Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151301) sebgutkopf válasza Somatom (#151300) üzenetére


sebgutkopf
őstag

:D :D

(#151302) Fall-N válasza Hasaggymeg (#151289) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem vagyok ezekért oda, de csomó férfias dolgok érdekelnek.

(#151303) samujózsi válasza sebgutkopf (#151299) üzenetére


samujózsi
tag

Nem tudom, meddig dolgozol, de úgy látom, télen délután 5-kor mindenképp sötét van, cserébe a GMT+2 használatával kilenc óra körül van napkelte.
Ennyi erővel a GMT-t kellene eltolni egy órával és akkor mindenki heppi lenne. Nem?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151304) Somatom válasza sebgutkopf (#151301) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként jópofa dolog ez a cicis kamerázás, de terepen sztem baromi veszélyes. Egyáltalán nem biztos, hogy egy olyan kényszerleszállásnál, aminél a bringa már rég nincs alattunk, még van időnk/módunk a saját futómű kieresztésére és olyankor előfordulhat, hogy mellkassal tompítunk. A gyors felépülés szempontjából pedig erősen hátráltató tényező, ha egy GoPro épül be a két mellbimbónk közé és antennaként áll ki egy gimball a hátunkból.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151305) HKorn


HKorn
addikt

Most, hogy nagyjából vége a kellemes őszi időknek, nem tervezek már erdei csapatós túrákat, hanem visszatérek az aszfalt kerékpárút, döngölt földes utakra, gondoltam lecserélném a bütykös 2.4-es terepgumikat, valami kevésbé agresszívra, meg hogy ne kopjon feleslegesen. Első körben Conti RaceKing 2.2-t néztem, ez nekem oké lenne mintára, de nem tudom mennyire bírja a 22Kg-os súlyt (e-bike). Vehető szerintetek?

Run&Ride

(#151306) Hasaggymeg válasza Fall-N (#151302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na akkor ezt neked! ;]

(#151305) HKorn... szerintem nem lesz azzal baj,ugyanakkor nem értem miért kell aszfaltra kényszerülni télen.Sok száraz,napsütéses,vagy éppen szép havas téli nap lesz még az erdőben. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151307) jjeahh válasza sebgutkopf (#151297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És 500 dollár (?). A gimbal 65 volt :)

Somatom: ja, veszélyesebb, de remélhetőleg nem pont akkor esek el, amikor évente 2-3 alkalommal, felveszem egy lejtőn. Ennél így én veszélyesebbnek tartom pl. azt, hogy a haverjaim a városban egyáltalán nem hordanak sisakot, mert minek, csak terepre és hosszú aszfaltozásra veszik fel. Pedig meg mernék esküdni, hogy a városban a legnagyobb az esélye a baleseteknek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151308) 6030D válasza HKorn (#151305) üzenetére


6030D
Ármester

Egy nagyon jó alu merevfarú 12 kg, tehát egy nálad 10 kg-mal könnyebb bringással ugyanott vagytok összsúlyban. Pedelec guminak inkább a defekttűrő gumikat szokták írni, csak ebből a Protection meg 5-6x ennyibe kerül (itthon). Szerintem nem lesz vele gondod.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151309) samujózsi válasza HKorn (#151305) üzenetére


samujózsi
tag

12.5kg bringa+110kg én - igaz, ez 26"-os volt, vidáman bírta. Mert ugye a bicikli mellé nem árt a többi ránehezedő súlyt is számolni ;)
Egyébként nyáron a conti oldalán úgy emlékszem, fel volt tüntetve a gumik teherbírása, de azt most nem találom.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151310) HKorn válasza 6030D (#151308) üzenetére


HKorn
addikt

+samujózsi

Igaz, saját súlyomat nem írtam, 75Kg, szóval össztömeg is 100Kg alatt van. Kösz a megerősítést.

Run&Ride

(#151311) HKorn válasza Hasaggymeg (#151306) üzenetére


HKorn
addikt

Nem csak aszfalt lesz, de a jelenleginél (kb 20-30%) jóval nagyobb lesz az aszfalt aránya (60-70%) ezért is gondoltam, hogy nem akarnám koptatni a bütyköseket. Az óvatosabb erdei ösvényekre száraz időben meg jó lesz a RK szerintem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#151312) Somatom válasza jjeahh (#151307) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam másképp alakult a matek. 60 ezer van a mostani motoromban, de az egyetlen balesete az volt, hogy fejest ugrott a szerelőállványról. Augusztus óta cirka egy ezrest mentem az itthoni bringámmal, de városban nem emlékszem olyan szitura, amit ne kontrolláltam volna biztonsággal. A HHH -n meg egy nap alatt, három lefeléből, kettő zakós volt és ez állítólag egy kezdő pálya.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151313) BigBlackDog válasza Somatom (#151312) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha nem túl indiszkrét a kérdés; melyik volt HHH-n ez a pálya? Kezdőként érdekelne, hogy merre lenne érdemes tekerészni. :B

(#151314) Szakbarbár válasza HKorn (#151305) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hogy-hogy vége? Szerintem most kezdődik :) Végre eltűnnek a bogarak meg az idióta turisták a kerékpárutakról és lehet haladni. jövő hétre még 15 fokot mondanak nappalra és reggel sem lesz fagypont alatt. Ha nem lesz sok csapadék simán járható lesz bármelyik földút.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#151315) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha már előjött a gumi kérdés: most két különböző gumi van a gépen (így vettem) és nem tetszik. Vennék egy szettet, de nem tudom, mit. Persze átnéztem ezer netes tesztet, de nem jutottam előbbre. 80% aszfalt, 20% egyéb út (erdei, mezőgazdasági utak). Most 28-as Gatorskin van elől, eddig kibírt mindent csak ez ugye sima, nem épp terepre való. Hátul meg Vittoria Zaffiro IV, az kicsit mintásabb. Végül is egyik sem csúszott még ki alólam, csak félek, hogy nem sokáig bírják majd az földutakat. Szóval ki mit ajánl? A felnim 16C, 32-esnél szélesebbet nem akarok.

(#151316) rétisün válasza Khelben (#151315) üzenetére


rétisün
veterán

mennyire használt a gatorskin? ha nincs nagyon elkopva, érdekelne......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#151317) ZolkoW válasza jjeahh (#151296) üzenetére


ZolkoW
őstag

Tyű, az 800+ km, akkor már lehet, hogy tankolnom is kell útközben! :D
Köszi, még nem most aktuális, de lehet hogy keresni foglak emiatt.
Előfordulhat, hogy ez előbb megvalósul, mint a hosszú rugóutas hardtailem, és akkor talán a családi béke is tovább megmarad ;) Viszont feleségem munkarendje miatt szinte kizárólag csak a nyár jön szóba, pedig az ősz is jó évszak :) És mostantól a puhányabb krosszmotorosok is kikopnak talán az erdőből :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151318) Somatom válasza BigBlackDog (#151313) üzenetére


Somatom
veterán

Fel a tetejére, a katonai adótoronyhoz, onnan az autópálya szélességű szánkópályán le, majd jobbra be az erdőbe. Sanszos, hogy ez még kevés itinernek. Engem Toobee kalauzolt (istápolt). Ezúton is hálás köszönetem érte! :R Nagyon hasznos volt, hogy jött mögöttem és mondta a hibáimat.
Ha ő nem tud adni ponttosabb itinert (Strava?), akkor én megpróbálok térkép alapján kibogarászni neked vmi koordinátát. Sajnos, nekem most kezdődik a két hét kamion-gályám, úgyhogy nov közepe előtt nem tudlak felkísérni. Nem tudom, hogy mennyire vagy harcedzett. Analógban én kiköptem volna a tüdőmet a pálya tetejéig, de szerencsémre a rásegítés miatt a fölfeléken pihenhettem. Tényleg jó kezdő pálya, mert az ugratók kerülhetők, így eldöntheted, hogy bevállalod, vagy sem. Ha lenne időgépem, akkor szigorúan térd és könyökvédőben és világos szemüvegben gurulnék le.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151319) ivana válasza Khelben (#151315) üzenetére


ivana
Ármester

Ez milyen gép? A zaffiro az sima olcsó outi gumi, a gatorskin az viszont elég jó cucc.

(#151320) jjeahh válasza ZolkoW (#151317) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jösztök, tárt karokkal várlak és hamar véget vetünk a családi békének egy 2000m szintes terepezéssel :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151321) Toobee válasza Somatom (#151318) üzenetére


Toobee
veterán

Mehetünk máskor is, szerintem jó kis gurulás volt. Nem mai videó, de most is így néz ki a pálya. Van több nyom is, mi pont ezt gurultuk.

https://barbieripnk.hu/

(#151322) ZolkoW válasza jjeahh (#151320) üzenetére


ZolkoW
őstag

:R Eleve egy biciklit vinnék....vagy kettőt, de akkor mindkettő az enyém lenne ;]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151323) twine válasza samujózsi (#151264) üzenetére


twine
addikt

Túlzásnak érzem a kesztyűt a mi kis családi tekeréseinkhez... :B
De majd választok valami faja szivacsos markolatot...
Köszönöm a segítséget :R

Hétvégén nem volt tekerés,mert asszony meg a gyerek bringáját elvittem mester úrhoz egy kis rendberakásra...
Viszont volt egy kis időm uh. kivittem egy lavórba mosogatószeres meleg vizet a kertbe, meg egy kefét, és átmostam a bringát főleg a hajtást, amit ugye a multkor említettem hogy fröcsög az olajos sártól, mert valamit elrontottam....
MOst elégedett vagyok,,,,szép és mondhatni száraz a lánc, plusza a fogaskerekek.... :D
már csak az ajánlott waxra lesz szükség...kiváncsi vagyok vajon tényleg mennyire nem gyüjti a port... :U

[ Szerkesztve ]

(#151324) Khelben válasza ivana (#151319) üzenetére


Khelben
nagyúr

Wilier Montegrappa Disc 2016. Szerintem egyik se az eredeti rajta, mert viszonylag kopásmentesek.

(#151325) ivana válasza Khelben (#151324) üzenetére


ivana
Ármester

Ha terepre is akarsz menni a legszélesebbet ami befér. Akár 32 fölé is mehetsz.

(#151326) Somatom válasza Toobee (#151321) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, de előbb fel kell szerelkeznem. Tegnap voltam a Nyugatinál levő Decában. Hááát... Rájöttem, hogy gőzöm sincs, milyen egy jó, bringás sisak. Őszintén szólva egy outis sisakot sem tudok megkülönböztetni egy montistól. Csak álltam a polc előtt és bután bambultam ki a fejemből. Térd és könyökvédőt pedig egyáltalán nem láttam. Basszus, mennyivel otthonosabban mozgok egy Louis -ban, Poloban, Gericke -ben! :B

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151327) sebgutkopf válasza samujózsi (#151303) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A munkaidő és az élet ritmus elég egyéni lehet. A legrövidebb napon azt mondod télen 8:45-körül kezdene el világosodni (ennek környéke kb 1 hét az évből). Most téli időszámításon meg 7:45 körül. Kérdés ennek mennyi a jelentősége lévén munkába így is úgy is sötétben mész, otthon sötétben kelsz most is. A nap végén viszont nem mindenki 5-ig dolgozik, vannak korábbi munkakezdések, akik 3 vagy 4 órakor végeznek, nekik nem mindegy illetve a téli napforduló előtti vagy utáni időszakban (pl pont most) nem mindegy, hogy este 6-kor vagy már 5-kor sötétedik. Monhatom, hogy múlt héten hétköznap még világosban tudtam futni. Ezen a héten már sötétben fogok.
A másik vonal pedig a nyár. Nyáron most is már 4 óra körül világos van. Ha marad a téli, akkor majd 3-kor lesz világos. A szememben ablakon kidobott idő, mert 3-kor és 4-kor is még alszom, nem hasznosul. Ellenben a napi ritmusomban esete sokkal jobb hogy most nyáron még 20:30 - 21:00 körül is világos van. Azt még nem értem, hogy miért lenne jó, ha nyáron már 19:30-kor elkezdene sötétedni, közben már az éjszaka végén süt a nap (3 óra még hajnalnak is korán van).

Na, hogy ebből mi a tuti azt döntse el mindenki saját maga, az én álláspontom pont ezért a viszonylag semleges volt azzal, hogy jó az óraátállítás, hogy ne legyenek extremitások. Viszont ez ugye nem marad így.

(#151328) Khelben válasza ivana (#151325) üzenetére


Khelben
nagyúr

De közben aszfalton nem akarok lassabb lenni, mint most :D

(#151329) sebgutkopf válasza Somatom (#151304) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ilyen félelmeim nekem is vannak a kockázatosabb műfaj kapcsán, ezért idén cicin csak akkor hordtam gopro-t, amikor teljes felsőtest protektor volt rajtam, amin merev héjú mellkas védő van. Azon nem jön be a gopro. :)
Így volt esésem, de se a kamerának, se nekem nem lett bajom, a kamera a felfüggesztési ponton az ütéstől más szögbe is fordult, valószínűleg ezért nem sérül, úgy meg nem áll ki annyira.
Az is eszembe jutott, hogy vajon én aggódom ezt túl, mert még soha egyetlen szegycsontba fúródott gopro balesetről se se olvastam/hallottam. Pedig ha lett volna valószínűleg zengene tőle az internet (szalagcím: gopro épült a mellébe mint vasembernek). Vajon miért? :F

(#151330) sebgutkopf válasza jjeahh (#151307) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valakinek a funkcionalitás és a kényelem többet ér mint az a "pár dollár". :))
No offense, tudom neked mik voltak a keretek.

(#151331) ivana válasza Khelben (#151328) üzenetére


ivana
Ármester

Ha terepre is akarsz menni kelleni fog a 32-es gumi, aszfalton attól nem leszel érezhetően lassabb (főleg ha nem tükör sima az út).

(#151332) Sped válasza sebgutkopf (#151327) üzenetére


Sped
aktív tag

Egyértelműen nyári párti vagyok. Nyáron legalább ki tudod használni a kései napnyugtát, télen meg úgyis mindegy, amikor világos van dolgozik mindenki, 1-2 óra ide vagy oda nem lényeg.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#151333) Hasaggymeg válasza Toobee (#151321) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az Erzsébet kilátótól lejössz,majd balra a murvás elején lemegy egy meredek jobbra,az melyik? Ott be balra azon a betonkockán,majd kissé lentebb jobbra le.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151334) Toobee válasza Somatom (#151326) üzenetére


Toobee
veterán

Sisakból ezt ajánlom: Bell Super 3R MIPS vagy esetleg az Uvex Jakkyl-t.
Térdvédőből: ION K-Pact Select, ezt kapsz a Tandtsportban.
Könyökvédőből meg valami rugalmasat, például: Dainese

https://barbieripnk.hu/

(#151335) samujózsi válasza sebgutkopf (#151327) üzenetére


samujózsi
tag

Akkor mondok mást: mi lenne, ha nem az órát buzerálnánk, ami eredendően csillagászati alapokon nyugszik ugye, hanem az életünket szerveznénk át úgy, hogy az megfeleljen az igényeknek?
Mert az hihetetlen kaotikus lesz (már az?), hogy azonos hosszúsági körön maradva a határátlépéskor +/-1 órát ugrik az idő. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151336) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Sok bringás örülhet: új aszfalt a Kékestetőre vezető úton [link]
Sajnos van olyan érzésem, hogy a sok száguldozó autós - motorosból is sokkal több lesz.
Jó lenne ha megcsinálnák a Dobogókőre vezető utat Esztergom felől is.

(#151327) sebgutkopf
Van aki pl munka előtt szeretne vagy tudna elmenni bringázni, azoknak jó lenne ha korán világosodna. Pl kánikulában is jobb a hűvös hajnalban menni. Nyáron próbáltam én is néhányszor 4 körül kelni, de sajnos nem sikerült túl sokszor.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#151337) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#151333) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csiki csuki vagy a no comment lehet, jobbra a nagyon durvább fekete a no comment. Azok indulnak a kilátó alól emlékeim szerint. Keress rá youtube-on a névre lesz róla videó bőven.
Aki meg jó pályákat akar szemezgetni a környéken, ezen a weboldalon megteheti, sőt telefonra is van app: [link]
Így akár a környéken vagy név alapján is meg lehet találni a nyomokat és a színek nehézségi fokot is jelölnek.

[ Szerkesztve ]

(#151338) sebgutkopf válasza samujózsi (#151335) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezzel egyetértek, mert szerintem is egy idő után az idő csak egy számmá válik. Az meg egyéni ki mikor kezd/fejezi be. Gond csak a merevebb intézményekkel van, amik nem engedik vagy nem érdeklik az egyéni életritmusok. Sajnos.

(#151339) woodworm válasza sebgutkopf (#151327) üzenetére


woodworm
veterán

Kb. 8:40 lenne a nyugati határszélen, viszont nem egy hétről van szó, mivel két hónapig 8:30 után lenne napkelte. A jellemző téli időjárás miatt azt jelenti, hogy akár 9 órakor is félhomály lehet még.

(#151335) samujózsi
A spanyolok gazdasági érdekből +1 időzónával arrébb vannak a sajátjukhoz képest, napi ritmusuk mégsem ahhoz igazodik. Ha nyer a +1 nálunk is, akkor hasonló várható.

(#151340) Somatom válasza Toobee (#151334) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm az ajánlást!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151341) f4lcon válasza Somatom (#151326) üzenetére


f4lcon
őstag

országútis sisak:

montis sisak:

a mai divatos monti sisakoknak jellemzően nagy visor-ja ("napellenző") van, rövidebbek és hátul mélyebbre nyúlnak mint az országútis sisakok. illetve az aerodinamika kevésbbé szempont mint pl egy kamera rögzítő mount vagy lehetőség a síszemüveg (goggle) elhelyezésére. súlyban is combosabbak, mint az országútis társaik.

bármit veszel, pár default dologra figyelj (azon túl persze, hogy kényelmes legyen):
- minőségi állító szerkezet (könnyű kezelni, egy kézzel is megy, kesztyűben is megy)
- van akik esküsznek a rovar/bogárhálóra, szerintem csak felesleges nehezítés és szellőzés rontás, ezt magadnak kell kitapasztalnod
- ha lehet, akkor olyan legyen, hogy a burkolat alul is védi az EPS habot, így mint a képen:

ugyanis a legtöbbször nem a tetejére, hanem az aljára teszed le a sisakot, és bizony ha ott nincs védelem, akkor a beton, a kavics, az íróasztal sarka kikezdi és szépen elporlik a sisak idővel.
- ha opció, akkor keress olyan gyártót aki ad Crash Replacement opciót, tudom senki nem gondol esésre, de nem rossz az ha saját hibából töröd a bukót és nem kell még egyszer teli áron megvenni (elég, ha leesik a polcról, mert rosszul érsz hozzá, vagy eldől a bringa aminek a kormányára akasztottad...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#151342) zsocy válasza f4lcon (#151341) üzenetére


zsocy
őstag

Tavasszal tervezem lecserélni a mostani montis Bellemet mert eléggé öregszik, esetleg tudnál mondani konkrét ajánlásokat is országúti sisakra? Egy stabil középkategória elég lenne, tudom én hogy POC Ventral, de esetleg olcsóbban mit érdemes nézni?

(#151343) HKorn válasza f4lcon (#151341) üzenetére


HKorn
addikt

elég, ha leesik a polcról, mert rosszul érsz hozzá, vagy eldől a bringa aminek a kormányára akasztottad.

Ha egy bukó ilyenektől törik, akkor abban nem szívesen esnék el. Nekem egy 2500Ft-os teszkós van, akcióban vettem még régen, már 2x bukfenceztem benne földúton, semmi bajom nem lett és a bukónak sem.

Run&Ride

(#151344) Hasaggymeg válasza sebgutkopf (#151337) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez lesz,köszi! :C Én a Budakeszi út mellett az erdőben,majd a Csiki-Csukin szoktam felmenni,az amire gondolok meg a fekete No Comment lesz,amin eddig csak fejüket vakaró telearcos-sisakosokat láttam gyalog,és amelyen így ránézésre (legalábbis az elején ami látszik a kékről) még gyalog is csak seggen mennék le. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151345) Toobee válasza HKorn (#151343) üzenetére


Toobee
veterán

Tévesen hiszik azt sokan, hogy azok a dolgok védenek meg, amikben egy óriási ütés után semmilyen alakváltozás sem következik be.

https://barbieripnk.hu/

(#151346) f4lcon válasza zsocy (#151342) üzenetére


f4lcon
őstag

hát ami nekem kényelmes, az neked nem biztos, hogy az lesz, és bizony választáskor nézhetünk bármit, de mégis a kényelem a legfontosabb szempont :)
nekem van egy régebbi Cube fejvédőm egy 2013-as SHPC
szerintem ez a legjobb sisak a világon :) egyrészt el van b.szva a méretezése, az 59-es fejemre S/M méretű kell (52-55cm a gyártó szerint ez a méret) ami jót tesz a lelkemnek, hogy nem is olyan nagy a fejem :D másrészt meg annyira kényelmes, mintha a fejemre öntötték volna. egyetlen sisak sem ért még a közelébe kényelem tekintetében...

középkategóriában ilyen Giro Atmos 2, Giro Syntax, Bell Stratus vagy új Lazer Genesis (van hozzá Aeroshell, ami elég baba cucc) ezek kb fele-harmada árban vannak a POC-hoz képest.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#151347) f4lcon válasza HKorn (#151343) üzenetére


f4lcon
őstag

igazad van, nekem is van otthon egy Wermacht acél sisakom, legközelebb azt veszem fel bringázáskor. abban még a 9mm-es Parabellum is csak nehezen tud sérülést okozni, biztos a fejemet is jól megvédi egy agyrázkódástól!

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#151348) HKorn válasza f4lcon (#151347) üzenetére


HKorn
addikt

Na ugye :DDD

Komolyan mondva, komolyabb sisakok biztosan nagyobb védelmet adnak, de a legtöbb sisak ugyanúgy polikarbonát héjjal és EPS habbal van, tehát azért nagyon nagy különbségek nemigen lehetnek fejvédelemnél.

Run&Ride

(#151349) flash- válasza Somatom (#151340) üzenetére


flash-
veterán

Giro foray MIPS sisakot vettem wiggle-ről tavasszal, elég olcsó így, hamar megjött.
a sisak jó, kényelmes, türhetően szellőzik :) (azért írtam így mert jobbra számáítottam,azért nem vészes..)rovar eddig még nem ment bele szóval nemtom mennyire fontos a rovarháló..
és ez a mips is hasznos, plusz védelem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#151350) TayRol válasza flash- (#151349) üzenetére


TayRol
veterán

ugyan ez van nekem is, ajánlom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.