Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) pulutodurumo válasza ViragL (#34549) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pedig sajnos valószínű. Az enyémen is kaka a bekapcs gomb. Új kora óta alig használom. A lezárást mindig szoftverből oldottam meg, a feloldást ujjlenyomat olvasóval.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34552) kmarci25 válasza pulutodurumo (#34551) üzenetére


kmarci25
veterán

Plusz egy, nálam is, bár én rendszeresen használom a gombot (az utóbbi időben egyre kevesebbszer, de a megszokás miatt nehéz átállnom). Annyira még nem gáz, de van hogy 2-3-szor kell nyomni, hogy érzékelje... :((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34553) pulutodurumo válasza kmarci25 (#34552) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Érdekes módon, a hangerő gomboknak semmi baja. Ki érti ezt...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34554) ViragL


ViragL
tag

Csodás kilátások, ráadásul feleslegesen gyalultam a rendszert :W Gondolom a gomb javítása gazdasági totálkár :DDD

(#34555) crok válasza ViragL (#34554) üzenetére


crok
Topikgazda

Cca. $2 meg 2..3 hét posta meg egy kis kézügyesség és 4 perc munka még nem GTK..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34557) dethroner


dethroner
veterán

Vajon ez a Miui 11 frissítés hozhat digi volte-t is? :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34558) crok válasza dethroner (#34557) üzenetére


crok
Topikgazda

Én nem reménykednék..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34559) Mr. Nimbus válasza dethroner (#34557) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Nem. A note 5-ömön miui 11-es eu dev. van és nekem még mindig nem aktív a volte.

(#34560) dethroner válasza Mr. Nimbus (#34559) üzenetére


dethroner
veterán

Mikor kaptál rá utolsó frissítést?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34561) Mr. Nimbus válasza dethroner (#34560) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Múlt hét pénteken.

(#34562) dethroner válasza Mr. Nimbus (#34561) üzenetére


dethroner
veterán

DE legalább színpompásabb lett, kaptál sok új cicás témát? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34563) ktomcat válasza ViragL (#34554) üzenetére


ktomcat
senior tag

Ne haragudj a clean install miatt a bekapcsolás utáni állapot leírásból az én esetemre asszociáltam, crok mester észrevételében több realitás van :B

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34564) ViragL válasza ktomcat (#34563) üzenetére


ViragL
tag

Nincs semmi gond, nem sokat vesztettem az installal, már belaktam a rendszert. A gombbal kapcsolatban kivárok, a következő esetnél megrendelem az alkatrészt. :DDD

(#34565) Mr. Nimbus válasza dethroner (#34562) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Csak amennyire muszáj. :DDD Amúgy tesztelés képp betettem a digis kártyát egy samsung a50-be, ott egyből volte-n volt és felajánlotta a vowifit is 0 beállítással. Szóval nem nagyon kell szerintem reménykedni, hogy erre a telóra lesz ilyen.

(#34566) crok


crok
Topikgazda

Van Magisk frissites:

Magisk 20.1
Manager 7.4.0

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34567) zho-lee válasza crok (#34540) üzenetére


zho-lee
addikt

Szinte teljesen jó :K
Rajta felejteném szívesen a telefonon, de van egy kis gondom (XDA topic átolvasása nélkül), nem tudom rootolni.
A régi, talán az első hozzávaló magisk.zip települ, rebootol, de nincs root.
Az újabb (mai realase.zip a github-ról) települ, de megáll a bootlogónál, bootlop lesz.
Neked sikerült?
Melyikkel?
Köszönöm a segítséget!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#34568) crok válasza zho-lee (#34567) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem ment..

"de nincs root" ezt pontosan hogy kell értenem? Magisk Manager app nem volt vagy volt de mikor megnyitottad azt írta nincs Magisk telepítve?

Flash-eld vissza dirty flash-el a ROM-ot (igazából elég lenne a boot.img, a kernel) vagy ha nem piszkáltál semmit meg akkor a Magisk Uninstall ZIP-et tedd fel, az majd visszatesz mindent és utána tedd fel a mostani build-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34569) zho-lee válasza crok (#34568) üzenetére


zho-lee
addikt

Root explorer, ES file explorer, Adaway, Supebackup Pro és a Titanium hisztizik, hogy nincs root..
A mai realase.zip a dirty flash után sem bootol be, de rálesek mégegyszer, és köszönöm!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#34570) zho-lee válasza crok (#34568) üzenetére


zho-lee
addikt

Második körben simán ment, annyi változással, hogy rom, magisk, gapps lett a sorrend a telepítésnél.
Eddig a magisk volt a finálé, és sok gondom volt eddig.
Most meg elsőre, csak az adaway rendetlenkedik, nem tudja alkalmazni a host fájlokat :(((

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#34571) crok válasza zho-lee (#34570) üzenetére


crok
Topikgazda

Bekapcsoltad a Magisk Manager-ben a Systemless hosts-ot és volt restart utána?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34572) crok


crok
Topikgazda

Ugy nez ki lesz majd ujra hivatalos LineageOS build.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34573) zho-lee válasza crok (#34571) üzenetére


zho-lee
addikt

Szia!
Bocsi,de este kidőltem. Bekapcsoltam, de csak azután sikerült, hogy a telefonnak (nem gyors, normál) reboot parancsot kiadtam.
Az adaway alkamazása sikerült, de sajnos lehet, vissza kell tennem a mentést!
Poweramp, Hu radio, Snaptube, stb alkalmazások mennek ugyan (lejátszanak), de némák, ha csak a telefont használnám. Fülessel megy csak mind.
Az alkalmazások engedélyeinél van minden, jó kedvvel bőséggel, de a hangszóró használatának engedélye hiányzik.
(Csengőhang, értesítési hang O.K., telefonálásnál sosem tapasztalt jó hangminőség tapasztalható! Kihangosítva is.)
Erre van valami trükköd?

:R

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#34574) crok válasza zho-lee (#34573) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudok hasonlót előcsikarni a ROM-ból, de más se különben forrna a levegő Telegramon.. Sajnos nem tudom mi lehet a gond így látatlanban. Gondolom a hangerőt felvetted..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34575) crok


crok
Topikgazda

Na, holnap indul elvileg a MIUI 11 2nd wave.. elvileg a Mido Nov. 4 és 12 közt valamikor kap egy stabil MIUI 11 ROM-ot.. na meglátjuk.. mindenesetre ha sok lesz a gond felteszem én is hogy hátha többre jutunk. Addig meg várunk :C

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34576) crok válasza crok (#34572) üzenetére


crok
Topikgazda

Most néztem a LineageOS changelog-ot a Mido-hoz és [ez] valamint [ez] azt jelenti hogy a Pixel Experience maintainer-ét végül csak elfogadták hivatalosan (ami látható [itt] is) és a LineageOS következő build már 16.0 vagyis Pie lesz. Build schedule-ben még nincs benne, de ami késik az a MÁV.. [kicsit lehet érhetőbb ahogy itt van a változás a mido.yml-ben]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34577) Villeneuve válasza crok (#34576) üzenetére


Villeneuve
csendes tag

Így felvetődik bennem egy kérdés hogy akkor a Pixel Experience kuka? :(

(#34578) crok válasza Villeneuve (#34577) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudok róla. Sokan visznek két vagy több ROM-ot.
pl. Anderson Mendes cca. másfél évig vitte a Mokee-t meg a LOS16-ot.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34579) Villeneuve válasza crok (#34578) üzenetére


Villeneuve
csendes tag

Bízzunk benne hogy legalább a PE marad hamár AEX és cRDroid nem lesz több. Értem hogy 3 éves telefon de valahogy nem érzem azt hogy le kéne váltanom. :)

(#34580) crok válasza Villeneuve (#34579) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyikről sincs hivatalos EOL.. vagy valahol láttál rá post-ot, bármit, link?
Pl. AEX 7.0 (Android Q) build-et tudnék mutatni csak még alfa|béta nagyon.
Ne terjesszünk olyat tényként amire nincs hivatalos állásfoglalás vagy írjuk oda hogy találgatás|pletyka..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34581) crok válasza crok (#34575) üzenetére


crok
Topikgazda

El is kezdtek kijönni a MIUI 11 build-ek a 2nd wave-ből a többi telefonhoz..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34582) zho-lee válasza crok (#34574) üzenetére


zho-lee
addikt

Szia!
Természetesen, a hangerő volt az első.
Sehogyan nem akart megszólalni, de mára megoldódott, magától..
Most már marad ez a rom egy darabig, minden jó benne, nekem napi használatra alkalmas.
(bár kissé nehezen indult meg..)
:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#34583) ktomcat válasza crok (#34581) üzenetére


ktomcat
senior tag

Ezektől a buildektől várhatunk firmware upgradet?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34584) crok válasza ktomcat (#34583) üzenetére


crok
Topikgazda

A teljes, gyari ROMban mindig van FW is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34585) crok válasza crok (#34576) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, úgy néz ki hogy mostmár a LineageOS oldalán él a Mido oldala!

Az első build-re várunk, már bent van az ütemezésben is!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34586) crok válasza crok (#34585) üzenetére


crok
Topikgazda

És kész is az első hivatalos LineageOS 16 Pie build a Mido-ra (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34587) [lAyCsI] válasza crok (#34586) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

és milyen? :)

-= No way back from Here =-

(#34588) crok válasza [lAyCsI] (#34587) üzenetére


crok
Topikgazda

Sok a meló most, egy átállásra most még nem volt idő :\
Meg ugye a héten kéne jöjjön a MIUI 11 is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34589) djtörök


djtörök
senior tag

Havoc-os android 10 is Official lett, de csak az fpc ujjlenyomat olvasó megy.

(#34590) crok válasza djtörök (#34589) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezért se mertem még se azt se GiaSen LOS 17-ét ajánlani csak mutatóban említeni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34591) [lAyCsI] válasza crok (#34588) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

túl sok a nyomkodnivaló :DDD

-= No way back from Here =-

(#34592) Upo válasza ViragL (#34564) üzenetére


Upo
addikt

Itthon 4 mido-ból 4 power gombos lett előbb-utóbb. Mindegyiket én csináltam meg, szétkaptam, óvatosan kicsomagoltama körbetekert ragasztószalagot, felemeltem a gomb fém harangocskáját és kitöröltem. Mindegyik alatt volt valami porszemnél is kisebb részecske. Azóta is mennek hibátlanul évek óta. Szerintem ha kicseréled, az is bugos lesz. Nekem volt ami vásárlás után 1 héttel már rendetlenkedett, de pucolás óta mindegyik működik. Azon amúgy én is csodálkozom, hogy a hangerő gomboknak meg kutya baja. (én mondjuk azokat nagyon nem nyomogatom, de a többieknél sincs gond velük)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34593) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Jött a Telegram-on valami MiuiEU pie rom: link
Próbálta már valaki?

(#34594) crok válasza HungaroDrone (#34593) üzenetére


crok
Topikgazda

Regen vannak mar ilyenek, emlegettuk is mar de nem kulon Mido ROM-ok hanem masik telefonrol portok amiket vagy csinal utana meg aki kiadta vagy nem.. En max. az Escobar felet ajanlanam..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34595) rin33 válasza crok (#34586) üzenetére


rin33
senior tag

A Wolf kernel 12 OC-val használva kegyetlen gyors (3Ghz CPU és 1166Mhz GPU).

[ Szerkesztve ]

(#34596) crok válasza rin33 (#34595) üzenetére


crok
Topikgazda

:K csak kár hogy nem folytatta júli vége óta a dev..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34597) crok válasza HungaroDrone (#34593) üzenetére


crok
Topikgazda

Na legalabb mostmar azt kiirta hogy mirol portolta: Redmi 6 Pro, de infot nem latok hogy folyamatosan akatja-e csinalni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34598) Gombinyó válasza [lAyCsI] (#34587) üzenetére


Gombinyó
őstag

Király. Advanced LineageOS-hez képest gyorsabbnak érzem, buggal eddig nem találkoztam.

(#34599) HungaroDrone válasza HungaroDrone (#34593) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Próba képen felettem, kicsit nyomkodtam. Tok jó, gyors, szép, megy minden rajta. Belakni nem volt időm, de szerintem holnap ez is meg lesz, majd referálok...

(#34600) crok válasza crok (#34493) üzenetére


crok
Topikgazda

Namost.

A Pixel Experience letöltőoldalán most már az olvasható a "sima" és a Plus Edition-nél is, hogy "This edition will no longer receive updates". Ami nekem egyelőre fura, mert az Android 10 meg említve sincs. Gondolom mivel az eddigi maintainer (AryanKedare) dobta a Pixel Experience ROM-ot mert elkezdhette (végre) a LineageOS 16-t csinálni hivatalosan is.

DE!

Az Advanced LOS16 maintainer-e (LilBlinx) most kiadott egy "sima" (vanilla = érintetlen) Pixel Experience ROM-ot (XDA thread) amit innen GitHub release-ként lehet letölteni. Akinek a PE Pie tetszett annak talán valószínűleg ez lehet az út tovább.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.