Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18201) Kornel


Kornel
veterán

Srácok, ha valaki véletlenül venne egy új vitarát, akkor szóljon mindenképp, egyelőre nálam az év végére tervezett autóvásárlásnál ez a befutó, persze addig még sok minden változhat.
előbb persze ki kell próbálnom, de előbb utóbb az is meglesz, de ha valakinek a birtokában lenne egy példány, úgy biztos sok részletet kiderülne.

(#18202) tboldi válasza Kornel (#18201) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem jelenleg csak az érdekelne, hogy ha pendrive-ról megy a zene, akkor lehet-e véletlenszerűen lejátszani a fájlokat. :D Ha valakinek lesz lehetősége és eszébe jut, legyen szíves megnézni! Köszi! :)

(#18203) Kornel válasza tboldi (#18202) üzenetére


Kornel
veterán

Engem ez nem érdekel, futómű, fékek, ülés hosszú távon, stb.

(#18204) dioka7 válasza SirKero (#18200) üzenetére


dioka7
senior tag

Akkor lehet én kipróbálnám, hogy hátha működik a másolt kulccsal, úgy hogy az eredeti mellé teszed. Max 1-el több kulcs lesz a karikán. De nyersz vele durván 37000-et.

(#18205) tboldi válasza Kornel (#18203) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondoltam. Ez csak egy célzás volt, hogy majd próbáld ki és írd le. ;] De természetesen bárki mástól is szívesen fogadom ezt az infót. :D

[ Szerkesztve ]

(#18206) Pikkolo^^ válasza Kornel (#18201) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

4-5 hónap a rendelési idő ha nem az alapot kéred. Ugyanúgy megy, mint az S-Cross.

(#18207) Kornel válasza Pikkolo^^ (#18206) üzenetére


Kornel
veterán

Nem most venném, mondjuk a 4-5 hónap elég soknak hangzik, de gondolom fél év múlva lecseng a nagy érdeklődés...
Illetve gondolom átállítják a gyártókapacitást erre a modellre, ha mégis ekkora marad az érdeklődés, vagy jöhet a 3 műszak.
Ez fogja megmenteni a suzukit?

(#18208) roberto211 válasza Kornel (#18207) üzenetére


roberto211
őstag

"Ez fogja megmenteni a Suzukit ". :DDD :D

Ezt most ugy mondtad mintha a csőd szélén állt volna :DD :D

Amúgy mikor sok autóra van szükség akkor 3 műszakba tolják mondtak a gyárlátogatáson.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18209) pjen válasza Kornel (#18207) üzenetére


pjen
félisten

ford?

(#18210) Kornel válasza roberto211 (#18208) üzenetére


Kornel
veterán

hát nem állt, de nem a magyar leánynak köszönhetően...
azért eléggé a földbe álltak az eladások a válság utáni években a suzukinál.

3 műszak szerintem válság óta nem volt, de majd kijavítanak az érintettek, ha tévedek.

pjen: eladom valamikor.

(#18211) Pikkolo^^ válasza Kornel (#18207) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kereskedésbe azt mondták exportra gyártanak. A itthoni piac igényeit elnézték és nem a GL hanem a GL+ az amit vinné a nép, joggal.

Lakott területen kívül a nappali menetfény elegendő?

(#18212) Mercutio_ válasza Kornel (#18210) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyi volt a Ford hype?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18213) Doze válasza Mercutio_ (#18212) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem bírom megálni: Szar suzuki pfuj, szar magyar... új autót? soha, nem éri meg, suzuki? mikor kitolom a kapun -1 milla, soha, nem kell.

Amúgy is gyári hibás az összes... :O

(#18214) Pikkolo^^ válasza Doze (#18213) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A -1 milla 2008 óta nem igaz.

(#18215) Doze válasza Pikkolo^^ (#18214) üzenetére


Doze
aktív tag

Mercutio_ kollégának szólt, aki régebben követi a fórumot érti..

De személyeskedés OFF

(#18216) dedike válasza Doze (#18213) üzenetére


dedike
addikt

De csúnnnya vagy, hogy megfogalmaztad sokak gondolattyát.... :DDD ;]

...hiszen már Henry is megmondta: "A legjobb autó az új autó..." :R

Jó szerencsét!

(#18217) Pikkolo^^ válasza dedike (#18216) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A jelenlegi használtautó piacot elnézve ez igaz is.

Kornélka: kétszínű festéssel rendeld, az nagyon korrekt.

(#18218) roberto211 válasza Doze (#18215) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18219) dedike válasza Pikkolo^^ (#18217) üzenetére


dedike
addikt

Mondjuk nekem személy szerint kisebbnek tűnik a Vitara. Mondjuk kétszínűvel valóban pofás jószág lett.

Az S-Crosst nekem nagyon bejön, hiába "extrásabb" a Vitara. :)

Jó szerencsét!

(#18220) roberto211


roberto211
őstag

Topiclakók!!!! :D

Ígértem ahogy lesz időm beszélek modival első hsz miatt .....

Es akkor ugye most egymást kéne ötletelni , segíteni mert ossze kell rakni az első hsz-t nekünk utána betenni a próba topicba utána meg majd beteszi a modi ide az első hsz be.

Tehat a kérdés.

Mi/mik legyenek benne ?
Milyen általános információk legyenek benne ?
Illetve minden amit ti gondoltok h benne kene lenni azt beszéljük meg itt illetve rakjuk ossze. Utána be a próba topic es utána beteszik ide.

:R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18221) Pikkolo^^ válasza dedike (#18219) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Belül ugyanakkora, a csomagtartó viszont 55 literrel nagyobb. Az utóbbi miatt lett végül S-Cross (pénteken vettem át).

(#18222) Doze válasza roberto211 (#18220) üzenetére


Doze
aktív tag

Szerintem mivel egy "gyűjtő" topic ez, így nem érdemes típusra bontani. Esetleg 1-2 hasznos linket betenni, (szervizkönyv ect, műszaki paraméterek stb), meg aki akarja annak a nevét+autót fényképpel...

(#18223) roberto211 válasza Doze (#18222) üzenetére


roberto211
őstag

Szervizkönyv alatt gondolom a kézikönyvet érted. Ez szerintem azert nem jo mert ugye akkor a főbb tipusoknak mind bekene linkelni a kézikönyvét amivel az a baj ,hogy nincs fent mindegyik a neten.
Műszaki paraméterek alatt mit értesz ? Az autók műszaki paramétereit típusokra bontva. ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18224) Doze válasza roberto211 (#18223) üzenetére


Doze
aktív tag

Valahogy úgy... adott típus különböző időszakai és a hozzátartozó műszaki adatok, ugye pl swift körül szokott bonyodalom lenni, gömbölyű-újabb-legújabb... vagy pl sx4 háromféle 1.5 literes motor volt benne, különböző Le adatokkal. stb... legalábbis ilyesmire gondoltam.

(#18225) dedike válasza Pikkolo^^ (#18221) üzenetére


dedike
addikt

Motor? Szín? Felszereltség?

Gratula hozzá! :C

Biztos nem lesz vele gondod, az elmúlt egy év nekem is gondtalanul telt... :D

...nem mintha eddig bármelyikkel gond lett volna!

Jó szerencsét!

(#18226) roberto211 válasza Doze (#18224) üzenetére


roberto211
őstag

Okes. Holnap nekifekszek.

Mindenki :Addig várom a többiektől is tanácsokat ,ha valamit hozzaszeretnenek tenni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18227) Pikkolo^^ válasza dedike (#18225) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Benzines GLX 4WD. A forgalmi szerint szürke, a Suzuki szerint ametisztszürke gyöngymetál ami közelről padlizsánlila, távolról pedig sötétbarna/fekete. 2014-es bemutató autót sikerült megvenni 20 km-el, a 2WD GL+ áránál minimálisan drágábban.

(#18228) Doze


Doze
aktív tag

Egyébként hogy fényezzem a suzukit, (már ha suzuki topic)... itt volt rokon és vezettem vagy 100km-t egy 2013-as Audi a 3-ast. Kemény 20.000 (azért nem kevés :U ) eurót kóstált kint németben és 7.000km volt benne, (most 30e volt benn, így még újnak mondható) ja és csak 1.2 Tsi.

No sx4-hez képest: külső: vagány, az alufelnik rajta rohadt szépek.
Belső: Szép, igényes... az sx4 ehhez képest fapad. Az ergonómia, a kormány/kapcsolók stb tényleg kényelmes autó. Hangszigetelés/futómű pazar, nem kemény mégis stabil+nagyon nagyon halk

Az 1.2 tsi motor nekem bejött, 2500 fölé nem kell pörgetni, marha jó... (a tartósság kérdéses), DE ugyan annyit zabál mintha a sima szívót 4000-ig forgatnád, másrészt 4000-ig pörgetve már ugyan úgy megy. Nagy +1 a 6 gangos váltónak... autópályán kerek 140, 3000f/perc, Sx4 ugyan ez 4000f/perc

Ami rohadt idegesítő főleg 20k eurós autóban: A fék!, nem tudod hol fog... hozzá lehet szokni, de olyan a fékpontja mint a takony, nem is tudom szívószálat használtak fékcső helyett? Kuplung: kilométeres útja van, és mikor csúsztatod akkor "nyíg", kérdeztem az illetékest: "ez ilyen"... és nem ez nem 600ezret futott tekertórás csoda. Másrészt tudod mit kapsz ennyi pénzér?: digit klíma+ülésfűtés+cd-s rádió+izzós nappali menetfény+tempomat... aztán kifújt.

Uram bocsáss meg hogy ezt mondom: szép dolog egy a3 audi... de nem is valami "hodály" +100 liter kb a csomagtér, amúgy belseje akkor mint az Sx4-nek, de hogy ezért fizetni új korában 25.000 eurót (azaz 7,5 milliót), a 6 is sok. Én meg értem hogy audi, meg halk, meg szép a beltere, amúgy fapad, de vérpistikének érezheted magad benne, de ezért 2 suzuki árát fizetni? Igen-igen vicces dolog ez. Nem megy jobban/nem fogyaszt kevesebbet a kezelőszervek meg nem igazán vannak olykor a helyzet magaslatán+Tsi is műszakilag a zsákbamacska kategória.

Ennyi pénz úgy ahogy van nem ér... ha audi akkor tényleg valami a4-a6 felszerelve (az gondolom jobban megéri ár/értékben)

(#18229) Mercutio_ válasza Doze (#18228) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az megvan, hogy az A3 egy golf kiglancolva/más dizájnnal + az orrán 4 karika?;]
A presztizst meg kell fizetni ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18230) roberto211 válasza Doze (#18228) üzenetére


roberto211
őstag

Hát.... Minden gyártónál van kissé gyengén sikerült típusai :)

BMW nel ott az e36 compact. Az sem ér sokat meg annyiért mar lehet venni jobb kocsit milliószor ami gurulgat is (mert 316 abszolút nem gurulgat) de rajta van a bmw jel ezért viszik. Plane a fiatalok.

Akkor gondolom hasonló az a3 helyzete is csak az kicsivel újabb.

Amúgy en is ismerem német meg francia autók kuplungjait. Nem tudod kiszámítani hol van az a pont ahol elengedheted hol van az a pont ahol mar " stabil" közepén elkezd fogni es akkor mire felersz egyszer csak el tudsz indulni :D( Ezert utolsók a lámpánál ;] meg ezért valt sárgára a lámpa mielőtt elindulnanak :D ) Anyám volt renaultjan utaltam azt a kuplungot. Meg reges régen fater a vectrajan(de amit most vett 2es megane az se sokkal különb ) .

Ezért volt furcsa mikor tanultam sx4en. Ugye japanoknal abszolút nem olyan a kuplung mint nemet/ francia.

Engeded fel szinte mar majdnem koppig fent van utolsó pillanatban elkezd fogni es mar indulhatsz is. Hányszor fulladtam le ezmiatt az sx4en :D. Aztán rájöttem hogy ez a jo. Régi swiftnek a kuplungjat is szeretem. Könnyű és nagyon egyszerűen meg gyorsan lehet kezelni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18231) dedike válasza Pikkolo^^ (#18227) üzenetére


dedike
addikt

Az enyém csak GL+ felszereltségű, sima első kerekes. Le sem tagadhatná, hogy Suzuki, ahogy már írtam is, a tankoláson kívül semmit nem igényel. :)

Jó szerencsét!

(#18232) roti86 válasza dedike (#18231) üzenetére


roti86
őstag

"a tankoláson kívül semmit nem igényel" - azért néha-néha cseréld majd le az olajat is :P

(#18233) roberto211 válasza dedike (#18231) üzenetére


roberto211
őstag

Vitarad van? Vagy s-cross?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18234) Pikkolo^^ válasza roberto211 (#18233) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

S-Crossa van.

A 4 kerék miatt van rajta sport állás, akkor aztán elereszti a ménest ;]

(#18235) dedike válasza roti86 (#18232) üzenetére


dedike
addikt

Az már megvolt... ;)

(#18233) roberto211:

S-Cross, benzines, lime (bár többen libafos színűnek hívják, de ezt betudom az irigységük miatt...) ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#18236) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Én kb 2 hónapja vettem egy 94-es 1.0-as ragadozót :D

Most teszteltem, hogy mit kajál 100km 4,4 liter ebből kb 40km város.

Hát jó fapad.... de lexarom.

Volt vadi új splash járművem is szintén 1.0-ás. Az volt, hogy 11-et megevett városban. :W

A e46-os 2.0-as 6 hengeres BMW-m nem evett annyit.....

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18237) Kornel


Kornel
veterán

szóval válasz az ekézésekre, új autót szeretnék, mert a használttal csak a gond van :)
10 évig megtartom, amit elbukok az értékvesztésen, azt megnyerem a szervizelésen, vagy annak a hiányán :)
a keret még bőven változhat, de 4M-nál több nem lesz, így elég szűk a kör ugye.
a vitara nagyon bejön, amitől félek, az a futómű, és a magyar gyártású alkatrészek, ld. a splash rúgók sztoriját.
viszont mondjuk egy focus-t vele szembe állítva a turbos motorok, a kettőstömegű, stb., nem biztos, hogy szervizelésben jobban járnék, sőt.
amit néztem, hogy a vitarára az egyik márkakereskedő 5 év garit ad, azért az alatt előjönnek a gyári hibák nagy valószínűséggel.
szóval nem 100% a vitara, ha addig találok más alternatívát, akkor még bőven változhat a dolog, de egyelőre ugye pénz beszél, kutya ugat van :D

(#18236) Vangelis: a splash evett 11-et? akkor neked hibás volt az a kocsi, az biztos.
nekem az 1.2 evett nagy átlagba 5,3-at, bp. mondjuk 6,5 max! és az ezres kevesebbet eszik, főleg városban.
nekem a splash-el csak a szokásos suzuki bajaim voltak, kuplung csere, váltó kezdett szarakodni, meg az el nem ismert gyári hibás törött rúgók, toronycsapágy.

[ Szerkesztve ]

(#18238) Vangelis válasza Kornel (#18237) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vissza is vittem. Panaszkodtam.

Nekik 8 körül evett ... azt mondták rendben van....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18239) Kornel válasza Vangelis (#18238) üzenetére


Kornel
veterán

pedig nincs.
azaz nem volt.
mondom, az enyém úgy evett 6 alatt, hogy azért nem nyugger tempóban vezetek.

(#18240) Vangelis válasza Kornel (#18239) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Elhiszem.
Nekem 11-12 volt a legtöbb.
Mindig tele tankoltam és úgy mértem. Jó nem teljesen pontos... de a kijelzőn is annyi volt.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18241) Kornel válasza Vangelis (#18240) üzenetére


Kornel
veterán

(#18242) Vangelis válasza Kornel (#18241) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ezt elhiszem... csak ez nekem több volt sokkal!

.......... de szerencsére megszabadultam tőle.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18243) Kornel válasza Vangelis (#18242) üzenetére


Kornel
veterán

engem az zavart csak, hogy billegett, ha meg leültettem, akkor meg végighúztam az alját mindenhol a csodálatos pesti utakon.

(#18244) roberto211 válasza dedike (#18235) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem tökre bejön az a lime szín. Scrosshoz illik.

Amúgy igen. En is azt vettem észre leginkabb azok illetik libafos színű jelzővel az autót akinek 10+ eves autója van. Ismerek en is olyat :)

Nekem is mondjuk 14 eves a Swift de egyszer nem libafosoztam mas s crossat.

Kornélka: Most őszintén. Egy 1tonnas splashtol mit vártál? :U Hogy atom stabil lesz az 1 tonna plusz kis kasztni 14es kerekeken es 1mm kilengese sem lesz ? Kis autonal ez sokszor előfordul.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18245) dnelb


dnelb
veterán

Swift2-be tudtok olyasmi mobiltartót amit úgy lehet helyezni, hogy a klíma beömlőből pont a telefon hátára menjen a levegő ? Sajnos a Nexus5,G2-m is hajlamos navi közben 70 fok felé menni, aztán ilyenkor szépen leáll az egész :U Belvárosban ez különösen vicces tud lenni. :DDD

(#18246) pjen válasza dnelb (#18245) üzenetére


pjen
félisten

Van olyan amit középen a rácsba lehet pattintani,a rádió fölött.Sok helyen egyben árulják a tapadóssal.Egyébként ha nem töltöd folyamatosan sokkal kevéssé melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#18247) Mercutio_ válasza roberto211 (#18244) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig az bizony libafosra hajaz, mint ahogy egy másik márkánál a "mókusbarna"-nak nevezett valójában sima fosbarna :(((

S-papucs kékben és feketében bitang jól néz ki :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18248) t1 válasza roberto211 (#18244) üzenetére


t1
addikt

Nekem is a lime a favorit [link] és a fekete .

Vitara kékben fekete tetővel lenne nálam [link]

(#18249) Mercutio_ válasza t1 (#18248) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor erre mondhatjuk azt, hogy megosztó színvilág ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18250) tboldi válasza t1 (#18248) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a kék-fekete Vitarához szinte kötelező a zsiráfminta. ;]

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.