Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Fityusz válasza crok (#33250) üzenetére


Fityusz
tag

Adopted storage funkciot hol találom ? Formázza a jelenlegi adatokat?

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#33252) crok válasza Fityusz (#33251) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, formázza az SD-t biztosan. A beállításokban a Tárhelybeállításoknál a formázás ajánlja majd fel hogy simán megformázza vagy belső tárhelynek formázza. Nem tudom / nem emlékszem pontosan hogy a belső tárból másol-e át adatot az újonnan formázott kártyára.. mert rég volt MIUI a kezemben.. de talán ezek segíthetnek: [1] [2] [3] [4]

Ja igen: az SD biztosan formázva lesz és a telefont utána az SD nélkül nem fogod tudni normálisan használni. És remélem min. Class 10 vayg U1 a kártya mert szerinem az alatt lagkupac lesz a telefonból.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33253) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33240) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hello, köszi a leírást. A qualcomm drivert és a qpst toolt hol tudom beszerezni?

sweetlou6.wordpress.com

(#33254) crok válasza Sweet Lou 6 (#33253) üzenetére


crok
Topikgazda

Fel vannak téve a file-ok a Mega tárhelyemre a VoLTE_Lackooo84 könyvtárba (közvetlen Mega link)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33255) Eyrual válasza Lackooo84 (#33240) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Hali,

Végre lejárt a MiFlash-ben a türelmi idő, úgyhogy nekiálltam a VoLTE-nak a Digi-s SIM-re.

Unlock kész, driverek OK, TWRP-t felraktam, Lazyflasher-t telepítettem, megcsináltam a backup-ot, tettem fel egy Magisk-et is (csak ha már ennyire belelendültem).

A PDC tool-ban aktiváltam sub0 sub1-re a Voda Indiát, de, ha újraindítom a mobilt illetve a PDC-t, akkor ugyanúgy a ROW_Generic_3GPP-t jelzi aktiváltnak mindkét subra. Valami történik pedig aktiváláskor, mert eldobja és újra megkeresi a hálózatokat, de mintha nem "mentené el" a beállítást restart után.

Felraktam az APN-es zipet is, biztos ami ziher. Visszaállítottam / kiválasztottam. Digi Net működik.

A VoWifi ettől megjelent a beállításokban (nem mintha működne, ugye :D ), de a VoLTE kapcsoló a mobilhálózatokban továbbra sem látszik.

A *#*#VOLTE#*#* aktiválva van, azt is próbáltam ki-be kapcsolni. Megpróbáltam már a driver-t újratenni, mert a te screenshot-odon Ethernet Adapter van, nálam meg a WWAN volt, gondoltam háááátha az a baja.

Újraolvastam a leírást párszor, de tuti valamit-valahol elcsesztem (őszinte leszek, kezdek lefordulni a székről álmosságomban)... hátha te egyből meglátod a hibát, gondoltam rákérdezek.

Btw 10.2.3.0 MIUI, 3/32gb verzió, nem tudom, ez releváns-e.

Köszi előre is!

(#33256) Lackooo84 válasza Eyrual (#33255) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, én akárhányszor újraindítom nem vált át/vissza. Amit még megtehetsz, hogy kitörlöd a row_gen_3gpp-t.

The Truth is out there...

(#33257) Lackooo84 válasza Sweet Lou 6 (#33253) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Öööö.... eredetileg benne voltak a leírásban, csak kitöröltem pár dolgot belőle (Redmi 4X-ről hoztam át), és véletlenül azt is, damn...

The Truth is out there...

(#33258) kanyi51 válasza Eyrual (#33255) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem ugy sikerült, hogy elöször a ROW_Generic_3GPP letiltottam mind a két kártyán, majd telepítettem a Indiai_Vodafont és utána az összes INAKTIV -ot letöröltem. Maradtak a fixek és a Vodafonos, így megy tökéletesen. Na és utána újra indítottam a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#33259) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

VoLTE aktiválása - Vodafone, DIGI, Telekom, Telenor

MIELŐTT BÁRKI NEKIÁLLNA MÓKOLNI, TWRP-BEN EGY EFS PARTÍCIÓ MENTÉST CSINÁLJATOK!!!!!!!

Elvileg a legtöbb TWRP támogatja, de az Orangefox az tuti.

A műveletet ezen a készüléken elvileg nyitott bootloader és root nélkül is meg lehet csinálni, de az EFS mentés hiánya miatt nagyon NEM ajánlott!!

Mivel nincs ilyen készülékem, így tesztelni nem tudtam, de mivel a Xiaomi készülékek e téren megegyeznek, így 99%, hogy menni fog. Visszafordíthatatlan kárt nem lehet okozni ezzel a készülékben, de ezért fontos az EFS mentés, mert azzal minden gond nélkül vissza lehet állítani a telefont eredeti állapotába.

Még egy fontos dolog, hogy mindenképpen MIUI rendszeren csináljátok meg a leírtakat, ha meglesz a VoLTE aktív profilos EFS mentésünk, utána (elvileg) bármilyen romra át lehet vinni a beállításokat, de ennek tesztelését rátok bízom!

Amikre még szükség lesz:

- Qualcomm driver 1.00.37
- QPST PDC tool

Először is elepíteni kell Qualcomm drivert majd indítsátok újra a PC-t. Majd a telefon tárcsázójába üssétek be a *#*#717717#*#* kódot, ezzel a készüléket diag port módba kapcsoljuk.

Elvileg ekkor telepítésre kerülnek a készülék komponensei. Ha minden jól megy, akkor a következőket kell látnotok az eszközkezelőben:

Telepítsétek a QPST toolt, majd ha települt, a C:\Program Files (x86)\Qualcomm\QPST\bin mappában (Win 8-10)találjátok a PDC toolt (PDC.exe), nyissátok meg.

Ezután a PDC toolban meg kell jelenjen a készülék Qualcomm Wireless HS-USB Ethernet Adapter 9091 VAGY Qualcomm HS-USB WWAN Adapter 9091 néven, nyomjatok rá. Volte_Commercial_India_Vodafone profilon jobb klikk -> SetSelectedConfig -> sub0 majd sub1, majd alul nyomjatok az ACTIVATE gombra.

Ezzel készen is vagyunk, ha az APN beállítások jók, akkor reboot után meg kell jelenjen az állapotsori VoLTE ikon is. Ha valamiért a Telenoros VoLTE nem menne, akkor az a PDC profilváltás előtt telepítse ezt a bin-t vagy zip-et és a Telenoros sim slotra válassza a row_gen_3gpp profilt.

Aki nem akar az APN beállításokkal tökölni, annak itt van egy telepítő ami mindet tartalmazza, TWRP-ből telepítsétek, majd az APN beállításoknál nyomjatok a "visszaállítás" gombra.

Sajnos a Vodafone és a DIGI Volte mókolást nem lehet profilcsere nélkül megoldani, a Telekom-Telenor Volte természetesen működik enélkül is, a zip telepítős módszerrel.

Ha így a profilt beaktiválva csinálunk egy EFS mentést, utána ha bármi történne már nem kell ez a sok szarakodás, elég az EFS mentést betölteni, és menni fog a VoLTE.

The Truth is out there...

(#33260) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#33259) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nah feltettem újra, ezekben ott a link is, a másikat meg majd törölje valaki.

The Truth is out there...

(#33261) dethroner válasza Lackooo84 (#33259) üzenetére


dethroner
veterán

Megcsináltam végig amit írsz, mégse jelenik meg a volte és híváskor levált gsm-re. Lehet ennek az oka, hogy pár hete még az írásod előtt telepítettem valami zip-et, ami elvileg szintén erre lett volna jó, de mégse volt jó? Azt hiszem magisk alatt.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33262) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33259) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szia,

Végigcsináltam a leírást, flasheltem az APN-es zipet is először a biztonság kedvéért. A PDC toolban mikor aktiválom a Volte_Commercial_India_Vodafone-t akkor meg is jelenik a VoLTE ikon a status bar-on, azonban újraindítás után megint nem jó. Próbáltam úgy is, hogy PDC tool-ban töröltem mindent kivéve az alapértelmezetteket és az indiai vodafone-t, akkor megint jó, reboot után viszont ismét visszaállnak a régi profilok ha megnézem a PDC toolban. Mit ronthatok el?

sweetlou6.wordpress.com

(#33263) Lackooo84 válasza Sweet Lou 6 (#33262) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, nekem sosem vált vissza. Talán annyit tudok csinálni, hogy kiveszem a binből a gen_3gpp profilt, akkor tuti nem tud visszaávltani rá.

The Truth is out there...

(#33264) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33263) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az jó lenne :K

sweetlou6.wordpress.com

(#33265) kanyi51 válasza Sweet Lou 6 (#33262) üzenetére


kanyi51
senior tag

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_redmi_note_4_b20/hsz_33255-33255.html

(#33266) vornia


vornia
senior tag

Skacok.
Lassan már hetek óta olvasom a volte/woifi/digi kálváriát.
Miért éri meg ennyit küzdeni vele,mit nyertek rajta?
Komolyan kérdezem,.mert nem tudom
:(((
Érdekel,mert ha jövő héten megkapom a digi kártyám el kell döntenem belevágjak-e.

[ Szerkesztve ]

(#33267) dethroner válasza vornia (#33266) üzenetére


dethroner
veterán

Vágjál hát, egyszer majdcsak sikerül valakinek 😀

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33268) Lackooo84 válasza vornia (#33266) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nektek aztán nagyon "bele kell vágni"... :DDD Akkor mit szóljanak a Redmi 4X-esek, ahol root minden kutyafüle kell, nektek meg csak egy katitntás PDC-ben a driver telepítés után.

The Truth is out there...

(#33269) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Kéne nekem egy tesztelő aki ráér és tud adb-ből bin-t flashelni.

The Truth is out there...

(#33270) Gézengúz válasza Lackooo84 (#33268) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mondjuk azt mondtad, EFS mentés nélkül itt se vágjunk bele, ahhoz meg kell a root. Nekem sincs root, ezért nem kezdek bele.

(#33271) dethroner válasza Lackooo84 (#33268) üzenetére


dethroner
veterán

De akkor miért nem megy, ha csak pár kattintás?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33272) Lackooo84 válasza Gézengúz (#33270) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Root nem kell hozzá, csak nyitott botloader.

The Truth is out there...

(#33273) Lackooo84 válasza dethroner (#33271) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert nem jól csináltad? PDC-ben melyik profil aktív? Milyen sim kártya?

The Truth is out there...

(#33274) Gézengúz válasza Lackooo84 (#33272) üzenetére


Gézengúz
addikt

A nyitott bootloader az sokkal egyszerűbb?

(#33275) Lackooo84 válasza Gézengúz (#33274) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát a bootloader nyitás az ami tovább tart, a root az már csak egy zip flashelés TWRP-ben. De az sem egy nagy was ist das, Mi fiókodhoz hozzáadod a telefont, fejlesztői menüben kéred a nyitást, vársz 72 órát, rádugod a progira és kinyitja.

The Truth is out there...

(#33276) elekracz


elekracz
csendes tag

Sziasztok! az alábbi problémával fordulok hozzátok. Párom rendelkezik egy ilyen telefonnal.
Egy nagyon fura hibajelenség jelentkezik nála. hívás során több számnál is random 6 ost dob a számhoz. ezért nem működik a hívás. De csak bizonyos számoknál, de visszatérően. Bárki tapasztalt már ilyet mi lehet a megoldás? Előre is köszönöm!

(#33277) kanyi51


kanyi51
senior tag

Látom kedves kollégák itt nem igen divat az olvasás, már vagy 3x írtam hogy nekem hogy sikerült és hogy hogy megy ez a tetves VoLTE, de látom senkit se izgat fel a hogyanja :)

(#33278) Sweet Lou 6 válasza kanyi51 (#33277) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én az alapján csináltam, de csak rebootig jó :N

sweetlou6.wordpress.com

(#33279) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33269) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ahhoz kell root? van nyitott bootloaderem meg adb-m is viszont a parancsokat nem tudom :N ha leírod egy kicsit szájbarágósan akkor szívesen megcsinálom.

sweetlou6.wordpress.com

(#33280) Sweet Lou 6 válasza vornia (#33266) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

normális hangminőséget nyernénk rajta. de lehet csak én érzem botránynak, hogy 2019-ben 2G-n kell telefonálni, mert inkompatibilis a MIUI a Digi hálózattal.

sweetlou6.wordpress.com

(#33281) Lackooo84 válasza Sweet Lou 6 (#33279) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mármint pontosan mit írjak le?

The Truth is out there...

(#33282) Sweet Lou 6 válasza Lackooo84 (#33281) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

hogy hogyan kell adb-vel bin-t flashelni. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#33283) crok válasza Sweet Lou 6 (#33282) üzenetére


crok
Topikgazda

fastboot flash modem [binárisfile]

pl. ha cmd-ből csinálod és a fastboot.exe egy könyvtárban van a note4volte.bin-el:
fastboot flash modem note4volte.bin

Aztán fastboot restart és újraindul a készülék.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33284) kanyi51 válasza Sweet Lou 6 (#33282) üzenetére


kanyi51
senior tag

Crok logout blogján kikeresed az ADB-t . Letöltöd , telepited.

majd : parancssor az adb mappában, előtte ide másolod a feltöltendö.bin -t
A következö parancsokat adod ki :
adb reboot bootloader ( visszakapod hibamentesen a promptot) (a telefon ujra indiul és megjelenik a droid.)
astboot flash modem xxx.bin (megadod a letöltött fájl nevet)
Ha lefut akkor : fastboot reboot
Telefon ujra indul.

Ennyi

(#33285) Sweet Lou 6 válasza crok (#33283) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

crok és kanyi51

Köszönöm, így világos :R

sweetlou6.wordpress.com

(#33286) Eyrual válasza Lackooo84 (#33256) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

@Lackooo84 @kanyi51

Köszi a tippeket, de hiába tiltom le a 3GPP-t, aktiválom az indiait majd törölgetem ki az inaktívokat, telefon és PDC újraindítás után ugyanúgy minden ott van a listában, és ugyanúgy a 3GPP-t mutatja aktívnak.

@Sweet Lou 6 -l ellentétben én még egyszer sem jutottam el odáig, hogy a mobilhálózatok menüben egyáltalán látszódjon a VoLTE kapcsoló.

Azt néztem viszont, hogy a flash-elt APN installer után megjelenő DIGI HU APN-ben nincs IMS, az nem hiányzik? Vagy ebben, vagy a Digi Mobil topikban olvastam, hogy szükséges hozzá.

+ ADB flash-elést én is tudok csinálni, ha kell.

(#33287) Lackooo84 válasza Eyrual (#33286) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nincs, mert az külön van benne aktiválva és az rejtett APN. Volte kapcsolót a *#*#86583#*#* tárcsázó kóddal tudod előhívni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33288) vornia válasza Sweet Lou 6 (#33280) üzenetére


vornia
senior tag

Annyira hallható a különbség?Nagyon gáz a hangzás?
Csak mert tán Fudi írta hogy ő a hangsimet mindig 2g-n használja.

[ Szerkesztve ]

(#33289) Sweet Lou 6 válasza vornia (#33288) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem gáz, használható, de azért 4G-n hallani, hogy jobb. Meg ha meg lehet oldani, akkor miért ne :)

sweetlou6.wordpress.com

(#33290) Eyrual válasza Lackooo84 (#33287) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Igen, a carrier check-et már engedélyeztem, csak a telefont ez nem igazán hatja meg :DDD

(#33291) kanyi51 válasza Eyrual (#33286) üzenetére


kanyi51
senior tag

A kezdetek kezdetén töröld ki a /data/misc/radio/modem_config mappát.
Utána próbáld inaktívra tenni a PDC-ben a ROW_3GPP -t mind a két kártyára.
Ha sikerült akkor aktiváld mind kettő helyre a Vodafone_India -t.
Majd törölj ki mindent amit lehet. Telefont indítsd újra
Többet én se tudok, így mennie kell, legalábbis nekem megy..

(#33292) Lackooo84 válasza Eyrual (#33290) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Oké, akkor kezdjük az elején. Melyik romon vagy?

The Truth is out there...

(#33293) Eyrual válasza Lackooo84 (#33292) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

MIUI Global 10.2.3.0

(#33294) Eyrual válasza kanyi51 (#33291) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Oké, ez a lépés eddig kimaradt, meglesem, köszi

(#33295) Eyrual válasza kanyi51 (#33291) üzenetére


Eyrual
csendes újonc

Kiszedtem a mappát, de újraindítás után ugyanúgy visszakerül minden sor a PDC-be, és a 3GPP lesz az aktív.

Egyedül egy sor tűnt el maradandóan, az egyetlen HW Type, amit törölni lehetett (valami SR_ .....mittomén' kezdetű). Az összes SW Type -ot visszaírja.

(#33296) kanyi51 válasza Eyrual (#33295) üzenetére


kanyi51
senior tag

Háát nem tudom akkor, nálam úgy megy ahogy írtam. (legalábbis egyelőre eddig)

(#33297) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Én meg most rájöttem, hogy nálam Redmi 4X-en működik a VoWifi is, csak fent a statusbaron nem jelenik meg az ikonja, ja meg valamiért repülő módban sem megy. Kikapcsolt VoLTE-val is megy, de ha bekapcsoljuk a VoWifit, és eltűnik a VoLTE ikon, akkor már tuti VoWifin megy a hívás.


The Truth is out there...

(#33298) HungaroDrone válasza Lackooo84 (#33287) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Nálam ott akad meg dolog, hogy a *#*#86583#*#* parancsra semmit nem csinál a telefon. (Nyitott bootloader, root, Havoc OS Pie, UPC +Vodafone kártya)

[ Szerkesztve ]

(#33299) Lackooo84 válasza HungaroDrone (#33298) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Arra nem is fog. Debug paranccsal jön csak elő a kapcsoló. Telepítsd az APN fixemet, abban benne van az is, de nálatok tuti nem fog menni, mert az indiai VF profil nem tud vowifit.

The Truth is out there...

(#33300) crok válasza HungaroDrone (#33298) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem is fog csinalni, csak MIUI alatt aktivalodik a helyes USB interface es custom ROM-on a VoLTE carrier check kikapcs is build.prop ertek atallitassal megy. Ez benne van a leirasban.

En ugy csinaltam meg vegul, hogy TWRP-ben csinaltam egy full backup-ot, az belso tar tartalmat atpattintottam USB OTG-n egy SD-re, format data, official MIUI telepit, mindent vegigcsinalsz, lesz jo EFS-ed, internal megint format aztan mehet vissza EFS nelkul a TWRP mentes es USB-OTG-rol a belso tarhely tartalma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.