Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) crok válasza crok (#34600) üzenetére


crok
Topikgazda

És mostmár van Pixel Experience Plus build is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34602) djtörök válasza crok (#34601) üzenetére


djtörök
senior tag

Szerinted ezt mehet dirty flash-el az előző, official verzióra?

(#34603) crok válasza djtörök (#34602) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem igen mert azt irja semmilyen valtoztatast nem csinalt a forrason csak siman megcsinalta a buildet, vagyis olyan mintha a folytatasa lenne siman.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34604) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Eddig ha felfelé húztam a képernyőn az ujjam akkor a Google asszisztens jött elő most viszont a gyári browser.
Ezt hogyan lehetne vissza csinálni?

(#34605) kmarci25 válasza Lujo416 (#34604) üzenetére


kmarci25
veterán

Milyen rom és a launcher?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34606) Lujo416 válasza kmarci25 (#34605) üzenetére


Lujo416
tag

Miui global 10.2
Gyári launcher

(#34607) crok válasza Lujo416 (#34606) üzenetére


crok
Topikgazda

Beállítások -> kezdőképernyő -> itt mintha be lehetne állítani hogy felfelé húzáskor legyen-e kereső, meg az Beállítások -> Telepített alkalmazások -> jobb felső sarok -> alapértelmezett alkalmazások közt kell talán visszaállítani az asszisztenst.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34608) Lujo416 válasza crok (#34607) üzenetére


Lujo416
tag

Sajnos egyik helyen sem tudom megváltoztatni
Jött egy új frissítés a gyári browserre azóta csinálja ezt

(#34609) aDaM909


aDaM909
tag

Helló! 2.4A-s kábellel nyugodtan lehet 2-2.1A-s töltőt használni a telefonnal?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34610) crok válasza aDaM909 (#34609) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyugodtan lehet de nem fogja tudni a PMIC + akku elektronika annyival tölteni. A töltőn található "amperszám" arra vonatkozik hogy mennyit lehet belőle max. felvenni, ez nem azt jelenti hogy ennyivel fog tölteni, se azt hogy ennyivel tudsz is tölteni. Az a max. amit ki lehet belőle sajtolni. (Telegramon napi 5..6x megkérdezik, untam már úgyhogy angolul írtam rá Telegra.ph cikket ha érdekel: [itt] keresd meg a "charging current" cikkemet.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34611) crok válasza crok (#34456) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, ez milyen szívás.. Ugye Aryan elkezdte a Lineage16-ot, LilBlinx meg a PE-t.. így most LilBlinx leállt az Advanced Lineage16-al, csak Clean lesz.. Na ezt nem láttam előre.. sorry.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34612) [lAyCsI] válasza crok (#34611) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Látom már feltetted a szükséges kérdéseket :K

-= No way back from Here =-

(#34613) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Nem éppen rom függő se telefon ahogy nézem, a jelenség az, hogy nem tudom átirányítani az egyik simet a másikra (hívás közben a nem aktívat kikapcsolja ugyebár), és régebben működött a dolog, most viszont ha a sim1ben lévő vodás kártyát szeretném átirányítani mindig azt hozza ki hogy ismeretlen hálózati hiba :F Mind a foglalt/kikapcsolt stb státuszra ezt hozza ki.. A tákolt redmi 3s-emben is kipróbáltam ott miui fut de ugyanez jött elő.. Valakinek van valami ötlete erre a jelenségre?

Köze lehet hozzá hogy kértem volte-t még nyár elején a vodafonetól? Az "életrekeltést" még nem csináltam meg de elvileg be van kapcsolva

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34614) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok

ismerős ez az üzenet valakinek ?
REACH DOWNLINK SMS LIMITATION
Nem tudom beaktivalni a Vodafone-tol szamhordozassal átvitt számot a Digihez. Sem a Xiaomi aktiválás, sem a VIBER aktiválás. A Viber aktiválás során nem ez a hiba üzenet. Csak egyszerűen nem jön meg az aktiváló sms és az aktiváló hívás sem működik.

Crocs mester esetleg nem lenne tipped hogy mi lehet vele a gebasz ?
Xiaomi MI 6

[ Szerkesztve ]

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#34615) crok válasza ktomcat (#34613) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez nálad szolgáltatói gond lesz, kiadja a készülék (mindegy milyen ROM-on) a megfelelő hálózati parancsot és nem azt kapja vissza hogy OK hanem azt hogy nem képes a hálózat végrehajtani a kérést - szolgáltatónál kell kilincselni szerintem, főleg így, hogy két készüléken se megy. Max próbált meg egy feature phone-ban (egy régi, "nem okos" telefonban).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34616) crok válasza jimmy5 (#34614) üzenetére


crok
Topikgazda

Ebben a folyamban nézd meg ezt a hozzászólást mert ez nekik megoldotta.
Meg off mert még csak nem is Mido.
Esteleg a hálózatot (tesztelésig) állítsd át GSM-re.
Xiaomi aktiváció app-nak adj meg minden jogot.
Angol nyelvre állítva a telefont se megy? Az szokott ilyet csinálni.
Meg a Find my device-t kikapcsolva is szokott utána menni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34617) jimmy5 válasza crok (#34616) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Szia crok !

Azért írtam ide mert a MI 6 topic elég leült.
Ezeket már mind kipróbáltam amiket írtál és semmi.
De azért köszi a segítséget.

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#34618) crok válasza [lAyCsI] (#34612) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy ő úgy én is most kipróbáltam túléli-e az Advanced LOS16 by LilBlinx ha dirty flash-el rátolom a sima hivatalos LOS16-ot. Szépen bootolt, megy minden csak a launcher-t kellett visszarendezni (visszaállt gyári kinézetre, háttér maradt) meg a DPI-t kellett visszaállítani (Settings > Display > Advanced > Display size - nagyok voltak az ikonok meg úgy minden).

A dirty flash-t úgy csináltam, hogy TWRP > backup készítés > wipe Dalvik/ART cache + cache > ROM ZIP install > GApps install > Magisk install > restart > profit

Persze az hogy nekem ment nem jelenti azt hogy mindenki másnak is fog,
nyilván nem ugyanazok az appok és beállítások vannak másnál mint nálam (YMMV).

Ugyanakkor így remélem nem kell majd 2x újra belakni a telefont,
ha véééééletlen jönne egy stabil MIUI 11 :D :)) :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34619) dethroner válasza crok (#34575) üzenetére


dethroner
veterán

Nem november 12 volt a végső dátum a frissítés érkezésére?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34620) crok válasza dethroner (#34619) üzenetére


crok
Topikgazda

Ddddddde. Ismét türelemre intettek bennünket -.-'

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34621) dethroner válasza crok (#34620) üzenetére


dethroner
veterán

Biztos még szárad rajta a lakk :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34622) [lAyCsI] válasza crok (#34618) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi a tesztet! :)
Szted érdemesebb a hivatalos LOS vonalon maradni mint a LilBlinx féle clean-en?

-= No way back from Here =-

(#34623) crok válasza [lAyCsI] (#34622) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyéni preferencia kérdése szerintem.
Mindkettőben van OTA.
Egyik a hivatalos LOS alapra épül, a másik a zeelog féle forrásra.
Egyik most napi build-re van állítva, a másik havi rendszerességgel tervezi kijönni.
Egyik hivatalos, a másik nem hivatalos :D
Akinek a felhasználása a zeelog-os forrással jobban tetszett az maradhat a LilBlinx félén,
általános felhasználásra meg ott a hivatalos aztán annyi.
Én egyelőre olyan nagy különbséget nem látok/érzek, de még nincs fent csak alig több, mint 12 órája és még egy teljes akkuciklus se ment le. Majd talán egy jó hét múlva.. (Ha addig ki nem jön ki a MIUI 11 - mu ha ha haa).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34624) Upo


Upo
addikt

A 9.10.10-es kínai miuit próbálta már valaki? Nekem most a 9.9.26 van fent, nem tudom hogypróbáljam-e rátolni vagy várjam már ki a véglegest.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34625) [lAyCsI] válasza crok (#34623) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nincs viszonyítási alapom, uhogy akkor egyelőre maradok LB vonalon...
gondolom az átállás menete uúgy mehet ahogy leírtad

-= No way back from Here =-

(#34626) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#34625) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

közben meg is történt a váltás,
tesztelem, de gondolom nem fogom túl sok mindent észrevenni...

-= No way back from Here =-

(#34627) ktomcat válasza crok (#34615) üzenetére


ktomcat
senior tag

És valóban náluk a hiba, fél óra ügyfélszolgálat után a csaj már a rendszerükből akarta beállítani, persze nem ment aztán aztmondta egyeztet a kollegájával, újabb fél óra után már úgy adták vissza hogy "mostmár minden működik". A gond csak annyi hogy beállították foglaltra a hangpostát erre meg aztírja hogy nem kapcsolhatom ki mert nem támogatja a hálózat :U

Redmi Note 11 Pro eladó

(#34628) crok válasza ktomcat (#34627) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor újabb kör telefonálás..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34629) vornia válasza Upo (#34624) üzenetére


vornia
senior tag

Nálam az ketyeg.
Picit gyorsabban merül, hangerő gombbal képernyő ébresztés nincs.
GSM abc opció nincs.

(#34630) Upo válasza vornia (#34629) üzenetére


Upo
addikt

Tudom hogy milyen, most is kínai rom van fent. Hangerő gombbal nem ébreszt, de nem igénylem. GSM abc nem izgat, amióta mobilom van azóta kb. 8-10 sms-t küldtem összasen. És nem most kezdtem, hanem amikor még a fogadott hívásokért is fizetni kellett. :)
Lehet hogy kipróbálom, köszönöm a tájékoztatást.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34631) vornia válasza Upo (#34630) üzenetére


vornia
senior tag

Én is akkor még a kihajtható,egész simkártyás motorolla telefonnal. Milyen furán néztek villamoson ,buszon rám anno.
Na és milyen hálás voltam a metro-ban a térerő hiányának,akkor bezzeg még örültem, ma már bosszant(ana) :C :D
Ha konkrétan kíváncsi vagy valamire, megnézem, funkció,stb.
Szerintem nem éri meg váltani az előző verzióról.. :(

(#34632) Sweet Lou 6 válasza crok (#34618) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, ez alapján én is váltottam és sikerült :R

sweetlou6.wordpress.com

(#34633) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

XDA-n más is jelezte, hogy a Chromium alapú böngészők (Chrome/Edge/Opera/Brave) Lineage OS-en laggolnak görgetésnél és én is ezt tapasztalom pl. a 444.hu esetében (official és LilBlinx félén is). Ez Lineage OS specifikus lehet vagy gyári ROM-on is laggol a görgetés pl. a 444.hu-n?

sweetlou6.wordpress.com

(#34634) aDaM909


aDaM909
tag

Hali! MTK-s Redmi Note 4 kamerázáskor/fényképezéskor vagy wifi bekapcsolása után nem sokkal hirtelen kikapcsol. Az akku elvileg 74% körül van, bár már nem olyan jó, hamar lemerül. Mi lehet a gond?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#34635) crok válasza aDaM909 (#34634) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem akku, maga az akku meg az elektronikaja is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34636) aDaM909 válasza crok (#34635) üzenetére


aDaM909
tag

Hát, nagyon remélem, hogy nem alaplap meg ilyesmi hibás.

(#34637) crok válasza crok (#34623) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, ez gyorsan eldőlt: LilBlinx be is zárta a thread-et ezzel a poszttal:
"Public development for mido has been dropped. Thank you for being part of this journey!"

Úgyhogy akkor marad (nekem legalábbis egy időre) a hivatalos LOS16 (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34638) [lAyCsI] válasza crok (#34637) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Hogy pukkana meg :(((
Pedig atmentem a clean-re

-= No way back from Here =-

(#34639) crok válasza [lAyCsI] (#34638) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tom', lehet átveszi a PE-t..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34640) [lAyCsI] válasza crok (#34639) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az nekem túl sok kuglit tartalmaz :D
sztem megnezem az official los-t

-= No way back from Here =-

(#34641) blash


blash
tag

Kezeli rendesen a 256 gigás memóriakártyát a Note 4? 32 gigás, B20-as változatba lenne. Valahol 256-os kártya a max. támogatott méret, de itt meg csak 128-at írnak: https://www.mi.com/sg/note4/specs/

(#34642) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok! Aki már járt hasonlóan szerencsétlenül, tud esetleg ajánlani megbízható minőségű kijelzőt? Sajnos ma reggel csak sikerült megreptetnem...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#34643) dethroner


dethroner
veterán

Nálam megjelent a Miui 11. Ráengedem :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34644) crok válasza dethroner (#34643) üzenetére


crok
Topikgazda

Hajnal otkor jott ki - hajra!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34645) crok válasza crok (#34644) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, kocsiból nem volt lehetőségem írni:

Letöltés - MIUI V11.0.2.0 Global Stable

http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMIXM/miui_HMNote4XGlobal_V11.0.2.0.NCFMIXM_83170d3e3a_7.0.zip

OTA - V10.2.3.0-ra lehet ráhúzni de szerintem nem megy majd csak gyári recovery-vel..
https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMIXM/miui-blockota-mido_global-V10.2.3.0.NCFMIXM-V11.0.2.0.NCFMIXM-8f6672fa04-7.0.zip

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34646) dethroner


dethroner
veterán

Maradt a droid 7.0, a biztonsági csomag 2018.12.01 dátummal, nem lett digis ficsör se. Pofozgatták kicsit a kinézetet, de kb ennyi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#34647) crok válasza dethroner (#34646) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt olvasom Telegramon is, hogy mintha csak átnevezték volna MIUI 11-re a MIUI 10-et.. csinálok egy mentést, feltolom, megnézem, aztán igencsak megy vissza backup-ból a LOS16 - legalább a firmware-t frissítem ezzel. (Gondolom idő kérdése és a script legenerálja majd és lehet azt is külön flash-elni ) Nade hé, MIUI 11 :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34648) vornia


vornia
senior tag

Rá engedhetem letöltés után a miuhu verizóra?Vagy előtte most tegyek fel egy stabilt? :F :R

(#34649) crok válasza vornia (#34648) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez stabil kiadás, csak clean install-al.

FONTOS: Aki Magisk-et használ az most NE a legutolsó stabilt tegye fel hanem a V20.0-t mert van egy "kis" gond a V20.1-el (nem jön fel a root kérés..) és ugyan azt állítják hogy következőkben javítva lesz sajnos még a mai Canary-ban se működik..

Mégvalami: GCam nem megy ebben se, annak ellenére hogy átmegy a Cam2API teszten.. majd lehet megnézem más appal is (Footej, Snap) mert lassan az az érzésem támadt hogy kivétellistára van téve a GCam egy XML-ben hogy csak Cam1API-t kaphasson a GCam app.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34650) vornia válasza crok (#34649) üzenetére


vornia
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.