Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) Doze válasza Ace Ventura (#18648) üzenetére


Doze
aktív tag

A kattogás alászedett kormánynál tipikusan a féltengely hibájára utaló jelenség. :(

A másik ok, a kerékcsapágy, bár az inkább csak folyamatosan "búg".

A koppanás az másik hibára utal, de lehet hogy már csak a féltengely van nagyon ki. Mikor vetted a gumiharangokat, akkor minden alkalommal ki lett tisztítva+újrazsírozva a féltengely? Mert ha nem, és belekerült egy jó adag por/kosz, akkor saját magát ledarálja.

Ellenőrzés:

Féltengely: A hibásnak vélt kerék oldalán megemeled az autód, kézzel ráfogsz a féltengelyre, a másik kezeddel meg a kerékre, ha nagy a holtjáték akkor ő a bűnös. Vagy berakod egyesbe, és kézzel megforgatod a kereket,,, ha kattog, vagy nagy holtjáték.

Csapágy: Ugyan ez, meg kell emelni az autót, és a kereket meg kell rángatni ki-be, fel-le, (jó erősen), ha kotyog akkor csapágyas.

(#18652) tboldi válasza Ace Ventura (#18648) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha lehet, akkor inkább 1.5-ös Ignist nézz! Az 1.3-asok váltójában a nyelestengelycsapágy szeret viszonylag hamar (~100k km) elnyíródni, az 1.5-ösöknél nincs ilyen probléma. Ha már a cserélték, akkor elvileg nem lehet gond, erre mindenképp érdemes rákérdezni az eladónál. Általában egy felújított váltóra cserélik az autóét, ez kb. 45-50k Ft, meg ugye a munkadíj.

Ez minden M13A-s autóra vonatkozik (Ignis, Swift II, Wagon R+).

[ Szerkesztve ]

(#18653) Ace Ventura válasza Doze (#18651) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Most volt szervizben gumiharang cserén. Sajnos nem voltam ott a szerviznél, ezért nem tudom, hogy ki lett e takarítva rendesen.....
Amit tudok, hogy a fekvőrendőrös kattanás után elvittem megint, és ott megemelték a kocsit.A kerék rángatására kattogott, és volt a keréknek holtjátéka. Azt mondta a szaki, hogy kutyacsont probléma. Azt cserélték, probléma ugyanúgy megmaradt...

Tudnátok ajánlani valami jó szakit Szigetszentmiklóstól nem messze, valahol Pest megyébe, akire rábízhatom a kocsit? Kóklerekból már elegem van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#18654) Mercutio_


Mercutio_
félisten

1-2 hét és megjön asszony új autója, így eladó lesz az eddigi 1.3-as swift szedán, ha valakit érdekel dobjon egy privátot és írok róla bővebben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18655) Doze válasza Ace Ventura (#18653) üzenetére


Doze
aktív tag

Akkor sem valami kerek, vidd el valami jobb szerelőhöz, mert lehet egyszerre több probléma állhat fenn.

Majd valaki javasol valamit, mert én nem tudok.. :(

(#18656) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. Ha kihúztam és levágtam ezt a dugót, összefügghet a középső órával? Mert azóta nem megy.
És a kilóméter számláló sem. Vagy lehet, hogy a bütykölés közben megsértettem valamelyik vezetéket?
Swift 2.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#18657) Tigi válasza Adonimus (#18656) üzenetére


Tigi
őstag

Ez nem a fejegység csatija?
Miért vágtad le :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18658) negroo válasza Adonimus (#18656) üzenetére


negroo
aktív tag

Mar csak egy kérdés miért nem szakítás csináltatok?;)

(#18659) eddie17


eddie17
addikt

Az új teli tankos fogyim 4.44L/100km lett. :) Kezdünk össze hangolódni. :)

(#18660) negroo válasza negroo (#18658) üzenetére


negroo
aktív tag

Szakinál .xD

(#18661) Doze válasza Adonimus (#18656) üzenetére


Doze
aktív tag

Nemigazán függ össze a kettő, valamibe belenyúlhattál.

Egyébként gondolom fejegységet cseréltél, jobban jártál volna egy suzuki-Iso átalakítóval, ami max 2000 forint...

Milyen modell egyébként ok hogy swift 2... de milyen GLX? Netán GS?...

Mert bizonyos évjárat után, sebességre hangosodó rádió van, és gondolom be van vezetve a sebesség jel a rádióba is, meg a középső óracsoportba is... (gondolom ami ez alapján számolja a távolságot), szal lehetséges hogy ott a baj.

[ Szerkesztve ]

(#18662) TJLavin


TJLavin
tag

Sziasztok. Régi Swiftbe szerelt be valaki könyöklőt? 4-6 ezer körül látok de nem merem megrendelni, nem akarok úgy járni vele hogy nem lehet berakni. Valaki tudna linkleni valami biztosat? Vagy ezek elég széles körben beszerelhetők?

(#18663) Kornel válasza eddie17 (#18659) üzenetére


Kornel
veterán

Mid is van?

(#18664) Tigi válasza Kornel (#18663) üzenetére


Tigi
őstag

Ha jól emlékszem akkor 95-ös 1000-es Swift.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18665) roberto211 válasza Kornel (#18663) üzenetére


roberto211
őstag

Ha jol emlékszem akkor a régi ezres stift.

Tigi: majdnem ugyanazt írtuk egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18666) Kornel


Kornel
veterán

Bamek :)
Akkor megelozott, nekem a legjobb fogyasztasom tele tankra 4,48 liter volt ha jol emlekszem az ezredessel...
De volt, hogy 7-et is sikerult megetetni vele 140-el, de olyat ritkan csinaltam, mert nem szeretek imsdkozni, ott meg kellett ;)

(#18667) roberto211 válasza Kornel (#18666) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem legjobb fogyasztásom 6,8 volt ;]

Atlag 7-7,4. :D

De nem baj.

Most toltam bele 20litert aztan meglátjuk meddig eleg.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18668) Kornel válasza roberto211 (#18667) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudtok vezetni.
A splashel a nagyatagom 5,3 liter alatt volt, vegyesben.
Masnak meg 8 liter ugyanezzel.
Amikor megvettem a csajnak 60000 km alatt 7,3-on allt a bc, sose nullazta.

(#18669) roberto211 válasza Kornel (#18668) üzenetére


roberto211
őstag

Jó.... 4esbe 40-50el nekem is 5 lenne a fogyasztásom :)

De en nem szeretek igy vezetni :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18670) tboy93 válasza roberto211 (#18667) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kettesben is lehet 50-el menni, csak kicsit hangos hosszutavon :)

(#18671) roberto211 válasza tboy93 (#18670) üzenetére


roberto211
őstag

3asba szoktam 50el menni ha folyamatosan 50el megyek es ha light modeba teszem magam.

Neha mondjuk van mikor 2-be is.

2est olyan 50-60ig szoktam elhúzni es itt teszem 3 ba. Es akkor városba nem is nagyon váltok feljebb.

Sűrűn valtogatok az tény. 2-4 között.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18672) Kornel válasza roberto211 (#18669) üzenetére


Kornel
veterán

Eleg lenduletesen vezetek, sokszor tulzottan is, neha tolom le, aki totyog.
Szoval ezt kikerem magamnak :)

Mas:
Uj swift jo vetel lehet?
Eleg draga a gl, 2,9M, de eleg jol fel van extrazva...
Muszakilag ismerem, a splash ugyanez, csak ez alacsonyabb, ha ujan vennem, 10 evig siman elmenne minden gond nelkul. Ha meg kicsi lenne kesobb gyerekkel, akkor megkapna asszony.

(#18673) tboldi


tboldi
nagyúr

Kísérletező típusok ezt is kipróbálhatják. :)

kornelka: Szerintem jó. Ennyiért kb. csak Daciát kapsz újonnan, az meg olyan amilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#18674) roti86 válasza Kornel (#18672) üzenetére


roti86
őstag

Jó lehet, nemrég néztem használtan 3 évesen GLX-et kapsz 2.3 körül 26K km-rel :)

szerk. : csak 1 gond van vele: kisebb a csomagtartója mint a régi swiftnek, de legalább síkba dönthető lenne a hátsó támla

[ Szerkesztve ]

(#18675) Kornel válasza roti86 (#18674) üzenetére


Kornel
veterán

A megujult gl kb. Ugyanaz a felszereltseg mint a glx volt azelott.
600 ezer ft megerhet annyit, hogy nem gyilkolom szet.
2M feletti resz ugyis hitel lenne mindenkepp, annyiert meg hasznalt se nagyon lenne, es akkor meg megint ott a C verzio, hogy egy nagyobb kenyelmesebb kocsit is adnak mar annyiert hasznaltan.
Egy dolog hianyozna nekem a swiftbol, a futheto ules es a 16-os gyari alu.

(#18676) roberto211 válasza Kornel (#18672) üzenetére


roberto211
őstag

Tökmindegy ,hogy jo vétel vagy nem jo vétel holnap ugy is máshogy gondolod holnap utan meg írod megint h "megis csak s cross kene,de lehet ,hogy az uj Swift ? ". ;] :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18677) Doze válasza tboldi (#18673) üzenetére


Doze
aktív tag

Hát egy mocsok erős autónál, ahol egy kilóra sok lóerő esik akkor talán bejön, egyébként elvész a gyorsítgatásokkal a sok benya. Viszont a kigurulás sokkal rövidebb lesz, másrészt tényleg kuplongolgatni elég fárasztó.

Bár itt a súly/lóerőn van a lényeg, és azért egy 200lovas Zx14r mégis csak más mint egy 50 lovas 1000-es suzuki. :DDD...

Ha annyira "bejövős" lenne akkor a kamionokat 70-90 között látnád állandóan ingázni. Csak ott pl hamarabb visszalassul a 70-re, utána meg 40tonnát visszagyorsítani 90-re elég nehéz... ua. autónál is. feltéve ha nem valami 1000 lóerős szörny.

Egyébként marad a motorfék, és a dombok ésszerű kihasználása. (ott pl működik ez a vitorlázás).

De ha így megerőltetem a pici agyamat, és előhúzom a fizikát (már amennyire emlékszek). Szerintem az az oka hogy kevesebbet fogyaszt "vitorlázva" egy ilyen motor: Mert állandó sebességen valószínűleg 100km/h nál, abban a ford. szám tartományban a motor hatásfoka nagyon alacsony (le-nm görbe lenn van a fenébe, viszont üzemanyagból elég sokat éget), ha vehemensen gyorsít, akkor ugyan nő kismértékben a fogyasztás, de, optimálisabban égeti a tüzelőanyagot---> nő a hatásfok... majd behuzva a kuplungot nullára esik.

Ebből az az következik hogy az állandó gyorsítás+kigurulás alacsonyabb fogyasztást eredményez, mint az ha folyamatosan azonos sebességgel haladnál.

Viszont egy 180km/h-s utazónál már érdekesebb a dolog, ott a kigurulás+gyorsítás már lehet többet emészt fel mint az állandó haladás (már csak a légellenállás leküzdése sem kevés energia)...

Ebből kiindulva, minél gyengébb autónál egyre alacsonyabb sebességnél következik be az "átbillenés" a gyorsítgatós módszer javára. mondjuk négyesben 50 és 70 közt :D... vagy még kevesebb.

(#18678) Doze válasza Kornel (#18675) üzenetére


Doze
aktív tag

Gondolom forint hitel....

Vigyázz mert ha eltolcsi az MNB királya úgy gondolja hogy gyengusz a forint, és elkezdi fölfelé tolni az alapkamatot, megy utána a BUBOR is. Most 1,75% az alapkamat, autóhitelre nem tudom mennyi a thm, de pl 10 akkor könnyen lehet belőle 15-20%-is... ha meg nem a tőkét törleszted először. Hanem a kamatot, akkor igen szép szám lehet a hitel vége...

[ Szerkesztve ]

(#18679) Kornel válasza Doze (#18678) üzenetére


Kornel
veterán

Tudom.
Max. Egy ev alatt kinyomnam az egesz hitelt.
Most 7% a thm, ha addig 12-15 is lesz, azzal se bukok sokat.
Most viszont lakasvasarlas utan nincs sok toke, gyujtogetni kell, de ha szervire koltom, annal meg a torleszto is jobb :)
Scrosst csak azert nem mernem mar bevallalni, mert tul sok hitelt nem akarok, mert max. 1 ev alstt nullazni akarom.

(#18680) kalozhun100


kalozhun100
őstag

2001-es Suzuki Swifthez hol ajánlanátok Csomagtérajtó teleszkópot venni? Ne méregdrágán, ha lehet.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18681) Siriusb


Siriusb
veterán

Az oldalsó ablakokra elől tényleg csak víztiszta fóliát lehet felrakni? Azt mondták, ami megfelel az előírásoknak, 30.000 Ft! Csak ez a 2 ablak...

(#18682) pjen válasza kalozhun100 (#18680) üzenetére


pjen
félisten

Bontó?

(#18683) kalozhun100 válasza pjen (#18682) üzenetére


kalozhun100
őstag

Utángyártott is jó, de abból melyik a normális?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18684) Doze válasza kalozhun100 (#18680) üzenetére


Doze
aktív tag

Csomagter teleszkop kopo alkatresz, maskulonben olyan mintha kevesbe faradt olajat ontenel a motoroba...

(#18685) Doze válasza Siriusb (#18681) üzenetére


Doze
aktív tag

Csak b oszloptol hatrafele lehet az autot foliazni, azt felejtsd el hogy elore foliat teszel... persze tenni lehet, de a rendor meglatja es lekapartatja veled.... muszakin tuti nem meg at.

A mubizonylat miatt dragabb a dolog, mert az kell hozza, mert anelkul szabajtalan. Egyebkent kompett foliat felrakatni ( szabajosan).50-70k.

(#18686) kalozhun100 válasza Doze (#18684) üzenetére


kalozhun100
őstag

Tudom, hogy kopik, mert már a 3. vagy 4. garnitúra. Mindegyikből kifolyt az olaj. Az eredetiből is, igaz az többet bírt. Valamint lógó ajtókkal mit lehet kezdeni? Zsanért nem akarok cserélni, mert azt festeni is kell. Találtam ilyen javítókészletet. Valaki cseréltetett már ilyet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18687) Tigi válasza kalozhun100 (#18686) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Én most akarok venni egy pár csapszeget hüvellyel együtt és kicserélni a bal első ajtónál.
Nem csináltam még, de tudom, hogy kell.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18688) dioka7 válasza kalozhun100 (#18686) üzenetére


dioka7
senior tag

Az enyém is lóg, engem is érdekelne, hogy mit lehet vele tenni.
'97-es 3 ajtós swift.

(#18689) roberto211 válasza dioka7 (#18688) üzenetére


roberto211
őstag

Enyém is lóg mar elegge :D. En is kiváncsi vagyok ra h lehet orvosolni. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18690) kalozhun100 válasza Tigi (#18687) üzenetére


kalozhun100
őstag

Akkor majd kérünk beszámolót:D Ha beválik, akkor kicserélem mind a 4 ajtóban.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18691) roberto211


roberto211
őstag

Valaki segítsen :D

Nem tudjatok véletlen ,hogy 3ajtos régi swiftnel a leömlőtől egészen a hátsó dobig hány méter?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18692) Siriusb válasza Doze (#18685) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz.

(#18693) Tigi válasza kalozhun100 (#18690) üzenetére


Tigi
őstag

Valszeg áttolódik a jövőhétre a dolog mert most nem lesz időm foglalkozni vele, de ha megcsináltam akkor mindenképp lesz beszámoló. :)
Mondjuk nekem csak egy ajtó lóg, a többi nem, azért minden zsanért és csapszeget befújtam ipari zsírral plusz a határolókat is.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18694) kalozhun100 válasza Tigi (#18693) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az a baj, hogy nekem a bal első ajtó lóg a legjobban, utána a jobb első. A hátsó kettő meg olyan picikét, lóg, de ha már elől ki lesz cserélve, akkor hátul is legyen, egyszerre kopjanak:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18695) Doze válasza Tigi (#18687) üzenetére


Doze
aktív tag

Az ok hogy kopik a zsaner, de zsiroztatok/kentetek valamivel? Aprosag, de sok bosszutol tud megszabaditani. Evente 1x eleg..

(#18696) tboldi


tboldi
nagyúr

(#18697) kalozhun100 válasza tboldi (#18696) üzenetére


kalozhun100
őstag

Brutál az a kémény:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18698) Tigi válasza Doze (#18695) üzenetére


Tigi
őstag

Mivel nemrég van meg a kocsi ezért csak most lett megzsírozva először mert ugye a korábbi gazdája ezzel se foglalkozott.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18699) Doze válasza Tigi (#18698) üzenetére


Doze
aktív tag

Ertheto.... hogy miert fos akkor. Ezeknek a hasznalt jarganyoknak a 80%nak nincs gazdaja. Max az elso ketto figyelt ra, vagy az sem... en nem tom, lehet en vagyok szorszalhasogato, vagy csaladi tulajdonsag, de pl soha nem volt olyan jarganyom, (motor sem) amire nem figyeltem vola... a csaladban volttak golfok, fordok, suzukik, de hogy lepusztulas hataran legyen olyan sosem. Engem az tud idegesiteni mikor 5 evig jarnak vele ugy hogy szar benne valami, inkabb hallgatja a kattogast... szerencsetlenkednek vele.stb. ha meg beszarik akkor buzi auto.

Mondjuk pont az ilyeneknek kell 20 eves 10k-t futott gyari fenyben tudoklo, szalon auto haromszazert...

(#18700) Tigi válasza Doze (#18699) üzenetére


Tigi
őstag

Én se bírom elviselni, ha valami nem jó, addig csinálgatom apránként amíg meg nem felel az igényeimnek.
Sajnos az előző tulaj valszeg elhitte, hogy ebbe az autóba csak tankolni kell. :(
Ami még nagyobb meló lesz a gépen az a jobb oldali küszöb, de még nem tudom, hogy cserés lesz vagy kap két nagyobb foltot, mondjuk a belső küszöb se a legjobb.
A többi dolog csak apróság.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.