Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) Haligali


Haligali
tag

Üdv!

A telóm rettentően belassult és újabban látszólag ok nélkül kikapcsol, ami után alig akar visszajönni a rendszer: elindul a boot, megjelenik az MI logo és kikapcs. Van, hogy beadja a Reboot system/Wipe data/Retrun main menü ablakot, de innen sem indul el. Fél óra vagy fél nap szórakozás után aztán azért csak elindul.

A legújabb tünet: kiírja hogy Alacsonyhőmérséklet-figyelmeztetés....ilyennel találkozott már valaki?

(#33802) crok válasza ktomcat (#33800) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát így hogy csináltál egy clean-t így lehet, bár egy tag pont ugyanazt mondja amit te is. De mostmár gondolom mindegy..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33803) crok válasza Luck Dragon (#33799) üzenetére


crok
Topikgazda

Ó, a jó kis stabil V8.2.10.0.. Még Marsmallow, MIUI8. Az szerintem a legjobb gyári ROM volt csak nagyon eljárt felette az idő.

Na az van, hogy akkor vagy a klasszikusnak mondható zajszűrés gond van vele (mikoris túl erősen szűr a telefon és semmi se marad belőle) vagy a mikrofonnal lesz valami.

Mivel borzasztórégi a ROM (2+ éves..) így a régi hibák is játszhatnak, mint pl:
VoLTE miatt rossz a hang - letiltása:
Settings > SIM card & mobile networks > VoLTE enabled > disable
Google Assistant letiltása (a.k.a. "OK, Google" letiltása):
Google Settings > Search & Now > Voice > “Ok Google” kikapcsolása
vagy töröld/tiltsd le a Google appot ha nem használod (én töröltem anno).
Ezeken kívül csak root-al lehet a "fluance"-t állítani
(ez a "zajszűrés" de nagyon ímmel-ámmal jó megoldás..)

Mikrofon ellenőrzés: előtte óvatosan (nem sűrítettlevegő spray-vel!) meg kell takarítani a mikrofonokat, lehet szösz ment bele vagy ilyesmi. Utána a tesztmenüben (tárcsázó -> *#*#MIUI#*#* vagy ha jobban tetszik *#*#6484#*#*) keresd meg a mikrofontesztet: beszélni vagy fújni kell az alsó mikrofonba és a kilengő mutató jelzi majd hogy zöld-nem zöld, jó-nem jó. Tisztítás után legyen rendes hívásos tesztelgetés. Ha ez a teszt itt nem ad jót (mármint a tesztmenü).. akkor az a mikrofon hibás lesz, nem is kell továbbmenni.

Zajszűrésre: mivel tokban van a telefon - azt mondtad - szóval ezen az összefoglalóban is levő képen alul levő részben a felső telefon (ami Global SD) ott 3 dolog van, sorrendben: 3.5mm jack, infraport és a zajszűrésre használt mikrofon. Na, azt le kellene ragasztani (paraszt de ezen a ROM-on úgy emlékszem még simán működött). Na, mivel tokban van így egy apró szigszalag vagy bármi nem is fog látszani, így kéne megpróbálni használni. Ha ez nem.. akkor frissítés, de az nem lesz egy menetes.. mivel összesen 2 MIUI verziót és 1 Android főverziót is váltani kell, így erről a ROM-ról min. huhh talán 6 ROM-ot lenne tanácsos egymás után feltenni (a V8.2.10.0 az utolsó Marsmallow, szóval először V8.5.4.0 ami már majd Nougat lesz de még MIUI8, aztán V8.5.8.0 ami már Nougat és az utolsó MIUI8, aztán V9.0.3.0 ami az első MIUI9, aztán V9.6.3.0 ami az utolsó MIUI9, aztán V10.1.1.0 ami az első MIUI10 és utána V10.2.3.0 ami a mostani utolsó stabil - lehet overkill, de én így csinálnám - itt minden említett ROM linkje fent van, sorrendben).

Vagy bootloader nyitás, custom recoevry és Magisk root majd valamelyik modul a moduljaim közül de azt át kellene alakítani hogy működjön a mostani Magsik-al mert még akkor írtam mikor V12 körül volt most megy V19.3-nál jár és volt vagy 4 template-módosítás... .. .

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33804) crok válasza dethroner (#33798) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudok róla hogy egyszerűen (vagy bárhogyan) meg lehet csinálni..
biztosan bele van patkolva valahogy a MIUISystemUI-ba talán : \

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33805) crok válasza latya73 (#33797) üzenetére


crok
Topikgazda

Na várj mert akkor nálad zavar lehet a verziókövetésben.
Az amit te ott láttál a Mega linken az RC - az nem is lehet jobb mint az R10 stabil.
Nincs a telefonra R10.1, valószínűleg csak a fura jelölés zavart meg.
Alpha x -> Alpha y -> Alpha z -> Beta x -> Beta y -> Beta z -> Release Candidate x -> Release Candidate y -> Release Candidate z -> Stable Release
A Release Candidate "stabilabb" és "kiadásra jelölt" vagyis kvázi bugmentes de nem a stabil kiadás - és itt most amúgy is sokat nyúltak bele még két RC verzióval a stabilba.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33806) crok válasza crok (#33608) üzenetére


crok
Topikgazda

Na Havoc.. megint:

#### Havoc-OS v2.8 Official Build ####

Xiaomi Redmi Note 4 (mido) Update 11-08-2019

Maintainer: @sagarrokade006

Changelog:

• Merged August Security Patch
• Added ability to restrict app vpn usage
• Added translations for Text Clock
• Enabled OP gestures on keyguard
• Improved Dynamic gaming mode
• Updated prebuilt apps
• Other fixes and improvements

Device Changelog:
* All Latest Zeelog Changes Merged

Letöltés:
https://sourceforge.net/projects/havoc-os/files/mido/Havoc-OS-v2.8-20190811-mido-OFFICIAL.zip/download

Asszem' van OTA is.

Ahogy látszik van új maintainer.. a gond csak annyi, hogy a build után elejtette a telefont és berobbant a kijelző.. szóval most megy a gyűjtés ha jól látom.. nincs szerencséje ennek a ROM-nak..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33807) Luck Dragon válasza crok (#33803) üzenetére

Én mondtam hogy dobozból kivéve egy csepp frissítésen sem esett át a készülék.
Köszönöm szépen a tippeket, végig próbálom a dolgokat.

Bár ezek a bootloader nyitás, custom recoevry és Magisk root dolgok azok amikhez én nem nyúlok. Szégyen vagy sem de nem értéke én ezekhez meg nem is érdekelt soha. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33808) [lAyCsI] válasza crok (#33806) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszi majsztró!

-= No way back from Here =-

(#33809) latya73 válasza crok (#33805) üzenetére


latya73
csendes tag

Köszönöm, pontosan ez a helyzet ahogy gondoltad, akkor frissítek 10.0-ra.

(#33810) vadkörte válasza crok (#33806) üzenetére


vadkörte
addikt

Üdv Mester!

A crDroid-ról lehet tudni valamit? A v5.6 fog mostanában frissülni. (tudom, hogy a fejlesztő kilépett és új srác van mögötte, csak kérdezem, hogy foglalkozik-e vele még valaki)
Ha nem, mi a legsmooth-szabb 9-es?
(v5.4 fut a telefonon, de kezd bizseregni a tenyerem... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#33811) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok!

Olyan bajom van nekem, hogy a telefon nem hajlandó lemenni deep sleepbe, állandóan pörög a proci ami azt jelenti, hogy így elég gyorsan merül is. Az akkumulátor és teljesítmény szerint a fogyasztásom 51%-át az android rendszer illetve a 21%-át az android teszi ki, tudom ezt esetleg jobban leszűkíteni, hogy mi az amit ki kellene lőnöm, vagy ez már így marad :) rom: 10.2.3.0 (NCFMIXM) Köszi a válaszokat.

Üdv DCS

(#33812) crok válasza dacsa (#33811) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló -> crok logout blogja -> F3 keresés -> "akinek nem alszik a telefonja" leírást elolvasni és megcsinálni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33813) dacsa válasza crok (#33812) üzenetére


dacsa
senior tag

Köszi!

(#33814) dacsa válasza crok (#33812) üzenetére


dacsa
senior tag

Uh, ez tök jó, de sajnos ez nekem kínai :) nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent ki lehet nyerni ebből a készülékből :)

(#33815) crok válasza dacsa (#33814) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem megy nézz privátot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33816) [lAyCsI] válasza vadkörte (#33810) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

link ;)

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#33817) crok válasza vadkörte (#33810) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy [lAyCsI] írja, nekem volt egy "ajánlásom", az elején több a customization.. de amúgy most én feltettem a LOS 16 LilBlinx-et és egyelőre - ugyan csak pár nap után, de - meg vagyok vele elégedve.

crDroid :D most jött ebben a pillanatban az update:

crDroid Pie OFFICIAL
(12th July 2019)

crDroid Version: 5.6
Build Type: Stable
Build Date: 07/12/2019
Maintainer: @czynot

Changelogs -

* Add new mido blobs
* Upstream to RR trees
* Added XiaomiParts
* Update translations
* Statusbar notification ticker
* Fix QS tiles
* Add more QS tiles
* Improve SmartNav
* Add new animations

Credits -

* @AliHasan7671 for RR trees
* @penglezos for Englezos kernel
* Every alpha/beta tester

Letöltés:
https://sourceforge.net/projects/crdroid/files/mido/pie/crDroidAndroid-9.0-20190712-mido-v5.6.zip/download

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33818) [lAyCsI] válasza crok (#33817) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mennyire tesreszabható ez a LOS build?

-= No way back from Here =-

(#33819) crok válasza [lAyCsI] (#33818) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmi fancy, semmi RR szintű. Nincs külön menüpont a beállításokban vagy ilyesmi.. de van pl. akkukímélő helymeghatározás ami ugye a Pie-ból (AOSP) ki lett alapból gyalulva.

Nincs benne force encryption mint pl. a MSM Extendedben. szóval
percek alatt ki is próbálhatod mit tud, milyen menüpontok vannak:
- csinálsz egy teljes mentést TWRP-ben/OrangeFox-ban
- csinálsz egy clean install-t a ROM-al (wipe-olsz amit kell, GApps se kell)
- bebootoltatod a rendszert, szétnézel
- ha készen vagy akkor TWRP-ben/OrangeFox és wipe: system, data, Dalvik/ART cache, cache, vendor és visszateszed a mentését ezeknek a partícióknak: data, system, vendor, boot (többi alapvetően ki is maradhat) és restart majd visszajön szépen a rendszered. Így szoktam én is szétnézelődni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33820) vornia


vornia
senior tag

Croc segíts kérlek.
Ugyan más típusú.telefon (sharp aquos S2) de,mi a különbség ha cmd alól adom ki a "fastboot oem unlock" parancsot,mintha a fejlesztői menüben aktívvá teszem az OEM unlock opciót?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#33821) vornia válasza vornia (#33820) üzenetére


vornia
senior tag

S vajon a miuihu pctool-al más típusú készülékre is fel lehet pattintani a twtp-t?+ Nyitni a bootloadert? :D próbálta valaki?

(#33822) crok válasza vornia (#33821) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs értelme se megpróbálni, mert az a program úgy van megírva hogy kvázi bolondbiztos, vagyis ami bele van fejlesztve mint készülék és benne van a listájában és azzal működik (vagyis csak Xiaomi kódnevek vannak benne, a letöltési linkek is úgy vannak megírva meg a parancsok is) mással nem fog menni mert az adb device ellenőrzésnél olyan készüléket fog csak látni amit "nem ismer".

Az előző kérdésre a válasz pedig hogy ugyanazt csak nem mindegy hogy utána mit csinálsz vele, mert az is lehet olyan mint a Xiaomi, hogy a BL unlock "egyedi kódos". A Mi Unlock is csak egy fastboot wrapper ami ellenőrzi a Mi fiókok és a telefon viszonyát, aztán kér kódot meg lefuttatja a megfelelő fastboot parancsot. De megnyugtatlak, hogy a miflashtool is csak egy borzasztóbuta frontend ami semmi mást nem csinál mint a fastboot ROM-ban levő bat (vagy bash shell..) parancsfile-okat lefuttatja amiben ugyanolyan fastboot parancsok vannak amiket amúgy te is kiadogathatnál kézzel - csak "kattintgatni könnyebb". A bash .sh-t lefuttatva simán flash-eltem a telefonra fastboot ROM-ot linux bash alól, aztán megcsináltam ugyanazt kézzel is - ha kellenek a parancsok könnyű kiszedni file-okból. Egyszer volt itt olyan (Imi1981), aki markw recovery ZIP ROM-ot tett fel a mido-ra (Redmi 4X a Redmi Note 4X helyett, ugye, egymás alatt voltak a linkek, miuihu volt amúgy de mindegy is) és az átírta a fastbootban látható nevet markw-re mido-ról.. azt úgy kellett visszarángatni hogy kinéztünk egy fastboot ROM-ot, kicsomagolta, töröltettem a parancsfile-okban az eszköznévellenörzést így a mido-ra ami magáról már sajnos azt mondta hoyg markw simán rápattintotta kérdés nélkül a mido fastboot ROM összes partícióját.. utána már mido volt a mido ( : Mehetett rá a MIUIHU ROM : D Na jól elkanyarodtam a végére.. bocsi. Szóval csak annyit akartam mondani ezzel hogy nem kell ezt túlmisztifikálni. Buta szkript mind.. a parancsokat te is ki tudod adni. A szép tool-ok pedig szépek és le a kalappal a készítők előtt mert sok munkaóra van benne és nagyon meg tudja könnyíteni az emberek életét akik nem akarnak belemenni a parancssorba - de akkor is ugyanazt csinálják a végén, csak a legtöbb ember jobban szeret kattintgatni ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33823) crok


crok
Topikgazda

Nagggyonjó.. A mai kiment Google Play Services update után úgy néz ki, hogy a Google Play Services megint sok embernél beakad és aktív marad, nem engedi aludni a készülékeket.. mertít.. ha ilyet tapasztaltok akkor törölni kell a Google Play Services adatait, megállítani, majd a készüléket újraindítani. Egy ideig jó lesz, újabb frissítéskor remélhetőleg már javított Google Play Services jön le..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33824) [lAyCsI] válasza crok (#33819) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszönöm!
Kicsit még kivárok hátha lesz még vmi Havoc - bol..

-= No way back from Here =-

(#33825) vornia válasza crok (#33822) üzenetére


vornia
senior tag

KÖSZI SZÉPEN!
Tehát akkor a válasz mi is ? :U
:D :DDD
Jó megyek szépen végig majd cmd alól az a tuti...

(#33826) crok válasza vornia (#33825) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a válasz hogy a MIUIHU-s tool csak Xiaomi-ra van írva. ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33827) vornia válasza crok (#33826) üzenetére


vornia
senior tag

Tudom :-D csak jól jött ki ..weheheh...na jó megpatkolom a sharpot, kipróbálom az RR romot rajta, aztán ha beválik mehet a midora is

(#33828) crok válasza vornia (#33827) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem megspórolhatsz egy kört magadnak és mehet a Mido-ra is : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33829) crok


crok
Topikgazda

Na. Hogy miért nem szoktam hozni mindenféle ROM-okat meg egyebeket, miért nincs megemlítve minden egyes "noname", innen-onnan portolt MIUI Oreo/Pie és miért vagyok óvatos ha látok valamit... .. .

Mert sokszor túl nagy a hype és vannak kevésbé megbízható, kevésbé kitartó emberek meg olyanok, akik egyszercsak tegnapról holnapra kiszállnak..

Így van most a Descendant ROM-al is, nem említettem itt hogy van ilyen (nem toltam továbby a hype-ot) mert valami hiányzott.. a nyers stílus átment előbb furcsába, aztán inkább nagyképűbe talán.. nade tegnap úgy nézem a maintainer/dev azt mondta hogy akkor Sayonara.. XDA thread nyitása: 2019 Június 15, viszlát bejegyzés kelte 2019 Augusztus 12.. még egy hónap se volt. keletkezett összesen 4 build.

Szivesen megosztom az ilyeneket is ha akarjátok (már úgy értem az olyan híreket/ROM-okat/kiegészítőket amik szalmalánggal égnek szerintem) csak én ilyet magamtól nem ajánlottam egyszer se senkinek, mert utána úgyis vált az ember, utána úgyis be kell lakni a telefont megint és megint és megint és.. szóval én nem láttam értelmét hogy olyat ajánljaki ki amiről majdnem biztosan tudom (vagy érzem..) hogy plusz munkát fog adni annak aki elkezdi használni. De ha akarjátok akkor megosztom az ilyesmit is, nekem semmibe nem telik átemelni amit olvasok, látok, hallok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33830) Tidzsi1953 válasza crok (#33829) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Ha szavazásra tennéd fel a kérdést, én amellett lennék, hogy az általad ÉRDEMESNEK tartott ROM kerüljön megemlítésre! :R

(#33831) crok válasza ktomcat (#33800) üzenetére


crok
Topikgazda

Kicsi kérdés: használsz-e GApps csomagot és melyiket? BiTGapps esetleg?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33832) ktomcat válasza crok (#33831) üzenetére


ktomcat
senior tag

opengapps micro csomagokkal operálok jó ideje :) Én nem tapasztalom ezt a beakadást egyelőre amit tegnap írtál, sőt a kernel mókolás nélkül még jobb is az akkuidőm mint előtte.

bár a google assistant csak meghallgatja a kéréseimet, vissza már nem szól, de ez már a buildes problémák előtt is volt miután visszatértem havocról, egyelőre nem zavar mert nincs akkora szükség rá

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33833) [lAyCsI] válasza Tidzsi1953 (#33830) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

+1 :K

-= No way back from Here =-

(#33834) crok válasza ktomcat (#33832) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor mégegy dolog kizárva: BiTGApps-al volt a LOS 16 alapnak összeakadása (SELinux) az előző build-ekben, mondjuk az "sima bootloopot" okozott..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33835) vadkörte válasza crok (#33829) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha szavazni kellene +1 a "Csak érdemes"ekre

De, hogy kicsit ON is legyek. Resurrection Remix használókat kérdezem (nameg Téged) vélemény? Mennyire használható, kényelmes, "lakható"?

Üdv. V. Körte

(#33836) crok válasza vadkörte (#33835) üzenetére


crok
Topikgazda

Az RR? Teljesen. Mindent is tud. Hibájáról most nem nagyon tudok. Mindent is testreszabhatsz ha akarsz, de ha nem akkor is jók az alapértelmezett dolgok. Egészen jól bevált ROM. GApps nélkül is indul és működik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33837) vadkörte válasza crok (#33836) üzenetére


vadkörte
addikt

:R Igen az, csak nem akartam rövidíteni, hogy egyértelmű legyen. Köszönöm a megerősítést. Akkor este(?) telepítés. :DDD

Üdv. V. Körte

(#33838) crok válasza vadkörte (#33837) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindig legyen backup : D : D : D Meg egy törölköző.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33839) Mano66 válasza crok (#33836) üzenetére


Mano66
senior tag

Az RR-ből az "Official" vagy a "Unofficial-treble-LuisROM" a jobb választás napi használatra?

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#33840) ktomcat válasza Mano66 (#33839) üzenetére


ktomcat
senior tag

Én a luis félét használom, hiába problémáztam itt nem rég oldalakon keresztül ettől függetlenül napi használatra bőven jó

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33841) crok válasza Mano66 (#33839) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyomkodd végig mindkettőt aztán eldöntheted ( :
Mindkettő jó lesz. Luis build kétnaponta van frissítve : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33842) vadkörte válasza crok (#33838) üzenetére


vadkörte
addikt

Egyelőre óriási csalódás a Resurrection Remix. :(
Az Official-lal próbálkoztam. Full wipe (vendor-t kivéve, azt nem mertem) után simán telepedett, OpenGapps ment mellé. Indulás és minimális beállítás után az mSD-t hektikusan látta (Sincerity féle 128GB SanDisc, a crDroid problémamentesen kezelte) Hol látta, hol nem. A saját appjai is FC-oltak (simán csak kiléptek) a TiBu már el sem indult, se apk-ból telepítve, se a market-ről letöltve.
Ezek után Orange mentést visszatöltöttem, mondván, hogy az legalább működik, de ez a szemét nem fogadja el a kijelzőzáram PIN kódját. (ujjlenyomat+PIN kód a zár)
Most szedem le az 5.6-os crDroid-ot... :U

Üdv. V. Körte

(#33843) holozis_HUN válasza vadkörte (#33842) üzenetére


holozis_HUN
veterán

AEX-et próbáltad? Szerintem az a legjobb custom rom jelenleg :B Felrakod mellé az ENglezos kernelt, meg egy magisk, és arany élet. Legstabilabb romom eddig.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#33844) crok válasza vadkörte (#33842) üzenetére


crok
Topikgazda

Mentés előtt MINDIG törölni kell az ujjlenyomat, PIN, egyéb vackokat. Az OrangeFox-ban van külön amúgy funkció arra hogy törölje az összes ilyen key file-t de a Mega tárhelyemen a Flash toolkit-ben a TWRP könyvtárban is ott vannak ezek (passreset, rmpass) meg a Logout blogomban is le van írva mit kell törölni.

Tedd vissza a mentést és töröltesd a "ROM security"-t OrangeFox-ban.

Az RR járt a héten a telefonomon, nálam ilyen sicher nem volt. Mentésed van, csak ki kell pofozni, de utána.. nem tom', én csak nekiesnék mégegyszer amúgy, hasonlót se látok se XDA-n, se Telegramon.

UI: Az AEX se rossz ám, hajjajj de nem ám, ki is maradt a nagy felsorolásból!! ;) Csak mostanában kicsit bizonytalan időközönként frissül, annak ellenére hogy 6.6 changelogjában kifejezetten kitértek rá hogy ez nem így lesz a jövőben, de ugye még nem telt el egy hónap se.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33845) vadkörte válasza crok (#33844) üzenetére


vadkörte
addikt

Sosem okozott problémát a PIN és társai, de igazat adok Neked. A fórumban is volt rá példa. Nem is értem, miért hagytam ki... :F
Kap még egy esélyt majd az RR, mert a leírásai alapján tetszik, de nem most. Mára a lényeg annyi, hogy legyen egy működő telefonom.
Tulságosan fárad vagyok a mókoláshoz és túlságosan tele a f***m a mai nappal (meg az összes rohadék területfelügyelővel, mocskos patkány banda...) és kár lenne, ha a telefon a falon fröccsenne szét

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#33846) crok válasza vadkörte (#33845) üzenetére


crok
Topikgazda

Majd tiszta fejjel. A telefon meg szerintem még ma is többet ér ennél pedig már megkopott az értéke.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33847) lkristóf


lkristóf
senior tag

Köszönöm a sok hasznos tanácsot, meg mindent, ez a fórum nagyon pörög. :) Sikerült jó áron egy Mate 20 Pro-t szereznem, ezért váltok. Pacsi. :R

(#33848) crok válasza lkristóf (#33847) üzenetére


crok
Topikgazda

Sayonara!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33849) vornia válasza crok (#33829) üzenetére


vornia
senior tag

[link] erről tudsz valamit? Szintén említésre sem méltó?

(#33850) crok válasza vornia (#33849) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egy nagyon-nagyon régi ROM, egy port volt csak ezért nem volt említve itt, van XDA thread-je is és még a Havoc (kitett) maintainer-e csinálta. Vagy 2..3 build volt csak és a legutolsó 11 hónapja lett kiadva, ha olvasod az XDA oldalt akkor látszik is hogy "experimental, most likely broken" szóval inkább csak PoC volt hogy működik a Pie Mido-n. Természetesen nem ajánlom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.