Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199551) fulton válasza Hasaggymeg (#199549) üzenetére


fulton
addikt

Annak kell lennie, mert onnan jön a hang. És a lábamban is érzem kicsit mikor tekerek mintha a fogaskerekek lennének.

(#199552) arcitec válasza polonic (#199550) üzenetére


arcitec
addikt

Vizes kulacsot használtok a vázon csurig töltve?

(#199553) polonic válasza arcitec (#199552) üzenetére


polonic
félisten

Előfordult. De figyelek arra, hogy jól záródjon.

(#199554) Angelina87 válasza parandroid (#199498) üzenetére


Angelina87
tag

Igazad van, lehetne ez egy jó példa is, hátha ezt választanák, mint a jogsi nélküli vezetést...
De én amit látok az utakon..., hogy sajnos nagyon sok ember a még kezében lévő jogosítványával is életveszélyes, arról tényleg nem is szólva, hogy mennyien hajtanak jogsi nélkül, nem hiába született a vicc is:

Rendőr, közúti ellenőrzés: Uram, jogosítványt, forgalmi engedélyt kérek Öntől!
Erre a pali: Tőlem? Hát miért tőlem kéri, mikor maguknál van :C

Nagyon szomorú a közlekedési kultúránk...

" A világon vendég vagyok."

(#199555) INTELligent válasza jjeahh (#199524) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi, a Pirellit én is néztem, csak az a baj, hogy a 2.4-es (szinte csak ezt kapni mindenhol...) már nem igazán fog elférni.
Contiból nem a Mountain King-et akartad írni? A honlap alapján a Trail King nem ajánlott sárba.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#199556) INTELligent válasza INTELligent (#199555) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ez a régi Nobby? Mert 700g alatt van.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#199557) bardi válasza fulton (#199528) üzenetére


bardi
aktív tag

A súly miatt aggódás előtt ezt érdemes megnézni szerintem.
Ránézésre a pozíció miatt nem tudsz ezzel haladni, nagyon magas a kormány az üléshez képest, ahogy ülsz rajta, olyan vagy, mint egy vitorla. Minden bringámon egy szintben, vagy magasabban van az ülés, mint a kormány.

'92 Honda VFR 750

(#199558) bardi válasza Ringman (#199540) üzenetére


bardi
aktív tag

Decás bringákból mindenképp a kisebbet venném, ha határon vagy, mert amin ültem, azok mind nagyon hosszúak voltak. Az outin is koppra előre kellett tolnom az ülést, L-es vázon, miközben a Trek montimon az XL-es méret teljesen jó hossz alapján.

'92 Honda VFR 750

(#199559) Hasaggymeg válasza polonic (#199550) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sok minden...pedál, hajtómű, hátsó kerékagy, kazettatest... lehet kellene majd írjak egy tapasztalatra alapuló írást a saját módszereimről, hátha segít. 🤔... elég komplex feladat és tényleg inkább idő és tapasztalat kell kideríteni, mint valami nagy szaktudás. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199560) lugosi válasza Ringman (#199537) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi mind a két választ, éppen ellenkezőleg, többet megyek úton mint földúton vagy terepen, tehát a subcompact való akkor nekem jobban? Igazából az is a szimpatikusabb a váltó miatt (főleg hogy első váltó is van). Rugalmasabban használhatónak érzem emiatt a 105-ös váltóval szereltet. Nem tudom, jól gondolom-e.

(#199561) sepyi válasza lugosi (#199560) üzenetére


sepyi
aktív tag

Az 500-ason 50-es a nagytányér. Még nem kellett sehol leváltani a kissebbre. Hátul alapból a 15-öst használom, de mindenhol elég volt a 10-34. 176cm teljesen jó az M-es.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#199562) Ringman válasza lugosi (#199560) üzenetére


Ringman
nagyúr

Neked jobb választás lesz, mint a sram 650b-vel

(#199563) Beri válasza lugosi (#199560) üzenetére


Beri
addikt

A 105 és az apex ugyanaz a liga, de hogy a shimanosra ráraktak egy microshift sort, meg egy praxis hajtást, a fillérbaszás netovábbja. Valakinek tuti kizöldült vagy 2 mező az excel táblában a dekatlonnál attól a 6 és fél dollártól, amit megspóroltak :DDD
Nyugi, nem fog eldurranni az első úton, de azért szebb lenne, ha teljes lenne a 105-ös szett.
Igen, a 2x11 mind a két irányban többet tud, tehát rövidebbet és hosszabbat is tud, mint az 1x11, viszont a két bicikli között a legnagyobb különbség a felhasználó számára a 23c és a 40c gumik, ahogy felettem is írták. Aszfaltra a vékonyabbik való.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#199564) Maximum1 válasza sepyi (#199561) üzenetére


Maximum1
őstag

“50-es a nagytányér. Még nem kellett sehol leváltani a kissebbre.“
Férfi vagy ;]

(#199565) maximilian4 válasza Maximum1 (#199564) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem sem igazán, de tegyük helyre a dolgokat, felém minden lapos, sík, kivéve a csajokat. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#199566) jjeahh válasza INTELligent (#199556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Forekastert tudtommal a Maxxis kimondottan sárba ajánlja, de pont oda nem jó :D .
Igen, asszem ez régi Nobby, de ez Liteskin, nagyon vékony az oldalfala és könnyű kivágni. A Snakeskin sokkal jobb cucc. Pirelli stockon: Lite, normál. Nem tudom milyen, de ha megveszed beszámolhatsz, egy ideje nagyon szemezek vele, lehet ez lesz nálam a Nobby Nic sarazós alternatívája... ha tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199567) bardi válasza jjeahh (#199566) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem sár helyett inkább nedves talajra ajánlják a leírás alapján, oda szerintem jó is lehet, abban a bontrager xr2 is jól tapadt. Specialized ground control gumival szemeztem kicsit, csak már nem akciós, 31 euro volt bike24-en az új mintával.

'92 Honda VFR 750

(#199568) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kerékpár gumi átmérő, kerület

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#199569) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#199564) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"az átlagos csapásszámom meg 40" ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199570) lugosi válasza Ringman (#199562) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen.

(#199571) jjeahh válasza bardi (#199567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Maxxis Forekasterrel (elöl) és Rekonnal (hátul) most elégedett vagyok, igaz még nem érzem a határait, de sokkal jobbnak tűnnek, mint télen-ősszel, lehet nem csak a sarat, hanem a hideget sem szeretik. Az viszont fura, hogy a 2.2" 56mm Forekaster valójában 55mm, a 2.25" 57mm Rekon meg valójában majdnem 60mm, szal 2.2" és 2.25" között a valóságban van 4mm különbség :F . Majd felpumpálom 2.5 barra (max annyira merem a tubelesst) és kirakom a napra :D . Általában attól kitágulnak a gumik, felveszik a végleges formájukat.
A Bontragert és Specializedet még sosem próbáltam, a Specinél anno láttam egy igéretes könnyű gumit, aztán feltűnt, hogy azért volt könnyű, mert a 2.2" 52mm volt vagy valami ilyesmi :U . Vittoriával is hasonló a gondom, a gyártó szerint a 2.35" olyan széles, mint a 2.25" Schwalbe, de valójában még az sem, mert lemérve 25mm felnin 2.1" :U . Arra a Pirellire viszont nagyon kiváncsi lennék, mert ha az sem jó, akkor fogalmam sincs mi lesz nálam a régi Nobby sarazós utódja. A legtöbb gyártó agresszív xc gumija vagy nehéz, vagy sz*r, vagy nem is létezik :D . Az új Nobby meg már túl agresszív és túl nehéz, xc-re nem való 850g-os gumi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199572) bardi válasza jjeahh (#199571) üzenetére


bardi
aktív tag

Amikor az XC világbajnok szélesebb felnin megy, mint egy DH világbajnok, akkor már kár a gumi súlyán meg méretén rágódni :D De valószínű ez eléggé függ a felni belső szélességétől is, sőt, attól, hogy az oldalfal kifele nyílik e, láttam egy felnit, ami olyan volt, jobban felveszi a gumi "természetes" alakját, kisebb a törés a felni élénél.

'92 Honda VFR 750

(#199573) jjeahh válasza bardi (#199572) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A súly van akinek fontos, van akinek nem, igényfüggő, a méret viszont kicsit keményebb diónak tűnik nekem. Mert mi van, ha megveszel egy 2.35" gumit, aztán kiderül, hogy jóval szélesebb és bele sem fér a vázba? Dobhatod ki. Vagy ha veszel egy 2.25" gumit, mert szereted az öblösségét, ahogy tapad meg csillapít, aztán kiderül, hogy valójában 2" gumit kaptál, mert a gyártónak vacak a méretezése. Az meg tényleg durva amikor ugyanannak a márkának két különböző modellje ugyanolyan szélességben, ugyanolyan felnin a valóságban két különböző méret :D . Szerintem valahogy a gumi szélességét szétterítve kéne mérni peremtől peremig, akkor az összes 2.25" gumi ugyanolyan széles lenne. Érdekes, hogy ez a Schwalbe-nek sikerült is, náluk az összes 2.25" gumi ugyanolyan széles, nincsenek kellemetlen meglepetések.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199574) rétisün válasza jjeahh (#199573) üzenetére


rétisün
veterán

"Az meg tényleg durva amikor ugyanannak a márkának két különböző modellje ugyanolyan szélességben, ugyanolyan felnin a valóságban két különböző méret :D ."

Continental elég jó(?) ebben :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#199575) jjeahh válasza rétisün (#199574) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy tudom, náluk is nagy a szórás :D . Egyedül a Schwalbe gumiknál tapasztaltam azt, hogy, "ha egyet láttál, az összeset láttad".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199576) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#199569) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hogyan számolva?
1-bal
2-jobb
3-bal
4-jobb

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#199577) rétisün válasza jjeahh (#199575) üzenetére


rétisün
veterán

"Úgy tudom, náluk is nagy a szórás"

igen, erre gondoltam, bár lehet nem túl jól fogalmaztam meg.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#199578) jjeahh válasza rétisün (#199577) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De jól, csak a kérdőjel tévesztett meg :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199579) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Trail bringázáshoz nézelődök hátizsákot és egyelőre ezzel a kettővel szemezek:
Deuter Flyt 20
EVOC FR TRAIL BLACKLINE 20

Van valakinek tapasztalata bármelyikkel is? Főleg a beépített protektor és a víztasakos megoldás fogott meg bennük. Aporpó protektor. Van értelme ennek hátizsákbaépítve vagy ez csak lehúzás akar lenni? :F

(#199580) sepyi válasza maximilian4 (#199565) üzenetére


sepyi
aktív tag

Nálunk azért van egy-két bucka, de nem hosszúak. Jószerével ugyanazon az úton megyek mindíg. Tehát a váltással kapcsolatban a megállapításaim ezekre korlátozódik. 8% volt a legdurvább és az sem volt hosszú. Az meg még belefèrt ebbe az áttételbe. Nyilván átértékelném a dolgot a Mecsekbe.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#199581) bardi válasza jjeahh (#199573) üzenetére


bardi
aktív tag

Persze, ebben van valami, jó lenne tudni a megadott méret milyen felnire vonatkozik.

'92 Honda VFR 750

(#199582) maximilian4 válasza sepyi (#199580) üzenetére


maximilian4
addikt

Most itt is volt néhány bucka. Csak kicsit másképp. Elmentem vihar után tekerni. Nem volt jó ötlet. Amúgy is elég szar az út, de most kidőlt fák az úton( egész fák) , leszakadt ágak, még egy kidőlt buszmegállót is láttam. Tűzoltók szirénázva rohannak mindenfele. Kicsit ilyen cx akadálypályás volt a mai tekerés.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#199583) Barokk


Barokk
csendes tag

Szerintetek 25-ösből a Pirelli P Zero Velo 30€-ért, vagy inkább Continental Grand Prix 5000 45€-ért lenne jobb választás?

(#199584) parandroid válasza Barokk (#199583) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A GP5000 nagyon jó gumi, de szokott az sokkal olcsóbb is lenni. Persze ha épp akkor kell, amikor sehol nincs akcióban… A P Zerot nem ismerem, van itt, aki szereti, de nem tudom, melyik verzióját.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199585) fulton válasza bardi (#199557) üzenetére


fulton
addikt

Ezt aláírom, köszönöm a linket. Viszont van tapasztalatom Kenda847 40!x622 gumivel, és eskü dinamikusabbnak éreztem. Mármint oké, nem végsebességre "hajtok" hanem gyorsulás, dinamizmus :) egyszóval jobban guruljon, fürgébb... Meg egyébként emlékeim szerint nagyobb sebességet is értem el vele.

(#199586) xy.zsolt válasza Barokk (#199583) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én ezt a Pirellit használom és innen is szereztem be. Egy defektem volt 3.5k alatt. Remek gumi....gyors is, tapad is, ennyiért meg pláne jó vétel....szerintem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#199587) sebgutkopf válasza Vasinger! (#199579) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Beépített protektornak szerintem van értelme, de a merevsége miatt viselni is kényelmesebb, jobban szellőzik. Mindkét zsák esetében jó, hogy fel tudod rá kívülről aggatni a sisakot (amíg mászol), és alulra szintén kívülről egy méretesebb térdvédőt.
A vizes tasak szintén nagyon jó, többfolyadékot tudsz benne magaddal vinni mint kulacsban és mivel nem a vázon van (nem koszolódik a csutora), ezért ivás után nem kell a por és sár darabokat a fogad alatt ropogtatnod. :D
A kérdés inkább csak az, hogy milyen hosszú napokat tervezel, mit szeretnél magaddal vinni, tényleg kell a 20l kapacitás, vagy elég egy jóval kisebb 14, 8, 6l stb... kisebb könnyebb verzió.

(#199588) ZolkoW válasza jjeahh (#199526) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem modhatják, szerintem ez már nem ikszcé... :B

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#199589) Gzas


Gzas
csendes tag

Üdv urak!
Van egy Specialized Sirrus 2.0 kerékpárom, amivel egy kis balesetet szenvedtem így vihar után munkába menet. Valahogyan egy ujjnyi vastagságú kis fadarab felpattant és beszorult a fogaskoszorú és a lánc közé és a hátsó váltó a fülnél meg egyszerűen letört. Mindenképpen vennem kell másik váltót. Tanácsra lenne szükségem, hogy vegyek egy ugyanolyan Acera 8 sebességes váltót mint ami a bringán volt, vagy ha már úgyis költekeznem kell, érdemes-e hozzádobnom még egy kicsit és valami jobbat beszerezni? Ha érdemes, akkor milyet ajánlanátok - nem vagyok tisztában a kompatibilis megoldásokkal.

[ Szerkesztve ]

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#199590) rétisün válasza Gzas (#199589) üzenetére


rétisün
veterán

akkor te még jól megúsztad....anno én így jártam:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#199591) Gzas válasza rétisün (#199590) üzenetére


Gzas
csendes tag

Az gyönyörű... :Y Szerencsére nekem csak némi festék pattant le a láncvilláról, meg néhány küllő hajlott meg.

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#199592) Vasinger! válasza sebgutkopf (#199587) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, pont ez a legnagyobb bajom, hogy mekkorát vegyek. Jelenleg egy 26-os túrahátizsákkal megyek de azt túl nagynak érzem ezért gondoltam a 15-20 körülit optimálisnak mert hidegebb időben akár extra ruhát is bele lehetne majd oda rakni.

Persze ha 1-2 órás tekerésekre megyek oda egy 8-as is elég lenne, de annyi pénzt nem költenék hogy 2 táskát is vegyek egyből. Néha pedig ha mennék bringaparkba vagy hosszabb túrákra oda jobban jönne egy nagyobb táska is. Nem egyszerű a kérdés.

(#199593) XZoli


XZoli
aktív tag

Ezt a gumit Schwalbe Nobby Nic SS TL-Easy Addix HS463 Evo lehet párosítani a Schwalbe Racing Ralph SS TL-Easy Addix HS490 Evo-val előre tenném

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#199594) Barokk válasza parandroid (#199584) üzenetére


Barokk
csendes tag

és xy.zsolt

Köszönöm a válaszokat! :R

A Ti véleményeteket figyelembe véve, majd összehasonlítva a nyers adatokat, úgy látom, nincs akkora különbség köztük, amit az én kezdő szintemen még meg lehetne érezni, úgyhogy azt hiszem az ár alapján most a Pirelli P Zero Velo lesz a befutó nálam.

(#199595) rígel válasza Gzas (#199589) üzenetére


rígel
őstag

Pont én is váltócserén gondolkozok. 8 sebességű váltóból sajnos az Acera a csúcs. Ettől csak lefelé tudsz elmozdulni, Shimanoból van még Altus és Tourney.
Szóval ha marad a 8-as fogaskoszorú, akkor max Acera. Amúgy nem volt jó? Hangos? Mi volt vele a baj?

[ Szerkesztve ]

(#199596) Gzas válasza rígel (#199595) üzenetére


Gzas
csendes tag

Igazából nem volt bajom vele azalatt a 3 kilométer alatt, amíg meg nem állított a törés. A hétvégén vettem a bicajt :) . Viszont most, hogy alaposabban szemrevételeztem a sérülést, nem is a váltó, hanem az azt tartó fül tört el.

[ Szerkesztve ]

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#199597) jjeahh válasza XZoli (#199593) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Nobby inkább egy Rocket Ronnal ideális, de megpróbálhatod. Azt mondjuk nem értem mi az az SS és ez mikori modell, Schwalbe oldalán ilyen nincs.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199598) polonic válasza rígel (#199595) üzenetére


polonic
félisten

Hogy vannak egyébként a szintek Shimanonál?
Egyáltalán nem vágom ezeket. Csak annyit mondtak nekem, hogy lehetőleg deore cuccokkal legyen a bringa.

(#199599) Ringman válasza polonic (#199598) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#199600) Somatom válasza Gzas (#199596) üzenetére


Somatom
veterán

Baszki! Nem sokat élvezhetted. Ez a méreg, nem a cián.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.