Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) dethroner válasza Lackooo84 (#33100) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, már rájöttem visszaolvasgatva hogy a voda és a digi igényli a törődést. Biztos nagyon naiv vagyok, de itt egy leírás, ami alapján nem tűnik túl nehéznek a laikus számára se ennek a program használata. Főleg, ha lépésről-lépésre valaki fogja a kezem és leírja mikor mit és hová kell írni, kattintani stb :DD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33102) Lackooo84 válasza dethroner (#33101) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igazából nem maga a QPST kell hanem a PDC toll belőle. De nem is az okozza a nehézséget, hanem felismertetni a telefont a progival.

The Truth is out there...

(#33103) crok válasza dethroner (#33101) üzenetére


crok
Topikgazda

Mert pl. nekem (es min. meg 1 embernek kulonbozo forumokrol) semmilyen rendszeren semmilyen driverrel nem megy, minden mukodik kiveve a PDC... .. .

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33104) vornia


vornia
senior tag

Aztaq....
A miglobe oldalon már egyáltalán semmit nem hoz fel a rombuilder :O

(#33105) crok válasza vornia (#33104) üzenetére


crok
Topikgazda

(Lehet csak épp töltik fel a generált ZIP-eket, más telefonnál sincs aminél biztosan kellene.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33106) vornia válasza crok (#33105) üzenetére


vornia
senior tag

Legyen úgy
:D
Fura lenne hogy a régieket is leszednék

[ Szerkesztve ]

(#33108) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Note 4 mido, MIUI 8.5.8.0, Telenor.
Lehetséges, hogy a lényegi lépések a következők:
1. "VoLTE bekapcsolva" - bekapcsol
2. Ügyfészolgálaton VoLTE tiltás feloldása
3. APN felvétele name=ims, type=default,ims.

Volt több próbálkozásom, de szerintem ez a működő lépéssor

(#33109) Lackooo84: Minek telepítsem, ha úgy néz ki, hogy működik?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#33109) Lackooo84 válasza Rickeffe (#33108) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Telepítsd az APN installeremet, és utána nyomj egy APN visszaállítást.

The Truth is out there...

(#33110) Rickeffe válasza Rickeffe (#33108) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Sőt. Úgy tűnik, elég az alapértelmezett Telenoros APN-beállításba a meglévő type beálíltások mögé beírni az ims-t. Type=default,supl,ims.

Rickeffe

(#33111) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33107) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönjük!! nagyon szépen leírtad, (de én a magam részéről még nem merek nekiállni )

(#33112) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33111) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem egy nagy was ist das.

The Truth is out there...

(#33113) dethroner válasza Lackooo84 (#33107) üzenetére


dethroner
veterán

Szia Főni ;)
Csak pár értetlen kérdés, így az elején.
A Digi és Voda esetén nem elegendő a zip-et felrakni, mindenképpen végig kell csinálni a teljes folyamatot az elejétől?
Korábban mintha crok írta volna hogy W7-en nem akart menni a PDC és te is W10-et írsz, akkor ne is kezdjek hozzá, hogy W7-et használok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33114) Lackooo84 válasza dethroner (#33113) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mint kiderült a probléma az volt nála, hogy nem MIUI rendszeren volt. Nincs köze a windows verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33115) crok válasza Rickeffe (#33108) üzenetére


crok
Topikgazda

8.5? Jó régi ROM, van vagy 1.5..1.8 éves.
Neked azért megy még mert a rengeteg VoLTE alapú bugreport alapján 2017 októberében egy frissítés után (persze előre be nem jelentve) kikapcsolták a funkciót - ezért van az, hogy a stabil V8.X-ekben még ment. Neked azért megy mert egy nagyon régi modem firmware van még fent amiben még nem volt letiltva (VoLTE kapcsolód is van alapból még a beállításokban).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33116) Rickeffe válasza crok (#33115) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

remek.
Egyébként milyen bugok, mert nálam egyelőre működni látszik.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#33117) SirRalph


SirRalph
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam hozzáteszek egy kis merészséget a fórumhoz és kipróbálom a Lackooo84 Mester álltal leírtakat. De már a 0. lépés -1. lépésénél elbuktam (unlock)... :(
A probléma (szerintem) amikor a developer módba próbálom hozzáadni az accountomat, elindul egy kártyaaktiválási folyamat. Mivel wifin nem akarja csinálni adatkapcsolatot kér de a digis kártyát nem tudja aktiválni mert ide nem tud a rendszer SMS-st küldeni. Ezért már itt megakad a dolog. :(

(#33118) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33112) üzenetére


kanyi51
senior tag

Hát, nekiálltam. De a gondok csöstöl jöttek. A letöltendöket letöltöttem, sorrend szerint install mindet. Az ADB rész is megvolt, majd telepítettem a drivert, és a tárcsázóba beírtam a kódot. Na innentől kezdve pl. az első képen amit mutatsz nekem nem olyan és annyi van. Persze utána semmi se megy már gondolok itt a fekete képedre( dosos). Kész meglát minden tudományom, annyit még tettem hogy a win10-röl mindent leszedtem, újra telepítettem de ugyan az a szitu. Egyelőre muszáj vagyok feladni :W :))

(#33119) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33118) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ejj a dosos kép nálatok nem játszik, az véletlenül benne maradt a leírásban, mert a Redmi 4-eset írtam át... :D Megkérem a topikgazdát, hogy törölje a posztot és felteszem újra. Szóval nektek csak nyitott bootloader kell, a qualcomm driver PDC-n, törölni azt a mappát, flashelni kell a bint, utána a diag kódot beütve rádugni pcre telepíteni a drivereket és a PDC-nek már látnia kell.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33121) Lackooo84 válasza SirRalph (#33117) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem hiszem, hogy kell hozzá a kártya aktiválás, az csak a készülékkereséshez kell nem? Nekem se tudta a digit valamiért, állandóan vmi hibaüzit dobott rá, aztán ki is kapcsoltam a készülékkeresést a csába. Most meg a pie romon már ugye nincs MIUI faszakodás. :D

The Truth is out there...

(#33122) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33121) üzenetére


kanyi51
senior tag

Egye meg a fene, de nekem az egyes képpel van már gondom, Csak az adb interface, és 1 Qualcomm USB Composit Device 9091 jelenik meg,és ezek is 2 különböző helyen. Az USB eszközök,és az USB vezérlöknél. Nekem ez win10- A telefonon kell állítani valamit? mert igy valahogy nem megy.

(#33123) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33120) üzenetére


kanyi51
senior tag

"Elvileg ekkor telepítésre kerülnek a készülék komponensei. Ha minden jól megy, akkor a következőket kell látnotok az eszközkezelőben "

Nos ez nem akar úgy kinézni mint a képen nálad. A PDC tool ha elindul, tök üres és semmi se történik.

[ Szerkesztve ]

(#33124) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33123) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A hálózati kátyáknál nem jelenik meg semmi? Ugye MIUI romon vagy?

The Truth is out there...

(#33125) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33124) üzenetére


kanyi51
senior tag

MIUI Xiaomi.EU 10.2.2.0 Stable - A hálozati kártyáknál? ott csak Qialkcom Wireless HS USB EThernet Adapter 9091 van, semmi más Qualcom nincsen.

(#33126) crok válasza kanyi51 (#33125) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont az kell. PDC-ben a hosszu legordulo listat felul kattintsd le es valaszd ki amit ott latsz (egy elem lesz, ez a HS-USB Ethernet vagy Wireless vagy WWAN).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33127) kanyi51 válasza crok (#33126) üzenetére


kanyi51
senior tag

Van : Description - HV_Default - Row_Generic_3GPP - SW_Default - SR_Dsdos..... Összesen 5 darab de amit Te irtál olyan nincsen az a Turkey

[ Szerkesztve ]

(#33128) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33127) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hmm.. azután, hogy telepítetted a bin-emet ugye? Kitörölted a telepítése előtt a data/misc/radio/modem_config mappát?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33129) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33128) üzenetére


kanyi51
senior tag

igen, mindent ugy ahogy leirtad

(#33130) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33129) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hm akkor nálatok máshonnan olvassa be a profilokat. India Vodafone van a listán? Mert VoLTE-hoz az is jó, csak a törökkel esélyes a vowifi is.

The Truth is out there...

(#33131) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33128) üzenetére


kanyi51
senior tag

igen, de ha gondolou és lehet ujra kezdhetem, az adb nem tart semeddig se

Milyen listán hol?

[ Szerkesztve ]

(#33132) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33131) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

PDC-ben. Csak ennyit látsz?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33133) dethroner válasza kanyi51 (#33131) üzenetére


dethroner
veterán

Én is el akartam kezdeni a mókolgatást, de most már megvárom a kalandod végét. Te vagy a pioneer :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33134) kanyi51 válasza kanyi51 (#33131) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ujra tettem a.bint, elötte törlés, de semmi változás a PDC-be

(#33135) kanyi51 válasza dethroner (#33133) üzenetére


kanyi51
senior tag

kösz :R

(#33136) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33132) üzenetére


kanyi51
senior tag

IGEN csak azokat

(#33137) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33136) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Okés, akkor flasheld vissza az eredeti modemet INNEN, és utána lesz elvileg indiai vodafone, azt akticáld be sub0 sub1-re és jelezz.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33138) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33137) üzenetére


kanyi51
senior tag

Töröljem elötte?

(#33139) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33138) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mit? Nem kell törölni semmit.

The Truth is out there...

(#33140) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33139) üzenetére


kanyi51
senior tag

OpenMKT_Commerdal-CT
openMKT_commerdal-CU
Volte OpenMKT_Commerdal-CMCC

ezek jöttek pluszba, de melyiket válasszam?

(#33141) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33140) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak ezek? Ezek közül egyik se jó, illetve a CMCC jó a vodához, meg a telekomhoz, a digihez nem, mert ugyan bejön a volte ikon, hívásindításkor levált 2G-re, a 1272-t hívva meg "nem lehet kapcsolódni a szerverhez" vagy valami ilyesmi hibát ír ki. India voda, török voda, meg asszem olasz voda, ezekkel jó mind a 4 magyar szolgáltató, de csak a török iwlan-os. Frissítettem a fájlt, töltsd le újra ugyanonnan, és nézd meg mik vannak, egyszerűbb, ha csinálsz screenshotot.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33142) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33141) üzenetére


kanyi51
senior tag

na most már nincsen Telenor LTE VoLTE eddig ez volt, mosttérerö sincsen. a Voda 3g ,töltöm a TTvolte.bint

(#33143) kanyi51 válasza kanyi51 (#33142) üzenetére


kanyi51
senior tag

Most meg ez van csak

(#33144) kanyi51 válasza kanyi51 (#33143) üzenetére


kanyi51
senior tag

Valami nagyon nem OK. ujra flesheltem a note4.bint és a TTbint, ez lett a vége,most igy áll.

[ Szerkesztve ]

(#33145) Lackooo84 válasza kanyi51 (#33144) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De a note.bint nem kell, csak töröld ki a mappát amit privátban írtam (hahóóó megkaptad??) és a TT-t flashed csak!!!!!!!!!!!!! Nem értem miért csak ez a 3 kínai szar jelenik meg nálad.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33146) kanyi51 válasza Lackooo84 (#33145) üzenetére


kanyi51
senior tag

OK ment a privi

(#33147) regener válasza Lackooo84 (#33145) üzenetére


regener
veterán

Tippre lehet egy kínaira raktak Global romot neki és Globalként adták el?

Vagy ez mindenképp ki kéne tegye a többit?

(#33148) Lackooo84 válasza regener (#33147) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Elvileg ki kéne, de elég sok anomália van ebben a miui romban, amit nem értek, és semmi logika nincs benne. Ugye elvileg adott egy konfig fájl mappa, ami tele van sok ilyen fájllal, meg egy txt ami alapból megegyezik azzal, amit PDC-ben látni, namost először azt hittem onnan olvassa be, de mint kiderül mégsem, mert van, hogy azon hiába módosítok, nem jelennek meg. EFS-ből olvassa be, de hogy pontosan honnan az jó kérdés. Mert ha kitörlöm az egész firmware könyvtárat és rákeresek a csak ott található kifejezésekre nincs találat. Na mindegy, igazából lassan egy hónapja ezzel szívok, mármint a saját telómon, de ez sem különb.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#33149) SirRalph


SirRalph
csendes tag

Xiaomi Redmi 6 osra ráment a MIUI 10.3.3.0 és bekapcsolt azonnal a Volte (meg VOWIFI) és működik valóban. Nekem Note 4 esem van. Persze erre már nem jön semmi... De van egy igaz 9.es beta rom elvileg ebben még "be" volt kapcsolva a Volte. Érdemes kipróbálni? Vagy van vkinek evvel tapasztalata?
Lackooo84 köszi a tippet! Amint lesz csöndes egy órám kipróbálom ezt készülékkeresés kikapcsolásos dolgot.

(#33150) dethroner válasza SirRalph (#33149) üzenetére


dethroner
veterán

Érdemes lenne a fejlesztőket minél gyakrabban, minél nagyobb számú kommentben ösztökélni, hogy bekerüljön erre is a volte és a vowifi. beállítások/a telefonról/rendszerfrissítés/továbbiak/visszajelzés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.