Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) iff válasza fudi2002 (#29999) üzenetére


iff
senior tag

:F

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#30002) iff válasza iff (#30001) üzenetére


iff
senior tag

Én ezt feladom, ez így sz@r ahogy van. (használhatatlan számomra :(( ) Egyre több funkciót vesznek ki, meg ami marad, az meg nem működik. Órákat csesszek el ezzel a beállításokkal, meg nem lehet egyszerűbben megoldani? Engedélyezem igen vagy nem és kész!
Érdekes a 9-ben működött.

..........""..........

(#30003) crok válasza SyMbioTe (#30000) üzenetére


crok
Topikgazda

Melyik verzio ez? Teljesen fresh install?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30004) crok válasza iff (#30002) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban irtam ilyen problemarol, ha van kedved menj rajta vegig, van a vegen egy lehetoseg amivel service-kent lehet appot inditani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30005) SyMbioTe válasza crok (#30003) üzenetére

AEX v5.8 official, 8.1-es droidon, TWRP exclusive-al, 3.2.valahányas, pontosan most nem emlékszem rá. Nyáron került fel még.
Nekem még anno teljesen tiszta telepítés volt, RR után ment fel AEX, most meg pár napja csináltunk ugye format data-t, aztán azóta ilyen.
Próbáltam, sima gyári visszaállítást, az nem volt jó, letöltöttem másik tárcsázót, gyárit letiltottam, az se jött be. Tárcsázó beállításait végignyálaztam. Másik SIM-el is ugyanez.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30006) crok válasza SyMbioTe (#30005) üzenetére


crok
Topikgazda

En nullarol ujratennem, vagy AEX-el vagy crDroid-dal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30007) SyMbioTe válasza crok (#30006) üzenetére

Én is azon gondolkodtam.
Szerintem ha nincsenek komoly gondok a Pie AEX-el, akkor rádobom azt.
Van valami extra amire figyelni kell, vagy tehető twrp-ből, miután törölve lett a régi rendszer?!

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30008) crok válasza SyMbioTe (#30007) üzenetére


crok
Topikgazda

Kovesd az XDA leirast, ennyi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30009) Diopapa


Diopapa
addikt

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy random némítja magát a telefonon... :( MIUI 10, stable. Nem vagyok biztos benne, de mintha azóta csinálná, hogy azóta csinálja, mióta mi band 3 van csatlakoztatva hozzá. Valami ötlet?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30010) kelly416 válasza Diopapa (#30009) üzenetére


kelly416
veterán

Nem lehet, hogy MiFit-ben (vagy ha esetleg használsz másik appot is mellé, abban) van opció MiBand gombnyomás kombóra vagy akármire némítást állítani, és ezt valahogy beállítottad? Nemek csak MiBand2-m van, ezért használok MiBandage appot is mellé, de abban van ilyen, hogy hosszú nyomásra elutasítja a hívást, különböző programozható koppintássorozatokra zenét vezérel vagy más egyebet csinál.

(#30011) zho-lee válasza helixP (#29986) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszi, akkor marad a pc, mert ugyanazt linkelted, ami nekem van, és nem csinál semmit..

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#30012) helixP válasza zho-lee (#30011) üzenetére


helixP
nagyúr

Tény, hogy néha morci, volt már, hogy 2x kellett megcsinálnom valamit.
Hülye kérdés: de a zöld pajzsot a pipával megnyomod a bal felső sarokban, szerkesztés után?

(#30013) fudi2002 válasza iff (#30001) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkukímélő - nincs korlátozás. Elvileg akkor ez is jó.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30014) Diopapa válasza kelly416 (#30010) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem nincs beállítva, néha rajta kapom, hogy nézegettem a képernyőt és egyszer csak kiírja, hogy a telefon némítva....

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30015) sandró60


sandró60
addikt

Amikor feltettem a MIUI 10-már akkor meglepve láttam,hogy töltésnél nem jelzi ki a hátra levő időt a teljes feltöltésig.Mindenkinél így van a MIUI 10-után?

(#30016) kelly416 válasza Diopapa (#30014) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Kemény. Esetleg a telefonban valami olyan, mint a "ne zavarjanak", amit be lehet állítani automatára? Bár nem hinném. Minden esetre, mivel közöm nincs már MIUI-hoz, sajna innentől tovább nem tudok segíteni.

(#30017) kmarci25 válasza sandró60 (#30015) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, és nekem sem tetszik. :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30018) vornia válasza sandró60 (#30015) üzenetére


vornia
senior tag

ÖÖöö..ha ráböksz a kis körre,ahol az aktuális %-ot mutatja,akkor elvileg kiírja,nem?

(#30019) Diopapa válasza kelly416 (#30016) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, dnd nincs beállítva és több random időnként csinálja... Kikapcsolom a némítást és pár óra múlva megint be van kapcsolva..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30020) sandró60 válasza vornia (#30018) üzenetére


sandró60
addikt

Nincs ilyen kiírva,ha rábökök :D

(#30021) fudi2002 válasza Diopapa (#30019) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem anno olyat csinált a 9-es, hogy visszaszámlálót állítottam 10 percet, aztán vagy jelzett képernyő kikapcsolva vagy nem. Automatikus idő frissítést kikapcsolva jó volt. Ó azok a régi szép idők...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30022) crok válasza fudi2002 (#30021) üzenetére


crok
Topikgazda

..bugmentes idők, mi? Nem merted leírni.. : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30023) kelly416 válasza Diopapa (#30019) üzenetére


kelly416
veterán

Érdekes. Mondjuk kicsit több, mint egy éve használok egy MiBand2-t, másfél havonta egy hétig baleseti ügyeletes vagyok, olyankor van hang is a telefonomon a biztonság kedvéért, egyébként már másfél éve csengőhangot sem állítanék, mert mindig csak rezeg a telefon (és a karkötő). Ha ez a bug nálam megpróbált volna előjönni, észre sem vettem volna. ;]

(#30024) helixP válasza kelly416 (#30023) üzenetére


helixP
nagyúr

Dettó. Sony Watch3 rezeg a karomon, ha esetleg leveszem, akkor is rezgőn van a telefon. hosszú hónapok óta nem hallottam csengeni a telefont :)

(#30025) Diopapa válasza kelly416 (#30023) üzenetére


Diopapa
addikt

Megnéztem a Mi Bandage-et, lehet, hogy megtaláltam a hibát, még tesztelem. Előfordulhat, hogy nem a MIUI a hibás? :DDD btw nekem is rezgőn volt mióta megvan a band 3, de most szeretném hallani a csengőhangomat :P

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30026) kelly416 válasza Diopapa (#30025) üzenetére


kelly416
veterán

Hajrá-hajrá! Majd számolj be, hogy mi okozta a bibit, ha más is belefut, tudjunk segíteni.

(#30027) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Úgy látszik végkiárusítás van, kedvenc telefonunk 4/64-es verziója már csak 38500 forint hazai kereskedőláncnál.

(#30028) kanyi51 válasza Toth_Jani (#30027) üzenetére


kanyi51
senior tag

kiöregedett már

(#30029) vargalex


vargalex
félisten

Sajnos elhagyom a topic-ot, mert nem sikerült 30 napon belül abszolválni a szervíznek egy kijelző cserét. Így levásárolhatom, vagy visszakapom az árát.

A következők maradtak fenn a rostán:

- Redmi 5 Plus
- Redmi Note 5
- Mi A2 Lite

Nekem a MIUI bejött, illetve a Redmi 5 Plus, valamint a Mi A2 Lite azonos SoC-al van szerelve, mint a Note 4, így nem igazán lenne előrelépés. Én a Note 5 felé hajlok. Ti mit választanátok?

Alex

(#30030) crok válasza vargalex (#30029) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. : ( 2018-ban? Én egy rendes szervízt.. Note 5

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30031) pulutodurumo válasza vargalex (#30029) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A2 nemlite már sok lenne?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#30032) vargalex válasza pulutodurumo (#30031) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, az már több, mint 12k-val drágább az adott helyen a Note 5-től is. Ráadásul az csak 3000 mAh akkuval rendelkezik. Félek túl kevés lenne a megszokott üzemidőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30033) vargalex válasza crok (#30030) üzenetére


vargalex
félisten

Lassan 2019-ben. :) Az üzlet (Smarshop) nem árulja el, hogy hol szervizelteti. Igazából egy kijelző csere megvolt 2 hete, de a Smartshop visszaküldte a szervizbe, hogy karcosan érkezett. Ilyen szempontból rendesek voltak (el sem küldték nekem, hogy kész), viszont azt nem értem, hogy hogyan lehet karcos. Elvileg a csere kijelzőn fólia van és jó esetben dobozban utazik a készülék a szerviz és a bolt között.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30034) helixP válasza vargalex (#30033) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen. "Elvileg" és "jóesetben":)

(#30035) kelly416 válasza vargalex (#30029) üzenetére


kelly416
veterán

Én nóta 5-öt, miután volt RN4-em es utána A2lite-om.

(#30036) Diopapa válasza kelly416 (#30026) üzenetére


Diopapa
addikt

Mibandage - Csatlakozási beállítások - hangerő módosítása... Ez volt bekapcsolva. Nem tudom mit csinál azon kívül, hogy random módosítgatja a csengetési hangerőt. Tegnap kikapcsoltam, azóta nem csinálja...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30037) helixP


helixP
nagyúr

Ez a port csak Oreo felett megy fel vajon? Ezt a (számomra) új Gcam buildet már használja itt valaki?

[ Szerkesztve ]

(#30038) helixP válasza helixP (#30037) üzenetére


helixP
nagyúr

*helyesen a kérdés: Oreo és attól felfelé megy fel?

(#30039) kelly416 válasza Diopapa (#30036) üzenetére


kelly416
veterán

Szuper, köszi az infót. :R

(#30040) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak, valahogy megoldható AEX Pie alatt hogy az értesítések felugró ablakon jelenjenek meg de hang nélkül?
Sajna ilyen opció nincs az értesítések beállítása alatt...

köszi!
L

-= No way back from Here =-

(#30041) handrix válasza iff (#29926) üzenetére


handrix
csendes tag

Nálam sajnos ugyan ez a probléma, Miui 9 el működött. Megoldást tud valaki esetleg?

(#30042) crok válasza handrix (#30041) üzenetére


crok
Topikgazda

Barmi mas lejatsza.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30043) SyMbioTe válasza crok (#30042) üzenetére

Srácok, kéne gyorssegély. Felment a 6.0 AEX, pie androiddal.
Melyik gapps jó neki?
Xda linkről leszedtem arm64 9.0 stock pakkot, azzal folyton becrashelt a gboard, messages, beállítások, minden.
Most felraktam ugyanezt, csak mini pakkal, így meg a betöltésig nem jut el, csak a wifi beállításig...
Mit merre hogyan cseszek el? Eddig semmi ilyesmi gondom nem volt.:(

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30044) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#30043) üzenetére

Na sikerült. Újraflasheltem az 5.8 aexet, eddig minden jó, hívással sincs gond. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30045) Headless válasza SyMbioTe (#30044) üzenetére


Headless
őstag

slim recent van a pie verzióban?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#30046) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Sajnos az elmúlt hetekben nem nagyon tudtam a topicot követni, most kicsit le tudtam elé ülni, villámgyorsan átpörgettem úgy kilencszáz hozzászólást, de röstellem, igen felületesen :)

MIUI 10 Global 8.7.12 Beta van fent, ezt szeretném valami olyan változatra cserélni, amely normálisan működik és amely magától frissül. Magyar nyelv előny, de nem feltétel.

Milyen TWRP-t Magisket (vagy mást?) és melyik firmware-t érdemes most telepíteni?
Bootloader unlocked, főzött romokban nem gondolkodom, de pár gyárilag telepített alkalmazást szívesen tiltanék telepítés után, illetve ha van végre normális kamera (mintha láttam volna az egyik hsz-ben :) ), akkor még azt is dobnék rá.

Nagyon hirtelen ennyi, előre is köszönöm a segítséget, remélem nem unalomig ismételt kérdéseket dobtam, elnézést ha igen, kapkodtam, elég felületesen sikerült csak visszaolvasnom, visszakeresnem... :) :R

[ Szerkesztve ]

(#30047) SyMbioTe válasza Headless (#30045) üzenetére

Nem tudom, mert végül nem tudtam működésre bírni. 8.1 alapú AEX ment vissza.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30048) dealerman válasza [lAyCsI] (#30040) üzenetére


dealerman
senior tag

Én is AEX-et használok,mindig a legfrissebbet,a legjobb ROM ! Alkalmazásonként tudod beállítani egy példa :

Messengernél így néz ki

Persze maga az alkalmazásban is tiltom a hangokat először :)

underground techno will never die

(#30049) [lAyCsI] válasza dealerman (#30048) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szia,
Igen egyetértek, én is kedvelem :K
Tudom hogy itt lehet beállítani alkalmazásonként, viszont sajna nincs olyan opció
ahol ezt a 2 kombót lehet egyszerre kiválasztani...
-tehát vagy felugrik az értesítés és csilingel
-vagy nem csilingel, de csak az értesítési sávon jelenik meg a kis ikon

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#30050) Faby


Faby
senior tag

Mindenkihez, aki custom ROM-ot használ:
Lehet-e már simkártyánként különböző csengőhangot állítani mint a MIUI-ban?
Ha igen, melyik ROM-on, melyik verzióban?
Köszönöm!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.