Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Lackooo84 válasza ÁrPi2 (#32999) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Felülírja a firmware és a data partíciókon levő modem fájlokat is.

The Truth is out there...

(#33002) ÁrPi2 válasza kmarci25 (#32998) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Oh hát Lackooo84 írt az instrukciói közt egy sort és én azt hajtottam végre:

" valamint megfelelő APN beállítások (ims APN-t hozzátok létre név, APN, APN típusa=ims, mentés)"

(Úgylátom az "ims" az valami egyébként rejtett APN amely a volte/vowifi szolgátatói profilhoz kapcsolódó dolog)

(#33003) Lackooo84 válasza ÁrPi2 (#33002) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

IMS regisztráció nélkül nem megy a VoLTE, ims APN nélkül meg nem kér IMS regisztrációt a készülék, ilyen egyszerű.

The Truth is out there...

(#33004) ÁrPi2 válasza Lackooo84 (#33001) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nos akkor már válaszolni tudok: a "modem"-em az OrangeFox Restore-jával visszaállított régi, de amit a ziped a modem tárterületi részén kívülre írt (a data particiókra) azok most jelen vannak. Szóval jelenleg a Vo-LTE Telenoron és Telekomon kijelzett már. Köszönöm.

Digi (VoLTE)-hez viszont várom még az ötleteidet :)

(#33005) kmarci25 válasza Lackooo84 (#33000) üzenetére


kmarci25
veterán

Megcsináltam ezt a mókát, de nem történik semmi... Ha arra állítom át, akkor automatikusan visszaugrik az előző APN-re. Telekomos kártya. Mondjuk nem miui-n, hanem crDroid-on vagyok, lehet ez a gond...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33006) Lackooo84 válasza kmarci25 (#33005) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az nem baj, vissza is kell ugorjon, MIUI-n van csak úgy beállítva, hogy eltűnjön. A bin-t flashelted?

The Truth is out there...

(#33007) kmarci25 válasza Lackooo84 (#33006) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, azt hittem az APN is elég. :B Mondjuk amúgy is csak kíváncsiságból tenném... Egyébként csak simán TWRP alól felteszem?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33008) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Amúgy MI 6-ra is jók ezek a zip-ek ?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#33009) Lackooo84 válasza jimmy5 (#33008) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak a konfig fájlok mappázástól függ, amúgy jó lenne. Amúgy nem tart sokból csinálni hozzá valót.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33010) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Van itt valaki, aki tudja mi az a QPST, és tudja is használni? :D

The Truth is out there...

(#33011) dethroner válasza Lackooo84 (#33000) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Én is próbálkoznék a VOLTE dologgal. A TWRP nem látta a .bin fájlt, akkor se amikor képfájlra kerestem. A zip telepítés megvolt, a VOLTE kapcsoló már régóta aktív nálam is, de még egy sort értetlenkednék :)
Az új apn felvételnél elég ha a névhez annyit írok hogy NÉV, az apn-nél APN, és az apn típusnál ims? Vagy valamit nagyon nem jól értelmezek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33012) regos


regos
tag

Lenne egy vállalkozó kedvű kolléga akinek Debrecenben van nem gyári rendszerű telója és egy autó BT kapcsolódásra ráérne akármikor?
Ha igen privátban kérném a telószámát .
Kíváncsi lennék rá,hogy a nem gyári rendszerű tud e kapcsolódni a kocsimhoz.
köszönöm

(#33013) Lackooo84 válasza dethroner (#33011) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A bin az adb-vel fastbootban flashelendő nem TWRP. Nem jól értelmezed, azt jelenti, hogy NÉV=ims APN=ims APN type= ims (többi üres) mentés.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33014) crok válasza regos (#33012) üzenetére


crok
Topikgazda

Irj ram, szerintem megoldjuk (azert a barmikor kicsit eros de megoldjuk ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33015) dethroner válasza Lackooo84 (#33013) üzenetére


dethroner
veterán

Ó, én tudatlan :B Így már világos, köszönöm szépen. Megjelent a VOLTE logo a telekomos simnél.
Viszont hogy ne legyen teljes a nyugalmad, valahogy megoldható a Digi esetében is a VOLTE, urambocsá, a VOWIFI? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33016) Lackooo84 válasza dethroner (#33015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

VoLTE már meg VAN oldva, csak az kicsit macerásabb. Addig mindenki szépen próbáljon életet lehelni a QPST PDC-be mert az kell hozzá mindenképpen. VoWifi úgy néz ki MIUI-n nem támogatott ezeken csak oreotól felfelé, de szerintem a custom pie romokon menni fog.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33017) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33016) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bocsi a kérdésért de mi az a QPST PDC? Sajna nem vagyok ennyire hozzáértö, viszont érdekelne, és a VoWifi is, meg a VoLTE is. köszi.

(#33018) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33017) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A gugli szerintem erre tud bárkinek válaszolni... ;)

The Truth is out there...

(#33019) dethroner válasza Lackooo84 (#33016) üzenetére


dethroner
veterán

Nagyon szívesen belevetem magam így ebbe a QPST PDC-be tudatlanul is, de előtte lehet valami használati útmutatót találni, olvasni, lehetőleg magyarul? :) Aztán ha legalább értem hogy mire és mikor kattintok, csapjunk bele, de mindenképp lépésről-lépésre támogatással, ok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33020) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33018) üzenetére


kanyi51
senior tag

Eegen, hát akkor kösz

(#33021) kanyi51 válasza dethroner (#33019) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem má megirta, ott a gugli. Csakhogy nem tudok ám én englisül.

[ Szerkesztve ]

(#33022) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33021) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na látod az nem a legjobb. Sajna magyar leírás nem nagyon van hozzá.

The Truth is out there...

(#33023) Lackooo84 válasza dethroner (#33019) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Majd megkérem a topikgazdát csináljon egyet, nekem sajna nincs rá időm, most legalábbis.

The Truth is out there...

(#33024) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Vodafone SIM-re lehet aktiválni a VoLTE-t ? Mi kell hozzá ?

Köszi szépen a válaszokat

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#33025) crok


crok
Topikgazda

A nyugi a tuti. Gyerekcipőben (se) jár a téma a telefonunkkal kapcsolatban. Ha lesz működő megoldás lesz dokumentáció is. Egyelőre épp egy olyan OS-t húzok fel amin remélem működik a QPST (Qualcomm Product Support Tool - ez megy) és azon belül a PDC tool (ez még nem). (Egyébként van még pár ilyen tool: pl. a QFIL és a QXDM.) Ez egy eszközkészlet a Qualcomm SoC-ok programozására, Fudi írt már róla, pontosabban egy funkciójáról: az EFS adatok mentéséről ha valami gond adódna és eltűnne az IMEI/WLAN MAC/BT MAC/egyéb azonosítók - vagy pl. VoLTE mókolás közben félremenne valami.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33026) ÁrPi2 válasza Lackooo84 (#33016) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hát ez naggyon bíztató, reménykeltő ! :K

Ámde még crok a mi kiemelkedően expert Topikgazdánk is azt írta hogy "a PDC tool nekem se mutatja a telefont", mit javasolnál eme lelombozó előzmények mellett?

(#33027) crok válasza ÁrPi2 (#33026) üzenetére


crok
Topikgazda

Leginkább azt hogy lehet csak simán rossz OS-t használok (Win7) és nem valami hipppermodernt (mondjuk Win8/10) úgyhogy most épp azon vagyok hogy modernizálódjam ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33028) ÁrPi2 válasza crok (#33027) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Win8-at ne, Jelentem én Win 8.1 -en nem láttam a pdc tool-lal

(#33029) crok válasza ÁrPi2 (#33028) üzenetére


crok
Topikgazda

Még jó hogy a 10 mellett döntöttem akkor : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33030) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Menőzök itt is egy kicsit. Igaz, ez Redmi 4X de szerintem a tiétekre is meg lehet oldani. :DDD




The Truth is out there...

(#33031) [lAyCsI] válasza Lackooo84 (#33030) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

És tényleg jobb a hangminoseg ha bekapcsolod?

-= No way back from Here =-

(#33032) Lackooo84 válasza [lAyCsI] (#33031) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze sokkal, főleg a vodánál.

The Truth is out there...

(#33033) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33032) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ha jol látom a 2 alsó képen , akkor nem megy egyszerre csak egy kártya, nálam mind a 2 kértya benne van és normálba mutatja is (4G, +3G). Ezekszerint csak egy kártyával lehet ezt játszani?

(#33034) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33033) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De megy, csak a kép kedvéért kikapcsoltam a másik simet, mert 2 aktív simnél scrollozódik a szolgáltatónév. :D

The Truth is out there...

(#33035) [lAyCsI] válasza Lackooo84 (#33032) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi!
jól gondolom hogy a működéshez folymatos adatkapcsolat szükséges?

-= No way back from Here =-

(#33036) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33034) üzenetére


kanyi51
senior tag

Már csak az a kérdés hogy az én Note 4-em mikor megy igy? (soha mert nem tudom egyedül megcsinálni :W )

(#33037) crok válasza kanyi51 (#33036) üzenetére


crok
Topikgazda

Na várjatok, mert az ő telefonja nem Redmi Note 4 mido hanem Redmi 4 santoni - ezért kellene valahogy összelegóznom hogy menjen a PDC de.. egyelőre nem működik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33038) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Megjött a 10-es Orange Fox.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33039) crok


crok
Topikgazda

OrangeFox R10 Stable frissítés

OrangeFox-R10.0-Stable-mido.zip

Képek a recovery-ből:
https://files.orangefox.website/Screenshots/R10/

A changelog baromira hosszú - és itt nincs spolier gomb - úgyhogy itt találjátok.

Plusz info - fontos, mert teljes redesign volt a kódban:

- Ha a "klasszikus" régi témát akarod használni az R10-el is akkor flash-eld utána a mindenkori legfrissebb OrangeFox Classic Theme ZIP-et, de ha ezek után mégis az újat akarod használni akkor ezt a ZIP-et

- amennyiben vissza akarsz térni az R9-re akkor flasheld ezt a ZIP-et és csak utána az R9-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33040) crok


crok
Topikgazda

Juteszembe: egy hónap+ után végre van megint LineageOS 15.1 build ami végre nem failed job hanem van letölthető ROM ZIP ( : Changelog

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33041) Lackooo84 válasza [lAyCsI] (#33035) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem kell adatkapcsolat, csak elérhető 4G hálózat.

The Truth is out there...

(#33042) Lackooo84 válasza crok (#33039) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem tudom nekem így első blikkre jobban bejön a régi de majd meghessz.

The Truth is out there...

(#33043) crok válasza Lackooo84 (#33042) üzenetére


crok
Topikgazda

Én "leszoktam" róla mert megvannak a bevált ZIP-jeim de általános felhasználónak nagy segítség.
A beépített Magisk Manager azért piszkálja a fantáziám (mikor kijött a V19 akkor belefutottak hogy mivel teljesen újradolgozták és nincs már image így máshogyan kell a Manager-nek is működni - de szerintem azóta ezt is újraírták).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33044) Tidzsi1953 válasza crok (#33039) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Tudom, hogy Téged nem érint, de van benne magyar nyelv? Vagy az már non plus ultra lenne?

(#33045) crok válasza Tidzsi1953 (#33044) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, fordítottam is bele - bár én tényleg nem nagyon látom értelmét ( :

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33046) Tidzsi1953 válasza crok (#33045) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Az egyik RC-nél voltak benne olyan értelmetlen szavak, amiket nem lehetett beazonosítani. Pl a mentésnél, de pontosan már nem is emlékszem mi volt az. De itt a topikban más is szóvá tette akkoriban.
És természetesen köszi a munkádat! :C :R :C

(#33047) crok válasza Tidzsi1953 (#33046) üzenetére


crok
Topikgazda

Jajj, még majd meglátjuk mi lett belőle mert a fordító weboldal XML-jét néha átemeli néha meg nem, néha csak egy részét és néha Telegram-on kért fordítást egy-egy sorra ami amúgy a webes felületen nem is volt benne az XML-ben, de volt, hogy valamiért GTranslate-es dolgok kerültek vissza mert az automata fordítás volt legeslegelején az XML-ekben.. borzasztó merge-ek voltak, nem tudom ez azóta megoldódott-e, az R9-ből pl nem emelt át semmit (több száz sor fordítás.. ment a levesbe) aztán újra lett kezdve az egész, a MIUIHU-s Milestone2 is rengeteget tett hozzá úgyhogy nagyon nem saját az érdem - de köszi ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33048) Tidzsi1953 válasza crok (#33047) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Az R9 szerintem egészen korrekt lett, nagy kár, hogy kihagyták a 10-ből! Mileston2-nek is hála a befektetett munkáért! :R

(#33049) kmarci25 válasza crok (#33045) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyszer átállítottam magyar nyelvűre, de annyira megzavart, hogy gyorsan visszaraktam angolra. Bár általában mindenütt preferálom a amygar nyelvet, de itt nagyon nem tetszett.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33050) [lAyCsI] válasza Lackooo84 (#33041) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

szuper,
akkor összefoglalva:
ha főzött romon (pie) vagyok akkor csak a fasboot-os .bin-es megoldás + új apn létrehozása után fog működni,
vagy esetleg a recovery-ből flashelhető .zip+apn-es kombó is működhet?

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.