Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199951) arcitec válasza sherlock82 (#199947) üzenetére


arcitec
addikt

Egy GPS soha nem tud cm pontos mérést, egyébként a pontosságot meg is adják.
Ebből már össze is jöhet az "kis" eltérés ...Szerintem ...

(#199952) Hasaggymeg válasza sherlock82 (#199947) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejem Polar M430 órája is mér néha hülyeségeket, éppen gondolkodtam nem-e kell azokat is időnként frissíteni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199953) arcitec válasza Khelben (#199932) üzenetére


arcitec
addikt

Fertő tó kerülése 2X? :Y A Balaton 1000x jobb hidd el. Menned kell. Egyébként meg rémhír az, hogy tömeg van a bringautakon. Mert a Fertő tó körül tömegesen mennek? Ügye, hogy nem. A Balaton kerülés az valóban a tó körül történik nagy százalékban és nagyon szép táj/élmény. :K

(#199954) sebgutkopf válasza xy.zsolt (#199943) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szégyenteljesen én is bevallom, hogy szintén a balaton el és nem megkerülők közé tartozom bringával. Talán akkor megfontolnám, ha egy flow trail, vagy downhill pálya vezetne körbe. :DD Mondjuk az valószínűleg a csalódoknak lenne durva. Aszfalton és akadályok nélkül nem látok benne semmi szórakoztatót. (az autósokkal vívott élet-halál harcot nem a szórakoztató akadályok közé sorolom).

Komolyabbra fordítva a szót Ausztriában vannak alpesi tavak, amik megkerülésének jó része kimondottan xc, vagy trail bringázással teljesíthető, amiből az is adódik, hogy nem végig a part mentén vezet az út, cserébe vannak technikásabb mászások (telején gyönyörű kilátással és ergonómikus padokkal) és lejtők is, amik szintén rejtenek kihívást. Mondjuk ott elég komoly mtb kultúra van, amit igyekeznek kiszolgálni mind analóg és mostanában egyre több "digitális" montival.

(#199955) rétisün válasza Hasaggymeg (#199949) üzenetére


rétisün
veterán

de nem 'megint', ilyenem még nem volt :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#199956) fulton válasza Hasaggymeg (#199949) üzenetére


fulton
addikt

Én úgy érteném hogy a mostani trakingemből ami 7 sebes, átraknám agyastól. Vajon be tudná fogadni? A kerék átmérő okés azt tudom.

(#199957) Major Lion válasza Szakbarbár (#199939) üzenetére


Major Lion
senior tag

Lábmelegítő sokkal praktikusabb, én már 15 alatt felhúzom, szükségem van a térdemre öregkoromban :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#199958) ZolkoW válasza fulton (#199956) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha azonos a papucstávolság, akkor szerintem jó lesz, de előfordulhatnak, legalábbis régebben előfordult többféle méret (120-125-130-135 mm is talán). Mostanra a keskenyebbek asszem, kikoptak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#199959) Hasaggymeg válasza rétisün (#199955) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép lenne, de...milyen fotózás ez?! :DDD...na most már jó. :)

#199954sebgutkopf...kihagyod a déli partot, északon meg Tihanyban a dombok után irány a Balatonfelvidék, ott talán akad flow-trail is. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199960) Friczy válasza Khelben (#199926) üzenetére


Friczy
senior tag

A Tour de Pelso nem a kerékpárutakon megy, hanem a főúton, ahol sok helyen normál esetben nem szabad bringázni.

(#199961) Friczy válasza f4lcon (#199935) üzenetére


Friczy
senior tag

Hagyjuk a kötözködést, ha kérhetem. Korábban is írtam, hogy nem lehet nyílegyenesen vezetni az utat, nem azzal van bajom. Mindenesetre az erőltetett hülye érveidre sem most, sem a jövőben nem fogok reagálni. Leírtam az álláspontomat, világosan látszik válaszodból, hogy teljesen szándékosan érted félre. Ilyenekhez se kedvem, se türelmem.

(#199962) sherlock82 válasza Hasaggymeg (#199952) üzenetére


sherlock82
senior tag

Megnézem lehet e . :)

és köszönöm neked is arcitec :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#199963) sherlock82 válasza arcitec (#199953) üzenetére


sherlock82
senior tag

Balatonparthoz közel lakom, szóval, maximálisan támogatom a balaton kört. 200 km kb de hosszabb utat választatok valamennyivel több is lehet. Északi part dombosabb érdemes ott kezdeni a távot, a déli parton pedig szép a kilátás az északi partra. :D Az akarattyai emelkedő után látvány pedig parádé!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#199964) nmate91


nmate91
tag

Szerintem is túlértékelt a Balcsi (nem csak bringás szempontból), de el kell ismerni, szerethető.

Akiknek meg nem elég terepes, ajánlom a Balaton Bike Derbyt.

(#199965) sherlock82 válasza nmate91 (#199964) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de mit jelent jelen esetben hogy túlértékelt?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#199966) nmate91 válasza sherlock82 (#199965) üzenetére


nmate91
tag

Balcsi úgy egészében: koszos víz, drága szállások, drága kaja. Inkább veszek még ki plusz egy nap szabit, utazok inkább még 300-400 km-t pluszba és jobb, olcsóbb szállást találok tengerparton. Persze, ez nem egy hétvégés program, míg a Balcsi lehet az. Illetve ősszel azért szerethetőbb, szép a felvidéki rész, egész jók a borok. De ha bor miatt megyek valahova ősszel, akkor is inkább egy Villány pl.

Bringa szempontból: sok helyen rossz minőségű, szűk utak, többi kapcsolódó dolgot lásd fent. Nyáron akárhányszor voltam, sok bringáscsoport, nagy részüket nem érdekli, hogy mások is vannak - kivétel is akad persze.

Ez persze kizárólag az én véleményem, az én igényeim szempontjából.

(#199967) polonic válasza nmate91 (#199966) üzenetére


polonic
félisten

Egyetértek. Nagyon drága, színvonal pedig nem indokolja azokat az árakat.
Egy kempingben 3 éjszaka 2 főnek egy mobilházban 130 ezer Ft, sátor bérlés 52 ezer Ft.
Horvátoknál 5 éjszaka szállodában félpanzióval 100 ezer Ft Rab szigeten.

(#199968) rétisün válasza nmate91 (#199966) üzenetére


rétisün
veterán

"nagy részüket nem érdekli, hogy mások is vannak"

ez úgy nagyjából mindenkire igaz sajnos, gyalogostól a kutyasétáltatón át az autósokig - kivétel is akad persze. (csak nem sok.....)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#199969) Ringman válasza polonic (#199967) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, csak sok embernél ott a nosztalgia.

dél-olaszország sem drága egyébként, bár ott az utazás megdobhatja az árat, de ki lehet fogni egy olcsó járatot bariba.

szerk:
nem kerékpáros, hanem általános nyaralási szempontból írom

[ Szerkesztve ]

(#199970) zsamiatt válasza nmate91 (#199966) üzenetére


zsamiatt
őstag

"drága szállások, drága kaja. -> sz*r mínőség

Ez már lassan az egész országra igaz...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#199971) sherlock82 válasza nmate91 (#199966) üzenetére


sherlock82
senior tag

Értem, a a vendéglátók nyilván olyanok amilyenek, meglehet találni az olcsóbb valószínű silányabb kajáldákat , a jó, nyilván drágább is, kevés az aranyközépút.

A biciklisek nagyrésze olyan amilyen, nem érdekli hogy a keskeny bringa úton szembe is jönne valaki, főleg mondjuk egy kanyarban. De erről nem a Balaton tehet. :D

Én a velencei tónál is ugyanezt tapasztaltam. :)

Az utak része fellett ujitva az elmúlt években ahol igazán rossz volt, a felmarások is kevesebbek már szerintem, azok helyett normális út van.
Az út valóban keskeny sok helyen, nem mindenhol tartják karban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#199972) nmate91 válasza sherlock82 (#199971) üzenetére


nmate91
tag

Ja, hát Velencei tó emlitesre sem méltó.
Ha fontos tónál maradni, idehaza Tisza tó a kedvenc. 2 szakaszon szar az út már csak igazából.
Nyilván nem 200km.

Igazából minél messzebb van valami Budapesttől, annál jobb :D :D

[ Szerkesztve ]

(#199973) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok.

575 shop ban 30%-s kedvezmény van, ha valaki rendelni akarna!!!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#199974) szimpláncsak válasza polonic (#199967) üzenetére


szimpláncsak
tag

Mi most megyünk nemsokára a Balatonra. Bicajt most macerás lenne vinni 4 napra. Inkább túrázás, nézelődés lesz. Párom még nem volt pl. Tihanyban (nem a paprika ház érdekli hanem a külső tó meg hasonló természeti értéket. Balatonedericsen 3 éjszaka 2 főnek 46500. [itt] Az azért nem olyan drága.
Ennek ellenére én is jobban preferálnám a mediterrán tengerpartot, ha fürödni mennék. Mondjuk ha Horvátorszagba mennék akkor inkább bevállalnám a plusz 2-3 órát, hogy tuti ne kelljen esőtől tartani :). Omis mondjuk elég jó helynek néz ki. Közel van Split, van folyó rafting túrával, hegyek, erőd, homokos tengerpart. Mi kell még? :D

(#199975) J.C.G. válasza nmate91 (#199972) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Már csak az árnyék hiányzik néhány helyen. ;) Mindenbe is bele lehet kötni. ;]

(#199976) flash- válasza polonic (#199967) üzenetére


flash-
veterán

Családi házat kell nem bookingon hanem google be keresni.
En is igy voltam a parttól 3perc sétára, saját stéggel 15/é
Kajalni "hazajartunk" (mi foztunk +mindig eltekertem boltba kajat venni) , furdes ugye ingyen volt, vonattal mentünk bringakkal (vonatra csak nekem kellett fizetni 50% osat, asszonynak ingyen mert szoc. Dolg)
Azert neha egy ket hekk becsúszott az András büfében
Mindenutt lehet olcsó jó megoldást találni :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#199977) f4lcon válasza Friczy (#199961) üzenetére


f4lcon
őstag

nem értem félre amit írsz, csak nem értek vele egyet. nem ugyan az a kettő dolog.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#199978) szimpláncsak válasza nmate91 (#199972) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hát szerintem a Tisza-tó ugyanolyan az elmondottak alapján mint a Balaton és Velencei tó. Én körbetekertem már párszor és a horgászok autói, motorosok, kerékpárosok, strandolók kb minden van ott. Csak tavasszal meg ősszel megyek már csak oda amikor kevesen vannak. Szezonban katasztrófa.

(#199979) szimpláncsak válasza nmate91 (#199972) üzenetére


szimpláncsak
tag

Lehet 200km csak 3x kell körbemenni :DD Monti+aszfalt gumi

(#199980) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#199979) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te aztán nyomod neki! :Y ...a 224W majd 8 órán át bizony még a nyilvánvaló pontatlanságokkal is combos. :U :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199981) polonic válasza Hasaggymeg (#199980) üzenetére


polonic
félisten

Bocs, ha tudatlan vagyok. De a W értéket hogy számolja ki?
Vagy van erre eszköz a bicajon?

(#199982) J.C.G. válasza 6030D (#199938) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Elárulod mi volt az ami miatt visszatért a Continental gumikhoz? Azért kérdezem, mert megfordult már párszor a fejemben, hogy kipróbáljam, de eddig az ára visszatartott. (20 eurónál többet nem akartam fizetni/ abroncs)
A levétellel én is sz@pok mostanában, egy óra mire leszenvedem, terepen lehet meg se próbálom inkább. :(

(#199983) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#199980) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ez 3 éve volt :) Strava montira szerintem hülyeségeket számol. Jó az 160w-nak is. :)

(#199984) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#199980) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

25 km/órával minimális szintel...kötve hiszem. :N

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#199985) jjeahh válasza J.C.G. (#199982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Schwalbe gumik nálam is nagyon szorosak, nehéz felrakni, leszedni, tubelessként műhelypumpával fel sem lehet pumpálni. A Continentalok eddig úgy tapasztaltam, szinte leesnek a felniről, Maxxisok szintén. De persze felnifüggő is a dolog, nekem Mavic Crossride FTS-X van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199986) J.C.G. válasza jjeahh (#199985) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ez felni függő az biztos. Dt 533 D felnire, felniről egy pillanat műve az egész Continental gumikkal. Viszont Wtb frequency felnire ugyan azt a gumit már felrakni is nehezebb műhelypumpával. Kell bele a lötty mielőtt felpumpálnám. Levenni viszont ha nem kell, akkor jobb meg se próbálni. Majd ha elkopik, akkor az se baj ha kiszakítom az oldalát. Egyszerűen nem tudom leválasztani a felni széléről a gumit.
[link] talán ezzel könnyen eljöhet.

[ Szerkesztve ]

(#199987) mobal válasza jjeahh (#199985) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Schwalbe simán felmegy ha jól beszappanozod :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#199988) Hasaggymeg válasza polonic (#199981) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami estimate lehet. :F

#199982J.C.G...Íme.

#199985jjeahh...tényleg ilyen szempontból (is) jók a Contik, a tyúkbelesítés is összejött (volna, ha jó a felni is :(( ) egyből műhelypumpával. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199989) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#199988) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ezt használom én is. :D

(#199990) Hasaggymeg válasza 6030D (#199938) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a Ray/Ralph párosítás valami világsláger lett, mindenhol megy OEM-ként a kerékpárokra. :F ...amúgy nekem nem volt bajom velük, sőt, a hátsó érezhetően jól kapaszkodott azzal a hátsókerékspecifikus mintájával és csendesek is voltak, de noha a feketét jobban szeretem, ha tyúkbelesíthető lett volna biztos marad volna az a barna oldalfalú. :)

J.C.G.#199989...néztem a könnyebbet is, de +10e guminként - ~150 grammért megüti ingerküszöbömet. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199991) Ringman válasza mobal (#199987) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az pont hasznos egy út melletti kerekcserenel :)

(#199992) Ringman válasza Hasaggymeg (#199990) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mtb-re is drotperemes kulsot rak a cube?

Nuroadon az volt a g-one-bol. (Vegfelhasznalonak nincs is csak hajtogathato)

(#199993) jjeahh válasza Hasaggymeg (#199990) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó pár Schwalbe elhasználása után bennem már kialakult egy kép róluk és bár nem hibátlanok, én nagyon szeretem őket. Eddig szerintem úgy nagy általánosságban:

Pro:
- hóban, sárban tökéletesen kiszámíthatóak és elég jól tapadnak
- nincs szélességben szórás, mint a többi márkánál, ha láttál pl. egy 2.25" gumit, az összeset láttad, mert mind egyforma széles
- a Snakeskin gumikkal soha! nem volt defektem, pedig az első gumiban 8000km van
- az oldalfaluknak van tartása alacsony nyomáson is
Kontra:
- a fapados gumik (Rapid Rob, Tough Tom stb) anyagkeveréke sz*r
- száraz, poros terepen nem remekelnek
- nehéz felrakni
- tubelessként fél év után apró foltokban áteresztik a tejet és foltosodnak. trialboj szerint a Maxxis Forekaster is ilyen, szerencsére csak esztétikai hiba, semmi problémát nem okoz
- a Performance gumik sziklás terepre nem jók, könnyű őket kivágni Snakeskin védelem nélkül, szal sziklás terepre Snakeskin EVO kell

Én is szeretnék kipróbálni hosszabb távon valamilyen Continentalt, de sajnos nincs könnyű 2.2" agresszív xc gumijuk és a Cross King, ami hátra jó lenne, állítólag poros terepen még jobban csúszik, mint a Schwalbe xc gumik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199994) Alg


Alg
veterán

Ha valakit érdekel, Elite garanciás ügyintézés:

- Tavaly ősszel (~október) vett Suito trainer, a kazettával gyárilag szerelt verzió
- Valamikor februárban hirtelen felhangosodott, és totál össze-vissza sebesség értékeket kezdett mutatni (ilyen 300km/h meg hasonlók)
- Mivel használható maradt, használtuk szezonkezdetig
- Visszaküldtük a boltba, ők meg a gyártónak
- Ma visszakaptunk helyette egy használt/javított Suito-T-t, kazetta nélkül, elálló panelekkel (félig voltak behajtva csak a csavarok, ezt orvosoltam).
- Várok a bolt válaszára hogy mi lesz a hiányzó kazettával, meg a megerősítésre hogy a gari újraindul...

Szóvalha valaki kazettával szerelt Suito-t küld vissza nekik, szerelje le előtte róla a kazettát (vagy legalább cserélje ki egy kopottra...)

Mellékszál, hogy a bolt nem küldött követési számot, így pont nem voltunk itthon és az egy km-re lévő csomagpontról kellett hazacipelni a dögnehéz csomagot :(((

Egyelőre nem pozitív az általános véleményem az Elite-ről... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#199995) evilskati válasza szimpláncsak (#199974) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ez egy tök jó kis túra, nagyon szép panorámával. Ajánlom :)

(#199996) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#199990) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nekünk szerintem tök felesleges a könnyű gumit választani, nem vagyunk versenyzők, fontosabb a tartósság. Legalábbis számomra. Tegnap láttam hogy kidobtak idén egy új agresszív mintázatú gumit, ami pont jjeahh-nak való, bár nem túl könnyűek.

Amúgy én most egy aszfaltozós szetten gondolkodok mint a big apple vagy valami hasonló.

(#199997) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#199980) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Bringázni 8 órán át eleve combos :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#199998) J.C.G. válasza evilskati (#199995) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Még tavasszal csináltam meg én ezt a túrát gyalog, annyi változtatással, hogy a külső tavat is kívülről kerltem meg. Tényleg gyönyörű kilátás nyílik minden oldalról.

(#199999) lugosi válasza polonic (#199967) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ezt furcsállom mert a Hotel Annabella Balatonfüreden félpanzióval volt 3 éjszakára 150e júliusban 2 főre, szóval 3 éjszaka egy kempingben 130-ért valami különleges dolog lehetett.

(#200000) polonic válasza lugosi (#199999) üzenetére


polonic
félisten

Révfülöpi kempingben néztem. Voltam már ott kb 8 éve. Jó volt, de semmiképp nem különleges.
Mondjuk a 3 éjszaka 150 ezer is nagyon vad, hiába hotel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.