Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151251) Because válasza trialboj (#151250) üzenetére


Because
őstag

azért a többség már váltott szakokban és hétvégén is húzza az igát...

de én is jobban örülnék ha délután tovább maradna világos, reggel tök mindegy, gyárak ablaktalan pléhdobozok, délután nem kellene olyan hamar villanyt kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#151252) samujózsi válasza trialboj (#151250) üzenetére


samujózsi
tag

Azért ennek nézz utána! Mire végzel a munkával, feltéve, hogy nem három műszakban, napi nyolc órában dolgozol (6-14, 14-22, 22-6), akkor leginkább sötétben indulsz és sötétben érsz haza.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151253) Somatom válasza Because (#151247) üzenetére


Somatom
veterán

Ez relatív. Budapestre a kellemes, nyugis közlekedéshez a minimalizmust elöl-hátul a 120 -as rugóút jelenti. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151254) rétisün válasza samujózsi (#151249) üzenetére


rétisün
veterán

igen, az nekem jobban tetszene.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#151255) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Ez a gumi [link] tényleg oldalanként 2.54 centivel szélesebb, mint egy 2.0-s? Vagy nem így kell mérni? V-fékes mtb-be kéne, de nem merem így megvenni.

(#151256) 6030D válasza IMIIKE1998 (#151255) üzenetére


6030D
Ármester

Készleten utt csak 2,0 van, de azért:
2,0 az 2,0", tehát 2x2,54 cm. Ez kb a futófelület szélessége (névlegesen). A 2,2-es az két tized collal szélesebb, összesen, tehát kb 5-6 mm-rel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151257) xy.zsolt válasza samujózsi (#151249) üzenetére


xy.zsolt
őstag

egyszer Svédországban voltam télen....10kor jött föl a nap és 2kor ment le....úgy éreztem magam mint egy vakond :) Na ott nem szívesen élnék, bringáznék

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151258) samujózsi válasza xy.zsolt (#151257) üzenetére


samujózsi
tag

Itt se lenne sokkal jobb a fix nyárival ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151259) cdl válasza rétisün (#151248) üzenetére


cdl
senior tag

+1
Ha a téli időszámítás marad, a kardomba dőlök.
Kimaxoltam az utolsó hetet, 460 km jött össze.
Még 160 km hiányzik a 9000-hez. Ezt megpróbálom a jövő héten, aztán elengedem a km gyűjtögetést.
A hétvégenként majd gurulok néha, ha nem esik.
Jövőre, ha belefér a költségvetésembe akkor egy BG Fit és egy teljesítmény mérés
kellene.
Utána egy olyan edző, aki étrendet is tud írni a napi tekerések mellé.
Már csak az anyagi fedezetét kell megtalálnom :)
Rászánnék egy szezont, hogy megtanuljam.

(#151260) Somatom válasza xy.zsolt (#151257) üzenetére


Somatom
veterán

Normális életre kizárólag olyan hely alkalmas, ahol pálma nő a tengerparton. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151261) IMIIKE1998 válasza 6030D (#151256) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Oh, köszi szépen. Teljesen benéztem, mert én nem tizednek számoltam. Amúgy használtan lesz, de ugye 2.2-es.

(#151262) 6030D válasza IMIIKE1998 (#151261) üzenetére


6030D
Ármester

3600 az új bikepro-n. Mennyi használtan?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151263) twine


twine
addikt

Megvettük asszonnyal a decathlonos RR ST520-at, és mindkettőnknek az a véleménye, hogy a markolat az egy borzalom...
Én arra gondoltam valami hasonló szivacsost kellene vásárolni.
Ezek emlékeim szerint egész kényelmesek...
Szeretném kérdezni tudnátok ebben valamit segíteni, vagy ezt döntse el mindenki maga?
Gondoltam hátha van valami, amire én esetleg nem gondolok, a tapasztaltabbak pedig igen...
Köszönettel :R
Felhasználás; hétvégi kis 10-40km-es "túrázások", sokszor földút, törmelékes murvás rázós....

(#151264) samujózsi válasza twine (#151263) üzenetére


samujózsi
tag

Javasolnék egy pár bringás kesztyűt. Valami olcsóbb, kellemesen, de nem túlzottan párnázottat.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151265) trialboj


trialboj
őstag

A TL közösségtől kérdezném, ennek is azon részétől, aki mavic felnit használ, hogy ez a buli tényleg azzal jár, hogy hetente fújkálhatom a gumit, mert leereszt, ha nem járok vele?(meg picit akkor is eresz éjszaka ha amúgy meg volt kergetve aznap)

Hétfőn tekertem utoljára, kb 1.8 bar körül volt, szombat reggel már 1.0 ról kellett felfújnom. 1.8 ig feltoltam megint, de már vasárnap reggelre is eresztett valamennyit, nem néztem meg pontosan h ne idegeljem fel magam, de ez most eléggé zavar.
Minden héten pumpálgatnom kell majd? csak mert ha ez a normális, akkor kb 2 hónap alatt többet pumpálok majd, mint az előző belsős rendszerrel egy év alatt, ahol az évi 10 max 15 defektet leszámítva, nyáron volt hogy egy hónapig nem kellett foglalkozzam vele, akkor is általában akkor fújtam bele, mikor aszfaltos útra mentem.
Jó h TL meg minden, de ha ez így normális, akkor ez egy elég nagy hátrány.
Mindenből minőségit vettem, mavic felnihez a leírásában ajánlott ust szelepet, és 25 ös szalagot, Stans tejet, és szerviz rakta össze.
Az autókban tej sincs, mégsem fújkáljuk hetente a gumikat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151266) zoli03 válasza trialboj (#151265) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem vagy 1 hónap állás kell, hogy leeresszen 1 barra. Szóval ha elrakom télre, 1 vagy 2 alkalommal felpumpálom, aztán kész. 1-2 nap alatt nincs észrevehető nyomásveszteség, pár alkalmanként meg úgyis fújok bele (aszfalton megyek ki, terepen engedek belőle/kocsival viszem ki terepre/végig aszfalton megyek, ezekhez mindig más nyomásra fújom). Az országútit is fújni kell pár naponta, szóval hozzászoktam már.

(#151267) IMIIKE1998 válasza 6030D (#151262) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hajtogatós verzió, 6k-ért egy pár 90%-os.

(#151268) ZolkoW válasza trialboj (#151265) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nincs Mavic felnim, pontosabban az nem tubeless. De a latex belsőm többet ereszt, mint a Joe's tejjel összerakott Swábli + Stan's párosítás.
2 hetente azért már biztos fújnom kell, de mivel jellemzően többet fújok bele, mint muszáj lenne, ezért egy hét után még ki tudok menni vele tekerni :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151269) inifini válasza trialboj (#151265) üzenetére


inifini
tag

Nekem outin van, pár naponta fújom én is, bár ott 6 bar van, talán jobban próbál szökni a levegő. Nekem nem olyan nagy dráma, kb kétszer annyiszor fújom, mint a sima belsőst.

(#151270) zsocy válasza ZolkoW (#151268) üzenetére


zsocy
őstag

Ezt a latex belsőt több helyről hallottam már hogy jobb, te hogy érzed?
Neked bejött, tényleg érezni a különbséget a sima butyl belső meg ez között? Megéri a felár és a gyakrabb pumpa?

(#151271) jjeahh válasza trialboj (#151265) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon nem oké, nekem a Maxxis kb semmit nem eresztett, az olcsó Nobby Nic meg hetente nagyon max 0.1-0.3 bar-t, de lehet annyit sem. Szerintem ne bízd arra a szervizre, hanem rakd össze magad és akkor valszeg jó lesz.. ha meg mégsem, akkor jó esetben tudod hol hibáztál és szét tudod kapni, újracsinálni. Nekem Stan's szelep van, Stan's szalag (hátul nemrég kicseréltem gorilla tape-re), Stan's tej és tökéletes. Annyi, hogy a felniszalagon a lehető legapróbb legapróbb lyukat kell vágni a szelepnek, mert ha nagy a lyuk, a szelep mellett ereszt. Szerintem a szerviz valamit elbénázott, vagy a szelep mellett ereszt, vagy a felniszalagot rakták fel sz*rul, vagy a tej nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151272) 6030D válasza IMIIKE1998 (#151267) üzenetére


6030D
Ármester

Sosem értettem, hogy kell számolni bicón a kopás százalékát. Majd kérdezz rá nála. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151273) IMIIKE1998 válasza 6030D (#151272) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:D Én sem, de kép alapján még "szőrös" a gumi, tehát nagyon kopott csak nem lehet. :D
Amúgy mennyire ballonos ez a Race King? Egy Schwalbe Smart Sam szintjét hozza vajon?

(#151274) -=RelakS=- válasza jjeahh (#151208) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

GoPro 8-at nézted? Igaz, hogy valami 150ezer pénz, de gimbal nélkül is olyan felvételeket csinál, hogy csuda.
Persze, sötétben már oda a tudomány, akkor jöhet a mechanikus rásegítés neki is :D

Más:

Vicces képesből:

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151275) 6030D válasza IMIIKE1998 (#151273) üzenetére


6030D
Ármester

Azt nem tudom, de házon belül az XKingnél vastagabb ugyanabban a méretben.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151276) Zsohi válasza trialboj (#151265) üzenetére


Zsohi
őstag

A szerencsén is múlik a dolog, sajnos nincsen szabványosítva és a gyártási tűréshatárok is a külsőknél látszólag igencsak tágasak. A felni belső pereménél a forrasztást is sokszor hanyagul csiszolják le, illesztet felniknél az illesztésnél elszökhet a levegő... Jelenleg most én is szívok az egyik kerekemmel, a lyuk ahol elereszti a levegőt a rendszer annyira apró és olyan lassan szivárog, hogy a tej nem tömíti. Víz alá nyomva a kereket se látszik a szivárgás, de 2 nap és újra lapos.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#151277) jjeahh válasza -=RelakS=- (#151274) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a 7-es is bőven túllógott a keretemen és már van akciókamerám, ezért lett gimbal. Meg haveromnak van 7-es és ő ahhoz is akar gimbalt, mert állítása szerint már egy sűrűbb fenyő erdőben is elég sötét van ahhoz, hogy a stabi ne működjön normálisan. Meg ugy-e a horizontot is csak a gimbal képes tartani. Attól viszont félek egy picit, hogy mivel jobban kinyúlik előre a gimballal a kamera, elég lesz-e a 155 fokos látószög és zavarni fog-e tekerés közben, de remélem rendben lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151278) -=RelakS=- válasza jjeahh (#151277) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A látószög miatt nem aggódnék de szerintem azt majd szoknod kell, hogy egy "alien" lóg ki belőled :D ... már persze, ha mellkaspántra rakod.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151279) IMIIKE1998 válasza 6030D (#151275) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Pedig az X-King se rossz ballonosságban. Na mindegy, a puding próbája az evés.

(#151280) 6030D válasza IMIIKE1998 (#151279) üzenetére


6030D
Ármester

Amire neked kell, arra tökéletes lesz a RK.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151281) Runner_fxr válasza jjeahh (#151277) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én egyszer próbáltam a gimbal-t, ha jól emlékszem pont olyan típus volt mint amit most vettél. Kiválóan működött, atomstabilak a felvételek, de alig vártam, hogy levegyem magamról. Többször majdnem letörtem, én nem tudnám megszokni az biztos.

(#151282) jjeahh válasza Runner_fxr (#151281) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom, pont a te véleményed miatt tartok tőle, de remélem megszokom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151283) Hasaggymeg válasza jjeahh (#151282) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha kényelmetlen akaszd a haverinára. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151284) jjeahh válasza Hasaggymeg (#151283) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ő teljesen aszfaltos lett, valszeg soha többé nem jön terepre, mert ráz, meg a medvék, meg mászni kell... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151285) samujózsi válasza jjeahh (#151282) üzenetére


samujózsi
tag

Elalvás előtt besötétítesz, lecsukod a szemed, csendben fekszel.
Ha sikerül ellazítani magad és még nem aludtál el, képzeld el, hogy biciklin ülsz. Valahol a hegyek közt, erdei ösvényen, gödröket kerülgetve, viszonylag gyorsan, alaposan megdolgoztatva a teleszkópot! Ha ebbe sikerült beleélni magad, próbáld elképzelni, hogy ott van rajtad ez a kütyü és rezeg és aprókat üt és folyamatosan elterelik ezek az apró ütések a figyelmed az útról!
Ha ezt fenn tudod tartani pár percig, akkor talán lesz némi elképzelésed arról, hogy a valóságban el tudod-e viselni.
Én egy elég súlyos, Canon G8 kamerával próbálkoztam egyszer, nem csak elképzelve, hanem ténylegesen magamra kötve, az nem volt nagy élmény ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151286) Hasaggymeg válasza jjeahh (#151284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott meg elcsapják újra...vagy nem őt ütötték el? Nem tudom melyik jobb,mert medve által széttépett kerékpárosról nem igazán hallunk. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151287) jjeahh válasza samujózsi (#151285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem G9? Az akciókamera önmagában lejtőn nem zavar (emelkedőn igen, mert a turbo chesty izzaszt), viszont a gimballal lehet fog, no de meglátjuk ha megjön. az akciókamera amúgy 76g, gimballal 264g lesz, a G9 meg 320g.

Hasaggymeg: Ja, őt ütötték el, én is ezt mondtam neki :U. Sőt, azóta is többször majdnem balesete lett aszfalton, szal nem igazán értem, de az ő baja. Valahogy én is úgy érzem, hogy aszfalton is legalább annyira veszélyes tekerni, mert ott nem csak rajtad múlik a dolog, hanem a rengeteg autón is. Mondjuk nekem feltűnt, hogy a legtöbb csaj nem képes úgy élvezni a terepezést, mint a férfiak, egyszerűen mintha hiányozna ehhez egy érzékszervük, jobban szeretik a sima nyugis aszfaltot. A terepezés picit amolyan férfias dolognak tűnik, mint a tech buzulás, sör és foci... tisztelet a kivételnek, mert azért akad néhány.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151288) samujózsi válasza jjeahh (#151287) üzenetére


samujózsi
tag

Hát jó rég volt, lehet, hogy G9 volt tényleg.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151289) Hasaggymeg válasza jjeahh (#151287) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Techbuzulás azért van,de a sört,focit,forma1-et stb. én sem szeretem,akkor nő vagyok? ;] Amúgy szerintem félnek az instabilitástól (legalábbis nejemen és lányomon ezt látom),főleg ereszkedésnél egyenesen rettegnek. :F Nejemnek szó szerint halálfélelme van már a murvától is,ezért megígértem,hogy a Gepidát ellátom valami komolyabb "bakancsokkal" hátha érzi majd a különbséget. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151290) jjeahh válasza Hasaggymeg (#151289) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Trail Kinget rá, ezzel úgyis csak terepezik nem? :D

samujózsi: Én most a próba kedvéért felszíjaztam a csöcsömre a GH4-et és nem vészes :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151291) samujózsi válasza jjeahh (#151290) üzenetére


samujózsi
tag

:DD hát én még országúton is megőrülnék tőle pár km. után. ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151292) Hasaggymeg válasza jjeahh (#151290) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majd ha szól,hogy a döntött kanyarokban 40 fölött úgy érzi picit sodródik kifele. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151293) Somatom válasza Hasaggymeg (#151289) üzenetére


Somatom
veterán

a sört,focit,forma1-et stb. én sem szeretem,akkor nő vagyok?"
Hááát... Ha nő nem is, de azért gyanús, hogy túl gyakran emlegeted a hetero párkapcsolatodat. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151294) ZolkoW válasza jjeahh (#151287) üzenetére


ZolkoW
őstag

Most eszembe juttattad, hogy akartam már kérdezni egy ideje: ha jövőre úgy döntenénk családdal, hogy kilátogatnánk Erdélybe, akkor te biztos tudnál ajánlani montizásra alkalmas környéket, netán idegenvezetőt :D , igaz? Ja, és netán szálláslehetőséget pár napra... nem vagyunk (vagyok, mert kb. rajtam múlik...) az a nyaralós típus, de ez már úgy érdekelne. Medvéket kihagynám :) /tudom, van medveles is, de nem erőltetném azt sem :) /. Ja, természetesen a nőtagok nem rajonganak a bicikliért, így az még nem tisztázott, hogy ők ezalatt mit csinálnak..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151295) samujózsi válasza ZolkoW (#151294) üzenetére


samujózsi
tag

>> természetesen a nőtagok nem rajonganak a bicikliért
És a hímtagok? ;]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151296) jjeahh válasza ZolkoW (#151294) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ Erdélybe hová jösztök. Szép helyeket, bámulni-fotózni-kirándulni valót egész Erdélyben tudok ajánlani, de szállást, montis idegenvezetést csak Csíkszereda környékén :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151297) sebgutkopf válasza jjeahh (#151277) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nagyon igényesek vagytok mi mindent kell tudnia egy kamerának, de úgy néz a vízszint témára is van válasz. :)
Ott az új gopro max. Olyan vízszintes tartást tud, hogy akár körbe is forgathatod a kamerát saját tengelye körül a felvétel vízszintes marad.

(#151298) Hasaggymeg válasza Somatom (#151293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

29 éve vagyok házas...lehet sajnálni. :O :DDD

ZolkoW... még nem tisztázott, hogy ők ezalatt mit csinálnak..medveles esetleg? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151299) sebgutkopf válasza cdl (#151259) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez az óra állítgatós témát erősen túllihegik, sőt már irritálóan belemagyaráznak. Nekem semmi bajom az állítgatással, vagy aki épp egy szomszéd országba utazik, ahol +1 óra van akkor a Magyarok már ott is mind rögtön rosszul vannak és megbetegszenek?

A csúcs vicc az, hogy jön az alvásszövetség, hogy a téli időszámítást kéne rögzíteni, mert az az eredeti meg így meg úgy a tuti. Aztán a mondat másik felében azt hozzák fel, hogy Magyarország rossz időzónában van, és időzónát kéne váltani (+1 óra). Na most nekem ezzel meg van a logikai bukfenc. Az időzóna váltás (+1 óra) a normál téli időszámítással az teljesen azonos eredményt ad a mostani időzóna nyári időszámításával (+1 óra).

Azt meg végképp nem tudom, hogy ki vágyik arra, hogy munka után rögtön be is sötétedjen, amikor végre némi szabadidőnk lenne.
Persze lehet belső alternatív időzónát csinálni azzal, hogy egy órával korábban kezdeni a munkát és korábban befejezni, akkor ugyanannyi időnk lesz világosban.

[ Szerkesztve ]

(#151300) Somatom válasza sebgutkopf (#151297) üzenetére


Somatom
veterán

De, miért titkolják az árát? Minden boltnál csak egy hatjegyű rendelési szám jelenik meg. Pl.: 179890

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.