Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) memoril válasza juve600 (#7997) üzenetére


memoril
aktív tag

be van kapcsolva mind a kettő

(#8002) vargalex válasza Haligali (#7998) üzenetére


vargalex
félisten

A modellszám Note 4X esetében is Redmi Note 4.

Alex

(#8003) crok válasza memoril (#8001) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor ott valami bibi lesz.. egy gép restartot mindenképp megér.. De egyébként a Mi PC Suite fel kellene ismerje és "connected"-ként kellene megjelenjen, aztán fel is ajánlja hogy merre tovább.. jobb felső sarokban update-re klikkelni, flash-re nyomni.. De.. Egy kérdés: hol van most az a .tgz file? Esetleg az elérési útjában van-e olyan mappa, amiven van space? Ne legyen.. tedd át olyan helyre ahol nincs.. és próbáld MiFlash-el megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8004) memoril


memoril
aktív tag

SIKERÜLT VÉGRE !!

(#8005) memoril válasza crok (#8003) üzenetére


memoril
aktív tag

d partición volt most kicsomagoltam a c-re és onnan ment MiFlashal !!

(#8006) Haligali válasza regener (#7903) üzenetére


Haligali
tag

Csak tipp: ha az egyéni mappába tudsz tölteni, onnan nem tudsz esetleg már a telefonon egy másik mappába áthelyezni?

(#8007) joey04 válasza Tailor21 (#8000) üzenetére


joey04
titán

Igen, az tuti, hogy nem a Telenor korlátoz, mert tegnap a telefonról osztottam meg a netet tabletre, hogy tudjuk nézni a Real-Barcát, és zökkenőmentesen ment a HD stream végig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8008) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megjött a telefon és ahh :) kész vagyok, nagyon tetszik! (természetesen már frissít :D )

Köszönöm EUSTOCK! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8009) crok válasza memoril (#8005) üzenetére


crok
Topikgazda

Örömbódottá'
mehet az összefoglalóba.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8010) Haligali válasza vargalex (#8002) üzenetére


Haligali
tag

Akkor csak az alsó lyukak, meg az infra meg a vissza jelző LED alapján lehet megkülönböztetni őket? A telefonról menüben nem mutat különbözőséget?
Azt mivel lehet tesztelni, hogy egy adott teló tudja-e a B 20-at?

(#8011) hattrickuser válasza hattrickuser (#7638) üzenetére


hattrickuser
tag

Sajnos a V8.5.4.0 frissítés sem oldotta meg a widget hibás ébresztő megjelenítési hibát. Nagyon nehezen hiszem el, hogy 9 hónap alatt ezt nem tudják javítani.

Valaki meg tudja mondani, hogy mi módon lehetne a híváslistát egyszerre törölni (mármint nem egyesével)?

(#8012) vadkörte válasza Haligali (#8010) üzenetére


vadkörte
addikt

Meg a SoC magjainak a száma sem egyforma. A Qualcomm Snapdragon 625 8 magos, az MTK Helio X20-as 10 magos.

Üdv. V. Körte

(#8013) juve600 válasza memoril (#8005) üzenetére


juve600
nagyúr

MiFlash-nél ugye nem hagytad benne a pipát hogy zárja a BL-t ?

(#8014) d1d1 válasza Faby (#7995) üzenetére


d1d1
csendes tag

Bill világítás nem volt benne. Átraktam.

(#8015) memoril válasza juve600 (#8013) üzenetére


memoril
aktív tag

clean all -ra tettem a pipát ! Ugy nem jó ?

(#8016) vargalex válasza Haligali (#8010) üzenetére


vargalex
félisten

Nem. A Snapdragon-os Redmi Note 4X (az összes Note 4X ilyen, kivéve a 4/64GB-os), valamint a Redmi Note 4 Global teljesen azonos külsőleg is. Az egyetlen különbség a B20 hiánya a 4X-ben (illetve a Hongkong-i változatban ott is van).
A B20-at elvileg root-olt telefon esetében tudod tesztelni. Vagy olyan helyszínre utazol, ahol biztos vagy benne, hogy 4G csak 800 MHz-en van. Ott a B20 nélküli készülék 3G-n, vagy Edge-n lesz.

Alex

(#8017) iff


iff
senior tag

Ez első probléma a töltő, egy kalap sz@r, ha rádugom elkezd villogni meg csipogni a Redmi Note 4-en. A Huawei töltővel tölt. :((( Viszont a Huawei-t próbáltam tölteni, de semmi.Vezetéket is megnéztem.

..........""..........

(#8018) vargalex válasza vadkörte (#8012) üzenetére


vargalex
félisten

Már többedszer linkelem ezt a hozzászólást. Ne azonosítsuk a Note 4X-et az MTK SoC-al. Ilyen alapon az inkább illene a Note 4-re (hiszen itt csak a Global verzió nem Helio X20-as).

Alex

(#8019) tvamos válasza helixP (#7991) üzenetére


tvamos
nagyúr

Honoruy? Nem hangzik tul bizalomgerjesztoen. Ezt kinaba kell kuldeni garizni?
Es ez sem: "This product is no longer in stock". Ezt elneztem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8020) juve600 válasza memoril (#8015) üzenetére


juve600
nagyúr

de,úgy jó

(#8021) trouble válasza kriszpontaz (#7974) üzenetére


trouble
senior tag

Bingó :R

helixP :Úgy tűnik itt is bingó, frissítettem a minden guglit, azóta nem dobálja a "jelentési" ablakot :C

[ Szerkesztve ]

(#8022) helixP válasza tvamos (#8019) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ha nem hangzik bizalomgerjesztően, akkor ne rendelj innen :)
EU-s raktár, 30 EUR szállítási díj, de 2 nappal később itt van, és EU-ba kell visszaküldeni, ha gari probléma van.
Lehet, hogy csak mák, de az innen rendelt készülékeim nem pixelhibásak, nem sérültek, hibátlanok.

trouble: Helyes ;)

[ Szerkesztve ]

(#8023) faja0124


faja0124
tag

Sziasztok! Olyan gondom van Android 6-os global rom - al működik a wifihotspot. Felrakom a stabil android 7 vagy a miui 9 ami szintén android 7 azokkal nem működik. Telepítve minden felé képpen twrp, gyári recovery, miflash, tiszta telepítés és az android 6 rom frissítésel. Valaki tudna segíteni. Köszi

(#8024) Tailor21 válasza faja0124 (#8023) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Végre más is küszködik ezzel a problémával.

Én már nagyon bánom, hogy frissítettem.

Ha vissza állítom gyári verzióra akkor android 6-ot vissza kapom? Vagy ez sokkal bonyolultabb?

(#8025) sephirot


sephirot
tag

Sziasztok.
Én olyat vettem észre, hogy ha vodafonos hív (én is az vagyok) vagy én hívok vodafonost, akkor néha be be recseg a hangszóró, viszont ha telenorossal vagy telekomossal beszélek semmi ilyen nincs. Ez most hálózati hiba lenne? Illetve próbáltam átállítani a preferált hálózatot 3G-re, de mintha semmit nem csináltam volna ugyanúgy csücsül 4G-n még ha repülőgép üzemmódba teszem és vissza akkor is. Valakinek van hasonló tapasztalata? (Egyébként MIUI 9 global dev, de a hangszórós dolog már a global stable-nál i megvolt.)

(#8026) faja0124 válasza Tailor21 (#8024) üzenetére


faja0124
tag

Nekem nyitva van bootloader én vissza raktam a v8. 2.10.0 android 6. Nem kapod vissza!

[ Szerkesztve ]

(#8027) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Csak nekem tunik ugy, hogy az uj frissites, ami csak a nugat (8.5) utan lassabb a telefon?
Nem gyorsabbnak kellene lennie? :o

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#8028) Tailor21 válasza faja0124 (#8026) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Hol tölthetem le? Telepítésnél ROM telepítés kiválasztása? Illetve jár adat vesztéssel?

(#8029) faja0124 válasza Tailor21 (#8028) üzenetére


faja0124
tag

Adat vesztés az tuti
[link]
Global rom kell neked
Older versions Version: V8.2.10.0.MCFMIDL 1.5G
Csak saját felelősségre
Én miflashel raktam vissza

(#8030) szaki21


szaki21
csendes tag

Sziasztok!
Hol/hogy lehet beállítani, hogy ha letöltök vmit, akkor ne a belső tárhelyre töltse le, hanem a külsőre (SD kártyára)?

(#8031) tvamos válasza helixP (#8022) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meggyoztel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8032) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Ma lesz vajon új Global dev. build?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8033) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Nem tudom, volt-e már, de leírom hátha valaki ilyen problémával küzd.

TWRP-t flasheltem, de a parancssorba való első sor után hibába ütköztem. Kiírta, hogy : a "fastboot" parancs nem ismerhető fel stbstb.
Utánajártam és rájöttem, hogy a drivereket fel kell tenni, hogy a gép felismerje az eszközt, mint fastboot device.

Itt a link, ahonna az ADB-t és egyéb finomságokat leszedtem. Installnál mindenre "y" (yes) és 15 másodperc alatt kész is, mehet a parancsssor bütykölés ezáltal a TWRP flash.

[link]

Remélem valakinek tudtam segíteni. Nekem, mint zöldfülű noobnak nem volt ez egyértelmű. :D

(#8034) zzz03


zzz03
őstag

csak nekem tunik ugy mintha a terero jele gyengebb lenne? 8.5-os global stabil frissites utan.

(#8035) tboy72 válasza Tailor21 (#8024) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem új a teló. (tegnapi) Egyből frissítettem, utána kezdtem belakni. Viszont!
Az 1-es sim egy telekomos, azzal nem meg a wifi hotspot. Csatlakoznak hozzá a kliensek, de nincs nekik internet kapcsolat. A 2. sim egy vodafone, azzal meg megy gond nélkül. sim hely probléma lehet, vagy más?

(#8036) Tailor21 válasza faja0124 (#8029) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Áhh faxa. Nem azért de egyszerűbb lenne ha ROM frissítést úgy adnának ki, hogy mindenki saját magának aki akarja. Nekem csak egy újraindítást kért :D Aki ért hozzá az frissítse töltse le stb.

Amióta használom 2x frissített már az elsőnél xar lett. Most meg csak azért nyomtam rá hogy hátha megjavul.
V8.2.5.0.MCFMIDL sztem én ezzel vettem a telóm.
Gyanús a következő frissítésnél se fog megjavulni. Egyelőre annyit tettem, hogy ráböktem a legújabb verzió újratelepítésére és végre hibátlan lett. Ment a wifi hotspot akadás mentesen.... egy ideig... :Y . Olyan mint egy betegség kiújul :W
Rajtam kívül meg 6 ember várja a 4G sebességet... :C

tboy 72 Köszi a tippet. Akkor sim-et vágok XD az könnyebb

[ Szerkesztve ]

(#8037) juve600 válasza D1L1ZS (#8032) üzenetére


juve600
nagyúr

holnap
mindig pénteken jön a heti frissités

(#8038) Gloob válasza juve600 (#8037) üzenetére


Gloob
addikt

Az EU Dev V9 vajon kap OTA frissítést?

Samsung Galaxy A52S

(#8039) D1L1ZS válasza juve600 (#8037) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Huhhhh tényleg még csak csütörtök van. Olyan péntek feelingem van... Tisztára időzavarban vagyok, mert holnap szabin leszek... :) :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8040) juve600 válasza Gloob (#8038) üzenetére


juve600
nagyúr

igen,a MIUI9 EU-s rom is OTA frissül végre....... eddig csak a GlobDev volt OTA

(#8041) Rick4 válasza tboy72 (#8035) üzenetére


Rick4
félisten

Cseréld ki a két simet, és kiderül, mi a bibi.

Szerk: Mármint egyiket tedd át a másik helyére, másikat az egyikére.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8042) Binczet


Binczet
aktív tag

Mit kell tennem, hogy a Mi bandra megérkezzenek az értesítések? Mi fit ugye fel van telepítve, be vannak állítva a programok, amikről értesítést szeretnék, automata indítás engedélyezve neki, értesítések küldése is, mégsem jelzi, hogy pl. jött üzenet viberen.

(#8043) Gloob válasza Binczet (#8042) üzenetére


Gloob
addikt

Engedélyezted a programnak a noti bar-hoz a hozzáférést? Az akkumulátor kímélő üzemmódot kikapcsoltad a myFit program esetében? A futó alkalmazások listájánál (a bal oldali menügombra egy rövid katt) ott a lakat a program felett?
Nálam ezeket beállítva, + az autostartot a Lenovo HW01 szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#8044) Tailor21 válasza tboy72 (#8035) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Köszönöm a tippet!
Jár a nagy like!!

Gyorsan nano simre is vágtam :) Úgy tűnik a hiba a második részen nem jelentkezik.

(#8045) feket663


feket663
tag

Még mindig küzdök a bootloader nyitással... Reggel kértem egy újabb kódot, arra nem érkezett válasz SMS... Most estére újra igényeltem egy másikat, az megérkezett, viszont ha beírom, akkor lefordítva az alábbi üzenetet kapom: "The number of IP requests you have exceeded". Vajon holnap újra próbálkozhatok, vagy végleg lemondhatok a nyitás lehetőségéről?

(#8046) iff


iff
senior tag

Az SD kártyával kapcsolatban, hogy csak a saját fájl kezelővel tudok másolni, ES File Explorer vagy HD fájlkezelő, X-plore egyikelse megy, elvileg van rá engedélyük.

..........""..........

(#8047) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiúk! Értesítési fények. Meg van, hogy pl hívás kék stb, de egy adott app színét hol lehet személyre szabni? Pl BBM hogy valós példát mondjak.

semmi

[ Szerkesztve ]

(#8048) crok válasza iff (#8046) üzenetére


crok
Topikgazda

Zárd be a filekezelőket, majd a telepített appok közt keresd meg a Documents (magyarul talán Dokumentumok?) app-ot és engedélyezd, menj vissza a filekezelőkbe és szerintem rá fog megint kérdezni az engedélyekre és utána menni fog (ezt az appot a telefon minden restartkor megint letiltja).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8049) regener válasza feket663 (#8045) üzenetére


regener
veterán

Holnap próbáld meg egy VPN-el másik IPről vagy akár a telón mobilnetről (más ip mint az otthoni wifi).
Tegnap este énis kértem párat, letiltott és mindig akkor jött meg az előző ha újat kértem.
Ma kértem reggel és délben megjött kb, addig nyitva volt az oldal a telón egy külön fülön.
Márcsak a 3 nap várás van, mert a régi miunlock nem tudja nyitni és csak az újjal engedné, de az meg 72óra várakozás persze.

(#8050) iff válasza crok (#8048) üzenetére


iff
senior tag

Köszönöm, így már ment is. :R Elég érdekes ez, lehet, hogy hozzá kell szoknom? Még nem volt Xiaomi telefonom, ez az első :B Xiaomi Redmi Note 4. Sajnos a töltő az viszont kuka, nem működik. :((( Vadi új.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.