Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) Mercutio_ válasza Reaper (#18549) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tesztek is kissé bazárinak titulálták a belsejét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18552) tboldi válasza Reaper (#18549) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet rendelni órát, 18k-ért. ;)

(#18553) Doze válasza Reaper (#18549) üzenetére


Doze
aktív tag

Nekem az a muanyag betet nem tetszik. Foleg ha valami rikito piros/kek.. az rohadt bazari. Max a fekete de az is zongoralakk

(#18554) Mercutio_ válasza tboldi (#18552) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam meg egyből átvehető :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18555) Reaper válasza tboldi (#18552) üzenetére


Reaper
őstag

Szuper, akkor már csak szólni kell a kárpitosomnak, hogy találjon ki valami értelmeset az ajtóra :DDD
#Doze: azért csak lehet olyan színben kérni ami nem üt el a többitől.

(#18556) Kornel


Kornel
veterán

Nem vitatkozni akarok, van olyan kereskedo aki kifejezetten 1 honapra igeri a vitarat.
Egyebkent a gl scross navival telikerekkel 3,79-ert is eleg jo vetel, nekem abbol csak az ulesfutes hianyozna...
Kilrobalom mindkettot, aztan meglatjuk mi lesz.
Egy helyen meg van 2 db glx sx4 ujan, 3,3-ert hirdeti, felhivtam, mondom 3-at meger nekem, azt mondta annyiert elall ott nala, nem ker enni.
3,7-ert meg akkor mar elhozok egy akcios scrosst, ami azert mindenben jobb, szerintem.

(#18557) Bandus99 válasza Kornel (#18556) üzenetére


Bandus99
őstag

Annyira jó dolog az az ulesfutes?

Utólag mi pénz lehet beszereltetni egy garanciális kocsiba, hogy a gari is megmaradjon?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18558) Kornel válasza Bandus99 (#18557) üzenetére


Kornel
veterán

Hat ez az, hogy utolag beszerelni macera, Doze csinalt mar ilyet, ha jol emlekszem.
Egyebkent szerintem az egyik legjobb dolog az ulesfutes, es az elso szelvedofutes...

(#18559) roberto211 válasza Kornel (#18558) üzenetére


roberto211
őstag

Nem tudom en ültem egyszer egy focus kombiba amibe volt ülésfűtés. Engem speciel idegesített h alulról melegít :) De persze mindenki mas.

Szélvédő fűtés az tényleg hasznos.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18560) Kornel válasza roberto211 (#18559) üzenetére


Kornel
veterán

Hat nekem nagyon begyere.

(#18561) Pikkolo^^ válasza Kornel (#18560) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Amikor a Kis Ceed SW-t néztem akkor azt mondták, hogy a kormányfűtés a legjobb dolog :D

(#18562) Kornel válasza Pikkolo^^ (#18561) üzenetére


Kornel
veterán

Ulesfutes es elso szelvedofutes utan az lenne a harmadik a sorban.

(#18563) hentes555 válasza roberto211 (#18534) üzenetére


hentes555
senior tag

Éééés a navigációt megkérdezted? :D
A Suzuki ügyfélszolgálat azóta sem válaszolt...

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18564) Kornel válasza hentes555 (#18563) üzenetére


Kornel
veterán

Jo a support...
Most nem.fikazas, de akkor is.

(#18565) hentes555 válasza Kornel (#18564) üzenetére


hentes555
senior tag

Ja, jó volt, először írtam hogy hogy milyen sd-vel működik a navi. Jött a válasz, hogy keressek fel egy márkaszervízt, ahol segítőkész emberek válaszolnak majd a problémámra. Már ez is nagy segítség volt a részükről..
Aztán a márkaszervízben annyit kaptam válaszként, hogy "Hát én nem tudom". Újra email a Suzukinak, hogy a márkaszervizes történet nem jött be, milyen további módjai vannak, hogy választ kapjak rá? Erre már nem válaszoltak..

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18566) Kornel válasza hentes555 (#18565) üzenetére


Kornel
veterán

4 millaert tobbet var az ember :)
De hat gondjuk a magyar vasarlok nelkul se lesz egy darabig, a fritzeknel nagyon megy a vitara, azert nem gyozik gyartani.

(#18567) hentes555 válasza Kornel (#18566) üzenetére


hentes555
senior tag

Az tuti, hogy eléggé viszik őket. A szalonban ahol vettük, azt mondták ha most vettük volna, cirka 6 hónapot kellett volna várni. Nekünk megjött másfél alatt szerencsére, de mi voltunk az elsők kb. az egész megyében, akik megvették :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18568) roberto211 válasza hentes555 (#18563) üzenetére


roberto211
őstag

Nem mert nem voltam azóta szalonban... De szerintem ha felkeresel egy ilyen autószakit aki ilyen multimédiás egységekkel foglalkozik mint audi mmi stb stb akkor ezt is vágni fogja sztem.. Nem tudom már hol láttam a weblapot de létezik azt tudom.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18569) hentes555 válasza roberto211 (#18568) üzenetére


hentes555
senior tag

Majd szétnézek :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18570) Kornel válasza hentes555 (#18567) üzenetére


Kornel
veterán

Megkerdezem mit mondanak, mennyi ido, ahol 1 honapra hirdetik...

(#18571) zedok


zedok
senior tag

Hülye kérdés de érdekel.

Suzuki Swift '98. Szintetikus vagy fél / rész szintetikus olajat ajánljátok?

Néztem Mannol 5w40 4Literes jó áron van.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#18572) roberto211 válasza zedok (#18571) üzenetére


roberto211
őstag

Általában minden kocsiba szintetikus olajat szoktak ajánlani...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18573) Kornel válasza zedok (#18571) üzenetére


Kornel
veterán

Boven jo bele.

Roberto: hulyeseg... Persze jobb, mint a felszintetikus, na de egy swiftbe? Nem is leteztek meg azok a szabvanyok, amiket tud, amikor terveztek azt a motort. En 10w40 felszintetikussal jartam az ezres swifttel, semmi baja nem volt.
Meg a k12b-be is megengedi a gyar a 10w40-et.

[ Szerkesztve ]

(#18574) zedok válasza Kornel (#18573) üzenetére


zedok
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :D Ha már itt vagytok.

Váltóolaj csere is jönne. 75W90 GL4-es (mi a különbség a GL5 és GL4 között?) Megleltem a választ.

1.3as a kicsike. (bár ennek sok köze nincs hozzá)

Olajszűrő méretét(kicsi-nagy) csak alámászva tudom megmondani? :U

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#18575) roberto211 válasza Kornel (#18573) üzenetére


roberto211
őstag

En azt mondom lényegtelen hogy mennyit er vagy milyen auto lehet akar egy Daewoo tico is ha olyanom lenne annak is megadnam a rendes törődést. Oke h fel szintetikus 10w40 el elmegy ,bármivel elmegy meg oke h nem léteztek azok a szabványok de régen sokminden nem létezett megis használják regebbi autókba.
Amúgy valószínűleg enyémben is 10w40 felszínt. van mert autokereskedovel csinaltattam a nagyszervizt mikor megvettem es nem eszi az olajat semmi baja nincs tole gurulgat ,nem volt hülye hangja télen sem. De legközelebb valami castrol v eneos szintetikust teszek bele

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18576) Kornel válasza roberto211 (#18575) üzenetére


Kornel
veterán

Ne kolts felesleges dolgokra.
Inkabb idd el vagy krvzd el a.kulobseget xd

(#18577) roberto211 válasza Kornel (#18576) üzenetére


roberto211
őstag

Utóbbi jobb ötlet. :DDD :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18578) Doze válasza roberto211 (#18577) üzenetére


Doze
aktív tag

Megmondtam krvara nem koltunk van ingye is :D verjed csak el az autora, az legalabb halas :D

(#18579) tboldi válasza Doze (#18578) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennyi. :DDD

Amúgy olyan kevés ebben a topikban a kép... Bedobok egyet a családi dobozról, csak úgy. :P

2004 Suzuki Wagon R+ 1.3 VVT GLX

[ Szerkesztve ]

(#18580) Kornel


Kornel
veterán

Meg van mi miatt nem lenne jo nekem a gl vitara/scross.
Muanyag a kormany...

(#18581) t1 válasza Kornel (#18580) üzenetére


t1
addikt

Nem lehet felár ellenében bőröset kérni?
Ha nem akkor 15k, egy minőségi bőrözés ez nem válóindok.

[ Szerkesztve ]

(#18582) roberto211 válasza Doze (#18578) üzenetére


roberto211
őstag

Ez igaz :D amúgy meg igen :D Valóban meghálálja :)
Képességén felül teljesít nálam a stift :)

Tboldi: Szép állapotban van. Meg olvasom ez mar a vvt motoros. Remelem űzöd neki. ;] :D

Kornelka: Ha csak ez hátráltat 10-15 egy bőrözés (2aktussal. :DDD :)) :)) ). Amúgy viccen kívül tényleg ennyiért csinaljak a kormányt (is). :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18583) Hego válasza Kornel (#18580) üzenetére


Hego
tag

Jah, az tényleg fos. Apám SX4-ét vezettem hétvégén. 15km után csúszott a kezemben a kormány. Csöppet ráizzadt a tenyerem..

Mondjuk az én swiftemben már málik, úgyhogy vettem rá a madarasteszkóban kormányvédőt öccázért :P

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#18584) roberto211 válasza Hego (#18583) üzenetére


roberto211
őstag

Faterom megane II je is műanyag ,valóban nem a legjobb érzés. De en a swiftemre is vettem bardiban bottari kormányvedőt :D. 1500 volt kedvezménnyel es tok fasza.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18585) tboldi válasza roberto211 (#18582) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ááá. Hétköznap apum jár vele dolgozni, én csak hétvégente vezetem, akkor is családdal. Nagyon ritka, ha egyedül megyek vele. Űzni inkább a motort szoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#18586) Tigi válasza tboldi (#18579) üzenetére


Tigi
őstag

Gyönyörűséges. :R
Én imádtam az enyémet, igaz az még a 76 lovas volt.
Akkor hoztam meg életem legrosszabb döntését mikor becseréltem egy új már Facelift-es 2009-es limitált Swift-re.
Az elején imádtam kb. fél évig, azután elkezdett zörögni a belseje, mondom oké átnézem, hát gyakorlatilag én pattintottam a helyére a kocsi belsejében a műanyagok felét, de csak részben oldódott meg a dolog.
Két évig bírtam ki a Swift-el aztán eladtam (az eladásnál még kiderült, hogy kormánymű hibás is) és elkezdtem autót keresni és akkor bukkantam rá a jelenlegi autómra (Skoda Octavia Classic 1.4 16V).
Akkoriban jött ki a jelenlegi Swift és hát az az igazság, hogy olcsóbban vettem az új Octavia-t (800.000 Ft árengedménnyel) mint amennyibe az új GLX Swift került, és hát gondolom nem kell ecsetelnem a különbséget.

Egyébként meg a nemrég páromnak vásárolt 2001-es Swift-et csinálgatom ahogy időm engedi.
Viszont ezzel az autóval szemben nincsenek nagy elvárásaim és lehet, hogy emiatt szeretem. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18587) Doze válasza Tigi (#18586) üzenetére


Doze
aktív tag

Monjuk nem mintha ha a classic octavianak ne lenne bakelit belseje.... a motorrol meg ne is beszeljunk.

(#18588) Tigi válasza Doze (#18587) üzenetére


Tigi
őstag

A motor az egy dolog, de mivel nem vagyok versenyző így nem érdekel.
Ami a belsejét illeti, abban tévedsz, ugyanazok a minőségi anyagok vannak benne és ugyanott mint a magasabb felszereltségben, hidd el tudom, havernak Elegance felszereltség van és ugyanolyan az anyagok minősége.
A komfortról, a helyről és a csomagtartóról ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18589) roberto211 válasza Tigi (#18586) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor vmi szeriahibast fogtál ki mert anyámé 2006 os de sehol egy csorges se zörgés. En speciel tuti nem cseréltem volna Octaviara de hat mindenkinek mas tetszik :)

1.4 16v skodaba lomha mint a dög meg nekem belsoje se tetszik. Egyszer ültem uj rapidba kb par hónapja. Nem volt rossz de olyan nagyon jo sem.

"Motor az egy dolog ". Miert csak egy dolog ? :D kb az az auto szíve :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18590) Kornel


Kornel
veterán

Ma ment elottem egy vitara, jobban megnezve eleg bazari volt baba keken, vagy keszolden, franc tudja milyen szinu volt.
Lehet egy fekete scross meg jobb is lenne...

(#18591) roberto211 válasza Kornel (#18590) üzenetére


roberto211
őstag

Ilyen baba kéken nekem se tetszik. Ami nagyon ütős a fehér ,fekete tetővel.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18592) Tigi válasza roberto211 (#18589) üzenetére


Tigi
őstag

Én arra gondoltam, hogy a pénteki éjszakás műszak rakta össze pár feles után. :D
Egyébként az is közrejátszott a cserében, hogy meguntam, hogy egy normális bevásárlást csak úgy tudtam megoldani, hogy a hátsó üléseket le kellett dönteni.

Az tény, hogy lomha az 1.4 16V az Octavia-ba, de 6 L-es fogyival elvisz A-ból B-be 90% 0-ás 10% város.

Doze: Te valszeg az I-es Octavia-ra gondoltál, de nekem II-es Facelift van. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18593) tboldi válasza Tigi (#18586) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :R

(#18594) Doze válasza Tigi (#18592) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem akarok okoskodni..csak.:D

Nem a swift hibaja hogy kicsi, mikor vetted akkor meg jo volt? :D

Egyebkent az a motor az octaviaban nem rosz. Csak anno a wv borabol is kidobtak, nem veletlen. Persze orszaguton nem rosz(de ott mi nem?) Autopalya 120 7,5 liter, varos meg 8.... az a baj alulmereteztek, persze annyira megy amennyire kell, csak ki kell nyomni a szemet. Pesze akkor megy, csak.lekajalja a.fejedet.

Mentem balatonra octaviaval 5 fo+csomag 1.4 100 lo, kb 1km alatt a 140 is megvolt :D.. ugyan az mint skoda fabia 1.2 htp

Az ar... nos lehet olcsobb volt.mint.a glx. De ha az alap fapadot nezzuk, abban aztan tenyleg semmi nincs. Kaptal egy nagy kasznit... ha octa. 2 volt akkor meg kicsit jobb belteret. De azzal tenyleg kifujt a.dolog

(#18595) dedike válasza Kornel (#18580) üzenetére


dedike
addikt

S-Cross GL+ bőrös... :K

Jó szerencsét!

(#18596) Kornel válasza dedike (#18595) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, csak nem latom a 400 ezer kulonbseget a gl es a gl+ kozott, ami igazan megerne pluszban, a bor kormanyon es az ulesfutesen kivul semmit se hasznalnek belole.

(#18597) Tigi válasza Doze (#18594) üzenetére


Tigi
őstag

Persze, hogy a hely nem a Swift hibája volt. :)
Mikor vettem akkor még Suzuki fan voltam, de az én példányom valszeg selejtes volt és sikerült elvennie a kedvem attól, hogy még egyszer újat vegyek Suziból.

Az 1.4 100 lo az milyen Octi volt?
Tudtommal csak 75 és 80 lovas volt szívó motorból.
Tényleg fapad, (klíma azért van többek között :) ) de a ködlámpát és a gyári alufelnit leszámítva minden benne van ami a Swift-be volt.

Egyébként Ő az.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18598) Doze válasza Tigi (#18597) üzenetére


Doze
aktív tag

Akkor vagy 1.6 volt 100 le-vel. Vagy csak 1.4 de akkor meg a 75 lovas lehetett. Mert meg az egyel regebbi volt.

Azert egy 2009-es swift glx- ben azert volt mar ez-az. Most pontosan mar nem tudom, de az uj pl 2013- tol azert mar elegge tele van cuccal.

Monjuk nekem aki aranylag szereti nyomkodni az extrakat, meg hasznalom is. En mar nem.viselnek el.fapadot.. (klima+szervo) az meg mar lassan mindenhol alap. Jo persze azt is megertem ha neked semmi mas nem kell csak egy nagy kaszni, mert az octavia abban verhetetlen.

Az octavival az volt mindig is a baj, hogy az alap feher/ fekete kismotorral ok hogy olcso. De pl.egy atlag motorral+kozepes extraval 5-6 milla volt.

Az extra is addig nem kell mig nem hasznalod. Ulesfutes/tempomat/automata fenyszorok/kanyarkoveto lampa/navis multimedia. Mind.olyan dolgok amit eleg egyszer kiprobalni... utana meg behal az ember hogy nincs.

(#18599) Tigi válasza Doze (#18598) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem és a családnak megfelel, extrák terén meg igénytelen vagyok. :)

Ma reggel a kis Suzival megyek melózni mert nekem az 5-6 fok már nem játszik robogón.
Kicsit meghajtom, mert szerintem a 14 év alatt nem volt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18600) Pikkolo^^ válasza Doze (#18598) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az extrákkal kapcsolatos rész nagyon igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.