Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Mivel ez a tipus itt a fórumon még nem lett kivesézve, így
erről a laptopról vélemények akkor ide jöhetnek. :)

(#2) AMD Power válasza Törzsfőnök (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem érdemesebb lenne csinálni egy nagy Dell-s topicot! Így külön külön tipusonként topicolva kicsit átláthatattlan lenne a Fórum.

(#3) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

itt van némi leírás:
Bővebben: link
Sulinetben is megvehető.

Akkor lássuk azokat a véleményeket.

(#4) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Hi!

Konkrátan ezt a típust még nem láttam élőben, csak a neten olvastam róla.
A cimborámnak viszont Dell Latitude 610-es van.
Én is olyat akartam venni korábban, mert a köztudatban a Dellről jó dolgokat hallani.
A cimbora nem dícsérte agyon. Volt egy minimális ütődés a jobb sarkán és be is szart neki az egész pár hetes korában.
A leírás szerint annak a típusnak magnézium, meg aluminium ötvözet a váza és nagyon masszív. Na ez nem igazán javított a haversrác gépén. :)
Viszont garanciában javították neki.
Egyébbként nem ismerem a Dell-eket.

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Ma tettem szert végül egy ilyen laptopra. :)
Ha valakit érdekel, készítek róla fényképet is magáról a gépről és hogy miket kaptam hozzá.

(#6) AMD Power válasza Törzsfőnök (#5) üzenetére


AMD Power
titán

Engem érdekelne!:B Egy pár teszt eredményt is szívesen látnék!;)

(#7) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Így néz ki:

Bővebben: link

Ezeket kaptam hozzá: winxp home sp2, + 4 CD, 2 kézikönyv, Dell WLAN pc card,Apacer 128MB flash, tápegység+kábelek


Csináltam két 3Dmark tesztet:
3Dmark 2000: 46xx pont
3Dmark 2001: 3096 pont

A laptop szerintem csúcs, nagyon halk és jó a teljesítménye, egyedül a képernyőről mondható az, hogy nem kifejezetten játékra való, mivel nagyobb grafikai mozgatásoknál látni lehetett a reccenést. Valszeg 25 miliseces TFT-je van. Mondjuk ez engem nem zavar.
A laptopon egyébként van VGA kimenet is.



[Szerkesztve]

(#8) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Működés közben is csináltam képet:


Bővebben: link

:))

(#9) csoki2


csoki2
csendes tag

Ugyan ezt a masinat vettem en is tegnap, mult hetem meg egy Amilo 7300L-t azota az amilot lepasszoltam nejemnek. Eg es fold szo szerint a ket gep persze hogy a Dell javara:)
A Dell szepen csendben vegzi a dolgat, amilorol ugyan ez nem mondhato el pedig az is zsir uj. Ez a harmadik Dell masinam hatarozottan elegedett vagyok vele, ami remellem igy is marad.

(#10) AMD Power válasza csoki2 (#9) üzenetére


AMD Power
titán

Mi nem tetszett az Amiloba? ( Nem te vagy az első hidd ell! )

(#11) Cs@@bi válasza Törzsfőnök (#5) üzenetére


Cs@@bi
tag

Nagyon tetszik. Gratulálok hozzá;) A dell amúgy egy nagyon nagyon jó márka még olcsóbb kategoriában is, és ez azért sokat számít!

The New Sony Xperia Z1c

(#12) Törzsfőnök válasza Cs@@bi (#11) üzenetére


Törzsfőnök
tag

köszi, reméljük sokáig fog szolgálni.
Ez az első laptop a családban. Ez a model mindenkinek nagyon teccet itthon, tudásban és árban egyaránt. Egyébként meg az Intel nagyot alkotott a videóvezérlőjével is, annyi bizonyos, hogy ez minimum directx 8.0-ás. A 3Dmark 2001 minden tesztje lefutott.
Azért ezt nem gondoltam volna. :U

Éljen az alapító: Michael Dell :R

(#13) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Az alábbi Wlan PC kártya mennyit ér szerintetek?

[kép]

(#14) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Most utánnanéztem ennek a notinak a videóchipje directx9-es, és szerintem notiba ez bőven elég, hogy 1-2 éves játékokat is futasson az ember.
Bővebben: link

Aki vett ilyen masinát ne habozzon megírni a véleményét, de mások is hozzászólhatnak, ha van valami észrevételük stb, ne csak nézzétek, írjatok is ide.

(#15) xedos válasza Törzsfőnök (#13) üzenetére


xedos
addikt

Ex-hasra 5-6K max
Hiába új, ha garit nem tudsz adni rá...
Egyébként milyen A B G szabványú???
Érdekes, hogy nem beépítettet adtak hozzá...

(#16) Törzsfőnök válasza xedos (#15) üzenetére


Törzsfőnök
tag

802.11b és 802.11g szabványt tudja.
Szerintem jobb is, hogy így külön adták, mert más gépbe is betehető. :)

(#17) xedos válasza Törzsfőnök (#16) üzenetére


xedos
addikt

A beépítettek ''erősebbek'' - saját tapasztalat...
Ahol a PCMCIA-os nem látott hálózatot, ott a beépített még talált 2-őt hármat...
Nagyobb az antennájuk.

(#18) csoki2 válasza AMD Power (#10) üzenetére


csoki2
csendes tag

Hmm, hat oszinten sokminden. Elsosorban Dell-hez hasonnlitva, gyenge minoseg a kivitelezes, recseg ropog, hangos szinte folyamatossan megy a venti, dell jo ha fel orankent elindul 1 percre. Lehet hogy rosszul latom de mintha a kijelzo is gyengebb lenne. Ok amilonal elony Tv-out,DVD-iro. Igaz ezt alig 30 ezerbol orvosoltuk, plusz kapott 1 giga ramot pluszban igy mar kivallo, egyenlore ugy nez ki hoszabb kariert futhat be nalam. Ebben az arkategoriaban kivallo vetel. Szerintem :) Jah es nem utolsosorban Debian gond nelkul fut minden hardvert szinte percek alatt be lehet loni. Meg ezt a szerencsetlen broadcom chipes wlan karit is. Csak ne ronditottak volna el ezzel az M$ matricaval:) Jo jo magan velemeny mielott windows funok megkoveznek:)

(#19) csoki2


csoki2
csendes tag

Jah meg annyi a geprol tamogatja az M725-os Dothan procit 1.7-est 30-ert lehet hozatni bele, brutto. Ha osszeszamolom plusz ram 1 giga, dvd+-rw, dothan proci es a gep ara meg igy is boven 250-alatt van ez viszont kivallo ar teljesitmeny arany.

(#20) AMD Power válasza csoki2 (#18) üzenetére


AMD Power
titán

Jó mert én az elmúlt fél évbe az FS-ról sok jót nem hallottam. Annyi rossz dolgot hallottam róluk, hogy a büdös életbe nem vennék vagy ajánlanám senkinek!:B

(#21) csoki2 válasza AMD Power (#20) üzenetére


csoki2
csendes tag

Azert annyira nem rosz gep csak picit silany minoseg, muszakilag kifogastalan, a folyamatos ventillator zugast leszamitva:)

(#22) AMD Power válasza csoki2 (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Az tök jó!:) Akkor az ugyan ilyen árba és kategoriába lévő Asus illetve Acer gépek miért nem ilyen kakik?:)

(#23) csoki2 válasza AMD Power (#22) üzenetére


csoki2
csendes tag

Ok Asusokat nem ismerem de Acerol van par rossz tapasztalatom.

(#24) Atlantis


Atlantis
veterán

Átneveztem, mától ez legyen a Dell noteszek topicja.

Magam is a klub tagja vagyok, egy Inspiron 6000 van a tulajdonomban. :) Nagyon szeretem ezt a gépet. Ha valakit érdekel valami a géppel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) Törzsfőnök válasza Atlantis (#24) üzenetére


Törzsfőnök
tag

helló

lenne pár kérdésem:
A laptop burkolata festett?
Olvastam, hogy lehet ATI X300-zal kérni intel videochip helyett.
Milyen videóchip működik benne?
3D mark 2001 SE alatt milyen pontszámot dob a rendszered?
Mennyit, hány órát bír az aksija idle-ben?
Li-ion aksija van?
Van tapasztalatod a dell szervízével?

(#26) lapa


lapa
veterán

akkor ezennel üdvözlöm magam a klubban. dell latitude c840. nagyon kellemes, jó nagy darab. 1600x1200 istenkirály kijelző, nekem (otthoni géphez képest) néha kicsit hangosan zúgó ventik vannak benne. aksija 1 óra felett bírja valamivel, már két éves. céges cucc, a Humáns**t-nál vettük. nemrég szó nélkül cseréltek egy cd-írót és egy elhullott billentyűzetet, mondom 2 évesen. és ha valaki normális sebességet szeretne és dtr-ként használja (nem ráncigálja menet közben), akkor csak javasolni tudom egy 7200-es vinyó beszerzését (noteb**k.hu ~43e br). igazi csoda. a ram meg a proci upgrade semmit nem ér ehhez képest. ja 3d eredmények az e célra létrehozott totyikban vannak.

(#27) Atlantis válasza Törzsfőnök (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Mit tudom én, hogy festett-e. Miből lehet megállapítani?

Az enyém Intel intergált VGA-s, Celeron-M-es, de tényleg van belőle X300-as is.
3D Mark-ot ebből kifolyólag nem futtattam.

Nagyjából 3,5 órát bír az aksi, ha keveset van nyúzva közben. Némi másolás, BT be van kapcsolva és MP3 szólt közben, így mértem ezt az időt.

Akksit nem tudom, hogy milyen technológiájú, majd megnézem.

Dell szervízzel van tapasztalat, rendesek voltak, az első gép, amit átvettem, pixelhibás volt, de kicserélték egy másikra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28) Törzsfőnök válasza Atlantis (#27) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Mit tudom én, hogy festett-e. Miből lehet megállapítani?

Nekem nagyon úgy fest, hogy festett a burkolata. Ettől még lehet, hogy nem az.
100% megállapítani sokféleképpen lehet:
1.: kaparjuk meg a burkolatot, ha lekopik akkor festett :DDD, de ezt nem ajánlom az esztétikai romlás miatt.
2.: szedjük szét és nézzünk be a burkolat belsejébe. Ez mondjuk teljesen járható út, ha nincs már a notira garancia.?:U

A sajátom anyagában fekete műanyag, szóval ennél tuti nincs ill. nem lesz gond.

Melyik szervízbe cipelted a gépet?

(#29) Atlantis válasza Törzsfőnök (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek a megoldások nem lesznek nálam kipróbálva. :)

Mivel csak 4 hónapos lesz a gép, használatból eredő kopás még nem látszik rajta sehol sem. Ha majd kopni kezd, megírom.

Szervíz: én a boltba vittem vissza, ahol vettem, de asszem valahol a 11.kerületben van a szervíz. Én velük csak telefonon beszéltem, mert azonnal kellett a gép, lévén nem vagyok pesti és nem akartam még egyszer felutazni érte. Azonnal bevizsgálták és szóltak a boltnak, hogy hozhatnak a nagykerből egy másik gépet, tényleg egyértelműen garanciális a probléma. Mindez pénteki napon is volt...szóval szerintem rendesek, de inkább ne legyen újra dolgom velük.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) matuu


matuu
tag

Saját tapasztalataitok alapján egy Laitude 110L-n még elfut egy Warcraft3? Más nem is érdekel :))
Amúgy Sulinetben annyira olcsó hogy nem is tudom otthagyni, ha megy rajta bármilyen játék ha nem.... :R

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#31) matuu


matuu
tag

Még annyit kellene megtudnom, ha lennétek olyan nagyon kedvesek elárulni, hogy mennyire bonyolult egy ilyen notesz (Laitude 110L) fejlesztése, leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a Ram-ot mennyi bonyolult 512-re felnyomni???

Köszi

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#32) Törzsfőnök válasza matuu (#30) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Simán, bár nem próbáltam azt a játékot ezen a gépen.
Viszont a Microsoft Rise of nations játékot kipróbáltam és tökéletesen megy, mellesleg ez újabb játék, mint a warcraft3. Pár kép, ha nem lenne ismerős a játék:Bővebben: link
Nyugodtan megveheted, mert nagyon jó gép.

(#33) Törzsfőnök válasza matuu (#31) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Általában procit, ramot, optikai meghajtót, és aksit lehet cserélni a notebookoknál.
A ramot nem nagy kunszt bővíteni, de garanciális időszakban inkább szervízben bővítessed. Kingston csinál olyan memóriát notebookba, amivel gond nélkül bővíthető a gép. A Latitude 110L model alapból 256 MB ramot tartalmaz integrálva, melyből lecsíp a videóvezérlő magának 8 - 64 MB között, de ezt bios szinten lehet állítani. A gyár alapból 8 MB-ra állította ezt be.
A bővítésre plussz 1 memória slot áll rendelkezésedre.

(#34) OddMan válasza csoki2 (#18) üzenetére


OddMan
őstag

A TV-Out kimenetet hogyan orvosoltad, vagy csak a DVD íróra gondoltál? :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#35) csoki2 válasza matuu (#31) üzenetére


csoki2
csendes tag

Fel perc egy ram bovites 6-os torx csavarhuzo es ahol a win matrica pontosabban eredetiseget igazolo matrica van legalabb is nalam lekapod ram beilleszt visszatesz bootolsz felismeri hasznalod. Ennyi.

(#36) csoki2 válasza OddMan (#34) üzenetére


csoki2
csendes tag

USB-Svideo atalakito. Nem tudom itthon kaphato-e nemeteknel 4 euro/darab. Ritkan hasznalom arra ott a nagy gep de neha jol jon.

(#37) matuu válasza csoki2 (#35) üzenetére


matuu
tag

Nagyon szépen köszi az infókat, most már nálam is egy ilyen noti megy nagyon is csendesen.........

:))

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#38) Törzsfőnök válasza matuu (#37) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Köszöntelek a klubban. :R

A notit melyik Tescoban vetted?
Én a budaörsiben és éppen az utolsó előtti darabot vittem el múlthét előtt kedden.

(#39) csoki2 válasza matuu (#37) üzenetére


csoki2
csendes tag

Nincs mit, udv a klubban.

(#40) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Latitude 110L tulajok: Próbálkoztatok már frissíteni a videóchip driverét XP alatt?
Én múltkor leszedtem az intel oldaláról egy 9 MB-os driver csomagot ehhez, de nem engedi a rendszer, hogy felrakjam. Kiír valami hibaüzit, hogy nem megfelelő a driver.
Valakinek van 5lete, hogyan rakhatnám fel mégis?
ezt szedtem le: Bővebben: link

(#41) csoki2 válasza Törzsfőnök (#40) üzenetére


csoki2
csendes tag

Nem probaltam mivel nem hasznalok wint de ha gondolod letesztelem. Mas: biosban hogy a csudaba allitottad a vga ram meretet? Nalam csak infokat ir de allitasi lehetoseget nem talaltam :( Thx.

(#42) Törzsfőnök válasza csoki2 (#41) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Na most rákukkantottam a BIOS-ra és tényleg igazad van, hülyeségeket írtam :B
De valahogy rémlett, mintha lehetett volna állítani. :U:B

(#43) csoki2 válasza Törzsfőnök (#42) üzenetére


csoki2
csendes tag

Ok semmi gond, ahogy nezem automatikussan allitja sajat maganak epp amennyire szuksege van. Koszi.

(#44) faja


faja
csendes tag

Hali!
Ha lehet, csatlakoznék a klubhoz.
Már egy hete eg Dell Inspiron XPS boldog tulajdonosa vagyok:)
Szerintem tök jó gép, soha nem volt még notebookom, de minden elképzelésemet felülmúlja a teljesítménye. Ati 9800 256mb 256bit vga van benne. 3,4ghz/1mb/800 proci, 1 gb ram, 60 gb hdd.
Szerintem mindent visz:)
Ha bármi kérdés lenne, minden nap kb este fél 7-től 10-ig neten vagyok, és olykor benézek ide is:)


Én

(#45) Törzsfőnök válasza faja (#44) üzenetére


Törzsfőnök
tag

gratula hozzá, ez a gép egy mini atomerőmű. :D

Gondolom melegszik rendesen a kicsike. Van benne CPU hőfok mérő szenzor?
Videókarit lehet benne cserélni?

(#46) faja válasza Törzsfőnök (#45) üzenetére


faja
csendes tag

nemtom van-e szenzor, de 3d játéknál hamar bekapcsol a venti, amugy alapbol kb fél óránként megy kb 1percig. A vga-t szerintem lehet cserélni, de még nem szedtem szét, ugyhogy ez nem tuti. Egyébként most teszteltem 3dmak2001 11264pont. Akksiról:)

Én

(#47) erdoke válasza Atlantis (#24) üzenetére


erdoke
titán

Én két hete egy Latitude D410-et nyúzok (2 GHz /2MB /533 MHz, 1 GB RAM, 60 GB 5400 rpm Hitachi HDD, stb.), előtte egy D610 volt (1,6 GHz /1 MB /400 MHz, 512 MB RAM, 40 GB 4200 rpm Toshiba). Az előtt meg egy Latitude D510 volt (talán ilyen típus), P-III M 1 GHz, 256 RAM, azelőtt meg egy P-II 400 MHz Latitude, de annak már 4-5 éve. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#48) Törzsfőnök válasza faja (#46) üzenetére


Törzsfőnök
tag

nagyon fincsi. :C
nekem 3d mark 2001-gyel 3000 körül, míg SE változattal 3600 pötty.

(#49) matuu válasza Törzsfőnök (#38) üzenetére


matuu
tag

Kaposváron volt még egy. Azt mondták, hogy nem is kaptak csak egyet..... még jó, hogy éppen a közelben voltam :))

Arról már nem is beszélek, hogy még egy kis plisz RAM is került már a gépbe.... 512....

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#50) csoki2


csoki2
csendes tag

Egy fix minden tesco par darabot kapott csak a 110L-ek-bol. Nem csoda ha elkapkodtak ilyen aron ez nem penz erte, foleg hogy 60k lejon sulinet miatt. notebook.hu-n 238k (brutto) az ara es mashol sem nagyon lattam olcsobban. Vegulis nekem atepitessel Dothan proci, ram, dvd firkalo igy is 250- alatt van es megis csak Dell ami onmagaban garancia a minosegre.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.