Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) pulutodurumo válasza crok (#34649) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez csak a MIUI 11-re vonatkozik?
Nekem a 20.1 van fent, AEX v6.7 9-es droid alapú. A Termuxnak nincs megengedve a root (mindig kérdez). Most kipróbáltam, és feladja az engedély kérő ablakot.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34652) crok válasza pulutodurumo (#34651) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem-nem, csak MIUI - de 10-en és 11-en is ahogy néztük.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34653) ktomcat válasza crok (#34647) üzenetére


ktomcat
senior tag

Az itt látható fw (V11.0.2.0.NCFMIXM) esetleg már flashelhető?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34654) crok válasza ktomcat (#34653) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, már lement a zip generáló script, lehet tölteni (global-t szedj le).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34655) Gyurinho92


Gyurinho92
tag

Sziasztok!
Xiaomi eu-s rom esetén várható miui 11, vagy ha 11-et akarok, akkor az csak flash-al tudom megoldani? (és újrabelakással, ami a halálom)

(#34656) crok válasza Gyurinho92 (#34655) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem várható, mert már réges-régen EOL Xiaomi.EU ROM a Mido-ra (a fejlesztői még január 1-2-3, a stabil meg Márc. 16-al lett EOL). Úgyhogy ha kell a MIUI 11 akkor clean flash + ami ilyenkor kell..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34657) Gyurinho92 válasza crok (#34656) üzenetére


Gyurinho92
tag

Össze tudnád röviden foglalni, hogy lenne a legfájdalommentesebb az átállás? (esetleg te hogy szoktad?)

(#34658) kanyi51 válasza Gyurinho92 (#34657) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ezt én is kérném, szájbarágni, köszönöm

(#34659) crok válasza Gyurinho92 (#34657) üzenetére


crok
Topikgazda

Most írjam le hogy hogy kell clean install-t csinálni? :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34660) kanyi51 válasza crok (#34659) üzenetére


kanyi51
senior tag

Te már használod? Milyen? Érdemes lecserélni a Xiaomi EU-t? Jobb lesz?

(#34661) Laslie


Laslie
tag

Sziasztok!

Azokhoz szól a kérdésem, akik feltették már a MIUI 11-et a telefonjukra. Szóval a kérdés, hogy a hívó képernyő ugyanolyan maradt-e, mint a 10-ben, vagy visszatértek a fekete alapon fehér betűkhöz?

Egyébként a készülékem szerint nincs elérhető frissítés. Gondolom nem egyszerre teszik elérhetővé minden készülék számára, hanem szakaszosan, hogy ne rogyasszák meg a szervereiket.

(#34662) crok válasza kanyi51 (#34660) üzenetére


crok
Topikgazda

Feltettem reggel, visszaraktam mindent, használom de egyelőre csak annyi hogy mintha átcímkézték volna a 10-et 11-re..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34663) crok válasza Laslie (#34661) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem még csak korlátozottan érhető el OTA-n,
de manuálisan meg le lehet tölteni bármikor
(vagy a Mega tárhelyemről akár).
Hívóképernyő - ugyan ez egy kimenő hívás:

Ez egy clean install után van, nem tudom ilyenre gondoltál-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34664) Gyurinho92 válasza crok (#34659) üzenetére


Gyurinho92
tag

Nem. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen appok/folyamatok vannak, amiket te használsz ahhoz, hogy mjnél kevesebb dolgot kelljen manuálisan telepíteni, vagy importálni, miután felraktad az új rendszert.:)

(#34665) Laslie válasza crok (#34663) üzenetére


Laslie
tag

Jaj, de jó! :C
Igen, erre gondoltam. Végre megint olvasható lesz napsütésben is. A 9-ben ilyen volt, de a 10-nél valakinek elgurulhatott a gyógyszere, és úgy találta ki a szín összeállítást.
Köszönöm.

(#34666) crok válasza Gyurinho92 (#34664) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI-n a Migrate nekem sose működött jól.. Úgyhogy..
..valahogy megmaradtam a Titanium Backupnál, már a Froyo óta.. De mivel egyre több a split APK-s app és a Titanium Backup ezeket nem kezeli így kezdek átállni a Swift Backup-ra.

Titaniumban használok label-eket, ezzel jelölöm meg amit mentek és utána vissza is állítok, kézzel pluszban mentem XML-ben a Wifi SSID+pass-okat, SMS-eket és híváslistát, kézzel mentem VCF-be a kontaktokat is pluszban. Szeretek mindent offline biztonságban tudni.

Swift-ben eleve úgy mentek, hogy a Swift a backup-ot menti készülékre és GDrive-ba is egyszerre, menti a kedvencnek jelölt appokat apk+split apk+data+externaldata részekkel, SMS-eket, híváslistát, Wifi SSID+pass. Ebben nincs kontaktlista mentés mert a fejlesztő a GDrive miatt / licenszelés miatt úgyis beléptet Google fiókba és úgy veszi hogy ezeket oda alapból mented, szóval minek pluszban.. Ezeket a mentéseket amúgy automatizáltan megcsináltatom vele úgy, hogy ha a készülék töltőn van és van Wifi net akkor 2:30-kor indítja.

Esti töltőre tevés előtt mindig csinálok TWRP backup-ot.. bármilyen rendszerváltoztatás előtt mindig, kivétel nélkül csinálok TWRP bacup-ot.. (4..4.5 perc, nem több, egy sima dirty flash-es ROM upgrade vagy Magisk upgrade előtt is természetesen..) Paranoia? Lehet. De nekem még (koppkopp) nem volt adatvesztéses gondom.

Nem annyira szeretem az automatizációt (nyilván egy fokig mindenképp jó és kell), én inkább kézzel mentem ami kell mert számomra az a biztos.

Az új rendszert úgy lakom be amúgy is hogy minden kigyomlálok minden egyes appot ami nem kell (most MIUI 11-en sokat letiltottam, meg ugye a reklámos hülyeségeket (recommendations/suggestions) is letiltottam, jó sok volt, megint) és minden appot elindítok (legyen az rendszerapp vagy telepített) minium egyszer, ugye belépkedések miatt meg egyebek. Ezeket nem lehet teljesen automatizálni, főleg mert sokat lépkedtem meg lépkedek Android főverziók közt is (aztán egy Pie -> Nougat váltást pl. a Facebook Messenger nem él túl).

:))

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34667) kanyi51 válasza crok (#34666) üzenetére


kanyi51
senior tag

Huha! Nekem ez nagy munkának tűnik, kérdés mennyivel leszek előrébb, vagy maradhat a mostani Xiaomi EU.

(#34668) dethroner válasza Laslie (#34665) üzenetére


dethroner
veterán

Szerk.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34669) vornia válasza crok (#34666) üzenetére


vornia
senior tag

Ez a rutin kéne nekem is,megint elfelejtettem telepítés után.visszatolni a twrp-t. :(((

(#34670) Petrónius válasza crok (#34645) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt a zippet felrakom TWRP-n keresztül és kész? Természetesen mentés után.
Bocsi az amatőr kérdésért de nagyon régen foglalkoztam a telefonnal és akkor sem voltam profi. Most a TWRP 3.3.1-0 és egy régi RR rom van a telefonomon.

(#34671) Zotyatv


Zotyatv
tag

Sziasztok!
Tegnap akartam frissíteni mert írta, de eltűnt. Várható még, hogy visszatér vagy kézzel kell feltenni?/ ez utóbbiban nincs jártasságom/ Köszönöm!!

(#34672) vornia válasza vornia (#34669) üzenetére


vornia
senior tag

Jól van,nagyon ügyes voltam.
Vissza akartam adb alól rakni a twrp-t. Most már ha belépnék recovery-be a gyári sem jön fel. System destroyed,ezt írja ki. De a rom elindul a telefon működik. Lehet a clear cahce utasítás vágta haza? Az egyik oldalon ez is bevolt írva a lépések közé,és ott felvillant valami format ntfs4 de már semmit nem tudtam tenni :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#34673) kanyi51 válasza vornia (#34672) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen, itt jön az hogy nemigen merem elkezdeni amikor most kiválóan működő , igaz jó régi rendszer van fenn. És szakértelem, angol tudás nélkül kissé rizikósnak találom a bűvészkedést.

(#34674) pulutodurumo válasza vornia (#34672) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Fastboot módban rakj fel egy recoveryt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34675) vornia válasza pulutodurumo (#34674) üzenetére


vornia
senior tag

Onnan kerültem.ide :DD így kezdődött :DDD

(#34676) vornia válasza kanyi51 (#34673) üzenetére


vornia
senior tag

Sajna igen.
Az a baj,mint kiderült van ahol hülyeséget írnak,de azért mint látod orvosolható a gond. :)

(#34677) vornia


vornia
senior tag

Az létezik,hogy ezzel a twrp+recovery mizériával eltűnt a korábbi mentésem?Mert tegnap a 11 feltelepítése előtt csináltam egy backupot TWRP alól,de most nem hozza fel :F :W

(#34678) kanyi51 válasza vornia (#34677) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ha belsőre mentettél akkor igen. Külső kártyán meg kellene lennie.

(#34679) vornia válasza kanyi51 (#34678) üzenetére


vornia
senior tag

Sajna belsőre :(

(#34680) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Érdeklődöm,hogy mozgó háttérképet ( Gif-et ) lehet valahogy feltenni.
Próbáltam de csak fekete háttér van :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#34681) Gyurinho92 válasza crok (#34666) üzenetére


Gyurinho92
tag

Köszi szépen a részletes leírást!:)

(#34682) crok válasza kanyi51 (#34667) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem - az eddigi tapasztalataimra támaszkodva - semmivel nem lennél előrébb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34683) crok válasza Petrónius (#34670) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, a ZIP-et egy teljes mentés után TWRP-ből fel tudod tenni csak utána egyből NE restart-olj hanem tedd fel még onnan TWRP-ből a TWRP image-et az install alatt csak válaszd ki hogy image-et flash-elsz, tallózd be és mikor kéri melyik partíció akkor add meg, hogy recovery (a ZIP felülírja a TWRP-t a Mi Recovery-vel, ahogy vornia is beleszaladt). Ha volt fent Magisk akkor megint kell a Magisk is, meg most még maradjon a V20.0 mert írtam hogy gond van vele.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34684) crok válasza Zotyatv (#34671) üzenetére


crok
Topikgazda

Visszatér, persze, majd mikor már innen (a hivatalos letöltőoldalról) is letölthető lesz hivatalosan akkor már mindenki / bárki töltheti magával az Updater app-al.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34685) crok válasza vornia (#34672) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztosan nem a clear cache volt. A format az viszont gáz, nem tudom milyen leírást követtél, az Összefoglalósokkal mi volt a baj? Mindent úgy kellett csinálni. Sima dirty flash lett volna az egész :\ Mivel a belső tárba mentettél és valószínű nagyon elnyomkodtál valamit (wipe-nál be volt kattintva az internal storage is, nem tudom..) így annak ott úgy annyi volt ha így volt. Úgy már járt ismerősöm hogy wipe internal miatt eltűnt a TWRP beállítás is - természetesen - és így alapra állt, aminél az internal storage van beállítva mint tároló - nade ő microSD-re mentett, és pánik hogy nincs meg mert ugye nem látszik.. de csak át kellett állítani a tárhelyet microSD-re, rögtön megvolt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34686) crok válasza SirKero (#34680) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI 11 újításként video-t lehet talán (ezt csak olvastam..)
de gif-et nem lehet úgy, hogy mozogjon.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34687) Petrónius válasza crok (#34683) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Akkor úgy tűnik hogy a kérdésem nem volt hiába való.
Köszönöm szépen az útba igazítást. :R

(#34688) crok válasza Petrónius (#34687) üzenetére


crok
Topikgazda

De pl. OrangeFox-ban van erre beépített "védelem", hogy ne lehessen csak úgy felülírni.. Szivesen!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34689) SirKero válasza crok (#34686) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#34690) kanyi51


kanyi51
senior tag

Crok : már csak azt kérdezném, hogy arcfeloldást tud az a 11? És a biztonsági szintje mikori? mert nekem ugye az 2018,12.01

[ Szerkesztve ]

(#34691) crok válasza kanyi51 (#34690) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem talalok benne Face Unlock-ot, biztonsagi szintet mar irtak amugy de ugyanugy 2018.12.. mondom olyan mintha atcimkeztek volna a 10-et 11-re.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34692) kanyi51 válasza crok (#34691) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akkor marad ami van, köszi szépen

(#34693) vornia válasza crok (#34685) üzenetére


vornia
senior tag

Jaj hát tiszta ámokfutást rendeztem :D
Megpróbálom összeszedni mit csesztem el..De kezdődött a fejlesztői menü majd az usb debugging be nem.kapcsolásával,folytassam még? :DMajd jött a mitool okolása.Mert gondolkodni néha luxus. :(((
Lehet vissza állok az utsó stabil miglobe romra,valahol van még elmentve root l és root nélküli verzióm.
Nekem még mindig az tetszett a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#34694) latya73


latya73
csendes tag

Sziasztok! Akinek fenntvan a 11 megnéznétek, hogy a töltőre csatlakozás hangjelzése kikapcsolható -e? A 8-on még az volt, de a 9-10 az mindig csipogott, emiatt hagytam el a miuit anno.

(#34695) crok válasza latya73 (#34694) üzenetére


crok
Topikgazda

En se talaltam sehol..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34696) latya73 válasza crok (#34695) üzenetére


latya73
csendes tag

Köszi, akkor ez lehet hogy tényleg átcímkézés. Rá kéne próbálnom az AEX unofficial upgradre, elvileg októberi biztonsági frissítést tettek csak bele az utolsó verzióhoz képest, csak nem igazán van forgalom a threadjében az xda-n.

(#34697) latya73


latya73
csendes tag

Kell egyáltalán a friss firmware nekem? Szerintem nem. (9.6.2)

(#34698) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Leirom, de gondolom a vége úgyis az lesz hogy user error.

Szóval egy vagyok a szerencsés raiffeisen-mido-magisk kombót haszálók táborából.

(Gyári stable miui 10, azután álltam vissza miután megszűnt a syberia project fejlesztése)

Szóval ment minden rendesen, de miután frissítettem a magisk-et, megszűnt működni a bank appja.
Ekkor elővettem szépen az itteni tutorialokat(magisk hide, rootbeer, etc...), és kb. 3. nekifutásra sikerült is átverni a raiffeisent, öröm és bódogság, egészen mostanáig.

Semmit(!) nem változtattam a rendszeren, nem frissült sem az app sem a magisk, és mégis ez fogad

Mégis mi a büdös francért?
(A többi rootérzékeny app kussban van, egyik sem jelzi hogy baj lenne)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#34699) crok válasza aytukabozs (#34698) üzenetére


crok
Topikgazda

Tedd vissza a V20.0-t.

Magisk Manager el van rejtve? Az en blogbejegyzesem a temaban megvolt?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34700) aytukabozs válasza crok (#34699) üzenetére


aytukabozs
addikt

El van rejtve, valami random néven.

Tutorialként a te blogbejegyzésedre gondoltam..

A 20.0 vissza esélyes hogy ezt megoldja?

Valami tipp van erre hogy hogy létezik hogy 1 hétig jó volt a R.appnak ez a rendszer, most meg vergődik?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.