Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) crok válasza rsf (#33500) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne keverjuk a szezont: ami te csinaltal az upgrade volt, az megengedett.. ugyanis sz utolso dev. regebbi mint az utolso stable.

Viszlat!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33502) dethroner válasza crok (#33374) üzenetére


dethroner
veterán

Most egy teljes hétig használtam úgy a telót, hogy se a magisk nem volt telepítve, se a volte és vowifi nem volt próbálgatva. És a gyári kamera app HDR hiba nélkül működött. Nem tudom hogy milyen összefüggés lehet a kamera és az említettek között, de valami biztosan van, mert amíg pár héttel ezelőttig nem raktam fel a magisk-et és nem akartam aktiválni a volte-t és vowifit-t, sose volt gond a HDR fényképezéssel, attól kezdve meg folyamatosan.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33503) rsf válasza crok (#33501) üzenetére


rsf
senior tag

Kutakodtam a témában és arra jutottam, hogy akkor lehet gond, hogyha az android verzió eltér. De ezt is csak a fórumokon hangoztatták.
Anti rollback lista: [link]
Note 4 nem érintett!!
A xiaomi honlapján leírtak szerint csináltam: [link]
Ez egy idei leírás.
Amúgy azt mondta a xiaomi, hogy leáll az összes beta kiadása ezért az összes telefon amin beta van fog kapni egy OTA frissítést amivel stabilra fognak állni a telefonjaik.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#33504) crok válasza rsf (#33503) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, csak ez az OTA meg nem jott ki;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33505) rsf válasza crok (#33504) üzenetére


rsf
senior tag

Hát nem is tudom mi van velük..
Félek a Note7 sem lesz nagyon frissítve.
Mert annak meg van egy eu-s változata a sima globalon kívül. Azt árulják itthon a hivatalos csatornákon.
Annak is le van maradva a frissítése a többihez képest...
Note4 nél is csak a global volt elhanyagolva.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#33506) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! AEX romot (6.6) használóktól kérdezem, hogy az értesítések másnál is viselkednek egy kicsit furcsán? Azt vettem észre, hogy a különböző módok (rezgés, csengés) között vátogatva van, hogy nem kapok értesítést (nem rezeg, nem ad hangot ha be van kapcsolva, nem villog a LED) pl. sms-ről, viber üzenetről, viszont az értesítési sávon megjelenik az adott alkalmazás jele, sőt az órámra (Garmin fenix3) is elküldi az értesítést. Innen szerzek egyébkét tudomást róla, órára megjön az értesítés, viszont a telefon nem rezeg, nem cseng (amikor a csengés is be van kapcsolva), a LED nem villog. Ilyenkor váltogatok a módok között egy kicsit, és helyreáll... Valakinek ötlet? Illetve a LED-re visszatérve. Érdekes módon a viber-hez magától lilára beállítódott a színe. De más alkalmazásnál, nem fogadott hívásnál..stb csak fehéren hajlandó villogni. Lehet ezen valahogyan állítani, mert én ilyet állítási lehetőséget nem találtam?!

(#33507) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módja, hogy a legfrissebb stable-t feltegyem a telefonra, ha most xiaomi.eu 10.1 rom van rajta?
Mindent szeretnék róla törölni, full gyári állapotot szeretnék.
Anno én a xiaomi.eu romokat jobban szerettem, most is ajánlottak?
A beépített frissítő szerver hibára hivatkozik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33508) crok válasza Torry (#33507) üzenetére


crok
Topikgazda

- Letöltöd a recovery ROM-ot és felteszed TWRP-ből vagy más recovery-ből, format data és minden wipe után. Ez majd felülírja a TWRP-t de pl. az OrangeFox-ot alapból nem (mert az alapbeállítás az az, hogy ROM-ból nem flash-el fel recovery-t)

- MiFlash + fastboot ROM - ekkor biztosan visszakerül a gyári recovery

- Ha még ennél is gyáribb visszaállítás kell akkor MiFlash + fastboot ROM és zárd vissza a bootloader-t.

A Xiaomi.EU beépített frissítő azért mondja hogy hiba mert a Xiaomi.EU ROM már EOL (End Of Life), a fejlesztői Január 3 óta, a stabil pedig Március 16 óta (a V10.2.2.0 volt az utolsó stabil Xiaomi.EU kiadás) épp ezért a Mido-ra nem nagyon van értelme azt mondani hogy ajánlott vagy nem mert frissítés már nem lesz de amúgy egy nagyon szépen kiforrott ROM az utolsó. Egyébként ha általánosságban kérdezed hogy a Xiaomi.EU ROM ajánlott-e akkor én ajánlom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33509) crok válasza pluhm (#33506) üzenetére


crok
Topikgazda

A színekre talán annyi hogy próbáld ki "egész" színekkel, a Logout blogom legutolsó pontja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33510) pluhm válasza crok (#33509) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszi, de az AEX-ban csak az akkumulátor töltésfény színeit lehet ilyen módon állítani. Az alkalmazásokét sehol nem találom, hol lehetne.

(#33511) [lAyCsI] válasza pluhm (#33510) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha jól emlékszem a Pie AeX-ből kikerült ez az opció...

-= No way back from Here =-

(#33512) crok válasza [lAyCsI] (#33511) üzenetére


crok
Topikgazda

Na most feltettem, szétnéztem és meg mertem volna esküdni hogy volt eddig is - de most valóban nem találok én se beállítást erre.. több mint fura mert ehhez elég jól bele kellett nyúlni a rendszerbe és értelmét se látom :\ Akkor elnézést!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33513) djtörök válasza crok (#33512) üzenetére


djtörök
senior tag

Én is csak az akkumulátor töltés színeit találtam, az alkalmazásokét nem...

(#33514) [lAyCsI] válasza crok (#33512) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én sem értettem miér vették ki belőle, és mivel elég hasznos volt és megszoktam,
nagyon is hiányzott a megléte :K

-= No way back from Here =-

(#33515) vornia


vornia
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérek, rápróbáltam digire én is.Nekem nem kell a volte, se a woifi, csak simán használnám a netet. De nem tudom aktiváltatni a kártyát a redva miui szórakozik. (miglobe,utolsó stabil verzió).
Egyszerűen nem engedi aktiválni a kártyát,emiatt nem tudok apn-t szerkeszteni, megadni a digi kártyához.hibaüzenetek:
"can't activate SIM", és "uplink_sms_limitation"
Nem merem a mi account security-jében törölni a telenoros simet, mert féle így az ahhoz kapcsolódó sms, kontakt, stb mentést is eltünteti a mentésből :U

az sms limitationból kiindulva felhívtama digit, hátha külföldi számra sms küldés tiltva van,de állítólag, nem.

[ Szerkesztve ]

(#33517) crok válasza vornia (#33515) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálam ilyet nem csinált, úgy értem APN-t simán tudtam hozzáadni, szépen hozzáadtam (nem szerkesztettem mert nem is volt mit). Az az uplink limitation meg szerintem lehet azért van mert most 4G-n van a SIM, a Digi nem tud csak 4G-t és 2G-t, de nem vált le 2G-re egyből mert a telefon ezt nem tudja hogy nincs 2G :D (Már ha az SMSC (SMS "átjáró") jól van megadva.) Szóval 4G-n nem tudja küldeni, 3G-n próbálná de az meg nincs és timeout-ol mielőtt lemehetne próbálkozni 2G-re - állítsd át 2G-re amíg aktiválni akarod, szerintem úgy menni fog. Ja, a telefon nyelvét állítsd át angolra amíg ezt csinálod. De nem hiszem hogy neked erre egyáltalán van szükséged (az aktiválásra) mert a másik SIM már aktivált a Mi felhőben és nekem simán ment az APN hozzáadás. Vagy tiltsd le a Xiaomi aktiválás app engedélyét. Régebben ahhoz, hogy azt a SIM-et tudd aktiválni kénytelen volt az ember egy official MIUI ROM-ot feltenni, elvileg a bootloader nyitásakor figyelmeztet is hogy az aktiválás utána nem fog menni. Esetleg a hivatalos Xiaomi account oldalon a Security tab alatt add a telefonszámot hozzá valahogy aztán várj az SMS-re.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33518) vornia válasza crok (#33517) üzenetére


vornia
senior tag

Thnx :)

Vért izzadtam,de sikerült.
ha valakinek később kell:
Nyelv -> angol.
Hálózat -> 2g
Miu account alatt átállítottam kézzel erre az elsődleges mobilszámot.(Jött aktiváló sms.)
Restart. (ugyan a sim aktiválás továbbra sem sikerült sms-ben)
Visszaállítottam LTE only-ra a simet.
APN szerkeszthető lett, elmentette és így már hasít a net.

(#33519) crok válasza vornia (#33518) üzenetére


crok
Topikgazda

Fura amúgy mert nekem a világon nem kért ez a telefon semmit mikor megkapta a Digi SIM-et MIUI-n.. vajsimán kussolt.. de a lényeg hogy akkor megy! ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33520) Lackooo84 válasza crok (#33519) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ha régebbi verziós a rom amiben az apns-conf.xml is régebbi, és még nincs benne a digi, akkor lehet probléma, hogy manuálisan be kell írni.

The Truth is out there...

(#33521) crok válasza Lackooo84 (#33520) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem lehet hanem biztosan 100%.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33522) vornia válasza crok (#33521) üzenetére


vornia
senior tag

Tehát, rá. . . .m.
:D :DDD

(#33523) Petrónius válasza crok (#33519) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Érdekes!
Nekem sem kért semmit Mondták hogy 72 órán belül aktiválják. Így is volt. Beállítottam az APN-t és kész.
RR rom.

(#33524) crok válasza Petrónius (#33523) üzenetére


crok
Topikgazda

Áh, hagyd, az ott a MIUI együttható volt ; )
Meg a Nougat és a nagyon régi (2+ éves) APN XML..

@vornia: szuboptimális utat választottál : D sportszerű nehezítéssel : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33525) Petrónius válasza crok (#33524) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ok! Értem, akkor hagyom. :)

(#33526) vornia válasza crok (#33524) üzenetére


vornia
senior tag

JA, felültem a rollerre.
Bár valahogy, nem akartam :D :DDD

Amúgy meg:
https://helloxiaomi.hu/2019-oktober-5-tol-megszunik-a-kinai-heti-beta-tamogatas-sok-telefonra-viszlat-miuihu-xiaomi-eu-stb/
:(((

#33527:
Hát, amennyire megszoktam a miuit, lehet annyira el kell gondolkoznom hogy búcsút intsek neki, ha átnyergelek normál androidra, még tán tovább van frissebb rom rá

[ Szerkesztve ]

(#33527) crok válasza vornia (#33526) üzenetére


crok
Topikgazda

És akkor fog beállni az Oreo tag-ek frissítése is a Google-től kb. Onnantól már nemigen lesz csak Pie meg Q..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33528) vornia válasza Petrónius (#33523) üzenetére


vornia
senior tag

Az aktiválás,az hamar megvolt kb mire hazaértem az üszitől. KB 20 percen belül már aktív volt.

(#33529) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! Az a kérdésem, akkor mi a probléma, ha a Gcam (5.1, 6.1...bármelyik verzió, sőt, ha a Snapdragon kamerát telepítem, és a menüben bekapcsolom a camera2api-t akkor is ezt csinálja...) telepítését követően indításnál sötét a kijelző, tehát nem működik az alkalmazás. Camera2api probe programmal tesztelve Level3 a telefon, Crok build.prop zip-jét telepítettem egyébként. Ja, a rendszer miui eu 10.2.2.0.

[ Szerkesztve ]

(#33530) crok válasza pluhm (#33529) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, hogy MIUI10-et használsz, az a probléma: nem megy a GCam MIUI 10-en..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33531) pluhm válasza crok (#33530) üzenetére


pluhm
aktív tag

ok, akkor ezt buktam. Köszi.

(#33532) crok válasza crok (#33455) üzenetére


crok
Topikgazda

Pixel Experience update (AOSP)

Build date: 2019/07/19 08:07

Changelog
* Fixed Flickering
* Updated Graphics Blobs
* BHIM App Should Be Working Now
* Many Under hood changes
* CAF SUPPORT IS OFFICIALLY DROPPED

Szóval a CAF verziót kivezették, tegnapról holnapra..

Az "átjárhatóság" elvileg adott, CAF-ra lehet dirty-flash-elni az AOSP-ot.

A blogjukon közzétett hírt itt olvashatjátok.
Röviden: a CAF vonal és a benne levő testreszabhatóság eltűnik, jelentős része a forrásokból is (idén okt. végén a build-eket is törlik majd a szerverekről) és helyette egy új, "Plus Edition" névre keresztelt verziót csinálnak amibe (nomen est omen) bekerül majd rengeteg testreszabhatóság ami a "vegytiszta Pixel érzésbe" nem fér bele. Az egyik új szabály, hogy Plus Edition csak opcionális a karbantartónak, nem kötelező azt is készítenie. Az első Plus Edition build-eket Aug. elejére várják (az augusztusi security patch kiadása utánra hogy az már bekerüljön). Valamint lesz GSI build is, havi rendszerességel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33533) vikla007 válasza crok (#33532) üzenetére


vikla007
aktív tag

Az "átjárhatóság" elvileg adott, CAF-ra lehet dirty-flash-elni az AOSP-ot.

Nekem elszarodott és hiába dirty flasheletem vissza a caf-ot a gombok ugyanúgy nem mennek, de legalább van wifi..

(#33534) crok válasza vikla007 (#33533) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt ők írták.

Mi szaródott el és hogy? Viszem akkor tovább.
Mi van/volt a melyik gombokkal és mi volt/van a Wifivel?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33535) orc88


orc88
őstag

Sziasztok, rég jártam itt, de most egy újabb problémába ütköztem.

Egy jo ideje ezt a PixelExperience romot használom (non-CAF) viszont az utóbbi 2-3 frissítés rendesen megtréfált. (TWRP 3.2.1)
Kezdve azzal, hogy elvileg ebben eddig volt egy Magisk 15.3, uninstallálni sose tudtam, mindig errort dobott, de legaláb az adblockot ra tudtam erőszakolni, viszont pár korábbi frissítés után bármilyen magisk/modul flash után a boot screen se jött elő, dirty flash nem működött csak data, internal wipepal kelt életre. Most letöltöttem a júli 19 updatet, de nem akarok harmadjára is pórul járni.

Mit rontok el? Köszi!

Szerk: juli 19.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#33536) crok válasza orc88 (#33535) üzenetére


crok
Topikgazda

Ott rontod el, hogy regi a TWRP es ultramegabrutalregi a Magisk (vagy masfel eves, azota baromisokat fejlesztettek, a verziod total inkompatibilis mindennel is).

Olyat nem lattam, hogy ebben a ROMban volt valaha Magisk de addon.d van, szoval egyszer felment a Magisk es utana a ROM ZIP mindig huzta maga utan megint ezt a regi verziot.

TWRP-t frissitsd (most a 3.3.1-0 az utolso), csinalj egy full mentest, szedd le a Magisk uninstaller ZIP-et, tedd fel, majd tedd fel a ROM-ot es a vegen a friss Magisk (19.3 az utolso).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33537) orc88 válasza crok (#33536) üzenetére


orc88
őstag

Én már csak ilyen maradi vagyok :DDD

Délutánra feltöltök-letöltök és este nekiugrok :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#33538) vikla007 válasza crok (#33534) üzenetére


vikla007
aktív tag

Csak a vissza gomb működött, a többi nem. Wifi adat nem volt, csak a telefon ment, redőnyt sem lehetett használni.
Caf-ot visszaraktam, már wifi adat volt, de a többi nem működött.
Lehet a régebbi aospot kellett volna felrakni... de mindegy újra raktam.

(#33539) orc88 válasza orc88 (#33537) üzenetére


orc88
őstag

TWRP-ből ugyan nem találtam újabbat csak egy 3.2.3-ast, így azt nem is babráltam inkább, nehogy elrontsam azt is és akkor kapufa az egész.
Végül zip verificationt kikapcsolva (nem tudom van e bármi jelentősége, de ha be volt kapcsolva akkor verify errort dobált mindegyik zip-re kivéve a ROMot) feldobtam a 19.3-as Magiskot, van root is, adblock is úgyhogy flottul ment, nem kellett újrahúzni semmit, köszönöm! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#33540) crok válasza orc88 (#33539) üzenetére


crok
Topikgazda

Hol nem találtál újabbat, meg ne őrjíts már..

Amit "találtál" az pont lehet akár egy éves.. nem tudom hol kerestél..
Itt a hivatalos linkhttps://dl.twrp.me/mido/
de a Mega tárhelyemen is fent vannak, tuti
(Flashing toolkit > TWRP vagy a Recovery > TWRP mappa).

twrp-3.3.1-0-mido.img 20.7M 2019-05-20 14:25:56 EDT
twrp-3.3.0-1-mido.img 20.7M 2019-04-18 20:51:56 EDT
twrp-3.3.0-0-mido.img 20.7M 2019-04-11 12:49:47 EDT
twrp-3.2.3-2-mido.img 20.7M 2019-03-16 09:52:50 EDT
twrp-3.2.3-1-mido.img 20.7M 2018-10-16 15:57:55 EDT
twrp-3.2.3-0-mido.img 26.2M 2018-07-30 12:28:02 EDT
twrp-3.2.2-0-mido.img 26.2M 2018-07-01 07:10:06 EDT
twrp-3.2.1-0-mido.img 26.2M 2017-12-09 20:30:43 EST
twrp-3.1.1-0-mido.img 26.2M 2017-05-17 21:10:18 EDT
twrp-3.1.0-0-mido.img 26.2M 2017-03-10 05:21:48 EST

Tessék szépen a legfrissebbet használni.

Arról nem is beszélve, hogy a 3.2.3-ból volt 3 alverzió is, abból a 3.2.3-1 volt az első ami már "hivatalosan" is Treble kompatibilis, ami mindenképpen kellene a mai Pie (és megmaradt Oreo) ROM-ok telepítéséhez meg a Magisk telepítéséhez..

A ZIP verification arra való hogy a zip mellett egy ugyanolyan nevű de md5 vagy sha kiterjesztésű file-t is keres hogy integritást ellenőrizzen - nyilván ha nincs file akkor nincs mivel ellenőrizni -> bukta.

Az AdBlock 4.x Magisk 15.3-tól felfelé remekül működik már (javítva lett benne a su lib hívás, pontosabban az elavultnak számító, csak SuperSU-hoz való hívás az újra lett cserélve ami megy SuperSU-val és Magisk-el is, már vagy egy jó éve).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33541) dethroner válasza dethroner (#33337) üzenetére


dethroner
veterán

Sziasztok!
Pár héttel ezelőtt én is beszálltam a digi féle volte és vowifi hajkurászásba, aminek ugye olyan feltételei vannak (twrp, magisk) amik előtte nem voltak fent a telefonom. Eztán jött még a szükséges apn mókolgatás stb, amik hatására működött is a volte. De észrevettem hogy a gyári kamera app hibát dob és nem menti el a képet, ha HDR módban fényképezek. Először itt is hitetlenkedés volt, de mivel szükségem volt a kamerára, egy gyári miui flash után minden visszaállt alapra, eltűnt a twrp és magis, volte és megjavult a HDR :U Használtam így 2 hétig, hogy ne az legyen hogy valami időszakosan előforduló random hiba ez. De nem jött elő. Ezért ma elkezdtem újra a korábbit, felraktam a twrp-t és a magisk-et, apn és a többi egyenlőre nem piszkálva. És igen, azonnal ott a HDR kamera hiba. Twrp Magisk kettős valamelyike megöli a gyári kamera HDR módot. :F

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33542) crok válasza dethroner (#33541) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ajánlom a strukturált hibakeresést.

Előbb csak az egyiket tedd fel, aztán teszt, aztán a másikat majd megint teszt. Az igazság az, hogy egyiknek sincs köze a kamera egyetlen porcikájához se. De legyen, teszteld le. Magisk uninstaller felmegy, akkor csak TWRP-d van és teszteld le.. aztán ha úgy megy akkor Magisk 19.1, aztán teszt, majd 19.3, aztán megint teszt. Mindig egy dolog változzon lépésenként hogy tudd mi volt a kiváltó.

Plusz van egy módszer amivel a /persist eredeti tartalmát vissza lehet állítani (ha ott menne el valami) de szerintem ez se lehet gondja, de ám legyen: Mega tárhelyement van egy MISC > persist_repair mappa, abban lesz két zip:
persist.zip
fw_mido_miui_HMNote4XGlobal_V10.2.3.0.NCFMIXM_e1a82195b6_7.0_non-hlos_removed.zip

Kibontod a persist.zip-et, abban lesz a persist.img amit a gyári fastboot-ból szedtek ki.
Ezt a két file-t felteszed a telefonra - legalábbis a fw.*zip-et mindenképp..

Aztán vagy adb-vel flash-eled a persist.img-t valahogy így:
(abból a mappából ahol a persist.img van vagy add meg a teljes útvonalat)
adb reboot bootloader
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot reboot

Ez a módszer nem mindíg működik, általában szerinem már nem.. de álljon itt.
(Úgy gondolom amióta az EDL-t "letiltották" és bevezették a gyárilag zárt bootloader-es telefonokat meg a csak Xiaomi általi nyitást (volt Marshmallow firmware-jéig bezárólag egy unofficial nyitás..) addig ment ez is, aztán Nougat-tól felfelé már nemigen megy..)
Ha az adb nem megy vagy egyszerűbb TWRP-ben csinálni (mint nekem pl.)
akkor a belső tárhely gyökerébe teszed a persist.img-t
és a TWRP-ben újraindítod a telefont
majd csinálsz a /persist-ről egy mentést (biztos ami sicher)
majd a Mount-ban ha be volt akkor kikattintod a /persist-et hogy biztosan ne legyen mount-olva
majd az Advanced-ben kiválasztod a terminált és bepötyögöd:
dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p26
ezzel a persist.img-t 1:1 ráhúzod a partíciójára
majd flash-eled a megadott fw zip-et (kiszedtem a modem non-hlos.bin-t hogy aki már VoLTE-zett annak az eredeti ne menjen vissza, biztos ami sicher) és restart és teszt.

Ennyit tudok hozzátenni egyelőre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33543) Atomcsirke válasza crok (#33387) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Elkezdtem Alival kacérkodni beszerzésügyileg, itt találtam pozitív magyar visszajelzéseket is.
Valaki esetleg rendelt már kijelzőt innen? [link]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#33544) pulutodurumo válasza Atomcsirke (#33543) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az enyémben ez van. Bő egy éves, eddig patent.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33545) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Van egy érdekes, számomra megfejthetetlen problémám. Havoc OS-t használok. A Wizz Air alkalmazás UPC Wi-Fi alól az istenért sem hajlandó felcsatlakozni. Mi lehet a gond? Mobil internettel gond nélkül hasít.

[ Szerkesztve ]

(#33546) crok válasza HungaroDrone (#33545) üzenetére


crok
Topikgazda

Más, szintén wifis hálózatra felmenve is csinálja? Vagy csak egyen? Használsz reklámszűrő appot, VPN-t, bármit?

Amúgy a Havoc lehet megszűnik Mido-ra, gyakorlatilag a sok kang miatt kitették a csapatból a maintainer-t.. Amíg valaki fel nem karolja addig nemigen lesz frissítés. Nem tudom van-e rá jelentkező meg hogy "felveszik-e" egyáltalán..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33547) HungaroDrone válasza crok (#33546) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Más wifi-n megy rendesen. Igen, az AdAway app-it használom.

A Havoc helyett mit javasolsz?

(#33548) crok válasza HungaroDrone (#33547) üzenetére


crok
Topikgazda

Kapcsold ki az AdAway szűrést és próbáld ki újra.

@Havoc: várni kéne egy-két hetet hogy merre lesz arra.
Meglátjuk, ha nincs aki vigye tovább majd beszéljünk róla (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33549) [lAyCsI] válasza crok (#33548) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Egy ideje nem jött már rá frissítés...
Maintainer nélkül marat?

-= No way back from Here =-

(#33550) crok válasza [lAyCsI] (#33549) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a Havoc a kérdés alapja akkor 4 hsz-el fentebb írtam mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.