Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) crok válasza loosht (#34100) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban keresd azt a reszt hogy "nem alszik" - deritsd ki miert merul. Mondjuk ha volt mentesed akciozas elottrol akkor ennek lehet ertelme.. ha meg nem..

Azert nem indul most mert custom nem-MIUI ROM volt rajta es csak wipe data volt nem format. Format utan indulni fog de ezzel a belso tarhely elvesz. Amit csinalhatsz hogy PC-re mented ami kell recoverybol, MTP-vel USB-n.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34102) loosht válasza crok (#34101) üzenetére


loosht
senior tag

Mindig mentek módosítás előtt. :) Ha egy full backup-ot csinálok SD-re (mentem az internal storage-ot is), akkor onnan vissza tudom állítani, ha jól mondom. Akkor install előtt formázom a data-t, köszi!

(#34103) djtörök


djtörök
senior tag

Elég bosszantó, most hogy megjelent a 10, egy csomó 9-es rom abbamaradt, főleg, hogy hónapok is eltelnek, mire lesz (ha lesz egyáltalán?) stabil 10-es rom.

Telegrammon az RR official mido-s maintainere (asszem valami Ali Hassan nevű fickó) megcáfolta, hogy 4.x-es kernel kell a 10-hez.

(#34104) crok válasza djtörök (#34103) üzenetére


crok
Topikgazda

Az jó hír alapvetően!
Mondjuk backportolgatni szivas lesz..
Ali Hassan az, igen, van egy unofficial LOS16 is amit csinal de se XDA se Telegram nincs hozza, egy ROMom van amiben van OTA, igy lehet csak frissiteni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34105) ∂яσнυη válasza Oldman2 (#34099) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nincs ehhez türelmem. Nem látok benne semmit, de tuti ez az FRP megszivatna. Belépni meg nem fogok újra a fiókokba, hogy kilépjek. Már több mint egy éve rohad a fiókban pont hasonló hülyeségek miatt.

(#34106) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

De ha factory reset után betudom úgy kapcsolni a telefont, hogy nem kéri az előző google accountot és bármiféle google account megadása nélkül elérek a főképernyőig, akkor elvileg rendben vagyok?

(#34107) Oldman2 válasza ∂яσнυη (#34106) üzenetére


Oldman2
veterán

Yess

(#34108) ∂яσнυη válasza Oldman2 (#34107) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hál Istennek! Köszi !:R

(#34109) HungaroDrone válasza crok (#34095) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Nem tudom, hogy mit csinált az AccuBatery, de az első inditasnál elég hosszan elbíbelődött, és és az aku időm sokkal jobb lett. Ugyanolyan használat mellett estére sokkal több marad.

(#34110) djtörök válasza HungaroDrone (#34109) üzenetére


djtörök
senior tag

Az csak egy alkalmazás, akkuhasználati statisztikát tudsz nézni vele, és megsaccolja, hogy milyen állapotban van az akkud.
Viszont én is felraktam a pixelexperience plust, tényleg jól bánik az energiával. Tetszett az aex is, csak gyorsabban merül, meg nagyobb a készenléti fogyasztása.

(#34111) tordaitibi válasza HungaroDrone (#34109) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szeretem ezt a telefont. :)

(#34112) crok válasza tordaitibi (#34111) üzenetére


crok
Topikgazda

Én is : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34113) crok válasza djtörök (#34110) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért nem PE-zek már egy ideje mert ugyan a ROM maga meglehetősen jó de lepucolni a Google appokat utána.. nekem sok.. mivel a MiracleDroid maintainer-e is új telefont hajt és írta is hogy valószínűleg októbertől nemigen csinál ROM-ot én a Adv. LOS16 felé hajlom. Elég jól teljesít nálam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34114) crok


crok
Topikgazda

Van kint alpha Q build, egyelőre Potato Open Sauce Project (POSP) ROM-ból. GApps + Magisk (canary) még csak spec. build van ami elketyeg rajta valahogy (ha valakinek kell szóljon) meg nem megy az ujjlenyomatolvasó se, meg még ki tudja, VoLTE se volt még tesztelve.. alpha, na..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34115) loosht


loosht
senior tag

Visszatettem az Oreo mentésemet, ami nem produkált mélyrepülést korábban. Tegnap nyomogattam kicsit, aztán estére repülőbe tettem. Egy éjszaka alatt 7%-ot merült, holott szinte végig aludt a telefon. Lehet, hogy az akksim gyenge? Ennyit a 2 éves RN2-m is bírt. Az ráadásul éjszaka sose merült egy százalékot sem.

(#34116) djtörök válasza loosht (#34115) üzenetére


djtörök
senior tag

Nálam az aex csinálta ugyanezt. 6-7%-ot merült egy éjszaka alatt, ugyanazokkal az alkalmazásokkal amiket eddig használtam.
Aztán felraktam a PE plus romot, azzal 1%-ot merült, bekapcsolt wifi-vel.
Esetleg rakd fel az Accubattery nevű appot, pár töltés után kapsz egy százalékos értéket az akkud állapotáról.

(#34117) loosht válasza djtörök (#34116) üzenetére


loosht
senior tag

Kipróbálom, köszi!

(#34118) crok válasza crok (#34114) üzenetére


crok
Topikgazda

Az MSM Extended ma adta ki az utolso Pie ROM-jat, utana raallnak a Q-ra.
A Pixel Experience is hamarosan publikal de egyelore unofficial lesz, mar most bugokrol beszelnek, FP, VoLTE..

@djtörök: a bugok egy resze a 3.18 kernel EOL mivolta es a 4.X source hianya miatt is van. Egyelore.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34119) djtörök válasza crok (#34118) üzenetére


djtörök
senior tag

Pl. A redmi 5 plus-ra (ami ugyanúgy sd625) van 4.4-es kernel, gondolom azért stabilabb az ottani 10-es kiadás.

(#34120) crok válasza djtörök (#34119) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, sajnos..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34121) crok válasza crok (#34118) üzenetére


crok
Topikgazda

BiTGApps-Q is van már, init build FaceLock-al.. hátha lesz itt valami értelmes custom Q majd..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34122) djtörök


djtörök
senior tag

Az mitől lehet, hogy a telefon saját töltője csak fele olyan gyorsan tölt, mint új korában?
Huawei 9v/2a töltő 1700ma-rel tölti, a gyári csak 900-al.

(#34123) crok válasza djtörök (#34122) üzenetére


crok
Topikgazda

A telefonban levő PMIC csak 5V-ot tud (annak ellenére hogy a Snapdragon 625 tudna ugye többet is). Ha a kábel is azonos akkor a töltőben valami nem passzol a telefonnal. De általában a kábel maga / valamelyik oldalon a kábel csatlakozó (oxidáció) a ludas.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34124) crok


crok
Topikgazda

Resurrection Remix frissítés!

Resurrection Remix Pie Is Update By @AliHasan

Changelogs :
- Sep. security patch
- Cleaned up useless stuff
- Fixed a memory leak in gatekeeper.
- Fixed opening PEM files in CertInstaller
- Enabled Call Recording for Sri Lanka and Costa Rica.
- Moved some options here and there
- Moved signal icons to system icons
- Make other missing options available to nav settings
- Remove extend touchable region for AOSP keyboard
- Added print service recommendations under More Options
- Print photos in high-quality mode.
- Warn user when printing with less encryption than before
- Lazy load sound files to speed up camera startup
- Fix wrong locale causing reboot in recovery
- PrivacyGuard: Resolve error message hardcoded white color
- Don't show duplicate title in LiveDisplay options
- Updates Chromium Webview to 76.0.3809.111
- Audiopolicy: Fix potential memory leak.
- Audioflinger: Fix audio for WifiDisplay
- Android 10 Style Clock: Align owner info as per the clock style
- Android 10 Style Clock: Reduce top margin, users want to see more notifications
- Android 10 Style Clock: Set "It's" to accent color instead of gold / yellow color
- SystemUI: Use appropriate function when trying to retrieve colorError
- SystemUI: Fix multiple issues with hiding unprovisioned SIMs
- Fix sim pin on DSDS
- Dismiss SIM lock page after correct SIM

Letöltés:
https://get.resurrectionremix.com/mido/RR-P-v7.0.2-20190916-mido-Official.zip
XDA post:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80244927&postcount=1469

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34125) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!
Többször előkerülő téma a közelség érzékelő. Ha a szervizmenüben (azt hiszem ez a neve) tudtam kalibrálni, de mégis felold a Note 4 telefonáláskor, akkor mi a B terv? Illetve mi a C? :D
Sajnos most cseréltetett kijelzőt benne horror áron, de jó úton halad, hogy a teló a vonat előtt landoljon...

[ Szerkesztve ]

(#34126) crok válasza LeviTee (#34125) üzenetére


crok
Topikgazda

Kalibrálni? MTK vagy SnapDragon SoC van a telefonban?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34127) LeviTee válasza crok (#34126) üzenetére


LeviTee
csendes tag

SD

(#34128) crok válasza LeviTee (#34127) üzenetére


crok
Topikgazda

Az úgy cink, mert az érzékelő legjobb emlékeim szerint a kijelzőben van és kalibrálni igazán nem lehet. Van rajta valami védőfólia vagy üveg, van lyuk a szenzor felett rajta?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34129) LeviTee válasza crok (#34128) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Azt hiszem ez volt:
*#*#*#6484#*#* ... utána ALS/PS ... ott tesztelés. Akkor zöldre jött ki minden (bocs, rosszul emlékeztem, azt hittem az kalibráció).
Van rajta üveg, és most nincs a közelben, de mivel üzletben tetette fel, jónak kellene rá lennie.

(#34130) crok válasza LeviTee (#34129) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, az csak teszt menu. (Az MTK-sakat lehet Engineering Menu-ben kalibrálni).

Nem az szokott lenni a gond, hogy "nem jó rá" szélességben-hosszban (dimenzióiban), hanem hogy pl. takarja az érzékelőket így eleve "beleszámolódik" az üveg az érzékelésbe és fals a mérése. Na, olyankor van pl. ez, hogy hiába nyomod a füledhez akkor is felold ha egy icipicit elemeled. (Vagy a szenzor maga szarakodik..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34131) LeviTee válasza crok (#34130) üzenetére


LeviTee
csendes tag


Ez van rajta. (Bocs a minőségért, gőzöm sincs hogy csinálta :D )

[ Szerkesztve ]

(#34132) crok válasza LeviTee (#34131) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi volt az utolsó MIUI rajta?
Csináltál már a telefonon kifejezetten firmware frissítést?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34133) LeviTee válasza crok (#34132) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Global 10.2.3.0 (NCFMIXM), csak OTA-t kapott eddig.

(#34134) crok válasza LeviTee (#34133) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor hardveres gondon kívül én nem tudok másra gondolni sajnos.
Talán nem pont helyesen van a kis lyuk mögött a szenzor elhelyezve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34135) toby_as


toby_as
tag

Sziasztok
Az lenne a gondom hogy a fiam Note 4x-en nem szol a hangszoro media lejatszaskor, illetve telefonalas kozben csak kihangositva lehet beszelni (a fenti hangszoro suket), konkretan mintha be lenne dugva a fullhalgato. Neha meg is jelenik a fules ikon akkor is mikor nincs bedugva, de valojaban mindegy mert ikonnal vagy anelkul se megy. Erre van valami megoldas (3.5 jack kipoculas ilyesmire gondolok)?
Amugy a fullhalgato mukodik rendesen...ja es mondjuk zenehalgatas kozben ha kihuzom a fulest van hogy egy masodpercre megszolal a hangszoro is de rogton elhalgat.

[ Szerkesztve ]

(#34136) crok válasza toby_as (#34135) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan jóra gondolsz.

[Összefoglaló] -> [crok Logout blogja] -> F3 keresés "Mikrofon ikon beragad" -> kvázi részletes leírás Youtube videokkal

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34137) toby_as válasza crok (#34136) üzenetére


toby_as
tag

Koszonom :R

(#34138) latya73


latya73
csendes tag

A Patelgyerek előkerült ahogy nézem.

(#34139) crok válasza latya73 (#34138) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX? Tirth Patel (aka thp@1997)?
Nem látok új AEX build-et a hivatalos szerveren feltöltve még..
AospExtended-v6.7-mido-20190822-1919-OFFICIAL.zip
és
AospExtended-v5.8-mido-20190319-2059-OFFICIAL.zip
a 2 utolsó (Pie és Oreo) most is még.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34140) pulutodurumo válasza crok (#34139) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pedig igény az vóna' rá... :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34141) latya73 válasza crok (#34139) üzenetére


latya73
csendes tag

Csak az xda aktivitást néztem, ma belépett végre.

(#34142) djtörök válasza crok (#34139) üzenetére


djtörök
senior tag

Szerintem még ki se jött a 6.8(ami gondolom a szeptemberi lenne). Mostanában elég nagy késéssel jönnek a build-ek, nem hiszem hogy a Patel gyerekkel van a gond.

(#34143) crok válasza djtörök (#34142) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, még nincs is megnyitva a forrása. Blogbejegyzés sincs. A 6.6 changelogjának a végét érdemes elolvasni ezügyben (hajtottak mindig és "időre" dolgoztak nagyon aztán voltak ebből gondok, szerintem erre értik amit írtak a végén).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34144) crok


crok
Topikgazda

Resurrection Remix - Luis build frissítés:

Letöltés
RR-P-v7.0.2-20190917-mido-Unofficial-treble-LuisROM.zip

Changelog:
https://luis-builds.de/downloads/lineageos/rr/Xiaomi_Redmi_Note_4_(mido)/RR-P-Changelog.mkdn

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34145) crok válasza crok (#33988) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy néz ki ez a LineageOS GitHub "lezárás" is megoldódni látszik. Ha lesz hivatalos blogpost majd megírom azt is. XDA post már van róla.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34146) Oldman2 válasza crok (#34145) üzenetére


Oldman2
veterán

Az egyes Lineage verziók melyik Android verzióknak felelnek meg?

(#34147) crok válasza Oldman2 (#34146) üzenetére


crok
Topikgazda

Ami Mido szempontból releváns:
(volt, aktuális és talán lesz)
14 - Nougat
15 - Oreo
16 - Pie
17 - Android Q/10

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34148) Oldman2 válasza crok (#34147) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#34149) crok válasza Oldman2 (#34148) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, volt 13.1 is, Marshmallow, még nagyon az elején..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34150) Oldman2 válasza crok (#34149) üzenetére


Oldman2
veterán

Wiki-ben utánanéztem, az előd CyanogeMod-nak is.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.