Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) crok válasza adrian94 (#34748) üzenetére


crok
Topikgazda

A fél világ be akarja kapcsolni.. te meg ki? (: Nem tudom hogy hol van most a menüpont.. de a Beállítások felső részén levő keresőbe beírva nem ugrik oda?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34752) Faby válasza crok (#34751) üzenetére


Faby
senior tag

Én is inkább kerülöm, nekem nem tetszik, annak ellenére, hogy mostmár amoledes készülékem van (Mi 9T), és nem értem, mit esznek rajta az emberek... :Y

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#34753) adrian94 válasza crok (#34751) üzenetére


adrian94
őstag

Jol nez ki, nem azzal van a baj, hanem pl kapok messengeren uzenetet az is fekete es nem latszik ki es mit irt.. Semmi ertesitest nem lehet elolvasni! Sajnos nem ugrik oda.. :(

(#34754) dobolan


dobolan
senior tag

Szerintem csak miui 11 + android 10 vagy felette elérhető a global dark mode.
Nekem miui 11-hez android 7 maradt (miui global stabil)

(#34755) crok


crok
Topikgazda

Megteszi valaki, hogy MIUI 11 alol a Beallitasok - Telefonrol menurol kuld egy screenshotot? Koszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34756) Fishor válasza crok (#34749) üzenetére


Fishor
senior tag

És hol lehet a témákat megnézni? Csak 3 témát mutat a témáknál, és sehol nem látok se személyre szabást, se új témák letöltését, semmit.

(#34757) vornia válasza crok (#34755) üzenetére


vornia
senior tag

[kép] Tessék

[ Szerkesztve ]

(#34758) #89874944 válasza crok (#34750) üzenetére


#89874944
törölt tag

köszi. Akkor kipróbálom ezt a Lineage-t :) "Figyelem! Ha MIUI-ról térünk át CM alapú rendzserre (pl Lineage OS) ajánlott ez a firmware telepítése, "

Milyen firmwaret kéne felrakni? a link már nem él

(#34759) [lAyCsI] válasza #89874944 (#34758) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

[link]

-= No way back from Here =-

(#34760) #89874944 válasza [lAyCsI] (#34759) üzenetére


#89874944
törölt tag

Köszi!

Csináltam format/data -t , felmásoltam az internal storage -be ezt a firmware -t és a lineageOs -t , de ha twrp -ben megnyitom az install -t akkor az sdcard üres :U és az sdcard1 is . Hova lettek a zip -ek ?

(#34761) kanyi51 válasza #89874944 (#34760) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ha előszór felmásoltad, majd "format data" akkor ezzel le is törölted

(#34762) #89874944 válasza kanyi51 (#34761) üzenetére


#89874944
törölt tag

nem ilyen sorrendben csináltam

(#34763) crok válasza #89874944 (#34762) üzenetére


crok
Topikgazda

Elnézést, milyen sorrendben csináltad? Direkt linkeltem még azt is hogy mi a különbség a wipe és a format közt.. ha utána formáztad hogy másoltál akkor megvagyunk hol vannak a zipjeid.. /dev/null

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34764) crok válasza #89874944 (#34758) üzenetére


crok
Topikgazda

Hú, az nagyon régi leírás amiben még ez kellett,
még akkorról mikor még a Lineage 14.1 volt..
Az még a holozis_HUN 2017.07-n kelt blogjában van..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34765) #89874944 válasza crok (#34763) üzenetére


#89874944
törölt tag

formáz, másol . Teljesen szar a trwp, azt írja 23 giga üres, miközben windózban látom hogy csak 22 és 1 giga foglalt. csináltam restartot is, ugyanez

(#34766) crok válasza vornia (#34757) üzenetére


crok
Topikgazda

Köszönöm!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34767) crok válasza #89874944 (#34765) üzenetére


crok
Topikgazda

Az az eltérés csak abból lesz hogy a helyet az egyik 1000 a másik 1024 váltással számolja. A TWRP meg remélem 3.3.1-0, ugye?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34768) #89874944 válasza crok (#34767) üzenetére


#89874944
törölt tag

TWRP 3.3.1-0 , igen

Felraktam microSD -ről, most install után pixel setup keeps stopping, végtelen ciklusban ugrál fel... csodás. Elvileg a gapps-al van baja

[ Szerkesztve ]

(#34769) loosht válasza Faby (#34752) üzenetére


loosht
senior tag

Én se szeretem a feketét. Bezzeg mikor még GB, ICS, JB idejében fekete volt a rendszer, akkor mindenki fehéret akart (és itt most nem az appokra gondolok). Mindig más kell, mint ami van. :F

(#34770) #89874944 válasza #89874944 (#34768) üzenetére


#89874944
törölt tag

nem a gapps a baja... felraktam gapps nélkül, és ugyanúgy megdöglik a pixel setup

(#34771) crok válasza #89874944 (#34768) üzenetére


crok
Topikgazda

Most végül milyen ROM, melyik GApps lett kiválasztva és feltéve? Pixel setup? Mert pl. nálam a LOS16 hivatalos van fent egy kiherélt nano-val és a világon nincs és nem volt ilyen baja.

loosht: én se értem dehát menni kell a trendek felé, még ha mesterségesen van generálva akkor is ( : A kifehérítést egyáltalán nem tudtam és a mai napig nem tudom hovatenni.. a sötétet szerettem akkor is, most is, de leginkább a kék szín szűrést szeretem, mert nem fárasztja a szemet este - nappal meg nekem spec. mindegy : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34772) #89874944 válasza crok (#34771) üzenetére


#89874944
törölt tag

(#34773) crok válasza #89874944 (#34772) üzenetére


crok
Topikgazda

Tedd akkor fel a lineage-16.0-20191112-nightly-mido-signed.zip -et, majd utána frissíted. Nem tudom milyen baja lehet de csak ma min. 3-an tették fel a TG csoportban és senki nem észlelt ilyet (pedig indiaiak, ha meg valami van hát azok sírnak..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34774) #89874944 válasza crok (#34773) üzenetére


#89874944
törölt tag

köszi! Ez felment simán. Milyen gapps való hozzá? MindTheGapss 9.0.0 jó?

(#34775) crok válasza #89874944 (#34774) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt te tudod milyen GApps csomag a megfelelő neked - kis segítség itt.

Jaigen: GApps csomagot utólag ne tegyél fel - mentsd meg magad az önszivatástól.. GApps csomagot mindig ROM telepítéskor DE első start előtt kell feltenni, frissíteni (újabb verziójút flash-elni) lehet ha akarod csak értelme nincs nagyon mert magától frissülnek a komponensek valamint nagyobbat fel lehet flash-elni de kisebbet nem (ebből lesznek azok az anomáliák, hogy elvileg kisebbet flash-elsz fel és mondjuk nem fog frissülni egy-egy csomag de simán törölni se lehet).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34776) dobolan válasza adrian94 (#34735) üzenetére


dobolan
senior tag

Szia!

Közben ezt találtam egy fórumon, hátha ez segít, ha még nem sikerült megoldanod azóta:
Affected Devices:
Redmi Note 4
Update: A solution for this issue was found by the community. To fix this issue, open the security app and start a scan. At the end, you will be notified that some elements are not displayed correctly. If you press "Fix it", the Day Mode will be restored.

(#34777) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Van tippetek, hogyan lehet teljes képernyős hivóképet varázsolni a telefonra?

(#34778) Zotyatv


Zotyatv
tag

Sziasztok!
Én a MIUI 11-et az akkuidő miatt töltöttem le, de semmi változás nem történt. Maradt a 4-5 óra képernyő és a 2 nap. Már letiltottam az összes automatikusan induló alkalmazást. Van ötletetek vagy ez ezt tudja? köszönöm!!

(#34779) Petrónius válasza HungaroDrone (#34777) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Pár éve én ezt használtam: [link]
Azóta nem tudom mi változott benne. Egy próbát talán megér.

(#34780) dobolan válasza Zotyatv (#34778) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem még rosszabb lett az akkuidő a 11-el.

(#34781) crok válasza dobolan (#34780) üzenetére


crok
Topikgazda

Én le is jelentettem bugreport-ban, elég részletesen, meg lehet nézni milyen hasznos jótanácsokkal láttak el.. meg hogy mennyi idő után.... ... .. .

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34782) Zotyatv válasza crok (#34781) üzenetére


Zotyatv
tag

Lehet le kell mondani a Xiaomi márkáról? Kááár..

(#34783) crok válasza Zotyatv (#34782) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kell..a MIUI-ról kell max :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34784) Zotyatv válasza crok (#34783) üzenetére


Zotyatv
tag

Melyik a legjobb rom??/ akkuidő, használhatóság/ Esetleg másik típus? Nem vagyok jártas a romcserékben.

(#34785) Zotyatv válasza Zotyatv (#34784) üzenetére


Zotyatv
tag

Készítettem bugreportot. Egyelőre próbálom értelmezni...

(#34786) crok válasza Zotyatv (#34784) üzenetére


crok
Topikgazda

Másik típussal meg más bajod lesz dehát ha van $$$ nyilván vegyél jobbat (:

Melyik a legjobb ROM? Teljesen szubjektív. Logout blogomban írtam párról jellemzést meg linkeltem pár hozzászólást pár ilyen jellemzésről, ha gondolod olvasd el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34787) Zotyatv válasza crok (#34786) üzenetére


Zotyatv
tag

Köszönöm, már olvasom..

(#34788) crok válasza crok (#34293) üzenetére


crok
Topikgazda

Hír crDroid oldalról: pár napja bejelentkezett valaki hogy vinné tovább, meglátjuk mit egyeztettekek a háttérben és végül lesz-e build.. meg mennyire stabil.. meg mennyire stabil aki bejelentkezett..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34789) vadkörte válasza crok (#34788) üzenetére


vadkörte
addikt

Valahogy nem hiszek már benne. Szépen sorban farolnak ki a gép mögül. Hiába na, kezd öregedni :DDD
Kezdtem a global MIUI-val, ***szták frissíteni, így lett belőle EUdev. Erre befejezték... Jött a crDroid, két ROM (nálam) után ezt is abbahagyták, lett belőle AdvancedLOS by LilBlinx. Erre ő is abbahagyta... :((( Bár MIUI b***i vagyok, de van pár dolog ami hiányozna, pl. a fenomenális akkuidő, a pörgős teljesítmény - bár ezzel MIUI-n sem volt problémám - és a GCam.

Crok, merre tovább? A LilBlinx féle Adv LOS után a vegytiszta LOS mennyire más? Egy töltéssel ha nem nyúzom nagyon 4-5 (5-6) napot ezzel is elmegy (miután kinyírtam a ClearMaster-t) de nem fog már update jönni. Miben lennék jobb a sima LOS-sel?

Üdv. V. Körte

(#34790) crok válasza vadkörte (#34789) üzenetére


crok
Topikgazda

Semennyire se lesz más, annyira nem hogy írtam is hogy simán 1:1 dirtyflash és baja nincs.. A sima LOS16 annyival lenne előrébb hogy van mögötte ember :D Most még nightly a build, szerintem lassan átáll a hetire. Nem sokat reszelnek már szerintem, egy nagyobb dobás még majd valamikor talán a Q lesz, de szerintem az még nagyon soká lesz.

Min és hogy nyírtad ki a ClearMaster-t?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34791) vadkörte válasza crok (#34790) üzenetére


vadkörte
addikt

No akkor a jövő heti munkahelyi agybaj után ROM-ra fel! Ha lesz egy nyugodt napom, telepítem a meztelen LOS-t.

"Min és hogy nyírtad ki a ClearMaster-t?"
Pár hete panaszkodtam, hogy a pompás 4-5 napos készenléti időm, alig 1-2 napra csökkent és a segítségeddel sikerült kiderítenem, hogy a CM nem hagyja aludni a SoC-t és hajtja 1000-rel. Miután töröltem és a helyét behintettem sóval, helyreállt az univerzum rendje és minden visszaállt a régi kerékvágásba.

Üdv. V. Körte

(#34792) crok válasza vadkörte (#34791) üzenetére


crok
Topikgazda

Oh, a netlink wakelock..

!(A Cheetah Mobile-os Clean Master nem lehet rossz,
hát' a MIUI Cleaner-nek is az az egyik választható adatbázisa) :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34793) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Hol tudom beállítani, hogy SD kártyára vagy belső tárhelyre mentse a képeket? Már szerintem mindenhol megnéztem, de nem lelem. :DDD
Valamint, most kivettem az SD kártyát a telefonból. Van még 6-8 giga szabad helyem. Fényképezni viszont mégsem tudok vele, mert fényképezés utána azt írja ki, hogy: Az USB háttértáron hamarosan elfogy a hely.
Erre valami megoldás? :R

(#34794) crok válasza Tomi0703 (#34793) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen rendszer? MIUI? 8, 9, 10 vagy 11? Beállítások - Tárolás -> legeslegaljára görgetsz -> Tárolás beállítások -> MIUI-n itt lehet beállítani minek hol van az alapértelmezett helye.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34795) Tomi0703 válasza crok (#34794) üzenetére


Tomi0703
őstag

Droid 7, Global Stable Miui 11.
Nem találom amit írsz. :(

(#34796) crok válasza Tomi0703 (#34795) üzenetére


crok
Topikgazda

Beállítások - Tárhely -> legeslegaljára görgetsz, utolsó menüpont -> Tárhely beállítások -> MIUI-n itt lehet beállítani minek hol van az alapértelmezett helye.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34797) Tomi0703 válasza crok (#34796) üzenetére


Tomi0703
őstag

Itt nekem semmi nincs. Csak a tárhelyet írja, mennyi van szabad és mennyi használatban. És külön a rendszeren kívüli és rendszertárhelyet. Egy dologra tudok rámenni, az pedig a Tiszítás. Küldenék képernyőképet, de azt sem tudok csinálni. Ilyen kor azt írja, hogy nem sikerült rögzíteni a képet. :F

(#34798) crok válasza Tomi0703 (#34797) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, most nézem: ha nincs benne Sd kártya akkor miért is ajánlaná fel hogy beállítás legyen arra hogy hova mentse? Akkor a belső tár van csak. Akkor neked ott nincs hely (/data/media), nem az appoknak fenntartott részben (/data). Ha ez MIUI akkor van a file manager-en keresztül és a Biztonság appon keresztül is lehetőség a tisztításra - ami ugye első körben egy keresés hogy mi van a készüléken, akkor megnézheted mi fogja a helyet. Ha ez nem akkor pl. Disk Usage vagy Storage Analyser vagy értelmesebb file manager-ek is tudják (FX, Solid, MiXPloder).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34799) szs85


szs85
tag

Sziasztok
Még ebben a topikban nem szóltam hozzá, és valószínű hogy ez az utolsó is. Nemrég adtam el a note 4-emet, az első komolyabb okostelómat. Meg szeretném köszönni crok-nak és többieknek, hogy ilyen szépen életben tartják ezt a topikot, és azt a sok segítséget és leírást, amivel elláttak engem, hogy a felmerülő kérdéseimre okosan rákeresve megoldódjon a probléma, akár kiegészítőkről, akár szoftveres feladványokról legyen szó. Még egyszer köszönöm, és minden jót!

(#34800) ht42


ht42
senior tag

Hali!
Régen voltam itt, mert minden rendben volt a telefonokkal, de most az asszonykám masinája kezdett besárgulni. Az usb csatlakozója sem tökéletes. Lehet, hogy kap majd egy új telefont. Ragaszkodunk a márkához. Kérdésem: melyik most a jó ár-érték arányú Xiaomi (Redmi)? Avagy: crok mester, mire fogsz váltani? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.