Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) Mercutio_ válasza mirci18 (#19898) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ilyen logikával bármi jó, ami elvisz A-ból B-be...

Fogadd el, hogy a technika fejlődik, az emberek pedig ezeket a kényelmi funkciókat megszokják / megszeretik. Ebédet is lehet enni egy kifőzdében és étteremben, ízre lehet mindkettő nagyon jó, mindenki eldöntheti épp melyekhez van kedve, de utóbbi sem felesleges úrizálás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19902) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Az USB csatlakozó kompatibilis lehet iPhone-al is? Tehát nem pendriveot dugnék bele hanem a telefont és arról menne a zene. Az új swiftre gondolok.

(#19903) tboy93 válasza mirci18 (#19898) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kp. zár is felesleges? ;]

tomi5244: szinte biztos hogy nem megy almával

[ Szerkesztve ]

(#19904) tomi5244 válasza tboy93 (#19903) üzenetére


tomi5244
őstag

Közben találtam egy videót. iPoddal müxik, így tuti, hogy megy telefonnal is. [link]

(#19905) roberto211 válasza mirci18 (#19895) üzenetére


roberto211
őstag

Ne kezdjük mar a Lada korszakot hogy az a jó amiben semmi nincs mert az nem romlik el. :U
Nekem nagyon is hasznos , kényelmes , es praktikus.

Pld este sötétben mikor vagy visszatukrozodik az üvegem vagy foltos es atakarok sorolni sokat segít hogy lássam tisztán a visszapillantot. Es en nem csak a vezetooldalit szoktam leengedni . Hogy oldanam meg máshogy ? Átnyulok belvárosban a tekerokarhoz kocsi meg megy amerre megy gondolom.

Amugy régi swifthez kb 6e Ft egy motor. De meg a volt renaultunkban is 17 lett volna a javítás. Tehát nem valami nagy érvágás.

Mod: 2all.

Végre ma kivaltottam az olajat.

Kiváncsi leszek szebb lesz e a hangja stb :D Tescóban 4200 ért levolt arazva total 10w40 de mondom nem sporolok rajta ,kiszolgál rendesen a suzi. Ez 8700 volt plusz egy jakoparts szűrő ,illetve egy mann oilfiltert vettem hozza. Vagy ma vagy holnap lecserelem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19906) dnelb válasza mirci18 (#19898) üzenetére


dnelb
veterán

Most már biztos hogy csak trollkodsz :C
Túlságosan kényelmesek a mai emberek. -> hallod, menjünk rollerrel, azt legalább hajtani kell :C sírok :D

[ Szerkesztve ]

(#19907) gerii válasza roberto211 (#19905) üzenetére


gerii
addikt

Én egyszer rendeltem valami nagyon tuti olajat Samuba, aztán néztem hogy 2 éves olaj volt :DDD

(#19908) roberto211 válasza gerii (#19907) üzenetére


roberto211
őstag

Ennek 2015/04/15 18:46 van a dobozara írva. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19909) Traxx válasza roberto211 (#19905) üzenetére


Traxx
őstag

A véleményedre kíváncsi lennék, én is ezt néztem ki a Kauffertől :)

Váltóolajat viszont máshol fogok szerintem, mert úgy olvastam, hogy a Shell a gyárija a Suzukiknak, olyat viszont ők nem forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19910) roberto211 válasza Traxx (#19909) üzenetére


roberto211
őstag

Még nem cseréltem le.

Majd ha lesz idom délután akkor :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19911) pjen válasza roberto211 (#19905) üzenetére


pjen
félisten

Azt azért megoldhatták volna ha bezárom az autót felhúzza az ablakot.Jobb oldalt hajlamos vagyok úgy hagyni. :((

[ Szerkesztve ]

(#19912) gerii válasza pjen (#19911) üzenetére


gerii
addikt

Tegyél bele riasztót, az felhúzza.

(#19913) roberto211 válasza pjen (#19911) üzenetére


roberto211
őstag

Akkoriban nem sok autó tudta ezt a funkciót de meg azt se hogy ha mélyebben megnyomod a vezetőoldali ablakgombot akkor elsőre lemegy az ablak koppra(pedig régi suzikban ez van).

Amúgy ja. Akkoriban riasztoval oldottak ezt meg. 10k egy alap riasztó. En id akarok majd beletetetni

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19914) pjen válasza roberto211 (#19913) üzenetére


pjen
félisten

Ez nekem nem vigasz.Egyébként kolléganőm 2005 ös swift jében gyárilag benne van+kulcs nélküli indítás+6 légzsák+ülés fűtés+átlag fogyit mér+gyári beépített rádió.

(#19915) Mercutio_ válasza roberto211 (#19913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényleg van valami ajánlott típus riasztóból ami nem horribilis tud mondjuk ha belerakok sim-et küldeni sms-t, meg mittomén, még mik a filléres, de hasznos opciók? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19916) mirci18


mirci18
addikt

Kikérem magamnak hogy valaki trollnak nevezzen azért mert nekem más a véleményem mint a fórum többi tagjának.
Senkit nem ordítottam vagy hülyéztem le pusztán csak a véleményem írtam le amit illik elfogadni.

Számomra felesleges jelenleg a klíma a kocsiban és az elektromos ablak.
Ezek kényelmi extrák a legtöbb embernek fontos nekem nem.

Én ezzel nem akartam vitát indítani csak a véleményem leírni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19917) Tigi válasza gerii (#19912) üzenetére


Tigi
őstag

Nem a risztó húzza fel hanem egy kis külön modul és az is csak akkor ha gyárilag be van építve.
Azt ha kell plusz pénzért rákötik a riasztóra.

Más:
Megvettem ma és be is szereltem az ablaktörlő mechanikát, kicsit szoptam vele, de kész van és így elsőre nagyon fasza lett, jöhet az eső. :D

Az ablakemelős témához annyit csak, hogy mivel fejlődünk előbb utóbb ott fogunk kikötni mint a Wall-E ban az emberek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19918) roberto211 válasza pjen (#19914) üzenetére


roberto211
őstag

Érdekes eléggé, mert én még nem hallottam ilyen funkcióról 2005ös swiftnél.. Amúgy ha kulcs nélküli és gs akkor 8légzsák..

#19915) Mercutio: Nem ismerem annyira a riasztókat. Én majd egy alap tízezer forintost fogok beszereltetni mert sokat járok majd szeptembertől 13 ba aztán ha elakarják vinni alkatrésznek bontani akkor csipogjon.. :D Van amúgy gps es is meg olyan is ami sms re letilt de ez ilyen 60+ k..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19919) roberto211 válasza Traxx (#19909) üzenetére


roberto211
őstag

Lecseréltem délután..

Szegény mociból jó fekete olaj jött ki pedig 12ezret mentem vele csak.. Légszűrő is jó piszkos volt..

Amit észrevettem.. Mintha szebb lenne a járása, egyenletesebb, illetve kicsivel mintha jobban egyenletesebben ,hosszabban pörögne, gondolom azért mert könnyűfolyású olaj.. Tehát nem bántam meg,hogy ezt vettem

Autópályán megkergettem. Végsebességre is mintha jobb lenne kicsit most az lényegtelen mennyi. ;]
Amúgy sem itt volt hanem elzárt szakaszon. :D

Szerintem ignised mégjobban kihasználná mint az enyém tehát abba én tuti ilyen olajat raknék..

Régebbi suziknak volt a gyári a shell.. Most már azt hiszem az eneos ... Igazából szerintem ha jó minőségű olajat töltesz bele tökmindegy,hogy most shell vagy castrol vagy eneos vagy motul,etc.... Egyik sem gagyi tehát baj nem lesz tőle..

Mod: Szegény suzka

Embernek nem lett semmi komolyabb baja szerencsére... Bár nem tudom,hogy hogy hisz azért fejre állt rendesen..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19920) Traxx válasza roberto211 (#19919) üzenetére


Traxx
őstag

"Régebbi suziknak volt a gyári a shell.. Most már azt hiszem az eneos ... Igazából szerintem ha jó minőségű olajat töltesz bele tökmindegy,hogy most shell vagy castrol vagy eneos vagy motul,etc.... Egyik sem gagyi tehát baj nem lesz tőle.."

Itt a motor- vagy a váltóolajra gondolsz? Egyébként ha jól rémlik, a motorháztetőn belül van egy Shell matricám, tehát a gyári motorolaj tényleg az lehetett, de most nem caplatok ki megnézni, tényleg van-e matrica, vagy csak beképzelem :D Amit a váltóolajról olvastam, hogy 75W-90-es legyen, és a GL4-es szabványt tudja (bár arról lövésem sincs, micsoda :) ). A Shell nehezebb elérhetősége miatt nézegettem más márkát is, így lehet Castrol lesz a végső megoldás.

A szerelő egyébként a legutolsó motorolaj cserémnél megjegyezte, hogy ez tök jó még, szép színe volt.

Köszönöm a tapasztalat megosztást, adok én is egy esélyt az eneosnak :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19921) dnelb válasza roberto211 (#19918) üzenetére


dnelb
veterán

En se :D Viszont 6 legzsakos GS-t en is lattam mar hirdetve 1.3asbol.. 1.5osben viszont csak 8ast..

(#19922) roberto211 válasza Traxx (#19920) üzenetére


roberto211
őstag

Motorolajra gondolok.. De gondolom ha motorolaj márkát is váltott a suzuki akkor váltóolajat is. :)

De mondom .. Nem lesz semmi baj ha más jóminőségű olajat töltesz bele..

Én speciel azt se tudom mi a régi swifteknek a gyári olaja. :D

(#19921) Krisztián: Akkor muternek azért van benne 8 mert 1.5ös.. Bár az összefüggést nem értem de mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19923) dnelb válasza roberto211 (#19922) üzenetére


dnelb
veterán

Az uj swiftben meg csak 7 van, raadasul a 7. csak egy kis terdlegzsak.. :) En jobban orulok inkabb az oldallegzsakoknak..

(#19924) Mercutio_ válasza roberto211 (#19919) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit néz a tulaj a Suzukin olajcsere után?
Csak a nézését, meg a járását :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19925) roberto211 válasza Mercutio_ (#19924) üzenetére


roberto211
őstag

Ahha. :D

Valahogy úgy. :DDD :))

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19926) pjen válasza roberto211 (#19918) üzenetére


pjen
félisten

A röhej az hogy én sem,viszont ebben ültem,sôt vezettem is.Kolléganôm használtan vette kereskedôtôl,friss vzsgával.1,5 évet ki volt vonva a forgalomból.Nekem ami furcsa a fogyi mérô.Az enyém 2006 os és meg pill.fogy mérôs.Mintha 2007 elejétôl váltották volna a fogy mérôt.

(#19927) apollo12


apollo12
veterán

Heló van egy 1.3 8v Suzuki, pár nap ja minden reggel be kell tolni hogy be induljon akkor aznap nincs gond, akkor normálisan indul, de következő reggel újra be kell tolni, mi lehet a gond?

(#19928) roberto211 válasza apollo12 (#19927) üzenetére


roberto211
őstag

Önindító teker vagy csak kattog ha indítanad mikor nem indul be ?

Pjen: Lehet tk-s volt aztan osszelegózták :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19929) apollo12 válasza roberto211 (#19928) üzenetére


apollo12
veterán

Teker rendesen az önindító és nem indul, törve nem volt

[ Szerkesztve ]

(#19930) Tigi válasza apollo12 (#19929) üzenetére


Tigi
őstag

A motort is tekeri vagy csak az önindító magában teker?
Ha csak magában teker akkor beragadt a bendix és nem kapcsolódik a motorhoz.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19931) apollo12 válasza Tigi (#19930) üzenetére


apollo12
veterán

motort is tekeri

(#19932) pjen válasza apollo12 (#19929) üzenetére


pjen
félisten

Hagyd 1 esben és úgy indítózzál egy plcit,érzed ha mozdul az autó,ha nem akkor indító motor hiba.Vagy a fene tudja ha utána meg müxik. :F

(#19933) apollo12 válasza pjen (#19932) üzenetére


apollo12
veterán

reggel meg lesem de amikor először csinálta, akkor vezérműszíj pörgött és nem indult

(#19934) Kornel


Kornel
veterán

gyertyákra ránéztél már?

más:
az autóm előző tulajnál egyszer gyulladt ki a check lámpa, amikor 95-öst tankolt bele.
a kereskedő azt mondja ő is azt tankolt.
mondjuk most teli tanknál egyszer sem gyulladt ki azóta, hogy fullra van nyomva MM100-al.

na kíváncsi vagyok, hogy tényleg ennyire kényes-e a kicsike :D

(#19935) roberto211


roberto211
őstag

Régi swiftnel a hátsó lökhárítót mi tartja ? Mennyire macera leszedni?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19936) a_tesz válasza Kornel (#19934) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Amennyire tulajoktól hallottam/olvastam, tényleg ennyire kényes. Nem kell túlragozni, 98-ast kér, és kész :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19937) Motion_Blur válasza a_tesz (#19936) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak 102-es MOL versenybenya! :DD

Ring mellett lehet tankolni, ha jól emlékszem valami 800Ft / liter, biztos nem lenne check engine ;]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19938) roberto211 válasza Motion_Blur (#19937) üzenetére


roberto211
őstag

Fhuu attól aztan lenne durrogási :D :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19939) Kornel


Kornel
veterán

Na, tankoltam auchan 98-ast, 370 volt Fóton, az azért nem rossz. Kíváncsi vagyok, ebből mennyit kér majd. Ami eddig feltűnt, hogy alul jobban húz, viszont felül elfogy. Valószínű sok benne a bioetanol.

Viszont a legutóbbi fogyasztásom nem lett rossz, pedig egyszer kétszer megküldöm azért, próbálgatom az ASR-t és az ESP-t ;]

(#19940) roberto211 válasza Kornel (#19939) üzenetére


roberto211
őstag

"Ami eddig feltűnt, hogy alul jobban húz, viszont felül elfogy."

Pedig pont fordítva kene lenni.

Szerintem a sportnak a legjobb vmi normális minőségű 100as lenne.
MOL/Shell/OMV.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19941) Kornel


Kornel
veterán

Fürcsi után ;]

(#19940) roberto211 : letesztelem ezt is. ha ár/érték arányban jó lesz, akkor azért nem mindegy, hogy 370 vagy 420 :)

[ Szerkesztve ]

(#19942) Kornel


Kornel
veterán

(#19943) roti86 válasza Kornel (#19942) üzenetére


roti86
őstag

Én is ezt tankolom a swiftbe, igaz én 95-öset 20k km óta. Eddig minden ok (kopp-kopp)

(#19944) dnelb válasza Kornel (#19941) üzenetére


dnelb
veterán

GTI .

;]

(#19945) Kornel válasza dnelb (#19944) üzenetére


Kornel
veterán

már le akartam szedni, de nem akarom eltörni a hűtőrácsot.
majd sort kerítek rá.
lehet rárakok egy sima GC lökhárítót, úgy nagyobb lenne a meglepetés :D

(#19946) dnelb válasza Kornel (#19945) üzenetére


dnelb
veterán

Tedd csak, 40be átveszem :K :DDD

(#19947) Thome válasza dnelb (#19946) üzenetére


Thome
addikt

Én is feltolnék a sajátomra első-hátsó sport lököst, de az nem az igazi. :DDD Motor is kellene alá.

(#19948) Studi válasza roti86 (#19943) üzenetére


Studi
addikt

Én 2009 óta kb 10-szer tettem bele a Lukoilnál naftát, meg 10-szer egyéb helyeken, összesen már több, mint 100 tank benzin ment bele Auchanokban. Ettől biztos nem lett még semmi baja a kocsinak. :)

(#19949) Kornel


Kornel
veterán

Sajnos ugy nez ki kicsit tobbet eszik belole, olyan 3-5 deci kozott lehet a plusz, de majd a vegen kiderul.
Miskolcon ma megneztem mit tud a gep, jo, hogy nem volt rendor a.kozelbe, remelem trafi se :)

(#19950) roti86 válasza Kornel (#19949) üzenetére


roti86
őstag

Te is pont városon belül hulligánkodsz. Amúgy ha van erre traffipax a főutak mentén szoktak lenni, ahol jó hosszú egyenes szakaszok vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.