Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124151) ZolkoW válasza trialboj (#124148) üzenetére


ZolkoW
őstag

Majdnem rákérdeztem, de mondom csak nem.... :D hát lehet, hogy mégis segítettem volna vele :)

Imbuszból van itthon egy rakás, több olcsó és 1-2 közepes minőségű készlet (Bondhust pl. inchesben vettem, de az mini készlet, máshoz használom), de az lidl-féle műanyag tokos T nyeles is ajánlható szerintem, pedálhoz is használtam már (az speciel 6-os méret, annál nagyobb ritkán kell, a kitámasztót mindenki csak lefelé szereli, ahhoz valami 8-as vagy 10-es kell, és bizonyos hátsó agyakhoz kell 12-es, de olyan még abba a nagy készletben sincs, az elég extra. 2-es alattit én biciklin még nem láttam, de való igaz, hogy a Shimano fékkarok szétnyitásához a másfelessel szoktam megnyomni azt a kis biztosítópöcköt).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124152) ivana válasza ZolkoW (#124151) üzenetére


ivana
Ármester

Integrált tengelyhez nem kell 8-as kivéve ha olyan icetoolz szerszámod van ami azzal működik. Négyszöghöz mindenképpen szükséges.

A shimano hátsó agyakhoz kell 10-es.

Én 2-est csak országúti féken láttam.

(#124153) benfolds válasza jjeahh (#124121) üzenetére


benfolds
őstag

irigyellek, hogy minden nap ilyen helyeken tekerhetsz. mondjuk én a medvéktől, farkasoktól paráznék. :B nem találkoztál még velük?

(#124154) Zsohi


Zsohi
őstag

Használ itt valaki tűgörgős csapágyat a hátsótagban, a megszokott perselyek helyet? Egész pontosan erre a szettre gondoltam. Szétszedtem atomjaira a nagy vasat(3 év után először :DDD) és nem meglepő módon pár dolog csere éretté vált, az egyik ilyen az alsó persely a rugóstagban és ha már szétbontottam gondoltam megérne egy próbát, csak egy kissé drága kísérletezgetni. A másik kérdésem a villával kapcsolatos, 3 év után úgy gondolom már illene kicserélni a szimeringeket, az első gondolatom a zöld SKF volt, csak ez is drága... Vajon megérhetik a pénzüket?

ja és még valami :D Kínai karbon felni, egész pontosan a Nextie. A hátsó felnim tele van kisebb nagyobb horpadásokkal, funkcionálisan semmi gondom vele, csak hát szerencsétlen igen le van harcolva. Teljesen véletlenül belefutottam ezekbe az olcsóbb kínai felnikbe, eddig abban a hitben éltem, hogy nekem ilyenem soha nem lesz, de most megláttam ezeket és hát tudjátok jól szerintem... :C Külföldi fórumokon egész jó véleményen vannak róla...

(#124153) benfolds: Én még a mai napig nem tudom eldönteni, hogy irigykedjek, vagy legyek hálás, hogy nem arrafelé lakom. Csodálatos táj a hátsókertben, vérszomjas medvékkel és kutyákkal. Mennyország, vagy a földi pokol.

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#124155) Massmurderer válasza benfolds (#124153) üzenetére


Massmurderer
őstag

Múlthéten,erdöbeli biciklizésem közbe elöször egy özzel,utána 2 vaddisznóval találkoztam.Pénteken este meg mikor tekertem haza melóból,a kerékpárút az erdö mellet van,2x is vaddisznó csörtetett át előttem.A második meg is állt az úton,szemeztünk is egy darabig :DDD Igaz én majdnem becsináltam :DDD

(#124156) benfolds válasza Massmurderer (#124155) üzenetére


benfolds
őstag

jó, hát az említett vadakkal én is találkozom szinte minden túrám alkalmával, sőt a környékemen a muflon sem ritka, de azért a medve egy picit más kategória, mint az őzike. :DDD mondjuk engem a vaddisznóval is mindig paráztatnak, de attól nem tudok megijedni. persze attól tartok, hogy kifut elém és nem tudok megállni, őzzel, szarvassal volt már nagyon necces szitum ilyen szempontból.

(#124157) Massmurderer válasza benfolds (#124156) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hát pedig vaddisznótól jobb félni,föleg ha kismalacok is vannak vele.Sógorom nemrég özzel ütközött,vagyis belefutott az őz mikor tekert biciklivel.Elsö kerék tropa lett,meg 3 hétig sántított sógorom.

Én anno mikor mentem Marosvásárhelyre busszal,hegy vagy domboldalt volt egy buszmegálló,medve ott guberált a szemetesbe.Megállt a busz,mindenki nézte meg fotózta a medvét :D Persze a medve nem hagyta abba a szemetes üritését :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124158) benfolds válasza Massmurderer (#124157) üzenetére


benfolds
őstag

nekem is van egy ismerősöm, aki biciklivel egy nem belátható kanyarban őzzel ütközött, neki törése is lett. amerre én erdőben járok, van egy hosszú, lejtős, bitumenes szakasz, ahol eléggé szoktam tépni. mivel főleg estébe nyúlóan vagy főleg este tekerek, nincs olyan, hogy ne fusson át előttem valamilyen vad. de volt olyan is, hogy egy irtózatos méretű szarvas állt az úton, alig tudtam megállni előtte. ahogy megindult, és érezted a paták kopogásán a tömegét...na azóta a kezem mindig a féken van ezen a szakaszon.
zöldfülű koromban nyáron este tekertem az erdőben, fülemben fülhallgatóval, szóval nem hallottam semmit a szarvas csörtetéséből, csak annyit láttam, hogy előttem kb. három méterre átvágtat az úton. utána átértékeltem magamban pár dolgot. :DDD

(#124159) Massmurderer válasza benfolds (#124158) üzenetére


Massmurderer
őstag

15voltam kb. ,haverokkal simsonal motoroztunk az erdöbe.4-5en voltunk,egyik havert én vittem.Egyik haver elöttem ment,többi utánunk jött.Megálltunk egy dombon cigizni.Cigizünk,dumálunk,egyszer csak elöttünk úgy 20-25m-re átcsörtet egy vaddisznó,utána 4-5 csikos kismalac,lesünk csak,egyszer csak a kismalacok után megint egy nagy vaddisznó.Megállt az úton,pár mp-et nézet,azt megindult felém.Haver eldobta a cigit,be a fák közé futott,én felugrotam a motorra,és amit birt,huztam neki.Vaddisznó egy darabig futott utánam,azt visszafordult.Vagy fél óra mulva mertem visszamenni,mondom meglesem havert él e még :DDD Volt valami kisebb fakupac,az mögé bujt be,de mire oda jutott,2x hasraesett úgy futott.Utána egy darabig nem is mentünk arra úgy f*stunk :D :DDD

(#124160) jjeahh válasza benfolds (#124153) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Medvékkel inkább erdőben lehet összefutni, de mi eddig szerencsére sikerült elkerüljük őket úgy, hogy dumálunk, zajongunk, ordítunk szünet nélkül. Farkassal azzal tavaly találkoztam, de szerencsére nem bántott.
A legveszélyesebb szerintem az, amikor kiérsz az erdőből, mert már mindenfele nyájak vannak 10-12 kutyával... olyankor ordíthatsz vagy csinálhatsz amit akarsz, úgyis megtámadnak és csak a szerencséd menthet meg. Sajnos emiatt semerre nem lehet nyugodtan tekerni tavasztól kb. október-novemberig, ahol tegnap voltam is 1 dombon 5 (!) esztena volt felhúzva :((( .

Massmurderer: "állt az úton,szemeztünk is egy darabig"
Flörtölt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124161) Massmurderer válasza benfolds (#124158) üzenetére


Massmurderer
őstag

De amúgy pénteken ami volt,az nem semmi :DDD Győrtöl 17km-re lakok.Győr mellet van egy hajléktalanszálló vagy mi a szösz,kerékpárút mellet.Tekerek a kerékpárúton,és mivel pocsék a világitás a biciklin(vacak 1 ledes lámpa) út meg úgye nem volt kivillágitva mint a településeknél.Szépen,nyugisan tekerek,pár autó ment el az úton,ilyenkor hálát adtam az égnek hogy bevilágitotta mi van elöttem,ép jött egy kocsi,és látom valami nagy kupac van a kerékpárúton.elöször azt hittem valami vad,be is voltam ijedve,megint jött egy kocsi,ép bevilágitotta elöttem a részt mikor láttam hogy egy csöves fekszik a kerékpárúton.Hát vazz,ha nem jön az az autó akkor,én pofára esek abba a csövesbe :DDD

(#124162) Hasaggymeg válasza Zsohi (#124154) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az állatok témához...ha elszakadsz a szubjektív ösztönösségtől és a reálisabb statisztikát nézed,akkor hamar kiderül hol vagy nagyobb veszélyben,a közúton,vagy jjeahh fórumtárs kerékpáros ösvényein.Persze a szubjektív félelemérzettel mindenképp meg kell küzdeni,és ezt én még 30 év Erdély után is tapasztalom itt a kis nyavalyás fóti Somlyón,a koromsötét ,téli délutánokon. :U

(#124161) Massmurderer ..."...pofára esek abba a csövesbe" A hajléktalan törvény óta csak joggyakorló állampolgár lettél volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124163) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#124162) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ja,tudom.Jogaik vannak :(((

(#124164) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Más...tegnap,jobb híján kilátogattunk a Cyclo-Cross Magyar Kupára.Cudar idő volt,5C°,szemerkélő eső és metsző szél,és eléggé vérszegény versenyt láthattunk.Dagonya nem volt,a "nagyok" versenye 2 (számomra,csakúgy mint a többi szakág versenyzője, ismeretlen :B ) fickó között zajlott,akik korban legalább 15 évre voltak egymástól,és ahol az idősebb az összesen talán 5-7 kör alatt utolérte,majd meg is előzte a fiatalabb és impozánsan izmos,elején legalább 150m előnnyel rendelkező vetélytársát.Volt egy kicsi,de annál meredekebb és technikásabb domb,ott mustráltuk a felhozatalt ahogy gyötrődik fel,majd le,hol gyalog,hol meg kerékpáron.Volt egy fickó aki egy kezdeti láncszakadás után végigszaladta köreit,végig tolva a kerékpárt ( :Y ),egy másik meg nyereg nélkül,a nyeregcsöve fölött egyensúlyozva nyomta le a távot.Gyerek versenyzők között volt vagy 3 rakrájder 520-as ( az XCnek nevezhető kerékpárok tették ki vagy 10-15%-át a résztvevőknek),de ott sem a kerékpár tűnt a szűk keresztmetszetnek. :DDD Amit furcsállottam az,hogy látszólag rengeteg időt veszítettek azzal,hogy a gyaloglás után visszacsatolják földes cipőiket,ami így látszólag még annál is kevésbé tűnt hatékonynak mintha taposóval nyomták volna. :F ...a legjobbak ugyanakkor nem is bajlódtak ennyit ezzel,mintha nekik valami jobb mechanizmussal lett volna ellátva pedáljuk. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124165) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#124164) üzenetére

Pedálból is van 5k-ért meg közel 100k-ért is, gondolom a drágább azért jobb minőség még ha nem is húszszoros a különbség (nyilván lineárisan drágul ez is mint minden).

Més que un club!

(#124166) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#124162) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sz@rban, húgyban fetrengeni, megfagyni nyilván sokkal jobb nekik...

(#124167) ZolkoW válasza ivana (#124152) üzenetére


ZolkoW
őstag

pedál alatt a pedált értettem :D - de való igaz, a négyszöges tengelyhez kell nagyobb is, ha imbuszos a csavarja. A jobb pedálokon nincs lapolás, csak imbusz, és ebben az esetben azt hiszem, 6-os a méret.
Erre írtam, hogy az elég komoly igénybevétel, de az olcsó Lidl-ös készlettel sem volt gondom eddig. Az jobban bánt ,hogy egybe volt csomagolva ugynannyi torx kulccsal, amik közül egyet használok, a féktárcsához.. Ja, 2-es nekem is csak bilincses markolathoz kellett, azt hiszem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124168) pc360 válasza Hasaggymeg (#124164) üzenetére


pc360
addikt

Csak én vagyok ezzel így, hogy kerékpáros létemre iszonyat nem hoz lázba más kerékpáros szenvedése? Ez a saras téma meg főleg, egy jóérzésű bringás kerüli a cipő és kopóalkatrész halálát, nemhogy még tapicskoljon is benne. Mire jó? :U

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#124169) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#124164) üzenetére


ZolkoW
őstag

az Eggbeater sokkal jobban öntisztul az SPD-nél, azon csak átnyomod a sarat. De nekem hiányzott a határozott kattanás, amikor helyére megy - amit egy sáros SPD sem csinál mondjuk :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124170) trialboj


trialboj
őstag

Lehet a héten lesz egy kis hó errefelé is, úgyhogy ma rendbe raknám a bringát, ha már a váltó rejtélyt sikerült megoldanom :C

A fék kábelek nagyon nagyon hosszúak, gondoltam egy ideig jó lesz így, de nem úgy tűnik, muszáj levágnom. Mivel a bleed kitből hiányzik a tölcsér, nem tudom utána kiereszteni a bubikat, ettől még használható marad a fék? (mondjuk mikor tegnap kipróbáltam nyúlós volt már alapból a fék)
Csak kint tudok dolgozni kb 5 fok van, ez gond lehet pl az olajnak, pl ha nagyon rossz lesz a fék, és muszáj utánatöltenem olajjal, akkor mivel most hideg van, több megy bele, ami tavasszal kitágul, és ráfolyhat a fékbetétekre, ez valós probléma?

Van bármi amire ez a videó nem tér ki?

Köszi

Amúgy azt hittem szeretek bringát szerelni, de lehet tévedtem, féket és váltót mindig utálom megpiszkálni, egyből érződik hogy nem olyan mint volt, és ez általában azt jelenti h rosszabb.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#124171) ZolkoW válasza trialboj (#124170) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem vészmadárkodni akarok, de én feltekerném a felesleget, és vagy akkor csinálnám, ha már jó idő van, vagy elvinném szervizbe. Ha már csináltad, akkor nem szóltam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#124172) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Azért ez így elég kemény: [link] :)

(#124174) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Haibike Greed 9.50... Sid XX, Sram XX1, Tune agyas ZTRCrest Mk2, Formula RO...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#124175) Napfénysüti válasza pc360 (#124168) üzenetére

Versenysport?
Aki sportolt valaha az tudja hogy ez adrenalin, dicsőség meg egyéb hasonló érzést tud kiváltani. Én egyszer kíváncsiságból kipróbálnám a ciklokrosszt de a saját technikát sajnálnám rá.

Més que un club!

(#124176) dunkel válasza Hasaggymeg (#124164) üzenetére


dunkel
őstag

Ki kéne egyszer próbáld, biztosan másképp fogalmaznál utána, sőt talán még tetszene is.
A kőbányai pálya néző szempontból jó, több helyet is többször érint a nyomvonal, nem sok az üresjárat.
Itthon ennek nincs még meg a bázisa, hogy legyen egy olyan élmezőny akik együtt mennek elöl. Egy-egy hiba, és az erőkülönbség ezeken a technikai pályákon már komoly előnyt/hátrányt jelentenek, nehéz onnan visszahozni bármit is.
Ha elszakad a lánc, akkor futás van, ha defekt van akkor kerék/belső csere a depóban. Nincs mese és nincs kifogás, itt nyomni kell ami kifér a csövön! :)

(#124175) Napfénysüti
Össze lehet hozni ilyen alkalmat pl. egy Hajógyári szigeten. Van egy technikailag nem túl nehéz de mégis a legtöbb lényeges elemet tartalmazó CX álya jó flow-val. Adunk alád egy bicajt és kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

(#124177) -=RelakS=- válasza 6030D (#124088) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy ez a sárvédő nem lesz hosszú életű a bringádon. Nekem az egyik tartószem egy rázós úton kettétört, és állóra blokkolta a kereket az elcsúszó sárvédő.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124178) Napfénysüti válasza dunkel (#124176) üzenetére

Te ilyen bringás helyen dolgozol? Megírod privátban hogy hol tudlak elérni ha esetleg aktuális lesz? :R

Més que un club!

(#124179) jjeahh válasza Tothgera30 (#124174) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kié, tiéd? Új bicó? Nekem kicsit sok az árnyalat, ezen a képen elvesznek a formák, de azért kéne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124180) Tothgera30 válasza jjeahh (#124179) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem új, csak perwollal van mosva. Azért van az az ár miért eladnám. ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#124181) 6030D válasza Hasaggymeg (#124164) üzenetére


6030D
Ármester

Gyere el a vácira, ha a kápolnánál állsz, elég sok mindent be lehet látni. :K
VácCross

eddie1978: az 5:30-es ezreket jelent, amit megnézek, mennyien tudnak úgy lefutni, hogy utána munkaképes lesz (átlag ember, 5-10 km táv). Vagy hogy viszi magával a váltás ruhát? Vagy hétfőn beviszi az egész heti pakkot kocsival? :)

-=RelakS=- vastag plexi az anyag, a tartók fémek, és ahogy mozog, elvileg nem a fém hajolgat, hanem maga a sárvédő. Mindegy, majd kiderül, ennél többet nem szántam rá, viszont nekem tökéletes. Heti kétszer fogom használni kb.

Tothgera30: ez nem a tesód váza, hanem egy másik, ugye? Hány kg a komplett bringa?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124182) -=RelakS=- válasza 6030D (#124181) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem pont az a fém cucc tört le, amibe belecsavarod a pálcát, és amihez a sárvédő van rögzítve. Maga a sárvédő tökéletesen jól van ezt leszámítva. Meg azt, hogy azóta már festőállványnak használtam :DDD
Mondjuk az enyém valami ilyen volt, a tiéd kb szemre hasonló. Az egyik rögzítőfül tört le az egyik oldalról. Ahogy látod, a két oldalon lévő két rögzítőfül valójában egy hajlított fémdarab.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124183) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#124182) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az utcai biciglire jó,másra nem.Kimész olyan sárvédövel az erdö szélére,elsö sárkupacnál megszorulnak a kerekek,jobbik esetbe letörik a sárvédö.

(#124184) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#124183) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Úgy rögzítettem, hogy együtt mozogjon a kerékkel (fully, P bilincs FTW)
Az erdőt bírta, a retek aszfalt rázását nem.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124185) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#124184) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ismerem azt a fajtát.A pálca nem fixen van rögzitve,hanem csuszkálni tud a tartóba nem?

(#124186) 6030D válasza -=RelakS=- (#124182) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ugyan ez, csak Spyral. Majd valahogy meghekkeljük, ha mégis eltörne, de annyit nem tud mozogni, mert nincs fél cm a gumi és a tartó csavarja között, illetve elöl meg a műanyag leffentyű ér bele a gumiba, de az is csak úthibánál.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124187) Tothgera30 válasza 6030D (#124181) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez egy másik Team váz. Súlyát még nem mértem, RS1-el 8,9kg a hivatalos adat, de írnak itt mindent.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#124188) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#124174) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van 10 fog különbség az első és a legnagyobb hátsó között?

(#124176) dunkel ...nem értettem soha ezt a vékony-kerekes,kos-kormányos terepezést,nem is vonz.Ugyanakkor a verseny után szívesen mentem volna enyémmel egy mért kört,csak úgy hirtelen felindulásból. :DDD

(#124181) 6030D+(#124168) pc360...ha időm engedi elmegyek,mert egy igazi dagonyásat szívesen megnéznék,szerintem érdekes az ember elszántsága és tűrőképessége.Ugyanakkor persze számomra ez egyik ága a kerékpározásnak,mely talán a legmesszebb áll tőlem.Ennél már a monoton országútizás is jobb,én is kissé úgy érzem egy cyclo-cross versenyen nem rendeltetésszerű felhasználásnak vagyunk tanúi. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124189) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#124172) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Trükk az egész,ilyen hegy nincs is,hisz alig mászott egy kicsit és máris fél órát ereszkedett. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#124190) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#124188) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha jól sejtem pont annyi, de a 11-46-os sort biztosan elbírja.

#124191 Napfénysüti: Persze, hiszen 1902-től már versenyeztek CX összejöveteleken. 1970-re pedig már az egyik legnépszerűbb bringás sportág volt tőlünk kissé nyugatabbra.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#124191) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#124188) üzenetére

Rendeltetészsszerű hisz arra találták ki.

Egyébként nézz csak utána mennyire régi sport a ciklokrossz, meg fogsz lepődni de sokkal-sokkal öregebb mint a MTB-ozás. :K

Més que un club!

(#124192) Because válasza Napfénysüti (#124191) üzenetére


Because
őstag

ahogy én nézem: a fékkarokat csak egy bilincs tartja így könnyen elhagyhatod ha azokon tenyerelsz terepen, alsó fogásban nagyon előre kerül a súlypont és az egész koskormányt csavarod kifelé a kormányszárból, szóval félelmetes :D viszont a bringák marha jól néznek ki :DDD

(#124193) jjeahh válasza Tothgera30 (#124180) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyan ritkán tol a topiklakók többsége bringaporn képet, hogy felejtem el kinek milyen bringája van, egyedül 6030D fókáját (Meridáját), Hasaggymeg kockáját és Runner elektromos szamarait voltam képes megjegyezni, ők gyakran mutogatják mijük van :DDD
szerk: Tobee kosaras Speci enduróját, meg trialboj bergamontját kifelejtettem, bár utóbbit stravan látom sokat :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#124194) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#124185) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, azzal állíthatod be a távolságát. Persze, a csavart meg kell húzni, hogy ne csúszkáljon ténylegesen :D

6030D
Szerintem simán a rázkódás csinálta ki.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124195) Dr. Gonzο válasza jjeahh (#124193) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Sajna nekem mint "újonc" bicajosnak, még nincs téli ruházatom, így csak irigykedem az általatok feltett képekben. Jövőre remélem be tudok ruházni egy komplett szettet és tudok képeket is lőni majd a téli Zengőről.

(#124196) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#124190) üzenetére

Belgák meg hollandok a mai napig imádják ezt a sportot, náluk nagy hagyománya van. :)

Més que un club!

(#124197) Massmurderer válasza Dr. Gonzο (#124195) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem kell oda téli bicajos ruházat :D Nem a ruha teszi az embert,hanem a bicaj :DDD

(#124198) Massmurderer válasza jjeahh (#124193) üzenetére


Massmurderer
őstag

Azért énis toltam fel a hófehér paripámról képet :DDD :DDD :DDD

Amúgy én úgy vagyok vele,hogy nem szégyen az ha valakinek nem telik fél milás,vagy több milliós biciklire.Nem mindenki teheti meg hogy annyit áldoz ennek a hobbinak.

[ Szerkesztve ]

(#124199) 6030D válasza jjeahh (#124193) üzenetére


6030D
Ármester

Jelenleg 4 bringát "használok", az említett Focuson, Meridán kívül a hétvégén linkelt acél Caprine-t, valamint téli görgőzéshez lenyúltam most öcsém Caprine Forest-jét is. :DDD Egy öröm végigszámolgatni, mire mit kell költeni a következő hetekben :N

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#124200) jjeahh válasza Dr. Gonzο (#124195) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tavaly amúgy nekem sem volt normális téli ruhám, utcai öltözetben nyomtam hegyen :D . Sőt, most sem bringás cuccokban tekerek télen, a nadrágom valami szűkebb szárú Thinsulate-os snowboardos cucc, a kabátom egy szélálló Volcom (talán ez is snowboardos), a cipőm meg egy "sima" deszkatalpú Goretex-es Lowa bakancs. Ezek sem olcsók, de legalább túrázni is alkalmasak...

Amúgy ez a Goretex betét m*rhajó cucc, tegnap is nem elég, hogy sárban-olvadó hóban nem ázott be, amikor itthon slaggal alaposan lemostam róla a szutykot, akkor sem :))

6030D: Tényleg, Caprine :DDD

Massmurderer: Eh, az én vasam is olcsó volt, asszem átszámolva úgy 100k... igaz azóta lehet, hogy még egy annyit ráköltöttem, kb a fékek meg a kerékszett még a régi rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.