Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166751) parandroid válasza cettlee (#166737) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Sik terepre tök felesleges az ebike, bár most hogy azzal járok pl kondiba”


Most szabad röhögni? ;] :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#166752) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki hogy lehet kideríteni tutira hogy ez bizonyos vonat járaton lehet e bringát szállítani? A MÁV menetrend keresőjét néztem, itt van hogy a járatnál van bringaszállítás ikon, van olyan ikon hogy nem lehet szállítani bringát, és ami bezavar hogy néha nincs semmi bringaszállításra vonatkozó ikon. Ezek a járatok akkor is kijönnek, ha bepipálom a kerékpárszállítást keresésnél.
Ha esetleg járt valaki pont erre, Vácról szeretnék a Börzsöny irányába menni, mondjuk Diósjenőig. :R

(#166753) X2N


X2N
senior tag


Mindenki vigyázzon magára.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#166754) xy.zsolt válasza HollyBoni (#166752) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak találgatok, de ha online tudsz rá jegyet venni a bringának IS akkor szállítható

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166755) ggeleven válasza xy.zsolt (#166754) üzenetére


ggeleven
őstag

Jegyet adnak minden gond nélkül. Aztán, hogy fel tudod-e tenni az legyen a Te gondod ugyebár... :U
Tavaly mentem Köki-Velence távon, 10 év kihagyás után ültem vonatra. Pénztárnál vettem jegyet, mondom minden fasza lesz. Felszállok, jön a kaller, erre azt mondja, hogy akkor kér az én nevemre szóló fogalmit. Mondom minek, mihez, miért, stb? Mint kiderült autómentes hétvége volt pont akkor és ingyen/kedvezményesen lehetett utazni kerékpárral vonatokon, de csak forgalmi felmutatásával. A pénztáros kollegina minden kérdés és szólás nélkül adott nekem kedvezményt. A kaller meg sem lepődött (szerencsémre) és vettem nála jegyet a vonaton.
A másik dolog ami finom volt, hogy max 6 bicót lehetett volna szállítani azon a típuson, de simán voltunk vagy 20an. A kalauz felelőssége lenne, hogy akkor mást már nem enged fel, de gondolhatjátok akkor milyen népharag lett volna. Persze volt így, mert a budi mellett van kijelölve a tároló és mivel rögzíteni nem lehet a bicót, ezért mindenki ott állt/tömörült és elzárta az utat.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#166756) bringasisti válasza HollyBoni (#166752) üzenetére


bringasisti
őstag

Fél Balaton mellett nincs vonat ezért kérdezd meg a vasútállomás illetékes emberét

BENEFON DELTA--------N8

(#166757) xy.zsolt válasza bringasisti (#166756) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gyertek a Fertő tóhoz....Gyesev vonat van ami szuper és a jegy ide és vissza is kedvezményes a bringára.....Pesttől talán 400 ft/út volt tavaly

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166758) HollyBoni válasza xy.zsolt (#166754) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem fizettem, de megpróbáltam jegyet venni online, és arra a járatra is enged kosárba tenni kerékpárjegyet ahol a menetrendben írja hogy bringa nem szállítható... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166759) Jester01 válasza HollyBoni (#166752) üzenetére


Jester01
veterán

Ahol nem tilos ott lehet csak (valószínűleg) nincs speciális bringaszállító hely/szakasz/kocsi.

"2-2 darab kerékpár szállítható a menetrendben a fenti piktogramokkal nem jelölt vonatokon is – a kötelező ülőhely biztosítással igénybe vehető kocsi kivételével – a vonat első vagy utolsó másodosztályú peronján."

Forrás

Arrafelé látszólag a kis piros bzmotok járnak.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#166760) Kempetlen válasza ggeleven (#166755) üzenetére


Kempetlen
tag

Rám még soha nem szóltak azért, mert nem a budinál tartottam a bringát, hanem bármely másik random ajtónál, a vázon üldögélve. Elfér.

(#166761) HollyBoni válasza Jester01 (#166759) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper, köszi szépen! :R

(#166762) xy.zsolt válasza HollyBoni (#166758) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az dúúúúrva :Y de ebben az országban miért pont ez lenne egyértelműen szabályozott :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166763) HollyBoni válasza xy.zsolt (#166762) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sejtettem hogy így működik... De az is lehet hogy én bénázok és/vagy megállítana fizetésnél, még sosem vettem vonatjegyet online.

[ Szerkesztve ]

(#166764) Hasaggymeg válasza parandroid (#166751) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Leend-ooov-dőőőőő- fríííííííííí.... ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166765) sebgutkopf válasza X2N (#166753) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez nem semmi, egyben nagyon szokatlan. Gondolom valami DH menet lehetett, akkor meg nem ül az ember. Az eséstől meg eltörjön egy nyeregcső, az miből van üvegből? :(

(#166766) Hasaggymeg válasza X2N (#166753) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Furán tört el az a nyeregcső,mintha vágva lenne...vagy állít6ó lett volna? :F A felső cső is megrogyott,mintha ülve érkezett volna egy ugrásból a 2 kerékre 1ütt. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166767) 6030D válasza Hasaggymeg (#166766) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem meg csőrössel érkezett, csak már nem volt rendesen alatta a bicaj, és a nyeregre ráterhelt a felső testével, az eltörte a nyeregcsövet, meg megrogyasztotta a felső csövet, majd a megmaradt csőmaradékba esett bele gondolom combbal, teljes testsúllyal.

Én gyerekként láttam egyszer ilyet, ott a srác az árkon akart átmenni bmx-szel, befordult a kormány, ő meg belesett combbal a kormányvégbe. A korábbi esésektől a markolatnak már nem volt meg a vége, ezért a kormánycső szépen bement a bőrön keresztül. Mondjuk nagy baja nem lett, talán mentőt sem hívtak, csak a szülők vitték be.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#166768) Zsohi válasza Hasaggymeg (#166766) üzenetére


Zsohi
őstag

Szerintem 2+ meterrol ugrott lapos talajra, a dropper akkor torhetett el mikor talajt fogott es a vaz, pedig megmentette a toloszektol. Ez az en elmeletem. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#166769) zolka95 válasza zsocy (#166560) üzenetére


zolka95
őstag

Kissé megtörölgettem.
[kép] [kép] [kép]

Váltótartó:
[kép] [kép] [kép]
Csak a váltó része törött el. Látszik hogy sérült a váltótartó is, de ettől még a váz nem kuka vagy igen?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#166770) Zsohi válasza zolka95 (#166769) üzenetére


Zsohi
őstag

Eleg atlagos darabnak tunik, igy jo esellyel nem kuka. Ebay-en talan talasz cseredarabot, vagy nagyobb online kerekparuzletekben.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#166771) Hasaggymeg válasza 6030D (#166767) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet,de akkor talán valami borda is tört volna...és jó erős villanyaka lehetett,hogy az nem tört. :F Amúgy én is ütköztem egyszer úgy,hogy acél vázam (román csodaacél) mind2 csöve,alsó,felső,eltört,a villát (valami merev alu verseny villa) meg még használtam utána évekig az új vázzal is. :D

(#166768) Zsohi ...amíg talán kiderül hogyan is történt,ti ugrabugrás bájkparkosok (Toobee,sebgutkopf,Runner stb.) elmond6nátok lehetséges verzióitokat. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166772) Lavie


Lavie
tag

Sziasztok!
Barátomnak van egy Decathlonos cipője. Kérdés, ehhez hogyan lehet csatlakoztatni az SPD -t?

[ Szerkesztve ]

(#166773) Jester01 válasza Lavie (#166772) üzenetére


Jester01
veterán

Bal oldalt alul a sarokban mutatja, hol kell lepattintani (gondolom) a burkolatot.

Jester

(#166774) sz_abika


sz_abika
addikt

Itt a sok montis közepette egy outi kérdés...van értelme fizetni karbontalpért felárat, ha Sagan láberejének nagyjából a nagylábujjával ekvivalens az én teljesítményem? Én nem tudok olyan wattokat lepakolni, hogy meghajoljon alattam a műanyag sem, viszont a BOA rögzítéshez meg ragaszkodnék. A kettőt együtt nem akarom megfizetni.

PSN: xszabikax

(#166775) f4lcon válasza sz_abika (#166774) üzenetére


f4lcon
őstag

a magyar országútisok legalább 70%-a nem képes kihasználni a karbon talp nyújtotta előnyöket, max placebo szinten. vedd amelyik kényelmes

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#166776) Segal válasza sz_abika (#166774) üzenetére


Segal
veterán

Semmi értelme. Sokkal drágább és járni is nehezebb lesz benne. Ezer éve használok spd cipőt, de a karbon talput csak felpróbáltam. Tökéletes nekem a műanyag talpu is. A BOA viszont királyság ahhoz ragaszkodj is :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#166777) 6030D válasza sz_abika (#166774) üzenetére


6030D
Ármester

Nem outi, de én nem sok különbséget vettem észre a karbon talp meg a korábbi Shimano Torbal talpa között tekerés közben. Gyalogolni (lépcsőházban) rosszabb a karbon. Vedd ami kényelmes. Mi a kiszemelt?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#166778) zolka95


zolka95
őstag

Mi a véleményetek erről a bicikliről?

https://bolha.testbike.hu/apro/genesis-alabama-asx-370869
Nagyon laikus vagyok ebben a témában. Csupán újra szeretnék biciklizni egy jobb minőségű biciklivel. Mert az előző biciklim tönkrement, de imádtam vele menni. Igaz nemrég tudtam meg hogy nem is az én méretemhez való. Néha éreztem is. :DDD
Új biciklire nem akarok költeni és áruházból valót sem akarom venni. (tesco, stb, az összefoglalóban sem ajánlják).

Ugyan a méretemhez megfelő biciklire szűrtem rá és ezt dobta ki, de a pontos méreteit még nem tudom (válaszára várok). Mindenképp trekking típusú bicklit keresek.
Pro és kontra véleményekre lennék kíváncsi. Meg leginkább az ár/érték arányára.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#166779) sz_abika válasza 6030D (#166777) üzenetére


sz_abika
addikt

f4lcon, Segal, 6030D: Köszi, én is ezt éreztem, hogy a csirkelábaimra fölösleges.

Nincs kiszemelt, 27,8 centis BTH mellett jöhet bármi 30e-ig, egy alig használt premium olasz lenne a legnyerőbb :) Mostmár tudnék vigyázni is rá, a gyalázatos állapotú Shimano R86om kiszolgált.

PSN: xszabikax

(#166780) sz_abika válasza sz_abika (#166779) üzenetére


sz_abika
addikt

[link] Mondjuk hogy legyen valami klikkelni való is...erre mondjuk gerjedne a pedálom. ;]

PSN: xszabikax

(#166781) f4lcon válasza zolka95 (#166778) üzenetére


f4lcon
őstag

azt tudod, hogy a Genesis is áruházi bringa? :D (Intersport)

sz_abika van annál olcsóbb Boa cipő is (SH-RP400)
alt="" title=""
(bár nem tudom, hogy csak az olcsóság számít-e)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#166783) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Danny :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#166784) sz_abika válasza f4lcon (#166781) üzenetére


sz_abika
addikt

Nem csak az olcsóság, az a Fizik Tempo az lényegében full boa így a lábfejre igazítható lejjebb is, nem csak a felső csat mint ennél a Shimanonal.

Egyelőre próbálom magam meggyőzni, hogy ne fizessek azért extrát hogy navy blue legyen, mint a bicóm :D

PSN: xszabikax

(#166785) 6030D válasza sz_abika (#166784) üzenetére


6030D
Ármester

Azt tudod, hogy a BOA csak az egyik fajta damilos rendszer neve? Ha nem pont ez kell, hanem a damil a lényeg, akkor vannak Northwave cipők (a full damil drágább), illetve haverom Force cipőt vett most, az se rossz. Mindegyiknél más a rendszer neve.
Bár full damilosban szerintem nem lesz olcsóbb a Fiziknél, csak ha készlethiányos. Azt kell venni, ami tetszik, az lesz a legtöbbet a lábadon (mármint nem a kényelem, hanem az árral szemben). ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#166786) parkr válasza f4lcon (#166781) üzenetére


parkr
őstag

feketében a fizik is kb 10 euróval drágább... csak ez a szürke szín 130EUR
amúgy én is pont ilyet akarok.

[ Szerkesztve ]

(#166787) varsam válasza jjeahh (#166783) üzenetére


varsam
őstag

Nagyon durva, hogy egy jelenetért a filmben, ami kb 5 másodperc, dolgoztak 3 napot és esett több mint 300-at :D

(#166788) Lavie válasza Jester01 (#166773) üzenetére


Lavie
tag

Köszönöm! Nem, egybe van öntve a talppal sajnos. Kiderült, hogy körbe kell vágni.😀

(#166789) INTELligent válasza parandroid (#166602) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm, megnézem! Igazából a navi a lényeg, meg hogy viszonylag olcsón meg tudjam úszni. :D

Szerk.: közben meg már nincs is fent akciós 520 plus.

Strava esetében jól tudom, hogy a próbaidő minden turpisság nélkül lemondható? Csak mert ha most 60 napig lehet kipróbálni, akkor lehet megnézem, mert nyáron úgyis többet fogok tekerni.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#166790) INTELligent


INTELligent
senior tag

Közben meg kejárt a szerkesztési idő: tegnap erdőben mentem egy kört, és hiába vette a Wahoo app 1h+-nak a moving time-ot, a Strava 20min-re vágta le, mert közben elment a GPS jel. CAD persze volt közben... Ezt nem lehet utólag valahogy szerkeszteni?

Illetve montihoz mennyire látjátok értelmét a sebességszenzornak? Az ok, hogy ha nincs GPS, akkor lesz sebességadat, de vajon voltak olyan okosak a fejlesztők, hogy ha mondjuk megemelkedik az első kerék, akkor ne eszeveszetten nagy értéket mutasson a sebességmérő?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#166791) truefx


truefx
aktív tag

SPD-SL tipp (Bontrager Circuit a Nellából). Nekem eddig bejött, szép és kényelmes, a BOA pedig hasznos valóban.

PS: tárcsafék témában lehet hogy elkerülte a figyelmem, de talán senki nem írta le, hogy ha sokat tekersz felnifékkel, előbb-utóbb elfogy a fékfelület. Nekem ez a fő érv mellette, a következő oútimon tárcsa lesz, illetve a nemrég beszerzett fitnessemen is az van.

[ Szerkesztve ]

(#166792) 6030D válasza INTELligent (#166790) üzenetére


6030D
Ármester

Én biztos nem raknék montira sebesség szenzort. Még egy kiálló valami, ami gyűjti a koszt, sarat, ha meg beleakad valami, akkor elhagyod. (Jó, nyilván az agyon a sebességszenzorba nehezen akadnak meg dolgok.)
Én GPS-es óráknál amúgy sem látom értelmét, kivéve, ha mondjuk az Alpok alagútjaiban tekersz napi szinten, vagy aluljárókban, de ezt már párszor leírtam. Pl. a Strava szegmens úgyis azt nézi, hogy mennyi idő telt el az eleje és a vége pont között. A két órás körödön se fogja nézni senki, hogy most egyenletes sebességet mentél, vagy ugrált össze vissza, a lényeg, hogy meglegyen a 30-as átlag. :DD
Nekem például ma reggel is a párás, fás részeken mutatott fals értéket (mondjuk 27 helyett 22-t), de most mi történik ilyenkor? Kiértem onnan, jó lett, a teljes tekerésnek meg jó a táv és az idő (ezáltal átlagsebesség) értéke is.
Montin annyiból gáz, hogy ha bekapcsolod az autopause-t, akkor ha nagyon lassan mászol (3 alatt...), megállítja, majd akkor indítja el, ha mondjuk 5-tel mész. Ha nem kapcsolod be, akkor meg ha megállsz, pörög az időd. De ezek megint apróságok szerintem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#166793) xy.zsolt válasza sz_abika (#166780) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ITT olcsóbb kicsit....és fekete

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166794) Maximum1 válasza HollyBoni (#166752) üzenetére


Maximum1
őstag

Februárban voltam arrafelé túrázni,néztem én is hogy hogy fogom hozni a bringát, de halott ügy szerintem.
2 kocsis bzmot megy arra ahogy írta Jester01 is, nagyon kicsi a hely rajta + azon a vonalon van az ország legnagyobb gyerektábora, nyáron mindig tele a vonat.

+1 a tárcsás outiknak

[ Szerkesztve ]

(#166795) HollyBoni válasza Maximum1 (#166794) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát ez nem jó hír. :(( Lehet így is próbálkozok, nagyon szép utak vannak arra.

(#166796) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Használ valaki PD-GR500 -pedált? Ha igen le tudná nekem mérni valaki a lap felület szélességét amivel a talpam érintkezik? Illetve az lenne hozzá a kérdésem, hogy sima utcai cípővel ez mennyire használható? Mik a tapasztalatai?

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#166797) zsamiatt válasza X2N (#166753) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hogy a fenébe tudott az eltörni? :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#166798) Maximum1 válasza HollyBoni (#166795) üzenetére


Maximum1
őstag

Azért nézd meg, léteztek poggyászszállító vagonok ezekből, lehet nyáron üzemben vannak, itt egy kép ami tükrözi a méreteket

/felszálltak rá vagy csak arra jártak rejtély, lehet felengednek, passz./

HA van igény akkor akár 8 kocsit is összeraknak.

Még egy táblázat ami jól jöhet, bár a menetrendből ember legyen a talpán aki tudja melyik fajta jön. :DDD

(#166799) ivana válasza Maximum1 (#166798) üzenetére


ivana
Ármester

HA van igény akkor akár 8 kocsit is összeraknak. :Y Én 3-nál többet még nem láttam egybe.

Tárcsás outi: megértem, hogy vannak előnyei, de szvsz csak a full hidrósnak, az meg nem a 300 ezres kategória. Jelen esetben a két gép között akkora a különbség vázban (ami a legfontosabb alkatrész), hogy nem kérdés melyik. A felnifékre meg normális fékpofát kell tenni és akkor meg lehet állni esőben is, a shimano fékpofái enyhén szólva is hulladék kategória újonnan is, néhány évesen meg főleg. (A fékjeikkel nincs baj.)

[ Szerkesztve ]

(#166800) Jester01 válasza 6030D (#166792) üzenetére


Jester01
veterán

Van tengelyre rakható szenzor is, az nem lóg ki.

Ha már cipő téma: országúti használatra de sima SPD-vel, BOA-val van valami tuti ajánlat? Mavic Cyclo Tour van, az nagyon bevált de már nem lehet kapni sajnos (az még tépőzáras).

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.