Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok ismét
Az éjjel váltottam a Luis féle RR romra. Ehhez melyik gcam verziót ajánlanátok? Csak mert amit eddig használtam az ezen a romon el sem indul.

(#33602) loosht válasza Petrónius (#33601) üzenetére


loosht
senior tag

Verziószám szerint nekem a Camera.5.1.018.177470874.build.41362666api24 van fent több, mint egy éve. Néha fagy, többnyire elforgatáskor, de amúgy működik és nagyon jó képeket lő.

(#33603) ktomcat válasza Petrónius (#33601) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!
Én ezt használom MGC_6.1.021_XCAMBase_N4X_v9p már lassan egy éve, gond nélkül megy luis alatt (meg minden máson amim eddig volt), linket egyelőre nem találtam :S

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33604) Petrónius válasza loosht (#33602) üzenetére


Petrónius
aktív tag

és ktomcat
Köszönöm szépen a válaszaitokat. :R
Én eddig a MGC_6.1.021_XCAMBase_N4X_v12p-t használtam. Most telepítettem a 9-es végűt. Ez hibátlanul működik.

(#33605) kmarci25


kmarci25
veterán

Épp kérdezni akartam, hogy a 10es orange Fox (angolul használva) a backup-nál vajon miért áll meg? A system-et lementette, utána meg állt. Kb 20 percig hagytam de ugyanúgy 10%on maradt. Ezek után inkább átállok én is twrp-re.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33606) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Miben más ez a Luis féle RR mint az offical?

-= No way back from Here =-

(#33607) Petrónius válasza [lAyCsI] (#33606) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Tulajdonképpen ugyan az. Külsőre, beállításokra. 1-2 plusz dolog, 1-2 mínusz. Hogy a belső mit takar, arra majd a Házigazdánk válaszol.

(#33608) crok


crok
Topikgazda

Na Havoc.. mivel hivatalosan ugye nincs maintainer így hivatalos update sincs.. de az előző csinált egy "fan build"-et.

(Fan Edition) Havoc-OS v2.7 Update 27-07-2019 by hungphan2001 :
Changelog:
• Added Wifi Q icon
• Added many header images
• Added many fonts
• Added Gesture Anywhere
• Added NFC Sounds
• Added translations for Text Clock
• Changed Text Clock color to Wallpaper based
• Improved Battery Estimates
• Improved Pocket Lock
• Improved App info
• Improved Sound settings
• Fixed PiP for Multi-user
• Removed QS tile overlays from app list
• Updated Lawnchair to alpha-2338
• Other fixes and improvements

Device Changelog :
• Enabled VoLTE for Airtel/Vodafone India
• Update Graphics stack from Aquarius X2 (Zangya)
• Updated blobs from Tissot
• Improved GPS blobs
• Updated blobs from 7.0/NRD90M/9.7.4
• Improved radio properties

Itt érhető el a SourceForge könyvtár:
https://sourceforge.net/projects/mido-port/files/havoc-mod/
És itt a ZIP közvetlenül..
https://sourceforge.net/projects/mido-port/files/havoc-mod/Havoc-OS-v2.7-20190727-mido-Fan_Edition.zip/download

Sehol nincs róla (egyelőre) leírás hogy dirty-flash-elhető-e de valószínűleg igen
(a Havoc eredeti XDA thread-jében kérdezték már hogy "milyen" és az a válasz érkezett hogy "minden rendben".)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33609) crok válasza Petrónius (#33607) üzenetére


crok
Topikgazda

A különbség? Sokminden de mégse..

2 naponta van build, a hivatalos általában 10..14 naponta frissül. Több olyan apróság kerül bele a Luis-ba mint a hivatalosba amit felhasználók kértek (QS tile-ok pl.). A kernel custom, kb annyira más mint amennyi a különbség a LineageOS 15.1 és a LineageOS Extended közt (: Könnyebb elérni a fejlesztőt (nekem spec. lényeges).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33610) loosht válasza ktomcat (#33603) üzenetére


loosht
senior tag

Selfie kamera is jó képet csinál? Nekem ezeknél az mgc-knél mindig gond volt vele. Nem találtam linket sehol, hogy kipróbáljam.

(#33611) crok válasza loosht (#33610) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy ilyet tudok adni:

Mega tárhelyem -> APK -> Google_Camera_6.1_Telegram -> MGC_6.1.021_XCAMBase_N4X_v12uk.apk < direkt link

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33612) loosht válasza crok (#33611) üzenetére


loosht
senior tag

Köszi! Ebben úgy tűnik minden működik.

(#33613) ktomcat válasza crok (#33609) üzenetére


ktomcat
senior tag

"Könnyebb elérni a fejlesztőt" Hát én eddig 2x szóltam hozzá a topikban de 1x sem érkezett válasz, 1 hónapja meg amikor úgy jöttek ki a buildek hogy nem is bootoltak akkor eléggé kellemetlen volt :D Jó pár napra rá amikor meg már más is jelezte volt reakció de addigra már havocra tértem és most úgy tűnik akkor térhetek is vissza :U

@loosht annyira nem vagyok szelfis de most az önéletrazhoz kellett lőnöm párat és szerintem jók, legalábbis szebb "valóságot" tükröz :DDD

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33614) crok válasza ktomcat (#33613) üzenetére


crok
Topikgazda

XDA vagy Telegram? Telegramon egészen jól mennek a dolgok..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33615) regos


regos
tag

Nem igazán veszi a töltést a telóm a kocsiban és a pc-re dugva sem.
Több kábelt is kipróbáltam,ezek kizárva.
Néha tölt valamennyit de el is dobálja.
Viszont 220-ról simán tölt.
Valakinek ötlete?

(#33616) crok válasza regos (#33615) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha eddig ez rendben ment akkor szerintem USB modul.. épp halála előtt.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33617) regos válasza crok (#33616) üzenetére


regos
tag

Igen,eddig nem volt gond. Nyaralás alatt kezdett vacakolni.
Szerviz vagy megoldható házilag is?
(Köszi a BT-t crok ,azóta is élvezem gondtalanul a vezetés közbeni traccsot) :-)

[ Szerkesztve ]

(#33618) crok válasza regos (#33617) üzenetére


crok
Topikgazda

Házilag is megoldható, nagyon egyszerű művelet (kinyit, kivesz, betesz, összezár), a modul is olcsó.
(Nincs mit, szivesen ( : )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33619) regos válasza crok (#33618) üzenetére


regos
tag

Ő lenne a ludas?
[link]

(#33620) Hary50 válasza crok (#33591) üzenetére


Hary50
csendes tag

Nem találom a beállítások között azt amit írtál. Ez, hogy lehet? Létezik, hogy nekem nincs ott?
Egyébként sajnos az általad emlitett rosszabbik verzió áll fenn, tehát böngészés közben dobja el a netet. Tehát olvasok 1 cikket, rá akarok menni a következőre és kiírja, hogy oflinne vagyok. Amit még megemlitenék, hogy a családban 3 db RN4 van, a nejem azt mondja nála 2-3 szór fordult elő, a lányom pedig lent él Szegeden (tehát más wifi) és azt mondta neki is eljátszotta párszor a telefon. A lányomnak már nem csak 2-3 szór történt. De a legtöbb hibát én tapasztaltam, pl a héten minden nap eljátszotta.
Ami érdekes, hogy nagyjából 1 időszakban jelenkezett a fent jelzett hiba a 3 telefonnál. Lehet, hogy valami típus hiba lenne?

[ Szerkesztve ]

(#33621) ktomcat válasza crok (#33614) üzenetére


ktomcat
senior tag

én inkább xdas vagyok, úgy tűnik már mindenki átszokik a telegramra

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33622) sandró60 válasza Hary50 (#33620) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést, hogy belekotyogok. Nálam is a WiFi el van gond. Megfigyelés, hogy dél körűl meg most este jön a wifi_dobálása. Teljesen gyári nem rotolt készülék.

(#33623) crok válasza crok (#32838) üzenetére


crok
Topikgazda

AOSP Extended frissítés! Kijött a 6.6, végre..

Build date: July 27th 2019, 5:17 pm

Changelogs:
> Merge June security patch (9.0.0_r44)
> Upstreamed kernel to 3.18.140
> Added MusicFX
> Added AppOps
> AEX logo in the status bar
> Fix clock/statusbar padding
> Q Style clock fixes > Stable seek bar positioning
> Use VoLTE icon from OOS > Update camera blobs from MIUI V10.2.3.0.NCFMIXM
> Update blobs from 7.0/NRD90M/9.7.4
> Update Graphics stack from Aquarius X2 (Zangya)
> FP speed improvements
> Added Aosp FM Radio
> Under the hood improvements
> Bug fixes and performance improvements

Letöltés:
https://downloads.aospextended.com/download/mido/pie/AospExtended-v6.6-mido-20190727-1717-OFFICIAL.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33624) crok válasza ktomcat (#33621) üzenetére


crok
Topikgazda

Én is inkább XDA-s vagyok de ha erre halad a dolog akkor erre.. amúgy is kedvelem a platformot úgyhogy annyira nem okozott gondot. Meg használom a Telegra.ph-ot how-to írásra, az is jó.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33625) crok válasza Hary50 (#33620) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs ilyen akkor egy adb parancsot tudok javasolni a bekapcsolásra:
adb shell settings put global wifi_sleep_policy 2
vagy ha van root akkor terminálban bepötyögni, hogy
su
settings put global wifi_sleep_policy 2

De ha "csak úgy" megy el az nem jó..
Egy pár hasonló esetet tudok amit úgy oldottunk meg végül, hogy a telefon Wifi beállításokban levő hálózat minősítést kikapcsoltuk és a wifi routerekben / AP-kban kikapcsoltuk az IPv6-ot - ennél a pár embernél ez megoldotta a hasonló problémát.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33626) crok válasza regos (#33619) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát most nem szedtem szét a készülékem de az itteni szétszerelési útmutatóban levő képek alapján igen, én erre gondoltam, a Redmi Note 4X-est kell ebből rendelni (2db cca. $4 nem vészes ár).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33627) regos válasza crok (#33626) üzenetére


regos
tag

Igen itt bizonytalanodtam el,hogy melyik kell (emlékezve a tok mizériára).
Bár nem láttam még belülről,simán rendeltem volna a note 4-es verziót.
Lehet tudni miért az 4x kell csak kíváncsiságból ?

(#33628) crok válasza regos (#33627) üzenetére


crok
Topikgazda

A linkelt szétszedési útmutató egy Mido-t szed szét - ha megnézed a képeket akkor ezzel egyezik meg az Ali-s linken levő USB modul. Valamint Ali-n (meg a c.mi.com-on és egyéb Xiaomi oldalakon) a Redmi Note 4 az az MTK SoC-os Nikel, a Redmi Note 4X meg a Snapdragon SoC-os Mido.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33629) [lAyCsI] válasza crok (#33608) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszi! :)

-= No way back from Here =-

(#33630) pulutodurumo válasza crok (#33623) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Júniusi build volt már, remélem csak elírás a biztonsági csomag, és a júliusi van benne. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33631) crok válasza pulutodurumo (#33630) üzenetére


crok
Topikgazda

Tobben szova tettek mar:D elfelejtettem beleirni:D Eliras termeszetesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33632) regos válasza crok (#33628) üzenetére


regos
tag

Köszönöm,berendeltem a 4x verziót :R :R

(#33633) Hary50 válasza crok (#33625) üzenetére


Hary50
csendes tag

Azt írod, hogy ha "csak úgy dobja a wifi jelt az nem jó"... Jól értem a szavak mögül ez nem feltétlenül jót jelent? Esetleg valami komoly hibát is jelent? Sajnos amiket leírtál nem értem, mert én nagyon amatőr vagyok. Tudom nem tul etikus, de jobb lenne "dobni" a telefont?

(#33634) crok válasza Hary50 (#33633) üzenetére


crok
Topikgazda

Én ilyesmi miatt biztosan nem válnék meg tőle míg alaposan körbe nem jártam a dolgot.. de te tudod.. csak akkor ezt említsd meg a kedves vevődnek. Komoly hibát? Mire gondolsz? Csak akkor ha minden létező elétett Wifi-vel csinálja.. akkor __talán__ melegszik a rádió végfok és azért lövi le. De ezt így távolról kinyomoznom úgy, hogy bevallásod szerint amatőr vagy.. őszinte leszek: nem fog menni. Amiket írtam azok azért egyszerű dolgok, a fele nem is kifejezetten a telefonon hanem wifi-s routeren / AP-n beállítandó dolog. Hátha van a környezetedben valaki aki kicsit jobban ért hozzá.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33635) [lAyCsI] válasza crok (#33608) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Feldobtam ma dirty-vel, egyelőre mukodik :)

-= No way back from Here =-

(#33636) crok


crok
Topikgazda

Na, úgy néz ki megújult a Xiaomi ROM letöltőoldala

Itt érhető el - remélhetőleg mostmár stabil lesz..

http://c.mi.com/oc/miuidownload/index

Itt van a mi telefonunk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33637) pulutodurumo válasza crok (#33636) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A tartalék Redmi 5A-mra jött 8.1 alapú MIUI 10, szóval aki maradna gyári rendszeren annak van remény.?
Mellesleg jól megijesztett, mer az OrangeFox 10-es olyan képernyő hibával ment, hogy csak na. Szerencsére van mókolt 8.3 ami megy vele.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33638) crok válasza pulutodurumo (#33637) üzenetére


crok
Topikgazda

Remény? Remény az mindig van.. hír vagy info, legalább morzsa? Az semmi sincs..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33639) Thrawn válasza crok (#33636) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt is odaírhatták volna, hogy "Delayed" ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33640) crok válasza Thrawn (#33639) üzenetére


crok
Topikgazda

Tényleg csak az bosszant, hogy a kínai dev az utolsó hétig jött meg a kínai stabil 10.3-as a globál meg csak 10.2.. meg kíváncsi leszek mi lesz a developer alapú ROM-ok sorsa.. a MIUIHU-nál a kínai stabil alapra átálláson gondolkodnak ha jól emlékszem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33641) Thrawn válasza crok (#33640) üzenetére


Thrawn
félisten

Engem az bosszant, hogy hülyítenek ezzel a "delayed" dumával, holott réges-régen EOL náluk ez a telefon.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33642) crok válasza Thrawn (#33641) üzenetére


crok
Topikgazda

Én is így értettem csak polkorrektebben : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33643) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Erre a telefonra is csak egy droid főverzió jött ki, mint a 4X-re? Ez azért röhej.... Még most is a 7.1-el szórják a MIUI verziókat (talán még 11 is lesz vele lol), már régen nyohattak volna rá legalább egy oreot.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33644) crok válasza Lackooo84 (#33643) üzenetére


crok
Topikgazda

Marshmallow-al jött ki, Nougat lett a vége itt is (vagyis 1 Android főverzió).. de nálatok legalább 7.1 van ami miatt legalább frissítéseket kaptok, nálunk 7.0 van ami így cink.. MIUI 3 volt eddig: MIUI 8.1 volt a kezdőcsomag, aztán volt a MIUI 9 ami nem is volt olyan rossz, aztán a MIUI 10 ami szerintem nagyon gáz lett, főleg így hogy pl. a kínaiban ment a GCam2 és a Cam2API de a globálokban nem, meg hogy nincs semmilyen globál frissités már cca. 8 hónapja. (MIUI 11 szerintem nem is lesz, már azon is meglepődnék ha ezek után lenne még egy stabil.. egyáltalán).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33645) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Luis féle RR romban hol lehet beállítani az sms hangot?
Gondolom be lehet csak jól elrejtették. :)

(#33646) ktomcat válasza Petrónius (#33645) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!
Az sms app tulajdonságain belül értesítések és itt nekem szürke a az értesítések mutatása, de alatta meg ott van az üzenetek és úgy néz ki mintha ez is csak egy pipálható pont lenne de ha rámész akkor behozza a viselkedést és alatta ott lesz a lenyílóban (nálam angol az egész így nem biztos hogy ugyanúgy hívják a pontokat)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33648) ktomcat válasza holozis_HUN (#33647) üzenetére


ktomcat
senior tag

pár hsz-el később többen is jelezték hogy elírás és júliusi van benne

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33650) Petrónius válasza ktomcat (#33646) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Akkor átállítom angolra, hátha... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.