Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57975) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy nagyon furcsa problémám: teljesen újabb összerakott asztali gépre szeretném felrakni a Win7-et. Pendrive bedug, amin rajta van az USB/DVD Tool segítségével rámásolt eredeti ISO.
BIOS-ban átállítom a boot sorrendet, hogy a pendriveról bootoljon. El is indul szépen, majd elindul a telepítő is. Ekkor azonban kiírja, hogy: "Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most."
Innen pedig egyáltalán nem enged tovább, csak ha betallózom neki az illesztőprogramot, ami azonban nincs, lévén a gépen még értelemszerűen nincs is operációs rendszer, a pendrive-on pedig csak maga a Win7 van.

Mi a teendő ilyenkor?
Az összes fórumot átnyálaztam, de egyik megoldás sem segített. (dugjam másik USB portba, BIOS-ban USB3-at tiltsam le - ezt mellesleg nem találtam, de ennek szerintem semmi köze az egészhez, mert USB2.0-ás portba dugom)

Egy Asrock H170 Performance alaplapról lenne szó.
Próbáljam meg DVD-re másolni az ISO-t, hátha úgy jó lesz?
Mit javasoltok, mit csináljak?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.