Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18801) Kornel válasza roberto211 (#18800) üzenetére


Kornel
veterán

ja ezen gondolkozok én is.
sedan kellene, de asszonynak nem tetszik :D
mondjuk a sima se...

(#18802) Doze válasza Kornel (#18801) üzenetére


Doze
aktív tag

Nyitni kéne egy Nők és autók topikot. :D... aztán mindenki jöhetne oda siránkozni :D

(#18803) Kornel válasza Doze (#18802) üzenetére


Kornel
veterán

mondjuk nem az fog érdekelni :D
ez tetszik egyébként.

(#18804) t1 válasza Kornel (#18799) üzenetére


t1
addikt

Nagyon dicsérik ezeket a gépeket, full japán, ha nem sajnálsz ennyit rá akkor mehet, nem hiszem, hogy lenne vele gondod.

(#18805) roberto211 válasza Kornel (#18801) üzenetére


roberto211
őstag

Majd megtetszik neki :D. 5 ajtós valóban szebb , de ez amit linkeltel ezen en is elgondolkoznek ha sx4 et vennék h most sedane vagy az 5d.

Simaval sztem nincs gond plane a faceliftessel. Fiatalos,klasszikus "városi " forma.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18806) Kornel válasza t1 (#18804) üzenetére


Kornel
veterán

előbb el kellene passzolni a mondeot.
igazából kicsit sokallom az árát, csak 5 éves...

(#18807) Doze válasza roberto211 (#18805) üzenetére


Doze
aktív tag

mondtad nem tetszik az SX4 :D,, ez tetszene? (gyári amcsi sportback):

[ Szerkesztve ]

(#18808) Kornel válasza Doze (#18807) üzenetére


Kornel
veterán

azért a sedant is feldobná egy R17-es swift sport kerék ;)

(#18809) t1 válasza Kornel (#18806) üzenetére


t1
addikt

Alkudni kell :)

(#18810) roberto211 válasza Doze (#18807) üzenetére


roberto211
őstag

Mondom a sedane nem tetszik de amit linkelt Kornélka az kivételesen igen :D

Az 5 ajtós nagyon tetszik nekem.

Mivel ilyenem tanultam aztan nagyon bejött az egész verda. Akkor döntöttem el nagyreszben h suzukis leszek :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18811) Kornel válasza roberto211 (#18810) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor döntöttem el nagyreszben h suzukis kalapos leszek :D

:DD

(#18812) roberto211 válasza Kornel (#18811) üzenetére


roberto211
őstag

Igen az is egy s betűvel kezdődik de nem Suzuki hanem Skoda. :D A híres kalapos
Skodasok :DDD

Az egy masik topic ,meg egy masik élet.

Eddig 3x szivattak meg a totymorgesukkel pedig akkor en se siettem. Nagyon nem bírom őket.

Gondolom ők se a suzisokat. :D

Persze vannak kivételek. Tudom van itt is skodás aki rendes , de mindenhol vannak kivételek. :R

Suzukisra is ordibaltam mar mikor azt hitte jobb kéz van neki es kivágott elem. Ő meg csak integetett.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18813) Kornel válasza roberto211 (#18812) üzenetére


Kornel
veterán

hát én suzukival se csíptem a tötymörgő kalapos suzukisokat.
ahogy tesóm szokta mondani, vagy lemarad tőlük, vagy leelőzi :D

(#18814) roberto211 válasza Kornel (#18813) üzenetére


roberto211
őstag

Jó de totymorgo suzukis jóval kevesebb van mint kalapos skodás.

En is szoktam itt Érden meg Pesten regi 5 ajtós gl swiftesekkel találkozni benne az öregasszony vagy a papa vmax45 el.
Ilyenkor szoktam elozgetni ,ilyeneket en se bírom. De boyracerekkel meg normális suzisokkal jol kijövök utakon is :D. Egyik érdi regi swiftes mar megismer latasbol mivel matrica miatt mindenki felfigyel. Ha ezt tudtam volna anno nem teszem fel
:D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18815) t1 válasza Kornel (#18813) üzenetére


t1
addikt

Ez nem kocsi függő, se a Mazdával se a Swiftel nem bírom, ha tötymörögnek előttem...

(#18816) Davebowman


Davebowman
senior tag

Figyitek! Megvan az Ignis jó kis kocsi. 1 bajom van hogy nem tudom a műszerfal CODE-ját benyomom a középső gombot code-t ír ki semmi rádio semmi beállítás van megoldás? (Akkut lehúztam akkor is code) megoldás?
http://kacsa-ignis.hu/radio/

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#18817) Kornel


Kornel
veterán

Srácok.
Km ora tekeros kerdesemre valaki?
Köszi

(#18818) roberto211 válasza Davebowman (#18816) üzenetére


roberto211
őstag

Nézd meg vagy a használatiban vagy ha van hozza akkor a jótállási füzetben ide felszokták írni.

Ha nem akkor csak vmi elektromos szaki tudja megcsinalni szerintem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18819) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Aki tud bármilyen ismerőst, nagybácsit, rokont, nagymamát... bárkit... :) Aki vásárolt már a közelmúltban a kormány által finanszírozott lehetőségautót. Az kérem keressen meg privátban vagy akár itt is. Értékes tapasztalatszerzés céljából.

Autó: Suzuki Swiftet néztem ki 1.2GL Manuál. Kicsit tartok a ccm-től mert a jelenlegi 1.4 16v 90LE Corsám sosem hagyott cserben erőt illetően, nagyon pöpec, dinamikus autó. Viszont fogyasztani azt tud. Ha igazak a tesztek akkor a suzuki azért ebben nyerő.

Nem akarok kicsinyes parasztvakítónak tűnni de a LED-es nappali menetfény sokat dob az autón. A Swift ezt egy ráncfelvarrás következtében kapta meg? Csak mert a neten olvasva már a GL felszereltséghez is adják de több tesztnél, ahol magasabb felszereltség van, ott nem látok ledeket. A 2010-ben megjelent 4.(?) generációról beszélek. Azóta már eltelt cirka 5 év, azért feltételezem a ráncfelvarrást.

:R
T

(#18820) roberto211 válasza tomi5244 (#18819) üzenetére


roberto211
őstag

Erről a lehetőség autó programról sajna nem tudok nyilatkozni csak kérdéseidre válaszolva tudok valamit mondani.

Van az alapfelszereltségben is DLR(nappali led) csak igy kell kérni. Ha a suzi oldalán megnézed a listát latod h van LED-es alapfelszereltség is meg LED nélküli is.

Igen 2010ben kaptam meg facelift utan.

Erőt illetően meg abszolút ne parázz. Dual vvt motor van benne , 1.2es ugye pörgetni kell mint minden benzines japánt ezt majd megszokod(de szereti is ha pörgetik ) viszont sokkal dinamikusabb lesz mint a jelenlegi corsad hidd el. ;)

Sok szerencsét hozza.

Erről a programról meg sajna nem tudok mit mondani.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18821) tomi5244 válasza roberto211 (#18820) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi szépen! A pályázatban GL felszereltséget írnak, a suzuki oldalát olvasva a GL-ben már van LED.

(#18822) roberto211 válasza tomi5244 (#18821) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem lesz benne Mert árba sincs különbség ha jol tudom.

Ha meg a LED nélküli gl t kapod akkor max egy 20-25 a nappali LED beszerelése anyaggal együtt n ha a jobb fajtát akarod bele
(Osram pld).

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18823) tomi5244 válasza roberto211 (#18822) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, majd utána érdeklődöm úgyis. Amúgy az a célom, hogy szemtelenül bele alkudok amit csak tudok :) A GLX felszereltség lenne a tuti, a BT kihangosító és digit klíma miatt.

Amúgy az új autós szalonos árképzés/alkudozás is megérne egy misét, de a mai gazdasági helyzet miatt gondolom kevesen fordulnak meg a szalonokban komoly vevőként.

(#18824) roberto211 válasza tomi5244 (#18823) üzenetére


roberto211
őstag

Suzuki szalonokba jol lehet alkudozni, egy bizonyos mértékig engedekenyek meg tudnak kiskapukat autocsere program kereten belül.

Glx az mar jóval drágább nem hiszem h fog menni de az uj gl olyan mint a regi glx (2005-2010) kb. Tehat van abba is rendesen minden.

Amúgy nehogy azt hidd h olyan kevesen vesznek uj autót. Nyilvan kevesebben mint használtat de rengeteg uj autót lehet látni az utakon minden típusból.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18825) Doze válasza Davebowman (#18816) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha az előző tulaj átírta a gyári kódot... akkor nem tudsz mit tenni. Nekünk is volt ignis, és ugyan ez volt a baj. :((( Lemerült az aksi, vagy a saru le lett véve már nem tudom, de a rádió az nem ment. Vinni kellett márkaszervizbe, ott kihúzták félig a rádiót, leolvasták a szériaszámát, és az alapján megkértek a gyárból a "factory" kódot, ami olyan mint a PUK-kód telefonnál. Az a baj hogy ez a művelet jó 8-9 éve is 12K-huf volt.

tomi5244 DRL szerintem már széria, mert 2012-től eu-s határozat van hogy az új autókat már csak ezzel lehet eladni, + ezzel egy időben a TPMS (keréknyomás ellenőrzés) is kötelezővé tették.

Talán úgy van hogy 2013. jan 1-től Minden új fejlesztésű autóra kötelező, a többi már gyártásban lévő autóra talán +1 türelmi időt adtak.. De pl a facelift úgymond új széria, és abban így már kötelező.

roberto211 Ne tévesszen meg, a legtöbbje céges.... pl felénk a polgárőröknek S-cross-t vettek. Skodákat meg tényleg csak cégek veszik kilószámra. A statisztikák alapján a "magán" eladásokat a Duster vezeti, de jön fel új Vitara is, meg a Mazda is kelendő.

[ Szerkesztve ]

(#18826) tomi5244 válasza Doze (#18825) üzenetére


tomi5244
őstag

Szerintem a swift ebbe még nem tartozik bele, mert akkor a legalapúbb felszereltségbe is bele tennék, meg szerintem vannak kiskapuk még ezen a téren, mert sok más márkánál látom, hogy a nappali menetfény sima halogén. De ennek majd úgyis utánajárok :)

A felszereltségnél nekem a középső GL is elegendő, abban benne van már minden alap dolog, corsa után a klíma, usb, bőrkormány stb nagy változás lenne így is. :)

(#18827) dudika10 válasza tomi5244 (#18826) üzenetére


dudika10
veterán

A DRL-ben az L nem LED-et jelent. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18828) Doze válasza tomi5244 (#18826) üzenetére


Doze
aktív tag

Az nincs kikötve hogy Led vagy Halogén.. A DRL az DRL így is úgy is. Lényeg hogy kevesebb áramot fogyasszon mint a sima tompított.

(#18829) roberto211 válasza dudika10 (#18827) üzenetére


roberto211
őstag

Mindenki tudja hogy lightot jelent tehat elegge hasznos hsz volt részedről.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18830) tomi5244 válasza dudika10 (#18827) üzenetére


tomi5244
őstag

Aham akkor azért van az, hogy egyes gyártók alap modelljei halogént használnak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18831) dudika10 válasza roberto211 (#18829) üzenetére


dudika10
veterán

tomi5244 kolléga láthatóan nem tudta, szóval a hozzászólásom sokkal hasznosabb volt, mint a tied (vagy ez). :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18832) Davebowman válasza Doze (#18825) üzenetére


Davebowman
senior tag

Van hozzá kód de azután 9 SAFE ezt írja ki ez most mi?

Vargalex 1.1.7

(#18833) roberto211 válasza Davebowman (#18832) üzenetére


roberto211
őstag

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__2485060-ignishez-tudom-az-eredeti-kodot-a-radiohoz-blaupunkt-hogyan-kellene-beallita

Első hsz.

Nem tudok most linkelni

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18834) dedike válasza roberto211 (#18824) üzenetére


dedike
addikt

Az a baj ezzel, hogy ezt a kedvezményt a listaárból adják, tehát igazából itt legfeljebb egy tolatóradart/vonóhorgot, vagy ilyesmit lehet belealkudni.

Jó szerencsét!

(#18835) roberto211 válasza dedike (#18834) üzenetére


roberto211
őstag

Nem nagyon értem mondandód.

"Listaárból adjak ". Miert honnét kene adniuk ? :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18836) dedike válasza roberto211 (#18835) üzenetére


dedike
addikt

Arra gondoltam, hogy ebből az árból jár a kedvezmény, nem a kereskedőknél elérhető "akciósból" Pl. ebből.

Jó szerencsét!

(#18837) Kornel válasza dedike (#18836) üzenetére


Kornel
veterán

Es meg az akciosbol is lehet picit alkudni, ha nem csak arulni akarnak.

(#18838) dedike válasza Kornel (#18837) üzenetére


dedike
addikt

Akkor viszont érdemes aláírás előtt figyelni, hogy a hitel tényleg annyiba kerüljön, mint amivel hirdetik... mivel ugye azzal is vissza lehet szereznie az adott engedményt.

Jó szerencsét!

(#18839) Kornel válasza dedike (#18838) üzenetére


Kornel
veterán

Persze.
Egyebkent ennyi a hitel, 7% thm.
Nem rossz.
2 verzio maradt.
Egy uj scross vagy egy 5-6 eves sx4 sedan.
4 vs. 2 milla durvan.

(#18840) roberto211 válasza Kornel (#18839) üzenetére


roberto211
őstag

Mennyi időre akarsz kocsit venni ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18841) Kornel válasza roberto211 (#18840) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilvan hosszabb tavra.
Az scross 10-15 evig auto lenne, a masikban nincs annyi mar nyilvan.

(#18842) dedike válasza Kornel (#18839) üzenetére


dedike
addikt

Nem tudok tanácsot adni. Én ma is az S-Crosst venném, igaz én SX4-ből ültem át.

Jó szerencsét!

(#18843) roberto211 válasza Kornel (#18841) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor sztem scross lenne a jo választás . 10 évig nem nagyon kell hozzányúlni ha karbantartod es nem is lenne sokba neked ha beletolod a mondeo arat.

Amúgy sx4 re is mernek fogadni h kibír meg 15 evet megfelelő karbantartás mellett csak nagyon öreg lenne mar :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18844) t1 válasza Kornel (#18839) üzenetére


t1
addikt

S-Cross, bàr a sok kocsi vàsàrlàsoddal lehet egy SX4 Sedannal jobban jàrnàl, mert ha megint elakarod adni akkor nem fogsz annyit bukni.

(#18845) Kornel válasza t1 (#18844) üzenetére


Kornel
veterán

ja, de mostanában az új kocsik se buknak sokat...
ld, uj swift, meg ezek az uj csodak, pl. scross.

(#18846) t1 válasza Kornel (#18845) üzenetére


t1
addikt

Nem vészes, de erre a kérdésre sajàt magadnak kell vàlaszolni, hogy 10-15 évig akarod e hasznàlni a kocsit (én biztos nem tudnàm), ha igen akkor ne gondolkozz menj és hozd el az S-CROSS-ot, ha kétségeid vannak akkor vegyél egy fiatal leinformàlható hasznàlt bàrmit, hasznàld egy ideig aztàn ha megunod/kiszolgàlt csere.

(#18847) Kornel


Kornel
veterán

most nézem a casco és kgfb díjakat....
olcsóbb lenne egy új scrossra, mint egy 5-6 éves sx4-re...
nem is értem :)

(#18848) LuckyL


LuckyL
őstag

annyira kiváncsi lennék mi az oka a suzukinál (tudom más márkánál is van, de ez itt a suzuki topik)
az óriás dízel felárnak
a listaárakat nézve kb. 800 ezer ft a felár
ennyivel drágább lenne egy dízel motort gyártani?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#18849) Doze válasza LuckyL (#18848) üzenetére


Doze
aktív tag

Bonyolult=drágább.... már ha csak egy DPF szűrő is megdobja a rendszer árát+a befecskendezés. Ez már magában 300k, és hol a többi?

Évi 15k futásnál amúgy sem éri meg a Diesel. Drágább a gázolaj, drágább az autó... 800e huf felárat meg soha nem spórolod meg a fogyasztásból.

Egyébként drágább verdáknál már nem drágább a diesel, mondjuk én a bömösöket nézegettem... majd ugyan annyi a 2.0 benzin mint a 2.0 diesel.

[ Szerkesztve ]

(#18850) Doze


Doze
aktív tag

Lassacskán kezdem utálni az SX-et autópályán.... f*sz kivan hogy pl ma is a fed.comp átlaga szerint szembe szélnél 130km/h val 9.0 literes átlagot írt.... és sajnos a benzinszint jelzőn is látom :(((, visszafelé nem volt csak 6,9... de annyira szélérzékeny.

Pedig fűúton kitaposom a belét, és 7-nél megáll :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.