infinity cache miatt nem lenne jó a termelékenysége a kártyának

(#6) adam320 válasza Cythyel (#3) üzenetére


adam320
senior tag

Milyen mmorpg jön 1 hónap múlva?

(#7) Cythyel válasza adam320 (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

phantasy star online 2: new genesis
kb 1, de inkább 2 hónap

(#8) Kansas


Kansas
addikt

Azért ez így elég lelombozó... igaza van a GamersNexus-nak, úgy tűnik, most már bármit el lehet adni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Szerintem az a gpu es a raepulo vga-k is mehetnek a sasquatch, chupacabra, lochness-i szorny melle...
Annyira nem lesznek, hogy meg a gyartok is csak renderkepeket tudnak majd mutogatni roluk mert nekik se jut a sajat kartyikbol sem.

[ Szerkesztve ]

(#10) mumin007


mumin007
tag

Egyre inkább az az érzésem, az ismert okok és tények miatt ezt a generációt is ki kell hagynom sajnos. Egyelőre maradok Radeon RX Vega 56-on. :W

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Remek, megérkeztek a gyártóknak az újabb Phantom szériás kártyák alapanyagai! :U

(#12) Zotya84 válasza Kansas (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem az a baj. Hanem hogy bármennyiért. Ez a kártya nekem pont jó lenne a következő évtizedre (7950 is közel van ehhez az időhöz), de az MSRP-je sem szimpatikus, nemhogy a még nem elérhető nyitóára sem. De majd holnap megsasolom, hogy alakulnak azok az árak.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) Duck663


Duck663
őstag

Hát ez csalódás! Többet vártam, jóval többet! A bányászláz miatt a 6800-asokhoz képtelenség normális áron hozzájutni, ez meg kicsit kevéske, ráadásul túlárazva... és még ezt is elérheti a bányászláz. Marad a várakozás, majd talán az RDNA3 jobban bejön. Kár nem volt megvenni a 5700XT-t. :(

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amugy nem arrol volt szo, hogy az amd.com webaruhazaban lehet majd venni? Most azt latom, hogy a webaruhazukbol meg azok a tetelek is kikerultek, amik par hete meg szerepeltek...igaz mindegyik out of stock volt mar akkor is. Szoval most van egy webaruhazuk nulla termekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) relixo


relixo
tag

Szuper jó meg minden, egy nem lesz kapható bányász véglények miatt... és kettő kár ,hogy köszönő viszonyban nincs az ár és érték aránya már megint ennél se!
Főleg mire beérkezik ide a lehúzó, kapzsi országocskánkba -hogy szépen mondjam-... gondolom 400k alatt ez se lesz... :U :W

(#16) siposz


siposz
aktív tag

Egyre jobb vételnek tűnik a tavaly tavaszi 5700XT. Pedig mennyire bosszakankodtam, hogy nem tudom megvárni az év végét, hogy a következő generációt húzzam be.

(#17) aradebil2 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


aradebil2
senior tag

Holnap lesz a launch csak.

(#18) Kansas válasza Zotya84 (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Jó, hát nyilván nincs rossz VGA, csak rossz ár... :D
Bár mostanság inkább jó ár nincs... :((

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Noukoum válasza Kansas (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Mostanság már kapható vga sincs.. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) siposz válasza Noukoum (#19) üzenetére


siposz
aktív tag

Nézzük a jó oldalát: megszünt az AMD vs. NVIDIA flame.

Nem kapható VGAk képzeletbeli árain nem lehet vitázni.

(#21) Petykemano


Petykemano
veterán

Hát ez nem sikerült.

Személy szerint jobbra számítottam: arra, hogy FHD és QHD-ben sok játékban eléri, picit talán meg is előzi a 3070-et. De van ilyen, az ember mindig többet remél.

Persze, nincs rossz termék, csak rossz árazás. Ugyanez az eredmény - hogy picit előzi a 3060Ti-t és itt-ott benyal a 3070 alá - 3060Ti árban relatíve elég jó lenne. (relative: mármint eltekintve persze attól, hogy az nvidia a Turinggal felverte az árakat)
Így ugyanaz az érzésem van, mint a $300-os 5600X-szel kapcsolatban: valójában nem is akarják (nagy volumenben) eladni!
(Ezt persze úgy is meg lehet fogalmazni, hogy a rendelkezésükre álló gyártókapacitásból erre fordított mennyiségből legyártott 6700XT-t így is mind eladják majd.)

Viszont objektíve nézve is elég felemás a kép.
Hiába a szupermagas frekvencia, azzal nem sikerült előnyre szert tenni a "lomha" ellenlábasokkal szemben. Cserébe a magas frekvencia nyilván jól felveri a fogyasztást.

És még csak azt sem mondhatjuk, hogy jójó, a magas frekvencia miatt ugyan a fogyasztás magas, de a lapka kicsi és olcsón gyártható. Valójában ugyanannyi tranzisztorból áll, mint a 3070 és nem kisebb annál egy tierrel. Nem mondhatjuk azt, hogy az AMD itt egy igazán pici lapkával megy a böhöm Nvidia lapkák ellen és a a kicsi, de fürge megoldás nyer.

Tehát se teljesítményben, se fogyasztásban, se lapkaméretben nincs elkönyvelhető siker az nvidiával szemben.
De a házon belüli versenytárssal szemben sem:
Az 5700XT-hez képest ez egy 33%-kal nagyobb lapka, ami azonos fogyasztás mellett 25%-kal magasabb frekvencián kb 25-30%-kal jobb eredményt ér el. Eközben az AMD 20%-kal többet kér el érte (MSRP), ami a lapkaméret növekedése oldaláról nézve érthető, ugyanakkor az összképet tekintve csalódást keltő.

Vajon ehhez képest mit tudott volna egy Navi10-ből épített 52CU-s változat 14 helyett 16gbps GDDR6 ramokkal? (Miközben ugye tudjuk, hogy az 5600XT milyen vidáman megközelítette 192bittel is 5700-at.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) thomasvold


thomasvold
őstag

Vega 56/64, Radeon VII, RX 5600/5700XT, igencsak felértékelődtek és nem csak anyagi mivoltukban...

(#23) Noukoum válasza siposz (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Majd lesz helyette más flame, azok az emberek nem szűntek meg csak másban fognak fanatikusan hinni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Zotya84 válasza Kansas (#18) üzenetére


Zotya84
őstag

Ugye, hogy ugye? :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) X2N


X2N
senior tag

Ez a kártya csalódás.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#26) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem sokat érő teszt. Azt kéne nézni mit tud ethash, octopus...ban. ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) beef


beef
őstag

A fogyasztása brutálisan sok a 6800-hoz mérve, úgy hogy teljesítményben közelében sincs és még a -4GB VRAM-nak is segítenie kellene ebben.
Én ezt 200W körül vártam, nem 230.

(#28) D013


D013
aktív tag

Szeretem ha az AMD jó kártyákkal jön ki, 11 éve lassan csak AMD-m van. De ez a 6700 XT drága, ahhoz képest nem elég erős, totálisan feleslegesen lett kihozva sajnos. Kapni sem lehet majd. Ennek 350 dolcsinak kéne lennie egy ideális világban. No mindegy.

(#29) joey04


joey04
titán

Nem rossz, de az ajánlott ár is picit sok érte.

(#30) arn


arn
félisten

Nem rossz kartya, ha a rt nem szempont. Ott viszont eleg verszegeny, kb az elozo nv generacio szintje. Meg az ajanlott ar se lenne rossz, de ugyse lesz annyiert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) D.Va


D.Va
senior tag

Ki kellene tenni egy szavazást hogy vajon hányszoros lesz a kezdő ára annak a 2 darabnak ami a 3 db magyar webshopban elérhető lesz 1 percig. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) hokuszla


hokuszla
senior tag

az igen

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#33) anulu


anulu
félisten

kívánom, hogy az összes bányász, nagy és kisker és mindenki, aki részt vesz ebben az őrületben fulladjon bele 1-2 év múlva a kártyáikba!

bármit el lehet adni, horror áron. szánalom.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) andor80


andor80
senior tag

szánalmasan gyenge árához pozicionálásához képest

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#35) Stan648


Stan648
tag

Remélem sikerül majd 0 ráfizetéssel lecserélni az 5700XT-t, egy 6700XT-re. Ha már az 5700XT jobb csákány. :)

7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

(#36) omfgk


omfgk
addikt

Gyengécske lett ez így...

Az AMD féle grafikon pedig egy kamu volt. Milyen meglepő... Ott csak 2-3 játékban tudott a 3070-es nyerni a 6700 ellen. Pedig pont a fordítottja igaz.

[ Szerkesztve ]

(#37) Krugszvele válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Nem értem, hogy a bányászoknak miért nem gyártanak le egymillió darab RX580-at, a normális kártyák meg mehetnének a gémereknek. Vagy ennyire nincsen gyár, hogy a régi kártyákat egy régi gyár gyártsa?

(#38) Kansas válasza Stan648 (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Én inkább megtartom az 5700XT-t...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) pecccccccca válasza D.Va (#31) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szép fogalmazás. 5*
;]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Lehangoló értékek, pedig mostanáig akár erre a kártyára is opcióként tekintettem a már eléggé gyenge kártyám lecserélésének tervezésekor.

Egyedül azzal válhat komoly kihívóvá a gaming területén, ha tényleg sokat tudnak gyártani belőle, és idővel nem csak 100%-os felárral lehet majd hozzájutni a boltokban.
Bányászoknak nem csábító, így csak a gamereknek kell egymással megküzdeniük egy-egy példányért. Az első rohamot követően májusban talán már normális áron is lehet majd kapni, és 200-250 ezer forintért már bőven jobb ajánlat lesz a bányászok miatt még akkor is valószínűleg bőven 300 ezer fölötti 3060 Ti és 500 ezer fölötti 3070 kártyákkal szemben.

(#41) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Ez a kártya ezen az MSRP áron egy vicc. :((
Az a szomorú, hogy még ezen a vicc áron sem lehet majd kapni.

(#42) Duree


Duree
veterán

Jelen pillanatban VGA kártya beszerzése nem lehetséges, illetve érthetetlen módon jelentős felárral. Gondolom ez a kártya se hozza az átlag árat, persze ha egyáltalán hozzá lehet jutni.
Nem rég néztem egy bolt weblapját és a 3090 kártyát 1 millió forintért kínálták. Ez horror.

duree54

(#43) ukornel


ukornel
aktív tag

A tesztből hiányoltam az 5700XT-t, mint összehasonlítási alapot.
Meg a grafikonokon elég fura néhol a kártyák sorrendje.

Ami a kártyát illeti, a előzetesen biztatónak véltem, hogy az IC és a mem. szélesség nem lett agyonvágva (96MB, 192bit) a "nagytesókhoz" képest (128MB, 256bit), és azt gondoltam, 1440p-ben, vagy pláne FHD-ben jobban fog hasítani. De nem... Mi vajon az oka?

(#44) fatal`


fatal`
titán

Talán ez jobban elérhető lesz, mert elvileg lassabban bányászik, mint az 5700XT, legalábbis tegnap láttam egy ilyen tesztet valahol.

Viszont ez meg nem igazán sikerült valami jól. :( Ha lehetne kapni mindent MSRP közeli áron, akkor a 3060Ti jobb vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45) Predatorr


Predatorr
őstag

Újra beigazolódott, mennyire megérte bő 2 éve 2080-at venni. :DD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#46) mormota79 válasza fatal` (#44) üzenetére


mormota79
tag

Itt sajnos most a bányászokat nem érdekli, hogy mi bányászik jobban rosszabul. Mindent visznek amivel lehet bányászni. Senki se reménykedjen, hogy a gyengébb bányász teljesítmény miatt talál majd a boltok polcain.

(#47) fatal` válasza mormota79 (#46) üzenetére


fatal`
titán

Ebben is lehet valami. Mondjuk én nem reménykedem semmiben, FHD-ban játszom és tavaly nyáron vettem 5700XT-t. :DDD

(#48) sakal83


sakal83
addikt

Szerintem ez egy jo vga. Erdekes most a ph ala mert a tobbi oldalhoz kepest. A 3060ti es 3070 kozott van 12gbal. Qhdre is jo vga. Csak 180e ftert jo lenne :B

Ami erdekes hogy egy sima rtx2080hoz kepest nincs erdemi kulonbseg.

(#49) sakal83


sakal83
addikt

Viszont aki szerint csak nekünk dragak a MSRP aron is a vgak azoknak ajanlom a guru3d tanulsagos mondatat.

"We've seen incredible price hikes in the past two years where mainstream series graphics cards have been repositioned as high-end once, with accompanying price levels."

Tehat mar nyugaton is tele van a puttonya az emberfianak az AMDvel es az NVidiaval együtt. Kulon kiemelik hogy egymasra licitalnak arban fokozatosan emelve az arszintet. Lasd a 400usds 3060ti kb 7%al vero 6700xt-t megis 20%al dragabbra arazva a kozepkategoriaban... Es ket eve ezt csinaljak.

[ Szerkesztve ]

(#50) sakal83 válasza sakal83 (#49) üzenetére


sakal83
addikt

Epp most neztem hogy 2010ben a hd4850 26000ftert volt kaphato megjeleneskor ami kb a 6700xt kategoria volt. Most ez 190.000Ft ajanlott aron. Ez 7x!!! aremeles cca 10 ev alatt. Ez ecceru lehúzás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.