Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) dethroner válasza Lackooo84 (#33273) üzenetére


dethroner
veterán

Úgy csináltam ahogy a leírásban olvastam, többször is megpróbáltam, törölni is próbáltam az alapból aktív profilt, de restart után újra ott volt és újra az az aktív. Természetesen az, ami a többieknél is aktív. Digi sim.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33302) Sweet Lou 6 válasza dethroner (#33301) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen erre kellene valami megoldás, hogy restart után se álljon vissza a defaultra.

sweetlou6.wordpress.com

(#33303) Lackooo84 válasza Sweet Lou 6 (#33302) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sajnos nem tudok mit csinálni mert aki jelentkezett tesztre az végül mégsem tesztelt, pedig itt voltam egész éjjel... :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33304) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33303) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

kéne a flashelendő bin.

sweetlou6.wordpress.com

(#33305) crok válasza Lackooo84 (#33303) üzenetére


crok
Topikgazda

Hat bealudtam..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33306) Lackooo84 válasza crok (#33305) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vettem észre.

The Truth is out there...

(#33307) dethroner válasza Sweet Lou 6 (#33302) üzenetére


dethroner
veterán

De nálam a restart előtt sincs volte. A profilt kiválasztom és aktívvá teszem sub0 és sub1 esetén is, az összes inaktívat törlöm, várom, nézem hosszan de nincs volte. Újraindítom, volte nincs, PDC meg újra mutatja az összes szart amit töröltem és megint a szokásos az aktív :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33308) crok válasza Lackooo84 (#33306) üzenetére


crok
Topikgazda

De se a kerdeseimre nem valaszoltal se nem kuldtel bin-t..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33309) Lackooo84 válasza dethroner (#33307) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Repüló mód ki-be és kell lennie.

The Truth is out there...

(#33310) Lackooo84 válasza crok (#33308) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mire mikor hol? :Y

The Truth is out there...

(#33311) dethroner válasza Lackooo84 (#33309) üzenetére


dethroner
veterán

Repülőmód se hoz volte-t. Digi és Voda sim van a telómban, alapértelmezetten a digi az adatkapcsolat. Viszont ha csak az indiai profilt hagyom meg és még a 2 alapértelmezettet HW default és SW default, és ezek után a vodát választom adatra, nem tud 4G-re menni a voda kártya, megreked E hálózaton szóval a nagy törölgetés hátrányára van a többi szolgáltatóra nézve.
Akkor az enyém egy különleges telefon, az állapotsorból is kifelejtették a VOLTE logót :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33312) Lackooo84 válasza dethroner (#33311) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tedd fel a network signal gurut, csak 1 sim legyen aktív, indítsd el az appot, lapozz a signaling oldalra, felül nyomj arra térerő ikon szerűségre, ott csak az IMS és a NAS legyen kipipálva. Majd csinálj egy repülő mód ki-be-t én csinálj egy screenshotot arról amiket ott kiír.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33313) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Aki jelentkezik bin tesztre az úgy jelentkezzen, hogy rögtön tudjon tesztelni, ne kelljen már várnom fél órákat 1-1 válasz cserére. Köszi!

The Truth is out there...

(#33314) dethroner válasza Lackooo84 (#33312) üzenetére


dethroner
veterán

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33315) Lackooo84 válasza dethroner (#33314) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És ezt már az aktív vodás profillal csinálja? Hmm... Nem történik meg az IMS regisztráció kísérlet sem, ezt az alap row_gen_3gpp profillal csinálja. Töröld a data/misc/radio/modem_config és a firmware/image/modem_pr mappákat majd flasheld újra a bint, feltöltöttem újra, kivettem belőle a row profilt, hátha így jó lesz.

The Truth is out there...

(#33316) dethroner válasza Lackooo84 (#33315) üzenetére


dethroner
veterán

Az előbb már eléggé össze voltam kavarodva, nem volt frissen aktiválva a volte profil. De most újra csináltam, figyelve mindenre. Szóval aktívvá tettem az indiai profilt, csak a digi sim volt aktív, az appban csak a kért két filter volt aktív, ekkor így nézett ki:

Aztán repülő mód be-ki, és utána egyből ezt mutatja:

Repülő mód után a PDC-t újraindítva még mindig az indiai prfofil az aktív, de volte-nak nyoma sincs.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33317) Lackooo84 válasza dethroner (#33316) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De újraindítottad a telefont és maradt az indiai aktív?

The Truth is out there...

(#33318) Eyrual válasza dethroner (#33316) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Nálam is kb betűre ugyanaz volt, mint nálad (mármint nem a Guruban, hanem azon kívül)

Az új binnel eltűnik a 3GPP a listából, és így megmarad aktívnak a Voda India az újraindítás után is, de ennek ellenére továbbra sem történik semmi a telefonban (se VoLTE csúszka, se semmi).

Viszont újra beírtam kétszer a *#*#VOLTE#*#* -t, és a carrier check KIkapcsolt állapotában, restart után megjelent végre a beállítás a mobilhálózatok alatt, bekapcsolás után van LTE ikon is. :C

Viszont a SIM2 (nálam Telenor) ugyanúgy bukja a 3G-t, és csak köhög E -ben :DDD
Alapértelmezett internet váltás után sem akar az a kártya visszamenni 3G/4G-re.

(#33319) Lackooo84 válasza Eyrual (#33318) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mindenkinek telepítenie kell az APN fixet, az előhozza a volte/vowifi kapcsolókat valamint beállítja az APN-eket. Azt hiszem megint új guide verzió fog készülni.... :DDD

The Truth is out there...

(#33320) dethroner válasza Lackooo84 (#33317) üzenetére


dethroner
veterán

Feltettem a módosított bin fájlt, ezzel már aktív marad az indiai profil restart után is. De továbbra se ír volte-t és híváskor levált 4G-ről. És még egy hiba, a bin flash előtt amikor a digi kártya lógott adatként a 4G hálózaton, a voda sim 3G-n volt, és ha arról hívtam maradt is végig 3G-n. Most már csak Edge a max amit tud :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33321) Lackooo84 válasza dethroner (#33320) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálad valami nagyon nem okés.

The Truth is out there...

(#33322) dethroner válasza Lackooo84 (#33321) üzenetére


dethroner
veterán

De mi? :U A volte és vowifi kapcsolók már rég aktívak nálam, csak ez a rohadt szivat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33323) Lackooo84 válasza dethroner (#33322) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én az APN beállításokra tippelek, de írtam püt.

The Truth is out there...

(#33324) Eyrual válasza Lackooo84 (#33319) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Részemről ezt meg is tettem, a leírásod részeként, ha erre célzol.
Eddig a pontig csak a VoWiFi kapcsolója jelent meg, és csak most sikerült a VoLTE-t is kihozni belőle.

A SIM2-re kéne vissza a 3G, és akkor perfekt lenne a dolog.

Gondoltam megvariálom csak a sub1-et a PDC-ben, de annak ellenére, hogy Voda Indiát mostmár megjegyzi, változást továbbra sem ment el (csak mostmár nem a 3GPP-re áll vissza reboot után, hanem a Voda Indiára).

(#33325) dethroner válasza Eyrual (#33324) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig átsiklottam az apn telepítés felett, megcsináltam és most már nálam is megy a digi volte :C De a másik, a vodás simre is valahogy vissza kéne bűvölni a 4G és 3G lehetőségét, mert csak Edge hálózatot tud így.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33326) dethroner


dethroner
veterán

Erre valami ötlete van valakinek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33327) Iborka


Iborka
tag

Helló! mi lehet akkor ha a orange fox recoveryben nem aktív a biztonsági mentés funkció? Köszi!

(#33328) crok válasza Iborka (#33327) üzenetére


crok
Topikgazda

Lucky Patcher vagy hasonlo van-e telepitve?
Screenshot van?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33329) Iborka válasza crok (#33328) üzenetére


Iborka
tag

nincs telepítve, inaktív az a lehetőség.

(#33330) Iborka válasza crok (#33328) üzenetére


Iborka
tag

A titanium backup bekavarhat?

(#33331) crok válasza Iborka (#33330) üzenetére


crok
Topikgazda

Sicher nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33332) crok válasza Iborka (#33327) üzenetére


crok
Topikgazda

R10? Kéne recovery log meg screenshot (power és vol-) és akkor passzolom a dev-eknek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33333) Iborka válasza crok (#33332) üzenetére


Iborka
tag

helló!igen az r10-es van rajta a régi felülettel.Elküdtem privibe a többit, de képernyőképet nem tudok csinálni.vagyis olyan, mintha megcsinálná, de nem találom sehol a képet.

(#33334) Theory66


Theory66
aktív tag

Srácok, ha új romot teszek fel, az cseréli a modem beállításokat is? Volte próbálkozás közben lehet eltoltam valamit, mert nagyon beesett a mobilnet sebessége. Vagy csak elfogyott a havi keretem, de azt meg nem tudom ellenőrizni, mert flottában vagyok és nem írja ki a telekomos app ...

(#33335) crok válasza Theory66 (#33334) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem mindegy hogy milyen ROM-ot.

Custom nem-MIUI ROM-okban egyáltalán nincs firmware így nem is piszkálhatja a modem firmware-t. Gyári MIUI-ban persze van, az nyilván felül fogja írni. Nem gyári MIUI-ban vagy van vagy nincs (Xiaomi.EU-ban van).

Nekem is Telekomos az egyik SIM-em, dolgozói flottás, simán mutatja a keretet. Ha "új" a netcsomag akkor full stop van, nekem elég régi úgyhogy nálam max. lassítanak (32kbps).

Szerintem nem lehet a modem firmware a gondja, hacsak nem tettél fel valami nagyon egzotikus firmware-ből származó NON-HLOS.bin-t (de ha az itt linkeltet használtad akkor ilyen nem fordulhat elő).

(Ami óriási vicc: mondom emelek a netcsomagomon.. neten nem tudom átállítani, ha ki vagyok lépve a weboldalukon akkor ott van minden csomag, amint belépek eltűnik.. ügyintéző boltban mondja hogy szives örömest átállítja, valószínűleg azért nem látom mert a csomag amiben vagyok már régen megszűnt (Net L) de 200Ft-al többért beállítja nekem szivesen az új Mobil 1GB-ot ami így ugyanannyi adatforgalmat jelentene 200Ft-al drágábban és ha elfogy akkor STOP és nem lassítás, mint a Net L-ben.. megköszöntem a tájékoztatást és nevetve kisétáltam : D )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33336) Theory66 válasza crok (#33335) üzenetére


Theory66
aktív tag

Dobtam fel azóta gyári romot, aztán utána egy LOS-t, akkor 99% hogy csak elfogyott a keret, mert van net csak tetű lassú. 4.-n van a fordulóm ha minden igaz, akkor kiderül. Nem nagyon sikerült még elhasználnom a keretet azért nincs ilyen tapasztalatom hogy mennyire esik be a sávszél.

(#33337) dethroner


dethroner
veterán

Az én kamerás problémámra nincs senkinek ötlete? :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33338) Eyrual válasza dethroner (#33337) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Anno Xperia S-el jártam hasonlóan, akkor addig variáltam a kameramodulokat, amíg helyrejött (az nem tudott HDR-t, de a ROMokban előfordult, hogy benne hagyták. Ha véletlenül rátapiztál, akkor egy végeláthatatlan force close kezdődött el)

Nincs esetleg komplett mentésed, amit vissza lehet húzni, megnézni, hogy elmúlik-e a hiba?

(#33339) dethroner válasza Eyrual (#33338) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs mentésem. És nem szórakoztam se romokkal, se kamera moddokkal, egyszer csak így meghülyült.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33340) fudi2002 válasza dethroner (#33337) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért valami infót adj. Milyen rom? Melyik verzió? Melyik Gcam? Vagy gyári app?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#33341) crok válasza fudi2002 (#33340) üzenetére


crok
Topikgazda

Előző hozzászólások alapján MIUI V10.2.3.0 gyári kamera.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33342) fudi2002 válasza crok (#33341) üzenetére


fudi2002
veterán

Jaa, akkor ez nem hiba. Miui feature :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#33343) crok válasza vadkörte (#32161) üzenetére


crok
Topikgazda

@Tomi_Sci @szajmon @vadkörte

Volt nektek GPS gondotok. Mondtam hogy ha kell írok rá Magisk modult (a gps.conf cseréjére).
Na, tegnap küldtek be egy modult jóváhagyásra (itt a GitHub projektje), remélhetőleg jóváhagyják nemsoká és akkor lesz a Magisk Manager-ben is letölthető modul. Így átnézve a forrását jónak tűnik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33344) ÁrPi2 válasza Lackooo84 (#33240) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nekem sajnos most a Juniper Open Learning alól ingyen JN0-210 Failed.. :(((
, ott igen hasznos tananyag elérhető, de úgy érzem a vizsga többet/mást is igényelt volna...

Viszont a telónyomkodásban VoLTE siker: Kb. Lackooo84 recovery zipje óta van már a telenoron volte-m,
és most a Miui-ban eme legutóbbi leírás szerint haladva, beléptetve a telót a "Diag port mode"-ba már meglátta jól a win8.1-es gépemen a "PDC Tool", és mivel nekem a SIM2-ben van a Digi SIM, ezért én csak a sub1 -et állítottam át
Volte_Commercial_India_Vodafone profil -ra.

( jobb klikk -> SetSelectedConfig -> sub1, majd alul nyomni az ACTIVATE gombra.)

(Rút rádiómappatörölgetésre és profilkitörlésekre nem volt szükség.)

Ért valaki sikert a VoWIFI-vel is?

[ Szerkesztve ]

(#33345) dethroner válasza fudi2002 (#33340) üzenetére


dethroner
veterán

Ahogy crok írja, utolsó global stabil, gyári kamera. Már nem emlékszem mikor jött az utolsó MIUI update, de tuti nem azóta csinálja, legalábbis úgy vélem hogy nem hónapok óta van ez. Most azon agyalok, hogy újrafrissítem a rendszert, csak attól fosok, hogy a pár napja rávarázsolt Digi VoLTE eltűnik. Mit gondolsz/gondoltok, megmarad a PDC-vel összehozott 4G hanghívás, mert akkor rögtön csinálom is. Vagy tönkrevágja, és csinálhatom újra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33346) crok válasza ÁrPi2 (#33344) üzenetére


crok
Topikgazda

VoWIFI: nem, de mintha Lackooo84 azt mondta volna hogy az indiai Voda profillal az nem megy, de a törökkel talán menne(?).

Aki custom ROM-on van és nem akar MIUI-ra váltani emiatt az megpróbálhatja su után egy terminál appból az alábbi parancsokkal elővarázsolni a 9091 WWAN diag interface-t:

setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_bam,adb
setprop sys.usb.configfs 0

- vagy -
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb
setprop sys.usb.configfs 0

- vagy -
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_ipa,adb
setprop sys.usb.configfs 0

Ha a driver-ek (és a Xiaomi együttható) rendben vannak akkor elvileg ugyanúgy letelepülnek a megfelelő USB kompozit eszközök mintha MIUI alól menne a diag mód.

Ja, közben mégegy fileküldéses kérés:
Root-al biztosan hozzáférhető a / györkérben az init.qcom.usb.rc - ha valaki MIUI alól el tudná nekem küldeni ezt a file-t az sokat segítene (a fenti prop-okat custom AOSP-ból sikerült kibányászni de a MIUI lenne a fontos mert ezekkel lehet irányítani hogy mi legyen USB-b beállítva de a beállítások lehetnek picit mások és ha más nem akkor beleépíteném a jókat ha van eltérés). A kérdés hogy MIUI-ban hol van.. Emlékeim és keresgélések szerint simán a /-ben.

PS: ÁrPi2, a JN0-210 sztoridat nyugodtan ventilálhatod a Cisco cert topikban ; )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33347) dethroner válasza crok (#33346) üzenetére


dethroner
veterán

Mi a hétvégén próbáltuk a török profilt is, egyenlőre semmi pozitív, de ha lesz ideje, majd visszatérünk rá.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33348) crok válasza dethroner (#33345) üzenetére


crok
Topikgazda

Lackooo84 azt írta, hogy ezzel az EFS-t módosítod - vagyis reflash után marad minden amit csináltál. De mivel úgyis van EFS mentésed az előtte levő és a mostani állapotról is (ugye van) így akármi van tudod szépen visszatenni (újrarakás után de még első start előtt fastboot-ból felteszed a modem binárist és OK.)

De majd (remélem) megerősít vagy megcáfol.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33349) Faby válasza crok (#33346) üzenetére


Faby
senior tag

Parancsolj:
[link]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#33350) dethroner válasza crok (#33348) üzenetére


dethroner
veterán

A piszkálás előttről van mentésem, de most hogy mondod, csinálhatok erről most egy friss mentést is. :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.