Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Sweet Lou 6 válasza sgabor (#34396) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én máshol azt olvastam, hogy ez az ütemezés csak az indiai piacra érvényes.

sweetlou6.wordpress.com

(#34402) zfer válasza crok (#34390) üzenetére


zfer
csendes tag

A rootbeer szerint sem tökéletes az rrlius selinux flag enabled test keys és dangerous props a piros, appoknál nem látott hibát

(#34403) crok válasza zfer (#34402) üzenetére


crok
Topikgazda

SELinux permissive? Az nagyon nem jó úgy.. viszont ha a ROM alapból SELinux permissive annak általában oka van mert enforced-el valszeg nem indul el. Írnék az XDA thread-jébe vagy a Telegram csoportjába hogy ez mi lehet az oka..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34404) zfer válasza crok (#34403) üzenetére


zfer
csendes tag

Kiváncsiságból felraktam a Lineageos-t a mega tárhelyedről annál is a selinux flag enabled (experimental) ra pirosat ad a rootbeet, de nem jelzi rootoltnak a telefont a telekom legfrissebb appja működik
Magisket fel sem tettem az előzőnél sem
Azt az előbb kihagytam, hogy az rr-nél rootoltnak látta

[ Szerkesztve ]

(#34405) dale74 válasza crok (#34400) üzenetére


dale74
tag

RootBeer-ben is benne van a root :)
App Quarantine-ra nem gyanakodtam, mivel legalább egy éve fenn van a telón és eddig nem zavarta a Telekom appot. Múlt hét óta történt valami.

(#34406) crok válasza zfer (#34404) üzenetére


crok
Topikgazda

Na várj, elbeszéltünk egymás mellett akkor.
A SELinux flag önmagában az más.
Terminál appban su -c getenforce mit ad vissza?
Ez a lényeg, ez legyen enforce.

Advanced LOS 16 by LilBlinx
Magisk v20.0
Magisk Manager v7.3.5
Magisk Manager Hide bekapcsolva
RootBeer a Magisk Hide listába betéve
Meg az összes ilyen app hide listába betéve..

De ugyanezekkel a MIUI v10.2.3.0 is ment, az utolsó Xiaomi.EU is, meg gyak. bármelyik ROM amit ma csak ezek miatt tesztképp feltettünk. Ment a Telekom app, a BKK, Raiffeisen, McD' meg nem is emlékszem mi mindent végignyomkodtunk..

Ezekkel a beállításokkal az összes zöld a RootBeer-ben, nálunk/nálam minden egyéb app is megy ami nektek szöszöl a root miatt úgyhogy egyelőre nem tudok jobbat mondani de valami nálatok lesz elnyomkodva.

Tettél/tettetek még fel bármi ZIP-et ami nem GApps?
Van még más is ami a RootBeer-ben piros?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34407) crok válasza dale74 (#34405) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, valóban benne van a root mint szó de nincs/nem volt eddig benne abban a listában amit tiltott appnak tekint a fejlesztő. Lehet eddig nem is volt ilyen lista. Mostantól meg van és benne van a listában. Vagy egy frissítés óta mondjuk. Mert miért ne tehetné meg hogy belefejlesztik? Valamint a múlt hét óta történt valami az konkrétan a frissítése ezeknek az appoknak.. De mondok jobbat: jelentsétek le akkor a Telekom app fejlesztőinél hogy nem megy Magisk-al az appjuk :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34408) crok


crok
Topikgazda

Elolvastátok elejétől a végéig a Magisk-os Logout blogom akik ebben a témában kérdeztek itt? Kb. szerintem mindent leírtam amit eddig itt kérdeztetek.. vagy nem fogalmaztam elég jól? :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34409) dethroner válasza sgabor (#34396) üzenetére


dethroner
veterán

Oké hallelujah, de ez még mindig droid 7 alapú lesz?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34410) crok válasza dethroner (#34409) üzenetére


crok
Topikgazda

Mivel a kínai béták is azok.. így én nyugodt szívvel kijelentem hogy igen..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34411) zfer válasza crok (#34406) üzenetére


zfer
csendes tag

Csak a Gapps ment fel Magisket sem tettem fel és minden általam használt app megy az Advenced LOS 16 by LilBlinx en
Rrluis on Magisk v 20.0 mm v7.3.5
Magisk Maneger Hide bekapcsolva
Így ment a telekom app a bkk is

(#34412) crok válasza zfer (#34411) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt mondom, hogy így már megy..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34413) dale74 válasza crok (#34408) üzenetére


dale74
tag

Délelőtt írtam, hogy nekem megjavult az App Quarintine eltávolításával.
Kösz a segítséget, tökéletes a "Magisk gyorstalpaló" , a RootBeer-el és a gyanús programok törlésével kellett vona kezdenem. :R

(#34414) zfer válasza crok (#34412) üzenetére


zfer
csendes tag

Pontatlanul írtam
LOS 16 by LilBlinx alatt minden app telekom is, megy magisk feltelpítése nélkül
Rrluis-on viszont csak akkor mennek a telekom stb appok ha telepítem az utolsó Magisket mm managert v 7.3.5 öt Magisk Manager Hidet bekapcsolom
A két ROM között ez a nagy különbség

(#34415) crok válasza zfer (#34414) üzenetére


crok
Topikgazda

A Magisk-al azért megy mert el tud rejteni (és alapból el is rejt) bizonyos prop-okat. Akkor ott azzal a ROM build-el van "valami". Telegramon egy user válaszolt eddig aki Mido-t használ, nála a SELinux = enforce. Ha van fent Magisk de semminek nem adsz root jogot akkor ugyanott vagy mintha nem lenne fent - csak egy kis beállítás kérdése hogy menjenek az appok.. akkor viszont annak ellenére használhatod az RR Luis-t hogy "nem jó". Valamit valamiért.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34416) zfer válasza crok (#34415) üzenetére


zfer
csendes tag

A su -c getenforce enforcing erefményt ad mindkét ROM esetében
Most a LOs 16 ra térek át

[ Szerkesztve ]

(#34417) crok válasza zfer (#34416) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nincs triviális ötletem azon kívül amit írtam - ebbe bele kellene ásni magam, arra nem lesz most időm..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34418) zfer válasza crok (#34417) üzenetére


zfer
csendes tag

Köszönöm
Amit én látok a telekom appba a legújabb frissítéssel került bele új ellenőrzés ami több romnál rootot jelez ha nem rejtik el
Van egy lassan 3 és fél éves Vernee Thorom ami soha mégnyitvasem volt se rootolva gyári rommal annál is rootoltnak érzékeli a telefont

(#34419) crok válasza zfer (#34418) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt írtam amúgy már fentebb hogy az hogy azt írja "rootolt" bármin is bukik meg az csak egyszerű lustaság, alapvetően kivételkezelési probléma: ha valami nem stimmel akkor azt írja rootolt vagyis ad egy általános hibaüzenetet hogy valami nem okay, nem tér ki konkrétan arra hogy mi a pontos problémája, melyik ellenőrzés(ek) buktak meg.
És igen, kb egy hete kezdődött ez a mindenféle random magyar fejlesztésű/nyelvű appoknál root ellenőrzés..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34420) zfer válasza crok (#34419) üzenetére


zfer
csendes tag

A telekomnak már írtam a Vernee Thoros "túl okos ellenőzés" miatt

(#34421) crok válasza zfer (#34420) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet csak a SafetyNet.. az még 6.0 Marshmallow, nem? Mármint a gyári ROM. Abban nincs is még SafetyNet (se CTS Profile se Basic Integrity check), lehet épp ezért "okoskodik"..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34422) zfer válasza crok (#34421) üzenetére


zfer
csendes tag

Android 7 Nougat de itt is a cts Profile a fail
Volt már régebben kb 2 éve ilyen akkor ezt megoldották e-mail váltásokkal
De egyetértek a lehetséges okokkal, ami a miuihu-n írtál jó ha biztonságis az az app ami bankkártya adatokat tárol használ bkk, máv telekom stb..

(#34423) dethroner válasza crok (#34410) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor mi lesz ebben olyan nagy királyság? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34424) crok válasza zfer (#34422) üzenetére


crok
Topikgazda

Android 7 Nougat de itt is a cts Profile a fail

Akkor ott viszont magával a ROM-al van gond ha már a CTS Profile is fail. Inkább a ROM fejlesztői felé nyitnék - esetleg TWRP full mentés után a Magisk 101-ben említett SafetyPatch még segíthet. De ez alapvetően ROM probléma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34425) zfer válasza crok (#34424) üzenetére


zfer
csendes tag

Az csak tartalék teló nyaralalóban néha hotspot

(#34426) crok válasza dethroner (#34423) üzenetére


crok
Topikgazda

Maga a MIUI 11 !!! #Nebutáskodjmár, a délelőtti bemutató 2 órás livestream első fél órája csak arról szólt milyen metáltitánüberkirályságos lesz a MIUI 11, olyan elképesztően hasznos funkciókkal, mint pl. a gyári naptárban lesz menstruációkövetésre lehetőség - gyá-ri-lag!!! :D

Bár ugye nem tudom hogy ha az Android főverzió nem változik akkor mennyi újdonságot portolnak majd vissza nekünk Nougat-ra.. ha egyáltalán..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34427) dethroner válasza crok (#34426) üzenetére


dethroner
veterán

Kapunk egy maréknyi csicsát azt kész?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34428) crok válasza dethroner (#34427) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem fogok hazudni - szerintem ennyi.
De ott a video, meg kell nézni, meg majd egy hónap múlva a ROM..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34429) dethroner válasza crok (#34428) üzenetére


dethroner
veterán

Végülis amíg két napnál tovább megy nekem egy töltéssel és nem fagy, nem laggol, teszek rá hogy milyen droidon fut.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34430) crok válasza elekracz (#34395) üzenetére


crok
Topikgazda

Ehhez még egy dolog jutott eszembe:

Ha kikapcsolva töltöd a készüléket akkor is lassan tölt?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34431) Laslie válasza crok (#34428) üzenetére


Laslie
tag

Én abban bízok, hogy engedélyezve lesz a caller background módosítás. Mert ebben a 10-esben eléggé xar.

(#34432) Gézengúz válasza crok (#34384) üzenetére


Gézengúz
addikt

Remélem tényleg lesz, mert emitt meg csak a 4X-et írják.

[link]

(#34433) Gézengúz válasza Gézengúz (#34432) üzenetére


Gézengúz
addikt

És itt megint nincs Note4.

[link]

(#34434) crok válasza Gézengúz (#34432) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyrészt hivatalos(abb)nak tekintem a saját livestream-jüket mint a rendeljkínait.hu-t másrészt egymás alatt van a Redmi 4X és a Redmi Note 4X.. Akkor mi a baj?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34435) crok válasza Gézengúz (#34433) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez meg szerintem az a kép amit én tettem fel ide.. és az itt levő Note 4 azért a Snapdragon-os lehet csak mert az MTK-sat már régen EOL-ra tették és az indiai piacon levő Snapdragonost ott Note 4-nek (nem 4X-nek) hívják.. nem akarok belemenni az elnevezésekbe, kérlek, keress vissza, jó sokszor ki lett már vesézve itt is meg Internetszerte.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34436) Gézengúz válasza crok (#34435) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még jó, hogy Te itt vagy Nekünk... :R

(#34437) Sequadon


Sequadon
tag

10 differences between Redmi Note 4 and Redmi Note 4X

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34438) crok válasza Sequadon (#34437) üzenetére


crok
Topikgazda

..vagy összefoglaló.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34439) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

(#34440) crok válasza Sweet Lou 6 (#34439) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudtam hogy van itt aki használja..
A Mokee-t szerintem nem adta le,
arra van nigtly build folyamatosan..
Kár amúgy érte..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34441) Sweet Lou 6 válasza crok (#34440) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

miui-ból nekem egy életre elég volt, úgyhogy nálam most az van fent, de lehet át kell majd térjek így a LilBlinx által készítettre.

sweetlou6.wordpress.com

(#34442) crok válasza Sweet Lou 6 (#34441) üzenetére


crok
Topikgazda

Pár hetes ígérete szerint "maholnap" lesz build - hát, akkor várunk..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34443) [lAyCsI] válasza crok (#34442) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Majsztró,
Hallottál esetleg vmit, hogy Havoc Pie-ból lesz még build vagy már csak 10 talán?

-= No way back from Here =-

(#34444) crok válasza [lAyCsI] (#34443) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajnos még nem hallottam ilyesmi tervekről a Havoc-nál.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34445) [lAyCsI] válasza crok (#34444) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha ebben a hónapban nem lesz frissítés akkor gondolom már nem is lesz több pite...
Advanced LOS várható még továbbra is?
Gondolkodom még az RR-en is, de mostanában úgy látom az a tendencia hogy a nagyobbak is kezdenek le-le állogatni az új buildekkel...

-= No way back from Here =-

(#34446) crok válasza [lAyCsI] (#34445) üzenetére


crok
Topikgazda

Advanced LOS 16 LilBlinx-től várható, igen, anno úgy írta hogy Okt. 17-18 magasságában akar csinálni build-et (beszéltem vele Telegramon, gép meg időhiány van meg meg akarta várni a security patch-et).

Kicsit olyasmi van mint az Oreo -> Pie build-ek előtt, hogy megtorpanni látszik a dolog de dolgoznak a háttérben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34447) [lAyCsI] válasza crok (#34446) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi! :)

-= No way back from Here =-

(#34448) ktomcat válasza [lAyCsI] (#34445) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát a luis féle rrnél még ömlenek a buildek nekem továbbra sincs bajom vele :)

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34449) crok válasza crok (#34446) üzenetére


crok
Topikgazda

Kint is van az októberi LOS 16 by LilBlinx!
Ez még nem az Advanced, lesz az is nemsoká.

- Implemented OTA updates
- Sync latest LineageOS sources as of 1PM, 19 October 2019
- Sync with latest Zeelog's device tree and vendor tree as of 19 October 2019
- Sync kernel with latest CAF Tag, Google's android-3.18 and WLAN Prima
- Merged latest CAF tags

OTA is lesz ettől a build-től kezdve úgyhogy
nem úgy tűnik mintha abba akarná hagyni (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34450) [lAyCsI] válasza ktomcat (#34448) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszi az infót, gondolkodtam még azon is.
Milyen sűrűn frissited?
Gondolom nem 2 naponta... :)

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.