Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Theory66 válasza crok (#34197) üzenetére


Theory66
aktív tag

Megcsináltam a logot, fel is töltöttem, a kernel wakeup reasons részen ott is vannak a wakelock detector által kiírt dolgok. Ez a rész kell nekem vagy máshol kell megnézni?

(#34202) crok válasza Theory66 (#34201) üzenetére


crok
Topikgazda

A diagramot is végig kéne nézni hogy hol van kernel-only wake pl. vagy hogy van-e app ami folyamatosan foreground-ban van. Az hogy valami eszköz miatt nem tud elmenni az lehet egy szenzor is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34203) guftabi96


guftabi96
addikt

[Infó a MIUI11-ről: támogatott készülékek stb]
A Note 4(x)-et nem kell keresni egyik listában sem... De a Redmi 4x megkapja...

#KeepFightingMichael

(#34204) Peterhappy válasza crok (#34176) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, nekünk múltunk van :) Elismerem, nem kíméltem szegényt, pedig mindig minden értékemre nagyon-nagyon odafigyelek. De hiába hordtam tokot, az letört róla és míg beszerzés alatt volt az utódja, taknyoltam a bringával, szépen "viseltessé" tettem. Onnantól kezdve már okafogyottá vált a tok, látszik is rajta. Mindettől függetlenül vigyáztam rá és becsültem (és becsülöm), de azt még feltétlen meg kell jegyeznem, hogy még egy ilyen csúszkálós telefonom nem volt, kb. ha ránéztem az asztalon, már attól majdnem leesett róla... :)

(#34205) crok válasza guftabi96 (#34203) üzenetére


crok
Topikgazda

Amíg nincs forrásmegjelölés és az nem egy c.mi.com vagy egy miui.com link addig ez semmi, ez félinformáció (nyilván az újabb készülékek validak, de a többi..) tele a net ilyen listákkal, gizmochina meg indiatoday meg mittudomain', egyiken rajta van, másikon nincs..

Most ha azt mondom hogy ezen pont nincs de itt az instant letölthető zárt kínai béta fastboot MIUI 11 ROM Mido-ra:
http://hugeota.d.miui.com/9.9.24/miui_HMNote4X_9.9.24_262d7134b6_7.0.zip

Akkor lesz vagy nem lesz globál? Érted.. :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34206) kanyi51 válasza guftabi96 (#34203) üzenetére


kanyi51
senior tag

Most a mienké konkrétan melyik? Tök összezavart a lista
Nem Xiaomi Redmi Note 4 ?

[ Szerkesztve ]

(#34207) crok válasza kanyi51 (#34206) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi Redmi Note 4 vagy Xiaomi Redmi Note 4X néven szokott lenni de általában melléírják az is hogy Snapdragon (lévén az MTK-val szerelt Nikel már szerintük is EOL és az be is volt jelentve már). Vagy HMNote4XGlobal ha gyári MIUI ROM-ot keresel mondjuk. De láttam már olyan "listát" amiben Redmi Phone 4 néven szerepelt :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34208) kanyi51 válasza crok (#34207) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen én általában a "mido" szerint szoktam nézegetni, de ez se mindég van feltüntetve akárcsak a Snapdragon.
Amúgy meg lehet keverni vagy legalábbis nekem sikerül:) Bár úgy tudom a mienk is EOL már, vagy nem?
Kösz a felvilágosítást :)

(#34209) crok válasza kanyi51 (#34208) üzenetére


crok
Topikgazda

Hivatalos info nincs arról hogy EOL lenne, meg - ahogy linkeltem is - kínai zárt béta MIUI 11 fastboot ROM már van.. szóval.. ez van :D

Ehhez még van két mostani cikk linkem:
@XDA de ebben sincs forrásmegjelölés viszont a Redmi Note 4 linkje alapvetően a Mido fórumba dob be és ott is ott van a kínai zárt béta MIUI 11 fastboot ROM linkje
@Reddit és ebben sincs forrásmegjelölés. Viszont itt is az van, hogy a Mido csak a kínai ROM-os listában van benne..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34210) kanyi51 válasza crok (#34209) üzenetére


kanyi51
senior tag

Azt a zárt bétát én feltudom tenni, müködni fog? vagy nem is érdemes egyelöre vele szprakozni, én még nugáton vagyok Xiaomi eu-n

(#34211) crok válasza kanyi51 (#34210) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez is Nougat.. és kínai.. kínai és angol nyelv van benne csak.. elindul vele a telefon de úgy igazán semmit nem fogsz tudni vele kezdeni, nincs Google se semmi benne természetesen de legalább tele van "csirkelábas" appokkal - ezért nem is osztottam meg az elsőt se (ez már a második amiről tudok).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34212) kanyi51 válasza crok (#34211) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem köszönöm, akkor felejtős:)

(#34213) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok,

Hozzám került egy RN4SD amit rendbe kéne tennem, gondoltam vissza varázsolom gyári állapotra (MIUI). LOS 15.1 van most rajta, felraktam az OrangeFox R9.0 a recoveryt, bootloader állapotáról nincs infóm.
Odáig jutottam, hogy a /vendor /cust csere miatt nem megy fel a MIUI V10.2.1.0.MBFMIXM.zip.
croc leírása alapján feltenném a fastboot ROM-ból a cust.img-t, de ott a példában már fent van a MIUI, nekem meg ugye még LOS-van.

Ebben az esetben is mehet a cust.img és utána a MIUI stable zip install?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34214) crok válasza Sequadon (#34213) üzenetére


crok
Topikgazda

Huu, nálad több félreértés is van..

- Custom recovery-t nem tudsz feltenni ha nincs nyitva a bootloader - vagyis 100% nyitott a bootloader-ed.

- Nem tudom miért a V10.2.1.0.MBFMIXM ROM-ot akarod feltenni - az ugyanis M-el kezdődik vagyis 100% kizárt hogy az a Mido-hoz tartozna, ugyanis az M jelentése Marshmallow és MIUI 10-el NINCS a Mido-ra Marshmallow ROM.. Az a ROM meg a Nikel-hez lesz jó, aminek a SoC-ja MTK, ez a telefon (mármint a fórum amiről szól) pedig Mido és a SoC-ja Snapdragon.

- A leírásban a példában azért van MIUI használva mert a /cust használatának kizárólag MIUI alatt van értelme ugyanis az a partíció olyankor arra való hogy területspecifikus appokat és beállításokat tudjon onnan áthúzni a rendszerbe a MIUI.

Ha gyári állapotra akarod hozni akkor először is nézd már meg hogy MTK vagy Snapdragon az a telefon.. Mido-e vagy Nikel.. mert baromira nem mindegy. Aztán tegyél rá gyári ROM-ot, fastboot-al vagy recovery-vel de ha tényleg gyári állapot kell akkor fastboot (csak döntsd el azt is hogy a bootloader-t visszazárod-e vagy nem).

Mindenesetre itt az legfrissebb global MIUI 10 a Mido-hoz:
Recovery:
http://bigota.d.miui.com/V10.2.3.0.NCFMIXM/miui_HMNote4XGlobal_V10.2.3.0.NCFMIXM_e1a82195b6_7.0.zip
Fastboot:
http://bigota.d.miui.com/V10.2.3.0.NCFMIXM/mido_global_images_V10.2.3.0.NCFMIXM_20190128.0000.00_7.0_global_ded3edb1b6.tgz

Az OrangeFox amúgy megakadályozza majd hogy a recovery-t újraírja a ROM ZIP (vissza a gyári Mi Recovery-re) de azért én utána visszaflash-elném a recovery-t, csak a biztonság kedvéért (meg nézd meg utána hogy a DM Verity ki legyen kapcsolva, különben nem fog bootolni a gyári ROM - már ha meg akarod hagyni a custom recovery-t.. de ha gyári kell mindenből akkor ugye mindegy, akkor viszont recovery ROM-hoz használj TWRP-t vagy eleve tedd fel MiFlash-el a fastboot ROM-ot, ez lesz neked a legbiztosabb IMHO).

Meg amúgy miért kell rendbetenni? Mi a baja?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34215) Sequadon válasza crok (#34214) üzenetére


Sequadon
tag

Régen mókoltam már szerencsére, akkor sem voltam mindennel tisztában. :B

- Áh értem, akkor nyitott a bootloader.
- SD verzió a készülék, innen töltöttem le a ROM-ot, de látom már hogy itt MTK-t ír, ezt nem vettem észre. Picit félrevezető, ezek szerint innen a Note 4X verziót kell választani.
- Maradhat az OrangeFox és nyitva a BL, csak a LOS helyett kéne a legfrissebb MIUI.

Akkor leszedem a linkelt recovery ROM-ot (zip) és OrangeFox alól install. De hogyan csinálok a /vendor-ból /cust-ot?

Rendbetétel alatt a formázást és a legfrissebb gyári ROM telepítést értettem, nincs baja.

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34216) crok válasza Sequadon (#34215) üzenetére


crok
Topikgazda

"Akkor leszedem a linkelt recovery ROM-ot (zip) és OrangeFox alól install. De hogyan csinálok a /vendor-ból /cust-ot?"

Leszedheted onnan is vagy az Összefoglalóban eleve ott van a hivatalos Mi link is.
OrangeFox alól installálod a recovery ZIP-et és meg is vagy szerintem, max a DM Verity ami marad de azt az OrangeFox eleve kikapcsolja alapból (úgy emlékszem). A /vendor-ból majd a recovery ROM csinál /cust-ot, neked azzal nem kell úgymond törődni, annyi, hogy ami leírást láttál tőlem abból állíts vissza a /cust tartalmát és kész (hogy régiót tudjon váltani helyesen).

Biztos nem lenne egyszerűbb a fastboot ROM bootloader visszazárás nélkül, egyből utána egy OrangeFox installal?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34217) Sequadon válasza crok (#34216) üzenetére


Sequadon
tag

Felraktam recovery-ből, utána wipe-nál viszont azt írja: failed to mount /cust
A rendszer betölt, de jelszót kér... Az előző gazdának volt jelszó, de az kikapcsoltam mielőtt nekiálltam volna (egyébként pedig nem az a jelszó).
Ez mi?

Fastboot is jó lenne csak driver gondom van céges gépen, COM porton nem látom a telót, device alatt nem COM3 van hanem egy random bet/számsor. Ezt a driver aláírás ellenőrzést nem tudom kikapcsolni, max majd otthon.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34218) crok válasza Sequadon (#34217) üzenetére


crok
Topikgazda

A /cust wipe nem gond: a Mount gomb alatt állítsd át és ne legyen mount-olva se a /vendor se a /cust

"Az előző gazdának volt jelszó, de az kikapcsoltam mielőtt nekiálltam volna (egyébként pedig nem az a jelszó)."

Értem, jelszót kér.. de mi kéri? A Mi fiók jelszót kéri? Az utolsónak beléptetett Google fiók jelszót kéri? Mert nagyon nem mindegy.. főleg hogy most előtte LOS volt fent és azt nem írod milyen jelszót töröltél (a lockscreen-t? Nem az kell ide valszeg.) Mi fiókból LOS telepítés előtt le volt választva? Mert ha még mindig a régi felhasználó (LOS telepítés előtti) Mi fiók jelszavát kéri a Mi FRP miatt azzal nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni)
Az a baj, hogy ha ez a Mi FRP akkor ott a MiFlash lesz max a megoldás (de még akkor is cinkes ha nem lett kiléptetve az előző ember Mi fiókjából mert úgyis vissza akarja majd léptetni amint netet adsz neki), recovery alatt ez nem egy egyszerű story.

Nem tudom milyen COM portot nézel, az egy teljesen más mód, Logout blogomban ott a az ADB telepítőcsomag driverestől mindenestől. Csináld olyan gépről amit te uralsz vagy a cégesre tegyél egy VirtualBox-ba valami random WIndows-t ideiglenesen, az USB portot meg add át a virtuális gépnek miután fastboot módba tetted.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34219) Sequadon válasza crok (#34218) üzenetére


Sequadon
tag

Ez a szöveg csak magyarul.

Tulaj Mi fiókjából le van már választva, de megvan a jelszó is hozzá de nem fogadja el. :/

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34220) crok válasza Sequadon (#34219) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm.. ez nem Mi FRP és nem is Google..
Ez a rendszer indítását gátló jelszó.
/data wipe volt mielőtt belekezdtél?
Mert kéne ugye.
Meg az OrangeFox-ban van olyan, hogy ROM security eltávolítása - azt próbáld meg még.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34221) Sequadon válasza crok (#34220) üzenetére


Sequadon
tag

Igen, data format hiányzott. Viszont a Mi acc-ban még hozzá volt kötve az előző gazdihoz. Gondolom előbb lett kikapcsolva és utána kitörölve a cloud-ban. A helyes jelszóval továbbment. Köszönöm a segítséget! :R
Most végigmegyek az eladás előtti tennivalókon. Amúgy frissül még OTA a rendszer? Biztonsági csomag tavaly decemberi. :F

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34222) crok válasza Sequadon (#34221) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt a világon több ezer ember szeretné tudni hogy lesz-e még globál ROM OTA erre a készülékre, pont volt is róla szó 10..12 hsz-el előtted..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34223) guftabi96 válasza crok (#34205) üzenetére


guftabi96
addikt

Bevallom nem néztem utána. Szinte egymás után jött velem szembe sok MIUI-s hír, azt hittem volt valami bejelentés-féle. :B :R

#KeepFightingMichael

(#34224) crok válasza guftabi96 (#34223) üzenetére


crok
Topikgazda

Lányok-fiúk, már tudnátok róla szerintem ha lenne ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34225) stefanov


stefanov
csendes újonc

A telefonom nemrég frissített 10.2.3ra, amit nem akartam, de ez van. Most a hangerő gombok a média hangerőt állítják, lehet elnyomtam valamit az elején. Lehet ezt átállítani?
A másik, korábban véletlen törlődött a gyári téma szerkesztő app, ezt valahonnan vissza lehet rakni, vagy legalább a teljes visszaállítás vissahozza?

(#34226) crok válasza stefanov (#34225) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyári rendszerappot nem lehet csak úgy törölni. Más tippem van rá mi történhetett..
Nagyon régi ROM-ról állhattál át v10.2.3.0-ra, igaz?
Még lehet hogy MIUI 9-ről? 2018 március előtti ROM-od volt előtte? Olyan v9.2.2.0 körüli?
Ugyanis a GDPR miatt a témaszerkesztőt az EU tagállamaira állított régióval egyszerűen kiszedték a ROM-okból (de a régiót Szerbiára állítva pl. ment anno, ez biztos..). De ebben a 3 hozzászólásban le van írva a témaszerkesztős módszer ha témát akarsz feltenni [1] [2] [3] plusz egy kiegészítés.

A hangerőgomb mizéria.. na, az MIUI 10 újítás. Megszoksz vagy megszöksz dolog.. Innentől - ahogy linkeltem - max. annyi, hogy a kis hangerőállítón jobb oldalt megnyomod a nyilacskát és akkor előjön a többi is és állítgatod.. átállítani ezt a viselkedést konkrétan nem lehet csak egyféleképp de az utána lesz macerás: fejlesztői menüben kikapcsolod a MIUI optimalizációt.. na akkor ez visszaáll a régibe ellenben pl. elvész az összes eddigi app engedélyed és mindenre is rákérdez majd a rendszer hogy megadod-e (voltak appok ami nem voltak erre jól felkészítve és nem szóltak hogy amúgy csak az engedély hiányzik és ahelyett hogy kérték volna egyszerűen bezáródtak.. kivételkezelésből egyes) meg nem tudom mi egyéb állítódik majd el. Ha bevállalod egy próbát megér (mármint tuti visszaáll csak hogy mást mit csinál még..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34227) djtörök


djtörök
senior tag

A pixelexperience karbantartója is bejelentete telegrammon, hogy októbertől nem ad ki több frissítést..na fasza, pedig egész jól megbarátkoztam vele.

(#34228) crok válasza djtörök (#34227) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem teljesen értem azt a bejelentést se..

"Okay guys so all donations are stucked in bank and RBI has put restrictions on all transactions

U guys can further google abt it

So i wont be continuing updates for October month"

Lesz időm megkeresem privátban hogy most akkor felhagy teljesen vele vagy csak az októbert akarja kihagyni.. mert amúgy már egy K20-at használ egy ideje.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34229) stefanov válasza crok (#34226) üzenetére


stefanov
csendes újonc

Talán 9.5 ről frissített, de nem biztos, erről rosszakat írtak, így nem akartam váltani.
A törlés úgy sikerült, feldobta a tisztítást, miközben indítottam, feltűnt, milyen nagy megákat írt. Utána konstatáltam, hogy törölte az appjaimat, a gyári téma szerkesztőt is. Pillanatnyi elmezavar, szeretném visszatenni.
A hangerő a mostani frissítésig jó volt, ez így egy kapitális f@sság.
Lehet szoftvert kéne cserélni.

(#34230) crok válasza stefanov (#34229) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor úgy volt ahogy mondtam..
Nos, bootloader nyitás és utána azt teszel vissza amit csak szeretnél, ha a 9.5.x.y jó volt akkor azt.. de biztos lehetsz benne hogy a téma app akkor a 10-re frissítés miatt ment el (a GDPR tiltás miatt) és hogy a tisztító ha törölt is appot az csak általad telepített app volt (a téma app akkor már rég nem volt ott, ez sicher).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34231) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Egy bosszantó apróság amit nem tudtam megoldani:
Amikor jön egy bejövő hívás néha random nem világosodik ki a képernyő...
Találtam pár leírást amit végigcsináltam, de nem gyógyult meg.
Ha lenne még valakinek tippje megköszönném :R

-= No way back from Here =-

(#34232) stefanov válasza crok (#34230) üzenetére


stefanov
csendes újonc

Köszi a tanácsot! 10.-re egy hete frissült, a végzetes tisztítás meg tavaly volt, több más gyári ikon is elveszett, de azok nem is hiányoztak. ;]
A visszaállítással megoldódna a hangerő problémám is?

(#34233) crok válasza stefanov (#34232) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát végülis meg..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34234) vornia válasza crok (#34209) üzenetére


vornia
senior tag

Szia Crock!

Ez mennyiben különbözhet az általad ebben a hsz-ben említett romtól?
[link] (a miuihu rom)
Illetve valaki próbálta már?

(#34235) jemy válasza vornia (#34234) üzenetére


jemy
tag

most próbálom feltenni, de nem akar a telepítés végigfutni! 😞

(#34236) vornia válasza jemy (#34235) üzenetére


vornia
senior tag

Hát én éppen a kínai piac közepén vívódom,kezdjem vagy ne kezdjem :DD
43%-on kicsit merész próbálkozás lenne

[ Szerkesztve ]

(#34237) jemy válasza vornia (#34236) üzenetére


jemy
tag

nem sikerült feltennem, nem futott végig a telepítés!

(#34238) pulutodurumo válasza jemy (#34237) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez tuti a Snapdragonos Note 4-hez való, és nem az MTK-s hoz?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34239) jemy válasza pulutodurumo (#34238) üzenetére


jemy
tag

igen, most kaptam az infot recoveryt kell cserélni!

(#34240) vornia válasza jemy (#34239) üzenetére


vornia
senior tag

Ja hát nekem.nem.is.latta a twrp a leszedett zipet

(#34241) jemy válasza vornia (#34240) üzenetére


jemy
tag

rajen irta a miui.hu csapatból, idézem:
Mido-sok cseréljetek TWRP-t gyárira a twrp.me oldalról.
https://eu.dl.twrp.me/mido

(#34242) vornia


vornia
senior tag

Hogyan tudnám redwolf twrp alól frissíteni a twrp-t?

(#34243) jemy válasza vornia (#34242) üzenetére


jemy
tag

az install menüben alul van olyan hogy install image, ha jól rémlik!

(#34244) vornia válasza jemy (#34243) üzenetére


vornia
senior tag

Köszönöm,megvan.Siker?Üzemel már? :D

(#34245) jemy válasza vornia (#34244) üzenetére


jemy
tag

köszi, este én is megpróbálom.

(#34246) jemy válasza jemy (#34245) üzenetére


jemy
tag

a legújabb twrpvel se megy nekem!

(#34247) vornia válasza jemy (#34246) üzenetére


vornia
senior tag

Nekem sem, ráadásul az előző miuhu zipre közli a twrp hogy corrupted, miközben abból volt telepítve az eddigi verzió.Vicces.
Szenvedek vele, az előző backupot sem találja meg

(#34248) crok válasza vornia (#34234) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudom, név alapján (9.9.26) a harmadik napi frissült (vagyis a zárt beta) kínai MIUI 11 lenne az alapja. Nem vagyok benne biztos hogy ezt éles telefonra jó ötlet feltenni.

Nem gondoltam hogy valaki még használja a RedWolf-ot, ne használjátok, sose volt treble compatibilis az eredetije, még a jóval a hivatalos után kiadott unofficial (ami már épp treble compat. volt) is minimum másfél éves TWRP-re alapul.
RedWolf alól install-ban van Image install, ott szépen a most letölthető utolsó TWRP-t kiválasztod és mikor rákérdez hova menjen az image akkor recovery-t kell megadni.

De úgy látom megy már a diskurzus MIUIHU-n. Log nélkül nem sokat tudnak se ők se én mondani hogy miért áll meg. A log TWRP menüben kiválasztható hogy el legyen mentve, azt utána a saját filemanager-ével tedd olyan helyre ahonnan már MTP-vel elérhető aztán megnézzük. (Festünk-felújítunk, nincs most annyira idő..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34249) vornia válasza crok (#34248) üzenetére


vornia
senior tag

Szerencsére nem próbáltam még trebble romokat :D
Visszamásoltam pc ről az előző miuihu romot,így most visszaállt minden.
Megvárom míg kiderül a bibi :D
Te meg foglalkozzál a kecoval az a fontos ;]

(#34250) crok válasza crok (#34228) üzenetére


crok
Topikgazda

Pixel Experience ügyben:

Kérdés: So U are dropping Redmi Note 4?
Válasz: No

A bérléssel van gond (kapott ugye némi pénzmagot de nem tudja átmozgatni a hosting szolgáltatóhoz - ha jól veszem ki mert elég zavarosan ír..) meg azzal hogy nekik most lesz valamiféle vizsgázás majd megint októberben (ezt írja most).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.