Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) pulutodurumo válasza ktomcat (#33449) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Állítsd át system defaultra. Akkor mindig olyan kodeket használ, amilyet kell.
Ha én AptX-re kapcsolom, nem megy a telefonálás, csak a zene. Hiába tudja a vevő az AptX-et, azzal nem lehet két irányba kommunikálni, de mivel beállítottam azt akarná használni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33452) djtörök válasza pulutodurumo (#33451) üzenetére


djtörök
senior tag

Érdekes...én hiába állítok bármit is, mindig visszaáll default-ra. Aex 6.6

(#33453) ktomcat válasza pulutodurumo (#33451) üzenetére


ktomcat
senior tag

megtörtént :) a hd audio-ra így is elhallgat, közben meg van egy bt fülesem, azon működik ki-be kapcsolgatva is.. Ezesetben a kocsi rádiójával lenne a gond? 2017es modellekbe ilyen ***t tettek volna? :U

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33454) [lAyCsI] válasza ktomcat (#33453) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mostanában ha jön egy rom frissítés akkor nem hajlandó nekem az autó BT rendszerével párosodni,
még ha rábökök akkor sem...
eltávolítás, újra párosítás és a köv. rendszer frissítésig működik.
bár nálad ugye friss telepítés esete áll fenn...

-= No way back from Here =-

(#33455) crok válasza crok (#32920) üzenetére


crok
Topikgazda

Pixel Experience update (AOSP)
(CAF is lesz nemsoká)

Build date: 2019/07/11 00:04

Changelog

Device:
* Merged Zeelog Changes
* Updated Blobs From Tissot
* Merged Missing Dirac Blobs
* Merged CameraHAL Improvements
* Updated Graphics Blobs
* Many Others

Source:
* July security patch
* Merged LA.UM.7.3.r1-07900-sdm845.0 on CAF base
* Improved pocket lock
* Theming fixes
* Night display improvements
* Updated gapps
* Updated translations
* Others bug fixes

Letöltés:
https://download.pixelexperience.org/changelog/mido/PixelExperience_mido-9.0-20190711-0004-OFFICIAL.zip

OFF: Fél füllel mintha azt olvastam volna hogy egy K20-ért itthagyja a maintainer a PE-t (tegnap este írta..), de majd ha lesz tőle egy kifejezetten erről szóló közlemény akkor írok megint.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33456) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

Nagy hibába ütköztem, szerettem volna factory resetelni a telefont, mert hívás közben megzakkan és furcsa dolgokat művel a telefon, de lehet csak a közelség érzékelője hülyül. (Menüből nem tudtam, mert nem fogadta el a Mi account jelszavam, hiába kreáltam újat, ezért kikapcsolt állapotban indítottam el úgy, hogy rá tudjak nyomni a "Wipe All Data"-ra.) Indult a telefon zárolva, első lépésként wifire kéne tenni, de a nyamvadt virtuális billentyű nem ugrik fel. Édesanyámé ez a remek telefon, nincs mókolva rajta semmi. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tovább?

Köszönöm!

(#33457) crok válasza Szilard7 (#33456) üzenetére


crok
Topikgazda

- Kikapcsolod a wifi-n az SSID-n a jelszót amíg bejelentkezel

- Mi jelszó beírásához írd be a Wifi SSID jelszót majd a kis szem ikonra kattintva látod a jelszót - onnan ki tudod másolni és majd az SSID jelszóhoz bemásolod és mész tovább.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33458) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Mostanság nem tudok torrent oldalról letolteni.
Azt írja sikertelen letoltés, mappa cseréje.
Mit állítsák vagy állítottam át?
Köszi

(#33459) crok válasza csemeteim (#33458) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztosan ide akartál írni?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33460) csemeteim válasza crok (#33459) üzenetére


csemeteim
tag

Gondoltam találkozott már valaki ilyennel a telefonján . Úgy látszik tévedtem.

(#33461) ktomcat válasza [lAyCsI] (#33454) üzenetére


ktomcat
senior tag

Na hát ez most nekem anélkül is előjött.. pedig csak a substraummal szenvedtem emiatt volt pár resi és dalvikolás és most adhattam hozzá újra mindent pedig a listában ott volt.. bár tegnap rátettem dirtyflashel ugyanazt a romot úgyhogy annyira már nekem sem clean az az install

Redmi Note 11 Pro eladó

(#33462) Iborka


Iborka
tag

Helló! Vissza akartam tenni a Orange fox 9, est és újaindulás után orange bootlop van ? mi a kva anyja van ezzel a sz@rral??????? :W :W :W :W :W :W

(#33463) crok válasza Iborka (#33462) üzenetére


crok
Topikgazda

Szóval akkor nem úgy csináltad a visszaállást ahogy itt le van írva mikor visszaálltál R9-re R10-ről?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33464) Iborka válasza crok (#33463) üzenetére


Iborka
tag

Ott a pont .... :R :R Sikerült!!!
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#33465) crok válasza crok (#32890) üzenetére


crok
Topikgazda

crDroid Pie Official update by @czynot

crDroid Version: 5.6
Build Type: Stable
Build Date: 07/12/2019
Maintainer: @czynot

Changelogs:

* Add new mido blobs
* Upstream to RR trees
* Added XiaomiParts
* Update translations
* Statusbar notification ticker
* Fix QS tiles
* Add more QS tiles
* Improve SmartNav
* Add new animations

Credits:

* @AliHasan7671 for RR trees
* @penglezos for Englezos kernel
* Every alpha/beta tester

Letöltés:

https://sourceforge.net/projects/crdroid/files/mido/pie/crDroidAndroid-9.0-20190712-mido-v5.6.zip/download

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33466) crok válasza crok (#32536) üzenetére


crok
Topikgazda

PixelExperience Pie CAF frissítés!

Build date: 2019/07/11 17:13

Changelog:

Device:
* Merged Zeelog Changes
* Updated Blobs From Tissot
* Merged Missing Dirac Blobs
* Merged CameraHAL Improvements
* Updated Graphics Blobs
* Many Others

Source:
* July security patch
* Merged LA.UM.7.3.r1-07900-sdm845.0 on CAF base
* Improved pocket lock
* Theming fixes
* Night display improvements
* Updated gapps
* Updated translations
* Others bug fixes

Letöltés:
https://download.pixelexperience.org/changelog/mido/PixelExperience_caf_mido-9.0-20190711-1713-OFFICIAL.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33467) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

már nem-garos Redmi Note 4-emen az USB port hülyülget, kontaktos. A készülék amúgy kifogástalan, nem szeretném cserélni.

Tudtok nekem tanácsot adni, foglalkozik-e valaki ilyesmivel, hogy kb. szétkapja a telót, a nyák-on pedig megforrasztja, vagy akár komplett cseréli a mikro USB portot ?

Nem nagy művelet szerintem, csak nekem nincs hozzá telós szakértelmem, se SMD és hasonló pici kütyüket forrasztgató eszközöm.

:R

Illetve még egy kérdés: unom a gyári szoftvert, rendszer app-okat, stb. Van valami stabil, jól használható, agyoncsupaszított, debloat-olt fw hozzá ? Akár egy Cyanogen, akár egyéb, jobb.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#33468) pulutodurumo válasza Dißnäëß (#33467) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pár dollár az alsó NYÁK amin az USB csati van, azt bárki beszereli, nagyon egyszerű.

A Cyanogen utódja a Lineage OS, az is van. Vagy crDroid, AEX, PixelExperience, stb...

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33469) Dißnäëß válasza pulutodurumo (#33468) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Oh, koszonom. Korbenezek, okosodok. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#33470) crok válasza Dißnäëß (#33469) üzenetére


crok
Topikgazda

+ összefoglaló + logout blogom..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33471) Dißnäëß válasza crok (#33470) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, már lenyitottam őket.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#33472) crok


crok
Topikgazda

Akit esetleg érdekel egy egészen szép custom recovery
annak - kipróbálásra - tudok kettőt is mutatni:

SkyHawk Recovery Project - SHRP - [letöltés] ZIP-el telepíthető (vagy kicsomagolva az img-vel és utána újraflash-elni a ZIP-et)

És egy másik ami egyébként régebben indult:
Pixel Experience Recovery Project [letöltés]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33473) djtörök


djtörök
senior tag

Sajnos továbbra is fennáll az a problémám, ha bt fejhallgatóval videózok pl youtube-on, az eléggé szívja az akksim. 10%-ot merül kb. 30 perc alatt.
Aztán rájöttem, hogy azért van, mert gyakorlatilag folyamatosan max. frekvencián járatja a procit. Próbaképpen levettem 1036mhz-re a max frekit, és láss csodát így 1 óra alatt 6% a merülés.
Ez a probléma gyakorlatilag rom független.
Vajon mi lehet a hiba oka? Miért kell pörögnie a soc-nak?

(#33474) aprokaroka87 válasza djtörök (#33473) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez csak bluetooth füllhalgató + youtube esetében jön elő?
vagy youtube esetén alapból?

(#33475) crok válasza aprokaroka87 (#33474) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem is ez lenne a kerdesem.
Az elmelet szerint az msm-adreno-tz huzza a gpu-t ha van load, az meg huzza a cpu-t is. Esetleg a gpu simple-ondemand governorral is ezt csinalja?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33476) djtörök válasza crok (#33475) üzenetére


djtörök
senior tag

Bármilyen streamelt video esetén előjön a hiba, de csak bt fülessel együtt használva. Majd kipróbálom amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#33477) Rickeffe válasza Rickeffe (#33116) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

update:
Lehet, hogy megvan az egyik bug.
Lehet hogy normális működés, nem tudom (annyira nem ismerem a technológiát) de az általam MIUI-n ismertetett apn beállítással bár működik a VoLTE, azzal jár hogy mindig van adatkapcsolat (akkor is ha ki van kapcsolva a mobiladat, viszont hogy ez beleszámít-e az adatforfalomba, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#33478) aprokaroka87 válasza crok (#33475) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennyire nem értek én hozzá, de valami féle komolyabb "taskmanager" app lehet megmutatná melyik app viszi fel a cpu %-ot is.

Pl 3c toolbox pro tud ilyet.
kernel folyamatokat is mutatja.

(#33479) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Érdekes hibára leltem Volte-val kapcsolatban :
Kollégámnak almája van, szintén Telekomos, ha hívni akarom egyet cseng csak ki, majd megszakad a hívás. Ha kikapcsolom a Volte-t, tökéletesen felepül a kapcsolat :U

-= No way back from Here =-

(#33480) crok válasza [lAyCsI] (#33479) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, ez pont nem a Note 4 hibaja..
T uzletekben nagyon szidjak az Almakat a VoLTE hivasokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33481) crok válasza Rickeffe (#33477) üzenetére


crok
Topikgazda

Az nem bug. Ez így működik, forgalomszámlálóba nem számolja bele.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33482) crok válasza aprokaroka87 (#33478) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem az app szamitasi igenye miatt (es igy nem a load miatt) hanem pl. a GPU load (vagy a BT transcoding) miatt emeli a CPU frekvenciat akkor sose jossz ra mert nem latszik.

Plusz a Youtube miatt alapbol csavart a helyzet: a Youtube hatterben nem jatszik le, vagyis vagy a Simple Task manager-t latod vagy a Youtube megy, de ha nem jatszik a Youtube ndm latszik a CPU load-ja se..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33483) [lAyCsI] válasza crok (#33480) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nem is gondoltam hogy a készülék hibája lenne :N

-= No way back from Here =-

(#33484) Rickeffe válasza crok (#33481) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

A sima "netezést"? Ha átállok VoLTE-ra akkor ingyen van a net? Kikapcsolom a wifit és a mobil adatot akkor is van net a készüléken.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#33485) crok válasza Rickeffe (#33484) üzenetére


crok
Topikgazda

Jeeez.. .. persze hogy nem.. A VoLTE forgalmat nem számolja bele az adatforgalomba. De akkor rosszul értettem és nálad a mobilnet APN használata nem kapcsol le.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33486) Rickeffe válasza crok (#33485) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Hát, valami gyanúsan nem okés ebben a formában az említett konfiggal. Csak feltűnt, hogy van forgalom chatappokon, böngészővel meg lehet böngészni mikor lekapcsoltam a mobiladatot meg a wifit.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#33487) crok válasza Rickeffe (#33486) üzenetére


crok
Topikgazda

2 eves a ROM-od, lehetnek gondok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33488) Rickeffe válasza crok (#33487) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Eleve "erőszak".
Meg nekem nem gond az adatforgalom, csak gondoltam valakinek jól jöhet az infó.

Rickeffe

(#33489) Pajoz válasza crok (#33472) üzenetére


Pajoz
őstag

Hali!
Ha jól értem, akkor ezek valami új recovery-k? A TWRP, Orange Fox stb. helyett?
A méret (kbyte) alapján nem ROM-ok.

[ Szerkesztve ]

(#33490) crok válasza Pajoz (#33489) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, benne van a nevukben is, mindketto recovery.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33491) trebrona válasza crok (#33480) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt most nem értem. Miért lenne a hívott készülék a hibás? A hívóról teljesen irreleváns, hogy mit hívott szerintem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#33492) crok válasza trebrona (#33491) üzenetére


crok
Topikgazda

Irreleváns lenne de azért nem az, mert ha az Almán ugyan be van kapcsolva a VoLTE de nem VoLTE-n hívod akkor csak egy sima 3G vagy 2G hanghívás lesz/lehet belőle amivel nincs gondja.
Ha mindkettőn bekapcsolt VoLTE-vel hívnak akkor az Almás vagy csak kicsörren vagy ha fel is veszi borzasztó hangminőséget produkál a túloldalon (készülékfüggő). T-s VoLTE aktiváláskor eddig még bármelyik munkatársam/ismerősöm ment be üzletbe az volt az egyik első kérdés hogy Alma-e a készülék mert ha igen nem ajánlják (tucantál több embert tudok hirtelen összeszámolni egy kezemen - nem, nem tizes számrendszerben) és próbáltuk is Almával a VoLTE-t, nekünk nem sikerült 4 másik Android telefonnal, 2 különböző vagy azonos szolgáltatóval se normálisra összehozni a VoLTE <-> VoLTE hívást. Vagy a mi statisztikánk rossz vagy csak nagyon egybevág azzal amit az üzletekben is mondtak..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33493) Pajoz válasza crok (#33490) üzenetére


Pajoz
őstag

Köszi!
Én is így gondoltam.

(#33494) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

A volte-s dologhoz. Nekem pl. elég lenne ha egyszerűbben lehetne aktiválni az amrwbt, az bőven elég lenne. Mi5höz van egy aktiválási mód, de nem sok kedvem van kipróbálni a note 4en.

Rickeffe

(#33495) crok válasza Rickeffe (#33494) üzenetére


crok
Topikgazda

Mit nem akarsz aktivalni milyen modszerrel? :F
Ja, AMR WBT? Dobsz egy linket ott hogy megy?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33496) djtörök válasza crok (#33475) üzenetére


djtörök
senior tag

Sajnos a gpu governor módosítás nem segített, ugyanúgy max frekvencián járatja a bt a soc-t.
Az akku előzményekben az android rendszer jelenik meg mint a legtöbb energiát fogyasztó folyamat.

(#33497) crok válasza djtörök (#33496) üzenetére


crok
Topikgazda

Az fog ha bármely rendszerfolyamat miatt van, a BT transcoding pl. pont ilyen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33498) djtörök válasza crok (#33497) üzenetére


djtörök
senior tag

Mindegy, marad az a megoldás, hogy ameddig használom, leveszem a cpu frekit kisebbre, videózáshoz úgyse kell a 2Ghz :D

(#33499) crok válasza djtörök (#33498) üzenetére


crok
Topikgazda

Még az összes CPU se amúgy, amíg voltak olyan kernelek amiben ki lehetett kapcsoltatni automatikusan (pontosabban bekapcsolt ha volt load) addig jó volt az is - csak nem hozott annyi plusz energiamegtakarítást hogy megérje benthagyni (mert ha nem kapcsolt vissza elég gyorsan akkor lagolt kicsit néha a rendszer).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33500) rsf


rsf
senior tag

Fájó szívvel, de itt hagyom ezt a fórumot Note7-re váltás miatt.
A Note4x -emet meg minden ellenkező híresztelés ellenére a gyári updaterrel vissza állítottam Global stabilra a Global beta-ról. (Készülékre mentés aztán onnan betallózott frissítés)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.