Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) crok válasza snpetit (#28000) üzenetére


crok
Topikgazda

Írd már körbe hogy hogy nem megy, mert nálam tökéletes.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28002) snpetit válasza crok (#28001) üzenetére


snpetit
aktív tag

Bekapcsolom a wifit, majd pár másodperc kikapcsol. Mintha nem látná a hardvert.

(#28003) crok válasza snpetit (#28002) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk? Custom Kernel?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28004) snpetit válasza crok (#28003) üzenetére


snpetit
aktív tag

Magisk alapból van MIUI.hu-n, nem használok custom kernelt. Lehet egy tiszta telepítés megoldaná, de ahhoz most nincs lelki erőm.

(#28005) vadkörte válasza snpetit (#28004) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha nem ragaszkodsz a miui.hu-hoz, próbáld ki az eu dev-et.
Rendesen megy a Wi-Fi és nálam az akkuval is példásan jól bánik a MIUI10 (eleinte voltak szemöldök ráncolások, de elmúlt)
A C2API viszont a 8.8.9-cel sem működik.
Crok, nem lehet, hogy kernel szinten kutyulták el ferdeszemű barátaink?

Üdv. V. Körte

(#28006) crok válasza vadkörte (#28005) üzenetére


crok
Topikgazda

De, úgy néz ki a kernelmodulban sincs benne pár összetevő - de én most nem kezdek custom kernellel kísérletezni hogy éppaktuálisanmelyikkelleszjó.

@EU.Dev: nálam annyi van vele, hogy a com.miui.securitycenter.remote folyamat (ami a Security app része) néha gondol egyet és nem engedi aludni a készüléket, valamint minimális load-al is 2GHz-en pörgetteti a SoC-ot - így merül olyankor elég rendesen.. könnyű észrevenni, pl. Simple System Monitor-ban az Active processes alatt mindig felül lesz a fent említett folyamat.. kilövés után a Security app adatait törölni kell, aztán egy ideig nem jön vissza a probléma..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28007) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Már rég meg szerettem volna kérdezni hogy Oreo alatt (AEX Rom) a GPS kapcsoló 3 állása mit takar?

köszi!

-= No way back from Here =-

(#28008) crok válasza [lAyCsI] (#28007) üzenetére


crok
Topikgazda

[Erre] gondolsz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28009) vadkörte válasza crok (#28006) üzenetére


vadkörte
addikt

"De, úgy néz ki a kernelmodulban sincs benne pár összetevő..."

Hogy sza***nak sünt!!! Vagy ilyet

Üdv. V. Körte

(#28010) crok


crok
Topikgazda

Update: OrangeFox R7 Mido

OrangeFox R7
* Supports MIUI, Non-Treble, Treble, GSI!

ChangeLog:
* Upstreamed TWRP to 3.2.3!
* Added support to installing MIUI after Treble ROM
* [mido] Upstreamed sources to Oreo (Android 8.1).
* [mido] Installing Android 9 (Pie) fixed.
* Partition table updated.
* Hide persist, you still can backup, restore.
* Added flashing cust image.
* Transparent decryption of encrypted data.
* Improved identification of Treble and miui ROMs.
* Improved support for automatic rebooting to recovery after installation of OrangeFox.
* Improved support for disabling dm-verity and forced encryption.
* Improved support for MIUI OTA.
* Magisk updated | Remove Magisk Updated.
* Now using standard tools for unpacking and repacking images
* Auto enable ADB and ADB Sideload button.

Gui changelog:
- More optimizations and cleanup.
- Deleted unused pages.
- New reboot menu.
- GUI options placed in other menu.
- Moved communitу scripts to Fox Menu.
- Non UI settings moved to settings page and "fox_menu2" | unused hidden.
- Dark Transparent background for quick settings & btnreboot & btnadvanced pages.
- New splash | Now splash shows current build and TWRP version.
- Fixed button icons mode (fixed dot in left-top).
- Added new icons to "button icons mode".
- Added new advanced menu for "button icons mode".
- Fixed bug with tab when backup keyboard opened.
- Miui settings now have a dedicated page | buttons to activate OTA with recommended settings and to disable OTA settings | Help page.
- Deleted the "Special Actions" page.
- OrangeFox theme engine!:
* Changing themes and colors "hotplug" without reboot!
* All UI Settings moved to new page in OrangeFox UI Center.
* Custom splash moved to OrangeFox UI Center.
* Now header shows current status.

* Updated Russian, Ukranian, Indonesian, French, Chineese, Japanse translation.
* A large number of little code optimisations, bug fixes, etc.

Letöltés.
https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/

Piros felkiáltójel: fals malware alarm (a Magisk ZIP vagy valamelyik zip signature).. nincs benne malware. De a Mega tárhelyen is fent van már az eredeti, Telegram file is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28011) Oldman2


Oldman2
veterán

Szopacs Stabil ágon...

Ne kérdezzétek mi okból, talán a stabilitás vágya miatt, tegnap este feltettem a legutóbbi Global Stabil ROM-ot (9.6.2.0).

Ma váratlanul előjött az a régen nem tapasztalt hiba, hogy a túloldal nem hallotta a hangomat telefonálás közben.

Érdekes (számomra sokatmondó), hogy Custom ROM-ok alatt ez a hiba nem fordul(t eddig) elő.

(#28012) KamuMazsola válasza Oldman2 (#28011) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én amióta megvettem a telefont stabil rom van rajta, csak a frissítéseket kapta, most a legutóbbi van rajta az amit te is írtál. Soha nem volt ilyen gondom.

Üdv.: KamuMazsola

(#28013) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!
Ne kövezzetek meg, hogy 4 Primeom problémájával ide jöttem, de ez a legaktívabb xiaomi-s topic.
A problémám az, hogy a kijelző bal oldala a szélétől mérten fél centis sávban nem érzékel. Nincsen fólia a kijelzőn és sem gyenge sem erős nyomásra nem érzékel. Leginkább írásnál zavaró, de mikor lightroomban húzom a csúszkát és csak -70%ig tudom húzni, az sem egy kedves dolog.
Ötletek?:F

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#28014) crok válasza YoSzabee (#28013) üzenetére


crok
Topikgazda

Digitizer szalagkabel igazitas.. vagy digitizer csere. Eleg tipikus tunetek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28015) Oldman2 válasza KamuMazsola (#28012) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet, de ez se engem, sem azokat akiknél ez már előjött eddig is, cseppet sem vigasztalja.

(#28016) YoSzabee válasza crok (#28014) üzenetére


YoSzabee
tag

A kábel ami összeköti a panelt az üveggel? Tehát szét kellene szednem és azt valahogy megigazítani?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#28017) bizmark6


bizmark6
tag

Tudnátok ajánlani reklámblokkoló appot?Nem mókolt a telefon,gyári global stabil 9.6.2.0.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#28018) janakbacsi


janakbacsi
őstag

8.1-es oreo rom van a telefonon (crdroid treble). melyik magisk verziót kell feltennem?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#28019) Oldman2 válasza janakbacsi (#28018) üzenetére


Oldman2
veterán

A 16.7 -est.

(#28020) kanyi51 válasza bizmark6 (#28017) üzenetére


kanyi51
senior tag

Play áruház - Blokada, vagy DNS66

(#28021) bizmark6 válasza kanyi51 (#28020) üzenetére


bizmark6
tag

Köszönöm.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#28022) TRob1 válasza kanyi51 (#28020) üzenetére


TRob1
veterán

Inkább a honlapjukról: "Blokada isn't allowed on Google Play because it interferes with Google's business model."

¤ R'n'R ¤

(#28023) bizmark6 válasza TRob1 (#28022) üzenetére


bizmark6
tag

A honlapjukról töltöttem le,Hatékony de tanulni kell a megfelelő működését,és beállítását,úgyhogy most elleszek egy darabig vele.

[ Szerkesztve ]

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#28024) [lAyCsI] válasza crok (#28008) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

A gyorsbeállítási csempéknél ha ráböksz akkor bekapcsol, ha még 1x akkor megjelenik egy H betű rajta, ha még 1x akkor a fele szurke az ikonnak egy kis elemmel, majd utána kikapcs...
Szal gyanítom hogy ezek az opciók azok :K

-= No way back from Here =-

(#28025) crok válasza [lAyCsI] (#28024) üzenetére


crok
Topikgazda

H: High accuracy - ilyenkor GPS + AGPS (+ wifi + cellainfo) is használva van. Szóval minden is.
Fele szürke kis elemmel: Battery saving - csak wifi + cellainfo
Device only: csak GPS
Semmi - nincs helymehatározási mód, le van tiltva minden

Ez volt a linkelt cikkben leírva ; )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28026) vipviform válasza KamuMazsola (#28012) üzenetére


vipviform
senior tag

Nálam szintén. +1 :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#28027) rin33 válasza Oldman2 (#28011) üzenetére


rin33
senior tag

Én is most raktam fel twrp-ből, clean flash volt de nincs ilyen meg semmilyen hiba (pedig az előre telepített appokat tiltottam rendesen ...)

(#28028) KamuMazsola válasza Oldman2 (#28015) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak azért írtam le én is a tapasztalatomat, hogy legyen ilyen példa is, valamint hogy rávilágítsak, egyáltalán nem biztos, hogy a gyári rom a ludas.

Üdv.: KamuMazsola

(#28029) [lAyCsI] válasza crok (#28025) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

végigolvastam, köszönöm! :R

-= No way back from Here =-

(#28030) crok


crok
Topikgazda

Tipikus probléma, ha nem MIUI alapú, Treble kompatibilis custom ROM-ról vált valaki vissza MIUI alapú ROM-ra, hogy nem tud régiót váltani (pl. kínai marad, vagy a Xiaomi.EU pl. lengyel alapból). Ez azért van, mert a Treble ROM a MIUI által használt /cust partíciót használja /vendor-ként - és itt lenne a régiófüggő info a MIUI-nak, de mivel az előző ROM nem erre használta így nem tud infot felszedni onnan, így nem lehetséges a régióváltás (általában annyi történik, hogy a Régió átállítására koppantva megnyílna de egyből be is záródik az a menüpont.

Megoldás:
OrangeFox-ban az install-ban van egy olyan menüpont, hogy image install. Többek közt ezzel lehet pl. TWRP img-t (vagy img formába öntött kernelt) feltenni. De az R7-ben már kiválasztható az is, hogy Vendor img-t flash-elj. Mivel a telefon alapból nem Treble kompatibilis és a Treble ROM-ok a /cust-ot használják /vendor-ként így a történet egyszerű: le kell tölteni a legutolsó stabil vagy developer MIUI ROM fastboot változatát, abból a telefonra tenni a cust.img-t majd a OrangeFox R7 (vagy felette) Install, betallózni ezt a cust.img file-t és megadni, hogy Vendor partíció tartalmat flash-elsz. Kész. Restart. Így már átállítható a régió a beállításokban, meg fog jelenni a lista és el fogja végezni a megfelelő műveleteket a telefon (pl. régiófüggő appok telepítése..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28031) RVR400 válasza KamuMazsola (#28012) üzenetére


RVR400
veterán

Nálam ezt bármilyen teló bármilyen oprendszerrel tudja. :D Meg ismerősi körben is pár embernek, szóval a hiba nem a készülékben van. Vagy mind szar.

(#28032) gaara01


gaara01
tag

Üdv, van egy olyan problémám, hogy a jackdugó ikon beszorul az állapotjelző sávban, nem hallok hívást, sms-t stb. Jó ideje csináltja, ragasztószalagos megoldással sikerült megcsinálni egy időre, de most megint rosszalkodik.
Olyan kérdésem lenne, hogy féktisztító, vagy kontakt sprayt ha egy kicsit befújók majd gyorsan kicsepegtetem, ez megoldhatja úgy a dolgokat, hogy nem okoz problémát?
Szervizbe nem fogom vinni, ha felgyullad se. Ezért ezt ne ajánljátok.

Milyen lehetőségeim vannak? A spray márkái Berner és Würt.

(#28033) crok válasza gaara01 (#28032) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló - crok logout blogja - keress rá hogy "Mikrofon ikon beragad"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28034) rin33 válasza crok (#28030) üzenetére


rin33
senior tag

Nálam 9.6.2 felrakásánál írta a twrp hogy can't mount /firmware de felment a rom és működik. (Szintén treble-ről Miuira váltás)

(#28035) gaara01 válasza crok (#28033) üzenetére


gaara01
tag

Késő. 😅😂 Egy jó tanács. Ne fújjatok bele semmit... 😂😂
A képernyőm elég foltos lett. 😅

(#28036) crok válasza gaara01 (#28035) üzenetére


crok
Topikgazda

108 masodperccel utanad valaszoltam.. ha ez keso.. ennel gyorsabban csak Telegramon valaszoltam volna..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28037) gaara01 válasza crok (#28036) üzenetére


gaara01
tag

Persze, tudom. Nem is hibáztatok senkit. Én voltam a gyökér 😅😂.
Egy kérdés. Ha ezt megveszem, akkor elméletileg jó lesz a kijelzőm, igaz?
[link]

(#28038) ktomcat válasza gaara01 (#28037) üzenetére


ktomcat
senior tag

a kijelződ igen de ehhez még ki kell szedned a másik kijelzőből a touch panelt ahogy látom ez csak lcd

Redmi Note 11 Pro eladó

(#28039) gaara01 válasza ktomcat (#28038) üzenetére


gaara01
tag

Linkelnéd nekem azokat a cuccokat amik kellenének cakkpakk. Kérlek. :R

(#28040) pulutodurumo válasza ktomcat (#28038) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A leírásban ez van:
Original FHD Display + Touch Screen Digitizer Assembly Replacement for Xiaomi Redmi Note 4
Ennél már csak eggyel van feljebb, ha keret is van hozzá. Nyilván az a legdrágább, és leg könnyebben szerelhető.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28041) sirdenis


sirdenis
tag

Valaki próbálta már a a note 5-öt innen? Megèrnè lecserèlni?

(#28042) z0d1@Ku$ válasza sirdenis (#28041) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Elég sokan vannak, van neki megfelelő topik is, nézz be oda, tudnak majd megfelelő infót adni.

(#28043) Toth_Jani válasza sirdenis (#28041) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem nem feltétlen éri meg, ez a mi kis gépünk is jó vas, igaz az nagyobb, de a gombokat a kijelzőből lopja el, a duál kamera az nem rossz viszont fele pénzért meg lehet venni a Sony zsebgépét ami 20Mpx +8x-os optikai zoom.
Így akit nem zavar ha az egyik zsebében van egy batár nagy telefon a másikban meg egy fele akkora digitális fényképezőgép van , az jobban jár ha olyan helyre megy, viszi az "igaz" gépet a távcsővel.
Teleobjektív állásban ugyanúgy megcsinálja a fényképezőgép is az elmosást, igaz az optikailag és nem szoftveresen.

(#28044) Oldman2 válasza Toth_Jani (#28043) üzenetére


Oldman2
veterán

Konkrétan melyik ez a "Sony zsebgép"?

(#28045) crok


crok
Topikgazda

XIaomi.EU 8.8.16 - nemigen lesz kiadás.. restart és kamera gondok vannak:

2. The update is suspended for Redmi Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X (MTK) due to issue with restart in some cases.
[...]
4. The update is suspended for Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 5, Mi 6X, Redmi S2, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Note 3 for camera issue.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28046) crok


crok
Topikgazda

Ha valaki érez késztetést egyébként:
[ROM][UNOFFICIAL][9.0.0][mido] LineageOS 16.0

És hozzá GApps itt:
[ARM64][GApps] BiTGApps Pie 9.0.0

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#28047) Mr. Nimbus válasza Toth_Jani (#28043) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Azért a navi sávos dologra rácafolok. Az egyik kollégámnak van Note 5-e és nem muszáj azt használni mert van gesztus vezérlés ami kiváltja. Megnéztem, nekem bejön. Egész jópofa az a telefon.

(#28048) gabe_


gabe_
őstag

Aki Miui 10-et (8.7.26) használ, működik rendesen a gyári távirányító app?
Nekem nem akarja elmenteni a távirányító profilt, hiába nyomok a kész gombra...

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#28049) Uthenger válasza crok (#28046) üzenetére


Uthenger
aktív tag

az extrak meg mindig hianyoznak:(
pl ebresztes hangero gombra,
gombokkal navigalas a szovegben,
ujrainditasnal v hibauzenet, vagy csak az alapertelmezett simet kell kivalasztani

neha lassu elegge.
de ha valakinek jo az alap rendszer, nincsenek extra igenyei, akkor nincs vele baj:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#28050) BSOD válasza gabe_ (#28048) üzenetére


BSOD
senior tag

9-es alatt sem menti. Egy korábbi verzióra kell cserélni és ha elmentetted frissítheted.
Pedig tudniuk kellene erről a bugról...

http://files.miui.com.ua/files/Files/Apk/MIUI%20Stock%20Apk/Mi%20Remote/

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.