Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) bizbera


bizbera
csendes tag

Sikerült rootolnom.
A Titaniumbackup elment, viszont vissza nem állít semmit. A 'Telepítés USB-ről' körül lehet valami probléma ahogy észrevettem, az opciót bekapcsolni nem lehet.
Próbálgattam Magisk-el, SuperSu-val.
Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#17002) helixP válasza bizbera (#17001) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogy érted,hogy elment a TB? És mit próbálgattál SU val és Magisk-kal?
Engedélyeztél Root jogosultságot neki?
Hogy próbálod visszaállítani a lementett appokat?

[ Szerkesztve ]

(#17003) fixgeza


fixgeza
csendes tag

note 4x-em bt fülessel érdekesen működik. filmnél nem veszem észre, de zenehallgatásnál rendszeresen akadozik a lejátszás akár sdről, akár a belső tárhelyről megy. 9es miui van fent. valakinek valami tipp, hogy mi lehet a baj?

(#17004) djtörök


djtörök
senior tag

Legújabb revolt kernelt próbálta már vki? Asszem tegnap frissült.

(#17005) crok válasza djtörök (#17004) üzenetére


crok
Topikgazda

Revolt21, kisse megcsuszott a srac keze, nem ajanlom, tul sokmindent valtoztatott egyszerre. A Revolt20 jobb. 22 remelhetoleg mar atgondoltabb lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17006) vargalex válasza Tiby_83 (#16985) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

MIUI alatt is van 5x5-ös elrendezés (is), csak a témának kell támogatnia.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17007) nagyra válasza fixgeza (#17003) üzenetére


nagyra
tag

Csak annyi, hogy bugos. A 8.5.8.0-ban javították, de a 9.0.3.0-ban megint előjött. A hét elején találtam rá megoldást, és azóta nálam nem akad meg a lejátszás!!!

Megoldás: a beállításokban ki kell kapcsolni az Automatic date & time-ot.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#17008) Pakliman válasza MrChef (#16984) üzenetére


Pakliman
tag

Én ezt vettem. Ez kezeli a mappákat is, nem ömlesztve mutatja a zenéket.

[ Szerkesztve ]

(#17009) fixgeza válasza nagyra (#17007) üzenetére


fixgeza
csendes tag

köszi, kipróbálom

(#17010) bizbera válasza helixP (#17002) üzenetére


bizbera
csendes tag

Elmenti a programokat mindenestül a kijelölt helyre, visszaállátani nem tudja.
Megjelenik az ablak, pörög a karika végtelenségig. Magisk-el adtam neki root jogot, arra kiírta, hogy ha nem jó, próbáljam SuperSu-val. Azzal sem megy. (Root jogot kap)
Felugró értesítés valami USB-re hivatkozott, így a fejlesztői beállításokban a telepítés usb-ről kapcsolót birizgáltam, azt meg nem kapcsolódik be 'ideiglenesen korlátozott' visszajelzéssel.

Ma nyitottam, rootoltam, MIUI 8.5.8.

[ Szerkesztve ]

(#17011) StLui


StLui
veterán

Beraktam egy második, szintén t-mobilos sim-et a telefonba, eddig a belsőben volt egy micro eddig, most a külsőbe is raktam egyet, ez ugye nano. Hol kéne ezt megtalálnom menüben? pin-t se kért, pedig már újra is indítottam. Másik telefonban működik ez a kártya is. (még soha nem használtam két sim-et egyszer egy telefonban)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#17012) anfer válasza crok (#16989) üzenetére


anfer
csendes tag

Köszi!
Gyári adatok visszaállításával oldottam meg.

(#17013) bizbera


bizbera
csendes tag

Kap root jogot

Itt kiakad, tovább nem megy

[ Szerkesztve ]

(#17014) somé válasza viiick1899 (#16983) üzenetére


somé
őstag

Oprendszer? Nekem Win7 alatt simán meghajtóként előjön (csak USB driver van telepítve), Win10 alatt viszont sehogyan, akármit telepítek hozzá...

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#17015) gilbo


gilbo
csendes tag

Üdv.
gyors kérdés lenne!
Redmi note 4 vagy 4x??
Melyik érné meg most jobban? És miért? :F

(#17016) jeni válasza gilbo (#17015) üzenetére


jeni
félisten

nálam a Note4:
többen írták,hogy az azonos aksi méret ellenére a cucc a nagyobb kijelző ellenére is takarékosabb.
-erősebb proci
-nagyobb kijelző
-nagyobb felbontás

.

(#17017) pprod94 válasza bizbera (#17013) üzenetére


pprod94
aktív tag

Menü, majd kötegelt műveletek? Én mindig úgy csinálom. :)

(#17018) bizbera válasza pprod94 (#17017) üzenetére


bizbera
csendes tag

Sajnos sem kötegelve, sem egyesével nem megy.

(#17019) StLui válasza StLui (#17011) üzenetére


StLui
veterán

Megoldódot, nem gondoltam, hogy fordítva is belemegy a nano sim, csak ennyi volt a gondja.
Telefonálni elég egyértelmű, már csak azt nem tudom a netet mikor honnan fogja venni.

szerk: az is megvan, gondolom, alapértelmezett beállítások hang és internet, és ott kiválaszthatom mindkettőre az alapértelmezettet

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#17020) trouble válasza MrChef (#16972) üzenetére


trouble
senior tag

Egy baja van, nem tudsz kihangosítva telefonálni vele, mivel nincs benne mikrofon!

Bocs,látom már írták ! :K

[ Szerkesztve ]

(#17021) mszl válasza Gloob (#16962) üzenetére


mszl
aktív tag

Számomra olyan jól, egyszerűen egyik sem válogatja külön a közösségi és Promóciós leveleket minden beállítgatás nélkül. Lustaság tudom, egyszer kellene beállítani. Az Inbox-ból csak a nyomtatás hiányzik nekem, kényelmes lenne nagyon a két dolog így együtt.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#17022) Attipapa válasza Bohir (#16958) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Talán én ezt (isten) csillagoztam volna ki. ebből a szépen összerakott szóból :R
2.parancs

Bocsi,hogy ilyen régi hsz-re reagálok, de most olvasok vissza 3 napot.

[ Szerkesztve ]

(#17023) ubul23 válasza djtörök (#17004) üzenetére


ubul23
senior tag


Miui 9 Dev rom 11.06. Stormguard kernel.

(#17024) paolinho


paolinho
őstag

Az mitől lehetséges, hogy a MIUI.HU rom heti frissítése során ugyan letölti a az aktuális legfrissebb romot, jelzi is, hogy TWRP alól a downloaded_rom mappából frissítsek, de az alábbi képen látható hibaüzenet okán még sem tud frissülni a teló. Viszont, ha letöltöm a Miui.hu-ról a romot, akkor pendrive-ról gond nélkül települ a TWRP-n keresztül.

(#17025) ath válasza juve600 (#16992) üzenetére


ath
senior tag

ezt csak simán dirty? vagy előttem system wipe? most 5.8.3-on vagyok
erre is érdemes frissíteni? global-mido-firmware-7.11.14.zip

(#17026) ÁrPi2 válasza juve600 (#17000) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én kissé outsider vagyok még, hisz most lett ilyen főzőlábasom gépem. Én úgy látom hirtelen hogy az az AEX-úrjraindulgatás talán akkor fordulhatna elő ha valaki egy másik pl. a Xiaomi fejlesztésű rom-ról valaha történt áttérése során

nem tart(ott) be valamilyen (fent meg nem határozott) instrukciókat, nem takarított ki valamilyen kitakarítandó állományokat, VAGY inkább

az AEX rom fejlesztésébe vagyis a rom build-ek egyikébe került bele olyan "homokszem", olyan "építési/főzési szabálytalanság" :) ahol valamit el kellett volna takarítani kilomolni, de bennemaradt.
Crok mester néhány szavával élve... :)

Ez utóbbi akár a "Xiaomi Együttható" elnevezésű karmikus fogalmat is invokálhatná, de emellett lehet hogy az AEX
rom szakácsai főztek el valamit.

Több AEX build is okoz random reboot-ot? Na akkor ebből crok a Resurrection -re szavazna? :U :) ( és Revolt kernel? )

(#17027) djtörök válasza ÁrPi2 (#17026) üzenetére


djtörök
senior tag

Nálam revolt kernellel még nem indult újra sose.

(#17028) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Én stabilt használok, újraindulás egyszer sem volt mióta megvan a teló. Két romfrissítés közt folyamatosan megy a teló, az utóbbi frissítés óta háromnaponta töltöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#17029) djtörök


djtörök
senior tag

Remélem hamarosan megoldják az oreo alapú romok hibáit.
Valaki próbálkozott már velük...?

(#17030) gator0101 válasza viiick1899 (#16983) üzenetére


gator0101
újonc

Nekem egyszer az volt a gond, hogy nem a saját usb kábelével próbáltam csatlakoztatni a géphez.

(#17031) juve600 válasza ath (#17025) üzenetére


juve600
nagyúr

elötte format data,full wipe
tiszta telepítés

(#17032) juve600 válasza djtörök (#17029) üzenetére


juve600
nagyúr

PixelExperince 8.0 rom

próbáld ki ezt,ebben már megy az ujjlenyomat érzékelő is,bár még nem tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#17033) djtörök válasza juve600 (#17032) üzenetére


djtörök
senior tag

Szerintem csak az fpc megy, a goodix még nem.

(#17034) Digitalis


Digitalis
senior tag

Sziasztok!

GearBest / Warehouse Options: HK / Szállítás EU express. Ezekkel az opciókkal telót rendelnék (Redmi note 4 _156$)
Kérdésem:
-meg foghatják-e a vámon?
-mennyi a tipikus szállítási idő?
-mi amit elbaxtam? :-)

Előre is kösz

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17035) Headless válasza juve600 (#17032) üzenetére


Headless
őstag

Amúgy milyen indokkal zárták a fórumodat XDA-n? De jah valószínűleg csak az FPC megy, mert semelyik nagyobb oreo alapú romon (AEX,RR,LOS,stb) sem megy goodix nem lebecsüllek, csak már több ideje próbálják megoldani a goodix szenzort, nyilván valami zárt driver frissítés kellene hozzá, bár nem tudom pontosan.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#17036) helixP válasza Digitalis (#17034) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerk:
MTK Provident, vagy Snapis, 4, vagy 4X?

Köszi trebrona, én aszem abbahagyom a fórumozást, mert nem látok mostanában :B

[ Szerkesztve ]

(#17037) crok válasza ÁrPi2 (#17026) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálam egyetlen AEX sem okozott még rebootot egyetlen kernellel se, én az AEX-re szavazok amúgy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17038) trebrona válasza helixP (#17036) üzenetére


trebrona
nagyúr

GB euexpress szállítás elméletileg okos szállítás. Meglepetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17039) juve600 válasza Headless (#17035) üzenetére


juve600
nagyúr

majd a 8.1 jó lesz :)

(#17040) Digitalis válasza helixP (#17036) üzenetére


Digitalis
senior tag

grey, snapi, global 3/32 lett volna. Még jó hogy benéztem, már a paypal gombon volt a kezem :-) :R
trebrona: igen eu express +6.95$, de HK a raktár. :F

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17041) helixP válasza Digitalis (#17040) üzenetére


helixP
nagyúr

Rosszul olvastam az előbb az EU expresst, elvileg így nincs vám és áfa, a 10-20 business dayt, azért lehet, hogy nem fogják tudni tartani a karácsonyi rohanásban.
Ha global, akkor van B20 elvileg, szóval rendeld csak.
Bocsi, mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#17042) trebrona válasza Digitalis (#17040) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gearbest topik ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17043) MrChef válasza trouble (#17020) üzenetére


MrChef
aktív tag

Tegnap megrendeltem ezt. Van már egy újabb (magasabb sorszámú) darab is, de szerintem felesleges, évek óta ezt tapasztalom A kütyük max 2 évre vannak, addig meg minek álljon benne több pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#17044) iff


iff
senior tag

Több mint egy heti MIUI 9 használat utáni tapasztalatom (nem mókolt, gyári rendszer):

-gyorsabb, pörgősebb a telefon kezelése
-a memória kezelés nem annyira agresszív
-több új funkció (bekapcs gombhoz több funkció állítható, pl.: 2x bekacsol a lámpa, osztott képernyő stb.)
-töltéskor lezárt képernyőn kiírja az aktuális töltési szintet

-kevesebbet bír egy töltéssel (most max.8-9 óra) előtte ugyanolyan használat mellet 10-11 is volt. A cpu sokkal több ideig tatja magasabb órajelen, (gondolom ezért is pörgősebb a menüben is).
-sok helyen angol a szöveg
-kamera WB javíthatnák!
-több, előtte állítható funkciót kivettek (vagy nem elérhető)

..........""..........

(#17045) sakraphad


sakraphad
kezdő

melyik gapps kell nekem? arm vagy arm64? lineage ala.
illetve a su add-on-bol melyik? wiki azt irja arm64, de gondoltam rakerdezem.

Redmi Note 4 (4/64) + Mi Band 2 | LineageOS 14.1

(#17046) juve600 válasza sakraphad (#17045) üzenetére


juve600
nagyúr

arm64,

(#17047) guftabi96 válasza djtörök (#17027) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem Electra Blue kernel van fent, az elmúlt 2-3 hétben eddig 2x volt, hogy újraindult. (Nem használat közben, mindig utólag vettem észre).
Ettől eltekintve nekem is az AEX jött be legjobban. Pont annyi testreszabhatóság, ami nekem kell, ezen kívül semmi felesleges csicsa. Gyors, jó a multitasking.

#KeepFightingMichael

(#17048) helixP válasza guftabi96 (#17047) üzenetére


helixP
nagyúr

Próbáld meg a 20-as Revolt kernelt!

[ Szerkesztve ]

(#17049) crok válasza helixP (#17048) üzenetére


crok
Topikgazda

+1!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17050) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Faterom meg van elégedve a vassal, 2 nap alatt 5-6 óra sot és még van 37%. Új dev is jó eddig, legalábbis nálam, nem omlik a widget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.