Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) crok válasza [lAyCsI] (#26992) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, Telegramon ezt a választ kaptam eddig mindenhonnan. A TWRP.me-n levő changelog csak a generális változásokat tartalmazza, de a device tree-ben levő változások külön nincsenek listázva sajnos.
A biztonság kedvéért írtam Abhisek-nek (aki a TWRP maintainer-e a Mido-nak) de még nem válaszolt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27002) crok válasza pulutodurumo (#26999) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem. Vagyis a kérdés nem teljesen ez volt.
TWRP frissítése TWRP-ből:
Install menüben két lehetőség van: zip vagy img
Itt img-t kell választani, majd az új file-t tallózni és megadni
hogy recovery vagy boot (vagyis maga a kernel) lesz az img:
- a /boot-ban van a kernel (és legtöbb tartozéka..)
- A /recovery pedig értelemszerűen a recovery-nek fenntartott partíció.

A bootloader megint más: nem olyan szoftverréteg ami kapcsolatot tartana bármivel is. Arra való, hogy a Boot ROM lefutása után elindítsa a kernelt (vagy igény esetén a recovery partícióban levő kernelt). A kernel lesz az a réteg amire gondoltál, de a BIOS (vagy EFI) hasonlat tényleg nem szerencsés - ugyanis PC-n is van bootloader, ott is van tulképp' stage1, stage2 (pl. ahogy a GRUB működik).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27003) kanyi51 válasza gabe_ (#27000) üzenetére


kanyi51
senior tag

tehát akkor a TWRP-böl lehet simán instalálni, a .zip fájlt és annyi? OK kösz

[ Szerkesztve ]

(#27004) vornia válasza crok (#27002) üzenetére


vornia
senior tag

Tehát nekem a recoveryt kell kiválasztani,hiszen azt akarom újabbra frissíteni.

(#27005) Tomi_Sci válasza Archttila (#26986) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

:R Ki fogom próbálni, köszi. Az aptX fontos lenne nekem.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27006) gabe_ válasza kanyi51 (#27003) üzenetére


gabe_
őstag

Igen, legalábbis nálam nem volt gond. Így ráadásul a telepített programjaim, és a beállításaim is megmaradtak

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27007) kanyi51 válasza gabe_ (#27006) üzenetére


kanyi51
senior tag

Az nem baj , hogy az ami fenn van az Stable, ez meg nem az, attol menni fog? és a frissítések jönnek majd?

(#27008) gabe_ válasza kanyi51 (#27007) üzenetére


gabe_
őstag

Én egy régebbi miuihu-ra telepítettem...
Hogy fog-e rá frissítés ota-n érkezni? Fogalmam sincs. :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27009) Attipapa válasza Rickeffe (#26994) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Légyszíves ne kóstolgass! Csak segíteni szeretnék azoknak akik hasonlóan gondolkodnak mint én.
Ha nem tetszik amit írok,légy nagyvonalú és halggass.
Nem kötelező hozzászólni. Itt kaptam felkérést arra,hogy a 4pda-n szerzett infókat osszamm meg. Ha ráérsz keresd vissza,hogy ki kért meg. Jó elfoglaltság lesz szerintem,legalább addig sem kötekszel.

(#27010) Trailblazer válasza gabe_ (#27000) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem olyat az OrangeFox csinált, sietve tértem is vissza a moddolt ruszki TWRP-hez...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27011) jemy


jemy
tag

https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528041143

epic rom miui 10

(#27012) vornia válasza Attipapa (#27009) üzenetére


vornia
senior tag

Helló!
Nálad működik a képernyőzár?Nekem simán felold nem kér semmit.(miui 10)

Gabe
Feléd is ez a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#27013) vornia válasza jemy (#27011) üzenetére


vornia
senior tag

Jujjuj 😋

(#27014) [lAyCsI] válasza crok (#27001) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Értem, köszi!
Azon töprengek, ha BL-ba futok vissza tudom - e valahogy rakni az előző verziót?

-= No way back from Here =-

(#27015) crok válasza [lAyCsI] (#27014) üzenetére


crok
Topikgazda

Termeszetesen igen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27016) vkp válasza gabe_ (#26997) üzenetére


vkp
aktív tag

Nálam is felment, xiaomi.eu utolsó verzióra raktam fel, minden beállítás és program működött, egyedül a Vibert kellett regelni.

(#27017) gabe_ válasza vkp (#27016) üzenetére


gabe_
őstag

Nálam eddig (egy fél napja) semmi gond, minden tökéletesen, simán működik, azt hiszem tetszik a Miui 10. :)
Marad.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27018) faja0124


faja0124
tag

Sziasztok !
Ha MiFlash-el rakom fel a romot és clean all and lock van be jelölve akkor vissza zárja a BL?

[ Szerkesztve ]

(#27019) ux1 válasza faja0124 (#27018) üzenetére


ux1
addikt

Igen, vissza zár így.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#27020) faja0124 válasza ux1 (#27019) üzenetére


faja0124
tag

Köszi

(#27021) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Gmail új levél értesítés wifin egyből jön, mobilneten nincs. Ötlet?

(#27022) crok válasza Gézengúz (#27021) üzenetére


crok
Topikgazda

Mobilnet letiltva GMailnek a Biztonsag app / adatforgalomban?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27023) Gézengúz válasza crok (#27022) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nincs letiltva.

(#27024) crok válasza Gézengúz (#27023) üzenetére


crok
Topikgazda

Mas se megy vagy csak a GMail?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27025) Gézengúz válasza Gézengúz (#27023) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megvan.

Alkalmazásból.

Beállítások
jobb oldalt fent 3 pont
fiókok kezelése
szinkronizálás
Csak wifin, pipa ki.

Régi telómon ez alap volt.

[ Szerkesztve ]

(#27026) beninho97


beninho97
csendes tag

Milyen az akksiidő miui10-en? Aki feltette mit tapasztalt eddig? Jobb mint pl a global 9.5.11?

(#27027) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Megváltam a Note 4-emtől, úgyhogy távozok egyben a topicból. Maradok Xiaomi vonalon, de "újítok". Kösz mindenkinek a sok-sok segítséget, sziasztok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27028) kanyi51 válasza gabe_ (#27017) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem tudom ujlenyomattal feloldani a telot, csak a képernyözárig old, majd be kell irnom a jelkodot.
Valami 5let?

(#27029) [lAyCsI] válasza crok (#27015) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sajna elhasalt az install :)
tudnál segíteni hogyan tudom visszarakni az előző verziót?
letöltöttem újra és felraktam a telefonra, ellenben most hogy nincs TWRP hogyan tudnám installálni?
köszi előre is!

-= No way back from Here =-

(#27030) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#27029) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sikerült megoldani :)
mindenesetre valami gond van ezzel az új TWRP-vel treble fronton :U

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#27031) gabe_ válasza beninho97 (#27026) üzenetére


gabe_
őstag

Az akksihasználat nálam eddig így néz ki:

kanyi51: én nem tapasztaltam ilyesmit, esetleg próbáld meg törölni az összes ujjlenyomatot, meg feloldó mintát, és újra felvenni az ujjlenyomatot.

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27032) kanyi51 válasza gabe_ (#27031) üzenetére


kanyi51
senior tag

Valamiért nem vált be, ment vissza a régi. Nem volt arcfelismerés, az ujlenyomat hülyéskedett, és sok egyéb aproság nem stimmelt, nem tudtam állítani a Státuszsort , és még lehetne sorolni. És ami a ráadás addig vacakoltam vele hogy az egyik inditásnál közölte hogy zárolva van , és csak ugy sikerült tovább lépnem hogy töröltem a i.mi comon atelot.Ugyhogy várok augusztusig még.

(#27033) vornia


vornia
senior tag

Az epic romon gondolkodom,tiszta telepítéssel.Most az Atipapa által linkeltet nyüstölöm,de dirty flash volt.

(#27034) jemy


jemy
tag

sziasztok.

az epic romhoz van universal safetynet fix zip. az mi célt szólgál? köszi.

(#27035) vkp válasza vkp (#27016) üzenetére


vkp
aktív tag

Azóta azért kerültek elő bugok... restart után leszedi a beállított háttérképet (gyárit is), valamint a regio visszaáll kínára.Eddig telefon lockra Nova launcher swype up funkcióját használtam, de ha így zárom le, akkor mindenképpen patternt kér, ujjnyommal nem oldja fel. Ha "rendesen" power gommbal zárom, akkor megy az ujjnyom.

(#27036) vornia válasza vkp (#27035) üzenetére


vornia
senior tag

Nálam Viber gond nélkül megy, engedélyt kellett adni csak.
Restart után is megtartja a képernyőzár és a háttér képet is.
A jelszavas feloldást viszont elfelejti rendszeresen.Face unlockot pl nem találom és a régió beállítást sem.
Viszont mi fiókból simán megvolt minden korábbi témám és beállítasom.
Ja a gyorskapcsolók közül eltűnt a képernyő zár,de widgetből(?) ki tudtam rakni az egyik képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#27037) crok


crok
Topikgazda

Van valami mozgolódás.. a Xiaomi letöltőoldala helyett már nem a bicsibocsilelőttükaletöltőoldalt fórumposzt tölt be.. most még csak egy marék Xiaomi készüléket lehet keresni/kiválasztani és csak pár file van még fent.. de már legalább nem az 550+ oldalnyi anyázós fórumposzt tölt végre be : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27038) Oldman2 válasza Tidzsi1953 (#26806) üzenetére


Oldman2
veterán

Frissült a Treble Check!

(#27039) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Google appok egyre többször crashelnek ki, ez mitől lehet? hibás gapps csomag? crdroid 4.4 van fent, pico gapps, kb mindent én raktam fel kézzel, tehát kétlem hogy ez lenne a hiba. Valakinek van ötlete?

(#27040) crok válasza z0d1@Ku$ (#27039) üzenetére


crok
Topikgazda

Play Services app - data wipe

Recovery - cache & Dalvik/ART cache wipe

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27041) Oldman2 válasza z0d1@Ku$ (#27039) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan melyik gapps csomagot tetted fel anno?

(#27042) Rickeffe válasza gabe_ (#27000) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#27043) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Egyrészt lehet, hogy rossz helyen kérdezek másrészt lehet, hogy eddig rosszul keresetem rá.
Szeretném a rootolt "gyári" miui rendszeren csökkenteni a megjelenítési felbontást (resolution). Na most erre keresve azt tapasztaltam, hogy keverik a density-t a resolutionnal, így a legtöbb esetben teljesen érdektelen információt találok.
Érdekelne, hogy valaki tudja-e hogyan lehet a "resolution"-t állítani gyári miui alatt (pl. 1280x720-ra), lehetőleg nem appal (ha pontosan tudjuk mit ír át/felül, akkor lehet app is)?
Találtam egy nomone nevű appot, de cm/aosp-re ajánlva láttam róla infót. Illetve nem találtam arra vonatkozólag infót, hogy mit művel a háttérben (a programot elindítva, a beállítási lehetőségei között találtam navbar ikonra vonatkozóakat amiből arra követketetek - lehet rosszul - hogy a frameworkot írja felül, ami nem igazán tetszik).

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#27044) crok válasza Rickeffe (#27043) üzenetére


crok
Topikgazda

Tessék.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27045) vornia válasza jemy (#27011) üzenetére


vornia
senior tag

Na most ezt nem értem.
Nézem az xda-n a rom fórumot erre ezeket találom:
Your device has Bootloader Locked on, TWRP Recovery is installed, and USB Debugging should be turned on ...
Be sure to get Full Nandroid Backup before installation ...

Itt picit kétségbe estem hiszen én ezt úgy fordítom magamnak hogy a bootloaderem zárt legyen.(nem akarnék visszazárogatással játszani)
Node a Credits bekezdésben ez van:
ROM Requirement: bootloader lock must be open twrp recovey installed

:F
Most mi van?Ez nekem két ellentmondásos információ

[ Szerkesztve ]

(#27046) Rickeffe válasza crok (#27044) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nagyon köszönöm!
Nem tudom ez normális-e, de nálam csak a felbontást állítja át, a densityt valamiért nem.
Először át kell írjam a build.prop-ban 320-ra majd a jöhet a script.

Rickeffe

(#27047) Armagedown válasza vornia (#27045) üzenetére


Armagedown
őstag

"Na most ezt nem értem.
Nézem az xda-n a rom fórumot erre ezeket találom:
Your device has Bootloader Locked on, TWRP Recovery is installed, and USB Debugging should be turned on ...
Be sure to get Full Nandroid Backup before installation ..."

Elírás, ha twrp van fenn és zárod a bootloadert, akkor téglázod a mobilt.
Amúgy jelenleg ez a mobil a második a Lineage Os-t futtató eszközök listáján.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#27048) Rickeffe válasza Rickeffe (#27046) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Update:
Ha terminálban egyesével adom meg a két értéket, akkor szépen átállítja. Zsír.

Rickeffe

(#27049) vornia válasza Armagedown (#27047) üzenetére


vornia
senior tag

Danke,akkor jól tippeltem valahol.Tehát nyitott bootloaderrel simán telepíthető twrp alól?
Mondjuk mivel,hogyan is zárnám vissza akaratlanul?
Nagyon gondolkodtam anno az A1-en,de valahogy a miui megfogott.

[ Szerkesztve ]

(#27050) crok válasza Rickeffe (#27048) üzenetére


crok
Topikgazda

Scripttel is megy rootkent 100%. De mindegy is mert elmenti az OS a beallitast, nem kell restart utan ujra kiadni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.