Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) vadkörte


vadkörte
addikt

Szerintem nem kellett volna azt az 4 hsz-t törölni... Na midnengy.

Érdekesség a crDroid-dal kapcsolatban. MIUI alatt ha volt bejövő hívásom üzenetem azt jelezte az értesítési LED-del. Itt ha azt akarom, hogy jelezze és bekpcsolom a cdDroid menüben, akkor villogtatja a vakut is :) Ha kikapcsolom, hogy ne villogtassa, az értesítési LED sem jelez... :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#31002) crok válasza vadkörte (#31001) üzenetére


crok
Topikgazda

Az eredeti kérdező kérésére töröltem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31003) vadkörte válasza crok (#31002) üzenetére


vadkörte
addikt

:R Az más. Azt hittem megharagudott egy moderátor... :DDD

Üdv. V. Körte

(#31004) Iborka


Iborka
tag

Helló! a magiskkel is gond van ctsProfile:false , de a iCsekk sem megy pedig elvan rejtve a magisk-ben.
WTF? :F :F
Az iCsekk sikerült, engedélyezni kellett a fényképező használatát az alkalmazásengedélyeknél. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31005) EV6


EV6
csendes tag

Feltettem ezt a 10.2.3.0-t, amiről itt tudtam meg, hogy beta stable és nem végleges, de sebaj.

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, eddig ez a legjobb verzió, amióta megvan a telefon.
TALÁN! megjavult a proximity (nekem a 10.1.1.0-val is rossz volt)
Elképesztő akkuidő, 20 óra készenlét és 4 óra SOT után 65% körül áll, ilyen utoljára valamikor a 9.2-nél volt.
És VÉGRE!!! rendbehozták a smartdialt, most már megtalál ékezetes neveket is, ilyen eddig egyáltalán nem volt, pedig folyamatosan panaszkodtak erre is a MI fórumokon.

Gondolom, mire a beta-ból végleges lesz, újra elrontanak mindent...

(#31006) Gézengúz válasza EV6 (#31005) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amúgy nálam stabilt ír.

[kép]

2:46 SOT és 11 óra készenlét. Nem tökéletes már az akksim, majd idővel csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31007) crok válasza Gézengúz (#31006) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, mert a stabil ág béta verziója.

@Iborka: mert akkor ezelőtt nem volt neki megadva? Nem is kérte?
Jó gáz kivételkezelés hogy leáll ha nincs meg a jogosultság - ahelyett hogy tájékoztatna..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31008) Iborka válasza crok (#31007) üzenetére


Iborka
tag

eddig még egyik rom-on se kellett, pedig volt fenn már egy pár.... :D

(#31009) kelly416 válasza kmarci25 (#30994) üzenetére


kelly416
veterán

Nem baj, már régen megváltoztatták a dolgot a visszakövethetőség miatt. Az "új" szabály az, hogy ha eltérő embereknek eltérő h.sz.-ekre válaszolsz, 5 percen belül is írhatsz nyugodtan új hozzászólást válaszonként. Tehát válaszolok Neked erre, aztán válaszolok másnak másra másik h.sz-ben, a harmadiknak harmadikra megint új h.sz-ben, mindezt 5 percen belül és szabályba sem ütközök.

(#31010) Iborka


Iborka
tag

Helló! a magiskkel gond van ctsProfile:false ilyenkor mi a baj?

(#31011) MaRTiNuS


MaRTiNuS
csendes tag

Sziasztok,

Note 4-em sajna megúszott, elvittem gyorsan mobiloshoz kapott ultrahangos szárítást, de sajnos nem éledt fel. a Jelenség beleesett még egy pillanatig élt a képernyő villogott azt annyi. Amit tudni kell még róla képernyőt már cseréltem rajta.

Egyedül a képek lennének fontosak nekem. Ki foglalkozik mélyebben a témával. Elektronikában valamilyen szintén otthon vagyok. A memória általában nem szokott tönkremenni, gondoltam rá egy másik telefonba átültetni csak nem egy egyszerű procedura.

Ötletek?

Köszönöm a segítséget!

(#31012) szunyi777 válasza Iborka (#31010) üzenetére


szunyi777
őstag

8.1 Magisk? Milyen rom?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#31013) Iborka válasza szunyi777 (#31012) üzenetére


Iborka
tag

A legutóbbi crDroid, magisk 18.1

(#31014) szunyi777 válasza Iborka (#31013) üzenetére


szunyi777
őstag

Nekem jó. Legutolsó build az mai. Pár órás.
Próbáld ki ezt flashalni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#31015) crok válasza Iborka (#31013) üzenetére


crok
Topikgazda

Elobb rakd fel a most kiadott crDroid frissitest es utana Magisk 18.1. A link Telegramos, felteszem majd Megara nemsoka ha nincs Telegram acc.-od.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31016) Iborka válasza crok (#31015) üzenetére


Iborka
tag

Így jó lett !!!! :Y :R :R :R :R
Háát.... egy-két dolog hiányzott az előző build-ból, azt valahogy elcseszték. azért jött ilyen hamar a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#31017) vadkörte válasza crok (#31015) üzenetére


vadkörte
addikt

Hülye kérdés, kérlek ne nevess(etek) ki. Ennél, hogy kell? :U
Ugyebár a MIUI updater-rel le tudtam szedni a MIUI frissítést és TWRP-vel telepítettem, hogy ne csessze szét a recovery-met. De a crDroid-nál el vagyok veszve. :B

Üdv. V. Körte

(#31018) crok válasza Iborka (#31016) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt nem írja a mostani changelog hogy valami kikerült volna vissza amit előzőleg kiszedtek:

crDroid Version: 5.1
Build Type: Stable
Build Date: 02/07/2019
Maintainer: @MrYacha

Changelog:
* Fixed HW disable.
* Added HW customisation.
* Fixed led.
* Added battary reset feature.
* February security patch merged.
* Fixed boot issue with fresh install.
* Updated crDroid sources with LOS.

De az előző changelog vége azért kissé fura volt:
crDroid Version: 5.1
Build Type: Official
Build Date: 02/04/2019
Maintainer: @MrYacha

Changelog:
* Fixed play store download notification
* Added customization to set QS transparency
* Added clear all button for AOSP recents
* Added Dirac sound
* Added fast Wakup hack in AdvancedControls
* Fixed FC with quickstep launcher and stock recents
* Misc fixes and improvements
* Fixed DT2W switch
* Fixes in Ambient display (Xiaomi Doze)
* Mido fingerprint instead of tissot
Nem tudom miért a tissot-é volt benne - jó, tudom a SoC ugyanaz de akkor se..
* February security patch
* Updated crDroid sources with LOS
* Englezos r14
Igen, alapból az Englezos kernelt használja hozzá néhány build óta.
* Kernel: update to 3.18.133

Note:
Make a clean install with Internal Storage wipe, or you will get not working RIL (network)!!
Flashing Instruction: Wipe dalvik, cache, system, data, Internal Storage & flash firmware, rom & gapps

Szóval nem a mostanival hanem az előző előttivel lehettek gondok ami miatt az előzőt inkább clean install-al ajánlotta feltenni. Ez max a belső memória törlése miatt lehetett volna cink, de ha előtte csináltál róla mentést akkor visszaállíthattad azt is (hiszen ha képes volt a recovery decrypt-elni akkor tudott a tartalmáról mentést csinálni és utána az install után tudsz visszaállítást is csinálni).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31019) crok válasza vadkörte (#31017) üzenetére


crok
Topikgazda

A crDroid-nak mintha lenne OTA updater megoldása, nem?
Ha nem is külön app akkor a Settings -> About -> itt mintha úgy emlékeznék hogy lehet update-et nézetni vele.
Ha nem, akkor itt van / lesz mindig az összes ROM zip:
https://sourceforge.net/projects/crdroid/files/mido/pie
Leszeded kézzel, reboot recovery-be aztán dirty flash.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31020) gabe_ válasza MaRTiNuS (#31011) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem erre keresztet vethetsz...
Drágább lenne lementeni róla a mem tartalmát, mint egy új telefon sztem.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#31021) vadkörte válasza crok (#31019) üzenetére


vadkörte
addikt

Köszönöm!
Dirty flash lesz, mert a telefon az Istennek se akarja leszedni. Amúgy dirty flash = wipe ATR/Dalvik/System + install ROM?

Üdv. V. Körte

(#31023) crok válasza vadkörte (#31021) üzenetére


crok
Topikgazda

Elég egy cache + Dalvik/ART cache törlés, a /system-et majd alakítja a zip.
Első startkor ugye lassabb lesz az indulás (az ART cache-t "meg kell újra csinálni").

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31025) vadkörte válasza crok (#31023) üzenetére


vadkörte
addikt

Óóóó... Akkor ez még egyszerűbb lesz, mint gondoltam! Big thx!
Az első indulás mindig lassabb. Ezt megszoktam már "megboldogult" dev-es koromban. (egyébként egyáltalán nem lassú, a régi TAB3 Essential tabletem, na az lassú volt :DDD )

(#31022) Sweet Lou 6:
Nekem a végső megoldás a SwiftKey hülyeségeire az lett, hogy visszaálltam a GBoard-ra (Google Keyboard) Van amiben kevesebb a tudása, de azóta kevesebbet anyázok.

Üdv. V. Körte

(#31027) aRm1n válasza crok (#31019) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Nincs neki, jelezni tudja a frissítést, de neked kell kézzel letölteni sourceforge-ról és recoveryből flashelni. Nem a legkényelmesebb, de működik.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31028) aDaM909


aDaM909
tag

Redmi Note 4-hez milyen töltőt javasoltok, ami minőségi. A gyári (vagy inkább hozzáadott) nem igazán az.
Mondjuk az Aliexpressen. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#31029) kmarci25 válasza aDaM909 (#31028) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ezt használom szűk fél éve, hasznos, mert van olyan telefon is a családban, ami qc-s, illetve egyszerre 2 telefont is tudunk tölteni úgy, hogy nem foglal két helyet a konnektorban.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31030) aDaM909 válasza kmarci25 (#31029) üzenetére


aDaM909
tag

Jónak tűnik, csak kicsit drága. Mondjuk feleennyiért van (elfogadható) minőségi? Vagy abban ne reménykedjek?

(#31031) guftabi96 válasza kmarci25 (#31029) üzenetére


guftabi96
addikt

+1 a Ugreen-re. Én is egy 2 portos ugreen töltőt használok kb 3 éve, minden rendben van vele. (+Az összes Ugreen cuccom rendben volt eddig, egyikkel sem volt probléma).

#KeepFightingMichael

(#31032) kmarci25 válasza aDaM909 (#31030) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha nem kell qc, akkor ez most jó ár. De van 1 portos is, meg 2 portos is. Válogass. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31033) aDaM909 válasza kmarci25 (#31032) üzenetére


aDaM909
tag

Pontosan miben különbözik a qc (gondolom quick charge)? A másik is tud 2.4A-t
Amúgy annyira meg nem is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#31034) kmarci25 válasza aDaM909 (#31033) üzenetére


kmarci25
veterán

Gyorsabban tölt. A szabványt nem támogatja a telefonunk, így nekünk nem szempont. A feleségem készüléke viszont igen, ezért vettem ezt. Kb. 1/2 óra alatt 60%-ot tölt.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31035) sandró60 válasza kmarci25 (#31034) üzenetére


sandró60
addikt

Hány %-ról tölt 60%-ra?

(#31036) kmarci25 válasza sandró60 (#31035) üzenetére


kmarci25
veterán

Múltkor, ha jól emlékszem 20-ról 80-ra tolta bő fél óra alatt. Xiaomi Mi A1 a telefon egyébként.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31037) crok


crok
Topikgazda

Sziasztok,

van most köztünk olyan, aki:
Magisk 18.1-et használ
- és -
MIUI ROM-ot használ (kvázi mindegy milyet)
vagy
custom ROM-ot használ de olyan kernellel (akár a ROM sajátjával) amiben nincs wakelock blocker?

Szóval ha van:
Nem merül jobban a telefonja annak, aki ilyen csillagegyüttállással használja most a telefonját?

Olyat látok most, hogy van egy kernel wakelock (netmgr_wl) ami gyakorlatilag (kisebb megszakításokkal, de) nem hagyja aludni a telefont. 18.0-s Magisk-al tökéletes. Anno 17.1-en vagy 17.2-n volt hasonló csak akkor relatív gyorsan jött frissítés és meg is szűnt.

[Szerk.] Természetsen a triviális lépéseken már túl vagyok ; )
Ugyanaz a rendszer ugyanazon appokkal de Magisk 18.0-val ugyanolyan remekül működik mint előtte.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31038) fudi2002 válasza crok (#31037) üzenetére


fudi2002
veterán

VIper 7es droid, Inferno kernel, nálam nincs gond vele, viszont nálam az adatkapcsolat csak ha használom, nem 24/7

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31039) crok válasza fudi2002 (#31038) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy néz ki se nem WLAN se nem mobilnet engedélyezés állapot függő - ha mindkettő ki van kapcsolva akkor is csinálja pont ugyanúgy mint mikor mindkettő be van kapcsolva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31040) Gloob válasza crok (#31039) üzenetére


Gloob
addikt

MIUIHU rom V10 és 18.0 Magisk. Most ajánlja a 18.1-et. Akkor inkább ne rakjam fel?

Samsung Galaxy A52S

(#31041) crok válasza Gloob (#31040) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tom', ezért kérdezem van-e valaki még rajtam kívül vagy csak "Xiaomi együttható" : D 100% reprodukálható a hiba a készülékemen, ma 3x telepítettem újra az egészet különböző rendszerekkel és Magisk verziókkal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31042) fudi2002 válasza crok (#31039) üzenetére


fudi2002
veterán

Annyuk miuihu kb tavaly márciusin is az van, most meglestem, gyári kernellel, nála is a lista alján van 1db ébresztéssel.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31043) crok válasza fudi2002 (#31042) üzenetére


crok
Topikgazda

De a Magisk az friss vagy az is akkori? Vagy van-e egyáltalán? Mert 18.0-s Magisk mellett nincs gond semelyik ROM-al, 18.1-en van csak gond..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31044) Imi1981 válasza crok (#31037) üzenetére


Imi1981
veterán

Én most frissítettem! Majd pár óra múlva látom ha jobban merül. Ha igen hogy rakható vissza a 18?

(#31045) fudi2002 válasza Imi1981 (#31044) üzenetére


fudi2002
veterán

Twrphez van uninstall csomag, meg 18as csomag is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31046) kanyi51 válasza crok (#31037) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szia, nekem a WLD -ben az a 'netmgr-wl' 18s-et mutat, és x35-öt.
Xiaomi eu 10.2.2 van fenn, de egyébként a WLD összesítve Avake 8%-ot mutat 3 napos használat, és 3 óra 38 képernyö használatnál Jaaa és a Magisk 18,1 és Manager 7.0 van fenn amiota megjelentetted itt.

[ Szerkesztve ]

(#31047) Gloob válasza crok (#31041) üzenetére


Gloob
addikt

No akkor most frissítettem. Majd meglátom mi lesz. Eddig az adott érték 9 sec, és 952 ébresztés volt. A lista alján tanyázott. Az össz awake 5% az utolsó töltés óta. Ami nekem sok az a PowerManagerService.Wakeloks. Az 45 perc.

Samsung Galaxy A52S

(#31048) kanyi51 válasza Gloob (#31047) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem pedig ugyan az 3h 22m . Csak tudnám mitöl?

[ Szerkesztve ]

(#31049) Gloob válasza kanyi51 (#31048) üzenetére


Gloob
addikt

Azt nem tudom, majd jön Crok, és elmondja. Nálam 3 modul van feltéve a Magik-hoz. A SafetyNet ez nem játszhat szerepet. A SwapTorpedo szerintem ez sem, mivel inkább memória kezelés. Ami esetleg az a Enable Doze for GSM. De majd Crok ezt is megmondja. No meg én MIUIHU-n vagyok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#31050) kanyi51


kanyi51
senior tag

Az utolsó frissítés óta, nem működik a PH ( ProHardver nem hivatalos Kiadatlan ) appja, indításnál azonnal kilép, tudtok erről valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.