Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) pulutodurumo válasza ht42 (#34800) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A hetes széria elég jó lett, vagy ha van pénz lóvéra, akkor K20/T9.

Más. Az AEX-ről hallott valaki valamit? Augusztusban kiírták hogy jön a 10-es droid alapú ROM, azt' azóta csend.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34802) crok válasza szs85 (#34799) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindenféle jót :D

@ht42, nem tervezem váltani :D
Max. MIUI 11-ről (ha már itt nem lesznek kérdések) akkor vissza szépen LineageOS 16-ra. De hogy most melyik jó készülék.. azt szerintem most még a Xiaomi se tudja mit adott ki egyáltalán.. nem tudom melyiket fogják hasonlóan felkarolni.. talán a K20, de lassan ugye K30 is lesz.. Note 7? Feleségemnél jól szolgál.. bár az nincs piszkálva :D Poco F1 / F2? Talán.. Mi 9T? Nem tom'. De itt biztos mondanak okosságot!

@pulutodurumo: "azt' azóta csend" - pont ennyit hallottam.. a Mido embere teljesen eltűnt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34803) kmarci25 válasza crok (#34802) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem Mi9 Lite lesz az utód, már meg is rendeltem. A 9T már nekem túl magas árban, a Lite-ot sikerült 70 ezer körül elcsípni, ami pont a határon van, ennyit még rászánok telefonra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34804) vadkörte válasza crok (#34792) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen ez volt! :DDD

A nightly mennyire ajánlott? Vagy várjak pár napot, hátha kiadnak egy stable-t, vagy hetit?

Üdv. V. Körte

(#34805) crok válasza vadkörte (#34804) üzenetére


crok
Topikgazda

Tedd fel azt a build-et amit itt mondtam aztán majd frissíted az utolsóra - aztán az hogy nightly nem kell elrettentsen, Updater-ben kikapcsolod hogy nézze van-e frissítés és heti egyszer ránézel (manuális heti frissítés, vagy amikor úgy látod..). Enniy (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34806) [lAyCsI] válasza vadkörte (#34804) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha LOS 16-ról van szó, nyugodtan felrakhatod, elég stabil :)

-= No way back from Here =-

(#34807) Sweet Lou 6 válasza vadkörte (#34804) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én is a nightlyt használom, komolyabb issue-t nem tudnék mondani.

sweetlou6.wordpress.com

(#34808) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Kipróbálnám a lineage-16.0-20191124-nightly-mido-signed romot. A TWRP 3.3.1-0. A jelenlegi rendszer RR rom. Ha feltelepítem az új romot, a mentésemből rátelepítem a data-t, ez így használható lesz? Vagy teljesen be kell laknom az új rendszert?

(#34809) crok válasza Petrónius (#34808) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak és KIZÁRÓLAG clean install-al váltunk ROM-ot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34810) Petrónius válasza crok (#34809) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ok.
Köszönöm szépen. :R

(#34811) Tomi0703 válasza crok (#34798) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ezeket már megcsináltam. De azért letöltöttem a Drives alkalmazást. 7,92 giga szabad helyem van.

(#34812) bizmark6


bizmark6
tag

Hogyan lehet azt beállítani,hogy teszem fel,T-s kártyára vásárolok 1 gb net adatforgalmat,és amíg nem fogyott el, számolja visszafelé.Ugyanis csak olyan beállítást találtam,ami minden hónap adott napján lenullázódik.Gondolom ez az előfizetéses adatforgalomra érvényes.Vagy ilyet nem lehet beállítani?

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#34813) crok válasza bizmark6 (#34812) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyet nem lehet, alapvetően előfizetésszerűen működőre van tervezve. De ha beállítod most aztán lejár és kikapcsolod hogy egyáltalán számolja.. akkor nem ugyanott vagy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34814) fudi2002 válasza crok (#34813) üzenetére


fudi2002
veterán

Hi
Mondj nékem egy tippet. Idekerült hozzám egy pocokfon, sim nélkül. A tulaj fiókjával nincs összereggelve, megnéztem a fiókjában a devices fülnél, nem van. Próbáltam a simkártyám betolni ebbe, a fejlesztőiben nem tudom fiók és készülék hozzáadásával hozzárakni, mert azt mondja nem sikerült a hitelesítés. Ugyanakkor a fiókomban megjelent az eszköz. Persze a miui unlock mondja is, hogy nem jó, ebben a menüpontban rendeljem össze.
Tipp?
Köszi!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#34815) fudi2002 válasza fudi2002 (#34814) üzenetére


fudi2002
veterán

Megvan közben, megoldva :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#34816) crok válasza fudi2002 (#34815) üzenetére


crok
Topikgazda

Okulásunkra megosztod? (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34817) fudi2002 válasza crok (#34816) üzenetére


fudi2002
veterán

User error: 2 simet használok
Az egyik sim csak telefon, de van rajta 500mbyte mobilnet.
A másik csak net.
Namost az elsőt beraktam, mert az van a miui fiókkal összerendelve, csak vmiért ha látszólag is megy a mobilnet vele, nemmegy. Online és net beállítással sem. De beraktam mellé a netes kártyám ahol tényleg megy a net és lám már megyen is. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#34818) crok válasza fudi2002 (#34817) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez valami Xiaomi / MIUI mobilnet fetisizmus amúgy megint.. USB secure debug-ot sokáig nem lehetett bekapcsolni WLAN-on.. csak mobilneten.. de fain kis - félig - pebkac volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34819) fudi2002 válasza crok (#34818) üzenetére


fudi2002
veterán

Kijöttem a gyakorlatból, ez van :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#34820) vornia válasza bizmark6 (#34812) üzenetére


vornia
senior tag

A Telekom alkalmazás miért nem jó?Látod hogy mennyi van még hátra.

(#34821) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
A híváslista lementésére van valamilyen lehetőség?

(#34822) crok válasza Petrónius (#34821) üzenetére


crok
Topikgazda

Mármint milyen rendszeren?
MIUI-n ez épp működik a saját helyi backup-jával is (másra úgy nagyon nem jó).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34823) pulutodurumo válasza Petrónius (#34821) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Mi fiók szinkronizálja. Ha nem MIUI-on vagy, akkor talán az SMS Backup+ nevű progi, de már nagyon régen használtam, talán még a KitKat idején.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34824) Faby válasza pulutodurumo (#34823) üzenetére


Faby
senior tag

SMS Backup+ nekem már egy ideje (>1év) nem működik, nem tud hozzáférést szerezni a gmail fiókhoz, a Google változtatott valamit korábban.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#34825) crok válasza Faby (#34824) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van.. A kontaktlista/híváslista az, amihez nem férhet hozzá külön engedélyezés nélkül Play Store-os app csak a Google engedélyével valahogy 2019 Március 9-től vagy hogy. [1]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34826) Petrónius válasza crok (#34822) üzenetére


Petrónius
aktív tag

RR rom. Bocsi, ezt elfelejtettem írni. Ki szeretném próbálni a Lineage OS 16-ot. Ahhoz teljes törlés kell. Viszont a híváslistámat jó lenne megtartani.

(#34827) zfer válasza Petrónius (#34821) üzenetére


zfer
csendes tag

google fiókkal bejelentkezés esetén rr romnál beállítások rendszer speciális biztonsági másolat útvonalon a google mentése tudja

(#34828) Petrónius válasza zfer (#34827) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Akkor ezt megpróbálom.
Köszönöm szépen a válaszokat. :R

(#34829) Oldman2 válasza Petrónius (#34821) üzenetére


Oldman2
veterán

Én mind az SMS-ek, mind a Híváslista mentésére az SMS Backup & Restore appot használom évek óta.

(#34830) adrian94


adrian94
őstag

Xiaomi Cloud-ból 5GB ingyenes viszont kiírja mostanában a telefon, hogy lassan meg telik a cloud és 4.92 GB fel van használva..

Hol tudom megnézni, hogy mik lettek a cloudba mentve és hogy tudok onnan törölni?

(#34831) crok válasza adrian94 (#34830) üzenetére


crok
Topikgazda

i.mi.com

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34832) adrian94 válasza crok (#34831) üzenetére


adrian94
őstag

Köszi :R

Azt hol tudom be/ki kapcsolni, hogy ebbe a felhőbe mentsen-e pl képeket vagy sem? :)

(#34833) crok válasza adrian94 (#34832) üzenetére


crok
Topikgazda

beallitasok - mi account - xiaomi cloud

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34834) adrian94 válasza crok (#34833) üzenetére


adrian94
őstag

Ott a szinkronizálást kell kikapcsolni, hogy ne mentsen a felhőbe semmit vagy van rá valami beállítás? :)

(#34835) crok válasza adrian94 (#34834) üzenetére


crok
Topikgazda

Az rá a beállítás hogy kikapcsolod a sync-et a képekre vagy amire nem kérsz sync-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34836) Petrónius válasza Oldman2 (#34829) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt is kipróbálom. :R

(#34837) vadkörte válasza Petrónius (#34836) üzenetére


vadkörte
addikt

Jó app és tudsz vele ütemezni is.
Én naponta lementem vele a komplett híváslistám és az összes SMS-t (évekre visszamenően megvan minden, több ezer bejegyzés) ha kell a kontaktlisát is menti.
Havonta törlöm a legutolsó kivételével a feleslegeseket.
Tud off-line és on-line menteni is

Üdv. V. Körte

(#34838) Petrónius válasza vadkörte (#34837) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Már kipróbáltam. Nekem is tetszik, bár nagyon sok engedélyt kér. Cserébe egyszerű és nagyszerű. :)

(#34839) Rickeffe válasza crok (#34781) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

A bugreportnak egyébként van bármi értelme?
Én is írtam egy két jelentést de hát...
kb. olyan mint a modemes érában. "Kérjük zárjon be minden ablakot és indítsa újra a ..."

Rickeffe

(#34840) crok válasza Rickeffe (#34839) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelőre látod nekem is miket írnak.. Még talán annyi válasz sincs mint a modemes érában.. Írok egy valag elemzést.. képek, diagramok, táblázat.. azért csak időt feccöltem bele, na. Kapok rá másfél-kétsoros választ hogy "kalibráljam az akkut.." meg hogy "egyetetett a team-el és használjam 3 napig a cleaner-t hátha megoldódik".. pff.. komolyan?! Most tiltottam le vagy 10+ MIUI/Xiaomi appot adb-n de nem volt elég, Magisk telepítés után root-al kilőttem a híres-neves Security app utolsó folyamatmorzsáit is (tiltani-törölni nem lehet mert bootloop-ol).. most tűrhető, de vastagon nem mondanám jónak.
..de ha meg nem írsz nekik nincs nyoma hogy s.*r és azt hiszik hogy jó.
..de mégcsak ők fognak forrást közzétenni amit utána reszelni lehet custom ROM-ban.. úgyhogy jelentem.. sír a szám hogy lássák hogy igény az van.. de a kínai / orosz / indiai fórumon is ugyanez van. Értelme? Hát.. Majd ha lecseng a MIUI 11 akkor szépen visszaállok megint..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34841) Upo válasza adrian94 (#34830) üzenetére


Upo
addikt

Az ingyenes még mindig 5GB? Nemrég megduplázták a csomagokat, én prémiumon vagyok és azt is megtolták 25-ről 50 GB-ra. Az ingyenest nem látom, nem lehet hogy az is 10GB lett?
Én a képek kivételével mindent szinkronizálok (mert azt nagyon hülyén kezeli), híváslista, sms, jegyzetek, kontaktok, naptár, wifi, rögzített hívások, stb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34842) dethroner válasza Upo (#34841) üzenetére


dethroner
veterán

5 giga a free.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34843) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!

Az új MIUI 11-nél hogy kell törölni a Google fiókot a telefonról (tehát csak kilépni), mert nem találom, csak a telefonról szeretnék kijelentkezni nem az egész fiókot törölni.
Előre is köszi. :R

(#34844) crok válasza UFO1 (#34843) üzenetére


crok
Topikgazda

Beállítások -> fiókok -> szinkronizálás -> Egyéb -> Google -> alul -> Több lehetőség -> Fiók eltávolítása

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34845) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Van egy érdekes feature-öm.
Most Miui 11 (glob.st)alatt vettem észre, de lehet már akkor is megvolt mikor visszaálltam customról gyári romra.

Szóval ha fényképezek, vakuval, egyszer villan csak, a következő képnél már nem.
És onnantól kuka a LED.
Nem mükodik zseblámpaként sem, semmi vakuledet használó appként sem.

Reboot oldja meg csak.
Ez mi lehet?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#34846) crok válasza aytukabozs (#34845) üzenetére


crok
Topikgazda

Miről hogy álltál át pontosan?
Persist és a /vendor-ból lett /cust valszeg' kimaradt a telepítésből ha simán úgy mentél hogy Syberia -> valamilyen MIUI 10 de csak recovery zip-ből, aztán erre recovery zip-el MIUI 11 (visszakerestem a hozzászólásait és kb ennyit említettél az elmúlt időben). Gyanítom akkor a régió is kínai most és nem is tudod átállítani.

Én fastboot ROM-ot tennék fel MiFlash-el - akár fact. reset-el vagy akár csak úgy, hogy nem kérsz se visszazárást se user data törlést se mást, csak dobja fel a ROM-ot firmware-estől, persist-estől, cust-ostól.. mindenestől.

Annyi, hogy fastboot ROM telepítés után TWRP-re / lazyflash-er-re vagy Magisk-re figyel majd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34847) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Anélkül, hogy kilépnék Google fiókból, miui fiókból, simán belepakolok egy új SIM-et fő simként akkor életbe lép valami biztonsági protokoll?
(Lezár, kizár, leblokkol stb. az miui vagy ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#34848) stampedli


stampedli
tag

Sziasztok!
Segítség! Ma reggel újraindulás után bootloopba került a Note 4-em (global verzió), legfrissebb, hivatalos MIUI 11 van rajt, totál gyári állapot, nem rootolt, bootloader zárva. Gombkombókat nyomva max Fastboot képernyőig jutok. Keresgéltem, olvasgattam, de elvesztem kicsit a tonnányi ROM, flash tool, és mindenféle okosság között. Hogy tudom életre kelteni ilyen esetben? Ha eseleg az adataim menthetőek, az nagy királyság lenne, de az se gáz, ha full gyári állapotba tudom hozni, és elindul.

(#34849) aytukabozs válasza crok (#34846) üzenetére


aytukabozs
addikt

fastboot romot. miflash-el, flash all (visszazárás nélkül)
Pont ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#34850) stampedli válasza stampedli (#34848) üzenetére


stampedli
tag

Addig jutok, h Fastboot módba rakom a telót, Mi flash tool +
mido_global_images_V11.0.2.0.NCFMIXM_20191107.0000.00_7.0_global ROM-mal flash, de 1-2 másodperc alatt végez, és nem indul újra a mobil. Kézzel újraindítva ismét bootloop.
Próbáltam MiFlash2018-5-28-0-val, 20181115-tel, és mido_global_images_V10.2.3.0.NCFMIXM ROM-mal, ill. ezek permutációival. Minden a C:/-n van, a ROM-ok kicsomagolt mappájukban, a 2 flash tool egy Xiaomi mappán belül.
Mit csinálok rosszul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.