Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) loosht


loosht
senior tag

Úgy néz ki, hogy NETLINK és timerfd wakelock meríti a telefonomat. Kipróbáltam franco és englezos kernellel is, ugyanaz az eredmény. Nem találok módot, hogy hogy lehetne tiltani. :U

(#34152) crok válasza loosht (#34151) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazából az nem is igazán a wakelock hibája hanem valamelyik appnak (rendszer vagy telepített) vagy a kernelnek a hibája lehetne.

A két wakelock - amit említesz - ugyanis arra való, hogy két folyamat (process) egymás közt kommunikálni tudjon (NETLINK) valamint hogy egy egy folyamat egy időzítőt csináljon aminek a "visszajelzése" egy un. file descriptor-ba (fd) legyen elérhető pl további, rendszeres időközönkénti munkavégzéshez, ezt tudja figyelni a folyamat hogy mikor jár le (mint egy stopper). Valami ezeket használja, ha nem tudja használni akkor valószínűleg a futása se feltétlenül lesz jó (egyes appok úgy vannak megírva hogy ha nem tudja ezeket használni akkor van más lehetőség is elérni kvázi ugyanazt a célt - de van, ami egyszerűen nem).

Tiltani egyébként úgy lehet hogy ha a kernel támogatja mondjuk a Boeffla wakelock blocker-t akkor a legtöbb kernel manager app-ban van egy külön szekció ezeknek a wakelock-oknak a tiltására. (Ilyen kernel manager appok listáját találsz a Logout blogomban arra keresve, hogy "Kernel beállítások kezelésére appok").

Még mindig azt mondom, hogy ugyanebben a Logout blogban keress rá arra hogy Battery Historian és nézd meg azzal + GSAM. Nem mindig a wakelock-ot kell hibáztatni, a wakelock-ot valami kéri és el is kell(ene) eressze.. a magas számú wakelock nem feltétlen rossz, a sokáig tartó, értelmetlenül kitartott wakelock.. na az pl. mindenképpen vizsgálandó.

Ha meg semennyire se megy akkor adj egy bugreport-ot, megnézem én. Valamint azt se felejtsük el, hogy a telefon akár két évnél is idősebb lehet, ki tudja mennyi és milyen töltési ciklussal mögötte, mára akár az akkuval magával is lehetnek gondok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34153) crok válasza djtörök (#34103) üzenetére


crok
Topikgazda

Ali Hasan épp most kérdezett rá hogy lenne-e RR 8-ra teszter :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34154) djtörök válasza crok (#34153) üzenetére


djtörök
senior tag

De ha jól látom logcat kell neki, mert nem bootol... :D

(#34155) ktomcat válasza Oldman2 (#34150) üzenetére


ktomcat
senior tag

A cyanogenmod jó kis rom volt anno :U :B

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34156) loosht válasza crok (#34152) üzenetére


loosht
senior tag

Köszi a tartalmas magyarázatot! Megnéztem Kernel Adiutorban, de sehol se találtam olyan opciót, hogy wakelock-okkal játsszak. Accubyttery szerint 91%-os az akksim állapota. A helyzet amúgy nem katasztrofális, de határozottan rosszabb, mint a megszokott. Egy teljes este alatt 1-2% szokott lenni a merülés pár perc ébrenléttel, ez most 7-10% és 1 óra körüli ébrenlét. Generáltam egy bugreportot és megnéztem Battery Historiannal, de így hirtelen nagyon sok az információ. Ha rá tudsz nézni megköszönöm, de persze megértem, ha nem és akkor ha lesz némi szabadidőm, átrágom magam, hogy mi micsoda.

(#34157) crok válasza loosht (#34156) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak akkor látszik a menü ha a kernelben van lehetőség rá (tehát pl. a kernelben van Boeffla wakelock blocker). A KA-ban nincs benne valamiért (most néztem, én se nagyon értem..) de a SmartPack-ben és az EX-ben meg a Franco-ban benne van. Többit majd látod hogy sikerül-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34158) sandró60 válasza crok (#34051) üzenetére


sandró60
addikt

Most olvastam vissza-Köszönöm-Köszönöm :R

(#34159) crok


crok
Topikgazda

Érdekességképpen:

PixelExperience Unofficial Build - Android 10

"Majdnem minden működik" - csakhát még ugye early build..

Bugok
* VOLTE
* BOTH FP (GOODIX and FPC)
* Magisk (OFC With NON SAR BUILD)

https://www.androidfilehost.com/?fid=1899786940962588662

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34160) djtörök válasza crok (#34159) üzenetére


djtörök
senior tag

Szerintem talán decemberre lesz mindennapi használatra alkalmas build..és akkor még lehet optimista vagyok. Sőt t.képpen akkor válik igazán kiforrottá egy főverzió, mikor már küszöbön a következő.

(#34161) crok válasza djtörök (#34160) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezért jók mára kb. a Pie-ok - csak most meg mind annyira kang már hogy kb mind ugyanúgy ugyanaz : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34162) crok


crok
Topikgazda

Új Magisk 19.4 stabil:
Magisk v19.4
Magisk Manager v7.3.4

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34163) crok válasza crok (#34162) üzenetére


crok
Topikgazda

Elnézést - csak a Magisk Manager stabil, a Magisk csak public beta (első Canary utáni).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34164) Oldman2 válasza crok (#34163) üzenetére


Oldman2
veterán

Ejnye bejnye...
:DD

(#34165) crok válasza Oldman2 (#34164) üzenetére


crok
Topikgazda

Ő változtatott rajta időközben.. : |
Szerk: megint változtatott, most mégis tán' stabil lett :D mindegy, van frissítés :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34166) Theory66


Theory66
aktív tag

Mi lehet az oka annak hogy a telefon több rommal is azt csinálja, hogy mikor hívnak vagy kicseng vagy nem. Többször előfordul hogy nem fogadott hívás fogad, mikor megnézem a telefont, de mikor megcsörgetem párom telójáról simán kicseng és hallani normálisan. Néha olyat is csinál hogy mikor én hívok valakit, mikor felvenné a másik fél szakítja a vonalat. Legutóbbi 2 rom CR volt meg PE Plus, az elérhető legfrisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#34167) crok válasza Theory66 (#34166) üzenetére


crok
Topikgazda

Valts vissza LTE-rol 2G/3G preferaltra. Ugy is csinalja?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34168) Theory66 válasza crok (#34167) üzenetére


Theory66
aktív tag

Az egyik fele megvan ... Félre koppintottam a Ne zavarjanak megadásánál és 8 órát adtam meg 20 helyett xD

[ Szerkesztve ]

(#34169) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Megjött a kijelző Kínából, valamivel több, mint egy hónap alatt. Szerencsére nekem jófélét küldtek. Tegnap, közel két óra alatt (bő egy óra alatt, közben ezt-azt csináltam) sikerült kicserélnem a kijelzőt, büszke vagyok rá, mert igazi műszaki "analfabéna" vagyok.
Sajnos a telefon, gondolom a sok farzsebes hordozásnak hála kissé elgörbült. Az új, szép egyenes kijelzőre sehogy sem ment rá a hátlap, aminek a vége az lett, hogy ma az újbóli rápattintás közepette sikerült is a vadonatúj kijelzőt megrepesztenem. Majdnem 24 órát bírt. Sírni tudnék.

(#34170) kanyi51 válasza Peterhappy (#34169) üzenetére


kanyi51
senior tag

erre mit lehet mondani? :W :O

(#34171) dethroner válasza kanyi51 (#34170) üzenetére


dethroner
veterán

Én ikább azt mondnám erre :P francnak kell farzsebben horadni a telefont.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34172) Peterhappy válasza dethroner (#34171) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jogos. Elismerem, hogy hülye voltam.

(#34173) pulutodurumo válasza Peterhappy (#34169) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van ám hátlap is Alin, én kicseréltem az enyémet. Háromszor kellett kijelzőt cserélnem (sajnos kaptam két olyat, amik csak egy-két hónapot bírtak), elfáradt a végén...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34174) Peterhappy válasza pulutodurumo (#34173) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm, igen már rendeltem azt is, és felső panelt is, nem adom fel, meg fogom szerelni, mert túlságosan a szívemhez nőtt a telefon. Kijelzőt nem fogok még egyszer cserélni.

Ad hoc jelleggel beszereztem ma mellé egy Note 7-t is, így a Note 4 megmarad "navigálós telefonnak" (Crok Mester után szabadon) :)

(#34175) crok válasza crok (#34159) üzenetére


crok
Topikgazda

Szintén csak érdekességképp egyelőre:

[ROM][UNOFFICIAL][mido][10] LineageOS 17.0

Persze vannak bugok szép számmal (ezért is sak off) - de van már ilyen is Mido-ra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34176) crok válasza Peterhappy (#34174) üzenetére


crok
Topikgazda

Viszontagságos élete lehetett akkor a készüléknek :D
De hogy évekig elviszi még az Offline Maps-et vagy a Sygic-ot az 100%..
Nálam eg 4.4-et futtató LG van a kocsiban.. tökéletesen megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34177) pulutodurumo válasza crok (#34176) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ú, hogy szerettem az LG 4X HD-met... Már amikor éppen jól működött :D Az nVidia Tegra fűtött, evett, de legalább letérdelt ha beindult a szinkronizálás. Cserébe volt pár penge 3D játék, ami kihasználta. A kijelzője marha jó volt akkoriban, 4,7 / 720p.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34178) crok válasza pulutodurumo (#34177) üzenetére


crok
Topikgazda

Már a típusára se emlékszem.. a 3.5 évvel ezelőtti unlock eBay email-ből kapartam elő :D LG Optimus L9 P760 és nem 4.4, csak 4.1.2 :D de nagyon elégedett vagyok vele a mai napig.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34179) kmarci25 válasza crok (#34175) üzenetére


kmarci25
veterán

A crDroid leállt? Kereken 3. hónapja nem jön frissítés. :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34180) crok válasza kmarci25 (#34179) üzenetére


crok
Topikgazda

Hivatalosan nincs ilyen kommunikáció.. de a Telegram csoportban napi 10 üzenet sincs mostanság. A maintainer egyáltalán nem aktív.. :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34181) kmarci25 válasza crok (#34180) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, köszi. Akkor ez valószínűleg ennyi. :( Az a baj, hogy nincs kedvem telepíteni másikat, főleg, hogy a beállított itkosítás miatt minden adatot gyalulni kéne. Lassan érik úgyis a váltás... :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34182) loosht válasza crok (#34152) üzenetére


loosht
senior tag

Smartpack Kernel Manager-rel kilőttem a netlink wakelock-okat. Englezos kernellel nem lehetett, mert abból ki lett véve a Boeffla blocker, így visszatettem a jól megszokott Franco kernelt és úgy néz ki, hogy visszatért a telefon a normál működésbe. 3 nap/7 óra SOT és 2 nap/9 óra SOT azóta a két töltésem. Ha egész nap nyomkodnám, akkor megint meg lenne a 10+ óra SOT. Köszi a segítséget!

(#34183) djtörök válasza loosht (#34182) üzenetére


djtörök
senior tag

Nekem is hasonló, ugyan én nem annyira figyelem a sot-ot, de a gsam battery monitor szerint 2nap 10h használat és 8h 20perc sot jön ki átlagosan egy teljes töltésre vetítve.

(#34184) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Jól érzékelem hogy akkor a pie buildek lassan mindenhol leálltak? RR officialnál is hasonlót láttam, gondolom akkor a luis sem fog frissülni :F
A Q buildek most akkor végül lehet hogy jók lesznek? Nem igazán láttam hogy sok bug lenne ahhoz képest hogy csak pár napos buildekről van szó

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34185) djtörök válasza ktomcat (#34184) üzenetére


djtörök
senior tag

Úgy tudom RR-ből szeptemberi az utolsó ( meg a többi romból is...). Elvileg Pixelexperience lesz decemberig, de szerintem az is a maintaineren múlik. Mindenki a Q-ra állt rá. Elvileg esélyes, hogy jó lesz, csak idő...

(#34186) crok válasza ktomcat (#34184) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudom ezt miből szűrted le :F

Ugyanaz van mint amikor jött a Nougat után az Oreo, az Oreo után a Pie.. most a Q jön.

Azért írtam az összes Q / 10-es hozzászólást OFF-ban mert még mind inkább PoC mint rendes, használható ROM. Még official OpenGApps sincs Android Q / 10-re. bitGApps van ami ha hatodik béta (talán?) most épp és úgy tűnik hogy kezd az is összeállni. A többi próbálkozás inkább csak backport, a Q-ba beleerőszakolása a Pie összetevőknek. Én ilyet nem ajánlok senkinek. Emlékeztek mikor a ROM-ok úgy jöttek ki, hogy TWRP backup-okat kellett visszaállítani wipe után? Azok is eltűntek, emlékeztek? Na, most ha ezek is eltűnnek mert nem lesznek elég stabilak? Na, ezeket nem szoktam említeni itt.

RR official Pie is most jött ki egy hete (16-n). RR Luis is van mindig 2 naponta, ha más nem (már ha épp nincs mit behúzni a Lineage fából) attól még Luis mindig reszelget amit tud. (LOS és LOS alapú ROM-ok (meg ami ROM-ok használták ezeket a forrásokat) DMCA problémák miatt nem voltak mostanában hiszen elérhetetlenek voltak a GitHub források, de ezt is írtam itt és hát a semmire nyilván nem lehet alapozni).

Ezen kívül nagyon sok ROM dev csapat ugyan kezdi pedzegetni a Q ROM-okat (és valóban van ami pl. teljesen megszűnő projekt (XenonHD, 9 év után)) de azért nagyon sok marad és csinál továbbra is Pie ROM-ot. Persze van ahol "nincs semmi mozgás" (most pl. az AEX vagya crDriod) de majd meglátjuk azokkal is mi lesz.

Így Pie nagyon is van még: OmniROM, CarbonROM, ViperOS, RR, RR Luis, Dirty Unicorn (DU) unofficial, AICP, AOSIP Derpfest, AOSmP, LineageOS 16.0 & Advanced LineageOS 16.0 by LilBlinx, LineageOS 16 by Anderson Mendez, Lineage 16 by Ali Hasan (csinál LOS16 build-et is az RR dev-je is), Lineage 16 by Aryan Kedare (a Pixel Experience maintainer-e is csinál LOS16 build-et) SuperiorOS, Mokee (maintainer szintén Anderson Mendes), EvoX, Candy, Pixel Experience, MSM Xtended (ebben a percben jött ki) a Havoc-ből is lesz még Pie Mido-ra.. és még mindig van aki most kezd új Pie ROM-ba (Magnetic OS pl.). És a MIUI leszármazottakat még bele se vettem. (: (És remélem az AEX is kijön még majd min. a havi 1x Security update-el.. a crDroid-ban pl. már nem bízom annyira.)

Q most van 3, mindben van még nyűg, soft reboot vagy nem működő (pl. ujjlenyomatolvasó) vagy részlegesen működő (pl. VoLTE) dolog és hosszú még a lista. Persze boot-olt a ROM.. de erre én még nem mondom hogy van és használd és ajánlom. PoC max, nem napi használatra.

Még Oreo is van ami még mindig "aktív":
MiracleDroid (már kevésbé, a dev telefont váltott egy hónapja kb de az utolsó build 13-adikai) és a Lineage Extended (Alexey még mindig ontja a ROM frissítéseket, kétnapi-heti rendszerességgel, tegnapelőtti az utolsó build) de ha valaki nagggyon különlegesre (ritkára..) vágyik akkor ott van még az AOKP (18-adikai az utolsó build).

Nougat sajnos már nincs, kernel se..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34187) ktomcat


ktomcat
senior tag

Köszönöm a válaszokat, azt hittem ha az official rr leáll akkor luis sem folytatja de ennek ellenére ma is jött ki build :DDD

@crok amúgy a #34058-as hozzászólásod alapján kezdtem el lemondani a Qról azért lepődtem most meg kicsit hogy mégis beindult a dolog

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34188) crok válasza ktomcat (#34187) üzenetére


crok
Topikgazda

Ügyesek a devek úgy néz ki. De pl. Abhisek (ez eredeti LOS maintainer) teljesen eltűnt.. zeelog aki nagyon benne van meg még páran.. aztán most bootolni bootolt, meglátjuk mennyire tudják egyenesbe tenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34189) vadkörte válasza crok (#34180) üzenetére


vadkörte
addikt

Csodás... :( Mit tudnál helyette ajánlani, ami 9-es alapú stabil és megbízható?

Üdv. V. Körte

(#34190) crok válasza vadkörte (#34189) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos, én speciel az Advanced LineageOS 16.0 by LilBlinx ROM-ot használom, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Ennek két változata van: a "sima" és az Advanced, a sima az gyakorlatilag vanilla (érintetlen) LOS16, az Advanced-ben van pár plusz funkció és optimalizálás. Letölteni itt lehet (XDA itt van), ami simán LineageOS az "sima", ami Advanced az meg Advanced (Advanced majd jön nemsoká, sima most jött pár napja.)

Vagy az Anderson Mendes féle (kvázi vanilla) LineageOS 16: XDA és letöltés. Havonta ad ki min. egyet, kb. másfél éve. Gondok kiderülése után - ha volt is vele kevés - max. másnapra/harmadnapra kint volt a frissítés.

Vagy az abszolút minimál OmniROM.

Esetleg a CarbonROM - az azért már tartalmaz személyreszabhatóságot..

Ha meg agyonreszelgetős kell akkor RR / RR Luis.

Nekem most jobban fekszenek a LOS ROM-ok és kifejezetten jól szerepelnek.
Valahogy nagyon egy kaptafa most a sok #tizenkettőegytucaat AOSP alapú ROM..
Ami még jó az az OmniROM szerintem (főleg a taszkváltója miatt szeretem) csak abban pl. a hotspot funkció nem akar menni egy ideje..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34191) Gombinyó válasza crok (#34190) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az Advanced LineageOS van nekem is, augusztus 12-es. Tud frissülni ez a ROM OTA vagy TWRP-ből kell felrakni mindig a legújabbat? Enne mi lenne a menete, hogy ne vesszen el semmi beállításom?

(#34192) Pajoz válasza crok (#34190) üzenetére


Pajoz
őstag

Én a Carbon Rom-mal szemezek az XDA-ról igy kb másfél év crdroid után.

(#34193) [lAyCsI] válasza crok (#34176) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szintén 4.4-et futtató Galaxy S Advance kirándulós-navigálósra :P

-= No way back from Here =-

(#34194) crok válasza Gombinyó (#34191) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó kérdés :D Elvileg tud de még soha nem vártam meg hogy működik-e egyáltalán. Megmondom őszintén nem szeretem az OTA frissítést mert mégiscsak custom ROM.. max. arra használnám hogy tudjak róla hogy van frissítés.

Én úgy csinálom általánosságban, hogy feliratkoztam a GitHub release-re így ha van új release azonnal kapok email értesítést, leszedem onnan szépen a ZIP-et majd TWRP teljes mentés és ROM ZIP dirty flash (wipe: Dalvik/ART cache + cache). Neked is (meg úgy általában minenkienk) inkább ezt ajánlom, hiszen ha véletlen mégis gond van azonnal mehet vissza a friss backup (cca. 5 percet meg megér a biztonság szerintem).

@Pajoz: az is egy jól bevált AOSP alapú ROM, elég messzire nyúló háttérrel.

@[lAyCsI]: de nem? Kisebb a karbonlábnyom, környezetvédelem, újrahasznosítás, megmaradnak a pandák meg a kisfókák és van navigációd is :D 100% win-win.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34195) [lAyCsI] válasza crok (#34194) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

:K CyanogenMod rulez

-= No way back from Here =-

(#34196) Theory66


Theory66
aktív tag

Uraim, ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#34197) crok válasza Theory66 (#34196) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyszerű: meg kell keresni hogy melyik folyamat és|vagy app használ netlink wakelock-ot. Letilthatod a netlink wakelock-ot de akkor valószínűleg az ami ezt használná nem fog menni - márpedig ha az neked mission critical akkor a letiltása nem megoldás. Egy ennyi statból ezt meg nem jósolja senki neked.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34198) Theory66 válasza crok (#34197) üzenetére


Theory66
aktív tag

Ha meg tudod mondani mit csináljak hogy meg tudd mondani mi a gond szívesen megteszem :DD

(#34199) crok válasza Theory66 (#34198) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban kb. minden ott van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34200) loosht válasza Theory66 (#34196) üzenetére


loosht
senior tag

Bogarászni sajnos nem volt időm, úgyhogy én Smartpack Kernel Managerrel kilőttem a csába kb egy hete a netlink wakelockot, de nem vettem eddig észre anomáliát. Látszólag minden rendesen működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.