Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) sandró60 válasza crok (#33199) üzenetére


sandró60
addikt

750JMF-lefordítva-Jó Magyar forint-elnézést :D

(#33202) crok válasza kmarci25 (#33200) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt már szó erről a "megoldásról" de már akkor is azt mondtam hogy olyan "back to the early 00's" érzésem lett tőle, mikor kis kapcsolós volt a "dual sim adapter" : D meg a TurboSIM ha még emlékeztek. Őszintén akkor se használnám ha az egyetlen megoldás lenne. Tokba se tudom hogy tennéd be üzembiztosan.

@sandró60: pontosan : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33203) sandró60 válasza Petrónius (#33198) üzenetére


sandró60
addikt

Itt is válogathatsz-Igaz ez nem annyira olcsó,de hazai oldalon kapható.[link]

(#33204) Gézengúz válasza Petrónius (#33198) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor itt van ez.

[link]

Talán ez a legkompaktabb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33205) Petrónius válasza kmarci25 (#33200) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt már nézegettem én is. Ilyet nem szeretnék.
Tulajdonképpen arról van szó hogy van egy rakás adat amivel nem szeretném a telefon memóriáját "terhelni".
Viszont néha szükségem van rájuk, ezért lenne jó az a megoldás, ha kell bedugom a telefonba, ha nem kell kihúzom.

(#33204) Gézengúz: Ez a második tetszik, köszönöm szépen a linket.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#33206) Upo válasza Petrónius (#33205) üzenetére


Upo
addikt

Az ajánlatba ilyent is feldobott, szinte ugyanaz, de van egy normál usb a számítógéphez is, könnyebb az adatcsere. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#33207) Petrónius válasza Upo (#33206) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez lesz a tökéletes választás. :)
Köszönöm szépen. :R

(#33208) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Sok-sok próba után ma végre jött egy tempered glass protector, ami mérethelyes,az újlenyomat kevésbé látszik mint az eddigieknél és átlátszóságban is eddig a legjobb.
Ime ő az:
[link]

Viszont elég sokáig volt úton :((

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#33209) crok válasza csurgoi (#33208) üzenetére


crok
Topikgazda

Betettem összefoglalóba hogy legyen friss link is bent. Köszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33210) Whist


Whist
aktív tag

Ha már Tempered Glass:
Szerintetek van rá esély, hogy egy full covert újraragasszak? Ugyanis a múltkor jól elkapott a zuhé és a ragasztó teljesen lekopott.
Esetleg valami ötlet?

(#33211) [lAyCsI] válasza Whist (#33210) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Másfél dodó... 😉
Sztem ne pcsölj vele hanem cseréld le

-= No way back from Here =-

(#33212) dethroner


dethroner
veterán

Na srácok, hogy áll a Digi és Voda féle volte és vowifi project? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33213) kanyi51 válasza dethroner (#33212) üzenetére


kanyi51
senior tag

jol, majdnem működő képes már de nálam voda és telenor megy most mert itt nincsen térereje a diginek, viszont holnap pesten leszek és majd kínozom is a digit.

(#33214) crok válasza kanyi51 (#33213) üzenetére


crok
Topikgazda

2 SIM-em van: egy Telekom és egy Digi.

MIUI alatt megoldható volt mindkettőn a VoLTE
(egyszerre csak az egyiken lehet aktív).

Custom AOSP és LOS alapú ROM-ok alatt
a Telekom mindegyiken ment
a Digi egyiken se (csak a MIUI-n...).

Próbálunk pár dev-el rájönni a nyitjára,
teljesen máshogy kezeli a dolgot
a Nougat is, az Oreo és a Pie is
(a Nougat ugye nem Treble,
az Oreo-n már és van Vendor part.
de más metódust használ az Oreo és a Pie..
kacifántos..)

Ez van... .. .

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33215) Lackooo84 válasza crok (#33214) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem ez nem rom függő, ugyanazokat az alap MIUI modem fájlokat használják amik a telefonon vannak. Én ha átmegyek havocra betöltöm az EFS mentésemet megy is minden szépen, ugyanaz mint MIUI-n.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33216) crok válasza Lackooo84 (#33215) üzenetére


crok
Topikgazda

De neked amúgy nem Mido-t van, sajnos, és a MIUI-d is 7.1 és nem 7.0 - úgyhogy ezt kategorikusan nem lehet kijelenteni. Viszont Mido-n mindenki másnak is pont úgy nem megy mint nekünk mindannyiunknak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33217) Lackooo84 válasza crok (#33216) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ebben az esetben ez nem lényeg, ez minden romon/készüléken így van. Ha megnézed egyetlen főzött romban sincs modem, azt használják ami a telón/EFS-ben van.

The Truth is out there...

(#33218) crok válasza Lackooo84 (#33217) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor miért nem működik?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33219) Lackooo84 válasza crok (#33218) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

MIUI-n állítsd be a profilokat utána TWRP-ben csinálj EFS mentést, tedd fel a főzött romot, EFS mentés visszatölt és menni fog.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33220) crok válasza Lackooo84 (#33219) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, tudom, beszéltük már, hidd el nem kerülte el a figyelmem,
Nem, mostmár napi 10x csinálom ezt, de nem megy..

Azóta végigtoltam 8 firmware-ből összelegózva 8 NON-HLOS.bin-ből az összes profiljából az összes, PDC-ben beállítható profilt aminek a nevében volt "volte", SIM1 és SIM2-re is, vegyesen és úgy is hogy mindkettő ugyanazon volt, mindegyikről van MIUI alól EFS mentésem, külön, van vagy 30+, nem viccelek, és végigvertem a most fellelhető nagyobb custom ROM-on az összeset (2 Oreo és 4 Pie), cserélgettem már a SIM-eket, és neeeeeeem, egyikkel se ment a Digi csak MIUI-n. A Telekom meg pár kivétellel mindegyikkel, de abban benne volt a tegnapi Telekom s.*rakodás is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33221) Lackooo84 válasza crok (#33220) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig ez úgy működik, hogy bootoláskor betölti a teló az EFS-ből a modem konfigot, és azzal megy, semmi köze a romhoz sőt még a firmwarek is ugyanazok. Na de akkor ez egy anomália nálatok.

The Truth is out there...

(#33222) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Pár napja én is Volte-zom Havoc alatt, és tökéletesen megy.
Kiváncsi lennék más véleményére is, talán egy kicsivel mintha
tényleg tisztább lenne a beszédhang, de simán lehet hogy csak placebo :P

Más:
Sötét rendszertémát használok, de a tárcsázó világos maradt...
Van esetleg valami mód Substratumon kívül hogy sötétté varázsoljam?

köszönöm!

-= No way back from Here =-

(#33223) crok


crok
Topikgazda

Bárki, akárki, valaki:
MIUI alól megtenné hogy küld nekem egy file-t, név szerint:

/data/misc/radio/qcril.db

Root kelleni fog hozzá. Privátban küldöm a mailcímem ha kell vagy Telegram, vagy ha feltöltitek valahova (GDrive, mediafire, cloud.mail.ru, mega.nz) nekem az is jó csak legyen elérhető (wetransfer vagy tresorit is jó vagy toldacuccot).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33224) dethroner válasza [lAyCsI] (#33222) üzenetére


dethroner
veterán

És melyik szolgáltatónál vagy?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33225) [lAyCsI] válasza dethroner (#33224) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

telekom

-= No way back from Here =-

(#33226) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete arra (vagy tapasztal-e hasonlót) hogy miért sárgul a képernyőm a bal felső sarokban? Eddig alig volt észrevehető, de mostanra elég komolyan előjött. Valaminek a melegedésével állhat összefüggésben, mert a készüléket légkondi előtt lehűtve a folt halványodott és zsugorodott is. Valamivel a SIM/SD nyílás fölött alakult ki, mi van ott az alaplapon?

Ha garanciálisan javíttatom (Eustockos vásárlás vont), gyári képernyőt raknak bele? Köszi szépen előre is!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#33227) Gézengúz válasza aRm1n (#33226) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#33228) dethroner válasza crok (#33223) üzenetére


dethroner
veterán

Tessék [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33229) dethroner válasza [lAyCsI] (#33225) üzenetére


dethroner
veterán

Telekom az megy, ahhoz nem kell semmi extra, hozd össze Digire :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33230) [lAyCsI] válasza dethroner (#33229) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nincs Digim, uhogy meghagyom nektek :)

-= No way back from Here =-

(#33231) Eyrual


Eyrual
csendes újonc

Sziasztok,

Ezer meg egy év után újra PH-s segítséget kell kérjek...

A héten kértem én is a Digitől Tatabányán egy SIM-et kipróbálásra a Note 4-emmel (full stock MIUI), és meg kell mondanom őszintén, tesztüzem ide vagy oda, nem számítottam ekkora cumira. SIM1-en van, alapértelmezettként beállítva hangra és internetre. SIM2 egy Telenor flottás kártya 3G-n.

Első gondolatom, hogy legalább az APN beállításokat felrakhatták volna webre, vagy a kinyomtatott tájékoztatójukba a kártya átvételekor. Kicsit furcsa volt, hogy innen kellett összeszednem az adatokat a beállításokhoz. Persze, 'tesztüzem', biztos nincs kedvük bíbelődni a kompatibilitás listán kívüli mobilokkal, oké.

Ami feltűnt, hogy hívásindításkor azonnal lelép a 4G-ről, így a beszélgetés minősége csapnivaló. Szétkapcsolás után visszakapcsolja a 4G-t. Ez miért van, illetve tudok vele valamit kezdeni? (vagy 'tesztüzem'.)

Melóban, beltérben, bekapcsolt adatforgalommal ha elveszíti teljesen a jelet, és később újra megtalálja azt, az adatforgalom megszűnik működni (hanghívások jók, de csak 2G-n). Ez valami fallback probléma a Note 4-en? Tudok vele valamit kezdeni?

A harmadik pedig, hogy bár a VoWifi személy szerint számomra felesleges (úgy vagyok, hogy ha valahol Wifi van, ott már kommunikációs alternatívák is vannak...), de a VoLTE hiányát sajnálom. Pont a 2000-es évek retro hangminősége miatt.

@crok , említetted, hogy neked sikerült VoLTE-t kicsikarni MIUI alól, de visszaolvasva nem találtam meg a "hogyan"-t. Tudsz ebben segíteni?


Egyébként egyelőre ott tartok, hogy megcsinálom a mobilon a bootloader unlockot, ha bármi olyanra lesz szükség hozzá, amihez kell, akkor meglegyen. Még kb 15 óra van hátra a türelmi időből a MiFlashben... Korábban Xperia, Oukitel stb telefonokon ide-oda cserélgettem kerneleket és ROM-okat, úgyhogy ugyan ha rozsdásan is, de van vele tapasztalatom. Annyiban sajnálom, hogy nekem személy szerint a MIUI igazán feküdt, és magamtól ezen a mobilon nem álltam volna neki piszkálni... de ha megoldható, szeretnék hosszútávon a telefonnál is, és a Diginél is maradni.

Előre is köszi az időtöket, ha elolvastátok / válaszoltok :U

(#33232) dethroner válasza Eyrual (#33231) üzenetére


dethroner
veterán

Híváskor eddig szinte minden szolgáltató kártyája lelépett a 4G-ről kb 1 éve jött a "nagy újítással" a telekom, hogy van a volte. Ez nem hiszem hogy csak most lett újdonság neked. Eddig is volt mindenhol, vagy telefonáltál GSM hálózaton, esetleg 3G-n, vagy neteztél 4G-n. Nálam a beszélgetés minősége másik digis számot hívva még 2G-is nagyon rendben van, sokkal jobb mint pl vodás számról telefonálva.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33233) crok válasza Eyrual (#33231) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, pont ezen megy a rugózás / agyalás / szenvedés hogy pár szolgáltatónál miért nem megy a Note 4X Mido: egyelőre azért mert nem támogatott eszköz, nincs benne aktiválva hogy mehessen, nincs olyan profil amit explicit használhatna úgyhogy az implicit alapértelmezettet használkja amivel pl. a Telekom csont nélkül megy. Megfelelő profilok, licenszek kellenek hozzá.

A leírást levetette velem Lackooo84 (talán) mert nem volt elég stabil a dolog, úgy néz ki nem pont úgy működik a dolog mint más mobiloknál.

BL nyitást várd meg, a leírás egyelőre tartalmazott root-al végrehajtható dolgot.

Azért vált le 2G-re mert a 4G VoLTE nem megy de nyilván a hívást kapcsolni kéne, még az IMS regisztráció se megy végig a Diginél. Ahogy már írtam az LTE implementációk nagyon durván eltérhetnek egymástól, hát még a VoLTE.. szóval egyelőre nincs megoldás arra hogy stabilan menjen, pontosabban van egy PDC-s profilaktiválásos, nálam csak MIUI alatt összehozhazó megoldás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33234) Lackooo84 válasza crok (#33233) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Volte_Commercial_India_Vodafone- ez a profil alapból ott van nálatok, és nem létezik, hogy ezzel nem megy a DIGI-s VoLTE, mennie kell mind a négy magyar szolgáltatónál!!!!

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33235) Eyrual válasza dethroner (#33232) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Hmm, igazad van, a Digi 3G hiányára nem is gondoltam, pedig hát igen, az nincs.

Valószínűleg terület-függő lehet a minőség, mert nálam a 2G tényleg teljesen borzalmas. Vagy csak megszoktam a jót, nem tudom... de engem tényleg 20 évvel ezelőttre emlékeztetett.

(#33236) crok válasza Lackooo84 (#33234) üzenetére


crok
Topikgazda

Kérlek, nem kell félkövéren írni, mindenki érti hogy neked Redmi 4X-en megy oda vissza mindenen. Is.

Az már más kérdés hogy amint láttad leírtam, hogy hiába csinálom meg pl. én MIUI alatt szépen amit mondasz és hiába is működik szépen MIUI alatt valóban mind a 4 valószínűleg (megint leírom: MIUI alatt működik, Telekom és Digi is ment, nekem csak ez a két kártyám van) de más nem-MIUI custom ROM alatt nem megy. De nem csak nekem hanem másnak se. ÉS te se értetted miért nem szerepel a listában a gépeinken futtatott PDC-ben az a profil amit odaerőltettél. Volna. Mert nálunk nem látszott.

Szóval igen, valóban, igazad van, Volte_Commercial_India_Vodafone profillal működik mind. MIUI-n. Nálunk. Mido-n. Custom LOS és AOSP-on meg nem. Nálunk. Mido-n.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33237) Eyrual válasza crok (#33233) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Köszi! Aktívan figyelem majd a topikot és fejleményeit.

Addig is körülnézek, mik és milyenek a népszerű ROM-ok perpill :DD

(#33238) Lackooo84 válasza crok (#33236) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De itt most nálam az volt a cél először is, hogy MIUI-n (mivel ugye az az ALAP rendszer a készülékre) működjön, amin működik is. A custom mókolás már megint más kérdés, mindenki eldöntheti maga, hogy mi a fontosabb. Mivel ilyen készülékem nincs, és tesztelni nem tudom, így csak a tapasztalataim alapján állíthatom, hogy bizony custom romon is mennie kell, de most a leírást közzéteszem, és mindenki kedvére kísérletezhet.

The Truth is out there...

(#33239) crok válasza Lackooo84 (#33238) üzenetére


crok
Topikgazda

Köszönjük!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33240) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

VoLTE aktiválása - Vodafone, DIGI, Telekom, Telenor

MIELŐTT BÁRKI NEKIÁLLNA MÓKOLNI, TWRP-BEN EGY EFS PARTÍCIÓ MENTÉST CSINÁLJATOK!!!!!!!

Elvileg a legtöbb TWRP támogatja, de az Orangefox az tuti.

A műveletet ezen a készüléken elvileg nyitott bootloader és root nélkül is meg lehet csinálni, de az EFS mentés hiánya miatt nagyon NEM ajánlott!!

Mivel nincs ilyen készülékem, így tesztelni nem tudtam, de mivel a Xiaomi készülékek e téren megegyeznek, így 99%, hogy menni fog. Visszafordíthatatlan kárt nem lehet okozni ezzel a készülékben, de ezért fontos az EFS mentés, mert azzal minden gond nélkül vissza lehet állítani a telefont eredeti állapotába.

Még egy fontos dolog, hogy mindenképpen MIUI rendszeren csináljátok meg a leírtakat, ha meglesz a VoLTE aktív profilos EFS mentésünk, utána (elvileg) bármilyen romra át lehet vinni a beállításokat, de ennek tesztelését rátok bízom!

Először is elepíteni kell Qualcomm drivert majd indítsátok újra a PC-t. Majd a telefon tárcsázójába üssétek be a *#*#717717#*#* kódot, ezzel a készüléket diag port módba kapcsoljuk.

Elvileg ekkor telepítésre kerülnek a készülék komponensei. Ha minden jól megy, akkor a következőket kell látnotok az eszközkezelőben:

Telepítsétek a QPST toolt, majd ha települt, a C:\Program Files (x86)\Qualcomm\QPST\bin mappában (Win 8-10)találjátok a PDC toolt (PDC.exe), nyissátok meg.

Ezután a PDC toolban meg kell jelenjen a készülék Qualcomm Wireless HS-USB Ethernet Adapter 9091 VAGY Qualcomm HS-USB WWAN Adapter 9091 néven, nyomjatok rá. Volte_Commercial_India_Vodafone profilon jobb klikk -> SetSelectedConfig -> sub0 majd sub1, majd alul nyomjatok az ACTIVATE gombra.

Ezzel készen is vagyunk, ha az APN beállítások jók, akkor reboot után meg kell jelenjen az állapotsori VoLTE ikon is. Ha valamiért a Telenoros VoLTE nem menne, akkor az a PDC profilváltás előtt telepítse ezt a bin-t vagy zip-et és a Telenoros sim slotra válassza a row_gen_3gpp profilt.

Aki nem akar az APN beállításokkal tökölni, annak itt van egy telepítő ami mindet tartalmazza, TWRP-ből telepítsétek, majd az APN beállításoknál nyomjatok a "visszaállítás" gombra.

Sajnos a Vodafone és a DIGI Volte mókolást nem lehet profilcsere nélkül megoldani, a Telekom-Telenor Volte természetesen működik enélkül is, a zip telepítős módszerrel.

Ha így a profilt beaktiválva csinálunk egy EFS mentést, utána ha bármi történne már nem kell ez a sok szarakodás, elég az EFS mentést betölteni, és menni fog a VoLTE.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33241) kanyi51 válasza crok (#33223) üzenetére


kanyi51
senior tag

Email ment, remélem jo lett

[ Szerkesztve ]

(#33242) kanyi51


kanyi51
senior tag

VoLTE beszámoló!
Már nem tudom hogyan de sikerült eljutnom oda, hogy azt hiszem tökéletesen megy a 1 Digi 2 Telenor ma Pesten (Békáson) próbáltam , minden hívás oda-vissza megy, VoLTE ikon kinn és a hívásoknál se vált át. Persze csak az egyik kártya LTEVoLTE a másik minden esetben 3G. Hazaérve Tápiószelére itt semmi Digi nincsen, 1 Vodafon 2 Telenor teljesen ugyan az mint a Digivel volt Pesten. A kártyákat is cserélgettem össze vissza és ment .Kivéve egyet, azt nem tudtam próbálni Pesten hogy mit csinál a DIGI és Vodafon. Ezen kívül én meg vagyok már elégedve, sokat kínlódtunk vele, és valahogy ez lett a vége.

(#33243) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33242) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mégegyszer mondom, ez a készülék egyszerre csak az egyik sim sloton 4G/VoLTE képes, addig a másik csak max 3G-t tud, de a beállításokban tudod cserélgetni melyik legyen a neten, és az lesz a 4G sim. Azért mondom, az indiaival kell menjen az összes, a Telenor is.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33244) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33243) üzenetére


kanyi51
senior tag

Telenor a ROW_3GPP -vel megy most a Vodafon és a DIGI is az Indiai_vodafonon megy

(#33245) djtörök


djtörök
senior tag

Olyan gondom van az utóbbi pár napban, hogy random elmegy a mobilnet (azt vettem észre, hogy akkor, mikor nincs használatban a telefon már egy ideje, és mikor feloldom nincs net)ilyenkor csak egy újraindítás segít. A kártya vodafonos, a másik, t-s kártyával nincs ilyen bajom. Aex 6.6-ot használok. Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet?

(#33246) crok válasza djtörök (#33245) üzenetére


crok
Topikgazda

Max. ilyenkor csinálj egy logcat-et és nézzük meg.

aLogcat
jobb felső sarok három pont -> level -> verbose
jobb felső sarok három pont -> format -> long
jobb felső sarok három pont -> buffer -> main -> lépj vissza -> jobb felső sarok három pont -> save -> logcat_main.txt
jobb felső sarok három pont -> buffer -> radio -> lépj vissza -> jobb felső sarok három pont -> save -> logcat_radio.txt

- vagy -

terminál emulátor
su
cd /sdcard
logcat -b main > logcat_main.txt

..vársz 3..5 másodpercet majd kilépsz, bezárod, én ctrl+c-t nyomok mert ConnectBot-ban van ctrl gomb (a session-nél local-t kell kiválasztani és akkor helyi terminálablakot kapsz)
logcat -b radio > logcat_radio.txt
..vársz 3..5 másodpercet majd kilépsz, bezárod, én ctrl+c-t nyomok
Ez a belső tár gyökrébe teszi a két file-t (logcat_main.txt és logcat_radio.txt) amit akár zipelsz és elküldesz vagy simán posztolsz vagy pastebin-re teszel vagy hastebin-re vagy valamibármiakármi.

Amelyik szimpatikusabb.

Csak a mobilnet megy el vagy a SIM térerő is nullás?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33247) djtörök válasza crok (#33246) üzenetére


djtörök
senior tag

Csak a mobilnet megy el.

(#33248) dethroner


dethroner
veterán

Néhány napja felfigyeltem arra, hogy ha HDR-t használok fotózáskor, a kép elkészülte után az alábbi üzenet jelenik meg: Kamerahiba! A kamera indítása nem sikerült, indítsa újra az alkalmazást.
Természetesen soha nem javul meg, a teló újraindítása sem segít. Mit lehetne tenni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33249) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!

Redmi note 4 kèszülèkem belső tárhelye (16 gb ) kevès lett az appok mèrete miatt , de rendelkezem egy 32 gb os samsung sd kártyával is. Van valami megoldás arra , hogy az alkalmazások egy rèszèt át lehessen tenni az sd kártyára ?

Válaszokat köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#33250) crok válasza Fityusz (#33249) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos.. valójában van - kettő is - csak mindkettőnek van némi hátulütője..

- Link2SD szerintem menne még mindig - csak az ugye root-al megy csak.

- Adopted storage: Marshmallow óta (Android 6) formázhatod úgy a kártyát hogy a belső tár helyett lássa az SD-t belső tárnak - ezzel kb az a gond hogy a belső tár sebessége akár nagyobb is lehet mint az SD sebeessége így ebből adódhat majd probléma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.