Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Milestone2 válasza kenacs86 (#18999) üzenetére


Milestone2
nagyúr

PÜ ment.

@Imi1981

Gratula!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19002) Upo válasza Imi1981 (#19000) üzenetére


Upo
addikt

Minden olyan alkalommal kell telepíteni, amikor esély van rá, hogy valamelyik gyári rom visszaállíthatta a gyári bootloadert. Ha minden twrp rom telepítés-frissítés után felrakod, azzal nem hibázol. Megnézi, ha nem kell akkor úgysem csinál semmit a lazyflasher.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19003) Imi1981 válasza Upo (#19002) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké nagyon köszi! Most már tiszta minden elvileg. Már rootoltam is. Most lementem a mostani romot azt próbálok egy lineage romot.

(#19004) pelenka35 válasza RVR400 (#18964) üzenetére


pelenka35
őstag

Nem,szinte alap a telo ,facebook ,viber app és ennyi.

Gamertag:Rob3rt75

(#19005) pprod94 válasza Imi1981 (#19000) üzenetére


pprod94
aktív tag

Igen, ha gyári rendszeren maradsz. Más esetben nem nagyon kell.
Szerk. : későn válaszoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#19006) Imi1981


Imi1981
veterán

Ha törlöm a Google fiókot akkor töröl minden adatot (Chrome könyvjelzőket stb) vagy ez olyan mintha kijelentkeznék? A Chrome könyvjelzők fontosak, ha csak a készüléken törli nem érdekel csak ha újra bejelentkezem tudja újra szinkronizálni.

(#19007) Imi1981


Imi1981
veterán

Már tárgytalan nem törlöm . Kijelentkezni nem lehet valahogy?

(#19008) Imi1981


Imi1981
veterán

Lineage ,RR és ilyen romokon mindig titkosítva van a telefon .Ez számít valamit ?
[kép]

(#19009) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak, felraktam az ElectraBlue kernelt RR alá (nem matattam benne)
De az Opera elég darabos lett tőle...
Lehetséges vhogyan vidsszatenni az eredeti kerneljét?
Köszi!

-= No way back from Here =-

(#19010) kelly416 válasza crok (#18961) üzenetére


kelly416
veterán

Mármint arra gondolsz, ami a Te gyűjteményedben is fent van open_gapps néven? Szóval ezért ekkora a helyfoglalása igazából a rendszereknek? Mert maga a rendszer nem is lenne nagy, de a gugli cumók ekkorák? Az aroma telepítő 1,01 giga? Mintha csak egy rom lenne mérete alapján. :DDD

(#19011) crok válasza kelly416 (#19010) üzenetére


crok
Topikgazda

Tulkepp ja.. de GAppsbol is van sok fajta, nezd meg a blogom ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19012) kelly416 válasza crok (#19011) üzenetére


kelly416
veterán

Leszedtem a slim-et is meg az aroma-t is. Majd nemsokára kipróbálom. Gondolom twrp alól kell ezt is telepíteni. Tévedek?

(#19013) Imi1981 válasza Imi1981 (#19008) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon megköszönném ha még erre Imi1981 (#19008) válaszolna valaki! Emiatt nem merek használni rr vagy lineage romot mert azt írták nekem, hogy gáz ha titkosítva van a teló. Probléma ez tényleg ? Többet már nem kérdezek de ez fontos lenne. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#19014) Milestone2 válasza Imi1981 (#19013) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Xiaomi telefonnál alapszabály
MINDEN MÓKOLÁS ELŐTT MINDENT MENTS AZ INTERNAL STORAGE-ről is!
Előfordul igyanis, hogy csak úgy tudsz romot telepíteni , de legtöbbször hogy csak úgy tudsz visszatérni MIUI-ra ha TWRP/Advanced wipe/Format Data (majd Reboot recovery) opciót nyomsz. Ami mindent töröl a telefonról. Én màstitkosítással összefüggő problémával nem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19015) Imi1981 válasza Milestone2 (#19014) üzenetére


Imi1981
veterán

De épp ez az, hogy úgy csináltam! Fent is volt már az rr a lineage meg az aosp 8.1- is de mindegyiknél a biztonság menüben titkosítva van a teló ami állítólag nem jó (de nem tudom biztosan). Van mentésem a developer gyári miuiról. Most a miuihu 8.2 van fent. Szóval telepítés megy gond nélkül csak ez a titkosítás ízé(amiről feltöltöttem képet) érdekel, hogy probléma e?

Ja, hogy reboot recovery a data wipe után ? Na azt nem csináltam. Én a telót indítottam újra. Hát elég bonyolult ezen a telón a rommolgatás. Sok apró részlet ami nincs leírva és csak így tudom meg. Köszönöm

#19016) Oldman2
Ne gúnyolódj légyszíves! Azért kérdeztem mert azt mondták baj. Új a teló sok mindent nem tudok. Azért köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#19016) Oldman2 válasza Imi1981 (#19008) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem. Így biztonságosabb a rendszer. De ha ez nem érdekes számodra, akkor semmi jelentősége, sőt akár úgy is érezheted, hogy "szivat" a rendszer.

(#19017) Milestone2 válasza Imi1981 (#19015) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ugyanaz az eredménye a reboot recoverynek mint az egész telefon rebootjának, csak az utóbbi lassabb.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19018) Imi1981 válasza Milestone2 (#19017) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor ami a lényeg, hogy amit linkeltem képet a telefon titkosításról az úgy nem probléma ugye? Nektek is úgy van lineage, rr vagyis cm alapú romokon?

[ Szerkesztve ]

(#19019) crok válasza [lAyCsI] (#19009) üzenetére


crok
Topikgazda

Dirtyflash-eld a ROMot vagy bontsd ki a boot.img-t es flasheld fel image-kent a boot particioba. Az boot.img a minimal megoldas.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19020) Milestone2 válasza Imi1981 (#19008) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Felejtsd el...
És minden romolás előtt ments PC-re minden számodra fontosat.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19021) crok válasza crok (#19019) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, Magisk/SuperSU.. ne felejtsd el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19022) [lAyCsI] válasza crok (#19019) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Dánke sir :R

-= No way back from Here =-

(#19023) kelly416


kelly416
veterán

Baj van srácok! Tudom, ez Note 4 topik, nekem meg Anyum MiPad2 gépével gyűlt meg a bajom. De szoftveresen táncsak tudtok segíteni... TWRP fent volt, romot akartam cserélni egy nem kínai romra, és ez lett a vége. Persze twrp nem jön elő. Mit tehetek most? Tudtok súgni?

(#19024) djtörök


djtörök
senior tag

Pixelexperience 8.1

Ez a legújabb mai build, a VoLte kivételével elvileg minden működik benne.

(#19025) tsabeekaa válasza kelly416 (#19023) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Néz szét Itt .....

[ Szerkesztve ]

(#19026) Imi1981 válasza djtörök (#19024) üzenetére


Imi1981
veterán

Felraktam de már a kezdeti beállításoknál gond volt vele mert nem jött fel a billentyűzet. Így kénytelen volt mindent átugrani de később se lehetett előcsalogatni a billentyűzetet így inkább vissza raktam a lineage 7.1-et.

(#19027) kelly416 válasza tsabeekaa (#19025) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi. Ez is valami, majd holnap foglalkozom vele. Igazából "csak" az a bajom, hogy egyrészt twrp volt rajta, másrészt simán megy most kínai rommal, ha hangerő felfelét nyomok neki. Csak kell a fenének a kínai rom, csak csirkelábak és angol van benne, azt meg nem akarom Anyám kezébe adni így.

(#19028) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Miért szól az egész fórum arról, hogy ki milyen romot rak rá meg apám tökét? Semmi másról nem lehet itt olvasni, csak, hogy ki hogyan gányolja ezt a szerencsétlen telefont, mintha anélkül nem is lehetne használni. Amikor meg kérdezek baszik a nép válaszolni. Olyan érzés olvasgatni mintha egy kibaszott linux szakkörbe járnék.

(#19029) crok válasza Kaktusz92 (#19028) üzenetére


crok
Topikgazda

Hali!
Szervusz.

Elvileg holnap jön meg a telefon, Lumiáról váltok, úgyhogy nem sokat értek az androidhoz.
Nagy kár hogy még nem értesz hozzá de nemsokára sok örömöd lesz benne.

Olvasgatom a fórumot, de nem vágom a dolgokat.
Na lássuk mit lehet itt tenni.

Én nem akarok semmit változtatni rajta, meg belepiszkálni, csak használni.
Akkor lehet lesznek gubancok olykor-olykor.

Mire jó a Mi unlock, Mi fiók?
A MI Unlock arra jó, hogyha mókolni szeretnél akkor ki kell nyitni a telefont mert egyébként zárt. Te nem akarsz mókolni, téged nem érint. A MI fiók pedig a gyártó felhasználónyilvántartásához kell, kapsz vele szolgáltatásokat (telefon helymeghatározás pl. meg backup-ra minimális cloud tárhely).

Meg amúgy magától frissíti az androidot, meg a MIUI-t?
Csak ha erre van beállítva - egyébként ez az alapértelmezett de teljesen kikapcsolható. Az android és a MIUI itt most egy és ugyan az - a rendszered.

És ezekből melyik a legstabilabb?
Amit a Xiaomi stabilnak mond. Meg amit a custom ROM fejlesztők. Igazából te döntöd el mit akarsz használni, mert az android egyébként valamennyire mégiscsak linux, és meghagyja a lehetőséget neked a hardver hogy azt használj amit akarsz. A Xiaomi hivatalos letöltő oldala [itt] található, most a legutolsó innen hivatalosan letölthető verzió a 9.0.5.0 de elvileg a napokban került ki 9.0.7.0 is, valószínűleg nemsoká azt is le lehet "hivatalosan" tölteni.

Ha valaki válaszolna megköszönném, akár privátban is! :)
Szivesen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19030) Kaktusz92 válasza crok (#19029) üzenetére


Kaktusz92
tag

Köszönöm, hogy válaszoltál, most akkor ezt külön kell letölteni? Ha telefonon rányomok akkor is frissíti igaz? GYp vagyok én ehhez. :(

(#19031) trebrona válasza Kaktusz92 (#19028) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most komolyan, egy tech-fórumon ilyenek mennek? Mik vannak! ;]
Ez nem egy facebook csoport...

(#19030) Kaktusz92:
Nem kell letöltened semmit, előbb-utóbb a telefonod felajánlja a frissítést.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19032) guftabi96 válasza djtörök (#19024) üzenetére


guftabi96
addikt

Ennek a romnak a fejlődését hol lehet követni? XDA-n nem láttam még.

(#19028) Kaktusz92
Mert a lehetőség adott, és sokan szeretjük itt próbálgatni a romokat, amelyek között van pár igen jó cucc is, amiket érdemes kipróbálni.
+ ahogy felettem is írták, ez egy tech fórum, itt ez megy. Bár felőlem aztán lehet nyitni mélyvíz topikot, de szerintem megvan annak is a hátránya, ha el van szeparálva a 2.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#19033) Kaktusz92 válasza trebrona (#19031) üzenetére


Kaktusz92
tag

;]

(#19034) jimmy5 válasza Imi1981 (#19026) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Akkor nem próbálom ki.
Most töltöttem le. 😪😫

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#19035) djtörök válasza guftabi96 (#19032) üzenetére


djtörök
senior tag

A redmi note 4 telegram csoportban szokták megosztani.

Nálam hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#19036) helixP válasza Kaktusz92 (#19028) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egy tech. fórum, ahol lelkes amatőrök jönnek össze a szabadidejükben és arról beszélnek, amiről kedvük tartja. Akkor és annak válaszolnak amikor, és akinek akarnak. Semmilyen elvárásod nem lehet velük szemben, az sem hogy elvárd, hogy "kiszolgáljanak". Ha jófejek, megteszik. Megtették.
Ezzel a stílussal pedig nem jutsz majd messze az életben.

(#19037) fudi2002 válasza Kaktusz92 (#19028) üzenetére


fudi2002
veterán

Mégis miről szeretnél olvasni itt? Mire számítottál?
Nem tudom, hogy a linux szakkörben volt-e elvárás, nálunk van pár:
1, Topikösszefoglaló olvasása
2, Kereső használata
3, Normális stílus használata

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19038) Kaktusz92 válasza helixP (#19036) üzenetére


Kaktusz92
tag

Nem jutok messze? Amikor szépen kérdeztem nem kaptam választ, most már igen. Téma lezárva.

(#19039) sanyci válasza fudi2002 (#19037) üzenetére


sanyci
senior tag

Mondjuk tényleg jobb lenne egy külön topik a rom-csere-mániásoknak...
Kicsit sokat kell olvasni ahhoz, hogy értelmes és hasznos hozzászólást találjon az ember, aki nem akarja szanaszét romolni a telóját...
Az OVBM/HAKK-ben és az OEAKTÖF-ban viszont igazad van...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#19040) fudi2002 válasza sanyci (#19039) üzenetére


fudi2002
veterán

Ne feledjetek valamit. Aki romol az tapasztal és folyamatosan olvas. Mire mennétek a gondjaitokkal nélkülük? Mert igaziból érdemi választ csak ők adnak.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19041) trebrona válasza fudi2002 (#19040) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kivéve a milyen tokot, fóliát kérdésekben. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19042) helixP válasza sanyci (#19039) üzenetére


helixP
nagyúr

Én is "kicsit sokat olvasok" érdemi válaszhoz, mert nem érdekel a MIUI 9.0.7.5.1.2 China-developer-stabil aktuális bugja, ami az előzőben nem volt.
De nincs ezzel baj, görgetek tovább, arra, ami érdekel. Ilyen egy fórum :)

Kaktusz92: Ja, a választ megkaptad, de mindenki megismerte, milyen is vagy valójában. Tényleg messze jutottál :)

[ Szerkesztve ]

(#19043) rin33 válasza Imi1981 (#19008) üzenetére


rin33
senior tag

Nagyon gyenge hardver esetén lomhább lehet ha belakod a rendszert, de itt nincs semmi jelentősége. Vannak Romok ahol kényszerítve van a titkosítás, boot.img/fstab -ot kell kicsit módosítani..

[ Szerkesztve ]

(#19044) Tidzsi1953


Tidzsi1953
tag

Sziasztok!

Bootloader nyitás kérő oldalnál nem fogadja el a saját nevemet, így nem tudok tovább lépni. Rövid magánhangzóval írva sem! Mit lehetne tenni? Note 4G telefonról váltanék Note 4-re, holnap kapom meg a készüléket. Van Mi fiókom, regisztrálva vagyok.
Lehet, hogy valaki már belebotlott ilyen hibába, tanácsot és segítséget kérnék!
Feltétlenül az igazi nevet kell beírni, van ennek jelentősége? Mert hogy az igazit nem fogadja el!

[ Szerkesztve ]

(#19045) guftabi96 válasza Tidzsi1953 (#19044) üzenetére


guftabi96
addikt

Ékezetek és szóköz nélkül írd.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#19046) kukinyo válasza sanyci (#19039) üzenetére


kukinyo
addikt

Az emberek kb 80%-a szeretné a készülékéből kihozni a maximumot. Ehhez pedig kellenek a rendszeren némi változások. Nem utolsó sorban ha valami nem úgy működik ahogy kellene, hogy állítanád helyre a telefonodat? Ki(k)től kérnél tanácsot? Ezek a beszélgetések, okítások, moddolások egyszer még jól jöhetnek neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19047) Tidzsi1953 válasza guftabi96 (#19045) üzenetére


Tidzsi1953
tag

:C :R :C

Hálás köszönet, már megjött az SMS. Beírtam a kódot, majd ezt az üzenetet kaptam: Submitted. Please wait for the review. A gyakorlatban mikorra jön meg az engedély?

(#19048) trebrona válasza Tidzsi1953 (#19047) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mostanában sokaknak egy órán belül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19049) Tidzsi1953 válasza trebrona (#19048) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Jó esetben holnap-holnapután jön meg a telefon, addig gondolom, nincs teendőm: Jól gondolom?

(#19050) trebrona válasza Tidzsi1953 (#19049) üzenetére


trebrona
nagyúr

Még meg nem érkezett telefonon nem tudsz bootloadert nyitni, úgyhogy jól.
Ha megérkezik, fejlesztői menüben társítod a Mi fiókot és a telefont, azután viszont jó esetben csak 72 óra pihi, rosszabb esetben akár 360.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.