Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124651) gabro0 válasza emiki6 (#124636) üzenetére


gabro0
őstag

Aha szóval ez ugyanaz, csak egy tízessel drágábban :DDD

(#124652) Runner_fxr válasza trialboj (#124616) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem túl rövid az a stucni?

(#124653) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Szerintetek egy régebbi Carne női "téli" kessztyű és eközött van minőségbeli különbség?

Vagy ha tényleg jót akarok venni a páromnak akkor inkább ezt?

(#124654) deny330 válasza Lacccca87 (#124653) üzenetére


deny330
aktív tag

Endura ruháit nagyon szokták dicsérni. Ha cserélni szeretnéd, azzal szerintem tuti nem nyúlsz mellé.

(#124655) Hasaggymeg válasza trialboj (#124645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az elejét a mászásért engedtem lentebb,ha bírom marad,mert az évi kerékpáron töltött időm harmadát valamelyik meredek terepen mászom felfele.A szarvat igazából kipróbáltam milyen nélkülözni,és egyelőre jó,aztán meglátjuk.Az igazság az,hogy egyre kevesebbet tekerek hosszan aszfalton,ahol megfogom a szarvát aztán félóráig el sem engedem.Amúgy térdtörésem után,amikor is azt fogva nem tudtam fékezni,majd bele is akadt a kislány pulcsijába ezért elestem,megfogadtam leveszem,de annyira hozzászoktam,hogy végül maradt,sőt új kerékpáromra is vettem.

jjeahh...levágtam a kormányt anno 680-ra,720-as volt,de talán azt lenne a legnehezebb megszokni szélesebben.Ezt akkor vállaimhoz igazítottam,elején így is beleakadtam ebbe-abba a korábbi talán 600-650-es után.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124656) szkink válasza ígyvanferi (#124650) üzenetére


szkink
aktív tag

Ez ígyvanferi :) kíváncsi vagyok meddig foglakoznak majd vele,remélem tartós lesz az app

(#124657) 6030D válasza Hasaggymeg (#124640) üzenetére


6030D
Ármester

Vegyél egy első váltó nélküli műanyag vázast és kedvelni fog. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124658) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Karikácska köröcske... sajnos csak kitaposott úton lehet hajtani, ami egyszercsak végetért, oszt meg kellett forduljak :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124659) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok!
Édesapám szeretve egy új biciklit magának. A Hervisben a Kilimanjaro Cross PR tipust nézte ki. 135 ezer Ft a jelenlegi ára. Ennyiért van jobb alternatíva? Esrtleg tapasztalatok ezzel a tipussal kapcsolatban? Átlagos használatra lenne.. Köszi előre is!

(#124660) Hasaggymeg válasza 6030D (#124657) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem érdemlem meg,ahhoz,hogy 7-800at adjak kerékpárra versenyezni kellene legalább amatőr szinten,és nem a lépcsőházban tárolni.Enyémet majd egyszer talán átalakítom,de ma úgy gondolom az is 2/10 lesz...ha még lesz akkor kettő és tíz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124661) ivana válasza maxiszalai12 (#124659) üzenetére


ivana
Ármester

Rockrider 540-et érdemes ennyiért

(#124662) 6030D válasza Hasaggymeg (#124660) üzenetére


6030D
Ármester

Használtan kell venni, vagy csak vázat, ha a többi dologgal meg vagy elégedve. Én szerintem olcsóbban vettem a Meridát, mint te a kockádat. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124663) Ákkk válasza ivana (#124661) üzenetére


Ákkk
addikt

Az 540 felszereltségben gyengébb és mtb más vázgeometria más fokozatok tehát ez esetben én ezt nem ajánlanám.+ a hervisben van kicsit drágábban ktm trekking (crs) is aminek a váza meg jóval erősebb az mtb rockridernél.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#124664) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Bár szerintem sokan láttátok már!:DDD
How to Buy a Mountain Bike

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#124665) Hasaggymeg válasza 6030D (#124662) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg vagyok elégedve a vázzal is. :DDD Számottevően/érezhetően jobbat újan csak sokkal többért,3000 eurótól felfelé tudnék vásárolni,így ha vennék is mást inkább az újdonság varázsáért,placebóért lenne mintsem valódi előrelépésért.Használtat nem vásárolok,elég nekem bőven az új alkatrészek normális kopása,fáradása mintsem már vásárlás után rögtön az elhasználódás miatt is aggódjak.Karbon meg továbbra sem kell,azonos ár esetén sem valószínű,hogy azt választanám egy high end alu vázzal szemben,nemhogy megfizessem az árkülönbözetet a felszereltség kárára...legalábbis ma így gondolom,aztán később ki tudja,változhat a szemlélet.

(#124664) SSJmeszes...attól vicces,hogy tele van igazsággal. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124666) trialboj


trialboj
őstag

A trekken ami a görgőn van, ilyen hajtókar van S-1000 Crankset, csak 3 tányéros 2013 ból, mióta beraktam a görgőbe, elkezdett nyekegni valami a középcsapágy környékén. Pedálok újrazsírozva, hajtókar csavarjait kivettem, de nem akar lejönni, még akkor sem mozdult meg mikor azzal a csavaros feszítő szerszámmal próbáltam.

Hogy a fenébe jön le ez a hajtókar? a videón kb beleesett a kezébe, kalapáccsal kellene megsuhintani, vagy lehet benne valami rejtett biztosító csavar?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124667) SchumiBácsi válasza Wombath (#124644) üzenetére

Köszi a többieknek is, akkor ez így felejtős még ha 200ezer is volt az eredeti ára. Hacsak nem utólag lett odatéve áthúzva hogy akciósnak tűnjön :D

Akkor keresnem kell tovább, de igazából ez csak úgy jött. Mostanság keveset bicajozok és sajna nem a Balaton környékén hanem az ország világvége felőli oldalán. A kerékpárút hálózat finoman szólva is hiányos, de egy erdős-pusztás vonalvezetésen jó volna még nyáron is egy ilyen, és valszeg egy alkalmasabb eszközzel többet is mennék.

A széles ballonos kerék alacsonyabb nyomáson gondolom jóval defekttűrőbb mint egy keskenyebb magasabb nyomáson levő, nem beszélve a jobb "rugózásról".

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#124668) ivana válasza Ákkk (#124663) üzenetére


ivana
Ármester

Az nem felszereltség hogy raksz egy gépre egy ezer éves 9 sebi XT váltót. A rockrider legalább konzisztens. A monti geo nem hátrány hanem előny. A trekking fokozatok kb. vicc kategória, megnézem azt aki kiteker egy 48/11-et egy trekkingen. Az outimon van 48/11 és kb. soha nem használom tekerésre, csak lefele, hogy legyen tartás. Montin 42-es nagytányérok van ami szerintem sok.
Ez a váz erősség viccesen hangzik egy trekking esetén :U Az RR 540 sem szokott ripityára törni.

PS: nincs rockriderem és nem is lesz, de ennyiért nem nagyon van alternatívája újban.

SchumiBácsi Nem a szélesség számít defekt tűrésnél, hanem a gumi. Van olyan 32-es gumi is ami elpusztíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#124669) emiki6 válasza ivana (#124668) üzenetére


emiki6
veterán

Ritkán azért jól szokott jönni a 48/11, ha van kis lejtő és lehet csapatni. Én az alacsony fokozatokat használom ritkábban, 26/34-gyel nem is tudom lehet e úgy menni, hogy ne dőlj el amiatt, hogy gyökkettővel mész... :D

Ja, meg mondtátok, hogy ne váltson senki keresztbe, én meg néha mikor 36/16-ban tekerek, de piros jön és ezért automatikusan lekattintok egyet az első váltóval (még ha nem is lenne indokolt), mindig elszégyellem magam, hogy az elsőnél a legkisebbre került a lánc, a hátsón meg csak néhányra van a legkisebbtől... :DDD
Kicsit matekozva, gondolom nekem olyan hosszú a láncom, hogy a két tányér együtt kb 60 fogas legyen, így ajánlott volna 60 körül tartani a bevont tányérok fogösszegét... :D A 40 alatti zóna meg tiltott. :D

Ha már a váltókról írok, általában az első 48-on van, ha haladnom kell és visszaveszem 36-ra, ha meg kell állni vagy emelkedő jön (pl híd első fele) és fáradt vagyok a teperéshez/takarékoskodom, a hátsóval pedig finomhangolok, az aktuális erőnlétemhez vagy az üt meredekségéhez, az leginkább 13 és 20 között mozog, budapesten belül ez így elég, bár a dimbesdombos részein nem szoktam járni, ha mégis "halálos emelkedő" van, akkor megyek az említett fokozatok alá.
Ez van nekem: 48-36-26 / 11-13-15-17-20-23-26-30-34

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124670) Zsohi válasza SSJmeszes (#124664) üzenetére


Zsohi
őstag

De jó, hogy ezt belinkelted, el is vezetett ehhez a videóhoz: Riding Rock Rolls & Waterfalls in Québec City

Anyááámm! :Y Sok éve élek már Quebec-ben és már az elejétől fogva is csodásnak tartottam, de most másodjára is elcsábított. A mai napig úgy éreztem elég jól ismerem a vidéket, sok helyen jártam túrabakancsban, de úgy néz ki két keréken még szebb. Vallée Bras-du-Nord, jövök. :)) Már csak azt a 3-4 hónapot kell megvárni amíg elvonul a tél... :(((

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#124671) Massmurderer válasza trialboj (#124645) üzenetére


Massmurderer
őstag

Vazz,tegnap igy jártam én is.Mielött délbe elindultam volna meloba,lecsutakoltam tisztára.Betettem a biciklitároloba melohelyen,jövök ki,indulok el,hátsó váltó nuku.Mondom mi van most???Úgye lemostam,gondolom a bowdenhez ment viz,azt befagyot :DDD tárcsafékek amúgy nálam hidegbe picit fognak,de elindulok,megyek egy keveset már ok.

(#124672) emiki6 válasza SSJmeszes (#124664) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem 2x már linkelték, de sosem elég, mert tényleg jó, bár számomra annyira nem relatable, mert nem montizom, nem is nagyon vinne rá semmi, de akkor is elég motiváló tud lenni.

Más: kezdem kicsit kapiskálni merre folytassam utam. Próbáltam a futást, de nem jött be igazán, a tekerés annál inkább, így az marad állóképességi sportnak. Persze nekem az általános edzettség a cél, így az alap továbbra is az erőedzés lesz, ám mivel a falmászás nagyon tetszett (meg a tény miatt, hogy húzásban vagyok erősebb és nincs többletsúlyom), ezért ki fogom próbálni a bouldert, amiből akár még sziklamászás is lehet. Talám. Nomeg a parkour mozgásmintáit is jó lenne magamba szívnom, hogy tudjam hogy kell hatékonyan átjutni akadályokon, illetve felmászni, feljutni dolgokra. 🤔
Ti milyen egyéb sportokat csináltok a tekerés mellett, miért? Mit próbálnátok ki szívesen?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124673) Hasaggymeg válasza trialboj (#124666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes,itt is simán lejön,mintegy lehúzza a rögzítő csavar,nincs semmi más biztosítócsavar.Próbáld meg visszaszorítani,majd újra le,hátha lehozza a csavar és ha úgy sem jön,akkor tekerd vissza pár menetet a rögzítő csavart majd üsd meg a félig kicsavart csavar végét óvatosan egy műanyag kalapáccsal,esetleg rendes kalapáccsal egy ráhelyezett fadarabon keresztül.

(#124669) emiki6...szűk 3 kilométerre onnan a Duna parttól ahol télen is fürödtél olyan emelkedőket mutatok neked földúton,hogy még feltolni is nehéz lesz,nemhogy 26/34-el kitekerni. ;)
Amúgy én kénytelen-kelletlen néha futok télen,de tulajdonképp gyűlölöm. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124674) jjeahh válasza trialboj (#124666) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Arra a csavaros feszítő szerszámra ha tudsz, húzz rá egy hosszabb csövet, pl. egy régi nyeregcsövet, így nagyobb erőt tudsz kifejteni... + ha van wd40-ed fújjál rá, feszítsd, megint fújjál rá, megint feszítsd, nekem ezzel a módszerrel kb. 1 órányi szenvedéssel a belerohadt nyeregcsövem is kijött :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124675) kacsyx válasza emiki6 (#124672) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Floorballozok, de ez csak heti egy alkalom. Sajnos munka és tanulás mellett idén nem sok mindenre futotta, még csak a szokásos egy napos balatoni nyaralás sem jött össze. A bringázásról nem is beszélve. Többet tekertem munkába mint amennyit pusztán szórakozásból. Előny: kevesebbet koptak az alkatrészek :))

Más: a Rose még mindig piszok gyors, pedig gondolom náluk is sok most a rendelés. Na de majd mostantól a Magyar Posta visszahelyez a valóságba ;]

[ Szerkesztve ]

(#124676) emiki6 válasza Hasaggymeg (#124673) üzenetére


emiki6
veterán

Nem nehéz olyat mutatnod, nem vagyok én lejtőhöz szokva, a 15% szerintem a határ nálam, a 35%-os biztosan vicces, majd egyszer elzarándokolok oda... :D. A környékemen a kálló esperes utca ami tudom, hogy jópofa, az lehet 15% körül. A 26/34 kitekerhetetlenségét azért feltételezem, mert egy tekerés nagyon keveset visz előre. Tepersz mint egy idióta, de alig haladsz, kacskaringózol és próbálsz egyensúlyozni, miközben közdesz a lehetetlennel... :)) :C
Azt hittel legalább te szeretsz futni, azért futsz... :D

Kacsyx: a floorball az jó cucc, mindig üditő volt számomra, mikor a tesiórák kis százalékában floorball volt, nem pedig foci meg röplabda, amiket utáltam... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#124677) jjeahh válasza emiki6 (#124676) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem szerintem a következő fogaskoszorúm 11-36T lesz, mert tényleg szükségét érzem néha a 22-36T-nek :DDD . Pl. vannak olyan hosszú köves-gyökeres 20-23%-os emelkedők, amiknek a végén már nem bírom hajtani, na ott jól jönne a 36T... meg ilyenkor, télen is a szokásos 20%-os emelkedőn a hó miatt sokkal nehezebb hajtani, a 34T max 30T-nek érződik, olyankor is hiányzik +1 fokozat. Most csak azért nem vettem meg, mert megszoktam a 34T-t is és a 11-36-os fogaskoszorúkon ilyen fokozat nincs, asszem 32T-ről ugranak 36-ra, félek, hogy hiányozna a 34-es. De 1-2 év múlva remélhetőleg annyit erősödök, hogy a 32-es 34-nek tűnjön :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124678) Hasaggymeg válasza emiki6 (#124676) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aszfalton tényleg pörgősnek tűnhet,de egyenletlen talajon,kövekkel,gyökerekkel amúgy is folyton kacsáznod kell keresve a legjobb keréknyomot. Pl.,pedig itt még gyökerek sincsenek,de nézd meg hova kiül a nyereg orrára és ráhajol a kormányra.Na ott elkél az un. granny ring,vagy az ilyen technikásabb szakaszokon..

(#124677) jjeahh ...ahogy nézem a Shimanonál 32-36 a vége mind3,deore,SLX és XT 11-36 hátsó soroknál is,tehát nincs 34.Nekem van egy hat hónapos (a téli hónapok,tehát vagy 2-3000km van bennük) 11-32 XT sorom tartalékban,melynél a középső 3 sor gariban cserélt repedt tartóbak miatt, az megy fel ha a mostani SLX 11-36 kuka lesz,majd hamar kiderül mennyire is lettem erős az utóbbi 2 év alatt. :U A hó az tényleg olyan,hogy legalább egy fokozattal könnyebb áttételt igényel mint a száraz talaj,kissé talán a homokhoz hasonlít,persze annál azért jóval kisebb ellenállással.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124679) 6030D válasza Hasaggymeg (#124678) üzenetére


6030D
Ármester

9
10

emiki6: most futás + kettlebell. A miértre nem tudok pontos okot, a kettlebellt 6 éve csinálom, sokat segített az edző(néni), így nehéz abbahagyni. A futás meg csak jött, mert kevésbé jó időben is lehet végezni, meg más izmokat fejleszt, illetve a keringést is lehet vele fejleszteni.
Triatlon, sőt tereptriatlon érdekelne, de nem vonz az úszás, meg ahhoz még több pénz kellene, gyakorlatilag 3 sportot kell etetni. Az edzésmennyiségről ne is beszéljük...
A krosszmotorozást javasolták még, hogy nagyon jó mtb edzésnek, de hát na, az is más világ. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124680) jjeahh válasza 6030D (#124679) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek 11-34-ek, mi olyan 11-36-okról papolunk, amikről hiányzik a 34T :D . Pl jó lenne, ha 11-13-15-18-21-24-28-32-36 helyett mondjuk létezne 11-13-15-18-21-24-28-34-36 vagy hasonló. Mondjuk lehet, hogy nem hiányozna az a 34-es, ha kipróbálom, majd kiderül, nem olyan drága egy fogaskoszorú, hogy csődbemenjek miatta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124681) 6030D válasza jjeahh (#124680) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, hát olyan nem lesz, de miért is lenne? 36 meg 34 között ~5 % az eltérés, az azt jelenti, hogy mondjuk 60-as pedálfordulatú mászást ha nem bírsz, felrakod 36-ra és lesz 63-as pedálfordulatod. Ilyen apró változásoknak a síkon van jelentősége, azért lép kettesével a sor alján.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124682) jjeahh válasza 6030D (#124681) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van más nagy probléma is: nem létezik fekete színű normális 9 sebességes 11-34T vagy 11-36T sor. A Shimano valamiért csak a nagyon belépő ócska fogaskoszorúkból gyárt feketét, amik már túl kompromiszumosak... úgy érzem a bringámon akkor lenne teljes az összkép, ha az összes ezüst alkatrészet le tudnám cserélni feketére, így lenne egy minimál fehér lovam full fekete alkatrészekkel :DDD . A teló, hajtókar eddig pipa, küllők, kerekek, egyebek már gyárilag is feketék voltak, már csak a lánc meg a fokaskoszorú maradt... jah, picit még az ezüst nyeregpálcák is kilógnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124683) 6030D válasza jjeahh (#124682) üzenetére


6030D
Ármester

9 sebi, ugye? Ha nem kell Shimi, akkor van megoldás:
[link]

Nyeregből karbonpálcást kell venni, az fekete :DDD, vagy lefújni matt festékkel....

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124684) jjeahh válasza 6030D (#124683) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, kár, hogy csak elméletileg létezik, mert az égvilágon sehol nem lehet kapni :(

Mindenki: Ha van egy ilyen Deore váltóm, egy ilyen XT-vel éreznék bármiben előrelépést, érdemes lecserélni, vagy fölösleges?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124685) bringasisti válasza jjeahh (#124682) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ezüst a felsőbb szint és nem fekete mert a galván az + keménységű

BENEFON DELTA--------N8

(#124686) jjeahh válasza bringasisti (#124685) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aha ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124687) bringasisti válasza jjeahh (#124686) üzenetére


bringasisti
őstag

Motorban a hüvely alumínium és keménycrom bevonat. De a dugó gyűrű szintén.

BENEFON DELTA--------N8

(#124688) SSJmeszes válasza jjeahh (#124682) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

És a féktárcsákkal mit kezdesz?!:D

(#124670) Zsohi:
Felétek is akadnak jó helyek..! :P
Azért az a "csak" 3-4 hónap nagyon hosszú lesz.:((

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#124689) jjeahh válasza SSJmeszes (#124688) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Karbon tárcsák :DDD . De viccet félretéve azok valszeg maradnak :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124690) Hasaggymeg válasza jjeahh (#124686) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az puha mint a sz@r,azé kopik úgy! ;]

(#124689) jjeahh...te akkor vigyázol mennyire fékezel,mert az izzó,aranysárga tárcsa egyáltalán nem megy a fekete/fehér bringával? :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124691) trialboj válasza Hasaggymeg (#124673) üzenetére


trialboj
őstag

Nagy nehezen kijött,
(a hajtókarból azért sikerült kimarni a menetet előtte) de brutális erő és rengeteg ütés kellett hozzá. Kalapács, fa seprűnyél, és wd40 kombó. Szar érzés ennyire erősen csapkodni a bringát, és mikor szétjött, kb mindenhol tele volt zsírral, nem is nagyon látszik hogy újrazsíroztam, mert minden okés volt, nem értem hogy gyógyult bele ennyire. Azt sem értem mi okozhatta a recsegést, mert ennyi zsír alatt nincs mi nyekegjen.
--

Lánc nélkül megpörgetve majd 10 mpig forgott a 2 hajtókar, a másik bringámon a pressfites középrésszel, kb 2 fordulatot ha tesz majd megáll... ez normális a pressfitnél? nem nyel ott el túl sok energiát?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124692) jjeahh válasza Hasaggymeg (#124690) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eh, neem, bemagyarázom magamnak, hogy megy a saint középcsapággyal, az ESI kormánydugókkal, meg a sárga küllőpálcikákkal :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124693) ShiTmano válasza trialboj (#124691) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Miért ütögetted, miért barbárkodsz??? A Sramnak önlehúzó a hajtókarja. Többször és többfélét szedtem már le és tettem vissza. Magától lejön, ha csavarod a csavart. Annyi a titka, hogy a kontracsavart picit meglazítod(de NEM tekered ki) és utána a belső rögzítőcsavart kitekered. Így (a rögzítőcsavar nekifeszül a kontracsavarnak) saját magát lehúzza a tengelyről. Mindegyik így működött, amivel eddig találkoztam.
Láttam már olyat, hogy egy tag kitekerte teljesen a kontracsavart és utána a rögzítőcsavart. Úgy persze, hogy nem jön le, mert a rászorult hajtókart nincs mi lehúzza. Ekkor hiszik azt, hogy le kell ütni. Nem így csináltad véletlenül? :U

Ráadásul volt pont S1000-es hajtóművem is. Gyönyörűen lehúzza a hajtókart a csavar.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124694) Massmurderer válasza bringasisti (#124687) üzenetére


Massmurderer
őstag

A hüvely ép nem aluminium.max a hengerfej.

[link]

Motorgyártásnál melozok,szóval ezt tudom :DDD

(#124695) bringasisti válasza Massmurderer (#124694) üzenetére


bringasisti
őstag

Bocsi de akkor még fejlődnie kell a szaktudásnak! Még a szocializmus végén volt a Kürt utcában egy maszek aki arra volt ráállva hogy az alumínium henger ami keménychrom bevonattal volt bevonva ha kikopott kapott egy öntöttvas hüvelyt és másik dugót."Hengerfej anyaga: perlites öntöttvas vagy sziliciumöntvény" ez 100 éves adat !

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#124696) trialboj válasza ShiTmano (#124693) üzenetére


trialboj
őstag

... de. :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124697) Zsohi


Zsohi
őstag

:))

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#124698) ShiTmano válasza trialboj (#124696) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Akkor legközelebb az általam elmondottak alapján végezd a műveletet, ne b@szd szét a vázad meg a hajtóműved. :) :R

Amikor visszaszereled akkor meg húzd rá a kontracsavart is a végén, hogy ne tudjon lelazulni a hajtókar.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#124699) 6030D válasza Tothgera30 (#124639) üzenetére


6030D
Ármester

Hol vettetek ilyen láncot?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124700) emiki6 válasza 6030D (#124679) üzenetére


emiki6
veterán

Ha nem csinálnád a kettlebellt, akkor más erőedzést kellene csinálnod, szóval ha szívesen csinálod, akkor tökéletes kiegészítés.
Nekem az edzőm most vett az OMA-ba súlyemelő keretet, meg rudakat, tárcsákat és útjára indította a barbelles edzéseket, így a heti 2 kettlebelles oldschoolt heti 1 barbell spékeli meg nálam. Gondolkoztam azon, hogy átmenjek e a Gymnastics Method-osokhoz, mert sok saját testsúlyos gyakorlatot meg akarok tanulni (csak az alapok: muscle up, zászló, függő és támaszmérlegek, lábemelés rúdhoz, hspu stb.), de még halogatom, mert lojális vagyok, nameg így olcsóbb. :D
Magamtól edzeni nem tudok rendszeresen sajnos. :D

Szerk: Ja, igen, az 500-as btwin kesztyűre nagyon mérges vagyok, fél óra alatt kihülnek az ujjaim benne... :(
Tudtok valami jót helyette, amit előtte ki lehet próbálni valahol?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.